Nasıl sabun pişirmeye

Nasıl evde sabun pişirmeye. En kolay yemek tarifi

Ev yapımı sabun yapma bugün giderek daha popüler hale gelmektedir. hızla sıkılaştırır ve favori hobi haline gelir son derece ilginç ve faydalı bir süreç - Bu elleriyle sabun üretiminde beri anlaşılabilir.

Hiç evde sabun pişirmeye çalıştı Belki herkes, bu heyecan verici aktivite ile aşık olur. İlk bakışta, aşçı güzel kendi başlarına çok sert sabun kokulu görünüyor, ama aslında çok basittir. Size bu teknoloji ile tanışmış oldu, şimdi ev yapımı sabun hazırlamak sunuyoruz.

Evde Sabun - avantajları

Nedenleri ev boldur de sabun pişirmeye. Bütün el yapımı sabun sonra - bu çevre dostu ve doğal ürünler biçim hem de içerik konusunda benzersizdir. sabun satın kimyası ile doldurulmuş aksine, ev cildi kurutmak ve onun için umurunda değil.

Eğer cilt tipi için uygundur herhangi bir doğal takviyeleri eklemek özgürdür. Bu sebze ve uçucu yağlar, bal, otlar kaynatma, narenciye lezzet, doğal kahve, yulaf ezmesi, deniz yosunu, çiçekler, çikolata cips, lif kabağı, vb çeşitli olabilir o ruh ile yapılan ev pişirme, ve sadece yüksek kaliteli ürünleri gibi olduğu için bu durumda, siz ve sevdiklerinize hep, etkinliği ve yerli sabun gerşek emin olacaktır.

Buna ek olarak, sabun hazırlama - gerçek bir yaratıcı süreç. Form ve ev sabun içeriği yalnızca sizin hayal bağlıdır. Sadece aromatik sabun veya sanat bir bütün işin güzel renkli parçaları olabilir. bize ayrıntılı olarak evde sabun pişirme sürecini ele alalım.

Evde sabun nasıl pişirilir

Evde sabun Malzemeler. Yani, sabun hazırlamak gerekir:

Sabun bazı. Bir özel deposunda özel şeffaf veya beyaz sabun bazı satın almak veya sıradan bir bebek sabunu kullanabilirsiniz. Beyaz sabun baz o kokmaz dışında, çocuk sabun neredeyse farklı değildir. Ama şeffaf temeli çok güzel bir şeffaf sabun yapacak. Ama yeni gelenler daha iyi çocuk sabun konusunda eğitim.

Baz yağ - badem, zeytin, şeftali, kayısı, herhangi bir olabilir. Uçucu yağ. Yağ seçimi cildinizin ihtiyacına bağlıdır. Örneğin, çay ağacı yağlı ve problem cilt, portakal için uygundur - vitaminler ile cildi doyurulması ve selülit, ylang-ylang kurtulmak - duyarlı cildi gençleştirmek. Boyalar. Sen sabun özel boyalar satın almak veya gıda boyası kullanabilirsiniz. kakao, çikolata, meyve ve sebze suyu: Sabun renk ve doğal ürünler kullanarak aktarabilir.

Katkı. gliserol, krem, bal, otlar ekstrelerinin, kurutulmuş çiçekler: sabun ekstra özellikleri vermek için, çeşitli katkı ekleyebilir. Ve sabun, kese yapmak istiyorsanız, çekilmiş kahve, yulaf ezmesi, yer fıstığı kabukları vb eklemek su banyosu için kaplar. Sabun için kalıplar. sabunlar, herhangi plastik veya seramik kap için şekerleme, çocukları, özel kalıplar: Herhangi kalıpları kullanabilirsiniz. kalıp yüzeyinin yağlanması için Alkol. Sıcak süt, et suyu veya su sulu baz.

Nasıl Evde sabun yapmak. Her şey hazır olduğunda Şimdi,, deterjanı pişirme başlayabilirsiniz.

İlk adım, onları daha olası eritmek için yardımcı olacak bir rende bebek sabun üzerinde küçük parçalara veya ızgara içine sabun bazı kesmektir. Şimdi ara sıra karıştırarak, su banyosunda sabun bazı eritmek. sabun esaslı baz yağa 100 gram substrat başına 3 çay kaşığı ekleme. vakıf erimiş olsa da, bazen bir krem ​​ulaşılacak kitle, biraz süt veya krem ​​eklemelisiniz. yerine süt veya otlar et suyu bir damla su ekleyebilirsiniz, ancak su sabun delaminasyon yol açabilir. Ve en iyisi su ve süt şekeri, daha hızlı ve daha iyi eritmek aracılığıyla sağlayacaktır yerine.

