banyo tahliye zeminini nasıl yapılır

parke zeminleri bulunan banyosunda göçünü organize yolları

Yıkama banyo temel hatası boşaltır bir şaşırtmaca. Bu nedenle, teknoloji seçenekleri, nasıl her geliştirici alakalı ahşap akan zemin veya katı döşeme ile banyo suyu tahliye etmek.

ahşap döşeme (merdivenler), yani - Hemen makalesinde ahşap zeminlerin altında terimler kastedilmektedir belirlemek banyoda bir zemin kaplamasını bitirme. Çakışan aynı altından olabilir ya ahşap (kirişler üzerine) ve beton (Toprak).

nüansları temel inşaat ve banyo kullanımı vardır:

 • Genellikle, sıcak su katın devrelerini bağlamak için tasarlanmamıştır ısıtılmış yapı sobalar;
 • Drenaj en azından buhar odasında yıkama odasında gerekli olan;
 • Periyodik ısıtma katlı ahşap hızlı beton şap veya levha daha ısınır;
 • Maksimum ısı kaybı, zemin katın zemin genellikle mevcut olan, böylece ısıtılmış gerekir;
 • MZLF, silindirik, yani üst üste gelmeyen zemin katta bir grillage yığını banyo için bütçe düzenleme;
 • biraz daha pahalı kirişler üzerine beton yapıya kıyasla daha az kaynak ile üst üste gelir.

Önemli! Geri kalan alanlarda astar altında 2 cm - banyoları için yıkama boyası 1.5 olması ve böylece ilgili düzenlemeleri SP 29,13330 (kat) kalır.

banyoda ahşap zeminin Çeşitler

diğer kaplamaların aksine hoş dokunma hissinden üzerinde yalınayak yürürken kereste tabanlar vardır. ahşap zemin banyosunun 2 kategorisi vardır:

 • akan - her bir döşeme tahtası 5 bir boşluk ile yatırılır - 10 mm ya da kafesli çubuğundan çıkarılabilir tepsiler kullanımı;

Akan banyosunda kat.

zemin kaplaması banyosunda seks.

vakıf tasarımına bağlı olarak, bindirme banyo zemini oluşturulabilir:

 • Bir beton levhanın zemin katta - bant tabanı ve düşük grillage içinde;

gömülmüş bir merdivenle Zemin katta.

Parke zemin banyosu.

Katı ve sızıntı ahşap zeminler olarak yapılan katlar her iki tür.

Periyodik çalışma koşulları rağmen atık su banyosu altında yere taburcu edilmemelidir. Toplamak ve ayrı fosseptik veya merkezi bir kanalizasyon sisteminde onları ayırmak gerekir.

aşağıdaki şekillerde organize edilebilir ahşap zemin drenaj tasarımına bağlı olarak:

 • Katı kat - bias (gecikme yerine kirişler), iskele oda en alçak noktasına yerleştirilmiş olup, atık su boru boşaltılır yalıtım kirişler arasına yerleştirilir yükleme lag ayarlanır;
 • döşeme akan - zemin altında sokak giriş sabitlenir en düşük seviyede, karo veya (zemin katlar halinde) beton ile kaplı, DSP su geçirmez galvanizleme, büyük formatlı huni ağır EPDM membran yapılacak olan.

akan zemin altında galvaniz banyosundan Huni drenaj.

yalıtımlı zemin akan, bu nedenle, büyük boyutlu ısı yalıtım malzemesi, yukarıda izah edilmiş olan maddelerden hunisi altında, fiziksel olarak imkansızdır yatırılır edilir.

Önemli! kat fazla ısı kaybı Grillage asılı altı yapının varlığında gözlemlenir. Bu nedenle, kat drene ve bir hav veya yüksek sütunlu grillage izolasyonlu zorunlu.

Nedenlerden dolayı binanın bu altında toprağa doğrudan banyo Kanalizasyona boşaltmak yasaktır:

 • deterjanlar aşamalı kirlenme, sadece kendi bölümünde yol değil, aynı zamanda bu tür sıkıntılar komşuları sağlamak;
 • Nem kaçınılmaz sinüsler ters dolgular birikir ve temel yok;
 • Hatta çakıl toprağa kısmen yerine geçtiği / kum nedeniyle önemli ölçüde nemli bir ortamda kil şişme kuvveti ip yükselir.

