Nasıl sıva alçıpan için

o sıva alçıpan mümkün mü: nasıl ve ne yapmalı?

nasıl alçı kartonpiyer merak, bağımsız bir onarım başlattı Birçok hevesli sanatçı. gömme ve dikişleri takviye, vidalar, tüm uçağın nihai hizalama oluklarına sayarlar: Gerçekten de, alçı levhalar kurulumdan sonra bitirmeden önce bazı manipülasyon gerektirir. sıva veya macun - Ama herkes malzemesinin tür bu amaçlar için kullanılır bilir. Roughing için kullanılan ne malzeme, sıva alçıpan gerekiyor ve sıva gerçekten ihtiyaç durumu göz önüne Bakalım.

o sıva alçıpan gerekli mi?

aşağıdaki gibi en sık olacak, GCR sıva ile ilgili sorulan sorular:

 • Nasıl duvar altında sıva alçıpan için?
 • alçı tavan ve alçıpan gibi?
 • Nasıl alçıpan duvarları sıva için?

hiçbir şey: Çoğu durumda cevabı aynı. Çerçeveye tutturulmuş alçı levha ile de denir alçıpan alçı levha harç duvara uygulanacak aynı işlevi yerine getirir ve bu hizalanır. herkes sıva ve macun arasındaki farkı söyleyebilir çünkü bu sorunlar ortaya çıkar.

Alçı - kaba sert hizalama için bir madde. Bu kaba yapısının yeterince kalın uygulanır ve bir baz önemli kusurları ortadan kaldırmak için tasarlanabilir sahiptir. Böyle ince bir tabaka neden olmaz çünkü bile en ince taneli alçı harcı, işleme GCR macun yerini alamaz.

Kalafat sadece birkaç milimetre kalınlığında uygulanabilir, böylece bir binanın, bir ince bölünmüş bir karışımdır. kuruduktan sonra bu sıva biz alçıpan duvarlar bittikten sonra görmeyi beklediğiniz mükemmel pürüzsüz bir yüzey elde edilmesine olanak tanıdığı.

Böylece, duvarlar, tavanlar ve alçıpan başka inşaat sıvalı ve macun gerek yoktur. Eğer FCL kuralları konusunda tavsiye sıvama yakalandı Ve eğer, bu makale güvenmiyorum - bu beceriksiz bir yazar tarafından yazılmıştır.

Alçıpan alçı yerine özel durum kural sadece belirli bir durumda, uygulanır ve bundan sonra tarif edilecektir.

Yani, bunun yerine FCL üzerinde sıva sıva uygulanması gerektiğini buldular. Bu durumda, bir o gerçekten gereklidir nasıl isteyebilir. Bazı insanlar duvar altında alçıpan duvar astar yüzeyinde koymak için yeterlidir, ancak bu çözüm doğru olmadığını düşünüyorum.

GCR durumunda doldurmayı aşağıdaki görevleri yerine getirir:

 • zayıflıklar eklemlerin güçlendirilmesi sayfalar arasında eklemleri, doldurur.
 • Alçı levhalar çerçeveye bağlı olan vasıtasıyla maskeler vidaların girinti, bitiş döşeme vidalarla paslanmasını önlemektedir.
 • Yükleme sırasında oluşabilecek ezik ve küçük çatlaklar gizler.
 • Bu boya yüzeyi yapmanızı sağlar, bu yüzden mükemmel düz ve pürüzsüz görünüyordu.
 • paperhanging için GCR hazırlanmasında kepekli malzeme "sıkı" bir karton yüzeyine yapışmaz izin veren koruyucu bir tabaka oluşturur. Bunu zarar vermeden alçı duvar kaldırmak sonraki onarımlar sırasında macun, duvar kağıdı atlarsanız, bu başarılı olmayacaktır.

Önemli! Farklı karışımlar macun sızdırmaz dikişler için alçı ve tüm yüzey macun tabakaları arasında kullanılır. İlk durumda, örneğin, eklemlerin için özel bir dolgu maddesi kullanmak gereklidir, "Knauf Uniflot", ikinci - ince tabaka son macun karışımı.

kağıt şerit veya serpyanku kullanarak eklemleri gömme kurallarına günü burada okunabilir.

"Z" den "A" dan Teknoloji macun alçıpan burada ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Ne zaman can Alçıpan üzerine sıva uygulaması?

