Nasıl somun olmadan bir kiremit ve laminat yerleştirmek için

Yerleştirme fayans ve laminat - güzel yapmak

için doku ve gerekli malzemelerin dokusu içinde ikinin farklı bağlarken nasılsa onların eklemleri düzenleyin. Bu makale ne kadar güzel rıhtım laminat ve fayans tartışacağız. yöntemleri farklı, hem de sonuçlarıdır.

Nerede orada ortak olmak ve onu konuya daha iyi nasıl olabilir

Farklı zemin kaplamaları, modern ev veya dairede kullanılmaktadır. , farklı bir kaplama kalınlığına - yerlerde bunların bileşikleri sık sık yüksekliği damla oluşturulur. güzelce bu geçiş kontrol edin ve güvenilir sadece bunu ne yapacağını ve nasıl bilebilirsiniz. Genellikle fayans ve laminat katılmak zorunda. Bu farklı amaçlar için odaların döşemeleri en popüler iki türü vardır. yer konumunda fayans ve laminat Ortak iki yerde geçerli:

 • Kapıda nereye iki binanın kombine kapsama. Daha kolay ve küçük bir özel somun ile ortak bitirmek için daha verimlidir.

Tasarımın iki tür fayans ve laminat bağlantıları yerleştirir - ve Doorsteps olmadan

ile ve Doorsteps olmadan - Bildiğiniz gibi, ortak bir laminat ve fayans yapmak için iki yol vardır. İlk kaynak boyunca iki malzeme arasında bir yüksek kaliteli kiremit kesme, düzgün bir boşluk gerektirir. Ancak bu durumda, iyi bir sonuç. İkinci - performansta malzeme ve özel beceri doğrama zaman uygulamak için daha basit, büyük hassasiyet gerektirmez. Ama biraz "kaba" görünüyor.

somun olmadan çini ve laminat Yanaşma önce diferansiyel yüksekliğinin sorunu çözmek için, bu gereklidir: dolayı fayans yapışkan tabaka daha yüksek olabilir. Ancak o zaman çalışmaya başlayabilirsiniz. dikkatli işleme konursa Yine de, bir kavşak iyi görünecektir, boşluk bile olacak.

Bu çok düzgün, sen laminat ile bağlantı fayans çizebilirsiniz

İki farklı malzemeler katıldı ise - seramik ve laminat - imkansız bir boşluk olmadan yanyana koyun. sıcaklık ve nem fark, (bu "etkilenen" laminat fazla) büyüyebilir zaman. boşluğun bulunması sorunu engeller - kaplamanın bütünlüğünü feda etmeden boyutlarını değiştirmek için olanak sağlar. somun olmadan çini ve laminat yerleştirme, bu boşluk uygun bir elastik malzeme ile doldurulur.

ona bitişik laminat kenarı sızdırmaz hale getirmek için kullanılan herhangi bir malzeme, nem almasını engeller koruma yapısının işlemek için gereklidir. Çoğu zaman bu dolgu macunu için de kullanılır. Daha - kurutulduktan sonra zaman ile sarı elastikiyetini kaybeder ve yok etmez silikon.

karo ve laminat parke Arasında mantar kompansatör döşenebilir. bir tarafta boyanmış ve koruyucu lak veya bitmiş kaplama tabakasının bir tabaka ile kaplanır mantar Bu ince şerit. İkinci seçenek, size döşeme çok benzer renk seçebilirsiniz daha odun yüzeydir. Ama ortak zeminler için daha sık kullanmak - bu çok değer.

Bu kompansatörle laminat ve mantar karoları eklem benziyor

Ayrıca, farklı malzemeler ile bitmiş mantar dengeleyicinin "yüz" olduğu, farklı bir şekle sahip olabilir: farklı türler yivli ya da değil. Buna ek olarak, boyutları farklı olabilir:

Renk malzemelerinden biri için seçilen

eklem kapıda ise Mantar genleşme derzi standart uzunluk iyidir. Sonra yeterince uzun. Diğer durumlarda, veya bağlanmamış veya sipariş edilmelidir.

döşenebilirliğe panelini ve laminat bir eklem üzerine monte Mantar dengeleyici. bir tür zaten atılmıştır zaman, ve sadece ikinci döşenecek. Eğer fiş yüksekliğini kırpmak istiyorsanız her şeyden önce - değil her zaman mümkün mükemmel bir seçenek bulmak için. düzgünce keskin bir bıçakla fazlalığı kesti çünkü.