Foseptik değil onun zemin altında, banyo temelden 4 m minimum mesafede standartlar JV Sanpin gereklerine uygun olarak yerinde yerleştirilmelidir. Bu ise, arıtılmış su, doğal sonrası tedavi için zemin içine boşaltıldığı için, iyi ya da alan servis saflaştırma bölmeler infiltrasyonu kalitesini arttıracaktır.

yerinde bir banyo için yer fosseptik.

Bu düzenleme ahşabın hızlı kurutma ve maliyet artışı ile döşeme içerir. Zemin yapısı banyosu akan katta bağlı olarak farklı şekillerde inşa edilebilir:

 • , Katı, sürekli kullanım için vida gecikme sabit aralarında yuvaları ile boşaltılan döşeme tahtaları;

Geleneksel akan kat.

Banyo için ahşap iskele.

, Zemin altında akan malzemeler kullanılarak sıvı toplama hunisi:

 • Membran - varyant daha sık kadife ya da kolon grillage ile yeraltı ile banyo için kullanılan film, altta, küçük bir sarkma ile duvarlara sabitlendiği sert zemin yapısı ile temas halinde, bu sifon veya tuzağına çöker;

zardan Huni boşaltma.

Huni boşaltma kalay.

Huni fayans.

Beton bunker banyo drenaj.

İpucu! Akan döşeme kirişleri bir nemli ortamda ömrünü artırmak için antiseptikler ya da nüfuz edici maddeler ile işlem görür.

Akan kat hijyen açısından sakıncalıdır - tahta iyidir kadar geniş boşluk kaçınılmaz huni büyük enkaz nüfuz içinde (örneğin, buhar odası gövdesi üzerinde taşınan süpürge yaprakları,), çıkarılabilir yapmak. Uzlaşma özel koltuklarda kafes tepsilerini veya montaj panoları haline gelir.

esnek bir kopçanın bir başka düzenlemesi, banyo için trans olur. günlükleri ahşap paspaslar uzamsal sertlik korumak vardır üzerinde kurulu kurulumdan sonra bu yapılar kordon veya ip bağlanır. Banyo sonra bunlar rulo ve kurumaya çıkarılabilir.

banyoya Esnek ahşap merdiven.

Bu seçenek, kullanımı daha uygundur, ancak nem uzun kartı zaman çözgü kuru buharlaşır. Değil akıcı zemin zemin üzerinde taban plakasının veya döşeme üzerine serilen, kiriş üzerinde yapılabilir, ya da ahşap kirişler örtüşmektedir. Bu nedenle, drenaj düğümü tasarım farklıdır:

 • Zemin kat - mühendislik sistemi döşeme kirişleri drenaj, kirişler arasında veya şap içinde bulunabilir bir ısıtıcı sifon / orada iskele koymak için bir yönde eğik olarak monte edilmiştir, beton şap seyreltilir;
 • levha örtüşür - önceki durumda, yalnızca yalıtım malzemesi her zaman kirişler arasına yerleştirilir;
 • Kirişlerin örtüşme - kaba ve kaplama katlar arasındaki yalıtım, iletişim yeraltı içinde polistiren kabukları ve ısıtma kablosu ile korunmaktadır.

banyoda zemin ısı yalıtımı.

zemin altında yalıtım buhar modunda bırakma süresini azaltmak ve kullanım rahatlığını artırmak için sadece ihtiyacı böylece banyosu, hiçbir kalıcı ısıtma yoktur.

Periyodik çalışma modu kurutma klasik şişe ya da U-şekilli bir sifon içinde banyo suyu sızdırmazlık neden olur. Bu nedenle, bu outhouses giderek çeşitli türleri kuru tuzakları kullanılarak:

 • Float - fincan şekilli bir gövde sıvı bardak doldurma esnasında kendi ağırlığının kanalizasyon açma pop altında örten bir kap içinde;

Kuru bir şamandıra kapı ile merdiven.

Gangway kuru sarkaç kapısı.

lastik bantla Kuru mühür.

kuru iskele zararlı gazların montajı hidrojen sülfür ve metan koku ortadan kaldırarak, dış banyosunda kanalizasyon boruları için fosseptik nüfuz edemez.

