Barbekü nasıl pişirilir

kendi elleriyle bir metal ızgara nasıl yapılır

Hava veriyorsa biz yavru kebap açık havada arkadaşlarıyla, seviyorum. Ancak, hava izin vermediğinde de ... yavru. Ama mangal olmadan herhangi Hava barbekü - bu ciddi değil. Özel bir ev ya da yazlık varsa, ızgara ve barbekü birleştiren sağlam sabit kurulum yapabilirsiniz. Genellikle metal kısmen, bir doğal taş ya da tuğla kısmen yapılmıştır. Ciddi bir şey inşa etmek istemiyorsanız, tava kavurma metal kaynak ve yakın koymak - bir dolaba, vb, garajda, bir gölgelik altında arka bahçesinde Eğer taşınabilir barbekü olmadan herhangi bir biçimde açık hava etkinlikleri hayranı iseniz yapmanız mümkün değil. Ve uygun olan bu, / taşıma taşımak. İşte kendi elleriyle metalden barbekü yapmak ve daha fazla ele alınacaktır nasıl.

Kızartma kebaplar ve hava verir ve hiçbir varken ... bu nedenle yılın herhangi bir zamanda bir barbekü gerektiğinde

tüm metal şişler parametreleri az çok sabit duvarları (jant) sadece yüksekliği: az olan, yakın aralıklı kömürler eti yakarsınız yaparsanız biz kavurma için normalin üstünde zam eğer kömür gereken bir sürü 13-15 cm aralığında genellikle .. Ve biz her zaman onları yeterince sayıda pişmiş kadar beklemek yeteneği veya arzusu yok. Yani 13-15 cm - en mantıklı seçim.

Metal ızgaralar diğer tüm boyutları kişisel tercihlerinize veya koşullara bağlı olarak seçin:

 • Genişliği şiş büyüklüğüne bağlıdır. Bu 8-10 cm az olmalıdır. 40-42 cm - sırasıyla (kolları olmadan) 50 cm, barbekü genişliği şişe geçiren edin.
 • Uzunluk barbekü kızartma yaparken barbekü plan ne kadar bağlıdır. Aralarındaki mesafe -. 8-10 Yani düşünün cm ebatlarında. Aynı anda size 8 şiş koymak gerekirse, uzunluğu 72-90 cm ihtiyaç - 8 veya 10 cm bağlı onları yayınlayacağız. Uzun duvarlarda ev yapımı şişler genellikle şiş altında kazı yapmak. ayarlamak ister kim - oyuk üçgen veya yuvarlak olabilir.

Herkes neyi en iyi Barbekü kendi fikirleri vardır, ama ilginç seçenekler kesinlikle vardır. Bazen güzellik (merkezde resimde gibi) pratiklik ile birleştirilmiştir. Yazar gerçekten (resmin boyutunu artırmak için farenin sol tuşuyla üzerine tıklayın) usta

Yine bazen ızgara tipi ikinci uzun deliklerle alt plakayı olun. Muhtemelen, metal altındaki yanık olmadığından emin olmak için gereklidir, ancak bu bölümünde olmadan yapmak oldukça mümkündür.

Metal mangal özel çeşitli inşaatı farklılık göstermemektedir. ayakları üzerinde bu fritöz. mangal ve bacak yüksekliğinin Boyutları - hepsi değişir. Tabii sanat gerçek eserler vardır ve seçenekler niteliğine gitmek için, daha kolay vardır.

çeşitli yolları vardır. Bunlar çok farklı değildir, ama yine de bir fark yoktur.

Birinci yöntem: kaynaklarının minimum

Tüm "Scan" uygun metal yeterince büyük bir parça varsa bu kullanılabilir. Bu durumda yukarıda öğrendim tüm boyutları işaretler olarak, "ekstra" kestirmeden gider. Sonra düzgünce kırpılmış yer değirmeni kat: o eğmek daha kolay olacaktır.

Metal sac boyutlandırılması ile başlar, daha sonra artan açılar (sol fare tuşu ile tıklayın resmin boyutunu artırmak için) kesmek

Sonra, kaynak makinesi çalışmaya başlar. Metal 2-3 mm'lik en uygun kaynak makinaları kaynak. Muhtemelen Barbekü - acemi kaynakçı için ideal ürün. dikişler sızdırmazlık Orada ihtiyacı yoktur. Delikler bile dost - onlar yanma için hava yoluyla gelecek. Dört dikiş Imposing, biz mangal kutu hazır olsun.

