Keçiler için yemlikler

o Çiftçi

hayvancılık konularında rehberiniz

kesinlikle bu komik hayvanlar tutmak zorunda olanlar bu keçi ve iddiasız nepereborchivye hayvanları biliyorum. Keçilerin yazında, çim çim sıkıştırarak beğendikleri O bitkileri seçerek ve onlar otlar hemen hemen her türlü böylesin.

Kışın, durum kökten değiştirir. ahır Keçi kış ve yapamayacağı hiçbir besleyici yok. hayvan doğası tahmin edilemez. Eğer saman bir demet bir tutmak ve onu yere şımarık kadar bu kadar sürecek, ancak zemin kaldırdı ve orada olmayacaktır. Keçi besleyiciler gerekli nedeni budur.

Keçi sonra kontrolsüz yüksek levrek çalışırken, ön ayakları sıralanmış, o zaman onlar storonochku sessizce vardır, bunların mizaç sadece bazen takla atması oldukça oyuncu. Bu nedenle, keçiler için besleyiciler üretimini başlangıç ​​önerilerin bazılarını karşılamak gerekir.

Keçi - üreten hayvanlar. Onlar süt ürünleri satışından kötü kar elde etmek en düşük maliyetle mümkün kılar. Süzme peynir, ekşi krema ve keçi sütü - sağlığımız için vitamin ve diğer faydalı maddeler bir bütün depo ihtiva lezzetleri vardır. keçi için daha kolay örneğin, inekler, daha az beslemeyi ihtiyaç daha bakım ve onları çok daha kolay temiz tutmak.

kış diyetin temeli saman olduğunu. Bu nedenle, bu ürünün mümkün olduğunca kendi amacı için kullanılan edilmiş olması, düzgün bakmak gerekir.

besleyici keçiler çaylak boyutları yerine getirilmediği yapılacaktır, bu bir saat sonra yer almadı, yanlış yerde kurulacak, saman eğlenceli bir keçi ayakları altında olacaktır. çalışma sonucu nafile, saman olacak gibi - şımarık ve aç hayvan kederli bleat edecektir.

her durumda keçi, beslenme rolü ve böylece düzgün seçilmiş ve üretilmiş besleyiciler beslenmesinden çok işinizi planlarken göz ardı edilemez. Bir iş planı dikkate balık tezgahları ve ekipmanları satın alma maliyetini sadece almalıdır, aynı zamanda açıklığa kavuşturmak için - besleyici keçiler kendi ellerinizle yapılacaktır veya hazır satın alın.

Modern pazar seçenekleri besleyiciler sunar, ancak oluk bunu kendiniz yapabilirsiniz çünkü neden para harcamak ve zaman ve çaba gerekmez.

başlayan çiftçilere başlıca ilgi soru - ölçütleri nelerdir fabrikası inşaatında izledi. en hemen diyelim - hayır sıkı şartlar yoktur. düşünmeye Asıl - bu mali olanakları ve sürünün boyutudur.

çiftçiler başlayarak, özellikle genç insanların daha sıradışı bir şekil olacağını yanlış düşünceyle orijinal tasarımını tercih, o kadar kolay hayvan olacak. Eğer kısalık prensibini takip ederseniz besleyici kolay olacak gibi değil. Büyüklüğü aynı anda tüm hayvanlar, öğle veya kahvaltıda izin vermelidir.

İkinci koşul - evrensellik. kış diyet, dengeli besleyici ve çeşitli olması gerektiğini unutmayın. dedikleri gibi, kök sebzeler, tahıllar, kuru dallar veya süpürge: Bu saman ek olarak, günlük menüdeki yiyecekler olması gerektiği anlamına gelir.

Tek kural - oluğun yüksekliği aksi hayvanlar içine atlamak olacak, bir metreden az olmamalıdır.

Eğer keçiler yaz aylarında gece geçirmek ve soğuk sezonunda yaşayacak hangi elle yapılan bir ahır veya ağıl, varsa, beslenme için bir yer seçmeye dikkat edin. Tipik olarak, besleyici köşede ayarlanır, ancak diğer seçenekler vardır. kuş evi tipleri çok, en popüler olanları bakıp en basit ile başlar.

