Kendi elleriyle bir salıncak nasıl yapılır

Nasıl kendi elleriyle bir salıncak yapmak için: talimatları fotoğrafları ile

Eğer araçlar c nasıl işleneceğini biliyorsanız elleriyle Bahçe salıncağı, kolaylaştırmak için. Tüm çalışma bir veya iki gün olabilir gerçekleştirin.

kullanışlı geliyor neredeyse herhangi bir şey olabilir Construct:

 • Ağaç: barlar, kırpma, günlükleri, kutular, plakalar, raylar, banklara plakalar.
 • : Metal borular, profiller, çubuklar, teller, zincirler, halkalar, kancalar, tabakalar.
 • Plastik: kutular, sandalye, çemberler ve tüpler.
 • kanalizasyon kalıp halinde dökülen parçalar: tee, dirsekler.
 • Rulmanlar.
 • Halat, ip.
 • Lastikler.
 • Yoğun kumaş, branda.
 • Konut ve eski arabalar ve motosikletler koltuk.

Gördüğünüz gibi, sonsuza kadar devam edebilir, ancak bu listeye yetiniyoruz.

Düzgün ellerinizle, bahçe salıncağı yapmak için öncelikle huzurunuzda mevcut malzemeye dayalı, geleceğin tasarım ve inşaat çizimleri hazırlamak gerekir. niyetinizi metal bahçe salıncak yapmaktır, ancak ayrıntılar eksikse - Sen ahşap gibi, bizim komşular, arkadaşlar isteyin, ya da onları farklı bir malzeme yapabilirsiniz.

Bir kalem (kalem) silgi, cetvel, kağıt ve iletki hazırlayın. Onlar hazırlanması için değil, aynı zamanda daha sonraki parçaların işaretlenmesi içinde sadece gerek. hemen çizim başlayamaz, sonra basitçe, salıncak çizim karalamak "gördüğünüz gibi." (nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız) Bir çizim çizmek için çok daha kolay olacaktır.

boşuna zaman harcıyorsun düşünmeyin, tüm ayrıntıları prorisovyvaya. Yapım aşamasında, sadece çizime başvurmak zorunda değilsiniz.

desteğin montajı farklı şekillerde gerçekleştirilebilir:

 1. iki dikey çubuk ya da tüp ayarlayın.
 2. İki büyük harfi L. kazmak için
 3. iki A-şeklinde bir yapı koyun.
 4. mektup H. gibi destek monte

fotoğraf yüklemenin farklı türleri gösterilmektedir. Gördüğünüz gibi, ve kiriş de farklı şekillerde monte edilir. tutturma bu yöntemlere ilave olarak, örneğin, birinci resim, delme ve metal boru ya da kalın bir çubuğun üst sepetin kurmak mümkündür. Bir arabası veya römork aksı üzerinde kullanıldığı şekilde.

Eğer geniş kurullarının bir raf yaptıysanız - delinmiş ve delik yataklara yüklemek edilebilir. Her iki tarafta da onlara gemide çivilenmiş delikli metal levhaların, kapatmak için. delik yerleştirilir veya çubuk halinde preslenmiş olması gerekir.

Daha gelişmiş bir yöntem yatay olarak özel tasarımı sabitleme içerir, metal borular üç bölümden kaynağı ile oluşturulmuş bulunduğu sütun üzerine yerleştirilir.

destekleri monte etmek için çeşitli seçenekler vardır:

 1. Yerde ayarlama veya onun içine kazmak. kötü bir seçenek. Çünkü ahşabın nemli sonu çürüyecek ve her şey yere çökecek.
 2. Uç polietilen sarmak ya da destek leke.
 3. Betonları desteği.
 4. Özel bir podyum veya terasta ayarlayın.

ikinci ve üçüncü somut örnek daha kabul edilebilir. Sarma filmin dışarı doğru 20-50 cm kadar uzanır, böylece gerekli olan sona erer. Bu nem, kış (meyilleri) çıkıntı yapan kolonun alt engeller. Aynı yapılır ve çimento sütunu dökerek edilmelidir. Kalıp yerden çıkıntı gerekir.

Süspansiyon ve bağlantı yapısı

çocuk ve (nedeniyle büyük ağırlığa kadar) özellikle yetişkinlerin düşmedi emin olmak için, güvenli salıncak askıya almalıdır. Bunun için bulmalıyız:

 • yeterince güçlü halatlar - veya tırmanma halatlar (150 kg tutulur) bir paraşüt askıları uygulayabilir;
 • Zincir - uygun, hatta köpekler, tercihen kalın bağlamak olanlar;
 • uzun kalın kablo veya metal çubukları 10 mm'den az değildir kalibre.

