İki bölge fotoğrafın içine oda bölmek için nasıl

iki bölgeye oda bölmek için nasıl

iki bölgeye oda bölmek için nasıl - Bu soru sıkça serbest plan stüdyo daire ve daire sahipleri tarafından sorulan, ama aynı zamanda aynı odada iki tamamen farklı bölgeleri birleştiren küçük daireler, ilgilendirmektedir.

iç oda aynı tarzda yapılırsa, o farklı bir amaca hizmet içinde 2 bölgeleri yerleştirmek zordur. Ama tasarımcılar hatta küçük bir odada, örneğin, uyum içinde olacak böyle bir iç mekan oluşturan çünkü pes tavsiye edilir, oturma odası ve bir yatak odası.

iki bölgeye ayrılması Radikal yöntem

Bir bölme ile oda bölebilirsiniz. (Eğer oda arasında ek ısıtmaya gerek yoksa) mutlaka bir tuğla duvar yapmaz, bir metal çerçeve üzerine monte alçıpan yardımı ile ikiye bir oda bölebilirsiniz.

bu çözüm, küçük odalar için uygun olmadığını Bununla birlikte, akılda tutulması gerekir. 2 daha da küçük parçalara bölünmüş Küçük alan, daire konut kısmı daha teknik bir oda gibi onları rahatsız ve daha yaparak, odanızın işlevini mahrum edecek.

Bu dairelerin cazibesi artık duvarlar olmasıdır, çünkü bu çözüm, çoğu stüdyo daireler için uygun değildir. Sen değerli büyüklüklerine kısmındaki "çalmak" değil, hiçbir olumlu sonuç elde etmedi.

imar daire ana yöntem

Büyük bir odada bir bölümü yüklemek istiyorsanız, o zaman pencereye dikkat. Her iki alanlar, en az bir pencere vardı ki bir bölümü takılması tavsiye edilmektedir.

Bazı durumlarda, bir çözüm imkansız ve odalardan birinde hiçbir doğal ışıktır. Bu durumda, odayı izole edebiliyor renkli veya buzlu cam, bir bölümü yapmak en iyisidir, ancak ışığı aktaracak.

imar için mobil bölümleri

her zaman arzu ve ihtiyaçlarına uygun değişiklikler yapılmasının mümkün olacak imar alanlarının Artı bu yöntem. Bölme farklıdır. Örneğin, bir alüminyum çerçeve üzerinde bölümler tamamen zeminden tavana alanı ayırt edebilir (onlar tabanına sabitlenir bu durumda "sıkıca" onları taşımak veya temiz olanak sağlayan değil). Bunu daha şeffaf hale duvarların tasarım seçebilirsiniz - cam veya plastikten yapılmış "sağır" ve hatta laminat. Mükemmel iç çözümler fotoğraf resimlerle bölüm olacak. Bu şık tasarım öğesi yalnızca boşluk bölgeye aktarmak yardımcı değil, aynı zamanda oda alışılmadık bir görünüm vermeyecektir.

boyutunu küçültmek etmemek için odanın kısmını kapsaması isterseniz, ekranı kullanın. ekranlar farklı yükseklikler olduğundan, (genellikle uyku) ikinci dilimini kapatın ama tavana ekranın ucundan boşluk bırakacaktır birini seçebilir. Böylece kesintisiz sağlayacak odanın bu kaplanmamış parçasıdır.

Ellerin sahip olabilirler uygun bir ekran Üretiyor, bu çok kolaydır. Karakas ekran çivi ve köşeleri birbirine yapıştırma, uygun uzunluktaki çubukların yapılmalıdır. sabitlenen Renk demiryolu ve ekranda birbirine bağlamak, döngüler menteşeli. Düz ya da desenli, ipek ya da keten: Eğer çerçeve tamamen herhangi bir kumaş çekebilir. Kumaş, renk ve desen seçimi ana binanın iç bağlıdır. ekranlar için ayaklarının unutma.