Alçıpan duvarlar ve tavanlar tek bir davada sıvalı edilebilir: yapı zayıf ve dengesiz monte edildiğinde. adım karkas de montaj hatalar yapılmışsa, profiller veya ahşap tahtalar projeksiyon ve çöküntüler olabilir bitmiş alçı yüzeylerde, düzeyde maruz kalmaz, o kadar doldurulabilir.

Bu durumda, iki yolu vardır:

 1. , Alçı vur çerçeveyi sökmek ve yeniden monte edin.
 2. sıva kullanılarak uçağı hizalayın.

Çünkü söküm ve zarar görebilir sayfaları yeniden montaj sürecinde, bazı durumlarda, yüzey sıva daha kolay olacaktır.

Alçı sıva hizalama eğri yüzeyi

alçıpan tavan veya duvar hataları taahhüt düzeltip bitirme işlemine hazırlamak için, ihtiyacınız olacak:

 • Spatula - Geniş ve dar.
 • Alçı sıva.
 • eklem ve bitirmek için Dolgu.
 • uygulaması için primer "Beton-kontakt" ve yastık.
 • Kağıt şerit, ağ-serpyatka ya da cam elyaf, yaklaşık 7 cm'lik bir genişlikte şeritler halinde kesilir.
 • karıştırılması için bir karıştırıcı kabı oluşturmak.
 • Uzun düzeyinde veya kuralı.

işe alınıyor. İlk aşamada - birleştirme, yüzey hazırlanması.

 • Bu, montaj öncesinde yapılmazsa ise, bir bıçak ile bir sivri yapı alçıpan levhalar ile kenarları pah.
 • Gruntuem dikişler. Kuruduktan sonra, dikişleri için özel bir mühürleyen ile onları doldurun. Armiruem eklemler: Eğer kağıt bandı kullanıyorsanız, merkez dikiş dolgu tam olarak tutkal, PVA tutkal daha iyi kullanmak için fiberglas.

 • macun aynı karışım vidalar şapkalar delik bulaşmış.
 • Kurutma işleminden sonra, sıva tüm yüzeyi "Beton temas" prime.

Alçıpan sıva malzemesinin uygulanmasından önce, astar olup eritilebilir ve düzgün bir mukavva yüzeyi ile sıvı karışımının yapışmayı geliştirecektir.

Nasıl eşitlemek için sıva alçıpan? Bundan sonra ne olacak usulsüzlüklerin ölçeğine bağlıdır.

yüzeyde çentikler küçük ise, sıyırma üzerine sıvama yöntemi kullanabilirsiniz:

 • alçı karışımı ile doldurulmuştur derinleştirmek.
 • Çözelti kuralı uzanır. Girinti sıva ile doldurulur, bu düz kısım küçük tabaka dönecek.

Daha ciddi düzensizlikler ve bozulmaları düzeyi sergilediği yanıp sönme profili kullanmak gerekir olarak sıva uygulaması bir düzleme elde edilmiştir, bu sayede.

sıva yüzeyi kurutulduktan sonra zımparalanarak macun, geleneksel bir şekilde olması gerekir. duvar kağıdı birinin yeterli olacaktır altında Astarlı, 2-3 kat uygulayın gerekir.

Nasıl sıva alçıpan için? o sıva alçıpan mümkün mü? elleriyle sıvacı alçıpan

Oldukça sık, acemi Tamirci merak ne ve nasıl alçı kartonpiyer üzere. Biz FCL ayrıca kuru sıva denir gerçeği ile başlamalıdır.

GCR sıva denir Neden

İlk olarak, bu maddenin kullanımının tabakalar gerçekleştirilebilir duvar ve tavan hizalama, hem de düzlem kusurları mühür. İkinci olarak, FCL yükleme ıslak çalışma ile ilgili değildir. Üçüncü olarak, sac duvar kurulumdan sonra bu dekorasyon başlatmak için hemen izin veren düz ve pürüzsüz hale gelir. Bazı alçıpan İdeal düzgünlüğü getirmek gerekli değildir olduğuna inanıyoruz. Ancak, bu konuda uzman görüşleri ayrıldı.