Mounts oldukça farklı olabilir:

 • Halat. kol demiri üzerinde bir ip atmak ve koltuk alt sıkıştırın. Ya eyer yayılmasını ve üst kısmında bir düğüm.
 • Kanca veya halka.

İkinci yöntemde, birkaç seçenek vardır:

İlk iki şekilli kirişler sarmak için tasarlanmıştır: dikdörtgen ve yuvarlak. Onlar kancalarla yakalı bir tür temsil eder.

Son iki kol demiri ile deliğe kancaları veya halkaları güçlendirmek için tasarlanmıştır.

pall üzerinde uzun süre salıncakta Klasik kurulu ve polubrevna.

Bir salıncakta koltuk imalat çeşitli alternatif yöntemlerle bahsedeceğiz. Onlar yapmak kolaydır ve çok zaman almayacaktır.

En kolay yolu - Ayakları kırık olduğu herhangi bir malzeme, eski sandalye veya banklar kullanmak. Bu güzel ve pratiktir. salıncakta güvence birkaç yolu vardır:

 1. Sandalye oturağı tanesi halatlar ve alt rot veya ince bir metal boru atlama (mavi) matkap deliği 4,. O ip geri kaçmasına izin vermedi.
 2. tutturmak veya çivilenmiş levhalar (sarı) koltuk için, bunlar delinir. Büyük halatlar kalede knot dişli delikler. bu tür sitelerin güvenliği için çözülüyor engel ve delikten geçmek yapabilirsiniz. Daha sadece gemiye halat ucunu bağlamak için.
 3. Bunun yerine koltuk kaydırmalı oluklar delik ve bir halat sandalye (pembe) yakalar. Ama çocuk atlama, halat ayrılma ve yana doğru kayabilir. İp aşağıdan atlamış için tahta doldurur.

Tuval veya bez koltuk yapmak mümkün, ama yay sıkarak her iki tarafta oturan beri, çok uygun değildir. rahatlığı için, halat veya zincirin ardından sarma azalır derecesine ara parçasının koltuk yükleyebilirsiniz.

Lastiklerin Psevdosidene imalatı. bir ip üzerinde asın. sektörü zemin baktığından, yumuşak gereksiz şeyler sokuldular.

kolaylık sağlamak için, örneğin, traktörün arka tekerlekleri büyük lastiklerini al.

koltuk olarak Hoop. Bir hula-hoop alın ve çapı halat salıncak:

Bu zor ise size çember ringin ortasına koyup içinden ipi akıtabilirsiniz için. İlk olarak, ortasında küçük bir daire yükleyebilir ve iki aynı tarafta olduğumuzu onun sonuna bir dize pekiştirmektedir. Sonra karşı tarafta dize sıkın. Ve böyle devam eder.

Bu sağlam eski havzası, küvet veya oluk için uygulayın.

Ama sadece bir ağaç, plastik veya metalden oturan çok güzel değil. daha kolaylık sağlamak için, bir bahçe salıncak için koltuk minderi köpük yapılmış ve yoğun bir kumaş veya deri ile kaplı üzerine koyabilirsiniz. montaj ihtiyatlı yumuşak koltuk yapmak, o zaman hiçbir yastık artık ihtiyaç.

Bir ağaçtan bir bahçe salıncak nasıl yapılır

Bunlar köpeklerde, bir ya da iki ip asılı, herhangi bir uygun malzemeden yapılmış koltuk temsil eder.

Fotoğraflardan da ip yeter ki kaymıyorsun olarak, farklı şekillerde bağlı olabilir açıktır:

 • Dört düğümlerle altındaki bir kolu üzerinden atılan ve tespit edilmiş olan iki halat sol tarafında;
 • bir halat kanca asılı olan şeklin sağ üst köşesinde;
 • Yerde - iki halatlar Asılmış.

Tamamen ahşap parçalarının tükendi hali. Yani destek ve panoları veya günlüklerinin enine ve panoları, raylar veya ahşap banklar koltuk yapmak ve yukarıda belirtildiği şekilde ayarlamak için vardır.

Eğer temel dökmek, o özel bir kalkan, podyumu içti düzeltmek ve bir salıncak ayarlayın - daha da iyi olacak. Sonuçta, destek ve kalkan yere temas etmez. Özellikle kalkan ve vakıf arasındaki havalandırma tahtası sağlayan ek panoları kurarlar.

İki tasarımların Çizimler, aşağıda sunuyoruz.

Gerçekleştirmek ahşap bahçe salıncak görebileceğiniz gibi çok zor değildir.