Oda imar Raf

imar binanın Bu yöntem tasarımcıları arasında çok popüler. Yükleme rafları açıkça farklı bölgeleri sadece tanımlamak yardımcı olur, ama aynı zamanda odanın işlevselliği ekler. rafın Raflarda kitap ve çiçekler, vinil kayıtları ve Dergilerinizi yerleştirebilirsiniz. Farklı ülkelerden getiren fotoğraf ve hediyelik eşyaların yer yoktur. olağan dışı şekli raflar seçmeyi deneyin, ardından bölgeleri arasındaki sınır çok sert görünmeyecek.

iki bölgeye oda bölünmesi için renk

renk yoluyla İmar uzay, belki en basit biri ve aynı zamanda sofistike teknikler de. Bu onarım aşamasında daire mevcuttur. sahiplerinden kaynaklanan temel sorun - Uygun renk seçimi. renk sadece kontrast olması gerektiğini unutmayın, aynı zamanda birbirleri ile iyi kombine etmeyin. Soğuk ve sıcak bir dizi 2 renk seçerseniz, aralarındaki uyum sağlamak için daha fazla çaba gerekmektedir.

birbirlerinden çok "müstakil" bakmadı alana için, çeşitli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu nedenle, örneğin, yemek alanı ve oturma odası için soğuk gök mavisi için sıcak turuncu rengi seçin, ikisi arasında mükemmel bir kombinasyon elde etmek deneyin. oturma odasında turuncu tonlarında aksesuarlar yerleştirin. Bu minder ya da büyük kabarık halı, masa gölge lamba, ya da güzel turuncu çiçekler ile bile bir resim olabilir. Buna göre yapmak ve yemek alanının iç tasarım olmalıdır. Bu unsurların hepsi aynı güzel odada iki farklı alanlarda bağlayacak - masa, bir sandalye koltuk üzerinde doğrudan yer Mavi masa örtüsü ya da yemekler, avize,.

Zonlu uzay can sadece iç yüksekliği yardımıyla olası renklerin yardımıyla, görsel imar ile. Bu yöntem kapsamlı çalışma için çağrılar gibi, aynı zamanda onarım tesislerinin sahnede münhasıran mevcuttur. Belirli bir alana ile ilgili olacaktır, her biri iki seviyeli tavanlar, yapabilirsiniz. Sınır bölgelerindeki anda ve aynı zamanda zemin bölümüne kaydırın. (Örneğin, yemek alanında katta mutfak ve laminat döşemeleri) farklı malzemeler kombinasyonu ile oldukça kolay hale getirin. Daha pahalı, ama aynı zamanda çok daha etkili bir yol - podyumlarda yaratılması. Alçı Benzer tasarımlar tanınmayacak oda dönüştürebilir.

Ama yüksekliğini almak ve oda çok "kısa" yapmak riskiyle çünkü alçak tavanlı daireler podyumu kullanmamaya dikkat edin.

iki bölgeye odanın Ayrılması: rahat bir ev için basit fikirler (25 fotoğraf)

Birçok imar görmezden. Aslında, bu iç tasarımının en önemli unsurlarından biridir. ikiye odanın Uygun ayırma, işlevselliğini artıran konfor ekler ve küçük bir dairede Yer darlığı sorunu çözer. Önemli olan - imar alanı en uygun yöntemi seçin.

uzay bir tuğla duvarın bilgilerden, birçok yönden zonlu ve hafif bir gölgelik ile sona eriyor. Bazı yöntemler bir oda sadece görsel olarak, seslerden korumalı ve kokuyor paylaşır. Jakar perdeleri mutfakta uygun değildir ve hımbıl tuğla bölme sadece küçük yatak odası bozar.

bölmeler kurulumu sırasında bu kurallar tarafından yönlendirilir:

  • uyku alanı odası ve oturma alanı en karanlık kısmında olmalıdır - en parlak bölgesi.
  • Oda duvarı ayrılması olarak, bunun her bir parçası olarak en az bir pencere olması gerekir.
  • Küçük odalarda büyük ve kitlesel duvarlar, görsel bölünme vurgu kullanmayın.

Bir bölme ile odanın ayrılması

Bölmeler sabit ve dönüştürülebilir edilir. katlama ve kayar - sabit çerçevesi, çerçevesiz ve modüler ve transforme ayrılır. Odanın büyüklüğüne ve stiline göre onları toplayın.

Sabit bölümler alçıpan, taş, ahşap, metal, cam imal edilmiştir. Çoğu zaman, onlar tasarım öğeleri olurlar.

Alçıpan bölmelerin doğru montajı depolama için kullanılan oldukça sağlam tasarım yapar.

Ahşap bölme ağır, çok kolay ve şık görünüyor yapmaz hemen her iç alana sığar. Bazen Accessorize.

Cam bölmeler kolay, şık ve hava bekliyoruz. Onlar mükemmel yatak odası, gardırop veya çalışma alanından banyosu ayrılması için uygundur.

