Banyoda duvardan fayans nasıl kaldırılır

duvar ve zeminden karoların sökülmesi: eski kiremit kaldırmak

elleriyle duvardan fayans çıkarmadan sorusu revizyon sırasında sadece önemlidir. hasar veya düşük kaliteli yükleme nedeniyle gerekli banyoda fayans değiştirilmesi. Bu nedenle, farklı yollar hakkında bilgi gereksiz kesinlikle farklı yüzeylerde bu çalışmaları yürütmek olmaz üzere. araçları ve eski fayans söküm yöntemlerini düşünün.

Çoğu zaman, fayans, yeni bir pasajı değiştirmeniz gerekiyor kaldırmak

gerekli araçları bir dizi

duvardan fayans hazırlamak çıkarmadan önce. İş yerinde, nihai hedeflerine bağlı gerekir:

 • keski;
 • keski;
 • çekiç;
 • zımba;
 • Bulgar;
 • delicilerle matkap;
 • kazıyıcı;
 • (Böylece bina gözlük, toz maskesi, eldiven, vb. D.) Kişisel koruyucu donanımları.

geniş bir yüzey ortadan kaldırmak için, bir çekiç kullanmak en iyisidir

Bu çalışmalar sırasında, aynı zamanda temiz su ve yapışkan taşıyıcı için bir çözücü püskürtülür gerekmez. Çimento fayans ile zımpara kağıdı ile kapalı biler.

hızlı yolu - Bir meme-bit ile tabanca kullanımı. Tabii ki, karoların böyle bir demontaj sonra tam bitti gelir, ama artık bunu kullanmayı düşünmüyorsanız, ihtiyacın tam olarak ne olduğunu.

hızlı bir matkap özel bir eki yardımcı olacaktır iş başa çıkabilmek için - kazıyıcı

keski Döşeme çengel, duvara bir açıda yönlendirilir. Birlikte ve Karo tuttu hangi çözüm katmanı kesilmiş. duvarından bir kiremit eli biraz geri almak gibi - uzun ve sıkıcı çalışmak, yumruk önemli ölçüde onarım sürecini hızlandırmak.

Bazen büyük sökmek gerekmez. Daha sonra komşu öğelere zarar vermeden, döşeme banyo çıkarılması söz konusu değildir. Ve el ve güç araçlarını kullanın.

duvardan birkaç fayans nasıl kaldırılır:

 1. kazıyıcı harç çıkarın ve mümkün olduğunca dikişleri düzeltmek. dikkatle öğütücü hatlarını kesmek veya bir matkapla birkaç delik delmek edilebilir.
 2. Poddevat karo keski veya çevresinde bir keski ve çekiç çıngırak.
 3. demonte parçalar mutlaka bozulmadan korumak için, yanlışlıkla bitirme Döşeme dokunmamaya, azar azar bunları çip.

silmek için bireysel elemanlar ilk elektrikli ekipman ve sonra el aletleri kullanılmaktadır

o yarasız bırakıldı şekilde nasıl dikkatle, banyoda fayans sökmeye? Eski materyal hala yararlı olabilir, nedenle özenle çalışmak tavsiye edilir. Bu elementlerin pozisyonu basitçe duvarcılık başarısız sonra yeniden biçimlendirir durumlarda özellikle doğrudur.

nazikçe yana oldukça zor tamamen işe konsantre zarar vermeden kiremit kaldırmak. İlk kazıyıcı eklemleri temizlenmesidir. duvar kenarı ile başlayarak. çekiçle dokunarak Poddevat karo keski ve yavaşça, takım yavaş yavaş bakacak altında derinleşti. aksi takdirde sadece kırılacak, kiremit düştü emin olun ve her türlü çaba boşuna olacaktır. Hem de deneyin ve keski gibi bir keski kullanarak eski kiremit kaldırmak için.

geleneksel duvar ile gereksiz kiremit kaldırmak için GCR ile kapak o kadar basit değildir kaldırın. Bu malzeme, sıkı bir şekilde astar ile devreye girer, yani bir katmanın bütünlüğünü bozmak için diğer zarar verir. Hatta usta hep niteliksel bu koşullarda demontaj yürütmek mümkün değildir.