Eğer çok alçıpan sıva olup olmadığını merak ediyorlar, daha tam Bunu anlamak için gereklidir. Bazı sıva yaprak gerekli olmadığı iddia - bir boşa çıkmıştır ve zaman ve çaba ister. Diğer ustaları sıva başvuru süreci duvar stresli olduğunda, ihtiyaç duyulan ve orijinal görünümünü kaybetmiştir söylüyorlar.

bu su direnci kalitesi yalnızca Genel olarak, bu sıva alçıpan mümkündür. Kaplama bileşimi, bir astar ile kaplanır, her biri, ince tabakalar, içerisinde, birkaç geçiş içinde yapılmalıdır. Bunu yapmak için, alçı ihtiva eden malzeme için amaçlanan derin nüfuz yapısını kullanır.

nankör bir görev - Eğer sıva alçıpan gerek olup olmadığı hakkında soru anlayın. diğerleri bunun sıva yüzeyine gerekli olduğunu iddia ederken bazıları macun ince bir tabaka yeterli olacağını düşünüyoruz. Eğer mükemmel bir sonuç elde etmek istiyorsanız, o özellikler aşağıda ele alınacaktır hangi tür eğitim yürütmek için gereklidir.

sıva uygulamadan önce alçıpan hazırlama işleminde daha fazla yönlendirme

nasıl duvar altında alçı kartonpiyer için konuyu açmışken varsa, özellikleri ve yüzey hazırlama hakkında bilmemiz gerekir. vidalar, girintiler ve usulsüzlük kullanılarak monte GCR çoğu yüzeyde kalır sebeple. Bazen alçıpan montaj sırasında bükülebilir ve bazen İğneli kullanılan eğri yapılar oluşturmak için. resimler üzerinde böyle bir etkisi sonrasında girinti çok büyük bir rakam kalır. Bütün bu dezavantajlar duvar kağıdı uygulamadan önce ortadan kaldırmak için önemlidir.

ihtiyaç nedeniyle alçıpan ve daha sonraki son katman arasında yapışmayı arttırmak için önemli olduğu gerçeğine bir astar kullanımı. Primer deri santimetre başına uygulanmalıdır. Bu genellikle köpük silindiri veya geniş fırça kullanılır. aksi takdirde deforme olabilir çünkü çok fazla Islak levha, gerekli değildir.

Eğer sıva alçıpan mümkün olup olmadığını sorusu ele sonra, macun kavşak tabak ve gömme vidaları gizlemek, hangi uygulanmalıdır. macun tabakasının üzerine tatbik edilen şerit serpyanka olup. ağlar Dahili veya harici olabilen bir açı ile konverjans durumunda, kaplamalı dolgu açıları üzerine bindirilen alüminyum profiller delikli kusurları, düzeltilmelidir.

aşırı bir karışımından yüzey profili yumuşatarak giderilmelidir. macun uygulanmasından sonra kurutuldu alçı kez, tekrar yukarıda anlatılmış olan şekilde hazırlanmış olmalıdır. Hazırlanan yüzey bu şekilde duvar kağıdı için değil, aynı zamanda farklı renklerde taş tozu minerallerin kuru ya da macun kıvamındaki karışım için sadece kullanılabilir.

Eğer duvar kağıdı alçıpan sıva yöntemi uygulamadan önce hazırlanmak planlıyorsanız, kompozisyon, ezik veya dings olarak sorunlu alanları, hizaya yardımcı olacaktır. Bu çeşitli yaklaşımlar yapılmalıdır, önceki her tabaka, zaman verilmelidir.

sıva tabakası - küçük tümsekleri ve ezik mühür olacaksa, ilk adımda yüzey bir süre sonra bir astar ve sonra macun tabakası ile kaplanır. Macun katmanı kalınlığı 3 mm'yi geçmemesi gerektiği unutulmamalıdır. çukurlar daha etkileyici derinliği ise, alçı olmadan yapamaz.

Alçıpan sıvama önce, sıva kalın bir tabaka yardımıyla hatalarını gizlemek için montaj çerçevesi önermez teknoloji, aşina olmalıdır. Bu evlilikten yüzeyini önleyecektir, ama sonunda yaprak sıva neden tutamaz. Bu, deformasyona neden ve sıvı tabakanın meydana gelmesini ve delaminasyon çatlar. Eğer oldukça büyük bir eğrilik tespit varsa, yaprak yüksek kaliteli malzeme üzerinde değiştirilmelidir.

sıva uygulanması için öneriler

nasıl alçı alçıpan merak ise, materyalin ince bir tabaka yüzeyi ve ön temel toprağa uygulandığında bilmelidir. Bu grenli yüzeyleri ise, kullanıma hazır olan bir fabrika üretim hamurumsu karışımı olabilir.

