Bir bilgisayar masası monte nasıl

Dükkanda uygun bir seçenek vardır? Biz onların elleriyle çekmeceli bir bilgisayar masası yapmak

Hemen hemen her evde bugün kişisel bilgisayar bulunmaktadır. Ve onun için özel bir masa, rahat, çok uzun zaman nadir değildir, aynı zamanda, her bir cihaz için gerekli raflar ile donatılmıştır. Bu en kolay yolu deposunda bir tablo satın almak gibi görünüyor, iyi seçim geniş olduğunu ve uygun bir alternatif bulmak için izin verir.

Ama mağaza bir tablo çok para mal olabilir. Buna ek olarak, sizin gibi bitmiş ürün boyutları alanı ve oda düzeni ile denk olamaz. Evet ve renk bazen zevkinize göre seçmek istiyorum değil, dizinden.

Kendi elleriyle bir bilgisayar masası yapmak için iyi bir şans var. Bu yazıda, bu süreçle ilgili detaylı söyleyecektir.

Bilgisayar masaları çizim nasıl yapılır

Tabii ki, bir bilgisayar masası gibi, sen öğrencinin masası veya standart ofis masası, hatta 15-20 yıl önce ofislerde tutulmuş olanlara birini kullanabilirsiniz. Ama böyle bir yazıcı, MFP ve sistem birimi veya dizüstü bağlanmak aygıtlarının çeşitli olarak dikkate ek cihazlar çeşitli alarak, hızlı o çalışmaları tamamlamak için böyle bir boşluk kalmak çok zor olduğunu fark edeceksiniz. Buna ek olarak, çocuk, yani aynı tablo için ödevlerini yapmak çizmek, okumak, yazmak gerekir.

Biz ekipman tarafından işgal mümkün değil kullanım alanı olduğu kadar üzerinde olan bir tablo yapmak gerekir. Ve tüm cihazlar - monitör, sistem birimi, vb - yerinde olacak ve aynı anda ya da zarar vermez.

Size ucuza kendi yapabilirsiniz tam özellikli masaüstü bilgisayar, durumuna bir bakın.

Her şeyden önce dikkate bütün yapının büyüklüğü alacak bir çizim oluşturmak gerekir. Resimde gördüğünüz bilgisayar masasının Detaylı çizim:

Gördüğünüz gibi, bu tablonun sadece klasik şekli bu. Düz çizgiler, kısa ve öz, ve aynı zamanda tam işlevsellik de. Bu tablo, bir masa üstü, sistem biriminde, bir sürgülü klavyeye, perdelerden ve flanş için standı oluşmaktadır.

Not: Çizim tabloda gösterilen boyutlar odasında ürün alanda yer almalarına yardımcı etmek. Eğer daha büyük veya daha küçük masa gerekiyorsa, yeterli, uygun bir ölçekte oranlarını tutmak için.

Çizimi kullanarak, bilgisayar masası gerekli büyüklüğüne karar verdikten sonra, ihtiyacınız olan her şeyin bir listesini yapmak ve alışverişe başlayın.

Malzeme ve ihtiyaç duyacakları araçları

Size sunuyoruz bilgisayar masası şema çalıştıktan sonra, bileşenlerin çok ihtiyacınız olacak mobilya böyle bir parça imalatı için fark etmiş olabilirsiniz. gerekli olacak malzemeler, bu boyutlar için çizimlerde özel olarak belirtilmiştir:

 • Levha büyüklüğü: 120 x 12 mm - 6.2 m;
 • Çeşitli kum zımpara kağıdı;
 • ½ kaplama büyüklüğü 6 x 1525 x 1525 mm;
 • Mobilya paneli 18 x 600 x 2000 mm, çam - 2.5 birim;
 • Mobilya paneli 18 x 400 x 2000 mm - 3;
 • Mobilya paneli 18 x 200 x 2000 mm - 2 ünite;
 • Vernik mat veya parlak.
 • Çekmece 1 grubu kılavuzu, 400 mm uzunluk,
 • 50 vida 5 x 60 mm;
 • sondaj makinesi;
 • Çekmece kolları.

Ayrıca, çekmeceli için bilyalı veya makaralı kılavuzlar 3 set, uzunluğu 500 mm gerekir. Bu ayrıntılar kalite, dayanıklılık ve özgün tasarım gücünü tanımlamak, bu nedenle onların seçimi sorumlu alınmalıdır.

İpucu: topu önünde kılavuz silindirin ana avantajı - ucuzluğu. , Silindir kılavuzları tamamen taşınmaz onlar kırılgan ve onlar güvenilir bir stoper yok: Fakat diğer parametreler önemli ölçüde düşüktür. top teleskopik bu sakıncaları devamsızlık raylar.

malzemelere ek olarak, sağ gerekli tüm araçları çekmek istiyoruz:

 • Metre cetvel veya bant ölçüm;
 • dirsek;
 • kalem;
 • keski;
 • Demir Testere;
 • tornavida;
 • buna matkap ve matkap uçları;
 • Sander;
 • Odaya doğrudan işe eğer toz toplayıcı gerekebilir.