Viraj iş parçası, daha sonra demlemek dikişler (sol fare tuşu ile tıklayın resmin boyutunu artırmak için)

ince metal Kullanıldığı takdirde - 1.5-2 mm ve alt duvar bükebilir. Bunu önlemek için, profilin veya borunun alanını artırabilir.

onlar aşırı sıcaktan tokası olmadığını - dip duvarı güçlendirildi ve edilebilir

Bu bacaklar kaynak sadece kalır. Bu köşeler, ya da boru dışında olabilir. Seçenekler farklı, ama her ikisi de kullanılabilir. Nasıl bir fotoğrafı ile borunun bir metal mangal ayaklarını kaynak yapmak. onlar yakın olduğunu böylece çaplarının almak - Bu arada, aynı prensip ayak katlanabilir mangal yapılabilir. Ya da somun alt kaynak ve çapı kesme iplik karşılık gelen düz takviye ile.

Nasıl tüplerin barbekü metal ayakları (sol fare tuşu ile tıklayın resmin boyutunu artırmak için) altına eklerim

Diğer bir yolu da köşeleri ya da şekilli borunun üzerinden bacaklar yapmak. Hala daha basit yoktur: köşelerde kaynak.

barbekü için bacak köşebent veya profil boru küçük bir bölümü de kullanılabilir olarak

Eğer bir metal varsa, bu durumda, sizin için, ama küçük parçalar mevcuttur. Sonra sadece gerekli boşlukları dilim, sonra da kaynaklanır. Bu durumda, elbette, kaynak daha kaliteli ihtiyaç geçerlidir: kendi uzunluğunun çok büyüktür.

Bir barbekü metal eli yapmak için ikinci yolu - (sol fare tuşu ile tıklayın resmin boyutunu artırmak için) kutuları için gerekli tüm ayrıntıları kesip sonra pişirilir

kutusu monte edildikten sonra, bacaklar kaynaklanır. Orada hiçbir fark yoktur. Çeşitli seçenekler yukarıda açıklanan.

Nasıl burada okunan bir kebap gruplar için metalden yapılmış bir çardak yapmak.

Yöntem üç: köşeleri taşıyıcı

ikinci düzenlemeden farklıdır dizisidir. Belki de bu daha iyi bir yoludur: Metal kemer vermeyen bir çerçeve yoktur. Genellikle, bir kendini yetiştirmiş barbekü güçlü olsun. aşağıdaki gibi operasyon dizisi sonra:

 • kaynak köşeleri (sol) veya (sağ resim) şekilli bir tüp çerçeve
 • alt, kendisine kaynaklanmış, ve sonra - duvar.

Bu ızgara, bir çerçeve üzerinde metalden yapılmıştır

Eğer kendi elleriyle kendileri için ızgara yapmak buysa, o tezgah ve / veya aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi şiş yerleştirmek için çerçeve için rahatlık hissi sağlayabilir. Kavurma profil borusunun üst kenarında güçlendirmiştir. bir "ek" eklemek mümkün olduğunu böylece pişmiş Güçlendirilmesi. ve bu tabloda Yani şiş ayakta - istendiği şekilde takılı veya değil edilebilir.

seçenekleri ile metalden ev yapımı barbekü: masa ve (sol fare tuşu ile tıklayın resmin boyutunu artırmak için) şiş için durmak

Ve iyice her şeyi yapmak isteyenler için, bir gölgelik altında bir demir mangalın fikridir. Harika yaptı. kendi elleriyle acemi kaynakçı ile yapılan bir çatı ile böyle bir metal ızgara. Bu proje, o uygulamaya kullandı: o pişirme invertör kaynak inceledi. Çok iyi bir fikir ve iyi bir yürütme.

Bir "mutfak" alanı ile bir gölgelik altında Ev yapımı barbekü (resmin boyutunu artırmak sol fare tuşuyla üzerine tıkla)

hızlı yapılır ve özel beceri gerektirmeyen mangal, ilgileniyorsanız, gaz tüplerinin barbekü dikkat edin.

kendi elleriyle Katlanır metal ızgara

doğaya geziler için, avcılık veya balıkçılık daha uygun hafif Sökülüp takılabilir taşınabilir seçenektir. Orada mağazalarda benzer ürünlerdir, ancak bunlar çok ince metalden yapılır ve bunların eksik üzerinde uzun süre. Bu nedenle taşınabilir barbekü elleri ile yapmak daha iyidir.

Bunlar çeşitli vardır:

bir bavul ve mangal olmadan (katlama) Kapak

Katlanabilir ızgaraları küçük bir bavul şeklinde en sık yapılır. Bazı - taşıma kolları ile bir kez. Diğerleri ayrı taşıma çantası ya da bazı diplomat bavul gerektirir.

