güç tüketimini nasıl hesaplanır

apartmanda enerji tüketiminin hesaplanması

ev aletleri ve bunların sayısının kapasitesini belirlemek için gerekli hesaplama yapmak.

elektrikli aletler analiz ettikten sonra, dairenin enerji tüketimi tüketicilerin yaklaşık tablo olacak hesaplamak için. Tabloda, apartmanda kullanılan kullanıcı verilerini, lambaların sayısını ve gün için çalışmalarını girin. (Aşağıda) Tablo akkor lambaya göre güç tasarrufu lamba vardır.

Tablodaki tüm tüketicilerin elektrik tüketimi elektrik testi ve pasaport verilerine dayanarak Belirttiğiniz.

Özet olarak tüketimi güç tüketici formül W uygulanır = F • t · T burada: W, - elektrik güç tüketimi (kW güç) saatte günde ev aletinin t -zaman işlem. T - Güç tüketiciler için gün sayısı.

Mevcut durumda, her cihazın Cihazın arka duvarında veya alt tarafında ise elektriğin özel etiketi ile sağlanır,

bazı cihazlar, örneğin bir çamaşır makinesi veya buzdolabı gibi çeşitli yükler, farklı modları kullanabilir için maalesef ev elektrik tüketimini hesaplamak üzere, çok zordur.

Rusya'nın her bölgede elektrik tüketiminin maliyeti farklı olduğundan, 4 p kullanabilirsiniz. 1 kWh başına.

masa akkor lambaları, floresan lambalar ve LED lambaların gücü karşılık gelir. Her ardından aydınlatma enerjisi maliyetlerinde basit hesaplamalar yapılabilir formüllere göre lamba sayısı ve çalışma süresi ile ilgili verileri yapıştırın.

apartmanda elektrik akımına hesaplanması tarafından verilen güç tüketimi ile belirlenir güvenli kullanım elektrik alıcıları sağlamak için:

katsayısı talep - K = P, genel olarak, toplam gücü P toplam K Rx.

Faktör güç tüketicilerin sayısı ve süresi kullanımından alınır, tüketici az bilgi sahip olduğunda, size referans kitaplarından alabilir, hesaplamanın ilk aşamalarında bu faktör yararlanmak.

Yük faktörü ev aletleri kapasiteleri oranının taleptir:

Kc = Pp / PN burada: Pp - Güç tasarımı, PN Nominal veya yüklü güç

kullanım faktörü gerçek güç oranı Ci = P alan / PH alınır

cp çünkü güç faktörü toplam güç PP / S göre hesaplanır

Farklı grupların hesaplanan aktif güç aletleri ile verilir:

Pp = Ru Kc Ki x x

toplam güç, aşağıdaki formül ile belirlenir

Akım şiddeti, formül Ip = Pp belirlenir / Uxcos φ = s / u

Bireysel aletleri katsayılarının operasyon için özet gücünün masa ve gerekli

(Ev aletleri tam tablo burada bulabilirsiniz)

Ayrıca, talep faktörü dairede tüm güç tüketicilerinin ilan toplam kapasitesine göre belirlenebilir.

onların yardımıyla, gayretli sahibi için vazgeçilmezdir güç hesap makineleri var olma elektriğin ekonomik kullanımı için, otomatik olarak güç tüketimini hesaplar. Bu program elektrik maliyetleri optimize yanı sıra özerk enerji tedarik sistemini uygulamak ve gücünü hesaplamak için gidiyoruz edenlere yardım etmek olur.

Nasıl cihazın güç tüketimini hesaplamak için?

güç tüketimini nasıl hesaplanacağı hakkında konuşalım. Gerilim, akım, güç ile ilgili elektrodinamik okul ders temel bilgi gerekli hesaplamaları yapmak için.

akımın güç tüketimini hesaplamak için, onun gücünü bilmek gereklidir ve kaynak gerilim değeri. Güç (P) voltajla akım çarpılarak hesaplanır.

Cihazın güç tüketimini nasıl hesaplanacağını anlamak için, her formülde kullanılan fiziksel büyüklüğün belirlenmesi üzerine durdurun.

AC güç birim zamanda iletkenin belirli bir bölgede geçer elektrik yükünün miktarı denir.

Voltaj - akım tarafından oluşturulan bir elektrik alanı ile karakterize edilen bir fiziksel bir miktar.

W, 1B 1A ürünü olan bir güç birimi, bir.

Örneğin, devre 3A'da bir akım elektrik güç tüketimini hesaplamak mümkündür, bu durumda, 100 V güç miktarı bir voltaj 300 Watt.

sistemik olmayan kullanım güç birimleri volt-amper olarak. Kuvvet devre kesiciler (devre kesiciler) işaret etmek için çalışıyorum. devre kesici oluşur yolculuk hangi Bu maksimum değer.

