çalışma dışarı üzerine burzhujku yapmak nasıl

çalışma dışarı çalışan Şema fırın

bu gibi fırınlarda yakıt atık yağ kaynama sırasında açığa buharlar bulunmaktadır. Bu oluşur iki kamera. Özel bir açıklık yağ doldurulur, ilk (alt) kapta. Kontak (aynı açma benzin batırılmış yanmış bir kağıt veya kumaş itilir) ısıtılmış buhar çıkmak delikli boru tamamen yakmaya ikinci (üst) hazne.

üzerinden çalışma için fırın delikli bir boru ile bağlanan iki hazneden oluşmaktadır

üst bölme geciktirilmesi için gaz bölmesinin bir yakma olduğu

1. Fırının boyutları keyfi olabilir. Bununla birlikte, hacim bir yağa odasının hacmine bağlıdır (10 ila 30 litre arasında olabilir). 750 x 350 x 500 mm boyutu kapalı çalışma için standart soba kullanılarak 120 kübik alan ısı mümkündür. m.

Yağ doldurma deliği de hava besleme regülatör görevi görebilir

Alt bölme katlanabilir olmalıdır

Egzersiz yapmak için Şema fırın

1. tür soba düzenlemesi ayarlayın. şeklini değiştirmek olabilir (bu herhangi biri olabilir), ve tek tek değişiklikler yapılabilir.

fırın tasarımı herhangi biri olabilir

madencilik temin için ek bir tank ile Fırın

Yağ ilave etme için tank ile soba başka bir sürümü

damla besleme yağı ile Fırın

baca su "ceket" ile Fırın

Bu tür bir soba borusu su "kılıf", fırın zarfı

Böyle bir fırın için beri olmalıdır istikrarlı ve güçlü itme bacayı olması önemlidir Yeterli yüksekliği - 4 m (Fırının yüzeyinden mesafesi). İyi çekiş ve düşük olasılığı ile de önemlidir yakıt yanma, kanserojen ürünler zehirlenmesi.

kapalı çalışma fırının Operasyonu

Düzgün monte fırın duman ve duman olmamalıdır. Bu durumda, onun tasarımında ciddi bir kusur var demektir. elinden ve tıkanmış baca duman başlayın: daha sık normalden bacaları fırınlarda daha temizlenmesi gerekecektir.

Saflaştırma alt oda

Kaplama metal esas olarak fırının verimi artırır

ocakta dışarı Çalışma: artıları ve eksileri

Olağan soba, şu anda, yeni ömrü alır ve ısıtma garaj ve evler için kullanılan

Demir fırının Bu varyasyon oldukça basit ve yapısal olarak farklı yakıtlara çalışabilir: odun, kömür opile, ahşap briket. her zaman değil garajda yakıtın bu tür en az bir tane - Ama başka bir beklenmedik sorun olabilir. Ama uzak köşede neredeyse her garajda üzücü atmak ve kullanımı hiçbir yer yok ve harcanan yağ teneke kutu vardır. Uygulama "otrabotki9raquo için; diğer fırın çeşitlerine için mükemmel bir alternatif olabilir fırın soba, özgün ve kolay imalat sürümü var.

fırın çalışma dışarı çalışıyor -, etkili ve ucuz bir alternatif, geleneksel katı yakıt yakma soba

Atık yağı sobası - çalışma prensibi

soba Bu tip yakıt, adından da anlaşılacağı gibi, süzülmüş motor yağı gerçekleştirir. Bu sayede, bir gaz karışımının oluşturulması, yanma işlemini aktığı özel bir tankın içine boşaltılır. Bu boru boyunca yükselen hava ile karıştırılır, bir. Bir sonraki aşama, yukarıda yer alan elde edilen hava-gaz karışım odası yakar.

Yapısal olarak, çalışma dışarı üzerine soba sadece üç bölümden oluşmaktadır

Yakıt tankının daha büyük kapasiteli, daha aktif bir yağ mevcut yakmak olacağını bilmek gerekir, ama diğer taraftan, daha o soba boyutunda, daha hızlı ısı odası gerçekleştirmeyecektir.

