TV’ye braket montajı nasıl

elleriyle duvara TV'nin Uygun montaj

Eğer duvara monte edilmiş televizyon satın aldıysanız, soru ortaya çıkıyor: nasıl düzgün duvara asmak için? Genel olarak, sistemi yüklerken zor bir şey yoktur. Eğer bir matkap, bir çekiç ve bir tornavida kullanabilirsiniz, o zaman kendi başlarına üstesinden olacaktır. Samsung TV seti ya da duvara monte başka için özel aletler kullanın: Sağ özel cihazlarda TV asmak için - parantez. Bunlar şekil, boyut ve fonksiyon farklıdır.

Samsung TV'ler, LG veya başka bir için Dağı, senin ihtiyaçlarına göre seçmek gerekir. Farklı bir tasarıma sahip olabilir.

 1. sabit. Bu güvenli bir cihaz takmak, ancak tava veya tilt ihtimali olmadan sağlar. TV asmak için bu tür bir ek açıklıklar ve kurulumu kolay minimum vardır.

 • Eğik. yüksek göz seviyesinden Televizyonu kurarken Genellikle kullanılır. Rahat bir TV izleme sağlamak için, bağlama size Paneli istediğiniz açıya yatırmak için izin verir.

 • Eğer elleriyle TV'nizi duvara asmak önce, yerleştirme makinesinin yüksekliğini belirlemek için önemlidir. mevcut standartlara göre, cihazın alt kenarı zeminden m, 1 ila m 0.7 arasında bir mesafede bulunması gerekir. TV seti mutfak için satın alınacak olursa, tavan altında bunun yeri en iyi seçenek olacaktır. Ancak, mutfakta tv yerleştirmek için diğer seçenekler vardır.

  Bir duvar askısına TV'nizi asmak yaşatacaklarını etmemek için, bazı basit adımları yapmanız gerekecektir.

  1. taşıma için duvara noktayı işaretleyin. Bu amaçla, bir teyp ölçmek için, alt kenarına arka paneldeki braket delik arasındaki mesafeyi ölçer. Sonra TV'de ölçümlerden elde edilen zemin + değerinden 1 m işaretleyin. Sen delinmiş edilecektir, yüksek alırsınız alt montaj delikleri. Bu noktada sayesinde su terazisi kullanılarak yatay kaydırın.
  2. hat süspansiyon alt delikten çekilen böylece Şimdi TV'ye bağlama (duvar) ekleyin.
  3. Bir sonraki adım taşıma için montaj yerleri deliklerden prorisovyvanie edilir.
  4. Eğer hazırlanmış duvar TV'ye desteği yüklemeden önce bazı durumlarda, yükleme sitesini kontrol etmek gerek floş (Belirli bir cihaz kullanarak). Etiketlere yapılan sondaj delikleri - matkaplar (delme makineleri daha iyi) ile.
  5. delikler, çekiç çekiç dübel ile oluşturuldu.
  6. duvara desteğini takın ve (bazı durumlarda - vidalar) sıkın bir anahtar ile dövülmüş dübel içinde.
  7. Dirsek güvenli bir şekilde sabitlendiği sonra, bir dış yollara sabitleme makine getirmek ve süspansiyon olabilir.

  parantezi olmadan TV Asma

  Bir köşegen 42" (özellikle büyük birimler) ile düz panel tv özel bir donanım kullanmadan montajı için hazırdır. cihazların Üreticileri zaten parantezi olmadan duvara TV asmak için nasıl sağladı. Bu amaçla, arka panelde yapılan Özel "sekmeleri" (Oyuklar). Bu nedenle, "kulaklar" ile televizyonun montaj resimleri veya aynalar asılı çok farklı değildir. bağlantı elemanları ağırlık cihazı sığdırmak için önemli. sekmeler süspansiyon için sağlanmaz ise, ellerin sabitlenmesini sağlamak mümkündür.

  elleri ile braket yapma

  Televizyonda çalışması olan konumunu değiştirmek olacak değilse, o elleriyle TV'yi duvara monte etmek basit ve ucuz olabilir.

  32 inç ya da 42 alüminyum ya da çeliğin dört köşe hazırlamak için gereken bir ekran ile, aygıt montajını yapmak için ve bisiklet konuşmacı biri (TV için braket üretiminde kullanılmak üzere). önerilen kullanım alüminyum Alan, o işlemek daha kolaydır çünkü. segmentlerinin boyutları önemli değildir, önemli olan ünitesindeki ve köşe delikleri eşleşecek.