Not: kirişlerin doğal dekoratif kapaklar temin ahşap döşeme altında havalandırma (2 adet yeterli bir odadır.) Ve propilen. çapraz edilmiş çubuklar yerleştirilmiş kapaklar, tipik olarak raflar, tezgahları altında bulunur.

Böylece, ahşap zemin kendi başına bir kanalizasyon tahliye mevcut olabilir. En projeleri için, bu müştemilatı size en ekonomik seçmek için izin en az iki seçenek vardır. En iyi seçenek zemin akan kiriş üzerinde koydu zemin zemin üzerinde olacaktır.

bir lavabo ile banyo zemini yapmak edilmesine ilişkin talimatlar

Bakım tesislerinde elde edilen atık suya alınmalıdır inşa edildi ne boyutu oda önemli değil. Banyoya bir drenaj ile bir zemin oluşturmadan önce, bina uzmanları danışmak gereklidir. Ancak bu şekilde bütün sistemin gelecekteki değişiklik de önlenebilir. Bu sayfada bir banyo için fırınların türleri bir özetini okuyun.

fotoğraf banyosunda deşarj cihazı gösterir

Dikkat ve doğru yaklaşım duvarları ve vakıf dayanıklı hizmetini garanti edecek. Diğer her şey sadece yetkin kat kalıp, çürüme ve hoş olmayan kokuların oluşmasını önleyebilir ev sahipliği yaptı. O lağım taşıyan inanılmaz gerçekleştirmek için önemlidir, bu nedenle içindir.

İki ana yollardan uygulamaya planlarımızı somutlaştırmak:

 • ilk çeşit drenaj cihazı kabul;
 • merkezi bir drenaj uygulanmıştır, böylece, ikinci seçenek egzoz sistemi aparatı içerir.

Drenaj sistemi tasarımının sadeliği göz önünde tutmak yok, dikkatli yapılması gerekir. Sonuçta, aslında su yerçekimi ile drenaj içine alacak.

Banyo çok sıkı olduğunu ve hafif bir eğim ile bu nedenle zemin düzenlemek için gereklidir. Zeminden şube delik monte etmek de mümkündür. Mümkünse altında metal veya asbest oluk yüklemek için.

Bu su kanalına içine eğimli aşağı akacak nasıl ve iyi kanalizasyona veya drenaj doğrudan çıkıştır. Çoğu durumda, binanın yakınında bu tip takım elbise kuyular. drenaj Genel boyutlar banyo alarak aynı anda insan sayısına bağlı olacaktır.

banyoda bir lavabo en demokratik ve en kolay seçenek zemin birimi lastikleri yapılmış bir "fosseptik" ile bir çukur olabilir. Sadece yapıdan belli bir mesafede olması gereken bir çukur düzenlemek için unutmayın. banyo ve atık su için çukur arasındaki bağlantı borularının bir sistem olacaktır. banyoda zemin ısınma talimatlarını okuyun.

Kendi başlarına Hepsini yap yalnızca değer tüm dikkatlice hesaplanmış olabilir.

Bugün, hamam, farklı bir yapı malzemesinden inşa edilebilir: betonarme döşemeler, tuğla, ahşap veya kereste. Sonuç olarak, katlar farklı sürümleri olacaktır. banyolar için fırınların üreticilerin bir özetini okuyun.

döşeme, halk arasında en popüler iki ana tipi vardır:

 • bir lavabo ile banyo ahşap zemin - bu seçenek çok dayanıklı ve güvenilir olduğunu, ancak bu ahşap zemin rağmen birçok sakıncaları vardır. Onlar çürümeye ve çok ıslanmak tabidir. Su kurulları arasındaki çatlaklardan aşağı akar;
 • banyoda bir drenaj ile bir beton zemin - yüksek mukavemet ve dayanıklılık ile karakterize edilen bir banyo için zemin bu tip. Aynı zamanda uzay aracı yüzeyinin eğimi ile uyumlu ve tamamen pürüzsüz hale getirmek için gerekli olduğundan bu zemin, herkesi değil sağlayabilir unutulmamalıdır. su geçirmez kaplama kalitesini etkileyen katkı maddeleri kullanmak için bir beton zemin ihtiyaç döküldüğünde.