 1. çözüm için ihtiyacınız olacak: Bir çekiç, planya, çivi, vida, panoları, elektrikli testere. Birincisi, panoları hazırlamak, onların değer odası açının büyüklüğü aynı olmalıdır. orta tiner dostochku çivilenmiş Geniş panoları, üst ve alt çivilenmiş. İnce bölüm çivilenmiş ya da yumuşak ağaç dikey sabit. Bu bir çit andıran tasarım, çıkıyor. inşaat gücünü test, keçi saman tekneden yemek için davet ediyoruz. Onları izledikten sonra, hemen anlaşılması - kolay hayvanlara ya da değil.
 2. Ahşap bir çerçeve oluşturmak için, bu arada, iyi hizmet eski beşik yapabilirsiniz. onun çitleri, kaba ağ veya başka bir malzeme kaplamak. Yem üst üzerinde yatıyordu. besleyici o zamandan önce, bacaklar olmadan zemine yerleştirilen edin. Bunu nasıl kurulur, ahır zemin yok. keçi ayakları kuru çöp olmalıdır altında Bu, bir metal saç veya sunta bırakabilir.
 3. Keçilerin orada çocuklar erken ilkbahar - kış sonunda genel bir kural olarak. Bunlar 20 santimetre x 10 santimetre, özel besleyicileri mi burada birinci numara - yüksekliği - ikinci genişliği. yem farklı türleri için farklı besleyicileri inşa ediyoruz. Kök ve diğer konsantratlar bir metreye kadar katı besleme yemlik genişliği 50cm ve yükseklik oluşturmak için, uygun besleyiciler boyutunda 40 cm * 35cm bulunmaktadır. Evrensel tasarım, onları takip yapabilirsiniz deneyim Fransız çiftçiler aşina olan Feed'lerin lay içinde. Duvarlar "pencere" olmalıdır. kafasına koyarak olduğunda, bir keçi ama gidemiyor, yiyor, ama yiyecek almak. deliklerin sayısı keçi sayısına karşılık gelmelidir.
 1. Kolay taşınabilir besleyici kullanmak. Sıcak günlerde gelişiyle birlikte onlar sokaklara getirmek ve ahır ayarlamak, ancak bir yapının çatısı olacağı kesin.

Evde ve küçük bir çiftlik keçi yetiştirmek için uygun önerilen tasarım çözümleri. büyük çiftlikler için daha temel bir yapı inşa edilir.

 • besleyiciler boyutu ahır boyutuna uygun olmalıdır. Garip bir alanın yarısını yani sadece iki on keçi dışarı isteyeceğini hangi olanlar işgal, kreş bakacağız.

oluk ne kadar mükemmel olursa olsun, temiz havada keçi yiyecek vermeye çalışıyoruz unutmayın. Cadde üzerinde onlar iyi bir iştah var ve bu miktar ve sütün kalitesini etkiler.

Keçiler için bir kuş besleyici nasıl yapılır

Keçi son derece iddiasız hayvanlar olarak kabul edilir. Buna rağmen onlar iğrenme farklıdır. Gerçek hayattan bir örnek ele alalım. Ne zaman dışarıda yaz yem ile hiçbir sorun yoktur. Yeter çayır için hayvan kurşun ve kendisi ne istediğini seçecek.

Kışın, durum dramatik değişir. Onları uygun besleyici yapmak için keçi, bu nedenle istikrarlı yaşıyoruz ve. Bu nerede ana zorluğudur. Bu keçi biraz garip, ama çok tartışmalı doğasını geliyor. Bir yandan, hayvan zemin tezgahları düştü saman alacak asla diğer yandan - bu kendime küçük yiyecek çalmak için fırsat inkar etmiyor.

Gerçekte, durum aşağıdaki gibidir. Keçiler için yanlış tasarım ve kurulum besleyiciler de - tüm yarım saat içinde sen yerde saman yığılır. Nazlı mizaç hayvanları sınırlayacak bir kuş besleyici yapmak için bu nedenle çok önemlidir.

Keçi - inanılmaz hayvan. Onlar eşsiz süt ürünleri yapabilir hangi lezzetli ve sağlıklı süt, sağlarlar. Bu aynı ineklere oranla çok daha ucuz maliyet onların tüm içerik olarak. Yani Keçiler için doğru ve uygun besleme yalak yapmak kadar önemli olmasının nedeni olduğunu. Sonuçta hayvan evlerinde olacak nasıl rahat bağlıdır.

Kriz hız kazanıyor. Bu nedenle, herkes para kazanmak için bir yol bulmaya çalışıyor. Yetiştirme keçi ve benzersiz fermente süt ürünlerinin yaratılması - ucuz ve düşük maliyetli. İnsanlar böyle nadir incelik tadını iyi para ödemeye hazırız.