Ayrıca fırın iç kısmında oluşacak sıcaklığın bahsetmeliyiz. Tabii yağ nispeten düşük oranlarda yakılır. Ana ısıtma gaz karışımının yanması sırasında ortaya çıkar. Bu ikinci bölme 800 dereceye kadar ısıtılır. Bu yüksek sıcaklık ve istenen ısı fırının seviyesi ve tüm bina ısıtma sağlar. Ayrıca, yüzeyin artış, ısı veren baca tesisatına, bütün yüzeyden alan türün ısı haline bağlı olarak meydana gelir.

Bu makaleye ek olarak, elleriyle mini soba ilgili malzemeyi okumanızı öneririz.

hava-gaz karışımının yanması sırasında üst bölmesi 800 ° C'lik bir sıcaklığa ulaşır

çalışma dışarı ocağa Cihazda oldukça basittir ve sadece üç temel bölümden oluşmaktadır.

 • alt kısmı yağ doldurulur, doğrudan içine yakıt altında bir kap temsil eder. Tankın normal çapı yağın tek tip yanma ve oda oldukça hızlı ısıtma temin optimum hacmi, 35-40 mm'ye eşit olarak seçilir.
 • yağ-hava karışımı için bir yanma odası olan ikinci aşama. üst ve alt bölmelerde çapları tamamen aynı olabilir. Üst tank grubunun üçüncü bileşeni olan delik baca monte edilmesi için sağlanmıştır.
 • Boru. Çoğu zaman, seçilen boru çapı 10-15 mm, ana özelliği ise, yanma odasına giren hava için hizmet veren bir sondaj deliği ortalama çapa şeklinde bir delik bulunmasıdır.

Worth daha sitemizde soba etkinliğin artırılması konusunu anlıyoruz.

İpucu: ısıtma fırını üst tankın üzerinde bulunan labirent kullanımı yoluyla olmak varken iyi tekdüzelik ulaşmak. Zaten labirent sistemi tarafından baca boruları yüklü. bölgede artış ısı transferini artırır.

Montaj "labirinta9raquo; En iyi ısı dağılımı iyileştirir ve bütün yapının daha düzgün şekilde ısıtılmasına ulaşabilmek

Atık yağını kullanarak fırın. montaj işlemi

teorik okuma yazma oturması sonra pratik kısmı, gelecekte inşaat yani montaj geçmek için. İlk aşamada fırın montaj sürecinde ihtiyaç duyulacak tüm gerekli malzeme ve araçları hazırlayacaktır. Her şeyden önce - bu Metal işleme araçları var:

 • avuç taşlama makinesi ya da "bolgarka9raquo;, tanklar ve sonraki temizleme kaynaklar kesilmesi için gereklidir.
 • soba üretimi için kullanılacak metal kalınlığı ve tipine bağlı olarak, farklı bir elektrod setinin ile kaynak makinesi.
 • Metal matkap bir dizi çekiç.

sonraki grup böyle bir çekiç, keski, pense gibi çilingir araçları, olacaktır. Ayrıca, bir metal yüzey üzerinde bir kalem çizmek mümkün değildir, çünkü işaretleme için gereksiz irade bant ve tebeşirle. Ayrıca emniyet unutmak ve kaynak ve metal kesme esnasında kişisel korunma hazırlamak yok.

güvenlik önlemleri gözlemlemek ve uygun PPE kullanmalıdır kaynak işlemleri yapılırken

Önemli: metal ile çalışan unutmayın - gürültü, kir, toz ve kıvılcım olduğunu. önceden bir yangın tehlikeli durumlar yaratmak için değil ve çok başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde montaj yapılacaktır yeri hazırlamak için tavsiye edilir nedeni budur. Burası bir cadde, bir atölye veya boş bir garaj olabilir.

burzhujki metal olabilir, ama farklı kalınlıklarda metal tabakaları gerektiren üretimi için dışında çalışırken gereken tek malzeme. yağ, yaklaşık 4 mm küçük kalınlıkta uygun bir metal levha dökülecektir tankın dibine için. daha yüksek bir sıcaklık metal seçilmelidir olan üst bölmesine sadece içinden veya deforme yakar küçük kalınlıkta en az 8.10 den mm kalınlığında bir tabakadır. Ayrıca, iki farklı uzunlukta tüpler gerektirir. Birbirleri ile ikinci bölmeyi birleştiren için, baca yönelik olacaktır.