Bir durumda barbekü - iyi bir fikir (resmin boyutunu artırmak sol fare tuşuyla üzerine tıkla)

Bu düzenlemede, ana metalden yapılmış ızgara torbasının altında mevcuttur. kapı menteşeleri metal parçası üzerine monte edilir. Bunlar manuel ark kaynağı kaynaklı. Özellikle, bu model bacaklar acı ince, ama öyle - kompakt maliyeti.

Başka bir sürümü taşınabilir barbekü yürüyen. O da bir bavul "paketlenmiş" olabilir, ancak yapabilir ve tuval bir çanta: ucuz ve neşeli.

bir bavul içine konabilir başka barbekü, (resmin boyutunu artırmak farenin sol tuşuyla üzerine tıkla)

Bu düzenlemede, alt katlanabilir bacaklar ile yapılır. Diğer parçalar, ayrıca içine yerleştirilir. Bir yan duvar arasında farklı yönlerde yüksekliğinin ortasına git kesikler, pahasına bir arada tutulur.

Başka katlanabilir mangal tasarım video biçimi gösterilir.

Tek tek, bir bağlanmış parçadan oluşmaktadır ki öncekilerden farklı olarak. sitede gidiyor. farklı şekillerde montajı - olukları ve keser - bazen bir yerlerde birkaç cıvata, bu. kaynak üretimi gerekli değildir, fakat bu her metal için bir elmas disk veya testere ile bir Bulgar gerektirecektir.

çocuk tasarımcı resim prefabrik metal ızgara andıran Sunan. Fikir ilginç, kendini hayata geçirilmesidir - irtifada. Kaynak gerekli değildir, ancak öğütücü virtüözü gerekir. beceri bu seviyede yoksa, bu bir metal testeresi sonuçlandırmak en zor bir yer olabilir. Eğer kendi elleriyle böyle bir şey yapmaya karar verirseniz, karton içinde düzenini hazırlar. Metal kullanılacak ile aynı kalınlıkta almak istenmektedir. Hazır düzen, araya her şey mükemmeldi olarak kullanılacak şekilde ayarlayın. Sonra metal üzerine desen aktarabilirsiniz.

Metal kaynağı olmadan Barbekü paslanmaz çelikten yapılmıştır (resim boyutu farenin sol tuşuna tıklayın büyütmek için)

Aşağıdaki katlanır ızgara mağazalarda satılmaktadır insanların tipine göre yaptı. Bu bacaklar tırnaklar formunda kesintileri yapılmış bacak köşelerin yapılır. Bu çıkıntılar hafif bükülür. delik tarafından yapılan projeksiyonlar yanaklar. haşiyeler monte ederken sekmelerde "itilir".

Katlanır metal ızgara - bu ellerinde (sol fare tuşu ile tıklayın resmin boyutunu artırmak için) ile yapmak kolaydır

prefabrik barbekü böyle bir modelin alt sabit değildir. yan duvarın alt kısmı 3-4 mm içeri doğru bükülmüştür. çevre kenarının ayakları üzerinde onları düzelttikten sonra elde edilir. alt kenarına yerleştirilir. işletim deneyimi bir modeldir, ben tasarım yeterince titrek alır söyleyebiliriz ve yavaşça onu tedavi edebilir: ayarında, aksi herşey dağılabilir değil taşımalısınız. Ama ızgara 1 mm çok ince metalden yapılmış. Biz kalınlığının değiştirilmesi durumunda Belki, bir sorun olmayacaktır.

Başka bir seçenek prefabrik barbekü bacaklar sahte olduğunu önceki olanlardan farklıdır. Onlara göre özel plakalar ile yan duvar ekli.

dövme bacaklarında Katlanır mangal (sol fare tuşu ile tıklayın resmin boyutunu artırmak için)

Ve aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz metal ızgara en kolay. Orada köşe öğütücü iki parça vardır ve birkaç dakika içinde yapılabilir edin. bend çalışmazsa, sen delik açın ve bir somun ile cıvata sıkıştırın.