Başka hazırlık iş- bitirme kenar attı. Bir kez daha, pürüzsüz ve iyi yuvarlak olmalıdır. Çoğu zaman, kenar kesme parçaları tesviye, zımpara kağıdı ile parlatılır.

Mantar yapıştırıcı kompansatör monte arzu edilir - ahşap için. Ön yükleme yer de temizlenmiş ve yağdan arındırılır. İşlem şu şekilde gerçekleşir:

 • Biz bu zaten serilmiş malzeme yapışkan şeridi yakın çizin. Şunları yapabilirsiniz - zikzak, bu mümkün - paralel şeritler.
 • Koyar bant reçel, hafifçe önceden döşenmiş malzemeye bastırarak.

Bir dikiş benziyor yakınında

Doğru şekilde yapılırsa, o gözünde bir dikiş atma, düzgün çıkıyor. Ne iyi, yani çizip düz ve kavisli eklemler yapabilirsiniz.

Malzemeler yığılmış ise, eklem laminat ve fayans sekili sorunu ya da bir karo için harç dışarı doldurabilirsiniz. Fındık Hakkında sonra konuşmak ve şimdi harç nasıl kullanılacağını tartışmak.

Sıva fayans derzleri için aynı renkte kullanılır

laminat kenarları silikon ile yağlanması gereklidir. Onlar da yaklaşık 2/3 ile ortak doldurabilirsiniz. Silikon kuruduğunda, kalan kısım seyreltilmiş sulu harç ile doldurulur, hizalayın ve kuruyana kadar bekleyin.

Basit ve etkili bir yol. Ama kenarları verimli işlenir yalnızca. daha fazla renk stabilitesi ve kolay bakım için, daha iyi bir dikiş boya ile kaplanmıştır.

Bir başka ortak laminat ve fayans mantar dolgu macunu yardımı ile tamir edilebilir. O bir dolgu olduğunu, böylece laminat kesme nemden korunmalıdır gerekmez olduğu tek seçenektir. Başka bir artı - açık kahve renkli bir - kurutulmuş bileşim mantar rengi vardır. size uygunsa, onun boyama hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Mantar sızdırmazlık - bir karışımı, kırıntı mantar kabuğu ve su bazında bir bağlayıcı madde. açık kahverengi - kurutulduktan sonra boyalar olmaksızın bir mantar bir renge sahiptir. Temel renk paletinde var boyanır. polietilen tüplerde, üretilen o ya da spatula (kapasiteli) tabanca kapalı tip ile uygulanabilir. Zemin kaplamalarında eklemleri doldurmak için kullanılabilir.

Mantar mastik ve kullanımı sonucu

Bu bileşim kullanılarak, muhtemel bir tarak kullanmak gerekir. Çünkü ortak ILO her iki tarafında maskeleme bandı yapıştırın. toz kaldırmak, kendisi dikiş arındırın. + 5 ° C üzerinde bir sıcaklıkta çalışabilen

basitçe karo ve laminat mantar mastik eklemi basım:

 • tüp açın. bunun kompozisyonu kullanıma hazır, ama kolaylık sağlamak için, bu geniş olarak bir kap içine dökülmüş olabilir. Ayrıca küçük bir delik yapmaya ve içinden dikiş doldurun.
 • eklem (- bu gibi olacak tüpünden doğrudan bir spatula kullanılarak) doldurun.
 • dikiş kenarına fazla hizalama yüzeyi iletken mala kenarı kesin.

büyümenin yüksekliği görmedim itibaren, bir dikiş doldurun

Kuruduktan sonra, biz hazır kullanımlı ortak fayans ve laminat var. tek dezavantajı - tüm uygun bir baz rengi. Ve yine - doğru ve eşit bir şekilde, uygulamadan hemen sonra dağıtmak için gereklidir. Ardından hizalamak veya düzeltme çalışmaz.

Do eklem laminat ve fayans kullanarak eşikleri üç durumda da mantıklı. İlk olarak, ne zaman eklem kapıda elde edilir. Bu durumda, somun varlığı ve mantıklı "gözleri zarar vermez." İkinci seçenek - İki yakın varlığı malzemelerini eğimler. basitçe başka çıkış yolu yoktur.

Eğer böyle bir müşterek ganimeti izlenim olduğunu düşünmüyor musunuz?

Ve üçüncüsü durum. Bir kez ön kapıya yakın koridorda döşenir ve laminat devam ediyor. Onların seviyesi aynı olsa bile, burada somunu koymak daha iyidir. O küçük Döşeme üzerinde kuleleri ve kaçınılmaz olarak bir ayakkabı girmiş kum ve çöp kadar yapacak. Belirli bir estetik kusur gözlerini kapatabilir Bu seçeneklerden biri.