çalışma dışarı fırın işletme üretiminde, sadece çizimler ve boyutları takip etmeli

tüm hazırlık çalışmalarının tamamlanmasının ardından üretim doğrudan ilerleyebilir. Bir diğer önemli nokta tanımlamaktır: ya soba "sıfırdan" inşa edilecek, yoksa remade zaten geleneksel soba hazırlanacaktır. Daha az malzeme ve daha az zaman alan gerektirecektir beri İkinci seçenek, çok daha kolaydır.

yakıt sızmasını önlemek amacıyla, eklemlerde tamamen hava geçirmez bir kap yapmak için gereken şekilde kaynak işleminde kaynak kalitesine özel dikkat gerekir. Kapasite düz bir daire halinde katlanır ve kaynaklanmış şerit kesilmesiyle elde edilen ve kapak ve alt sunma, iki daire kesilir. kapak, iki delik emin olun. borunun birinci çap, ikinci yağ doldurma ve hava akışı.

Her ayrıntı ayrı yapılır. Son montaj son aşamada gerçekleşir

Not: ikinci göbek deliği sağlanmalıdır hava besleme kontrolü sağlayan, cıvatalı eklem üzerinde kapağa takılı olduğu için.

Benzer şekilde, ikinci kap içine bir metal parçası, doğrudan bölmesi ve baca borusu arasında bir bölme olarak görev yapacak çapından biraz daha küçük bir kaynak dikdörtgen uzunlukta olması tek fark, yapılır. alt açıklığın ikinci tankta kamera bağlantı tüpü ile yapılmalıdır, ve kapak deliği baca borusu ile sağlanmıştır.

boyutlarını patlak etmemek için, - kurulum atasözü ile yönlendirilmelidir sırasında "bir kez kesti önce sıçrama bakmak"

Her iki kamera delikleri bir dizi delmek için gerekli olan boru brülör, dikkatli olmalıdır imalatı sonra, daha olduğunu düşünmek değer, daha fazla hava akışı ve daha aktif ortaya çıkacak yanma sürecini, ama çok birkaç delik olacak Bu gerekli çekiş oluşturmaz.

Üst katman giden borusu, daha sonra bir dizi delik yapmak ve gereken diğer elemanları için kaynak

Geçen, son aşamada tam bir mühür aşağıdaki zorunlu dikkatli bira tüm eklemler tek bir yapı içinde tüm bileşenlerin nihai montaj olacaktır. sadece bir parçası çıkarılabilir kapak üst bölme olduğunu bırakır. yatay bir düzlemde önerilir baca borusu, son set olup, özelliği, küçük bir açı kullanımı ve daha fazla sertlik ve yapısal dayanıklılık için çelik çubuk veya çubuklar ile yakıt tankı alt boruları bağlamak için en iyisidir.

Çoğu zaman, fırın, çalışma dışarı çalışan, alt kaynak küçük uzunluğunun metal parçalar, yapılır bacaklar üzerine monte edilir.

ocağı boyunca destek elemanları alt "kastryule9raquo kaynaklanmış metal köşe hareket;

Eski burzhujki neredeyse hiçbir fark dayalı bir fırın imalat süreci. Sadece, bir yakıt tankı yanma bölmesi soba ve tüm valfler yüklenir ve fırın küllük kapısı kaynak. yağ dökmek için kapalı çalışan burzhujku en uygun şekilde bir fırın takarken fırın yanma odasının yakıt tankı dışına götürüyor.

fırın çalışma dışarı üzerinde çalışıyor - İşletim sırları

tüm verimlilik, basitlik ve atık yağ kullanan ev yapımı fırında evrenselliği için, ürünün ömrünü uzatmaya yardımcı ve iş güvenli ve verimli fırın yapabilirsiniz birkaç küçük işletme sırlarını bilgi gerektirir.