bileşimlerin uygulanması sprey veya mala gerçekleştirilir, tabaka kalınlığı tane çapı bağlıdır. İlk parametre hizipçiliğin den büyük 1.5-2 katı olmalıdır. Taş yapıştırıcı ile önceden yağlanmış olan yüzeyi üzerine uygulanan kuru parçacıkları sprey renkli.

sıva uygulanması için talimatlar

Eğer çok ev işçisi aitse soru, bu tür çalışmaların özellikleri hakkında bilmeniz gereken nasıl sıva alçıpan arasında ortaya çıktı. Yükleme tamamlandıktan yaprak olmuştur kez onların yüzey gevşek toz temizlenmelidir. Bu görev ile mükemmel endüstriyel elektrik süpürgesi baş. Böyle mevcut değilse, elinizdeki araçları kullanabilirsiniz. olan, bu bezler dışarıya taşar olarak, bir miktar su ile önceden ıslatılmış.

Bir sonraki adımda, macun eklemler, eklemler ve düzensizlikler içinde. Bu tabaka kuruduktan sonra, muamele edilmiş alan, bondcoat kapsamalıdır. Alçıpan yüzeyler için uygun primer kullanılarak, o yere işlemek gereklidir. Suya dayanıklı alçıpan için bu manipülasyonlar primer için tercih önerilir. Ancak o zaman sıva sprey başlayabilir.

Bu çalışmalar, orta hava neminde gerçekleştirildi ve gereken +5 + 35 ° C arasında değişen bir sıcaklık usta bir solunum cihazı ya da gazlı bez ve lastik eldiven kullanmalıdır. temizlemek için çalışma aleti, ve kumaşın geri kalan tamamlandıktan sonra sıkı bir şekilde kapatılmalıdır ve kuru bir yerde tutmak. Bazen sıva hasarlı tabakanın restorasyonu için kullanılır.

duvar kağıdı uygulamadan önce sıvalı tavan

Senden önce ise tavana monte edilmiş alçı alçıpan, için, teknoloji ile tanımak için önemlidir konusunda bir soru vardı. Tavan çok fazla zaman harcamak zorunda kalacak nedenle, ve uygun süreç denilen olamaz kompozisyonların uygulama için, sizin için bir uzatma saplı bir rulo satın almanız gerekir. o kadar 4 m rakımlarda çalışacaktır kullanın.

tanktan bir spatula ile karışım kazanıyor tavan alanında elleriyle sıvacı alçıpan. bileşim, mala geçirilir ve sıkı bir şekilde sonra yüzeyine akut bir açı ile bir düzlemde aracı basın edilmelidir. Eğer püskürtücü vazgeçerek, bu yöntemi kullanırsanız sıva, daha iyidir. Güçlü kompresör kullanırken Kalın tabakalar sadece elde edilebilir. Bu hareketler pürüzsüz olması önemlidir, yön herhangi biri olabilir, bu durumda ana gereklilik bileşimin ince bir tabaka ile kaplanmıştır gerçeğinde yatar.

Gerekirse, gerek yine yüzeyinde bir mala tutmak için. sıva gelecek kısmı birinci kısmına yakın bir boşluk olmadan uygulanır. Daha küçük bölümlerini daha az nihayetinde iyi etkiyi elde edecek, simir olmalıdır vardır. İlk kat kuruduktan sonra, bir kaplama tabakası oluşmasına ilerleyebilir. Bu işi yapmak için, mala ile gerekli, fırça darbeleri sen kapağın daha koyu bölümünü isterseniz daha fazla olmalıdır örtüşmektedir. Bunun yerine mala ana zaman dokulu silindirlerin türüne göre diğer araçları kullanma.

Alçıpan alçı montaj hataları ve bağlantı elemanları girintiler aynı zamanda ağ-yapı arasında eklemler gizlemek için gerekli olan durumda gereklidir. Alçı sadece kullanıma hazırlanması ve yüzeyin sızdırmazlık sonra uygulandığı unutulmamalıdır. tüm katmanları kuru olduğunuzda, duvar kağıdı uygulamadan önce son hizalama için ilerleyebilir. Ayrıca, duvar kağıdı imha edecek dış köşeler, sızdırmaz önemlidir.

Çözelti, minimum miktarda köşe uygulanmıştır. O köşe uçağı sadece yeterli olması önemlidir. Delikli profil bundan sonra köşe ve hizalanmış su terazisi başvurmuştur. Eğer sigortanın köşesinde fark ederseniz, sıva yapısı oldukça düz değil toplandı. metal daha yüksek dolgu maddesi yerleştirmek mümkün durumu düzeltmek için.