Buna ek olarak, gerilim ve parametrelerin değeri her zaman vücudundaki yazılır aletle verilen belgelerde mevcuttur.

bu fiziksel değerlerin değerleri ana elektrikli ev aletleri karakteristik uzmanlaşmış dizinlerde bulunabilir. Örneğin, ev aydınlatma normuna için onbeş amper aralığında akımdır. 60 amper ulaşabilir bir ev akımı kullanılan yüksek güçlü cihazlar için. Gösterge elektrik şebeke gerilimi 220 V olan

güç tüketimini nasıl hesaplanacağını anlamak için, Somut bir örnek verelim. Şebeke gerilimi 220 V ve devre akımı 2A akıyorsa, bu birimin güç tüketimi 440 watt olacak.

amperini verilirse nasıl akım tüketimini hesaplamak için? Örneğin, mevcut güç miktarını belirlemek için 48 watt'lık bir güç ve 24 V'luk bir voltaj voltaj bölünebilir etmektir. devredeki akım 2 A.

Nasıl gücünü bilerek, akım tüketimini hesaplamak için? devredeki maksimum akım güç ve voltaj miktarı ile belirlenebilir. W 100 ve 2 voltaj bölünmesi mevcut çıkışını hesaplamak için de, örneğin, biz 50 A'nın elde edilmesi

güç tüketimini hesaplamak için kuralları

evinde kullanılan cihazların güç tüketimini nasıl hesaplanacağı hakkında konuşalım. Birincisi, dikkatle incelemek gerekir. Cihaz gövdesi üzerinde Güç genellikle üretici özel etiket damgalı olduğunu göstermektedir. Yani bir etiket okunabilir? gerilim, akım parametrelerinin büyüklüğü, aynı zamanda cihazın maksimum gücü. Bazı durumlarda, bu tür bilgiler ev aletinin etiketinde üretici tarafından belirtilir.

Tüketiciler elektrik için ödeme tüketilen gücün dayanmaktadır Kilowatt olarak ifade edilir. Nominal üs cihazının kararlı çalışması için gerekli olan güç miktarını içerir. Örneğin, ev buzdolapları için bu parametre 500 Watt.

elektrik enerjisi ve finansal kaynak tasarrufu için, hesaplamaları tamamlamak için önemlidir. Nasıl evin etrafında enerji güç tüketimini hesaplamak için? Belirli bir örnek ele alalım.

100 W ve 23 W güce sahip olan iki ampuller kullanıldığında, örneğin, daha az güç lambanın satın ekonomik seviyesini tahmin etmek mümkündür. Özellikle hesaplamayı bu varsayımı açıklayalım. Yani, küçük büyük parametresinden çıkarılarak, biz tüketilen kilovat / saat bazında yapılan tüketilen elektrik enerjisi için ödeme hesaplama ile 77 V bir fark olsun. Operasyonda, uzun bir süre boyunca lambalar, bu 23 ve 100 watt'lık lamba için ödeme farkı çarparak mümkündür.

Daha iyi daire on ampuller kullanıldığında, her biri gücünü örnek almalı, güç tüketimini nasıl hesaplanacağını anlamak için 100 Watt.

Özetle, lamba o 1 kW olan 1000 watt tüketir. onlar yıl için 2000 saat yakmak, bu 2000 kW tutarındadır. 5 ruble biri kilovat saat ortalama ücret karşılığında lambaların 50.000 ruble yıllık kullanım için ödemek zorunda kalacak. malzeme maliyetlerini azaltmak amacıyla, daire ve evlerin birçok sahipleri uzun enerji tasarruflu lambalar kurduk.

Bazı cihazlar çalıştıkları olmasa bile elektrik tüketir, fakat bir prize takılı kalır. Cihaz LED yanmaya devam ederse, bunların tüketimini bazı güç gösterir.

güç tüketimi sonuçları hesaplanırken formülde oldukça keyfidir. Bu nedenle, güvenilir bir sonuç elde etmek için gereken durumda, Vattmetreler kullanılır.

güç tüketiminin hesaplanmasına ilişkin elektrik sorunları için fiyatlarındaki sürekli artış ile bağlantılı olarak, kaydetmek için yollar bulmak, zamanında ve alakalı.