  1. ünitesine bağlanması için 2 açıklıkları ile detaylı bir şekilde devam ediniz, ve üst kısmında - bir konuşmacı her. (M4 vidaları kullanarak) şasi set üstü kutusuna bitmiş parçaları takın.

 • Bundan sonra delikler yapmak için duvara işaretleme yapılır. 4 bölümden tüm delikleri bulunmalıdır birbirlerine sıkı zıt, sırayla kurulumdan sonra cihazı eğriltmeyi önlemek için.

  arzu edilen uzunluk ve plastik çapının tıkacı kullanılabilir duvar kısımlarının sabitlenmesi için (birim ağırlığına bağlı olarak).

  Eğer TV'yi duvara bağlamadan önce, o belirlemek için gereklidir bir genişlik boyunca. duvar ve televizyon arasında yeterli havalandırma sağlamak için bu kadar olmalı. Aksi takdirde 42 inç TV seti ömrünü etkileyecek olan aşırı ısınacaktır. Elektrik ve anten tüm teller, kablo kanalında gizlenebilir.

  Bir alçı TV duvara asıldığında

  alçıpan duvara tv düzeltme hakkında, pek çok görüşler var. kendisinin uygun güvenli değildir - Bazıları eklenti kelebek, diğer uygulamak mümkün olduğunu söylüyorlar. "Kelebek" asmak görülen uygulama kaynaktan en az 15 kg (42 inç) ağırlığındaki televizyonda olabilir. Bu tür bir düzenleme, bir duvar 32 veya 42 inç TV için kullanılabilir. Aksi takdirde, TV'ler daha kütleye sahip, alçıpan imha riski vardır. Anlaşılır olması için, bir dübel-kelebek nasıl kullanılacağı, video izleyebilir:

  Eğer kılavuza levha sabitleyen vidaları bulmak için güçlü mıknatıs kullanmalı ve metal profil tarafından montaj aparatı: daha güvenilir bir yol olabilir alçıpan duvarına TV'nizi asın. Ayrıca kullanarak bir alçı TV'nizi duvara asmak iğne, vida.

  sabitleme elemanının ankraj beton ve tuğla duvar vidalanabilir Mesela (istenilen çapa sahip olan bir delik ön delme). pim uzunluğu alçıpan duvar ana tabakadan dikkate mesafe alınarak seçilmelidir. tuğla veya beton içinde büyük bir derinlik çapa vidalanır Ne tüm yük yerine cephe tabakası daha yatak duvara olacağından, daha fazla kilo, taşıyabilir.

  Televizyonu duvara nasıl yüklenir, yukarıda ele aldı. Ama alçıpan tabakası astar olarak kullanılır, ancak bir bölümü olarak değil ne olur? Pahalı cihaz düzleme düzeltilmesi tavsiye edilmez. Bu durumda, TV takılabilir Özel bir rafa, aşağıdaki şekilde gösterilen. dirsek TV (nedeniyle ön silindirlere) herhangi bir yönde döndürülebilir, böylece asıldı, bu, tüm yapı mobil hale gelir.

  Alçıpan TV'yi duvara monte etmek mümkün, sabitleyin boru tesisatı elemanı.

  Dengesiz duvara TV asmak için nasıl Başka bir seçenek olabilir Uygulama şeritleri ve sunta, hangi onu güçlendirmek için iyi olabilir. Ve şeridinde raf, braket sabit ve cihazını kurmadan edilebilir. Bu düzenleme ile, sunta iki paralel şeritler uygulayarak, örneğin büyük panel boyutu ve büyük bir kütleye, askıya alınabilir.

  TV'yi duvara kuruyorsanız mümkün değildir, o zaman iyi bir seçenek tavan montaj olacaktır.

  delikler, doğru seçimi ve tespit elemanlarının kullanımını sondaj - bir televizyon alıcısı monte etmek için çeşitli seçenekleri dikkate alarak, ev usta önce Ortaya çıkabilecek başlıca zorluklar olduğunu anlamak mümkündür. Eğer yeteneklerini şüphe varsa, profesyonellerin işini emanet etmek daha iyidir.

  2017 yılında en iyi televizyon setlerinin Sıralaması, avantajları ve iyi modellerin dezavantajları. , Işlevler ve TV'lerin farklı marka teknik şartname açıklamaları fiyatları.

  kendi elleriyle TV için Parantez

  Düz LCD TV'ler genelde duvara monte edilir, bu şık ve modern görünüyor. Konvansiyonel CRT TV'ler bunun çoğu mutfakta aslında, ayrıca duvara monte edilir, ancak yerden tasarruf etmek. kolayca elle yapılabilir çünkü Fabrika braketleri çok yüksek maliyetli, ve. Biz çeşitli yöntemler açıklanmaktadır.