Sabun bazı tamamen eritildiği zaman, ısı çıkarmak ve bileşenlerin çeşitli ekleyin: uçucu yağ 5 damla, gliserin, boyalar, parfümler, kahve ve seçim diğer herhangi bir bileşeninin bir çay kaşığı. Şimdi kalıba sabun dökün ve bir sprey gelen alkol ile sabun yüzey serpin gerekiyor, bu yüzey üzerinde kabarcıklar kaldıracaktır. tam katılaşmadan kalıplar içinde sabun bırakın, buzdolabında veya serin bir yere koymak mümkündür. 2-3 gün sonra, sabun tamamen kuru ve kullanıma hazırdır. kalıplara çıkarın ve sonucu övünme!

Ev yapımı sabun sabunu

Sabun - süreç çok ilginç ve çok heyecan verici olduğunu ve el yapımı sabun faydaları, bütün bir kitap yazabilir.

Bu benim yaklaşık iki yıl önce pişmiş ilk sabundur.

Bugün, daha fazla veya daha az sıfırdan pişirme sabun öğrenme, herhangi sabun üsleri yapabilirsiniz (ancak bu başka bir hikaye).

Bu konuyla ilgilenen herkesi, ben kolay ve basit ev yapımı sabun bebek sabunu pişirmek için ne kadar söylemek istiyorum.

Açıkçası, orada sabun yapımında herhangi zorluklar söyledi. Teknolojinin bir kaç temel kurallarını öğrenmek ve hayal dahil etmek önemlidir. Ve zaman içinde, büyük bir sabun-kazan olabilir, tecrübe kazanırlar.

Şimdi, en basit bileşenlerden ilk sabun pişirmeye karar herkes için basit bir usta sınıfı.

Yani, bize süt nemlendirici sabun bebek sabunu kaynamaya bırakılır.

Sen 100.0 çok basit çocuk sabun gerekir.

Bileşiminde dikkat edin, bu sabun kaynar aksi takdirde hoş olmayan anlar olacak, krema eklenir ve biz ihtiyacımız yok, hiçbir katkı, aroma olmalıdır.

Bebek sabunu markası "Neva kozmetik" tavşan öneriyoruz.

1 çorba kaşığı zeytinyağı

En sevdiğiniz uçucu yağ damlaları bir çift onsuz yapabilirsiniz (ben tarçın ve vanilya vardı).

1 çorba kaşığı bal veya şeker

Öncelikle, biraz daha tencerede bu amaçla, bir su banyosu inşa su dökün ve bir tencerede küçük bekletmektir gerekir.

Ben bunun yerine sabun eritilmesine yönelik bir plastik kase koymak içine küçük bir tencere ısıya dayanıklı kevgir oldu.

Sopa veya karıştırma için kaşık.

Ve sabun kalıpları, yağlanmış.

Kalıplar bir silikon kekler, bir sabun plastik kap oluşturmak üzere uyarlanabilir gibi. Eğer daha sonra sabun elde edebiliyoruz ana şey.

I pamuklu bir kavanoz ile ikame sabun bu kalıp vardır.

) Sadece sabun yapmaya, başlıyor ve böylece elimizde araçlar atlayarak aksesuarlar var.

Bir ince rende üzerinde bizim sabun ovmak sıcak süt ile doldurun ve birkaç saat boyunca bırakacak biz başlamak için.

İdeal olarak, buzdolabı içinde bir gece boyunca.

Sonra 50 dereceye kadar ısıtılmış bir su banyosunda bizim sabun gevreği koydu. (Bu eriticiler) bal veya şeker ekleyin. Ve homojen (topakları yok) çözünmesi, geri akış önleme, ara sıra karıştırarak. Ateşten alın. erimiş baz zeytinyağı 1 çorba kaşığı ve bir uçucu bitki yağı 3 damla ekleyin. Karıştırın ve kalıba dökün.

Bu 15 dakika soğutuldu ve daha sonra buzdolabı kaldırın.