Nasıl alçıpan ile fayans kaldırmak için:

 1. temele güçlü baskı uygulamak için değil, bir keski kullanın.
 2. yapışkan çözücünün yumuşatmak için deneyin.
 3. Birkaç fayans kaldırmak istiyorsanız Basitçe, duvarın parçası değiştirin.

Çoğu zaman, kaplamanın çıkarılmasından sonra sorunlu süpürme kalan sıvı hale gelir. Sonra en iyi seçenek kartonpiyer değiştirmektir.

Çalışma prensibi duvar karoları sökme performansı ile benzerdir. zorluklar garip bir konum araçları yalan.

Zemin döşemeleri temizlemek zordur

Nasıl yerden kaplamayı çıkarmak için:

 • bir keski delgiyi kullanılarak
 • bir keski, bir çırpıcıda;
 • El keski.

yanlışlıkla sürecinde ısıtma elemanları zarar vermeyecek şekilde yerden ısıtma sistemlerinin varlığını Not, söküm çok dikkatli yürütülür.

Yani kiremit kaldırmak için nasıl yapışkan solüsyonun kaplama yüzeyi sıyırma güncellenmesi özen ve tüm usulsüzlüklerin ortadan kaldırmak için yeterli değildir. Bu amaçla özel bir öğütücü eki ile kullanılır. Oldukça tozlu çalışın. alçı su ile serpilir yumuşatmak ve bir kaç saat ıslatmaya bırakın.

Şimdi banyoda duvarlardan karoların demontaj ve zemin hakkında bilmek olduğunu. karoların toz partikülleri ve fragmanları sağlığa ciddi zarar vereceği için güvenlik önlemleri unutun ve kişisel koruyucu ekipman kullanmayın.

Geçenlerde ikincil piyasada bir daire satın aldı. Onarım sermaye gerekli. fayans şanslı diyebiliriz ile, o şartlı tahliye etti. Hemen hemen her yerde kayboldu.

Biz hiçbir özel araçlar bitmedi var.

Ben banyo temizliği eski fayans içindeyim. Ben tamircilik zorunda kaldı.

karoların sökülmesi ile ilgili tüm sorunlar ı yoktu. Ben süreci ve ne yapacağını nasıl olduğunu çünkü Büyük olasılıkla. Aslında bunun için ben size teşekkür etmek istiyorum.

Kopyalama sitesi materyaller yalnızca aktif linke eğer kaynağına izin verilir.

seramik duvarlarını ortadan kaldırmak için nasıl

sorusu, bu günlük yaşamda sıkça meydana nasıl duvardan karo kaldırmaktır. Bu soru ilk bakışta basit. ihtiyaç duyulduğunda Koşullar nedenle duruma bağlı olacaktır, bu sorunu çözmek için bir yol farklı olabilir ve.

demontaj seçimi malzeme fayans duvara sabitlenmiş nasıl bağlıdır

Biz duvarlarda fayans sökmeye ve bir kiremit yeniden ele geçirmek için nasıl ve hangi dikkate alınması gerekmektedir ortak durumları listesi:

 • sağlam sökülmüş malzemenin depolanması olmadan duvar karoları yemek;
 • Bunu daha fazla kullanım amacıyla demontaj seramik koruyucu;
 • onarım bakan bir noktaya ile değiştirmek hasarlı fayans kaldırarak;
 • bütünlüğünü korurken, tek bir ürün çentik.

revizyon sırasında eski fayans demontajı

Bu sorunu çözmek için teknoloji seçimi basittir. Mantıklı bir çözelti, geniş kesme kenarı ile donatılmış bir keski, astar çekiç ortadan kaldırmak için. Bu yöntem zaman ve enerji tasarrufu, ancak işin hacmi ile elektrikli aletle karşı tartılmalıdır. zamanın geçişi ile banyo, yüksek nem, örneğin, eski kiremit duvar yeniden ele geçirilmesi, sadece çok düzenli soğutulur işlemi sırasında delme aşırı ısınmasını ve başarısızlığı önlemek için, daha sert hale gelir.