Böyle bir iş özellikle önemli keçi beslenmesi ile oynanır. Hayvanlarla için poz minimize bir kuş besleyici yapmak zorunda. Sonuçta, diğer konularla uğraşmak zorunda.

Tabii ki, bir iş planı geliştirme sürecinde, özel dikkat gibi yönlerine dikkat edilmelidir:

 • Doğru ırkı seçme
 • tezgahları için bir konum bulun,
 • tasarım durak
 • pazarlamanın yollarını geliştirilmesi.

Bu görevlerin onu daha tam hazırlık aşamasında çözmek gerekir ve kendi elleriyle keçiler için bir kuş besleyici yapmayı öğrenmek kadar.

Keçiler için gereksinimleri besleyiciler

Bir kuş besleyici keçisi ilan etmeden önce, modern tarımda kriterler bu tesislere uygulanır bilmek gerekir. Bu aşamada başlayan çiftçilerin çoğunluğu soruları beraberinde getirmektedir.

Öncelikle, açıkça yok kriterlerini sabittir. Bu nedenle, gereken ilk şey keçi sürüleri oluşturmak için güvenmek - bu mali olanaklarını ve beslemek istiyorum hayvanların sayısını bu.

Birçok acemi çiftçi en sıradışı keçiler için bir kuş besleyici yapmaya çalışıyorum. Ne yazık ki, çoğu durumda kendi avantajı için oynamaz. Bu sayıda bu kısalık sopa ile en iyisidir. En iyi yapı hayvanlar için en rahat biridir.

Bu son kriter Projenizi oluşturarak yönlendirilmelidir. Kalabalığı olmaz keçi bir kuş besleyici, yapmak gerekir. Buna ek olarak, evrensel olmalıdır.

yalnız keçi saman yem Not olamaz. Onların diyet gibi çok farklı olmalıdır. Bu uzun ömürlü ve hayvanların sağlığı için önemli olacaktır. saman ek olarak keçi gibi, yem tüketen:

Eğer kaliteli besleyici yapmak istiyorsanız, yüksekliği bir metre daha az olamaz. Aksi halde keçi basitçe içine sıçrar.

1 numara

keçiler için oluğun birinci versiyonu pratiklik ile ayırt edilir. çaba ve mali minimum harcama iken, herkesi yapabilirsiniz. Ayrıca değer belirterek basit bir hale getirmek için bilginin özel yapım, ama güvenilir inşaat olmadan izin veren yapısal basitlik vardır.

oluğun ana yapısal bileşeni, basit bir karyola yapacağız. Aslında, bu aksesuar - bir besleme yalak tamamladı.

Bir bebek yatağı nedir? Bu barlar bir sürü tahta bir kutudur. İkincisi keçiler gıdaya erişimi kısıtlamak mükemmel olacak. Böyle bir seçenek besleyici saman depolanması ve ağaçların dalları için idealdir.

Söylemeye gerek yok, bir karyolamdan besleyici keçi kök bitkileri için de kullanılabilir, ancak bunu yapmak için ekstra bir şeyler gerekir. kontrplak alt sayfasını kapatın. Ayrıca ince bir kafes kullanabilirsiniz. Fakat ilk seçenek hala daha iyidir.

Biz keçilere Beslenme yalak bunu yapmak vardır son derece kolay olduğu gerçeği yanında, bir çok avantaj vardır itiraf etmeliyim:

 • tasarım hareketlilik. Gerekirse, durak herhangi bir yerinde tasarım taşıyabilirsiniz. bacaklara fazla kolaylık sağlamak için küçük tekerlekler eklemek daha iyidir.
 • Yaz aylarında, beşik oluk kolaylıkla Avluya rulo ve böylece bunu yapabilir buzağı besleme ana kaynağı.
 • Gerekirse, ikincil yapı elemanları ile takviye edilebilir. Örneğin, yaz aylarında yağmurdan keçi koruyacak bir gölgelik yapmak için zarar vermez.

Gördüğünüz gibi, rahat ve pratik karyolası, gelen keçilere yem teknesi dahası, bunu yapmak için size 10-20 dakikadan fazla gerekecektir.

Keçiler için çukur önceki versiyonunun ana dezavantajı, işte bu Karyola ihtiyaç yaratmaktır. Seçenek sayısı 2 tür eksikliklerin yoksun. Sadece aşağıdaki talimatlara göre her şeyi yapmak ve hayallerindeki yalak alacaktır.