banyoda bir drenaj ile resim kat su yalıtım işleminde

Çerçeve banyosunda su drenaj cihazı için olduğu gibi, o zaman ideal bir seçenek ahşap zemin çıkarılabilir tip olacaktır. sadece sokağa alabilir tüm unsurları kurumaya zamandır.

banyoda Kat özel önem verilmelidir. Döşeme çeşitli şekillerde bunları üretirler. İlk varyant çok basit yapılır - katlı ahşap günlükleri koyulur çivilerle tesbit etmeden, böylece zeminin beş unsurları arasındaki milimetre cinsinden mesafeleri dikkate gereklidir. bu durumda o zemin yapının tüm elemanları dışarıda kurumaya yapmak basitçe mümkün olacaktır, çünkü bu seçenek, ideal olarak kabul edilebilir. Burada bir ısınma banyosu nasıl talimat okuyun.

Bu durumda, ilk seçenek banyo görevlileri göre eğer ikinci seçeneği kullanmalısınız, rahatsız ve çok sıkıcı olacaktır. Sen özel dayanıklılık farklı olacaktır, hangi sermaye zeminler yapabilirsiniz. Bu seçenek, ve zemin sisteminde belirli bir şekilde eğilmiş su ve alıcıda dağılımını toplama sorumlu ünitesi düzenlenmiş olduğu varsayılmaktadır.

Bu tamamında oda havalandırma hatırlamakta. Havalandırma varlığı, her banyolarının vazgeçilmez bir elemandır. Yükseltici asbest ve metal hem de gerçekleştirebilir. Daha sonra lavabonun üzerine yerleştirdi. Drenaj sisteminin çapı en az on santimetre olamaz. Sistem seti kapağı "taç" At.

Bir süre sonra, drenaj sisteminin yanı sıra sistem kendisi ikinci tur temizlemek gerekir. O birkaç aşamada gerçekleştirilir. Bir birinci aşamada, atık su kireci çamuru ayrılır. İkinci aşamada, biyolojik bir arıtma filtre sistemi ile gerçekleştirilir. toprak doğal bir filtre olarak hareket edebilir.

Yıkama bölümlerinde bulunan inşaat çukurunun dibinde bir cihaz - En iyi mevcuttur, sözde bütçe seçeneği kullanmak yeterli olacaktır. duvar ise, o zaman tuğla ya da sıvı cam kaplı koymak arzu edilebilir.

banyo ziyaret aynı zamanda insan sayısı 6-10 kişiyi aşıyorsa, daha karmaşık tasarım yapmak gereklidir. Bir boru bırakmaya ve ancak o zaman kamu kanalizasyon sistemi veya drenaj haline getirmek için gerekli olacaktır. http://banya-gid.ru/stroitelstvo/fundament/obzor-vidov-fundamenta-stolbchatogo-dlya-bani.html: banyo yaptırmak için sütunlu vakıf bakış.

Şu anda, taraftarlar arasında çok popüler ekonomik, çevre dostu sistemlerdir buhar banyosu almak. O için, kural olarak, biyolojik karakter filtreleri ve septik tanklar, septik tanklar ile donatılmış kuyuları bulunmaktadır.

nasıl banyosunda suyun tahliyesini organize etmek Video önerilerimize göz atın:

Bu gibi sistemlerde, su, doğal sedimantasyon vardır. Suyun son kullanma Zamanla komşu alanları çevresinde dağıtılacak. çökeltme tankı çamuru alt kısmında yerleşmiş mikroorganizmalar için "ev" olacaktır. Onlar içeren bir alkalin çözeltisi ve atık besleme gelişirler. Kendilerinde su temizleme başlattık. Bir fosseptik montajı yalnızca düşük-tipi sitelerinde gerçekleştirilmelidir.

Ahşap zemin banyosu: Kendi ellerini Tahliye

Ahşap bir zemin banyosunda Drenaj döşemelerinin altında yüklenir. suda aralarında boşluk drenaj deliği içine akar, özel olarak hazırlanmış yüzey ile temas durumuna gelen orada kapalı alan içine serbestçe akar ve böylece bu, döşeme levhaları birbirinden az bir mesafede yerleştirilmiştir edilir. Üzerinde yalınayak çok daha keyifli fayans çiniler alternatifinden daha yürüyen bu, tabii ki, sıcak bir zemin kaplama malzemesi - Bu tasarımın en önemli avantajı.