şehir daire ve banliyö konakların Pratik sahipleri daha sonra büyük elektrik faturaları ödemek etmemek için, satın alınan cihazların enerji tüketimini analiz ilerlemek için çalışıyoruz. Temel hesapla bireysel evler için elektrik enerjisi toplam güç tüketimi sistem tasarım aşamasında elektrifikasyon gerçekleştirilir. Bu durumda, elektrik için gereksiz maliyetlerden kaçınmak için değil, aynı zamanda enstrüman ve hatta yangın hasara neden olabilir aşırı yükleri önlemek için yalnızca mümkün değil.

toplam güç tüketimini hesaplarken dikkate alınması gereken ortak ev aletleri arasında, akkor lamba, elektrikli ocak, buzdolabı, mutfak robotu, elektrikli süpürge, kişisel dalış Bilgisayarlar, kahve makinesi, aerogrill, elektrikli su ısıtıcısı, davlumbaz, bulaşık makinesi, kombi not edin.

Her biri, yani "vklyuchen9raquo olmak belirli bir güç tüketimi için tasarlanmıştır; Elektrik enerjisi makbuz. aile bütçesinin tasarruf elde etmenin en kolay yolu, enerji tasarrufu sınıfı A ++ ile ev kullanımı için ekipman alımı düşünülebilir.

elektrik güç ekipmanı nasıl hesaplanır

elektrikli cihazların kararlı çalışmasını sağlamak ve bu amaçla bir kesintisiz güç kaynağı, gerilim regülatörü, elektrik veya minielektrostantsii satın planlanmaktadır için, önce aynı anda dahil tüketiciler (donanım) toplam gücü hesaplamak gereken bir ihtiyaç varsa.

Bu sorunla karşılaşırsanız, watt veya VA ve bazı cos ölçülen ekipman üzerinde bu farklı numaralar anlamak bazen çok zor elektrik mühendisliği insanlar, tecrübeli değil. Bu değerler cosj ile birbirine toplam ve etkili bir güç temsil eder.

elektrik güç tüketici belirlenmesi tüm elektrik fişi elektrik gücü (toplam) toplam tam hesaplanmasında oluşur. Birim tam güç volt-amper (VA, VA) gerçekleştirir.

Elektriğin çoğu tüketicilerin mevcut cihazların alternatif olduğundan, daha sonra doğru akım kullanan ekipmana alakalı değil reaktif ve aktif güç toplam güç kullanılan kavram, hesaplamak. Aynı zamanda elektrikli güç tüketimi ile ekipman anahtarlama zamanındaki başlangıç ​​(Tepe) akımların ortaya çıkmasına, teknik şartnamede belirtilenler dışında birkaç kat daha yüksek olduğu unutulmamalıdır.

aktif ve reaktif güç arasındaki ana fark, birinci durumda, tüketilen hemen hemen tüm elektrik yararlı işi yapan ilgili olmayan elektromanyetik alan oluşturmak için tüketilen tüketilen elektrik gücünün ikinci kısmında faydalı çalışma gerçekleştirmek için kullanılan gerçeğinde yatar.

aktif güç P (Aktif güç, gerçek güç, gerçek güç) elektrik direnci cihazı tüketilen bu yüzden denir dirençli veya om. Bu güç faydalı ışık, termal, mekanik ve diğer enerji türleri dönüştürülür.

aktif yük - Bir aydınlatma ve elektrikli ısıtıcılar: akkor lambalar, ısıtmalı zemin, ütüler, elektrikli ısıtıcılar, elektrikli ocak, vb aktif gücün ölçümü birim W (W, W). Bu durumda, VA W transfer katsayısı birime eşit ayarlanabilir, bu tür yani toplam güç tüketici watt pasaport değerlerin toplanması ile belirlenir.

Pratik 60 ± 4 x 2000 = 2240 W veya 2240 VA: örneğin, basit bir işlemi gerçekleştirmek için hesaba 60 Watt ve 2 kW ısıtıcılar plakası kapasitesinin dört ampuller aynı anda çalışmasını almalıdır, Yani, eğer.

reaktif güç S (Reaktif güç) - bu terim Bileşiminde endüktif ve / veya kapasitif bileşen (indüktörler, kapasitörler, vb sahip ekipman, geçici sırasında ortaya çıkan akımlı elektromanyetik alanlar yaratmak için harcanan elektrik gücünün (reaktif bileşeni), bir bölümünü belirtir ) ..

Reaktif güç aynı zamanda, yararlı işler yapmaz, elektrik motorları, transformatörler yardımıyla ve ne zaman kaçınılmaz olduğunu, ancak elektrik şebekesi üzerine ek bir yük oluşturur. Reaktif güç ölçümlerinin birimi volt-amper reaktif güç (VAR, VAr) 'dir.

Güç faktörü (güç faktörü, PF - Tipik olarak, elektrik reaktif güç özellikleri (elektrikli süpürge, buzdolabı, mikrodalga fırın, çamaşır makinesi, klima, floresan lamba, elektrikli matkap, kaynak, vb) watt cosj olarak aktif güç ile gösterilir ).