  Tip-braket iki tipe ayrılır:

  • duvara sabitlenmiş ekipman sabitleyen Sabit, eğilme veya ekranı döndürmek, ancak montaj sistemi çok basittir olamaz;

  Duvar bağlantı elemanı sabit tip

  televizyon üst ve alt arkasındaki vidalarla bağlanmış sapanlar. Dikkatle halkaların bir duvar düzenlemesi yansıtılacak olan halkalar arasında kurulları arasındaki mesafeyi ölçün. Bu noktalarda süspansiyon haline getirilmiş ve bir tasarım vardır duvar kanca takılıdır.

  Bu montaj sistemi çok güvenilir, gerçekleştirilmesi kolaydır ve 26 inç çapraz ya da daha fazla olan bir geniş ekran, modeller için uygundur.

  duvara bağlı olan plaka, köşeler sağa ve sola hareket yapımına, yere paralel bir şekilde tespit edilmelidir. bir televizyona bağlı olduğu ikinci plaka, üzerinde, yere dik tespit köşeler ekranın açısını ayarlamak mümkün.

  Bir duvar CRT TV'ler için montaj nasıl yapılır

  • Televizyon boyutuna karşılık gelen durun. O yük dayanır, böylece, bir metal levhadan yapmak için daha iyidir;

  bir raf koyarak ve tutturma

  LCD TV, video için bir manivela nasıl yapılır

  Şimdi ellerinle TV'niz için bir braket nasıl biliyoruz. O kadar zor değil ve çok az malzeme maliyetleri gerektirir. Hayal gücünü göstermek ve tasarım daha ilginç ve kişisel hale mümkündür. Odanızın iyi gidecek bir renkte tüm ayrıntıları Boya ve şık bir iç eleman var.

  Televizyonun duvara montajı

  Yeni geniş formatlı aile TV cihazı evde layık bir yer kaplamalıdır. Bu duvara TV'niz için doğru monte seçmek için yardımcı olacaktır. Bu sadece CRT veya LCD TV, aynı zamanda ses seviyesini kullanmak ve odada yer kazanmak için iyi bir yol ayakta değil.

  TV'niz için braket nedir

  TV için tipik Mesnet - basit bir metal yapı, duvar ya da tavan için tutturulmuştur. Güçlü çelik cıvata aracılığıyla destek üzerine monte böyle Samsung veya Phillips Güncel modeller, daha sonra televizyon raflar veya kaidede olağan düz bir yüzeye en az stabil pozisyon olacaktır. dirsek duvara veya başka bir yüzeye, destek deliği çok sayıda ağırlık dağıtacak şekilde duvara TV asmak için yardımcı olur. ipuçları:

  1. bağlantı elemanları çeşitli türleri vardır. Her model belirli bir marka ve işletim farklı şekillerde için uygundur.
  2. fiyatlarının elemanlarında bağlı artırılacak:
   • Zorluk mekanizması (yapı sabit değilse),
   • üretici, marka (Lider, Tutucu, vs.);
   • kullanılan malzeme;
   • izin verilen en yüksek yükleme.
  3. Yalnızca diyagonal ile küçük bir TV'niz varsa Geniş braket satın almak mantıklı değil. duvarda ilave delik, yine duvarları süslemek yoktur.

  Bir braket satın almadan önce mutlaka odasında tv yerin konumunu belirler. duvara televizyon bağlar ana tip bir amacı ve destek mesnedi düzenlemesi ile etkileşim mekanizması temelinde ayırt edilir:

  Tavan montaj seçenekleri iyi yüzey hazırlığı ve kol delikleri gerektirir. Bu durumda, bağlantı elemanları altında yer iyi köşe kavşak içinde duvar ve tavan birbirlerine dik bırakılır. Tavan braket odanın ortasında tv saptamak için izin verir, ancak nadiren konut binalarında kullanılır. Bazen, bu seçenek yine kullanılır. Geleneksel tavanın beyaz yüzeyini bozmak etmemek için, parantez için bir temel olarak bir tavan seçin.