Sabun sertleşir zaman kalıptan çıkarın. Biz nazikçe bir formun alt kısmına basarak bunu yapmaya çalışacağım. Eğer kaynayan suya birkaç saniye zorluk, mozhnoopustit formu ile kaldırıldı (ama su fiili sabun almak olmadığından emin olun) ve sonra sabun almak için girişimde devam edin.

güne hazır bir kağıda Kuru sabun. Bu yüzden aşırı nem, sertleşmesine kurtulmak ve kullanılabilir hale alacak.

Şimdi onun paketi ya da kişisel ihtiyaçlar için bırakın. Sonuçta, ilk ev El yapımı sabun hazır!

Yaklaşık aynı teknoloji başka sabun bebek sabun hazırlanması için kullanılır. , Hindistan cevizi yağı, kayısı, gül macadamia (aynı oranlarda) vb fındık, doğal renkler ve tatlar ve evinizi ve çok kullanışlı bir sabun elde edersiniz: fantezi dahil etmek yeterli diğer yağları ekleyin.

Nasıl kendi elleriyle evde sabun yapmak. adım fotoğrafları adım ile tarifleri Pişirme

köpürme ajanları olan talep her geçen gün yükseliyor el yapımı. Bu faktör tür ürünlerin bileşimi cildi zarar verebilecek hiçbir kimyasal madde olduğu gerçeğini etkiledi: sabun popülerlik güzel ve sıradışı görünüyor olmasından sadece aldı.

Sabun yapma başlayanlar için evde - tarifleri

, Ellerinizle sabun pişirmek için kişisel hijyen için bir araç yapmak ve evde olabilir çünkü mutlaka sabun fabrikaları sahibi ben değilim. Sonra doğal boyalar, ovma veya esansiyel yağlar ekleyebilirsiniz hangi temel üzerinde - başlayanlar için Sabun dekoratif öğeler oluşturmak için çeşitli yollar içerir, bunlar ana bileşenin farklı görünümleri.

sakızı, tali yağı, sentetik yağ asitleri, naftenik asitler: sabun bazları için hammadde, hayvansal ve bitkisel yağlar veya yağ yerine kullanılan maddeleri olarak görev yapabilir. Sabun yapmadan önce, süreç sabunlaşma reaksiyonu dayandığını bilmek gerekir. Bu demektir ki, alkali gliserol yağ asitlerinin esterlerinin hidrolizi, ve yağ asitlerinin alkali metal tuzları, trihidrik alkol üretilen sonucun etkisi altında.

Bunlardan en uygun sabun tarifleri her türlü gördükten ve seçtikten sonra, hazırlanan tüm gerekli malzemelerin ve araçların kontrol edin:

 • su (ya da başka bir sıvı, bir tarifi için gerekli olan);
 • mutfak ölçekler;
 • Karıştırma için iki yemekler;
 • Ellerinizi ve gözlerinizi korumak için anlamına gelir;
 • Yağ, yağ;
 • Kostik, su;
 • İki termometre;
 • ölçüm ve karıştırma için bir kaşık;
 • el yapımı sabunlar için kalıplar;
 • ölçüm kabı;
 • Blender (eğer mümkünse);
 • tek havlu.

Nasıl evde yemek

elleri ile kişisel hijyen için bir araç pişirmeyi birkaç yolu vardır:

 1. hazır sabun dayalı (bazı tarifler eski kalıntıları bile kalıntıları alarak tavsiye). bileşen buna reçeteye göre bileşenler eklemek, eritilir, daha sonra yeni parçalar oluşturulmaktadır.
 2. Rubbed zamanki bebek sabunu. ezilmiş kütle süt ve su, tüm mikrodalgada birlikte eritilir (ya da su banyosu inşa) ilave edilir olarak, formül bileşenlerinin belirtilen bağlanır ve formochkam içine döküldü.
 3. temelleri olmadan, sıfırdan, t. E. oluşturuluyor. yöntem gliserin, yağ, baz ve diğer katkı maddeleri kendi doğal el yapımı sabun yapmak anlamına gelir.

Evde Sıvı sabun

hijyenik sabun üretimi teknolojisini takip edilmesi gereken bir süreçtir. Yani elleriyle pişirmek için, hazırlanmak gerekir:

 • mutfak amaçlı kullanılmaz tava;
 • gliserin - 1 çorba kaşığı. l.;
 • (Isteğe bağlı) renklendiriciler;
 • uçucu yağlar (tip 1 veya 2) - 3-4 damla;
 • Sabun bazı - 1 adet,.
 • otlar (nane, papatya, gül yaprakları).