Ortak malzemeler için eşik Türleri

birleşme laminat ve kiremit kapatmak için kullanılabilecek aşağıdaki eşikleri, daha vardır:

 • Esnek PVC profil. Bu bir üs ve irsaliye dekoratif şerit oluşur. yarı tarafından kaynak tabanı hızlandıran ve dekoratif bir şerit geçirilir. Genellikle iki şekilde - aynı kalınlıkta (1 mm maksimum fark) ortak malzeme ve farklılıklar bileşikler (fark 8-9 mm olabilir) dir.

çini ve laminat zemin arasındaki dekorasyon dikiş için PVC kullanılarak

laminat üzerinde geçiş karo nasıl yapılır

düzlüklerde kullanılan alüminyum denizlik

Bu sadece seçimler biraz görünüyor. Farklı boyutlarda ve renklerde ve farklı sabitleme sistemleri ile tüm bu eşikleri vardır. Büyük mağazalarda birçoğu.

Daha önce belirtildiği gibi, bağlantı profilinin esnek PVC bir baz içerir ve elastik kuvvet pahasına tutar, kesin. Mount sisteminin kiremit serilir sonra ama laminat kurulumu öncesinde olmalıdır.

Bir kavşak sonuçların kesit benziyor

İlk olarak, taban yüklü koydu çinileri boyunca kesilir. Bu dübel veya vida takılır. Bağlantı Elemanları düz kapaklar tercih - kıvrılmış halde, neredeyse konuşmadılar ve kaplamayı yüklemeden müdahale etmediğini.

aşağıdaki gibi yükleme işlemdir:

 • Esnek profil PVC karo kenarı boyunca yayıldı. Bu üst kenar yüzeyi pürüzsüz bir şekilde hizalanmalıdır. Gerekirse şerit, laminat alt-tabaka altında kesilebilir.
 • taban zemine tutturulur.
  • Eğer, çapa yüklemek fikstürü tesisatın noktasını işaretlemek istiyorsanız, profil delme delikleri plastik parçalarıyla kaplanmış, kaldırılır. Sonra tabanını bağlamak mümkündür.
  • delinirler gerektirebilir kılavuz vidayı kullanıldığında (alt-tabaka tipine bağlı olarak). Adım raptiye montaj arayüzü eğrilik derecesine bağlıdır. Ortak profilin tabanı tam olarak şeklini tekrarlamanız gerekir.

  yüklemeden PVC bantlar ciddi çaba varsa

  Esnek PVC profil eklem laminat ve fayans yama sayesinde basit. Dıştan bakıldığında, elbette, herkesin tadı için değil, ancak yükleme basittir.

  Bir laminat ve fayans / Porselen Seramik kavşağında Video Montaj eşikleri

  T-şekilli bir somun olmadan ortak CER karo ve laminat gerekli. pirinç

  Yerleştirme fayans laminat

  Yerleştirme fayans laminat

  Böyle fayans ve laminat parke gibi malzemelerin belirgin tam uyumsuzluk rağmen çok uzun bu fikri kullandık. Bu tasarımın avantajları göz önünde bulundurun:

  • Küçük bir odada görsel bir artış;
  • Odaya izolasyon bölgeleri. Örneğin, herhangi bir kirleri sağlar ve yemek masası yakın mutfak karoları soba yakın - laminat zemin yapan bir hoş, sıcak ve rahat;
  • kat benzersiz bir desen yaratmak;
  • küçük masraf, ekonomiyi kapsayacak şekilde;
  • Uzun süreli çalışma.

  Hala böyle bir kombinasyonun estetik inanmıyorum, biz bu çözümlerden biri değerlendirmek için aşağıdaki fotoğrafta gösterilen sunuyoruz.

  Bugün itibarıyla, bu tür fayans ve laminat gibi malzemelerin farklı kompozisyonları katılma yolları bir sürü alabilirsiniz. Bunlar estetik açısından ve işin fiyatı ve karmaşıklığı hem farklıdır. En popüler yöntemler yürütülmektedir Sonraki onu kabul edilecektir yerleştirme laminat fayans, aralarında kendileri için en doğru kararı seçebilirsiniz. kendi başlarına böyle işi yapmak zor değildir. Bu özel beceri gerektirmez, sadece çalışmalarında doğruluk ve biraz sabır gerekiyor.

  en kolay yolu, laminat fayans katılması için zaman Şekil l'de olduğu gibi ortak bir hat oluşturmaktadır. 2, aşağıda sundu.

  bu geçiş kolay ve daha ucuz için sadece malzemeler alüminyum ya da plastik bir somun arasına konması mümkündür. O sıkıca boşluğu kapatmak ve hasardan laminat ve kiremit önleyecek kir ve nemin dikiş, düşmesini önlemek. Şekil l'de gösterilen gibi bir somun bir örneği. 3. Ayrıca, ahşap veya ahşap, hem de yay ile dekore edilmiş eşikler, bu düzgün olmayan ortak laminat zeminler için uygundur.