Eğer kendi elleriyle bir bilgisayar masası yapmak için gereken her şeyi ile dolu sonra, işe almak zamanıdır.

Bir bilgisayar tablo için bir ön form yapımı ve alt kabuk toplamak edilir

Bu aşamada, size mobilya parçasını yapıyoruz ettiği çizimlere özel dikkat gerekir.

 1. masaüstü bilgisayar, parçanın yüzeyi üzerindeki ilk işareti: 3 adet miktarındaki dikey duvar, tablo, tezgah, kapak tablo alt. boyutları, aşağıdaki şema ile uygun olarak gördüler.
 2. Dikey duvarlarında yaklaşık 2 x 2 cm üst ön köşeleri bölümlerini yapmak gerekir. Temiz bir yer Spila zımpara bez kullanarak.
 3. Tablo yakından duvara yukarı hareket olabilir olması arzu edilir. bağlayıcı sootretstvoval kaide boyutunu tayin edecek şekilde Bunu yapmak için, duvarların alt arka köşeleri kesmek. Bizim şemaya göre, uzaklık 4.5 x 5.5 mm'dir.
 4. dik çeperinin arka tarafında, merkezi, zemin seviyesinden 265 mm yükseklikte bir numune yapın. 18 mm - genişliği 200 mm ve derinliği. Bu noktada, dikey yan bağlantı, 18 x 200 mm boyutlarındaki tabakadan çapraz panel kesme ekleyin. Yan duvarlar popo için vidayla sabitleyin.
 5. tablo arka duvar yapısı, gerekli stabilite ve sertlik sağlayan enine set, yerine geçer.
 6. tüm parçaları doğru yerlere, matkap delikleri hazırlanır kez. Bu önceden yapılan veya çatlayabilir iş parçası vidalama sırasında edilmelidir. çerçevesinin birleştirilmesi ve vidalarla sabitleyin.

Şimdi sistem birimini yerleştirildiği bir niş yapmak gerekir. Eğer hevesli oyun, programcı veya sistem yöneticisi değilseniz ve aksesuarları sistem birimine düzenli erişimi gerekmiyorsa, en iyi seçenek vidalar üzerinde standart istikrarlı niş olurdu.

küçük yan duvar ve bir yatay raf Testere. yan duvarın ön üst köşesi kesilmiş ve zımpara kağıdı şerit. Alt arka köşe boyutu pervaz davranın. Küçük yan duvar raf vida ve arka panel büyük yan duvara bağlanabilir. komodin ve bir rafın altına kaide açıklıkları kapatın. tutturucuların kullanımı tutkal olmadan dübeller zamanda.

Bilgisayarın üretimi eklenti masaya

tam teşekküllü çok fonksiyonlu bilgisayar masası yapmak için, talimat tezgahı ve raflar ek cihazlar için değil, aynı zamanda da dekoratif bir işlevi yerine edecektir üst yapı, sadece sağlamaktadır.

 1. Mark ve içti yanal yapı elemanları zımpara ön üst kenarlı pah. eşit masa üstünde sabit yan duvar için, kalınlık bir ön kalıbı, 18 mm olduğundan emin olun. onun ucunda matkap. masa üstüne yapılan uçlarını takın ve sabitlemek için işaretler yapmak.
 2. Aralıklı açıklıklar Bu plan üzerinde delinecek: aracılığıyla - Tezgah, kör - yan duvarların alt uçlarını. Bu aşamada, bunu doğru açılarda uymak yardımcı olacaktır, kare gerekecektir. hizalama için açısı kullanılarak bir tezgah yan parça üzerine yerleştirin.
 3. tezgâh altında yan duvarların uçlarından soketli kapakta deliklerini hizalayarak, vida vidalayın. Daha sonra, kalkan 400 X 2000 mm alarak ve genişliği boyunca kesilir. Böylece geniş üst rafta 315 mm olsun ve çapraz çubuk çıkıntıya sabitler.
 4. Kalkanın Yüksek dikey duvar, bir 200 X 2000 mm testere gerekir. tablalı olarak gon kullanarak bağlantı kontrol ederek ana yanal duvarların iliştirin. üst rafa merkez duvarının ucunda yan ve yere arka jant Vida. Hizalayın ve vidaları sıkın.
 5. Şimdi bir sol raf yapmak gerekir. Bunun için 200 mm maskesi gerekir. Bu raf yazıcı veya MFP için tasarlanmıştır, bu nedenle, yeterince güçlü ve toplu olmalıdır.

Klavye için bilgisayar masası ve çekmece için kutular

çekmeceli Bilgisayar masası - mobilya çok kullanışlı bir parça ve iç fonksiyonel unsuru. Bu, biz ustaları tablodur. çekmeceleri nasıl düşünün.