Metal bölümleri ajur bakmak ve görsel ayrı odaya hizmet vermektedir. Onların yardımı ile işçi veya yemek alanı ayırmak için uygundur.

Dekoratif bölümleri ışık ve ses, ama görsel olarak ayrı yemek odası, çalışma alanı veya rekreasyon alanının geçişini engelleyen ve oda daha rahat yapmazlar.

Sürgülü duvarlar açıkça ikiye oda bölmek ve hızlı bir oda dönüştürmek için izin verir. Yani mutfak ve yemek odası, yatak odası ve oturma odası paylaşabilir ve çocuk odası. Aynı şekilde, ayrı sundurma veya yatak odası bir balkon. Böyle bölümleri bütün bir duvarı yerini alabilir, ancak oda hantal hale vermedi.

Buzlu cam oda çok karanlık olmasına, ancak iki farklı kişiler için odada olmak rahatsızlık vermeden verir vermez.

Ayrıca, sürgülü bölümleri çalışma alanının ayrılması için idealdir.

Bölmeler yemek odası ya da oturma odasından çalışma alanını ayırmak için mutfakta ihtiyaç vardır.

oturma odası ile kombine yatak, çeperler rekreasyon alanı artırabilir veya misafirler için bir yatak gizlemek.

raflar ile oda bölünmesi

Raflar görsel birkaç parçaya oda zonlu ve kabin işlevini yerine getirirler. Bunlar kitap, yemekler, oyuncaklar, gadget'lar ve süslemeler tutun. rafları genellikle oturma odası, yatak odası veya kreş ana rekreasyon alanına ayrılır.

Işık, narin raf alanı daha rahat ve depolama için kullanılan uyku yapar.

Büyük rafları montaj teknikleri için uygundur ve iki tam teşekküllü bir bant içine oda bölün.

Uyuyan bir bölgeye odası ve çocuk için çok önemlidir oyunlar için bir bölge, oyuncaklar depolanmasını düzenlemek ve bölmek için bir yol - çocuk odası rafa.

rafı ayrıca oturma odasında birlikte, yatak odasında kullanılır. Bu görsel maskeleri yataktır.

perdeler kullanarak odanın ayrılması

Perdeler iyi yatak imar için uygundur. Onlar durum daha samimi hale konfor, zarafet ekleyin. Malzeme, ağır ve yoğun ve hafif ve ince her ikisi olabilir.

Bir daire-stüdyoda odanın geri kalanından uyku alanı ayırmak için, opak ışık geçirmeyen perdeler kullanın.

Bir perde ile oturma odasında çocuklar için küçük bir köşe oluşturarak.

Güzel ve pahalı perdeler iç vurgu olur ve yatak odası tasarımıyla daha uyumlu. Buna ek olarak, oda daha rahat olun.

Bir perde ile oda ayırma yadsınamaz avantajı - herhangi bir zamanda herhangi bir sorun olmadan fırsat odasının tasarımını değiştirerek onları değiştirmek için.

ışık ile oda ayrılması

, Koku gürültü azaltma ve ortadan kaldırılması dert ışıkla imar kullanmak ayrı bölgeye oda ayırmak gerek yoksa. Farklı parlaklık ve farklı ışık kaynaklarının kullanımını vurgulayarak birkaç parçaya oda böler.

yemek masası üzerinde ek aydınlatma görsel olarak yemek alanı ayıran ve üzerinde odaklanır. Bu oturma odası ile yemek odası ise avantajlı bir çözümdür.

döşemeli mobilya yakınındaki yumuşak ışık kaynakları rekreasyon alanını vurgulamak için ekledi.

Aydınlatma süsleme malzemeleri değişiklik iki bölge arasındaki neredeyse berrak bir çizgi yapar.

Aplikler, zemin lambaları ve masa lambaları oturma alanı veya uyku, çalışma alanı vurgulamak yardımcı olur. Onlar, ucuz cep ve fazla yer almaz.

mobilya yardımıyla odanın ayrılması

giderek görsel mobilya ayırma. Yemek alanı, büyük stüdyolar ve odalar bölümü ile bir oturma odası için uygundur.

Mobilya farklı renklerde büyük bir tek odada ayrı bölge seçmenize olanak verir.