  Doorsteps ile bağlantı yapma

  Bununla birlikte, arayüzün bu yöntem dezavantajlara sahiptir:

  • Somun, her durumda, bu yumuşak bir geçiş zehirleyen, yüzeyi üzerinde hafifçe çıkıntı yapan;
  • karmaşıklığı eşik renk seçimi iki malzemenin eşleştirmek için;
  • Vidaları ve onlar yüzeyde görülebilir - somunu sabitleme.

  Buna rağmen Bağlama somun malzemeleri arayüz en pratik yolu kalır. onlar çok basitçe monte edilmiştir. çapalar zemine sürülür ve eşik zaten dahildir vida ile bağlanır. Buna ek olarak, renk ve güç olarak bu eşik aralığı - çok büyük. Ayrıca dış vida kullanılmadan orada eşikleri ve iç montaj.

  Ek malzemeleri olmayan Yerleştirme

  Yaygın şimdi somunu ekleme olmadan basit ek yeri laminat ve fayans için bir yoldur. Böyle bir arayüz için kesinlikle iki malzemenin aynı yüksekliğe ve sabır ve bakım gerektirir. aşağıda gördüğünüz bu tasarımın bir örneği.

  somun olmadan Yerleştirme

  milimetre hassasiyetle daha önce bu çalışma için düzeltmeden önce malzeme ve şablon montaj fayans ve laminat yapılmıştır yükseklik ölçümü ile ölçülür. Eğer ortak yapımı kez çok dikkatli dikiş silin değil neredeyse hiçbir şey düzeltilemez eklem eğrisi elde etmek olmalıdır. dikiş seramik füg kaplamak için, örneğin, silikon ya da başka malzemeler ile tamir edilebilir.

  Bu yöntem o kadar kolay değildir ve herkes mükemmel pürüzsüz dikiş yapar, ama hepsi ucuz olduğunu. zaman dalgalı veya kavisli geçiş çizgisel geçiş malzemelerle kavşak yönlendirmek için denemek için mantıklı şekilde Elbette çok zor, bunu yapmak için.

  Ayrıca, bu yöntem geniş bir alan üzerinde mastik için uygun değildir.

  mantar önleyici ile Yerleştirme

  Bu yöntemi kullanırken, geçiş, görsel olarak çok güzel ve düzgün pratik görünmez bakmaktadır. Büyük kaynak uzunluğu için özellikle önemlidir. Çabuk ve basit, ama mühür bile eni ve derinliği karşısında, o zaman bu kusur görünür olacaktır değilse, çünkü uzun bir hazırlık gerektirir ve daha sonra zor kapatın. şöyle Bu prosedür yapılır:

  • Eğer laminat fayans veya karo sığdırmak gerekir, ancak yaklaşık iki milimetre aralarında bir boşluk bırakmak gerekir. Malzemeler gücü ve doğrudan, doğrudan temas, karo veya yarasız kalacak çinileri ile çok farklı, ama zaman içinde laminat hasar ve şişer Bunun nedeni;
  • Montaj dikiş içinde bir mantar genleşme yerleştirilir. Onun içeriye itti geleneksel tornavida ile kolayca bırakır;
  • ayrıca kesinlikle hiçbir özel bakım ve ekstra macun gerektirir.

  Eğer Şekil 5 bakarak görüldüğü gibi bu tür bir yöntem, dalga benzeri bir geçiş, doğrudan için çok uygundur, ve.

  Tamamen kapalı bir yerleştirme

  Bu yöntem, teknik performans açısından en basit olanıdır. Ona göre biz malzemeleri seçebilirsiniz:

  • macun, yapıştırma, montaj;
  • silikon kapatıcılar;
  • inşaat köpüğü.

  İşte en önemli dolgu macunu seçimi gerektiği gibi, bu yüzden iyi yapışma, her iki malzemenin yani yapışma kombine ve aynı zamanda deformasyon ve kopukluk önlemek amacıyla, yüksek mukavemet ve elastikiyet vardı.