Şema seks ve genel şartlar

Bir drenaj ile ahşap zemin organizasyonundaki Önemli - bu, işin garibi, bir bitmiş döşeme katmanı teknolojisi ve yer altı alanı uygun hazırlık imalatı vermedi. yeraltının organizasyonunda O hata ahşap zamanından önce çürümeye başlar neden en sık nedenidir. Özel ilgi de döşemelerinin altında boşluk havalandırma dikkat edilmelidir, havalandırma için özel bir delik veya daha hızlı panoları yükselterek bunları kurutmak olasılığı olmalıdır.

Ereksiyon dokunulduğunda ahşap zemin karoları gibi soğuk değil, fakat aynı zamanda daha fazla yapar ve beton şap kalınlığının zorunlu düzeneği katmanı gerektirir kiremit daha düzenlemek için en az 5-7 cm. Gerekirse daha ucuz ve daha kolay olmasının yanı sıra, yapım maksimum bütçe, yani ahşap döşeme sık tahta ve su drenajı için bir alan olarak odanın hemen altında küçük bir dren deliğinden düzenlemesini seslendirdi.

Organizasyon şeması inşaat ayrıntıları:

kullanarak çatı malzemesi ikinci düzenlemesi:

Opsiyon numarası eski Sovyet kitapların üç:

Sonraki biz "ağır zemin" olarak adlandırılan, levhaların arasındaki boşluğun içinden hamam suda bir drenaj ile çeşitli devreleri cihaz ahşap zemin örneklerini düşünün. Aynı zamanda görülebilir hazır tasarımların bir örneği, bir lavabo ile dayanıklı ahşap zemin üç temel prensiplerini uygulamak için farklı yaklaşımlar geçerli:

 1. Su tamamen devam ettiği ve hiçbir şekilde yeraltı yüzeyinde eğim varlığı drenaj deliği aktı.
 2. Düzgün beklenmedik yerlerde kendi birikimi olmadan su akışını sağlayan kanalizasyon sistemini düzenledi.
 3. ahşap zemin ve destek kirişleri etkin kurutma için yeraltı uzayda havalandırmayı sağlamak için önlemler almak.

Çerçeve banyosunda bir drenaj ile günlükleri Seks

Başlamak profilli levhalar kullanılarak şerit temeller üzerinde çerçeve banyosunda su kanalları örgütünün teknolojiyi tanımlamak. Burada, boru parçası 40h20 mm metal kirişlerin bar 50x50 mm sokuldu. bir çubuk takımı ile alttan 25 mm kalınlığında bir tahta alt zemin imal edilmiştir.

Bant temeli olarak altı alan sürekli havalandırma sağlamak için hava delikleri sağlamak için gereklidir.

Yapı alt döşeme ve kirişler antiseptik mineral yün plaka yerleştirilir ve bundan sonra, işlemden geçirilen ve yoğun üst tabaka gidrizolyatsii ile kaplanmıştır.

Ardından, eklemlerde darbe-galvanizli levha ve kaplama sızdırmazlık için grillage inşaat köpük ile tedavi.

görüldüğü gibi, profil sacdan imal edilir yüzeyi eğik İyileştirme altı buhar ve yıkama arasında ortak bir eğim geçer ve duvar pomyvochnaya sona erer. İşte su kanalizasyon borusuna bağlanmış eğik monte ve de erimesine yol açar bir drenaj oluğu içine akacaktır.

Su tahliye altında hazırlanan yüzeyi üzerine damlayan böylece Daha sonra, üst döşeme kirişleri tespit edilmiş levhalar birbirinden 3-5 mm, küçük bir mesafe ile zemin tamamladı.

Böyle bir yapı organizasyonunda onun zorlukları vardır, bu nedenle her zaman kullanılamaz. Ancak, teknoloji de onun banyosunda benzer ahşap zemin üretimi için bir temel olarak alınabilir.

kazıklar üzerine çerçeve banyosunda yalıtımlı Ahşap zemin

Orada metal levhaların yeraltı boşluk ve drenajı için bir oluk ile aynı ilkeyi kullanılan, ancak tüm parçaların tasarım tamamen farklı oldu. Bu çapraz kirişler kaldırmak için gereken merkezinde kalay yalak, yüklemeye karar verildi ve zemin drenaj oluğu için uzunlamasına rehber olarak ayarlayın.