Bir bahçe metal salıncak nasıl yapılır

Tipik olarak, kaynak bağlantısının emniyet kancası üzerinden süspansiyon ya da geçiş kelepçeler olduğu P harfi ile gerçekleştirildi.

Basitçe kazmak olabilir. 5 cm'den daha az olmayan kalibreli tüplerin yapılan veya geniş el arabası veya arabaları eksenini yerleştirin ve tekerlekleri kazığa sabitlemek için önceden delinmiş delik iki yükseltici betonu dökülür.

serbestçe döner olarak aks ekseni, salıncak tel kaynak yapılabilir. yukarıda da belirtildiği gibi ekledi etki için, mil yatağı üzerinde yükleyebilirsiniz.

ikinci seçeneği gerçekleştirmek için, çatıyı andıran şeyler pişirmek gerekir. çizim üzerinde tüm açık.

Bu tip tasarımın profilinden yapılabilir. Hemen uyardı - Alçıpan değil. Çok ince profil sallanan adam dayanamaz. Bu sabit yük için tasarlanmıştır.

dikdörtgen profil, 'T' demirlerinin ticari olarak mevcut boru, I-kiriş. İşte bir bir salıncak yapabilirsiniz. Onların görünüşü yukarıdaki yapıların diğerinden farklı değildir.

Takip eden düzenlemeler, çünkü birbirine kaynaklanmış bir boru veya birkaç adet bükmek için bunlara gerek daha karmaşık yapar.

Boru bükme kanıtlanmış yöntem uygulayabilirsiniz:

 • Hazırlanan mandrel;
 • Tüp, sıkıca kum ve stoper (ahşap) rammed;
 • Daha sonra yavaşça mandrel destek geleceğe eğil.

Bu yapılar kolayca taşıyabilirsiniz veya taşınmasını farklıdır. Ancak bu 2-4 kişiyi gerektirebilir.

Genellikle sallanan tasarımları tek nadiren çift seçeneği gerektirir. Ama şimdi moda 3-tabakalı bahçe salıncak gitti.

rafları montajı ve üzeri onu özdeş sarkan, ancak genişlik çok daha büyüktür.

bunun uygulanması için üç kişiyi barındıracak ve raf en az 2 m yükleyebilir özel uzatılmış bir yatağı yapmak gerekir.

Koltuk iki şekilde yapılabilir:

 1. Klasik - hepsi aynı yöne bakacak şekilde otururlar.
 2. Modern - ters yönde seyir ortalama binici.

birinci örneği göz önüne. Gerçekleştirmek kolaydır. Mümkün bile parklarda görülebilir bir bank asmak için yapmak için. Ama ağır olmaları nedeniyle o kadar değmez yapmak. En spetssidene yapmak daha iyidir.

Alüminyum boru veya ahşaptan yapılmış olabilir. Aşağıda üç sandalyeli meclisteki sırasıdır. Uzunluğu - arka 1500 mm ya da daha fazla, genişliği ve yüksekliği - 500-600 mm'dir.

ellerinizle Ahşap salıncak (video)

Önerilerimizden sayesinde, artık aile, arkadaşlar ve komşular için ev yapımı bahçe salıncak yapmak için biliyorum.

Çocuklar elleriyle patlatıyor

sakin ve rahat bir ortamda günlük yaşamın bir mola için, hem de bebeğinizi mutlu etmek, sizi kendi elleriyle bir salıncak kurmak düşündürmektedir. Sonuçta, onlar sadece rekreasyon elemanı rolünü değil, aynı zamanda aile ilişkileri üzerinde olumlu bir etki oynamaz.

Tüm salıncaklar döner eksen sayısına göre sınıflandırılabilir:

 • bir dönme ekseni üzerinde. Böyle salıncaklar gerçekleştirmek için basit ve en kolay birdir. Koltuk hareketi sadece ileri geri dik yapının yerleştirildiği kiriş, meydana gelir. Bu durumda koltuğa göre en az yüksekliği 35 cm'dir.

 • Dönme birden eksenleri ile. Bu durumda, yan koltuk tarafın ilave hareketi. Böyle bir yapı, oldukça zahmetli bir iştir. Büyük çocuklar için uygundur. 35 cm - Şasiye koltuk mesafe aynıdır.

 • süspansiyonun bir açıdan. salıncak harekete olan elemanlar da - bir zincir veya halat - üst direğin altında bir noktada birleşirler. Bu durumda, koltuk ve destek yapısına koltuktan yer mesafesi 40 cm dir.