 1. yan duvarlar - kontrplak alt kasayı ve 12 x 120 mm kurulu Testere. Büküm vidalar 4 adet iş parçası ve alt dikiş. Genişlik ve iç tablolar kalınlığı ve boyutuna çekmece kılavuz elemanının derinliğini ayarlamak.
 2. kılavuzları aşağıdan güvence altına alınmalıdır. Yan elemanlar 18 mm ön kenarlarından geri dur ve duvara kılavuzları vidalayın. Aynı zamanda, simetri ve istenen mesafesi. girinti kutunun ön duvarında kapaklarıyla takmak gerekir.
 3. Raf klavye dikkate kayar kılavuz mekanizmasının kalınlığını alarak kesmek gerekir.
 4. Şimdi onlara oshlifuyte oluşturan ana unsurlar hakkında tablonun yapısını sökmeye ve vernik ile kapatın. Kaplama tamamen kuruduktan sonra, tekrar tablo yeniden birleştirmek.

İpucu: vidaları birkaç kez sıkın yoktur. Bu büyük ölçüde yuvalarını zayıflatmak. Eğer fikstürü yeterince kararlı olmadığını düşünüyorsanız, bağlantıyı güçlendirmek için bir marangozun tutkal kullanın.

Çekmeceler ve klavye hazır, bilgisayar masası yapısı için çekmece raf monte edilir. Ben bitirme dokunuş kaldı: Ön panel kutuları üzerine monte.

 1. Üç adet, kolları için işareti ve delikleri miktarında yüz parçalarını gördüm. Kolu, güvenli kutular ve duvar astarı sabitleme vidaları.
 2. Kaplama paneli dolaplar önüne diyafram ayarlamak. kutuları arasında boşluklar düzeltmek için takozlar kullanın. kolları için delik delin.
 3. kolları takın ve trim ve ön duvarı çekerek, vida ile sabitleyin. çekmecenin içinden, ek güvenilirlik sağlamak üzere, birkaç vidayı sıkın.

Kişisel bilgisayar masası hazır.

elleriyle bilgisayar masası yapma konusunda video

Gördüğünüz gibi, kendi bilgisayar masası yapma zor değildir. Eğer oda bakmak yararlı olacaktır çalışmak ve dinlenmek için rahat bir yer, almak, ama aynı zamanda mobilya üretimi üzerine marangozluk işlerinde tecrübe kazanacaktır sadece. Belki de okuyuculardan biri zaten tasarım ve bilgisayar masaları yapımı ile uğraşmak zorunda kalmıştır. Bu makaleyi okumak anda senin yerinde sorular sormak, yorumlardaki deneyimlerinizi paylaşın. Sizinle iş akışınızı tartışmak ve yeni bir şeyler öğrenmek için mutlu olacak.

Size evinize kolay operasyon ve konfor diliyoruz!

Bir bilgisayar masası nasıl yapılır: çizimler ve talimatlar

3013 yılında bahçesinde. Şimdi tamamen bilgisayarlı. Hepimiz bu tür donanımları var ve bütün iş sadece makine tarafından yapılır. Ve insanlık ile aynı yıl orada bir kaza: kırık bir bilgisayar tablolar oluşturmak için araç ve insanlar uzun kendi elleriyle bir bilgisayar masası nasıl unuttunuz.

bilgisayar masaları Mevcut türleri bozulmaya başladı. Sonra yeryüzü İnternet geçmişin insanlar kendi ellerinizle bir bilgisayar masası yapmak hakkında talimatlar gelecek nesil için ayrıldığı bir Web sayfasını kalmıştır bir söylenti oldu. Ve sonra geleceğin kişi bu sayfayı bulmak için İnternet'i temizleme başladı ...

Sana bir sır söyle: Bu sayfada sadece vardır

Bu nedenle çocuklara öğretmek için, gelecekte, burada yazılıdır hepsi çıktısını veya ezberlemek tavsiye ve olanları çocuklarına öğretmek. Ve böylece o zamana kadar, zamanı geldiğinde sonu:

 • bu bilgi insanlığı kurtaracak zaman
 • İnsanların elleriyle güzel gelecek bilgisayar masaları yapmak öğrendim çünkü zaman soyundan meşhur hale gelecektir.

Tabii ki, o yıl 3013 tarafından yukarıda okuduklarınızdan tutmaz, ama bizim torunları burada kelimeleri bulacaksınız.

gelecek nesillere geçmişten insanları Kurma

zorluklar arabasını, bilgisayar masaları üretimi bozuldu karşılaştığı insanlık, beklentisiyle Biz 2013 halkı bulacaksınız hangi bu talimat ile bırakıyoruz:

 • Bir bilgisayar masası nasıl oluşturulacağını açıklaması
 • diğer tabloların çizimleri, o odaklanarak ve açıklamadan ipuçlarını kullanarak, istediğiniz bir tablo yapabilirsiniz.

Ayrıca kendi elleriyle bir bilgisayar masası nasıl gösteren bir video (biz bunu devam edeceğini umuyorum), bulacaksınız. Tabii bu mesajı bulabiliriz.