Ev yapımı sabun yapmak için, manipülasyon aşağıdaki için gerekli olan:

 1. 30 dakika aşılamak, 2 dakika, sıvı için kaynatılmış filtrelenmiş su şarj 10. kaşık, dökün otlar decoctions hazırlayın. , Infüzyon boşaltın su 10 bardak ekleyin.
 2. eninde sonunda 1 kap fiş çıktı ki, bebek sabunu bir parça rendelenir. Katkı maddeleri veya diğer dolgu maddeleri olmadan ürünü almak önemlidir.
 3. sabun bazı göndermek için, bir kap içinde suyu dökün. cips çözünmesi yok ederken, yangına kapatmayın, aksi durumda istenen yoğunluğa sahip olmayacaktır, kilo sindiremez önemlidir. Karışım serin, köpük gliserol dökün çıkarın.
 4. çözeltisi damla uçucu yağ için (mevcut iki türün). Eğer araç renklenen istiyorsanız, doğal boya bu aşamada ilave edilmesi gerekmektedir.
 5. dağıtıcı ile kap içinde işlenmiş ev yapımı sıvı dökün.

Çok zaman alıcı değil - Adım Usta Sınıfı Adım (resimde gibi) yeni bir orijinal ürünün eski kalıntılarından dönüşüm süreci olduğunu göstermektedir. artıklarından pişirin nasıl bilerek, olağandışı hava doku doğal ürün yaratabilir. ihtiyaç hazırlanması için:

 • seyreltilmiş gliserol titanyum dioksit (beyaz pigment);
 • vanilya esansiyel yağı ve kolza tohumu - 6 damla;
 • sandal - 3 damla;
 • alkol;
 • Şeffaf tabanı - 120 g;
 • kalıntıları - 120 g

fotoğraf olarak böyle bir ürün yapma çikolata ve farklı renklerde kalıntıları üstüne ima eder. Böyle özgün bir ürün yapmak için nasıl keşfedin:

 1. kalanlar bölün. Bir rende üzerine çikolata ovmak parçası. küçük küpler halinde kesilmiş, fiş ve bir yarım olarak ilave edin.
 2. , Preform eriyik, bir su banyosu içine yerleştirerek ve streç film kap ile kaplanmıştır.
 3. Formlar yağ kolza tohumu yağı silikon.
 4. Erimiş baz, bir beher içine dökün aynı vanilya yağı ve 0.5 saate kadar ekleyin. L. Kolza. İçerik bir mikser kullanılarak bir köpük haline çırpılmış ve daha sonra bir kalıp içine döküldü.
 5. Benzer bir şekilde, temel kalan kalıntıları ile renk eritin. kütle de beyaz bir boya ile karışık döküldü, 3 damla 0.5 saat sandal. L. kolza tohumu yağı. köpük içinde çırpın.
 6. Serpme alkol önceden dondurulmuş birinci tabaka çırpılmış köpük üstüne dökülür. Sen iyi çipleri ile dekore edebilirsiniz.
 7. tabakaların katılaşma sonrasında tepsisinden bar, kesilmiş olsun.

Sayısız olumlu yorumlar teyit bir sabun sağlam bir parça dayanan kendini yetiştirmiş jel - hatta arabada yıkama için büyük. Eğer üretimi için gereklidir:

 • soda külü - 50 g;
 • esansiyel yağı - 4 damla;
 • rendelenmiş sabun kütle - 0,5 st;.
 • su - 1 litre.

değil karmaşık bir malzemeden yapılmış yapımı jel çamaşır maddelerinin hazırlanması işlemi:

 1. , Karıştırma durmadan, kabarcıklı su içinde sabun gevreği gönder ürün eriyene kadar bekleyin.
 2. bir jöle kalıplanmış sedef getirilinceye kadar karıştırıldı, soda örtün.
 3. , Kütlesi soğutulur biraz esansiyel yağ bırakın.

İşte direkt yöntemle sabun yapmak için nasıl konuyla ilgilenen kişiler için sürecin bir açıklamasıdır:

 1. esas, bitkisel yağlar ve hayvansal yağlar olarak ele alındığında.
 2. Bileşenler özel çürütücülerde pişirilir, o zaman soda eklenir. Sonuç viskoz sıvıdır - gliserin ve sabun kütlesinin oluşan bir sabun yapıştırıcı.
 3. sertleştirme sonra kesilir ve etiketlenmiştir. yağ asitleri bir çubuk içerdiği olarak sayılar, 40-70 örneğin%.