Onlar da amaca göre ayrılır:

 • Mobil. Oyunun bu varyant yapıcı basit ve hafif inşaat, bir yerden diğerine taşımak için kolaylaştırarak vardır. Örneğin, oyun için uygun bir yerde: bile evde, hatta dışarıda tenek içinde.
 • Ailesi. Onlar muazzam ağır yapısı vardır. İlk bakışta, yüksek arkalık ile destek elemanları olmadan bir tezgahtır. Böyle bir salıncak bütün aile sığabilir. güç ya da kablolardan başka farklı zincir - kendi tutturma için u-şekilli ve tespit olarak kullanılır. ve hatta yağmur altında binmek - Oyunun bu tür çadır kapsayacak veya üzerinde bir çatı inşa etme inşa edilebilir.
 • Bebek. Bu kategori, bir salıncak tekneler veya askıya koltuk olarak tasarlanmıştır. Çocuklar yetişkin bir emniyet kemeri ile yakındır yalnızca onlara binmek mümkün olacak.

yapıcı tipinin ayırımı:

 • Hamak. Sabitleme, bir metal çubuk ile meydana gelir. Tabii ki, bu oldukça basittir şartıyla, bir ağacın katı bir alt dalı ile değiştirilebilir. hamak yapımı dayanabilir ağırlığı yaklaşık iki yüz kilogram olduğunu. Bu yapıcı kullanıldığında toprak üzerinde uçan hissedebilir. Çok popüler bu seçenek kitaplar severler okumak zorunda.
 • Tek. Onlar tasarımları bir çeşitlilik var. Ek enine yüklemeye gerek yok. Özelliği - Kolay yüklemek için, bu nedenle salıncak bu tür herhangi bir yere monte edilebilir. Farklı malzeme tasarımı için kullanılır.
 • Şezlong. Bir çocuk ve iki yetişkin: Bu sistem üç kişi kapasitelidir. salıncak konfigürasyonu bir noktada sadece gerekli olan sabitleme, bu nedenle dairede monte edilebilir şekildedir. belirgin kolaylıkla rağmen bu tür bir ürünün mukavemeti nedeniyle metal alaşımı oldukça yüksektir.
 • Asma. Bu yapıcı düzenleme normal olarak gerçekleştirilen koltuk ve birkaç güçlü ipler ya da zincirler salıncaklar edilir. halat elemanları tutturucu her bir tarafında meydana gelir. ürün boyutları çeşitlidir: bunlar kullanılan malzemelere bağlıdır. Belirgin tasarım özellikleri gücü, hafiflik ve konfor vardır.

İlk gerekli araç ve gereçleri hazırlamak gerekir salıncak yapmadan önce. Yani, ne gerekir:

 • zımpara kağıdı ve metal dosyalar.
 • Kaynak makinesi.
 • Elektrotlar.
 • çözüm için ambalajlama.
 • çakıl, su, çimento, kum - çözelti üretmek için bileşenler.
 • Bağlantı Elemanları - cıvata, somun.
 • Borular metalden yapılmış.
 • Somun anahtarları.
 • Kürek.
 • Metal yüzeyi üzerine Öğütücü diskler.

Tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra anlar kağıt üzerinde bir plan somutlaştırmak gerekir. Bunu yapmak için, tasarım salıncak, biz yapacağız anlamak gerekir.

Form faktörü ve salıncak türü, onların salıncakta zaten sanki onları uyanık görselleştirmek tanımlamıştır. Ve şimdi onları çizmek zamanıdır. çizimini tamamladıktan sonra, internette daha doğru bakmak tavsiye edilir. Aslında, her iki çizimler, benzersiz olarak zaten çalışma gerçekleştirdik maddeler olabilir. Iyi "tekerleği yeniden icat" ve hazır seçenekler olsun - böylece zaman ve emek tasarrufu.

Burada çocuklar için bir salıncak inşaatını gerçekleştirmek mümkün olacak hangi seçeneklerden bazıları çizimlerdir.

odun

Ahşap sallanan elemanlarının üretimi için aşağıdaki madde gerekir:

 • Glulam 8x8 veya 10x10 cm.
 • kalın Kontrplak.
 • Masif ahşap.
 • Kurulu.
 • Zincirler, somun, cıvata, vida, vidalar, çiviler.
 • 2 1-1.5 çukur derinliği ve çapı 20 cm yırtılma, bir sonda kullanılarak.
 • Kılıflar katran kağıt çukurları yok.
 • delikte tuğla veya büyük taşların kalıntılarını Atar ve beton ile doldurun.
 • Beton sıkıca donduktan sonra desteklerin montajı için metal köşeleri yükleyin.
 • Beton substratların yukarıda yer bileşeni zımparalanmış ve parlak tonlarda olmalıdır.
 • Büzülebilir baz vidalar (120 mm). Bunu yapmak için, önce çubuk bir propil yapmak ve işaretçilerine ayarlayın. Bir demir testeresi kaydırmalı ara parçalar kullanılması ve pimler aracılığıyla yapıya bunları sabitleyin.
 • Kalın kontrplak koltuk yapım vidaları kullanma. Lake ve zincir yan sıkıştırın.
 • kutuplar köşelerinde monte kesik ve set yapmak.
 • Dangle koltuk.