En basit Barbekü metali. Elleri bir kaç dakika içinde yapılabilir

Toprağa bacaklarını gol, şömine üzerine yerleştirin. çok uygun ama çok basit değil. "Ateş" Dava aşağı gelecek için.

bir metal ızgara boya

Eğer çok metal üzerine pas karıştı iseniz, elle kazımak zorundayız. Hiçbir kimyasal madde sadece fırçalar, derileri ile çalışmalarını kullanılmaz tavsiye edilir. eğer istenirse, boyanabilir. Sadece onlar odun yanma sıcaklığını dayanabilir, çünkü ısıya dayanıklı - Ama boya ısıya dayanıklı ve daha da iyi olması gerekir. Birkaç seçenek vardır:

 • ısıya dayanıklı boya CERTA (Tserta) aynı boya OS 82-03T içinde başka bir isim, + 900 ° C'ye kadar dirençlidir;
 • ısıya dayanıklı emaye Pas oleum + 1093 ° C, mat, için kullanılabilir beyaz, gri, siyah renkte olduğu;
 • ısıya dayanıklı emaye (boya) "CO-8101" ve + 650 ° C'ye kadar ısıtılarak dayanabilir, on iki temel renk vardır;
 • ısıya dayanıklı emaye KO-8111 Termika da korozyon önleyici özelliklere sahip, + 600 ° C'ye kadar ısıtılması dayanabilir

Eğer ızgara yapmak güzel oldu istiyorsanız, tuğla bak. Onlar gerçekten anıtsal bir izlenim yaratmaktadır. Hatta en basit. Basit bir model yapabilirsiniz ve uygulama.

Ve son olarak, bazı çizimleri. Boyutlar ki, kendi başınıza hiçbir suç değiştirin.

yüksek ayakları üzerinde demir barbekü Çizim

metalden yapılmış Çizim mangala bavul (kendi ellerini yapmak isteyenlere yardımcı olmak için)

Barbekü kendi elleriyle yemek

pişirme kebap ve et için Mangal şimdi ülke yaşamının önemli bir özellik haline gelmiştir. Şu anda, her ülkenin evde bir metal cihazdır. Ve sadece aslında olduğundan açık havada kömürlerin üzerinde et pişirme - şehir dışına kalmayı tercih edenlerin favori eğlence. herhangi bir donanım mağaza barbekü olarak sorunsuz satın alınabilir. Ne sadece tasarımları ve şekilleri, modern üreticileri sunmuyoruz. Ancak, uygulamada gösterdiği gibi herkes bu kendinizi soba yapmaya çalıştığı için yaz sakinleri, hiç acelesi vardır alır. Bu nedenle, barbekü yemek nasıl sorusu, yani kaynak üretimi için kullanılır, bugün çok önemli değer.

Prensip olarak, barbekü imalatında karmaşık bir şey yok ızgara yapmak üzere. Önemli olan - bunun için doğru malzeme ve ince ayar bazı cihazların boyutunu seçmek için. bu hala bir fırın olduğu için, inşaat için malzeme bir ısıya dayanıklı özelliklere sahip olmalıdır. Bu iki malzeme: Metal ve tuğla.

tuğla için olduğu gibi, sadece olayın kullanılan pişirme için kullanılan diğer işlevsel cihazları, bir bölme ile sabit bir ızgara kurmanın. Örneğin, kazan altında barbekü veya yangın olabilir. Eğer sadece toplamak için, bir soba değilseniz Tuğla bina, ellerinizle ve çok yer kaplar. Bu nedenle, optimal çözüm - sac mangalın bir kaynağıdır.

Bu arada, bir barbekü veya ızgara ile karıştırılmamalıdır. Bu kapaksız bir kutu şeklinde, en çok basit bir cihazdır, alt olan kor arttırmıştır. Hiçbir karmaşık araçlar vardır, o ellerinle böylece kaynak mangal geçirmek kolaydır çok basittir. Bu sadece bir başlangıç ​​aşamasında uzman kaynak olmalıdır. Yani, yüksek kaliteli usta olmak gerekli değildir.

, çelikten 45 kullanılması daha iyidir Böylece, ya da herhangi bir siyah levha metal (genellikle araçlarının üretimi için kullanılır). en önemli şey - bu ikinci tabakanın kalınlığıdır. Bu 4 mm'den olmamalıdır. Daha büyük olsa da, o almaya hiçbir mantıklı. Chetverochku mükemmel yüksek sıcaklık ile başa çıkmak. metal kalınlığı daha uzun bir ısı tutan yanı sıra, daha önce vücut içinde biriken.

Şimdi boyutları. Ana tek - kutunun derinliğidir. uzun pişirme et, artı bunun yüksek bir olasılık az pişmiş - Derin barbekü, çünkü bu boyut önemlidir. Sığ boyutu - bu kabuk barbekü hazır olacak gerçeğine yol açacaktır hızlı ısıtma, ve et içeride daha nemli olacak. Tabii ki, çok yakıcı Kömürlerin tabakasının kalınlığına bağlıdır. kalın, daha fazla ısı karbon geri kazanılır. Bu nedenle, optimum derinlik mangala :. 10-18 cm Bu boyut aralığında olduğu kolayca sıcaklık kontrol edebilir.