ilk etapta akaryakıt tankına dökülür edilmemelidir olarak, üçte ikisi hacminden daha büyüktür çünkü diğer türlü yangına neden olabilir, dökülecek yağ yakma sırasında. Aynı zamanda, taze Boşaltılan yağı kullanmayın, bir süre durmak vermek daha iyidir.

arzu Kabartma Pişirme hizmet ömrünü artırmak için boya

Ayrıca, onun güvenli çalışması için düzenli temizlik sobalar yapmak önerilir. üst kısmı yanma süreci karışımıdır ofisine kolay erişim için çıkarılabilir bırakıldı nedeni budur. Dikkatli bir şekilde tüm biriken kurum da duvarları ile, baca kurum sarsma olabilir silerek olmalıdır.

kirden baca borusunu temizlik ve sık bir makale ekledikten yaklaşık Önerilen okuma malzemesi.

Ayrıca nedeniyle fırının düzenli kullanımının yaklaşık bir yıl sonra, üst odasında çok yüksek sıcaklıklara o bakıma muhtaç hale gelecek ve değiştirilmesi gerekecektir aslında hazır olması gerekir. Ön boyama ömür yüksek sıcaklıklara dayanabilir fırın, tüm renklerini verir uzatın.

Video: çalışma dışarı üzerine soba gösterimi

glaz9raquo" değil yapım fırın doğru çalıştırılması; ve tasarruf sağlayan emniyet ile tam boyutları ve çizimlere uygun olarak, kurulum sırasında ve burzhujki Optimum kapalı ortam parametrelerini sağlayan kendi başlarına üretmek zor değil basit bir yapı, sağlayacaktır yakıt, bir merkezi ısıtma yükleme veya hazır pahalı muhafaza fırını.

Egzersiz yapmak için Soba veya fırın

Soğuk havalarda, birçok sürücülerin garaj ısıtmak merak ediyor. Bu nedenle, çalışma dışarı fırının performansını büyük ölçüde garaj veya bahçe ısıtma sağlamak için yardımcı olabilir. Sonraki burzhujku kendi nasıl ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

küçük soba çalışma prensibi. şöyle Yağ fırını çalışacaktır. yakıt tankı için delik madencilik istenilen miktarda doldurulmalıdır. Yağ ısı ile yanacak. Ama bu ısı iyi bir ısıtma için yeterli değildir. Bu nedenle, fırın verimliliğini artırmak amacıyla, ikinci yanma odasının çalışma dışarı gerekli sağlamaktır.

Hava-yağ karışımı, üst tankın (800 °) zaten çok yüksek sıcaklıklara yanacak atık yağ yanma sırasında oluşan edilecektir. Hava dağıtım geçiş kanalındaki delikleri yoluyla gerçekleştirilmektedir. Fırının çalışması sırasında çok iyi bir ısıtma sağlanacaktır. Ek bir ısı kaynağı bir metal baca borudur.

Artıları ve sobalar dışarı çalışma eksileri

fırın Birincisi, avantajları:

 1. Ucuz yakıt, arıtma araba alınabilir çünkü.
 2. ocağın çelik duvarı çok çabuk ısınır, çünkü çok az vakit o odaya ısı vererek, odayı ısıtmak için sürer.
 3. Bir garaj için bu tür bir fırın, yüksek etkinliğe sahiptir.
 4. Üniforma ısıtma.
 5. elektrik gerek yok.
 6. Bağımsız üretim için malzemelerin Küçük maliyeti.
 7. Odaya çalışmıyor iken emisyon ve koku gelecektir.
 8. Kullanımı kolay.

fırın atık yağ ve eksileri var:

 1. çalışma dışarı ile ısıtma sadece fırın işlemi sırasında gerçekleştirilir.
 2. yanma ürünleri kendi arıtma ihtiyaçları tıkanmasına yol açabilir uzun baca gerektirir türetmek.

Böyle bir fırın cihazı karmaşık değil. Yakıt tankı, yanma odası ve bacanın: 3 ana parçadan oluşur. Yakıt tankı aynı anda ve ilk yanma odasına altındadır. Çapı yaklaşık 35 cm dir. Bu açıklık 6 cm arasında olduğu olup, burada bir kapağı vardır. Bu yakıt ve yakıt hava besleme devre dışı çalışma için gereklidir. Açılış metalden yapılmış kapalı valf, cıvatalı bağlantı olması gerekmektedir. Sen depo dolu değildir doldurun ve 2/3 hacim gerekir.