  Eğer bütün kat fiş önce emin ol, laminat parke ve fayans küçük parçalar aldığım macunu denemek gerekir ve sonuç tatmin edici olup olmadığını, gitmek için hazır. eklemi bitirdikten sonra tek parça döner, bu nedenle bu yöntemin eksikliği malzemelerin birinden gerekli sökülmesi mümkün değilse, sen hep birlikte ateş gerekir, gerçeği yatıyor.

  Ama bu yöntemle eklem neredeyse görünmez, ve endişe ve sürekli yeni bir dikiş yeri yama gerekmez. Bu çalışmanın bir örneği biz resimde görebilirsiniz.

  yerleştirme laminat ve kiremit içermeyen eşiğine adım kılavuz adım

  Sonra, ayrıntılı olarak düşünün somun montaj ve demontaj olarak eşik olmadan eklem, açık ve erişilebilir çok basit bir işlemdir. Pürüzsüz ve hassas sızdırmazlık dikişi için fazla bilgiye ihtiyacımız var.

  Yani, birleştirme ihtiyacının bir yöntem için en uygun seçtikten sonra:

  • Her şeyden önce, ilk olarak bir karo yatıyordu gerekir ve tutkal tamamen kuruduktan laminat altına zaten özelleştirilmiş;
  • Laminat bir yedek kucağına ile kaplama, karo üzerine serilir;
  • Bu doğru işaretleme kesik çizgi yapar;
  • elmas bıçak kesme gereksiz tabaka kiremit ile öğütücü kullanılarak. Malzemenin zarar yonga önlemek için olmayacak şekilde dikkatli bir şekilde yapılmalıdır;
  • haddelenmiş levhalar, karo veya karo ile birleşme yüksekliğe böyle bir genişlikte bir alt-tabakanın kesmek için malzeme nazhdachkoy silme işleminin iyi sonra aynıydı mi;
  • kesme alt-tabaka, laminat astarlanmış şap yapıştırıldığı yerlerde;
  • sıkıca demirledi malzemeler seçilen resimlerin kaynak mühürleme başlayabilirsiniz.

  Bu basit adımları takip ettiğinizde, bağlantının güvenilirlik ve dayanıklılık konusunda emin olabilir.

  Onun performansı daha fazla dayanıklılık ve doğruluk gerektirir, ancak herhangi bir oda vererek büyük bir özgünlük bir dilim gibi görünüyor. bir dalga veya başka bir model ile bir düz çizgiye olmayan laminat zemin Yerleştirme yukarıdaki ile aynı talimatları takip eder, ancak kendi özellikleri vardır.

  Dalgalı geçiş düz daha güzel görünen, fakat bu çok çalışma için temel koşul, aksi dikiş bazı yerlerde görünür olacak, daha fazla veya daha az düz dikiş genişliği, derinliği ve geçiş düzgünlüğü ve değiştirmek için zordur. Yani bu sorumlu işten önce ayrıntılı bir hesaplama yapılması gerekmektedir ve istenen kesim yeri raschertit.

  dikiş 2-3 mm malzeme arasında bir boşluk bırakmak için gerekli olan ve mantar kompansatör sızdırmaz daha iyidir, en göze çarpmayan. İyi ölçülüp başından sonuna kadar, eşit genişlik ve kaynak derinliği yapılırsa bu idealdir. kesin uyum ve uyum karton şablon için, hem fotoğraflarda görülen.

  bir şablon kullanarak kesim

  Video - demirledi laminat fayans

  videoda bu işin kendileri için karmaşıklık ve olası hataları değerlendirmek için yardımcı olacaktır esnek bir profil ile laminat zemin bağlantısını görebilirsiniz. profesyonellerin işini inceledikten sonra, kolayca işi kendiniz yapabilirsiniz.

  laminat zemin Yanaşma sadece mantar kompansatör kullanılması gerekir ve dengeleyici vernik. Yazıyı tamamlamak için bu videoyu tavsiye:

  Nasıl laminat ve fayans yerleştirmek için

  Aynı odada Tasarımcılar bugün teklif (giriş holü, oturma odası, mutfak) kombine zemin kaplamaları kullanmak. lamine levhalar ve karoların kombinasyon sayesinde odası ve bu optik olarak artar bölge kolaylaştırır. Daha az kirli - Bu durumda, fayans kirli zemin alanlarda uzandı ve laminat yaptı. Şimdi bir odada laminat ve fayans nasıl birleştirileceği bakalım.

  laminat ve fayans Paylaşım

  Modern zemin kaplamaları nedeniyle işlevlerini yerine, belli bir işlevsel alan veya oda için uygundur, kendi özellikleri vardır. Nadiren çünkü daire aynı katta boyunca karşılayacak! Doğal taş döşeme ve bir ofis veya oturma odası gibi binaların takdim için sorumlu. Mutfakta Fayans nedeniyle örneğin, daha temiz tutmak daha kolay olması nedeniyle hijyen ve dayanıklılık sorumludur, mantar kapağı gibi, düşme çeşitli yaralanmalar çocukları korumak, çocuk odasında sık sık, halı,.