Diğer tüm ölçüler pota tutucu şartları seçilir.

 • genişlik satın şiş uzunluğuna bağlı olacaktır.
 • Eğer eti kızartma için paketi için gereken kaç şiş bir anda uzunluğu.
 • barbekü montaj yüksekliği onun keyfi kolaylık bağlıdır. Başkaları kebaplar ayakta kızartmak tercih ederken, bir sandalyede birini squat seven biri.

ve metal çerçeve tasarımı geliştirmek için ilave edilebilir. Örneğin, tekerlek üzerinde koyabilirsiniz böyle bir mobil versiyonudur. Kötü havalarda olabilir kızartmak için gölgelik üstünde inşa edebilirsiniz. Genel olarak, çeşitli temalar üzerine varyasyonlar tüm hayal bağlıdır, sunulabilir.

ızgara kaynak yapmadan önce, onun şeklini düşünün ve boyutunu tanımlamak gerekir. bu esas olarak, metal sac boyutu için de geçerlidir ve barbekü fırın için parçalar kesmek için gerekli olan gerekli devre tertibatı, ve bir çizim ilkel olacak sonra.

En basit tasarım - dikdörtgen kutu. Bu nedenle, ikili iki taraf ızgara aynı boyutlara sahip olacaktır. Bu, iki çıkmalar ve arka ön panel. Ön ve arka rağmen - özdeşleşmeler soba yaklaşım iki tarafında olabilir çünkü.

Her bir parçanın elleri boyutları ile metal levhaya transfer edilmiştir. O kadar kolay olacak tebeşir veya işaretleyici ile demir levha üzerinde çizmek, dikdörtgenler. Mangala değirmeni iş parçalarının mutlaka yapılan işlemden sonra devam edebilir çapak ve metal parçacıkları çıkarmak için kenar işleme sonra elemanları, kesme.

metal büyük tabaka vardır mevcut ise, kaynak en az sayıda olan bir kutu monte etmek mümkündür. katlanmamış durumda kutu demir tabakasına aktarılır Bu amaçla, ilave tasarım açısı kesilir, ve yarım tabaka kalınlığına katlama çizgileri boyunca alttan metalden yapılır. Daha sonra, bu katlama hatlarına yan duvarları, ön ve arka duvarlar üretti. Sonraki barbekü bitişik parçaların kaynak olduğunu. Fırın ile, daha sonra bir boru veya köşe ayaklarını kaynaklı bitmiş.

Büyük bir levha halinde, ancak sac birkaç adet vardır, ayrı ayrı her bir eleman kesmek zorunda.

Ve şimdi montaj teknolojisini seçmek gerekir. Barbekü iki şekilde pişirilebilir.

 • ayrı bir madde olarak kutu toplayın ve daha sonra bacakların buraya kaynak.
 • Tüm metal iş parçası, metal açısının yapılmış olduğu bacakları kaynak için.

hepsi sadece burada. Eklemlerin dikdörtgen kütük boyutu pişmiş ve aynı kutu elde edilmesi için birbirine kaynak yapılmaktadır. Kaynak geleneksel frekans kullanılarak, kutunun içinden yapılmalıdır. Bu arada, acemi kaynakçılar için size deneyim kazanabilir ideal bir tasarım vardır. Hiçbir mühürlü dikişler hatta küçük delikler nedeniyle yanan kömürler oksijene ihtiyaç duyarlar tutmak için, bekliyoruz vardır. doğruluk kaynak operasyonunda koymak olmasa da.

Uyarı! kullanılan montaj mangala sac 1.5-2 mm kalınlıkta, gerekli her ısıtıcı elemanı köşeleri veya profil boru güçlendirilmesi. Bu etin kızartma esnasında yüksek sıcaklık altında çözgü gelmez tasarlamaktır. Kazanç profilleri, iki veya üç kez, her boylamasına ya da çapraz eleman ortasında kaynaklı. İki profil diyagonal üzerinde ayarlanabilir.

Bu durumda, kutu hazır, hemen kaynaklanmış olan bacaklar. Genellikle çapı 25 ya da 32 mm'lik boru yaptı. kutu duvarı ile aynı tabakanın her çıkış kaynak metal çevreler 50-60 mm çapında dibinde. Bunlar yapısal kararlılık mangal sağlar.

ikinci kafes teknolojisine Kaynaklı kutunun kalan kısmına kaynaklanır dirsek dört bacak oluşur. Yani, köşelerin istenen uzunlukta ilk kesilir. Bu hesaba barbekü ve yükseklik kutularının montaj yüksekliğini alır. 40x40 mm: maksimum boyutunu seçmek için gerekli değildir büyük boyutunu Profil.