Sadece doğru konum seçmek nedeniyle bir yatak çeşitli bölümlere oda böler.

renk yardımıyla odanın ayrılması

geniş odalar ve stüdyo daireler konforlu ve rahat olun ve renge göre ayırma kullanarak, fonksiyonel alanları bölün belirleyin. Odanın her belirli bir renk tahsis edilir.

net bir renk bölümü yer almadan farklı bölgelere küçük bir oda böler.

bir duvar herhangi iç ile uyum uyum vurgulayın.

Farklı renklerin kullanımı koyu tonlu rahat ve ahenkli bir atmosfer yaratır.

bu yayını nasıl geliştirebileceğimizi bize anlatın?

"Iki bölgeye odanın Ayrılması: basit fikirler rahat bir ev için (25 fotoğraf)" konulu Yorum Yok

Yorum bırakmak Cevabı iptal

slayt gösterisi

elleriyle Bahçe el sanatları: Yaratıcı fikirler, trendler, örnekler (67 fotoğraf)

bahçede veya büyük avlu mutlu bir sahibi, ancak peyzaj tasarımcısı ise gerçekten yok. ayrıca

HT Kat - tipleri, faydaları, istifleme teknoloji ve fotoğraf fikirler

3D kendiliğinden yayılan zemin - Pazarda mevcut tartışmasız en gözde döşeme. Gerekir karşılaştırılamaz. ayrıca

tuğla cepheleri fayda, malzeme ve tasarım varyasyonları

Cephe - Diğerleri onun zevkinize uyacağı herhangi ev arama kartı. ayrıca

Bir yatak odası ve oturma odası (90 fotoğraf) içine odanın İmar - düzen ve tasarım

yatak odasına odası ve oturma odasından İmar genellikle iki durumda yapılır: Oda çok büyük ve görsel küçük ve daha yoğun olan yapılması gerektiğini ve ne zaman tam tersi, oda çok küçük, ama koyun ve uyku ve yaşam alanı için gerekli olduğunda. Bu sorunun çözümü iki varyantı herhangi birinde imar alanıdır.

çeşitli şekillerde zonlu alan:

  • ek duvar birimi için farklı malzemelerin kullanılması. Çoğu zaman bu gibi durumlarda, bir alçıpan. Kullanımı oldukça kolaydır ve nispeten basit ve ek bölümler veya çitler düzenlemek kolaydır;
  • Farklı renk ve dokuda duvarların Dekorasyon. Bu teknik sıva ve yapıştırma duvar kağıdı, görsel resim yardımıyla bölgeye odası bölmek için olanak sağlar;
  • Mobilya ayırma.

yatak odası ve oturma odası hem de dahil olmak üzere bu tür çok fonksiyonlu iç iki biçimde sunulabilir: Bir yatak odası-stüdyo ve yatak odası transformatörleri.

Proje oturma odası ile kombine yatak odası kolayca oturma odası ve mutfak, bir yatak odası içeren tek boşluk olan bir yatak odası stüdyoda dönüştürülür. Tüm bölümler böyle tesislerinde kaldırılır. hepsi sadece farklı dekor ve mobilyalar İmarlı. kiremit rengi ile uyumlu olarak, renk Örneğin, mutfak alanı kiremit duvar, çekilmiş sıvalı de yumuşak bir geçiş ve boyalı. Sıvalı ve boyalı alan oturma odası ve yemek olarak hizmet verebilir. Merkezde bir yuvarlak masa ve üzerine monte edilmiş bir lamba düzenlemek için daha iyidir. Odanın köşesinde bir büyük köşe kanepe ve TV yer var. Sen, uzan tv ve uyku izlemek gibi olabilir. Aynı zamanda bu tuhaf yatak odası ve oturma alanı ortaya çıkıyor.

Kendisi küçük olduğunda trafonun tarzında oturma odası ile yatak odası yapma mümkündür. Sonra tüm mobilya dönüşüm mekanizması ile donatılmış olmalıdır. Yani, sabah, yatakta kolayca bir dolaba dönüşmesi gerektiğini ve geri akşamları. tek hareketle Küçük kanepe bir sandalye almak için. Tipik olarak, mobilya bu parçalar tüm kolayca transforme edilebildiği bir özel podyum, yerleştirilir. daha doğru bir oturma odası belirtmek için, bir şömine, küçük sehpa ve birkaç sandalye yerleştirebilirsiniz.

değil her yaşlı kişi görüntüleyebilir ve günlük olarak bir yatak koymak mümkün olacaktır çünkü bir oturma odası ile bu varyant tasarım yatak odası, gençler için daha uygundur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 29 = 30