Bir bilgisayar masası nedir, biz yapmak öğretecek

Bu talimatları okuduktan sonra, bir bilgisayar masası yapabilirsiniz:

 • Klavye için sürgülü raf
 • işlemci destekli
 • içindeki küçük öğeler için küçük bir raf
 • üç çekmeceli bir kabine olan sol taraftan
 • kaide ve masa üzerinde bir raf olan üst yapı ile

Üst rafta size subwoofer ve hoparlörler yanı sıra kitaplar koyabilirsiniz. kaide üstünde bir rafta benzeri kalemler, kalem durumlarda ve koyabilirsiniz. Çok kabine size yazıcınızı koyabilirsiniz. Bir raf dolapları kendi takdirine bağlı olarak kullanılabilir.

Bir bilgisayar masası monte Nasıl - kılavuz

1. Aşağıda size boyutlarla çizim bilgisayar masası öğrenmek sunuyoruz. Ona ve oda alan üzerinde yoğunlaşırken, Tablonuzun boyutlarını belirtin.

2. çizimde boyutları, örneğin satın dayanarak ...

 • 3 adet - Çam mobilya tahtası 18h600h2000 mm boyutları.
 • 3 adet - mobilya tahtası 18h400h2000 mm boyutları.
 • 2 adet - mobilya tahtası 18h200h2000 mm boyutları.
 • 12h120 tahta ölçüleri - 6.2 m.
 • kontrplak boyutları 6h1525h1525 - 1 yaprak
 • nazhdachka farklı
 • vernik - Herhangi
 • 50 cm çekmece kaideleri uzunluğu için kılavuzlar -. 3 çift

Ne seçim yapın: Bir rulo veya top satın alıyor? kutuları sonuna kadar ileri sürülen çünkü Topu daha işlevsel, sınırlayıcı uçmaz pislik uzun zaman ve raf sürecektir. Dahası, top kılavuzu makara çok daha güçlüdür. Ancak silindir ucuzdur. Yani burada o size kalmış.

 • Bir klavye, 40 cm uzunluğunda üzerinde yer alacak raflar için kılavuzları -. bir çift
 • dübel, masa bilgilerini tutturmak için vida
 • çekmeceler için kolları
 • Ahşap üzerine demir testeresi
 • , Tornavida matkap ve matkap
 • zımpara
 • dirsek
 • keski
 • şerit metre, cetvel (tercihen Dina 1 metre) ve iz için bir kalem

Çizimde gösterilen boyutlarda odaklanan 3. kaydırmalı gerekli parçalar,. yani:

 • Dikey duvarlar - 3 adet
 • tezgah
 • taban ve kapak kaidesi

değil duvara, size gönderilecektir dikey duvarlar, üst köşeleri, kesti. nazhdachki kullandıktan sonra dilim yuvarlar.

Tablo duvara yakın durabilir, böylece duvara yaslanacaklar taraftan dikey ayak tabanında, kaidenin boyutta bir parçası kesti.

4. ortasında durmak numune 20 cm uzunluğunda ve 1.8 cm derinliğinde yapacak dik bacağı. Numunenin alt kısmı 26.5 cm zeminden aralıklı olmalıdır.

Santral 18h200 mm'den 5. Bütün üç ayak birbirine bağlayacak bir enine panel, kesip. o vidalarla bağlanmış olacak aşırı ayağa, bacakların yan vidalı.

Onun için duvar, biz yapmayacağım çünkü bu panel bir çok ihtiyaç duyulan tokluk verecektir biberli.

6. CPU ve diğer bilgiler için raf olun.

Bunun için, yatay detay ve çizimde gösterilen boyutları olan bir yan duvar raf üzerinden gördü. yan duvar kesilmiş ve yuvarlak ve kaide altında alt arka kısmında kesilmiş ön üst köşesinde bir duvara karşı monte edilmesi.

ortasına yerleştirilen bir masa bacağı ile - Şimdi raf bir tarafta sabitlenmiş - yan duvarın, diğer yanda.

ahşap dübeller üzerindeki set işlemci için dolapları ve rafları alt.

7. tablosunun üzerinde raflar olan bir yapı yapmak

 • İlk çizimde boyutunda yan duvarlar gördüm. Her zamanki gibi, kesme ve ön üst kenarına yuvarlanır.
 • masa üstüne tutturulur yan panellerin kenarları üzerinde, iki ya da üç delik olun. Sonra gerekli üst raflarda yan duvarı sabitlemek için delik masa, üzerinde işaretleyin.

çalışma yüzeyindeki delikler kesişen olmalıdır.

 • masa üstüne dik açılarla yanak flanş yükleme gon ile. Biri onu tutayım ve şu anda ikinci masa altından vidaları hardboiled.