  Bir ayırım da VESA ifade standartları monte edilir. Standart VESA 400x400, örneğin, dikdörtgen bir paneli tarif etmektedir. 400 milimetre kadar dikey olarak ve yatay olarak delikler arasındaki bu mesafe. inç diyagonal TV ekranında ya da plazma ekranın her set için duvara veya tavana bir dirsek alırken yönlendirilmelidir VESA standart, belirli bir boyutu uyuyor.

  En basit çözüm, - sabit bir dirsek, pozisyon veya yapı eğim açısının değiştirmeksizin, bir duvara TV monte içerir. Bu tür seyirci üzerindeki bir ortalama bir yükseklikte yerleştirilmiş düz LCD LED ve plazma cihazlar için de uygundur. Bu genellikle deposunda mevcut seçeneklerin en ucuzu - Sabit bağlama azından cıvata ve deliklere sahiptir.

  Ekranın düzlem koltuklardan kolay görüntüleme için aşağı eğik olmalıdır duvar bölümü yüksek araçlarla TV Montaj. Uygun bir dirsek kullanılarak eğim derecesi modeli gövdesi ve malzeme mukavemeti saptanmış boyutları içinde, kullanıcı tarafından ayarlanabilir. (Sabit sürümü ile karşılaştırıldığında) milimetre birkaç on için duvardan uzaklaşmaya yer sabitlerken Ekran hareketlilik artar, ama sonra ekran daha fazla yer kaplar.

  pan-tilt mekanizma ile TV'yi duvara monte tavan veya diğer ulaşılmaz yerden TV ekranını karşılamak için uygundur. Eğilme ve yana yatma işlevsellik kombinasyonu bile dar alanlarda, ekran konumunu seçmek için süreci kolaylaştırır. Evrensel geri çekilebilir mekanizması etkileyici boyutlara sahiptir akılda tutulmalıdır. Düz Samsung'un farklı pozisyonları toplamda aynı yeri işgal edebilir, sabit bir biçimde aynı büyüklükte geleneksel resim tüpü alacağını kaç.

  duvara TV için bir monte nasıl seçilir

  Seçilen duvar VESA standardına göre TV'niz için montaj. Eğer ürün aramak önce hesaplamak veya kılavuzda diyagonal ekran boyutuna bak. Bu değer, ile bağlanma panelin boyutu arasındaki karşılık aşağıdaki şema ile gösterilir:

  • 26 inç kadar küçük ekranlar - 100x100 mm;
  • 26 ila 40 inç arasında - 200x200 mm;
  • 40 ila 55 inç arasında - 400x400 mm;
  • 600x400 mm - 55 inç üzerinde büyük ekranlar.

  Yakındaki mağazalarda braket Kontrol fiyatları ve fotoğrafları seçme, ancak online pazarı hakkında unutma. Sipariş Moskova ve St Petersburg değilse Kit eşit şekilde yayına ucuz olacak. Onların Montaj ve kullanım için plazma ekranlar, monitörler ve aksesuarları satan bir mala tahsis edilmiş mallar daha iyi alın.

  Standart VESA 100x100 montaj dirsekleri fiyatı 190 ile 1000 ruble arasında değişir. malzeme ve izin verilen yük bağlı olarak değişir. fiyat tertibat büyük boyutlu 1200 4500, p bir aralıkta ayarlanır. cıvataların arasındaki mesafeye sadece dikkat fakat izin verilen maksimum ağırlık - yüksek olsun, bir bütün olarak daha güvenilir bir tasarım. Sabit bir mekanizma ile bakımlı modelin 70'den kg yükleyin.

  ellerinle TV'niz için bir braket nasıl yapılır

  Eğer ahşap veya metal bazı becerilere sahip olmadığını Ev yapımı süspansiyon mekanizmaları, fabrika malları değiştirecektir. Elleri el altında olan çok dayanıklı malzemeden olmalıdır duvara TV'niz için braket yapmak. Sen Döner mekanizmanın montaj beklenen değilse, duvara plazma basit sabit montajını monte edebilecektir.

  Kolay eki zaman birkaç saat gerektirir. birlikte, basit ve kolay bir kilitleme ahşap iki uzun şerit: bir TV, diğer arka panelin üzerine monte edilmiş - duvara. birinci şeridin alt kenarı ve ikinci bir eksiltme üst kenarı şekilde birbirine angaje etmek. bileşiğin, cihazın ağırlığına göre sabit olacak, ama arzu edilen ekran açıda konumlandırılabilir için üçüncü bir şerit gerekir. Ana kilit altında duvara tutturulmuş ve 2-3 derece aşağı bir eğim sağlamak için biraz daha ince olmalıdır.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  41 + = 44