Küçük bir uyum böylece kendi iç köşe sonradan kutunun iç köşe oldu. Bu nedenle dikdörtgen ısıtıcı elemanları, bütün uzunluğu boyunca dışarıdan bacaklar kaynaklıdır. Paneller ve alanı arasında bir zamanlar iki eklemlerde pişirmek gerekir. Bu zaman alıcı ve elektrot tüketimi, ancak bu yapı her zamankinden daha birkaç kat daha güçlüdür.

Bu cihazın alt seçenek olarak, biz önceden monte çerçeve üzerinde montaj ve barbekü kaynak sunabilir. Bu çerçeve boyutu altında kaynak yapılmış köşelerin veya kalıp borularının birinci ve üniteyi kızartma dikdörtgen elemanların kaynak vardır. Bu tasarım daha dayanıklıdır. zaman ve malzeme harcamaları Her ne kadar daha maliyetlidir.

Katlanabilir tasarımı evler var ve aracın niteliğine kalanını bırakır olmayanlar arasında çok popüler. tek tek ve bacaklar her paneli: Aslında, aynı fırın, ancak demonte bu. Hızla monte ve demonte olacak bir cihaz almak önemlidir.

En iyi seçenek - montaj cıvataları yapmak. Bu, kaynak mevcut olmamasıdır. Bazı iken hala kaynak çalışmaları yürütmek zorundayız. Bu, her bir tarafta yan duvarlar mangal kaynaklıdır pabuçları için de geçerlidir. Göz bir asma kilit halkası gibi görünüyor. Bunlar her iki tarafta iki adet kaynaklıdır. Ve ön ve arka panellerinde taraftaki kulakları deliklere denk olmalıdır delikleri yoluyla yapılır.

Ne zaman montaj cıvataları birbirine yan duvar ve bir arka ve bir ön paneli Mangala. Kutunun altı, tam olarak aynı vasıtasıyla ve bağlama çıkıntılar tarafından yan duvarlara tutturulur. Son yanakların kaynak ile takılır.

bacaklar için olduğu gibi, daha sonra kalite metal bir boru veya çubuk kullanmak daha iyidir. sadece dışarıdan ve köşelerde, yan duvarlara gerekmez tekrar mangal bunları eklemek için, tek bir konumdan daha büyük bir boru çapının parçaları kaynak. Örneğin, ayak - eğer bir tüpü çapı 15 mm olan, durdurmak - 20 mm'lik bir boru çapı. Her bir dayanak (cıvata başı ile plaka parçasının, vs.) herhangi bir metal nesnenin boğuk üzerinde.

Bu şekilde hazırlanan barbekü hızlı bir şekilde monte edilebilir ve aynı kolaylıkla demonte. kravat kuvvetle Cıvatalama gerekli değildir. Hepsi herhangi bir araç olmadan yapılan vardır.

 • Paneller Mangala içinde Tabii kutu hava kömür konum alanına girecek geçtiği deliklerin dibine yakın yapılır. sıcaklık korunurken bu deliklerin miktarına bağlıdır. Bu nedenle, bunların çapı: 6-12 mm, delikler arasındaki mesafe ile saptanan bir miktar: 40-60 mm.
 • Sen ayrıca ızgara fonksiyonlarını yerine getirecek barbekü dibine yukarıda ayarlayabilirsiniz. Bu ilk olarak, ikinci olarak, alt mangal ömrünü artırmak kömür yakma bölgesine hava akışını arttırmak vardır. ızgara çıkarılabilir veya taşınmaz olabilir.

Kendi Barbekü çok zor değil pişirin. Bu düzen ve alttan elemanlar kutularına özellikle dikkat edilmelidir. Cihazın doğruluğu kaynak işlemi güzelliği ve rahatlığı bağlıdır. Daha az varyasyon - Daha az uyum. çizimler ve fotoğraflar: Metal yapılmış kendi elleriyle doğru mangal nasıl - video çıkışı kontrol etmeyi unutmayın.

Malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynağına aktif link ile izin verilir.

kaynak metali mangalın olarak

Barbekü açık havada lezzetli ve sıradışı yemeklerin hazırlanması sürecini yürütmek için izin popüler unsurlardır. Onlar türlerin çok sayıda pazara, ancak genellikle kendi elleriyle bir barbekü oluşturmak için bir ihtiyaç vardır.

bu yapının oluşumu için en uygun malzeme metaldir Dayanıklı ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı ve diğer faktörler. yapının bazı kısımları farklı şekillerde bağlanabilir, ancak kaynak bu amaç için en iyi seçenek olarak kabul edilir.

Modern ve doğru kaynak barbekü içeren ek parça ile donatılmış olacak, sadece bir standart eleman oluşturulmasını, ve bir kapsayabilir:

 • bulaşıkları ısıtmak için bir şömine;
 • odun kurutma amaçlı özel bir boşluğu;
 • ketçap ve çeşitli baharatlar için raflar.

mangal oluşumu belirli formunu belirlemek için internette kendi farklı çeşitleri fotoğraflarını görmek için önce bu tavsiye edilir. Bütün tuzaklar ve bu prosedürün özelikleri önceden var kaynak ürünlerinin işlemi ayrıntılı olarak açıklanmıştır edildiği özel bir video talimatı, ayrıca, bu yüzden bilemez.

metalin yapısı aslında kolaydır, ancak dahil çözüm bekleyen bir sürü çözmek için önemlidir önceden olun:

 • katlanabilir ızgara katlama olsun veya olmasın;
 • Birçok kişi için bu faktörün ürünü hedefleyecek nasıl büyüklüğü ve içindeki aynı anda kullanılabilir şiş sayısına bağlıdır;
 • hangi servis ömrü ürünün gelecekteki sahipleri hesaplanır ve bu faktör metalin seçimine bağlıdır;
 • nasıl görünümü tasarıma sahip olacak ve bunun için en çarpıcı ve uygun seçeneği seçmek için, internette ilgili fotoğrafların çok sayıda görebilir ve ayrıca barbekü oluşturulmasına ilişkin bir video bulabilirsiniz.

Boyutlar gelecek Mangala çünkü doğru seçilmiş boyutta çok önemli bir parametredir Amaçlanan elemanı için kullanım rahatlığı ve kolaylığına bağlıdır. Eğer kullanırsanız yaklaşık 4 kişilik kompozisyonu, bu kullanılabileceği standart ailedir Standart mangal 60 x 35 cm, Ancak daha fazla insana daha büyük bir yapıya yapılması arzu edilir.

Standart ve standart dışı ürünlerin resimleri kolayca internette bulunabilir ve genellikle barbekü sayısız ek elemanlar ve cihazların süslemek, yanı sıra fonksiyonlarının sayısını artırarak ile donatılmıştır böyle bir fotoğraf, olabilir. Eğer elle kaynak meşgul böylece tamamen metalden herhangi bir sürümü, yeteri kadar basit olmasına dikkat edin.

Ayrıca kamu malı internette size mükemmel sonucu garanti eder tüm çalışmaları yapmak hangi çizimler vardır. Aynı anda olmak ızgara şişe geçiren gerektiğini ne kadar belirlemek için önemlidir. Bir başka önemli parametredir tasarım derinliği, hangi olmalıdır 150 mm, Daha sonra et ve kömürlerin arasında ideal pişirme açıklık olduğundan ızgara içindedir.

barbekü için malzeme seçimi

tasarım el çeşitli malzemeler ile bir metal kutu üretmek için. Seçim yeterince geniş olduğu düşünülen, ancak nihai yapının en uzun hizmet ömrü sağlayacak bir metal seçmek önemlidir edilir. Ürünün alt Metal ince yaşam: Aynen şöyle diyor bir kural kullanmak önemlidir. Nedenle, yeterince kalın bir metal mangal yapılması arzu edilir. 1 mm'den az bir kalınlığa sahip levhaların kullanılması yasaktır, çünkü bunların güvenilir bir barbekü almak mümkün değildir.

Yüksek kaliteli ve dayanıklı ızgara yapmak için aşağıdaki malzemeler ve araçlar hazırlamak gerekir:

 • uygun kalınlıkta ve büyüklükte metal levhanın;
 • barbekü için bacaklar kurulacaktır metali köşeleri;
 • metal elementler kaynak makinası;
 • elektrikli matkap;
 • Bulgar, bu metal kesimi için amaçlanan özel tekerlekler ile donatılmış olmalıdır ki;
 • elektrod takımı;
 • Aletler, ölçmek için rulo ve standart dizi düzeyi için.