Sabun tutkal elde edilen elektrolitler tedavisinde oluşur dolaylı bir yöntem de bulunmaktadır. Bu kostik ve sodyum klorit ihtiva eden bir çözelti kullanılarak yapılır. Bu bileşenlerin etkisi sonucu olduğu tabakalı bir sıvıdır. Üst katman - çekirdekli sabun - gliserol ile bir elektrolit çözeltisi - yaklaşık% 60 yağ asitleri ve alt içerir.

Evde sıfırdan Sabun yapma

sabun baz olmadan sabun nasıl ilgilenen başlayanlar için, soğuk yöntemle uygulamaya başlaması tavsiye edilir. Reçete veri hesap girilmelidir - Eğer alkali ve su kesin oranını öğrenebilirsiniz böylece. Yani, evde yapmak için yapmanız gerekenler:

 • keten tohumu yağı -% 10;
 • Hindistan cevizi yağı ve hurma yağı -% 20;
 • perezhir -% 7;
 • Zeytinyağı -% 50.

Perezhir bileşim içinde insan cildine koruma ve yağ ilave kaydetti bir sabun meydana getirmek üzere alkali ile reaksiyona edilmelidir. Nasıl bir ev ürünü yapmak için? tüm adımları takip edin:

 1. Bir tavada bağlayarak, (su ve alkali hariç) tüm bileşenleri ölçün. 50 derecede eriyik.
 2. Buz alkali koymak için gerekli miktar.
 3. Alkalin çözelti, sıcaklığı yağın sıcaklığına eşit olana olun.
 4. bir elek kullanarak, yağ sıvı içine alkali çözelti dökün krema gibi olur, böylece daha sonra, karıştırıcı bir kütle fırçalamak.
 5. bir kalıba sıvı dökün. Sen güzel yazıt yapmak veya desen çizebilir. Ürün sertleştikten sonra, kullanıma hazırdır.

oldukça mağazadan satın olandan, cildi nemlendirmek için çok daha iyi olacağını çünkü eğer Organik sabun maliyetleri en az bir kez elle yapılır. sürecin inceliklerini bilerek, sadece ailesine orijinal ürünler kurdele pansuman, hediye seti de doğal hijyen ürünleri sağlamak ve yapmak mümkün olacak. Evde sabun yapmak için gerekenler:

fotoğrafta olduğu gibi, orijinal sabun oluşturma işlemi çok karmaşık değil:

 1. GRATE veya ince pirzola: zemin hazırlayın.
 2. mikrodalgada göndererek ürünü eritin (deneysel öneri su banyosunda Mylovar preform koymak). o çıbanı vermek imkansız olduğunu unutmayın.
 3. tamamen yağ kütlesi seçilmiş tatlandırıcıları eklemek çözmek için. hep birlikte karıştırın.
 4. Daha sonra bitmiş sabun kütlesi içine dökün, alkol ile serpin şekil ver.

Nasıl Evde katran sabunu yapmak

Bu ürün genellikle liken, çeşitli cilt bozuklukları, sedef hastalığı veya kepeği tedavi etmek için kullanılır. Sen deposunda bu yararlı hijyenik araçlar satın almak, ama isdelatsvoimi ellerde sonra çok basittir edebilirsiniz:

 1. rendelenmiş bebek sabunu ve bal yarım çay kaşığı, 5. herhangi bir uçucu yağ damlacıklarının, katran 10. mL, 100 g karıştırın.
 2. Bir su banyosunda bileşenleri bırakın bunları eritmek için bekleyin.
 3. 3 gün boyunca bırakın kalıplar için sabun kütük dökün.

sabun kendine üretimi için çoğu tarifleri bu alanda bile acemi yararlanmak mümkün olacaktır. sabun yapımında kullanılan modern fikirler herkesin cilt bakımı için kokulu ve zararsız ürünler yaratmak için yardımcı olur. Ürünler sevdiklerini vermek, ya da sadece zaman için, o zaman kişisel hijyen için kullanılacak veya güzel doldurarak yapabilirsiniz.