8. yapma raf üst yapısı

 • kalkan kaynaktan üst raf ve çizim üzerinde boyutları bir üst çapraz çubuğu kesme 400h2000. Son üst yapısal mukavemet vermek için gereklidir.
 • kalkan yapısının Orta üst duvarı 200h2000 mm bölmek. Bu masa üst hem de üst yapının yan duvarlarına tespit edilir.
 • Buradan sonra, arka çapraz çubuk sıkıştırın. Bu üst üst yapının yan çeperi bağlayacaktır.

Üst raf böylece gerekli yüklemek için:

 • Merkezi duvar üzerine koymak düzeyi ile aynı hizaya
 • Birisi tutar ve bu zamanda ikinci üst yapının yan duvarlarına vidalarla raf hızlandırır
 • Bu raf, merkezi duvara monte edildikten sonra

9. komodinin üstünde bir raf yapın

Çok basit. Bu boyut 200 mm panel genişliğinden çizimde kesilir. Yazıcıdan hizmete uygun oldu böyle bir yükseklikte ayarlayın Raf

dolapları için 10. olun çekmeceler, klavye için çekmece ve raflarla için vidalamak

 • kutularının duvarları 12h120 mm kurullarına kesilir. Alt yapmak kontrplak. Çizimde tüm boyutları kesin. Duvarlar vidalarla birbirine bağlanır. Sonra dibe ekleyin.
 • Şimdi çekmeceler için raylar monte. alt çekmece başlayın. Slaytlar kaideleri 1.8 cm kenar iki sapma olmalıdır.

kılavuz arasındaki kendilerini düzgün takmak raylar aynı mesafeye sahip olduğu olduğundan emin olun.

 • Bundan sonra klavye olacak olan raflar için rayları monte edin.

Şimdi topladık hepsi tasfiye edilmelidir. Neden?

biz ahşaptan yapılmış bilgisayar masası yapıyorlar olduğundan, tüm detayları parlatmak ve masa uzun süre hizmet böylece vernik ile karşılamayı gereklidir.

Ve bir bilgisayar masası, hızlı edildi inşa sabit ne bölümünü işaretlemek için.

kesip iş parçası sonra 11. çekmece önü edilmesi. Onlar kolları için delik açmak. Çok shlifuete ve vernikli.

 • Şimdi cepheleri çekmeceleri maruz. Ve böylece, sürece kutusuna bağlı değildir gibi düşmek üst, alt ve yan takozlar ile emniyete vermedi.
 • Şimdi kolları awl için delikleri kayma ve işleme için delik açmak için gereken kutular baskılı yerlerin ön duvarına sıkıca bastırın.
 • Ardından ön yalın, delik delin, her tarafında kolu kolları sabitleme vidaları kayma ve vidaları sıkın. Yani kutularının ön hatta cephe düzeltin.
 • ön duvar kutularının iç sonra güvenilir cephe tutturmak için çeşitli vida vidalayın.

Vidalar her durumda, hemen onun delip edilmez, dörtte üçü önünde gitti bir uzunlukta olmalı, ama.

Sonra her şeyin gidiyordu. Biz bu durumda bilgisayar masası montaj şeması, sen gerekmez eminiz. Ve işte bilgisayar masası, hazır olduğunu.

Eğer size birkaç fotoğraf yapma, masanın bu sürümü sevmiyorum. Bunlardan odaklandığınızda, en uygun sizin için olacak bir bilgisayar masası, seçebileceksiniz olacak ve ellerinizle yaparsanız ücretsiz alacak.

Bu çizimlerin kendi elleriyle bile bir köşe bilgisayar masası yapmak mümkün olacak çünkü, dikkatle bakın.

Size iyi şanslar diliyorum. Biz size yardımcı olabilecek umuyoruz.

Mobilya ve mobilyalar

Odalardan birinde özel bir yer için gerektiren bir bilgisayara, olmadan, modern insanın yaşam hayal etmek zordur. Bir dizüstü bilgisayar veya bir şeker çubuğu herhangi bir uygun düzlem üzerine yerleştirilmiş ve sabit "razumnyh9raquo için edilebilir; cihazlar gerekli bilgisayar masaları. Nedeniyle perakende ağı ve yapıcı basitlik yüksek maliyeti nedeniyle, birçok merak ediyor - Bir bilgisayar masası nasıl inşa edilir? Ve bu makul ve yavaş yavaş monte eğer hiç önemli değildir.

Bilgisayar masaları Türleri

Bilgisayar masa - çok fonksiyonlu mobilyaların bir tür. Sürekli evde bilgisayarda üzerinde çalışan kişiler, onsuz yapamaz. uygun bir masanın olmadan hiçbir yerde tek bir yerde yoğurmak için:

 • sistemi blok ve monitör;
 • Fare ve klavye;
 • kolon ve bir yönlendirici;
 • klasörler ve belgeler;
 • yazıcı ve fotokopi kağıdı;
 • ofis malzemeleri ve diskler bilgileri saklamak için.