Ayrıca, özgürce kullanılabilir fotoğraf ve bu sürecin video ile, internetten alınabilecek ya kendi elleriyle oluşturulabilir çizimler hazırlamak gerekir.

kaynak tarafından Mangala oluşturmak için Teknoloji

Yapı olacak karar vermek önemlidir:

 • Belirli bir konum alanına monte edilecek ve aktarılmaz sabit;
 • Kolayca taşınır ve bir yerden bir yere transfer edilebilir taşınabilir.

Bir durağan bir yapıya yapmak gerektiğinde Kural olarak, kaynak kullanılır. iş öğretim videoyu görmek için, ayrıca ilgili fotoğraf değerlendirilmiş barbekü sosu, geleceği hakkında karar tavsiye edilir hemen önce.

aşağıdaki gibi elleriyle yaratılış barbekü sürecidir:

 • Başlangıçta, hat metal levhalar uygulanır, bundan sonra, kesmek yapmanız gereken, önceden hazırlanmış bir çizim üzerinde burada odaklanmak önemlidir.
 • Bundan başka, metal bir yaprak uygulanan işaretleme uygun gelecek yapının tüm ana parçaları kesti. Kısa - Sonuçta, en büyük elemanı ve uzun ve 2, iki olan yan kısımlar 4, olduğu bir taban vardır.
 • ellerinizle iki uzun tarafı paramparça kolay bir sayıya delinir delikler yapmak gerekir. Amaçlanan sağlamak için mangal kullanacak kömürler oksijen, Sonra çünkü yapısında gerekli ısı ile desteklenecektir. kenarı en az 25 mm olmalıdır ise tek tek delikler arasındaki mesafe, 55 mm'ye eşit olmalıdır.
 • Bundan başka, uzun ve kısa olan tüm yan paneller, bir kapak ve alt kısma sahip olmayan bir dikdörtgen tasarım ile sonuçlandığı, birbirine kaynak yapılmaktadır.
 • uzun çeperlerin üst kenarları üzerinde, metal aletlerle birlikte kullanım için tasarlanmış bir ağızlık ile bir Bulgar kullandığı özel kesim yapmak için. Aynı anda gerçekleştirmek için tercih edilir İki yan duvarlarda keser, Böylece onlar mükemmel birleştirilir. Bu durumda, kesikler kombine yüzden döşeme şiş gerçekleşmeyecek zaman gelecekte sorun yok edilecektir.
 • araya beri sonraki aşama, oldukça zor olarak kabul edilir yanaklar gelecek barbekü altına kaynaklanan. Kaynak makinesini kullanma yeteneği olmalı. İdeal ve kaynaklı eklemlerin kalitesini elde etmek gereklidir.
 • kanal sonraki barbekü için, eller sahip olmalısınız kaynaklı bacaklar, hangi kolayca metal parçaların yardımıyla oluşturulur. Bu elemanlar ortaya çıkan yapının köşeleri boyunca veya alt uç kaynak yapılabilir. Daha sonra barbekü kararlı ve güvenilir olacaktır, çünkü alt uçları, biraz keskin olmalıdır.

Yüksek kaliteli ve dayanıklı bir ürün elde edebilirsiniz yapılan işin sonucunda.

Hatta metal ızgara yapabilirsiniz olun bir metal fıçısı. Bu eleman uygularken süreç çok basit ve hızlıdır. Ancak, fıçılar genellikle oldukça büyüktür, bu yüzden pek çok kullanıcı için tasarlanmış, masif geniş ve büyük barbekü yapmak. Arzu edilir bir şekilde muntazam ve ideal kavurma hazırlanması ürünleri sağlayacaktır yapıyı kapatılacak kullanıldığında, çünkü bu tür kaplama Mangala oluşturmak üzere metal davul kullanıldığında.

Ayrıca, barbekü ızgara her türlü sağlanabilir için, önemli ölçüde pişirme süreci basitleştirmek ve daha rahat ve keyifli bir hale getirmek raf kurutucu veya diğer unsurlar. Bütün bu parçaların Diyagramlar kolayca internette bulunabilir, böylece onların oluşumu ile hiçbir sorunlar genellikle ortaya değildir. Onların boyutlar ve parametreler maksadı ızgara, uygun olmalıdır.

Böylece, ellerinizle yüksek kaliteli, sabit ve dayanıklı metal ızgara kolaydır yapmak. Bu amaçla, talimatların aşina olmak ve eğitici videoları izlemek için arzu edilir. Her açıdan malzemedeki uygun şekilde boyutlandırılması ve yüksek kalitede seçimi ve uygun ile yani barbekü veya açık havada başka yemek pişirme için, kendi amacı için kullanmaya uzun kullanım ömrü tasarım ve konfor bekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

60 + = 67