İlk kendi zevkine göre köşesini seçin. İşte çivi iki panoları. Bir (kat), birbiri üzerinde monte edilmelidir. 90 santimetre mesafeye kadar gidip Başka bir pano tırnak. Böylece çerçeve gelecek inşasını yapacak.

kurullarının uzunluğu tutacak hayvanların sayısına bağlıdır. Daha iyi 5'ten fazla kişiden oluşan bir sürünün bu tip iki fider aksi keçiler kalabalık olabilir yapmak durumunda.

bir kafes oluşturacak şekilde Çit çivilenmiş. Bundan sonra, size kendi elleriyle besleyici keçilere yapmış olduğunu varsayabiliriz. Genel olarak, hayatta somutlaşan projesi bir buçuk saat sürer. Bazı beceri olarak dar bir zaman aralığında karşılayabilir.

Tipik olarak, böyle tanklar hayvan kalp düşüşünü hay. Bu fenomeni açıklamak için kolay değil, ama yüzünde aslında. Doğal malzeme ve odada uygun bir konumda iyi bir iştah ve evcil hayvanların hızlı büyüme anahtarı olacaktır.

hayata bu fikri getirmek için önce dört ahşap çubuklar üzerinde stok gerekecektir. Ayrıca sekiz uzun şeritler bulmalıyız. Onlar gibi ince olması arzu edilir.

Bu yapılandırmada, barlar açılarının rol oynayacaktır. Rafları birincil ve ana çerçeve elemanları olacak. Basit manipülasyonlara sonucunda bir dikdörtgen şeklinde tasarlayacak.

Reiki barlarda gelmesi gereklidir. Ve üst ve alt kısmı hem tırnak gerekir. Boş alan ince gözenekli metal örgü kapattı. alt kontrplak levhalar yapılır. Ayrıca bu amaç için oldukça uygun sunta olduğunu.

tasarım boyutları nüfus büyüklüğüne bağlıdır. Odaya kendisi tarafından oynanan önemli rolü. hayvan yemi için büyük bir rezervuar yapmak için küçük bir odada sadece değil maliyetli olduğunu.

tasarımı bu tip yaratmak için, aşağıdaki öğeleri gerekir:

 • sunta 70h80 İki yaprak.
 • Üç 60h150 levha.
 • ahşap iki parça.

Gerekirse, basit sunta kontrplak yerini alabilir. Başlamadan önce, bir çizim yapmak için zarar vermez. Yapı kendisi sopalarla bir levha ve bir buçuk metre çivilenmiş. Yani zemin yok.

destekleyici barlar için de uygun girintiler ve pimi alma kullanılabilir besleyici yapımı ve tahta için,

Gerekli sonra küçük yaprak uçlarını dövmek. Sonuç olarak, yan duvarlar olsun. senin kitinin son iki sayfalarda pencerelerden kesmek gerekir. Onların sayesinde, hayvanlar yiyecek alacak.

Brüt kombine besleme keçi ölçümü için besleyiciler üç tip aşağıda gösterilmektedir

Gördüğünüz gibi, o kadar zor değil, kendi besleyici keçi inşa etmek. En zor dördüncü seçeneğini en fazla 2-3 saat bırakacaktır. Bu durumda en önemli şey, acele yüksek kaliteli malzemeler kullanmak ve alan için en iyi seçeneği seçerek, plana göre her şeyi yapmaya çalışmak değildir.

Str. En Dorogomilovskaya 10

Yapı 1 Dmitrov Shosse. 163 ve, döşeme -1

Keçiler için oluk ne olmalıdır?

o karmaşıklık üretiminde, belirli kurallara uymak zorundadır olmasına rağmen keçi için yemlikler, değil. Kendi elleri yapmak oldukça kolay olabilir.

Bu çok zaman alır ve önemli bir çaba gerektirmez.

Ancak, uygun besleyici gıda maliyetleri olmadan keçiler önemli ölçüde büyür.

şey bu hayvanların doğruluğu farklı değildi olmasıdır. besleme sırasında, genellikle katta yiyecek atmak. Ve orada katta saman, onlar kesin bir dille reddeder ve yalnızca atılabilmektedir. Bu bağlamda, saman ve diğer yem altında düzenlenmiş doğru araçları olmadan, onlar kullanılabilir olduğunda çok daha yüksek akış hızı olacaktır.

