kübik panoları hesaplamak için nasıl

Nasıl kurullarının gerekli hacmi hesaplamak için?

Makul ekonominin bir yolu - daha fazla ve daha az gerekli miktarda inşaat malzemelerinin alım,. Özel sahibi belirli bir iş için satın almak gerekiyor ne kadar ve hangi numunelerinin farkında. Sadece partiler (toplu) - Ama zorluk kurulu parçası nadir istisnalarla, satılmaz olmasıdır. Ve hiç kimse yapımı için bir kaç parça satın alır. Nasıl kaç m3 ahşap satın belirlemek için?

Nasıl bir kereste seçilir?

1. kendi ileride kullanılmak özelliklerine göre boşlukları gerekli türleriyle anlamak için. Bu ürün, tahta kenar kalmış ve kesilmemiş olarak sınıflandırılır. ahşap olması ve başka gerekli ve edilirse, sonra satış miktarının ayrı ayrı türün üretimi için gerekli olan sayın.

2. Lineer ürünlerin gerekli parametreleri üzerinde karar verin ve tek bir boyut çevirir. kübik kapasite yana - 3 m, o, uzunluk, genişlik ve kalınlık metre yazılmalıdır o zaman daha kolay olduğu kabul edilir.

3. Her bir tür ve büyüklükte parçalarının sayısını hesaplayın.

Yapım aşamasında kartı uzunlukları gerekmektedir. onlar çok farklı bu parametre ise, ayrı ayrı her bir grup için kübik içeriğini hesaplamak için gerekli olan - yani kesme yaparken atık azaltabilir. Ürünler yapı malzemelerinin piyasaya satılan ne kadar öğrenmek için, önce göz önünde tavsiye edilir. Her üretici kendi boyutlarına sahip olabilir onlar gerçeği. bu değerler ürünlerin gruplandırılmış ardından gerekli kurullarının ne kadar ve hangi tür saymak gerekir için öyle. Bir kendisi için masa ve tüm iyi düşünülmüş oluşturursanız, kaydetmek güzel olacak.

kereste hacminin hesaplanması Özellikleri

Çeşitli boşlukları (günlükleri, panoları, kirişler) kapsamını belirlemek için tipik tablo vardır. mümkün hesaplayın ve uzman web sitelerinde mevcuttur hesap makineleri yardımıyla. Ama pratikte, "tarla" koşullarda, "el" modunda çalışmak. yığınları piyasada tam olarak 1 m3 yerleştirilmemesini gibi bu, bir bant ölçüsü kullanılarak, kurulu kübik içeriği olarak kabul edilir.

1. Kesme tahtası.

(Okula unuttum olanlar için) örneği.

  • Uzun 6 m ve 200 mm genişliğinde "sorokovke" Yaklaşık (ölçümler hataları kaçınılmaz olduğundan) kübik içeriğini hesaplamak. aktarımı yapmak, elde edilir: genişlik - 0,2; kalınlık - 0, 04 (m).
  • Sonuç olarak, verilen parametreler ile tahta 1, kesme motoru hacmi - 6 x 0.2 x 0.04 = 0.048 m3. teknik, ana şey basittir - tüm boyutları "m" çevirmek unutmayın.
  • kübik kapasite bölü 1 m 3 - Böyle aritmetik işlem üretilen bir "küp", kaç panoları hesaplamak istiyorum.
  • 1 / 0.048 = 20.83 - Örneğimizde. en yakın tam sayıya yuvarlama - 21 adet.

2. Boules Ürün.

Yan yüzleri işlemine tabi değildir. paketinde ürünler genellikle peresortitsu ile yatıyordu. Bu ahşap değişik ırk ve boyutları (iş parçasının özellikle genişlik) değişir olması anlamına gelir. Böyle bir durumda yığın hacmini hesaplar zordur. aşağıdaki gibidir:

  • paketini inceleyin. Görev - 2 en pürüzsüz panoları seçin. Ve bir - en dar, diğer - En geniş.
  • Her tüm boyutları çıkarın ve uzunluk, genişlik ve kalınlık için ortalama değerleri hesaplamak için kullanılır.