Bütün bunlar kendi ellerinizle bir bilgisayar masası nasıl oluşturulacağı hakkında düşünme, dikkat etmek önemlidir. Klasik bir bilgisayar masasının yaklaşık şeması:

Tasarımcılar ve mühendisler birçok bilgisayar masaları dahil mobilya birçok çeşidi geliştirdik. PC bazen kullanılsa bile, her şeyin el altında olan basit bir tablo gerekir - sistemnik9raquo" altında bir yer ile; ve klavye için sürgülü raf. Yoksa bir menteşeli çalışma düzlemini sağlayan raflar ile rafa kendine yer edinmeyi gereklidir. Formun seçimi PC için çalışmak nasıl tezgah bağlıdır:

 • "Zincirli 9raquo; monitöre bakmak;
 • yazarak veya oyun oynayan bir çok şey;
 • sıklıkla belgeleri yazdırın;
 • yan taraftaki bir dizüstü bilgisayara veya tabletle iletişime geçin.

Bilgisayar masalarının örneklerine ve çizimlerine bakınız; tablonun şekli değişiyor:

 • basit dikdörtgen;
 • Klavyenin üzerinde ortalanmış yuvarlak bir çentik;
 • keyfi olarak kavisli bir çizgi ile;
 • L-şeklinde;
 • U-şekilli;
 • U-şeklinde.
 • kıvırcık.

Bir ağaç, kontrplak veya sunta kullanmak gerekli değildir. Bazen kendinizi yüksek teknolojili bir çerçeve yapısıyla sınırlamak yeterlidir - bir tüp çerçevesine ek olarak herhangi bir uygun malzemeden yapılmış sabit bir masa üstüdür:

 • plastik;
 • kalın kontrplak;
 • lamine parke;
 • kalın cam;
 • kaplamalı sunta veya kalın kontrplak;
 • bitmiş masif ahşap tezgah (doğal ahşap).

Bilgisayar masasındaki bir masa üstü şeklinde süslenmiş eski mobilyaların bir kısmını kendi ellerinizle de kullanabilirsiniz. Ancak bu, PC'nin altındaki tablonun tüm çeşitleri değildir, çünkü yapılandırmalarına göre koşullu olarak alt gruplara ayrılmıştır:

1. Sistem birimi için bir dolap bulunan dikdörtgen bir bilgisayar masası, masanın bir dönüşümü biçiminde gelen klasik bir varyasyondur. Ancak, olağan masa, klavyenin arkasında çalışmak için çok uygun değildir, bu nedenle rulo rafı bir PC ile çalışmak için uygun bir işlevsel yere dönüştürür. Güçlü hoparlörler ve farklı ofis ekipmanları kullanmaya gerek kalmadığında, bu seçenek ek bir dolap olmadan yeterlidir.

2. Köşe bilgisayar masası, küçük, kompakt, minimum alanı kaplar, çok fonksiyonel ve ergonomiktir. Çalışma yüzeyinin büyük avantajlarıyla küçük bir ürünün kurulması için odada bir adet serbest açının olması yeterlidir. Bilgisayarınızı terk edemiyorsanız akşam yemeğini seçmek bile çok uygun. Köşenin tüm yüksekliği boyunca çeşitli askı rafları ile yükseklikle donatılabilir. Açılı yapı, duvarın hem düzlemini hem de yerleştirme açısını kullanmayı mümkün kılar:

 • yardımcı cihazlar ve ofis ekipmanları;
 • kağıt ve kırtasiye;
 • koleksiyoncu öğeleri;
 • ev bitkileri.

Örneğin, bilgisayar masaları - fotoğraf:

3. Modüler bilgisayar masası - çalışma alanının yeniden düzenlenmesi taraftarları için mükemmel bir icat. Set, modüler unsurların temel bir setine sahip olmalıdır:

 • tezgah ve kaydırmalı klavye;
 • "sysadnik9raquo" altındaki kaldırım ;;
 • ek bloklar;
 • menteşeli raflar;
 • açısal sektörler.

4. Sabit bir PC veya dizüstü bilgisayar için kalıcı bir yer tahsis etme imkânı yoksa, kompakt bir mobil sürümde seçiminizi durdurmak mantıklıdır. Bu katlanır masa, geleneksel anlamda bir masa bulunmayan, taşınabilir masa üstü yiyen bir transformatör. Bu seçenek minimum boyutlara ve ağırlığa sahiptir, ancak tüm uçaklar kolayca ayrışmaktadır. Bu işyeri taşımak ve taşımak kolaydır, böylece çalışmaya devam edebilirsiniz:

5. Masa rafı, katlanır masa üstü ve çok katmanlı raflar içeren bir raf şeklinde. Çok rahat oda çok küçük olduğunda, ancak duvar boyunca dikey boyunca çok fazla alan var. Bu tasarımda, işten sonra katlanır bir sandalyeyle her şeyi eklemek önerilir. Alt kısımda, çalışma sonrasında ayakların bulunduğu yere kurmak için sistem birimi için bir döner platform kurmak uygundur. Rafın ana sabit rafında bir monitör ve katlanır masa üstünde - bir klavye ve bir fare bulunur. Tavana kadar raflar - ekipmanın geri kalanı için.