Keçiler için besleyiciler en popüler tasarımları, aşağıda düşünün.

besleyiciler imalatında geçmeden önce, bize tanımlayalım - bu hayvanlar ne yemek? keçi Besleme alıkonulma koşullarına bağlı olarak değişir.

gramma - Yaz keçiler için ana beslemeyi de.

Ancak bu sadece ve sadece iyi beslenme için olduğu anlamına gelmez. Her gün, keçiler olmalıdır:

 • Konsantre besleme 200 gram;
 • Kök bitkileri ve sebze kilogram kadar;
 • Kuru saman az bir miktarda (özellikle - akşam otlayan sürünün geldikten sonra).

Yaz net görünüyor. Ya kışın bir keçi beslemek için?

Keçilerin Kış besleme saat ahır altında gerçekleşir, bu nedenle diyet yeşil yem eksikliği telafi edilmelidir.

keçi beslenmesi için bir diyetin bir örneği, aşağıda gösterilmiştir:

 • saman - 3 kg;
 • tahıl bileşenleri - 1 kg;
 • sebze ve kök bitkileri - 2 kg kadar;
 • Taze silaj kalitesi - yarım kilogram kadar.

her zaman olmalıdır tezgahları, kısımlar halinde verilen yem, ek olarak:

 • süspansiyon süpürgeler (odunsu dallar ve yapraklardan alınmıştır);
 • Tuz kristalleri - yalama.

sütlerini artırmak için keçi beslenmesi taze yeşil yem çok sayıda içermelidir. daha fazla süt olmak gerekirse, yeşil kütlesinin yeterli hacmi sağlamak gerekir. Ve yaz aylarında yayla eğer - ki, bir dereceye kadar kış açığı silajı ve saman kalitesi yanı sıra karma yem türleri için telafi eder. özel bitkilerde üretilen keçi için yem ve satın - sorun.

temel tasarım gereksinimleri keçi besleyiciler

Bu konuda ev kozovodstve için herhangi net kriterler yok. Her sahibinin fonların durumu ve onun hayal uçuşu dayalı kendi yöntemleriyle bu kuş evi yapar. Ancak, ne olursa olsun seçtiğiniz hangi tasarım, bazı gereksinimleri karşılaması gerekir:

 • İlk olarak, tüm hayvanlar yeterli alan olmalıdır. Bu nedenle, oluk uzunluğu hayvan başına alan besleme aşağıdaki standartlara göre hesaplanır: 30 yetişkin için cm 20 olmak - genç hayvanlar için;
 • İkinci olarak, zemine teknenin kenarından yükseklik bir metreden daha az olmamalıdır. Bu hayvanlar ayaklarıyla içine atlamak izin vermez;
 • Üçüncü olarak, besleme oluğu genişliği ve yüksekliği, besleme tipine bağlı olarak seçilir: kaba yem ve silaj genişliği 65 cm ve yüksekliği boncuk olması gerekmektedir, örneğin, - 75 cm konsantreler ve kök, rakamlar sırasıyla 40 ve 30 olan .. önceki referanslar doğrultusunda yükseltilmiş döşeme böyle tasarımlar üstünde. Ancak, yem herhangi tipleri için uygun olacak bir evrensel besleyicisi yapmak daha iyidir.

Nasıl herhangi gıdaya uygun keçiler için bir kuş besleyici, yapılır?

El maliyetleri en aza indirmek için izin verir keçi besleyen cihazı yaptı. Seçenekler ev yapımı besleyiciler - oldukça çok. Bize en basit ve en popüler düşünelim:

Bir hazır kullanımlı tasarım - aslında, çünkü bu, saman altından kolay ve en pratik bir seçenek cihazlardır. Birisi hala böyle bir yatak hatırlar Bir ahşap kutu, kapalı bardır. Bunun Saman ve kaba yem olduğunu - en iyi seçenek. bir yapısını değiştirmek için gerekli olacaktır ancak, parçalanmış kökleri ve yem, dağılmış olacak onun yan (yükseklik - yukarıya bakınız). arttırılmış kontrplak veya ince örgü kullanılması.

Bu beşikleri çoğu tekerlekleri beri bu seçeneğin en büyük avantajlarından biri, taşınabilirlik. Besleyici odanın etrafında rulo serbest olabilir ve yaz aylarında - Avluya almaya. dış mekan kullanımı için yağmur barınağı sağlamalıdır.

Bu seçeneği kullanırken, ön besleme hakkında unutmayın! Eğer hayvanların bir sürü varsa - bir beşik çalışmaz.

 • panoları ve çitin Ev yapımı besleyici.