Örnek. 15 cm, diğer - - devre 35. Kapak ve bölmek -. Boş bir genişliği (15 + 35), diğer hesaplamalar için / 2 = 25 cm metre tercüme - 0.25. ve diğer ikincil doğrusal parametreleri aynı prosedür ile tespit edilmiştir.

kesilmemiş kereste için özel hesaplamalar nedir? Onlar çıkıntılar var. çarpıtmalar numuneler birbirine uyacak çünkü Sonuç olarak yoğun değildir. boşlukların ve aralıkların - bir sonucu olarak. Bu nedenle, bir düzeltme faktörü büyük ölçüde nem ve odun bağlıdır, hangi alınır. 0.62, maksimum - - Onun minimum değer 0.7.

Uygulamada, malzemelerin kalitesi "gözle" belirlenir ve bu nedenle değişiklik ortalama alır - 0.66. nihai sonucu elde etmek için, söz konusu oran üzerinde çıkan kübik içeriği çarpmak gerekir.

Büyük bir yığın çalışıyorsanız, o zaman hesaplama hatalarının olasılığı önemli ölçüde artırır. Değil fazladan ödeme, bunlardan her biri için 10 adet bir paket içinde panoları depolamak için tavsiye edilir, ve ölçümler sonraki hesaplamalar küp çözme ile alınmıştır.

Aynı prosedür vasıtası ile, ve hesaplamalar (kütüğün) kalmış için yapılır. katsayısının tek fark. Onun önemi aralığında 0,48 yatıyor - 0.74.

için tasarlanmış (İngilizce. Oriented Strand kartından) kısaltması OSB ya da OSB ile, yonga levha Yönelik.

en yaygın olarak kullanılan malzeme kategorisi kontrplak içerir. Mevcut çeşitler yaprak hem de kullanımına izin.

sauna odası iç astarı için oldukça uygundur bitirme malzemeleri, bolluğuna rağmen.

küpün içinde kurullarının sayısını hesaplamak için nasıl

kurullarının kübik kapasitesinin hesaplanması için bir hesap makinesi hızlı boyutu ve onların maliyetine bağlı kurullarının belirli sayıda alır ne kadar hesaplamak için izin verir

Sonuç alan hesap makinesi, tip, uzunluk, genişlik, panoları kalınlığı, metreküp başına maliyet elde ve "Rasschitat9raquo tıklayın;

Str. En Dorogomilovskaya 10

Yapı 1 Dmitrov Shosse. 163 ve, döşeme -1

1 küp içinde kurullarının Hesaplama numarası. Tablo kesilmiş bölümleri. tek küp olduğu gibi Tablo 6 metrelik panolar

Bu sayfada her metreküpte kurullarının sayısını saymak mümkün olacaktır. Ayrıca gösterilen Kesilmiş levhaların standart bölümlerinin bir masa ve 6 metre uzunluğunda küp 1 Tablo numarası (ahşap) 'dir.

kesiti ve uzunluğu metreküp levhalar (ahşap) sayısını hesaplamak Hesap

o küpler ne kadar - Hesaplama kurullarının sayısını (kereste) bilir?

YANIT: Bu plakalar (kereste) 0 $ değerinde 0 m3'tür

Tablo standart boyutlu kereste plakalar ve bölümleri.

Dilimli panoları ve kereste 24454-80 GOST uygun standartlar var "yumuşak odun kereste. Boyutlar"

tek küp olduğu gibi Tablo 6 metrelik panolar

6 metrelik standart boylarda kalaslarla için aşağıdaki tabloyu hesaplayın. Kereste küçük kesitler kesinlikle perakende satışları az 6 metre mevcuttur. Genellikle 3 m ya da 2.5 m. Olmayan herhangi bir standart boyutlarda miktarını hesaplamak üstünde makinesini kullanmak için.

domatut.rf - profesyonel inşaatçılar ve kendi elleriyle inşa edenler için bir site. kayıt, kompozisyon ve inşaat yürütme belgelerin davranış sipariş hakkında makaleler. iş günlüğü ve belgelerin doğru doldurulması örnekler. İnşaat ve montaj işlerinin tasarım ve üretim teknolojisi hakkında makaleler. Hesap malzeme ve profesyonel inşaatçılar için diğer yararlı bilgiler ve kendi elleriyle inşa edenlerin miktarını hesaplamak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 6 =