Emniyet gözlüğü, maske, eldiven, koruyucu ayakkabı ve koruyucu giysiler yanı sıra toz, tehlikeli çözeltisi ile seramik karo düşen katmanlarının eski parçalarını - çekiçle Çalışma kişisel koruyucu ekipman kullanılarak yapılır.

Çalışma yassı keski duvar ve çözelti arasına yerleştirilmiş yüzeyine akut bir açı ile tabancası ve eski kaplama kalitesine bağlı olarak, yapıştırıcı madde ile tek tek veya seramik karolar tabakaları sökülmesi devam sonra bir kiremitin ezilmesi ile başlar.

bir yumruk kullanarak fayans demontajı

Çalışma böylece alt seramik serisi çöküşünden sonraki desteği olmadan üst sol astar büyük oluşumların beklenmedik çöküşü kaçınarak, yukarıdan aşağıya doğru yapılır. Punch güç kablosu astar düşen parçaları nedeniyle hasar korunmalıdır.

Ne zaman küçük bir boşluk dördün, örneğin, banyo fayans, onun duvarları ile, özellikle eski döşeme çünkü eğer gevşek tutulan bitirenler temelinde kötü niyet, bir çekiç ve keski ile kapalı yenebilir.

Hasarlı kablo uzay enerjisiz ve gerekli aydınlatma ve güç kaynağı taşınabilir uzatma kablosu içerir takdirde elektrik çarpması kişisel yaralanmayı önlemek için söküm sırasında.

sonraki kullanımından beklentisi ile fayans Çıkarma

Banyo yüksek kaliteli seramik ile bitmiş ise, doğal soru ortaya çıkıyor, dikkatle dairelerin tamir başka bir odaya için hesaplı bunun oblitsevat kiremit kaldırmak için nasıl. Ülkede işyeri bitirmek için veya garajda çukur duvarları ince kaplama, ahşap hatta düşük maliyetli sökülür.

Bu durumda, kaldırma hızları banyo elle bakacak. Her şeyden önce, birikintileri gidermek için bir araç yapmak. bilenmiş uç minyatür neşter benzer şekilde zımpara kağıdı hapsedilmesi için, sabitleme fiş veya musluktan mümkün olun.

Bir keski ve çekiç kullanılarak çini demontajı

birlikte fayans bağlayan yapışkan enjeksiyon eklem çıkarılabilir bir alet elde edilir rendelenmiş ahşap sapı için elde edilen bağlanma tel kesici takılması. Kaldırma denüdasyon seramik uçları tamamlamak için karolar arasındaki dikişleri de kesici kaşıma boyuna yapıştırıcı üretirler. seramik bir çözelti ıslak çalışırken, su ile serpilir harç banyo duvarlarının ayrılmasından sonra.

sökme fayans koruyucu için bir dar açı altında 4-6 cm kenar kesme yere bir genişliğe sahip kalın bir yay yapılan keski 3-5 mm tavlanmış değildir.

düşen kiremit asistan ile birlikte yukarıdan aşağıya doğru üretilmiş seramik kaldırılması oranları katında kırık değildir.

Banyo duvar karosu sayfasında Başlamak için en küçük boyutunu seçin ve bitişik karoların uçlarına erişebilmek da rol oynadığına niş dışarı yumrukladı. Daha sonra karolar ve çözelti içinde duvar kademeli çekiç sürücüler de bu tabaka arasında yapışkan dayanmak üzere dar bir açıda yassı keski taban karosu ayrılır.