Nasıl aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz ellerinizle ahşap salıncak yapmak.

Onlar hazır ağacından salıncak.

Burada nasıl kendi elleriyle yataklara metal salıncak gerçekleştirmek için göstereceğiz.

İhtiyacımız olacak desteğini lay için:

 • 74. Metal boru - 2 adet.
 • Yataklar - 2 adet.
 • 15. boru - 1 adet.
 • Çimento harcı.
 • Kürek.
 • Kum.
 • Kaynak makinesi.
 • Demir şerit 7 cm - 1 adet.
 • Kalın borular üst delik açmak. Onları işten çıkarmak gereklidir.
 • çimento bulamacının hazırlanması.
 • Biz destek için delik kazmak.
 • In-Yer mesajların ve betonlama.
 • çelik şeridin çubuk 2 yatak sınırlayıcı üzerinde ayarlayın. Onlar bir taraftan diğer tarafa yatak hareketini kısıtlamak için kaynak yapılır.
 • Biz destek çıtayı. Ayrıca lehimlenir.

Yeni koltuk salıncak altında organizasyon için gerekli malzeme ve araçların listesi:Kaynak makinesi.

 • Çekiç.
 • Tornavida.
 • Açı makinesi.
 • Bender.
 • Rulet.
 • 32. boru - 8m.
 • Zincir - 6m.
 • Kurul 314h25 cm.
 • Çelik uzunluğu 341 cm şerit.
 • Karabina Zinciri - 2 adet.
 • 2 adet - tüfekler Civata için.
 • boya kompozisyonu ve su-itici sıvısı.
 • Küçük Vidalar - 42 adet.

İmalat koltuk süreci:

 • İstenilen ve kaynak makine çerçevesi kullanılarak yemek gibi boru eğilir.
 • kereste yüzey su itici bir sıvı tedavi ve geleneksel açık boya boya.
 • çerçeveye Eklenen ve sıkıca tutulur, böylece ahşap yüzeyi sıkın. Bu, bir metal şerit yardımıyla yapılır yanlarında ve yatay koltuğun boyunca koltukların arkasına birkaç yerde bunu kaynaklanabilir.
 • civata karabina ile Zincirler.
 • Yataklar ve zincirleri de bu iş için özel olarak eğik kırıcı demir çubuklar cıvatalarla bir arada tutulur. şeritlerinin boyutu yaklaşık 20 cm'dir.

Şimdi salıncaklar kullanabilirsiniz.

Bu tür salıncak konfigürasyonu değişebilir. İşte bunlardan bazıları:

 • bungee - En basit tasarım. Her iki uçta da bir iple yapılır. plakayı veya yuvarlak çubuk - Üst katı enine ve altını olmalıdır.
 • lastiklerden Salıncak - bir önceki Seçenek olarak ise, içindeki. Bu dikey bir konum ile yatay içinde süspanse edilir. Onlar salıncak benzersiz bir tasarım oluşturma yaratıcı sürecine bir destek veriyor fantastik şekiller yapabilirsiniz.
 • Başka bir seçenek - bir levha veya simetrik iki halat veya zincir kenarların her iki asılı tuval bir parça.
 • Geniş koltuklarla. Bu tür bir varyant, normal olarak dört ipler ya da zincirler ile tutulur. Bunun yerine geniş koltuk bacaklar, palet ve hatta banklar olmadan eski sandalyeler kullanılabilir.
 • Yumuşak salıncak. bir hamak anımsatan Onun tasarımı. Onlar da kumaş ve tahta sopalarla veya dokuma ip yapılabilir.

Seçeneklerden biri Salıncak bu makalenin sonraki bölümde ele alınacaktır.

Bu çocuk eğlence seçeneği ülkede kurulabilir - çocuklar gerçekten zevk.