Yanma odasının üst kısmında ısı serbest bırakmak için, yağ-hava karışımının alev alır. Kamera baca bağlı olması gerekir. Onun çapı yaklaşık olarak yakıt tankının çapı ile aynıdır.

Her iki yanma odaları 10 cm delikli bir boru çapı ve yaklaşık 35 cm arasında bir uzunluğa bağlantılı olduğunu, bir görünüşüdür çizimleri açık ise. Bu, tüm uzunluğu boyunca düzenlenmiştir delikleri (10 mm) sahiptir. Tüp yakıt deposu kapağı ve üst bölmeye kaynak yapılır.

gerekecektir çalışma dışarı ev yapımı fırında üretimi için:

 1. (- 6 mm muhafazalar tabakalar 4 mm kalınlığında kapak için gereklidir), metal levha.
 2. baca için boru dokuma.
 3. bacaklar için borular (4 adet).
 4. Metal kesme Bulgar.
 5. Matkap.
 6. kaynak makinesi.

fırın kabına için fırına konut eski bir buzdolabı kompresörü veya silindir uygulayabilirsiniz çalışma dışarı. tüplerin Bacaklar yanma odasının tabanına kaynak yapılmış uzun 20 cm, imal edilmiştir. Daha sonra, çelik saç gövde alt tank veya kullanılan hazır tankı kaynaklanır. Bundan başka, hava girişi ve yakıt için bir delik yapmak için çelik sac kapak kesmek için ihtiyaçtan.

Yine Açıklık değerini ayarlamak için valf montajını yapmak gerekir. Bu gücün itibaren ısı akışına bağlı olacaktır. Sonra kapak alt tanka sıkıca oturur. Hiçbir boşluklar olup olmadığını kontrol etmek gereklidir. Kapak bağlantı boru, brülör Kaynaklı. bağlantı borusu yaklaşık 9 mm'lik bir çapa sahip olan 50 delik delmek için üzerinde (bir daire şeklinde ve üst üste düzenlenmiş).

çelik saçtan itibaren üst tankı barındıran pişirmeye. kapak bunun için başka bir tabakadan kesilir. Daha sonra kapak (yaklaşık egzoz) bölümü kaynak gerekir. Bundan başka, üst tank borusu kaynaklanmıştır. Bir deliğin ile kapak alınır ve baca yüklenir.

düzgün çalışması için elleriyle Ocak, çalışma dışarı üzerine soba için baca üst vücut üzerinde yerleştirilmelidir. En parçası hariç ısıya dayanıklı çelikten tamamen için gerekli yapılması. Üst kısmı için galvanize çelik ya da kalay kullanılabilmektedir. baca toplam yüksekliği yaklaşık 5 m olmalıdır. baca Dymovyvodyaschuyu bölümü maksimum ısı transferi için açılı olabilir. Bir üst segment aksi baca rüzgar darbe olacaktır, dikey olarak yerleştirilmiş olmalıdır.

Önlemler birimi kullanırken. ateşe dayanıklı bir düzlem üzerinde taşınan aygıtı montaj. Yine ısıya dayanıklı malzeme ile duvarların bitirmek yapmak gerekir. O yanıcı nesneler üzerine ateş atmak mümkün olduğu için, taslak yükleme gerçekleştirmek için gerek yoktur.

yabancı maddelerin rafine edilmesi saflaştırılmış fırını uygulayın. Yanma sırasında yakıt tankına eklenmez. birim bir fitil vasıtasıyla mi veya yakıt döküldüğü alev delik yönlendirerek bir kağıt boru içine haddelenmiş yak.

Şimdi dışarı çalışmaya fırında soba yapmak biliyorum. Yukarıdaki yönergeleri ardından, çalışma dışarı doğru fırın yapmak mümkün olacak. Ayrıca çizimleri kullanmak, onlar çalışırken size yardımcı olacak eminiz. Biz işin yapılmasındaki size iyi şanslar diliyoruz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 1