  Bu nedenle, evlerde sıklıkla çeşitli döşeme kombinasyonu karşılamak zorundadır. Çoğu zaman aynı odada sen bölgelere bölünmesine dizilir karo ve laminat parke görebilirsiniz. seramik karolar oldukça stabil dış etkenlerin her türlü malzemeyi, ama pahalı davranır çünkü tüm budur.

  Ama laminat farklı düşük fiyat, ancak kalite seramik oranla çok yüksek değildir. laminatın esas sorun, seramik karolar temizlenmesi kolay değildir, yani suyun korkar. Ancak, bu malzemelerin ikisini birleştiren, size mutlu ve fiyatı yapacaktır uzun ömürlü, pratik, yeterince güçlü zemin alabilirsiniz. Bu laminat zemin ve ne oluşturulan eklem ilgisi ile bağlanmak için nasıl sorusunu gündeme getirmektedir.

  Her şeyden önce, sen eklemlerin kendilerinin özellikleri ve onların izni hakkında konuşmalıyız. Bu onlar estetik görünümünü bozan olmamalı ve onlara rastlamak istemiyorum şeydir - Belki de en önemli şey hatırlamak. Eşik kendisi restoratif ve dekoratif işlevlerini yerine gerekir. fayans derzleri ve laminat doğru tasarım büyük ölçüde döşeme ömrünü uzatmak için yardımcı olacaktır.

  Laminat ve karonun eşzamanlı döşenmesi için ihtiyaç mutfak-yemek odası genellikle ortaya çıkar. Bu durumda, yemek alanında laminat ve fayans yerleştirme doğal yolla üretilir. kirlendiğinde ve yüksek nem ile karakterizedir mutfak çalışma alanı, yer karoları koymak için tavsiye edilir. Bu imar catwalks (küçük tümsekler) kullanılarak gerçekleştirilebilir. Çok daha zor aynı seviyede fayans laminat kaplama geçiş.

  Farklı zemin kaplamaları bir kombinasyonu da koridor ve koridor haklı. Karo, temizlemek için daha iyi aşınmaya karşı daha dirençlidir ve bu nedenle keskin topuklar çok korkuyor olmadığı açıktır. Pratik ve makul bir çözüm koridor laminat kaplama içine geçer ve yaşam alanına giden salonda seramik döşeme olacaktır.

  örneğin fayans ve laminat olarak özelliklerine göre farklı malzemeler birleştirme yeterli bir deneyim, bu olası kullanımı, güç ve oturma odasında döşeme işleminin zamanlama pratik genel bir kazanç elde edilmesini kolaylaştırır. laminat - Balkona çıkmak ve oturma odasında bir şömine Yakın seramik karo ve diğer parçaları serilir.

  Kombinasyon ve laminat döşeme sınırında geleneksel prirezki arayüzü Bu tür kaplamalar ile üretilen ve özel bağlantı elemanları ve eklerin varlığı prefabrik elemanların kullanımı ile alt-tabaka ya da alt-kat bir tutturma, oluştururlar. her modun kullanımı genellikle, tamir için gerek kalmadan görsel çekiciliği kat, zemin kaplaması ile oluşturulan genel bir izlenim, yanı sıra bu gibi bir bileşimin hizmet sırasında belirleyecektir.

  Laminat parke döşeme ve fayans tek bir soru olacak zaman - en iyi nasıl bu iki bitirme malzeme birbiriyle kitlemek için kullanın. Şu anda, seramik ve laminat panoları ile arabirim için birçok seçenek vardır. ara-yüz bağlantısı seçilen tip güzellik, taban kaplamasının görsel bütünlüğü ve dayanıklılığına bağlıdır.

  genellikle somun, eşik veya pervaz ile yapılan laminat ve karolar arasındaki birleşme yerlerini düzleştirin. Sıradan eşik alüminyum, ahşap veya plastikten çeşitli üretim için kullanılan malzeme. Tabii ki, daha sonra mukavemeti ve aşınma direnci açısından kurşun alüminyumdan. Ama onun kullanımının tasarım kararı döşeme sığmayan edilir.

  olgularında ideal Eyer nerede kabaca iki rıhtım zemin malzemesi ya da farklı yüksekliklerde yerleştirilir. Ayrıca, plastik eşikler onuruna Eğer seramik karo veya laminant tahta rengine o kadar alabilirsiniz gerçeği atfedilebilir. Sele tüm kusurlarını gizlemek ve düzgün ve pürüzsüz bir karo laminattan geçiş yapmaktadır. Ve en ilginç - bu seçenek en kolay bağlantıları olduğunu.