Bir sonraki adım, tek bir yönde çapraz eğimli yapılır. bunların montaj seviyesi kirişlerin duvarlarında kirişler sonra Böylece, gelecekteki çıkış suyu merkezi ve eğim yüksek düzey 3 cm, 1 metre idi.

tesisat izledi ve yapılan ve merkezi drenaj oluğu takıldı. Onun altında bir özel izolasyon için bu amaçla alanı uygun köpük sağladı.

Tahliye ve su boruları montajı altına boşaltın.

Alt kat dikilmiş montaj köpüğü ile birleştirme kaplama ve bunun üzerine köpük istiflenmiş levhalar.

Bitmiş zemin geleceği için tüm uzayda tek parça çapraz çubuklar - Sonra, kirişler yarıyı eğimli merkez paraşütü ulaşan üstüne, onların üretim kalıntılarını ayarlayın.

Son adım - Merkezi teknesine giderek kılavuz eğimli galvanize çelikten drenaj yüzeylerini yükleyerek. eklemlerde çatlaklar silikon dolgu ile mühürlenir.

Yeraltı kurulum enine raylar üzerinde bitmiş döşeme tahtaları gerçekleştirilir.

Spesifik olarak, bu teknoloji, yıkama tesislerinde yerleştirilmesi için kullanılabilir, bu nedenle herhangi bir işlem kat buhar odasında yüksek sıcaklık için tasarlanmıştır. sauna altı alan organizasyonu Bu yöntemi kullanarak, köpük ve sızdırmazlık yeterli ısı direncine sahip olduğundan emin olun.

Burgulu kazık üzerine keresteden banyosunda bir drenaj ile Ahşap zemin

belirsizliğin içinde ve ahşap radye temel üzerine monte önceki sürümde olduğu gibi Burada, kalıyor. Malzeme işleme kiriş alt zemin monte altında, daha fazla antiseptik Neomid ışını 430 nevymyvaemym olan Penoplex 50 mm kalınlığında istiflenmiş izolasyon panelleri merkezine doğru eğim ile.

O tüm tesislerinde boyunca aynı hat üzerinde olduğunu, böylece her sektörde plakaların eğim gerçekleştirildi. Ardından, yalıtım ve taslak alanında kirişler arasındaki her sektörde drenaj delikleri gerçekleştirilmiştir.

ısı yalıtımı ve kirişlerin tüm yüzeyi açıklıkları, özel boşaltma cihazı, bir çek valf ile girintili, bundan sonra, bir polietilen film, yoğun bir tabaka ile kaplandı (dışarıdan soğuk hava sızmasını önlemek için). her bir açıklık altında ortak bir drenaj boru çapı 50 mm kadar çalışır.

kalınlıkta levhalar 40 mm yapılır Finish, 5 mm aralıklı. Bunların üst yüzeyi keten tohumu yağı, ve aynı sabit antiseptik bu kiriş alt ile işlenir.

Bir bardan banyosunda somut bağlarının üstünde bir lavabo ile seks

Burada beton zemine zaten drenaj deliği ve yüklü döşeme kiriş yüklü. Bu ekstrüde polistiren köpük altı yaprak izole etmek için devam etmektedir.

İzolasyon plakaları birbirine sabitlenmiş ve bir drenaj köpük eğimli sızdırmaz yığılmış. Kronlarda karkas bundan sonra buhar bariyeri duvar tertibatı buhar yansıtan yürütülür, üzerinde çatı malzemesi su geçirmez bir tabaka atılmıştır.

Nihayet atalarımızın ahşap zemin en basit temel teknoloji drenaj. Zemin merkeze ulaşan iki kısımdan ahşap teknesine, ayrılmıştır. Üç levhalardan ve P. tüpün üç duvarlı Bu düzenleme bir düzlemde olmadan bir kare benzer ve tahliye için küçük bir önyargı ile buharın merkezinde yer almaktadır bir kesit ters mektup vardır. o hafif eğim oluşturacak şekilde biri ile diğer ölüdür ve diğer yan oluk monte. Paul bütünlenene ve tüm suyu drene merkeze boşluklar olmadan ve kanalizasyon sistemine paraşütü iner.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

58 − = 49