Eski bir anlık, kurutulmuş çiçekler ve birkaç bileşenlerden olabilir harika bir ürün oluşturun:

 • Şeffaf bazlar - 100 g;
 • Elma lezzeti verici madde - 4 damla;
 • şerbetçiotu konik dalları;
 • titanyum dioksit - 0.33. tk.
 • macadamia yağı - 0.33 tk ..

işlem eapov oluşur:

 1. suda çözünür yazıda kalıp boyutlarına göre kırpma, siyah beyaz fotoğrafı bastırmak için.
 2. buna lezzet ve yağ ilave edilmesi temel eritin. Bir resme formu koyun, biraz sabunlu kütlesi içine dökün.
 3. görüntü üzerinde yoğunlaşırken, şerbetçiotu şube formun alt koydu. Koniler "Ütopya", bu yüzden dışarı sopa yok.
 4. En kısa sürede her şey sertleşmeye başlar başlamaz, alkol serpin.
 5. alt-tabaka ince bir tabaka dökün.
 6. o yüz aşağı çevirerek, bir resim şeklinde koyun. Fotoğraflar tamamen kaplanmalıdır.
 7. konileri gevreği kaldırmak itibaren onları doldurup karıştırın.
 8. baz yağ karışımı renk ve tat verici dökmek için titanyum dioksit ağırlığına ekleyin.
 9. Sabun tutam alkol son dolgu mat tabaka halinde soğutulmuştur. sertleştirme sonra dikkatlice ürünü kaldırın.

Bir araç kendiniz yapmak kolay ek olacak ve ciltleri nemlendirme selülit ve cilt bakım ürünleri, mücadelede yardımcı olur. Scrub temel (ekşi krema, bal, krem) ve aşındırıcı (kahve telvesi, melkomolotye kayısı) parçaları karıştırılarak elde edilir. Örneğin, kahve ellerini fırçalayın, yapabilirsiniz:

 • bazlar - 180 g;
 • deniz tuzu - 2 çorba kaşığı. l.;
 • öğütülmüş kahve ya da kalın - 2 çorba kaşığı. l.;
 • zeytin yağı - 2 çorba kaşığı. l.;
 • kaynamış su - 0.5 hac.

Pişirme sırasında Eylemler adım adım yapılmalıdır:

 1. Sabun yongaları, küçük kısımlar halinde, ilk önce yağ, su ağırlığının dökün, eritilir. Tüm süre karıştırmak.
 2. Bir kaç dakika sonra, kütle, plastik ve homojen hale gelir.
 3. Tuz kahve karışımı ile örtün.
 4. 3 gün boyunca yağlanmış formda gelecek sabun gönder. olsun, çubuk kuru, yoğun homojen olmalıdır.

Bu tür bir ürün bakteri, antiviral ve yatıştırıcı özellikleri karakterize edilir. o faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda güzel bir büyüleyici kokusu vardır, çünkü lavanta yağı onu pişirmeye çalışın. hazırlamak için gereksinimler:

 • temeli - 100 g;
 • yağ karışımı (2-3) - 5 g;
 • lavanta çiçek - 1 saat L;..
 • Uçucu lavanta yağı - 15 damla.

çubuğu istediğiniz herhangi bir şekil yapabilirsiniz, ancak bundan önce düzgün sıvı hazırlamak gerekir:

 1. bir su banyosu kalkmalı, rendelenmiş vakıf eritin.
 2. Seçilen yağların ağırlığı, bitkinin kuru çiçekler ekleyin.
 3. Proses silikon kalıp alkol içine elde edilen karışım dökülür ve.
 4. katılaşıncaya kadar sonra, sıvı bırakın hazır ürünler almak ve kuru bir yerde koyun. 6 saat sonra başka amaçlar için kullanmak mümkündür.

ürün herhangi bir görüntülere kalıplara dökülür olabilir, ama önce bu tür malzemeyi hazırlamak gerekir:

 • yağların (soya, hindistan cevizi, hintyağı, yalancısafran) karışımı - 800 mi;
 • sıvı - 115 g;
 • Damıtılmış su - 140 g

elleri ile gliserin sabun yapmak için adım adım nasıl keşfedin:

 1. Su ve heyecan için lye ekleyin. Çözelti 65 dereceye kadar soğumaya bırakılır.
 2. Yağ karışımı 57 dereceye kadar ısı oldu.
 3. , Sıvı geç bir blender kullanılarak, puding kıvamındaki karışımının hazırlanması.
 4. Elde edilen kütle, ısı 3 saat içinde tutun. Çözelti jel fazı ulaştığında, petrolatum gibi, saydam görünür. Karıştırınız.
 5. Diğer ürün biraz alıp sıcak suda çözülerek deneyin. o erir, devam edebilir. pıhtı formlar veya sahip parçalar üstünde yüzen, uzun sürdürmek için gereklidir.
 6. % 70 alkol 370 g ve sıvı gliserin 85 gram ekleyin.
 7. şeker 225 gram su ve 140 g 'ını, tamamen erimiş olan şeker kristalleri pişirilir. sabun bazı dökün. biraz soğumasını bekleyin, bir kapak ile kapatın, karıştırınız.
 8. kuru bir yerde bir hafta bekletilir, folyo ile kapak, kalıplar içine sıvı sabun dökün.
 9. parçalar halinde çubuklarını kesin.

Evde sabun nasıl yapılır

Bu ve bunu yapmak için nasıl, insanlar zaten 4500 yıl önce biliniyordu sabundur. Bu bilgilerin Yazıtı çivi, Sümer ve kil tabletleri kullanılmıştır. O uzak zamana olarak, Sümerler tek bir amaç için kullanılan sabun - onlar koyun postuna gelen lanolin saflaştırılmış - bu boya öncesi bir hazırlık dönemi oldu.

Keltler ve cilt hastalıklarının tedavisi için gerekli antik Romalılar sabunu. malzemelerle gibi onlar keçi yağ ve külleri kullanılır.

Bu hobi değil sadece ilginç değil, aynı zamanda karlı bir süreç ve nasıl evde sabun video ve usta-sınıfların bir sürü çekim yapmaktır çünkü Halen pek şaşırtıcı değildir ev yapımı sabun yapımı, bağımlısı.

güzel kokulu sabun yapma oldukça karmaşık bir süreci gibi görünüyor, ama aslında gerçekten kolay! Bir sonraki atölye bu ev yapımı sabun hazırlama dizisine tanıtacağım.

Öncelikle aşağıdaki malzemelerle kendilerini sağlamanız gerekir:

 1. Sabun bazı. Bu şeffaf veya beyazdır ve özel mağazalarda satılmaktadır. Benzer şekilde, bir bileşenin sıradan sabunu, ancak, hiçbir tat tercih edilir. Özellikle güzel ve özgün sabun imalatı için şeffaf bir substrat kullanmak daha iyidir, ama önce yeterince ve basit bir sabun olacaktır.
 2. Baz yağ - badem, zeytin, şeftali, kayısı, portakal, vb
 3. Uçucu yağ. Bu madde seçimi sadece cildinize ihtiyaçlarına dayalı olmalıdır: çay ağacı yağı kullanımı şişman gerektirir ve problem cilt, portakal mükemmel vitaminler ile cildi besler; ve ylang-ylang yağı yardımı ile hassas cilt üzerinde gençleştirici etkisi olabilir.
 4. Boyalar. Özel boya maddeleri ve gıda olarak kabul edilebilir bir uygulama. Sabun herhangi bir rengi yapmak istiyorum, o zaman bu yardım ve böyle çikolata veya meyve suyu gibi bazı doğal maddeler.
 5. Sabun ek özellikleri, bir dizi elde hangi katkı maddeleri. Örneğin, fırçalama etkisi çekilmiş kahve, yulaf gevreği ya da zemin Nutshell kullanılarak elde edilebilir.

Ayrıca, su banyosunda için gerekli mutfak eşyaları üzerinde stok gerekir kalıplar (şekerleme, çocuklar, vs.), alkol, ılık süt, et suyu veya su çeşitli türleri.

Şimdi Sabun yapmak için başlayabilirsiniz.

 1. Temeli veya bebek sabunu dikkatle hızlı bir su banyosu kullanarak eriyecek olan, taşlama edilmelidir.
 2. 100 gram substrat başına 1-1.5 büyük kaşık - Aynı zamanda, bir baz yağı ilave edilmesi tavsiye edilmektedir.
 3. Şimdi süt ya da krema ekleyin. yeni başlayanlar için özellikle önemli olacaktır birkaç sırları vardır: süt, su veya et suyu ile değiştirilebilir, ancak sabun bu eylemlerin sonucunu pul pul olabilir. Erimiş şeker için daha iyi bir dayanak yerine su ve süt kullanılabilir.
 4. Tamamen eriyen sabun bazı ısı çıkarıldı ve aşağıdaki bileşenleri karıştırmak gerekmektedir: uçucu yağ (5 damla), gliserin (çay kaşığı), renklendiriciler, aromalar, kahve ya da reçete gerektiren başka bileşenler.
 5. Elde edilen kütle, bir kalıp içine dökülmüş ve alkol ile yüzey serpin - bu kabarcıklar görünümünü önler.
 6. Sabun donmuş olduğundan tam olarak emin olmak için, buzdolabında ya da başka serin bir yerde 2-3 gün yalnız bırakılmalıdır.
 7. Tüm bu sabun kalıpları çıkarılır ve hayran bir sanat eseri elde edilebilir!