  Çoğu zaman, eşikler düz, ama bazen kavisli vardır. bir somun seçerken unutmayın geçiş laminant döşeme hattına böyle tesisler, uygun dik basit modelleri. bunlar bükülebilir, yani geçiş köşeli, yarı dairesel, veya tamamen farklı bir geometrik şekiller, herhangi bir formda herhangi bir özel eşikleri, elde etmek zorunludur. Bu tür bir somun esnek veya kavisli profil olarak adlandırılır.

  Bu plastikten yapılmış, ancak kauçuk temelinde hizmet verir. Alüminyum ve plastik profillerin eğilebilir ve ahşap profiller bükmeyin, bu yüzden bağlantı laminat ve fayans yumuşatmak için biraz gerektirir. Daha güvenilir ve daha kolay vidalar veya dübeller üzerindeki alt zemin yüzeyine bunları düzeltmek için. Tabii ki, somun her iki tarafta kaplama ile aynı hizada olmasını sağlamak için bu durumda mümkündür.

  Tüm eşikleri yapışkan yüzeyine ya doğrudan baz zemine bağlanmış çıkarılabilir kayışlar ve tutturma ve bütün oluşmaktadır takımlar bulunmaktadır. Bir de gizli tip bağlantı elemanları (dekor levhasının altında gizli bağlantı) ve dış (tutturma elemanları görünür) tanımlayabilir. Porozhki böylece onlar olmadan soyulabilir olabilir döşeme malzemelerinin kenarları koruma işlevini yerine ve yarıklar sürekli kir birikecektir.

  Yukarıdaki prosedür ve yerleştirme laminat karolar ile birlikte yaygın bir Ek malzemeleri olmayan alın döşeme kaplamaları kullanılır. geçiş elementleri ve ilave maddeler olmadan Bu bağlantı yöntemi dikkat uygulama gerektirmektedir. Taslak sahada montaj yüzeyleri aynı seviyede olmalı ve özellikle de arayüz yerlerde, bağlantı elemanları her kurallarına uygun olarak yapılmış.

  avans ve prirezku arayüzü kullanarak şablonları ölçmek için gerekli ön hasat. Bu kural karmaşık formlara hep iki bölgelerinin sınırını gözlenmektedir. Elde edilen ortak dikkatle silinmelidir. Hiçbir somun kavisli dikiş konusunda yardımcı olmayacaktır.

  Başka bir seçenek de, laminat ve kiremit yerleştirmek için olan silikonları, mastikler ve inşaat köpüklerin kullanılmasıdır. Bunlar mümkün lamine levhanın ve herhangi bir şekilde, derinliği ve genişliği, fayans arasında ortak gizleme olun. popo daha güzel görünmesini için, seramik karo veya laminat için renkli silikon seçebilirsiniz. Bu performans tekniği, ne yazık ki, kısmi ya da mobıl, zemin bakım parçaları sağlamaz. Gerekirse, tüm eklem sökmeye gerekir.

  böylelikle yüzey kaplama malzemesinin aşırı miktarda kaldırmak zordur ve dezavantajları eklem Sağlıklı bir bağlantı vermez gerçeğine bu malzemeler ile yeterli deneyime ihtiyaç - Bu kullanım veya inşaat köpüğü dolgu bir başka dezavantaj olarak kabul edilebilir. Böyle malzemelerle çalışmak en önemli şey - aşırıya kaçmayın, bu silikon dolgu macunu veya köpük aşırı miktarda dışarı sıkmak değil.

  Mantar dengeleyici karo ve laminat parke arasında oluşan boşluk boşluklar için en iyi seçeneği bulun. Bu malzeme çok düzgün ve güzel görünüyor ve etkili lamine seramik ve kaplamaların biri yüzeyinin kombinasyonunu sağlar. Tek bir mantar kompansatör eksikliği o küçük arayüz pürüzleri gizleyebilir bile olmasıdır. seramik ve lamine tahta mantar kompansatör katılmadan için onlarla çok yüksek kalitede çalışması gerekir. Derz derinliği ve genişliği hem mükemmel pürüzsüz olması esastır.