Cosj değeri aktif gücün (cosj = 0.7, örneğin% 70 "gider" Reaktif gücün miktarının% 30 kalan ise, yararlı bir iş gerçekleştirmek için) dönüştürülür tüketilen elektrik kısmını belirtir. veri sayfası soğutma gücü 700 W ve cosj = 0,6 içeriyorsa bu daha sonra kendi toplam güç, 750 / 0.6 = 1250 VA eşittir vardır.

Aktif ve reaktif güç, tasarımında sahip ekipman yanı sıra, elektrik motoru, hesap başlatıldığında ortaya çıkan ya da nominal değere göre birkaç kat daha yüksek tepe akımları, başlangıç ​​içine almak gereklidir. (Kesir birkaç saniye) kısa süreli rağmen, küçük elektrik santralleri (jeneratörler), stabilizatör ve UPS çalışmaları üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Birçok üretici imal ekipmanın şartnamelerde bu seçeneği göz ardı edip satın alma veya servis merkezi ile bir danışman ile kontrol edilmesi gerekir. Mümkün olduğunda, bununla birlikte, bir uç durumda, başlangıç ​​akımı katsayısının ortalaması değeri kullanmak mümkündür (yaklaşım göz önüne alındığında, bu değerler, gerçek durumu yansıtmayabilir) değil başlangıç ​​mevcut ev aleti ölçün.

Bu soğutma şırası yukarıda daha önce katsayısı ani akım ile çarpılır elde edilen 1250 BA değeri belirtilen ve mütevazı pasaport 700 W x 4 = 5000 VA 1250 haline elektrik tüketicinin son tespiti için gibi olduğu.

içerme süre sonra motorun koşullarının neden baskın akım katsayıları arasındaki farklar. çalışma hızının giren ek olarak soğutma motor veya dalgıç pompa, pompanın, sırasıyla bir soğutucu ya da su, hareket kadar başlangıçta maksimum direnç hemen sonra başlamalı yana. Ve hareket nedeniyle direnç giderek artar hızlanma sırasında, motorun rölanti için delme veya vakum.

Başlangıçta Büyük ani akım ve soğuk sarmal birkaç kez direnci düşük çünkü akkor yerine, akkor lambalar vardır. Bu durumda akımın başlangıç ​​oranı 5 olabilir - 13, fakat kısa süreli (0,05-0,30 saniye), bu hesaba lambaları bir dizi alamaz, ancak imalat sayıları, ihmal edilebilir akım dalgalanmaları artık doğan yüzlerce ulaşabileceğiniz başarılı. 2.0 - akım oranı başlangıç ​​elektronik ateşleme floresan lambalar için 1.1'dir.

Birisi akıllıca elektrikli ev aletleri hesaplama yöntemini açıklamak mümkün olsa bile, bu makalesi için çok teşekkür ederim.

Büyük elbette teşekkürler! I) Bu makalede yardımcı olacağını umuyoruz

toplam gücü nasıl hesaplanacağını göstermektedir Lütfen

pasaport verileri belirtilen eğer gaz tüketimi lambasını tasarruf

besleme voltajı 220 ve akım 400 mA güç çıkışı 46vatt

Ben de gerekir kukuyu miktarını hesaplamak için, size kW bir saat içinde tüm elektrikli ekipman tüketir kaç biliyor musunuz elektroeneogii tüketmek nasıl söyle

Topikal kullanım için bir şerit 120 SMD3528 sıcak beyaz,

LED şerit SMD3528 sıcak beyaz, 120 LED'ler metre başına. için tasarlanmış dış mekan kullanımı (IP64).

Parlaklık 690 lümen (1 metre).

Çalışma gerilimi 12 volt.

Güç tüketimi sayacı 1 8 watt.

Benzersiz yat güneş, rüzgar ve su enerjisini kullanarak, 6 yıllık yolculuk uygulamak

Paris'te başladı proje, eşsiz, henüz gözlenmemiştir. enerji ve hayat modern sistemlerle donatılmış spor yat, başka şeylerin yanı sıra, dayanıklılık amacıyla, uzun bir yolculuğa çıkmak ve "yeşil" enerji teşvik.

Enerji devrimi sessizce yaklaşan

petrol azalan fiyat iyi olduğunu ve bu zemin üzerine taze gerçekleri bir seçim oldu. Onlar bize yakın gelecekte petrol gerekliliğini kaybedecek emin olmak için yardımcı olur. Birçok ülke artık yakında bile $ 11 daha sonra 25 $ için bunları satmak zorunda ve olacak gibi 40 $ stokları satmak için petrol üretimini artmaktadır boşuna değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 7 =