 • 35 cm minimum yüksekliğe sahip metal piyasası yaylar kamyon karı - bu bizim bahar.
 • Bizim bahar altında çukur kazmak.
 • çapa koyarak: bunun için de çapraz parça ihtiyacı (20 mm çapında demiri ile birlikte kullanılabilir) ve 50-60 cm boru uzunluğu Bu iki unsur, kaynak yapılacak ..
 • çapa kulağı ve yayı kullanarak güvenli.
 • Biz hizalamak ve beton dökmek, çukur çapa içine bırakın.
 • bahar kulağı Kaynaklı. Bu salıncak gövdesini sabitleme için gereklidir.
 • çizim kağıdı ve gerekli bir başgösteren konut yapılandırmasını alın - hepsi sizin hayal bağlıdır. Çocuk sürme sürecinde kalacağı için kalem unutmayın.
 • kontrplak üzerine çizim Çevir ve bir yapboz kullanılarak bu kesim.
 • Metal şeritler 30x4 mm boyutlarında ve somun ile patron gövdesine tutturulmuştur.
 • parlak renklerde Boyama salıncak.

Kendi elleri yaya salıncak yapmak hakkında daha fazla bilgi için, ayrıca aşağıdaki videolara öğrenebilirler.

Şimdi salıncaklar kullanabilirsiniz.

Ev çocuklara kullanılan herhangi kendini yetiştirmiş yapı belirli güvenlik gereksinimleri karşılaması gerekir. Bu aynı zamanda kendi elleriyle yapılan salıncak için geçerlidir.

 • Malzeme. Bu çevresel açıdan güvenli olmalıdır. Doğal malzemelerin kullanılması istenmektedir. Örneğin, mükemmel bir ağaç. Ve evde - o da olumlu çocuklarınızın sağlığını etkileyecek iyi bir mikroklima vardır.
 • Sipariş. salıncakta çocuk binmek sonra, kaldırılmalıdır. sürerken ona yakın ol.
 • salıncak elemanları travmatik olmamalıdır. Eller ve ayaklar onlar şaşkın ve takılıp olmamalıdır.
 • Işçilik. salıncak bütün yüzeyi farklı pürüzsüzlük olmalıdır - bu knot gelen iyi ve ücretsiz eziyet.

üretim başlamadan önce, bir salıncak olacak boşluğu tanımlamak ve gerekli tüm malzemeleri hazırlamak için gereklidir.

Biz kayak için aksesuar üretimi için ihtiyaç malzemeleri:

 • boyutları koltuk üretimi için 400x400 mm, kontrplak (plak).
 • boyutlar 5 mm'lik parçalar ile 400h65h20 şeritler sınırlama.
 • Bakır boru 4 adet. çapı 20 mm: iki 65 mm uzunluğunda ve uzunluğu 125 2 mm.
 • 6 m halat uzunluğu.
 • Kurul oturma ve askıları ön uçağı ele alınmalıdır. Keskin ve çıkıntı yapan kısımlar çıkarılmalıdır.
 • Kenarlardan 40 mm uzaklıkta koltuğun dört köşesinde delik delin. Deliklerin çapı 6-10 mm olmalıdır. Plank-sınırlayıcıları da kenarlara aynı mesafeyle delinmelidir. Hatırlayın ki, sadece 5: 2 geri, 2 - yanaklarda ve 1 - önde gidin.
 • Bütün yapıyı topluyoruz. Bunu yapmak için ipi bütün deliklerden geçirin ve güvenilir düğümlerle sabitleyin.
 • Salıncak ve boya asıyoruz.

Ev için salıncak hazır.

Binicilik sırasında çocuğunuzu güvende hissettiren birkaç kural:

 • Salınımın yapısı tek bir süspansiyon noktasına işaret ediyorsa, elemanlarının bağlantıları, salınım işlemi sırasında halat veya zincirin bükülmemesi şeklinde yapılmalıdır.
 • Süspansiyon bileşenleri olarak bir zincir kullanılıyorsa, bu zincir örtülmelidir. Yardım için, istenmeyen bahçe hortumları gelebilir. Bu, çocuğun parmaklarının zincire düşmemesi için gereklidir.
 • Çerçeveye iki sallanan cihaz yerleştirilmesi yasaktır. Bu durumda, salıncakta çocukların çarpışması olabilir.
 • Iniş bölgesini sabitleyin. Kesilen kabuk veya kum olası düşmelerde darbeleri yumuşatacaktır.
 • Koltuğu aydınlatın. Bunun için plastik, kauçuk veya ahşap uygundur.
 • Koltuk, yaylı niteliklerle karakterize edilmelidir. Bortiki, kauçuk tarafından itiliyor - oldukça kabul edilebilir bir seçenektir. Bu, salıncak salıncaklarından çocukları korumalıdır.
 • İniş için alanın çevresine çocuğa zarar verebilecek bitkiler olmamalıdır.
 • Tüm ahşap bileşenler dikkatli bir şekilde bir uçak, kum ile muamele edilir ve bir vernik uygular. Böylece çocuklar paramparça ve çiziklere karşı uyarılırlar.
 • Cıvata ve çivi şeklindeki tüm çıkıntılı kısımların yanı sıra diğer metal parçalar da ağacın içine girer.
 • Salıncakların daha güvenli tasarımlarından L şeklinde ve A şeklinde formlar ayrılmıştır. Bunun nedeni, bu durumda yükün tasarımda diğer formlardan daha az olması gerçeğidir. Dikey destekler arasındaki mesafe ne kadar büyük olursa, yapı o kadar güvenlidir ve salıncak kullanılırken parçalar üzerindeki aşınma o kadar az olur.
 • Sallanan asmalar, hızla yıpranma özelliğine sahiptir - yılda bir kez değiştirilmeleri gerekir. Plastik takviyeli karaynerleri kullanın, böylece aşınmalara karşı güvenilir bir şekilde korunacaktır.
 • Karayipler yerine kanca kullanmayın. Aktif salınım işlemi sırasında kırılabilirler ve çocuğunuz zarar görür.
 • Halatın ve bağlantı noktasının temas ettiği yer, motor yağı ile daha iyi yağlanır. Bundan bastığı hizmetin süresi artacak.
 • Çocukların salınım seçeneklerinin bulunduğu yer, güvenlik gereksinimlerini karşılamalıdır. Bu, tüm dikey engellerin ötesinde bir yer olmalıdır: duvarlar, çitler, ağaçlar ve her türlü bina. Güçlü bir salınım ile bir çocuğun yaralanma ihtimali büyüktür. Buna ek olarak, keskin ve kesici unsurlar için yakın bölgeyi inceleyin - olmamalıdır.

Tüm hakları saklıdır, 14+

Site materyalinin kopyalanması yalnızca sitemize aktif bir bağlantı kurarsanız mümkündür.

Kendi elleriyle bahçe salıncakları

Maalesef, yerleşmiş ilkeler ve stereotiplerin zamanlarında yaşıyoruz. İşte bunlardan biri: salıncak sadece çocuk eğlencesi için yapılmış bir buluş. "Peki biz nasıl ...? 9raquo; - yetişkinler soracak. Ve haklı olacaklar. Sonuçta, bahçeye yerleştirilen bu muhteşem icat, yalnızca çocuklar için bir eğlence kaynağı olarak değil, aynı zamanda ailelerinin keyifli eğlence için bir yer olacak.

psikoloji ve geçen yüzyılda tıp bilim adamları alanında şaşmamak insan vücudu, onun sinir sisteminin durumu üzerinde yararlı bir etki sallanan o tekrarlayan ışık göstermiştir. Bu nedenle, banliyö alanındaki kendi elleriyle bahçe salınımı yapmak - bir başka büyük "sağlık bölümünü" elde etmektir. Ve muhtemelen, modern genç neslin temsilcileri "yüksek hissetmek ve sürmek" eklemişti.

Bunu satın alın, tartışmasız bir şekilde, bahçe sitesi için yararlı bir satın alma, birçok özel mağazada çevrimiçi sipariş verebilir. Bununla birlikte, tek bir tür dacha "9ko" "depo" değil; Özellik, ana bilgisayarların gereksinimlerini ve gereksinimlerini tam olarak karşılamayacaktır.

Bu tamamen başka bir şey - kendi çizimlerinize göre kendi ellerinizle yapılan bahçe salıncağı, benzersiz ve orijinal olan tüm kullanıcıların dileklerini dikkate alarak.

Kendi ellerinizle bahçe salınımı nasıl yapılır? Önce, bu soruyu cevaplamak için, ülkeye yerleştirilmesi için bir yer seçimi belirlemek ve çizimleri anlamak gerekir.

Kurulum işlemini kolaylaştırmak için ve tercihen evin arkasında, hoş bir rahatlatıcı tatil süresince her türlü hane ödevinden rahatsızlık duymamak için düz bir arazi toplama önerilir.

Çevrede binalar, ağaçlar ve çitler bulunmamalıdır. Aksi takdirde, dinlenmek yerine yaralanabilirsiniz.