  fayans ve laminat bağlantılarını Özellikleri

  Eğer laminat parke ve fayans katılmak önce, nihai sonucu sunmalıdır. Arabirim uygulaması kalitesi katında ömrü bağlı olacağını anlamak önemlidir. Biz eserlerin tamamı dizisini düşünülürse Genel olarak, mevcut malzeme üzerinde inşa etmeli ve yerleştirme süreci seçtiniz.

  senin kaplamayı yapmak için gerekli podyum veya besperehodnoy adımlarının hazırlanması tek seviyeli pisti. Bu düzenleme için laminat ve seramik yere aynı kalınlıkta olacaktır. eklem kendisini yerleştirmek için planlama, bunun kemer veya kapı merkezinde konumlandırılmış olması daha iyidir. Böyle bir ortak da odanın ortasında yeterince organik bir görünüm olurdu. kaplamalar arasında oluşan boşluğun genişliği 5 milimetre geçmemelidir.

  En iyi ve daha basit bir şekilde ve laminat başlık bileşiği tespit yöntemi ve küçük yükseklik farkı ve taban kısımları elde edilen ince pürüzler gizlemek için yeteneği gibi bir somun. eklemlerin düz alanlar için mükemmel düz eki uyar. Ve kavisli yanaşma daha karmaşık şekiller için spesifik eşikleri bulunmaktadır. Örneğin, arzu edilen şekil ve delikli bir taban vermek için esnemeye.

  Bazı eşikler tespit delikleri yüzeyinin merkezinde olan ve bazı hizmet veren birkaç ve düz başlı vida üzerine oturtularak, yani sabitleme gizleme için tasarlanmıştır. Ve bu ilk fındık türüne karşılık montaj elemanları seçmek gerektiğini söyledi.

  bazı kurallara uyarsanız Nut seti, çok basit:

  • Çini ve laminat aynı seviyede konmalıdır (bu konuyu konuşmuştuk);
  • Aralarında deformasyon boşluk bırakmak zorunludur;
  • Bu deformasyon, boşluk ve set alüminyum somunu.

  Hangi durumlarda bağlantı dalga biçimini gerektirir, bu düz biraz daha karmaşık hale getirecektir. dalgalı bir kavşağında, her zamanki gibi, seramik ve lamine yapısı ve laminat fayans ihtiyacı biraz üst üste gelir. kurumuş fayans yapıştırıcının sonra karton şablon oluşturma bileşimi ondulated başlar.

  fayans, desenin üstünde yer alan bir laminat için takılması, laminat düz bir çizgi deseninin üzerine kutlama. Sonra, bir yapboz istenen kontur kesti. kurşun kalemle kiremitte transferi laminat kesme hattını yapmak. laminat bir kısmı daha sonra çizdiği çizgi üzerinde kiremit testereyle, anlamak. bu tür amaçlar için, kimin elmas tekerlek yüklü değirmenleri, kullanın.

  alt-tabakanın kaldırılması on santimetre fayans kaynaktan, laminat döşeme geçin. alt-tabaka kaldırılmıştır yerlerde, laminat malzemesi, ilave mukavemet verecek astarlanmış şap yapıştırılabilir. Bunu fazla dikiş dışında değildir dikkat ederek ortak silikon, bir yapıştırıcı olarak kullanılır. silikon doğru miktarda karoların yüksekliği ile tayin edilir.

  Ve son olarak, ortaya çıkan dikiş reçel ve eklemlerde laminat gitme emin olmak için olmalıdır. Sadece dikiş güçlü ve kaliteli elde etmek şartıyla, bir kombine taban kaplaması uzun yıllar hizmet verecek olan. , Yine de, karo ve laminat parke arasındaki bağlantı sağlam değildir ve lamine tahta kötü ekli, yine renk uyumlu silikon dikiş eklemelisiniz.

  Esnek satın alabilirsiniz nerede

  Ben esnek bir mantar konektörü satın alabilirsiniz nerede

  Sana soedinetel nasıl sipariş edebilirim?

  Oysa mantar kompensatörü, vernikli vardır. Zaten lake veya yağ ile kaplı parke tahta ya da laminat veya başka bir madde ile fayans birleştirilmesi için daha uygundur (ayrı bir fiş açmak gerekmez)

  Rusya'da Mantar genleşme derzleri: http://probkaru.com

  Ukrayna'da Mantar kompasatörleri: http://probka.kiev.ua

  © Bina portalı StrPort 2011-2016. onarım, inşaat ve yapı malzemeleri ile ilgili makaleler.

  sitesinden kopyala bilgiler yalnızca yayıncının izni veya kaynağına doğrudan atıfta bulunarak mümkündür. yasal gerekçe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

94 − 91 =