Böyle bir manipülasyon başarısı birçok faktöre bağlıdır - yapıştırıcı, seramik karo gücü türü, kendi stil için eğitim gerekçesiyle kalitesi, sanatçının beceri - yani doğru nihai sonuç imkansız tahmin. Maksimum verimlilik seramik ile taban kendisi bozarak, alçı panel yüzeyinden soymak için yönetir. Seramik taşlama arka taraftan kalıntı yapışkan suhorezom ile temizlenmesi kolaydır.

seramik ayrı levhalar hasarlı duvarlar bakan olduğunda, yani, bir nokta onarım hasarlı ürünlerin değiştirilmesini sağlamak. Bitişik fayans listeleri zarar vermeden duvardan kiremit kaldırmak için nasıl düşünün.

dikkatle bitişik birimlerine zarar vermemeye edilmelidir döşemeyi kaldırın

bölümler kaldırılacak etrafında ev yapımı kesici yapışkan enjeksiyon eklemlerden çıkarılır. Daha sonra delik içinden delinmiş bir karbür matkap kağıtlar çıkarılmıştır sık ​​karo ile delme ve dar bir keski saflaştırmayı tamamlamak için bir yapışkan baz ile birlikte bir seramik küçük parçalar keser.

bütünlüğünü koruyarak tek bir ürün yemek Will

Bu tür bir işleme gerek onarım seramik stokunun yokluğunda, kıyı koruma altına geçen su kemeri tamir banyosu içinde bir noktada, örneğin, oluşabilir. bugünkü sitesinde fayans vspuchilis eğer bu durumda, başarı, sadece zavallı yaşlı yüzey tabakaları durumunda mümkündür. dikişler mümkün olduğu kadar kaldırılan harç kaynaktan, ters tarafta eklem içine yerleştirilmiş dar iğneleri ile iki tornavida, bunun üzerine, fayans yapıştırıcı ile duvar ve saflaştırılmış suhorezom arka yüzeyden kaldırılır.

karoların arka yüzeyini temizlemek için ihtiyaç Suhorez

Diğer durumlarda duvarları yakınında banyo bitirme için hasarlı bölge renk ve seramik dokusu tarafından seçilir ve bundan sonra bir veya daha fazla fayans, bağış.

malzemenin kopyalanması yalnızca koşuluyla izin verilir sitemize aktif ve endeksli bağlantıları olduğunu.

Banyo duvardan eski kiremit kaldırmak kadar kolay

Daha sonra er banyo duvarları, eski kiremit kaldırmak veya nasıl sorusu birçok ev sahiplerine yüzleşir. retorik, boşta değil mi. Bir ustaları kiralama ve ardından gürültü, toz, moloz ve dağ bozguna dehşete olabilir. Ve yaratıcı olmanız ve her şeyi kendiniz yapabilirsiniz. Yavaşça, kükreme komşularıyla iyi ilişkiler bozulmadan ve yeniden kullanım için eski fayans tutmak olmadan.

enstrümanın 1 Seçim, duvarlar okuyan

uzun ve zor bir kampanyada ekipman olmadan gitmedi. Ve onun mücadele kapalı önce banyoda fayans, güvenilir araçlar ve malzeme ile kendilerini kol gerekir.

 • keski ve keski;
 • geniş bir bıçak ile aks;
 • Çelik horozu;
 • Mallet (marangoz çekiç parke ya da kauçuk);
 • delicilerle matkap;
 • bıçak set (farklı alanlarda kısa bir ucu ile metal kesme aracı);
 • Temiz su ile sprey;
 • çözücü;
 • zımpara;
 • bir dizi ağızlıktan ile çekiç;
 • sürücülerin bir dizi Bulgar;
 • Kişisel koruyucu ekipman (gözlük, şapka, maske, eldiven, vb ...);
 • bez, çöp torbaları.

onun güvenliği ne kadar kiremit sıkıca oturmuş ve nasıl akut soruya bağlı olarak, listenin bazı sahipsiz kalabilir. Ama süreç içinde rastlamak ne olduğunu önceden tahmin etmek zordur. üzerinde tamir şey olmaz.

Bir banyo ve duvarlar anlamda farklıdır koydu çini o. İş yerinde, duvarlar veya karo zeminler ya zarar vermemeye arzu edilir.