Böyle bir dacha özelliği için malzeme seçiminde, bahçe arsasının her bir sahibi kendi yolundan özgürdür. Kendi elleriyle bahçe metal salıncaklarını, bir kaynak makinesine sahip olan, kaynak işini bilenler yapabilirsiniz. Evet. Böyle bir tasarım, yaşlar için "super-reliable9raquo" olacaktır. Ancak, Rus halkına hala ağaç yakın (nasıl "Rus birches" hatırlayamıyorum?). Bu nedenle, çoğu kendiliğinden yapılmış ahşap bir bahçe salınımını tercih ediyor.

Gerekli araçlar ve malzemeler

Ahşap bir salınım yapmak için en erişilebilir takım ve materyal setine ihtiyacınız olacaktır:

 • çam (diğer ahşaplar olabilir) barlar (100x100 veya diğerleri);
 • oturmak için tahta (panoların boyutları ve kare kirişler yer veya çizimle belirlenir);
 • testeresi;
 • çekiç;
 • matkap, tornavida;
 • rulet
 • kendinden kılavuzlu vidalar, çiviler;
 • zincir (güçlü halat), karbürler;
 • beton çözeltisi.

Bu villa özelliğinin en yaygın tasarımı, sitemizde kendiniz tarafından yapılan bahçe salıncaklarının fotoğraflarına bakarsanız - "L9raquo; - şekillendirilmiş. Üst noktalarda, ikizkenar üçgen şeklinde olan yan destekler, koltuğun askıya alındığı bir çapraz çubuk ile bağlanır.

Bahçe salıncağı yapmak için adım adım talimat

Peki, şimdi soruya verilen cevap - orijinal bahçeyi kendi ellerinizle nasıl sallar?

Önceden hazırlanmış çukurlar birbirine açılı olarak monte edilir yan destekler ve dökülen beton çözeltisi.

Tasarım güvenilir olmalıdır, bu nedenle en az 1.0 m'lik bir çukur derinliği yapılması önerilir Kirişlerin uçları reçine veya bitümlü vernikle muamele edilir.

Yan rafların sertliğini artırmak için, aralarında yatay çubuklar sabitlenir ve vidalarda metal köşelerle sabitlenir.

Üst kısımda (kirişlerin yakınsama noktasında), kontrplak astarları bir iki köşeli trapez formunda yerleştirilir.

Yanal "L9raquo; - biçimli raflar, çapraz çubuğu ayarlar ve boyunduruklardan büyük çivilerle onlara bağlanır.

Bağlama zincirleri için çapraz çubukta kendilerine kaynak yapılmış güçlü vidalar vidalanmıştır.

Onlara carabiners zincirlerle bağlıdır.

Uzunlukları, salıncak salınım genliklerine bağlı olarak seçilir.

Koltuk son zincirlere bağlanır.

Kendiniz yapmış olduğunuz bahçe salıncaklarının fotoğraflarına bakınız.

Eller salıncak bir bahçe imalatı videosu

Netlik için bahçenizin salıncağının kendi elinizle kurulumunun altına bakmanızı öneririz:

 • okumak

Kendi elleriyle çiçek tarhları

Kendi elleriyle beton vazolar

Bahçe ve bahçe için figürler

Makaleyi beğendiniz mi? Arkadaşlarınıza gösterin:

 • okumak

Kendi elleriyle çiçek tarhları

Kendi elleriyle beton vazolar

Bahçe ve bahçe için figürler

İyi bir fotoğraf raporu. Tasarım basit ve güvenilirdir. Ancak ahşapta ahşap çürümeye mülkiyet eder. Betonlamadan önce su yalıtım bileşiğinden geçmek güzel olur. Ve böylece her şey güzel, teşekkürler))

Nitekim, iyi bir makale, artı bir önceki konuşmacı! Fotoğrafımı bahçede kendi ellerimle kurmadan önce ve sonra beğendim. Bir yandan çok basit görünüyor, öte yandan şunu anlıyoruz ki benim dacha'da böyle bir çit başlıyorsam, en azından bir hafta sürecektir çünkü Ben bir techie değilim, ama kendi yapmayı severim. Ancak, görsel tanımlamanızla, boyutlarıyla ayrıntılı planı ve ayrıca ihtiyacınız olan materyalleri kullanarak bu işi yönetmek çok kolay olacağımızı umuyorum!

Fotoğraf ve çizimlerle ilgili ayrıntılı bir talimat için çok teşekkür ederim, aksi takdirde kendim bir bahçe nasıl oynayacağımı araştırıyordum ve doğru materyali bulamadım. Ve burada her şey ayrıntılı ve anlaşılır! Bu yaz, kesinlikle benzer bir salıncak inşa edeceğim! Bir fırsat varsa, olanlardan bir fotoğraf ve video vereceğim!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 2