Hatta kendi "portakal" sabun yapabilirsiniz:

Neden kendi sabun yapmak gerekiyor

Farklı şekil, renk ve kompozisyon: Her kişi farklı seçenekler sabun çok yapmak üzere sıfırdan öğrenme fırsatı vardır. Sabunlar küçük hayvanlar, kek, kupa, vb şeklinde yapılabilir

Uzun sabun kendine üretimi için her türlü nedeni listeleyebilirsiniz. İşte bunlardan bazıları:

 1. Sonuç eşsiz bir şekle ve bileşime sahiptir temiz ve doğal bir üründür.
 2. Ev yapımı sabun cilt üzerinde sadece bakıcı bir etkiye sahiptir.
 3. Eğer cilt tipine tam olarak istediğiniz bileşenleri ekleyebilirsiniz. Örneğin, sabun parçası olarak sıkça yağlar, bal, bitkisel kaynatma, narenciye kabuğu, kahve çekirdekleri, yulaf ezmesi, çiçekler, çikolatalar, vb çeşitli karşılaştı
 4. Verimlilik ve doğal sabun çünkü sadece kullanılan kaliteli ürünlerin imalatı için şüpheleri sizi ve sevdiklerinizi, neden olmaz.
 5. Sabun gerçekten yaratıcı süreç çağrılabilir. Şekli ve içeriği yalnızca hayal etkiler. Sonuç bazı güzel renkli parçaları gibi görünebilir, inanılmaz bir aroma veya sanat bir bütün eseri olarak bulunur.

Ev yapımı sabun loofah: imalatı için bir fikir

Bu tür bir üretimi için bir esas olarak kullanılabilir:

 • Geleneksel bebek sabunlar, kimyasal katkı maddeleri her türlü içeriğinin en aza indirilmesi olup, burada;
 • Endüstriyel bir sabun bazı saydam ya da mat renk. Onun satış özel mağazalar ve çevrimiçi mağazalarda başlattık.

imalat sürecinde doğrudan geçmeden önce, tür agresif alkali gibi bir terimle tanışırız ve yağların sabunlaşma kimyasal sürecinin temel bilgileri almak için gereklidir.

Yani, biz kabağı sabun üretimine devam edin.

Başlamadan önce, işyerinde Aşağıdaki bileşenler yerleştirmek gerekir:

 • kabağı (sünger, bir lif için görünüm olarak benzer);
 • şeffaf bir sabun bazı (Lif dökmek için);
 • Titanyum dioksit (alt-tabaka, beyaz ise, o zaman gerekli değildir);
 • uçucu yağlar veya tatlar;
 • boyalar;
 • alüminyum kutular;
 • suyu karton.

Alüminyum teneke kutular, bir form olarak görev yapacak, böylece üst ve içeresinde tırtıklı kenarları kesmek gereklidir, bu nedenle sabun çıkartırken zarar görmezler.

silindir bankalar içinde yer kabağı ve "tatlar" çeşitli ile doldurmak başlar:

 1. katran eklenmesiyle şeffaf tabaka.
 2. mavi boya ve çam yağı ile bir şeffaf tabaka.
 3. Bir yeşil boya ve deniz ile şeffaf tabaka yağ topalak.

Gat bir mum aldı ve bir karton kutuya koydum. Beyaz taban erime geçin veya saydam titanyum dioksit ekleyin. renkler ve tatlar çok çeşitli alternatif katmanları: kırmızı deniz dikeni, yeşil nane, sarı, ile greyfurt, vb

Şimdi çok hoş gidin: kutusunu kaldırmak ve sabun gerekli parçaları kesti. Katmanlar hafifçe gitti endişelenmeyin birbirlerine (tamamen kuruması için zaman yoktu) - bu sabuna bağbozumu etkisi ve özgün bir görünüm verir.

Ev üretimi için çeşitli ilginç ve kolay bir tarif aşağıda sabunlar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 2 =