El Karyola değil, aşağıdaki gibi besleyici keçiler yapılabilir: Bir süt fiğ köşesinde kurulu altından diğer iki yere birini ve bir daha çivilenmiş - üstüne, yaklaşık 80-90 cm Bu panoları gelecekteki cihazların bir çerçeve olarak görev yapacak en alttan kalkan. (diğer aynı şeyi - - yeterli tahta çerçeve uzunluğu bir köşesinde besleyici, ancak eğer ön besleme ve hayvan sayısı kurallarına göre hesaplanır) ağ yapısı alacak şekilde daha çerçeveye çit ve çivili alır. Orijinal pratik ve kolay! Ana durum - o hayvanın kafası shtaketinami arasında sürünerek.

oldukça yaramaz hayvanlar - da keçi çünkü böyle Böyle besleyiciler. hangi onlar memnuniyetle saman taşıyacak çünkü bu tasarım, komşunun çitin onları hatırlatacak.

Bu tasarım için, ahşap dört adet ve sekiz uzun ince şeritler almak gerekir. barlar işlevi yerine uyarlamalar köşeleri ve çerçeve raylar gelecek için kullanılacaktır.

Sonuç kaburgalar açısal barların üst ve alt kısımlarına çivilenmiş olan dikdörtgen bir ızgara yapısı. raylar arasında kalan serbest alan, metal ince örgü kapatmak için ve bir tabaka sunta veya kontrplak koymak için daha iyidir. tasarımının boyutları, hayvan sayısı ve büyüklüğüne bağlıdır. Böyle besleyiciler dezavantajları keçi çitin üzerinden atlayabilir gerçeğini içermelidir.

Her keçi kendi durak varsa, bu cihazların küçük boyutlu birçok olun ve bireysel kalem dağıtmak için daha iyidir.

Birkaç bireysel "güç noktaları" alın.

Bu tip Besleyiciler uzun küçük Avrupa çiftçilerin keçi yetiştirme çiftliklerinde kullanılmaktadır. Bu tür tesislerin yapımı için şunları yapmalıdır:

 • Kalın kontrplak ya da 60 ila 70 santimetre arasında sunta yüksekliği ve genişliğinin iki tabaka: alt kenarı - 60, en - 80 cm;
 • Üç sunta levha uzunluğu 150 ve 60 santimetrelik bir genişliği;
 • iki ahşap adettir.

Eğer topluluğunun yapımını başlamadan önce, bir çizim yapmak için gereklidir. aşağıdaki gibi sekans çalışır:

 1. çivi veya vidalar aracılığıyla çubuklar sunta levhalar biri yarım metre tutturulmuş. Tasarımın bu bölümü çukur seks rol oynayacaktır ve barlar bacakları olarak hizmet;
 2. monte katın uçları daha küçük boyutlarda yoğun sunta veya kontrplak levhalar çivilenmiş. Bu - yapısının yan duvar;
 3. Kalan iki büyük levha alıp hayvanın kafası serbestçe onlara düzenlenen böylece onların dikdörtgen şeklin pencerelere kesti. 6-7 adet sığmalı tür pencerelerin her sayfasında;
 4. hazırlanan çok büyük sunta levhalar da zemine tespit edilmiş olması, bunun üst bölümünde yer alan bir küçük pencere;
 5. Metal parçaları vasıtasıyla bağlanmakta, ilave olarak elde edilen yapı geliştirmek için.

Bir yem teknesindeki Yükleme besleme üstünde gerçekleşir. keçilere üst kapak menteşeli edilebilir içine atlamak ya da sadece yapı kontrplak sayfaları kapatamadı.

Böyle bir cihaz, tahıl karışımları, aşağı besleme herhangi bir için uygundur. Bu tasarım yem kaybını en aza indirmek maksimize eder.

Bu tasarım hem sabit ve mobil yapılabilir. İkinci düzenleme, keçi taze hava iştah artışı için daha çok tercih edilir.

Bunlar kolaylıkla kendi elleri yapabilirsiniz keçi besleyen için cihazların türevleridir.

Ancak, evde kullanım için uygundur.

Keçi yetiştiriciliği büyük işletmeler daha ciddi ve temel tasarım kullanın.

Bununla birlikte bir yapı yukarıda tavsiye edilen tek tek grup işlemlerinin koşulları keçi beslenmesi için alabildiğine yeterli olmalıdır.

Bu kaynağı kullanarak, kurallara göre, kişisel verilerin toplanması, analiz ve depolama için izin veriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 6 =