Çini bırakabilir:

 1. Duvarlar katlanır malzemelerin - doğrudan beton veya tuğla. Beton özellikle böyle bir amaç için istemedikçe de, bir tuğla zarar zordur.
 2. sıvalı Yüzeyde. Karolar prosedür sadece karo ile temizlemek için tutkal ve sıva ile birlikte geri çekilmeye kolay olacağı iyidir. Ama, tabii, sıva restore edilmelidir.
 3. Alçıpan. Farklı şekillerde iç oluşturmasına izin Çok popüler malzeme. Ama tek başına kararsız. hemen halledilir değilse kolayca, daha sonra, büyük olasılıkla, alçıpan birçok yerde bozuk ve değiştirilmesi gereken bir gelen, çini kaldırıldı.
 4. En kötü durumda, çimento harç veya sıva üzerine yerleştirildi genel sıkıntısı eski döneminden gelen fayans eğer. Hem sıkıca içiçe. En çini ve duvarların bir parçası haline gibi. Ama yaşlı fayans, değilse bir müze merak, sen gerekmez. o herhangi bir rengi, herhangi bir şekil, bir modern tarz dekorasyonda istediğiniz şekli vermeyin.
 5. Özel fayans yapıştırıcıları. su ile seyreltilmiş ve bir spatula tarak ile uygulanır olanlar. Çok iyi muhafaza, ancak genellikle (üreticilerine teşekkürler) çok zarar vermeden eski kiremit kaldırmak için izin olduğunu. Tabii ki, belli bir tekniği ve yüzey hazırlama de.
 6. Diğer yapışkanlar. (Vs akrilik, silikon, poliüretan,) bileşenlerinden Sentetik farklı olabilir. su bazlı ya da organik bir çözücü olabilir. tutkal ne tür emin değilseniz, deneme yanılma yoluyla gitmek zorunda. Genellikle ilerlemeye nasıl anlamak için bir veya iki yontma fayans eksik.

karoların altında yüzeyin Bilgi sağ taktik sökülmesi geliştirmeye yardımcı olacaktır.

banyo durumu izin veriyorsa, düzgün tüm duş, sprey, sünger nemlendirin. Ardından sürücü başarısız dikişler disk taşlama, boyunca yürüyüş - kazıyıcı. Bu oluk almak için dikişler temizlemek için mümkün olduğu kadar dikkatli olmalıdır. Yine su dökmek için, tutkal ıslatın. Zaten bu aşamada, bazı taşları gelecekteki çalışmaları kolaylaştırıcı devam edecektir.

oralarda bir güm boşlukları duydu ve başlarsanız üst katman tokmak dokunun. İlk plitochki yavaşça bit (veya keski) ve çekiç ile makaslama. Büyük olasılıkla, o yıkmak ve çatlak, ancak "komşularla" açık erişim ve daha eğlenceli gidecek istiyorum. su ekleyin: derin razmoknet fazla tutkal nüfuz eder.

Eğer bir serinin tek kiremit kaldırmak gerektiğinde, ders matkap ucu ile bir tatbikat. Biz merkezden kenarlara doğru başlar. o zaman da kesme keski ve 10-20 matkap delikleri dikkatle boşalan koltuğu temizleyin.

Sonra - amacına göre değişir. Sen yumruk başvurmadan, hiçbir değeri zaman ve atık kaydetmeniz gerekir. Önemli olan -, komşular uyarmak özür dileyip uygun bir zamanda düzenlemek için. , Zarar kesme ve koruma kutuları katlamadan plitochki ya tek başına plitochki.

Uyarı: Eski kagir bir çöküşün bir şans her zaman vardır.

Görev fayans tutmak ise, bu akılda risk taşımaları gerekmektedir. Buna ek olarak, keskin çöküş banyosu zarar verebilir. bir kalkan ile Kapatın ya da en azından güvenilir asmak.

İş yerinde kişisel koruyucu malzemeleri kullanmak için gereklidir. Biz karo beslemek, daha fazla ihtiyaç sağlığı korunacak.

Fazla enkaz nasıl görüneceğini sürpriz ve ne kadar çabuk ekler olurdu. Düzenli ondan kurtulun. Sonra iş daha eğlenceli olacak ve sonuç daha iyi olacaktır.

duvar son döşemeyi kalkacaktır zaman belli olacak: o geldi için yapmanız bu kadar basit ve iyi bir olduğunu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 3