6. Çok koltuklu bilgisayar masası, birkaç PC kullanıcısı ve ofis ekipmanının bulunduğu bir ailede uygundur. Ortak bir masaüstü için, 1-2 monitör için 2-4 kişi bulunabilir. Uygun bir masa satışı bulamazsanız, birkaç kişi için bir bilgisayar masası hazırlamayı öğrenmek, bulmak zor. Bunu yapmak için, ana ünitelerin ve PC kullanıcılarının nerede olacağını göz önünde bulundurmak önemlidir.

Tablo yüzey renklerini seçme

Bir bilgisayar masasının kendi kendine monte edilmesinin avantajı, seçerken herhangi bir kısıtlamanın bulunmamasıdır:

 • modelin ve tezgah üstü konfigürasyonu;
 • Boyutlar (bilgisayar masasının boyutu, odanın alanı ile sınırlıdır);
 • ek raflar ve kaldırım taşları ile tamamlandı;
 • Tezgahın malzemesi ve rengi.

İdeal olarak, bilgisayar masası, iç mekanda diğer mobilyalarla uyumlu olmalı ve tarzı uydurmalıdır. Klasik masa, tabandan bağımsız olarak doğal bir ağacın altında bir astara sahiptir ancak odanın önde gelen tonlarından biriyle eş zamanlı olarak monofonik olabilir.

1. Eğer oda modern stilde, çok sayıda ekipmanla süslüyse, büyük bir plazma monitörüyle uyum içinde olan siyah bir lake bilgisayar masası sığacaktır.

2. Küçük masa, diğer dolap mobilyalarının rengiyle eşleşmelidir.

3. Kuzey stolonun karanlık bir odası için, MDF, laminat sunta veya diğer ahşap döşeme gibi parlak yüzeyleri seçmek daha iyidir.

4. Beyaz veya diğer monofonik yüzey tipi iç mekandaki diğer nesnelerle uyumlu olmalıdır.

5. Ayrıca tezgahın olağandışı bir rengi seçerseniz orijinal olacak, tabanı bir bezle örtün, orijinal bir baskı yapın ve görüntüyü vernikleyin.

Bitmiş parçaların bilgisayar masası

Fiyatlar bilgisayar masalarında sürekli arttığı gerçeğinden dolayı, bunları kendiniz yapmak önerilir. Montaj ve teslimat olmaksızın bir mağazada satılan bir masa hazırdan daha ucuza mal olacak. Her ünite için ayrı ambalajlar halinde satılmaktadır, ancak herhangi bir bilgisayar masasında montajın aşamalarını belirten bir talimat bulunmaktadır. Onu monte etmek zor değil, fakat yapısal ve bağlantı detaylarını birbirine karıştırmamaya dikkat etmek yorucudur. Montaj için şunları yapmanız gerekir:

 • Bağlantı parçaları ve küçük parçaları ayırma tepsileri;
 • Farklı tip püskürtücülerle tornavida setleri (düz, çapraz-tip) veya tornavidalar;
 • montaj diyagramı (talimat) ve bitmiş tablonun çizimi.

Şemaya göre kendi kendine montaj basit bir konudur, ancak telaşsız ve zahmetli ve dikkat ve azim gereklidir. Tablonun satın alınması üzerine açıklamalara ihtiyaç duyulursa kimin geri arayabileceğini açıklığa kavuşturmaya değer.

Dikkat: Toptan ve perakende ticaret yapan büyük mobilya şirketleri, tüketicilerle çalışan uzmanlaşmış danışmanlık merkezlerine sahiptir. Onların kendilerini inşa etmeye karar verdikleri alıcılarla uğraşmaları avantajlıdır. Üreticiden alışveriş yaparken, telefonları resmi web sitesinde listelenen yöneticilere sorabilirsiniz - bilgisayar masasını nasıl monte edebilirsiniz? Herhangi bir aşamada bir ipucu ve tavsiye elde edilebilir.

Bireysel modüller için bir bilgisayar masası montajı adımları

Aşama numarası 1. Önemli bir yere yerleştirin:

 • araçlar;
 • Montaj detayları ve aksesuarları;
 • şema (öğretim);
 • temel yapısal ayrıntılar, sırasıyla işaretleme paketleri.

Aşama numarası 2. Ahşap parçalar (veya sunta) kendiniz için tasarlanmıştır, böylece montaj için belirgin delikler vardır. Her bir blokla birlikte, ilgili montaj parçalarını ayarlayın. Tamamlayıcılığı kontrol edin - yeterli parça varsa, her birimi ayrı ayrı monte edebilirsiniz. Talimatta, şema veya çizimde herhangi bir çekince bulunmaması halinde masa üstü sabittir. Genel montajdan sonra, tüm vidalar sıkıca sıkılır veya bağlantı elemanları daha derin vidalanır ve tıkaçlarla kapatılır.

Döngü modüllerini ve sürgülü rafı klavyenin altına monte ederken en büyük özen gösterilmektedir. Kılavuzlar, rafın ayarlanmış sınırlayıcılarının arkasında zemine tam olarak paralel ve yatay olmalıdır. Montaj sırası kesinlikle talimatlara uygun, böylece herhangi bir kusur yoktur. Çekmece hazır olduğunda, tezgah üstü taban hazırlamak için yan direkler birleştirilir.

Aşama numarası 4. Tüm bloklar şemaya göre çalışma yüzeyinden (tabla üstü) bağlanır, sürgülü rafı rulolarla rayların üzerine koyun. Dekoratif fişleri takın. Arka duvarın arkasındaki kontrplağı sabitleyin. Tablonun dengesiz olup olmadığını tekrar kontrol edin. Her şey yolundaysa - kurun ve sabit bilgisayarın tüm parçalarını yerlere yerleştirin, bağlantı kurun ve çalıştırın.

1. Bilgisayar masalarının çoğu modelleri depodan sökülüp gönderilir ve satın alırken bu soruyu sormaya değer. Komple set, aksesuarlar ve montaj şemasını derhal kontrol etmek önemlidir.

2. Montaj sırasında delinebilecek malzemeler, özellikle evrensel bir elektrikli el aleti kullanılarak dikkatlice toplanır, çünkü presleme veya delme hızının ayarlanması zordur. Özellikle, memenin olmaması şartıyla bir delik açmadığından emin olun.

3. En kolay yolu, bir küp oluşturmaktır, bundan başlamak ve prosese başlamak değerlidir. Hareketli parçaları ve kılavuzları hareketleri için monte etmek daha zordur.

4. Kabinin arka duvarı sabit olmalıdır - güvenli bir ekin ek bir bileşeni olarak işlev görür. Kollara ve diğer bağlantı parçaları, montaja müdahale edebileceğinden son yere sabitlenir.

5. Masa destekler - bir kaide, bir yanak veya bir metal boru. Tablanın sabitlenmesinin güvenilirliği bilgisayar masasının kararlılığına bağlıdır.

6. Modüler yapıların bazı ayrıntıları birbiri üzerine istiflenebilir veya bir duvara asılabilir. Bununla birlikte, modülleri pimsiz birbirine koyamazsınız - garip bir hareket ve kasanın parçaları ofis ekipmanıyla birlikte düşecektir.

Kendi elleriyle bir bilgisayar için bir masa yapma özellikleri

Hazır bir bilgisayar masası satın almak istemiyorsanız, ancak bazı özel ihtiyaçlara göre kendiniz yapmak istiyorsanız, o zaman tüm ayrıntılar kendiniz yaptırmanız gerekir. Açıklamanın başlangıcına geri dönerseniz, örnek olarak kullanılması tavsiye edilen bilgisayar masalarının çizimleri hazırlanmıştır. Kural olarak, bu tür çizimlerde kendi ayarlamalarınızı yapmak zorundasınız. Yaratıcı bir yaklaşımla, her çeşitten fikirler ve en yapıcı ayrıntıları ödünç almak mümkündür. Örneğin, rafın, transformatörün ve köşe bilgisayar masasının avantajlarını birleştirin.

Son sürüm seçildikten sonra eskizler ve çizimler yapılır, metanın gerçeklenmesine geçme zamanı. Bina süpermarketinde, masamızı üretmek için malzeme seçer ve malzemeleri kesmek için herhangi bir hizmet olup olmadığını belirtiriz. Kesin bir kesme makinesi olmadan, özellikle de bir dizi olmadığında, ancak sıkıştırılmış malzemelerle yapamadığını unutmayın:

 • çadırlı tezgahı bitirdi;
 • MDF plakası;
 • kaplamalı kontrplak;
 • lamine karton ve benzerleri.

Mağaza böyle hizmetleri vermediğinde, özel makinelerin bulunduğu herhangi bir marangoz atölyesine kesme yapmak mümkündür. Çizimler olmadan hiç kimse bir fotoğraf veya resim çekmeyi üstlenmez. Bazen nitelikli ustalar çizimin gelişimini ancak bir ücret karşılığında alabilirler. Ancak, boyutun ayrıntılı bir göstergesi olan iyi bir taslak, arzularınızı gerçekleştirmelerinin temelini oluşturabilir. Delikleri sabitlemek için hazırlamalarını hatırlatmayı unutmayın ve aynı anda hangi fermuarları mağazada satın alacağınızı belirtin. Evde kalacak, evrensel bilgisayar masanızı kendi ellerinizle toplayacağız. Montajın kalitesi, özellikle kenarı keserken iyi bir alete ve doğruluğa bağlıdır.

İlgili Makaleler

© Bina portalı StrPort 2011-2016. onarım, inşaat ve yapı malzemeleri ile ilgili makaleler.

sitesinden kopyala bilgiler yalnızca yayıncının izni veya kaynağına doğrudan atıfta bulunarak mümkündür. yasal gerekçe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 47 = 48