Alçıpan Sıva - bitirme için sağlam bir temel olsun

Uygun montaj, alçı levha ile (GCR), ne yazık ki, monolitik olmadığı, bir düzgün ve eşit bir yüzey oluşturur. Bu eklemlerin, darbe, küçük çukurlar bir yeri vardır. Doğru bu durum sıva GCR'ye verir.

Alçıpan sıvama Gerektiğinde?

sıva, cila kaplama için duvar kağıdı ve diğer seçenekler altında alçıpan - bitirme faaliyetleri konularında Uzmanlar özel işleme gerekli yol olup olmadığı konusunda ortak bir görüş yok. Bazı profesyoneller bu yapılmamalıdır derler. bu işler için diğer kurşun ağırlık argümanlar. Farklı teoriler tartışma savunucularından yıl sonra ortak bir sonuca geldi. Onlar şu durumlarda ilgilenen sıva kaplayan malzemesi uygulaması tavsiye edilir:

 • planlanan zaman alçı icra dekoratif sıva yüzeyleri;
 • boya öncesi;
 • sıva ince bir tabaka uygulanarak gizlenebilir yaprak önemsiz kusurlar, varlığında gerçekleştirilir.

Bu işlem durumlarda sadece kuru karışımları gerçekleştirildiğinde alçıpan bir nem geçirmez tabakalar olarak kullanıldığı yerlerde. Sıradan sıva kılıf malzemesi çok kullanım değildir. Hızla kullanım sırasında deforme olur. Bu çatlama ve koruyucu bir tabaka neden sarsan yol açacaktır. sıva uygulaması için başka önkoşul - GCR astar derin penetrasyon dikkatli elleçleme.

shpaklevat Alçıpan levha üzerinde kusurların varlığında

Neden duvar kağıdı ve diğer kağıdın altında sıva alçıpan yaptı? İlk bakışta, bunu yapmak için gerekli değildir. su ile seyreltilmiş bileşimin etkisi altında duvar sonra deforme olacaktır. Öte yandan, şapka vidalar ve çukurların dents çıkıntı yapan, eklemlerin çok sayıda yüzey üzerinde nitel duvar kağıdı yapıştırma malzemesi deneyin. Tabii ki, başarılı olmayacaktır. Yani, GCR temelini harç var. Burada asıl şey - aşırıya kaçmayın. Tesviye bileşik (3 mm) (arka arkaya) birçok kat daha ince bir tabaka uygulanır. sıva kullanımı özellikleri Açık, daha sonra konuşacağız.

Karışım GCR ile çalışmak - akıllıca seçin

Şimdi inşaat piyasası alçıpan tedavisi için kompozisyonlar büyük bir çeşitlilik sunmaktadır. Üretici bir dekor tabakası oluşturmak için bir substrata kesintisiz olarak uygulanması için, küçük çatlak ve ezik, parlatıcı için özel olarak tavsiye edilmektedir karışımları meydana getirmiştir. Alçıpan alçı bazı bileşimler her durumda yapılmalıdır. Üç gruba (bağlayıcı bileşenin türüne bağlı olarak) ayrılabilir:

Sıva Alçıpan alçı, plastik ve çimento ayrılmıştır

ofisler, çocuk odası, yatak odası içinde - Alçı ürünleri kuru odalarda kullanılmak üzere tavsiye edilir. Ancak, yüksek nem (banyo, mutfak) olan alanlar için çimento bazında oluşturulan daha uygun bileşimlerdir. Onların nem anlamlı derecede yüksek. Polimer kompozisyonları genel olarak kabul edilir. Bunlar yüksek esneklik seviyesine sahip, bunlar uzmanlar-finiş başvurulmaksızın işletmek kolaydır. Bu nedenle, sıva GCR için ellerini karar verirseniz, evrensel kuru karışımları üzerinde tercih durdurun. Bu durumda işin kalitesi olasılığı önemli ölçüde artacaktır.

Yüzey hazırlığı - mutlaka gerçekleştirilen!

büyük çaplı işler başlangıcı Alçıpan tabanını aynı hizaya getirmek için önce, gevşek parçacıkların ayrı ayrı levhalar arasındaki eklemlerden çıkarılır baş bağlantı elemanları çıkıntı ile çıkarın. Donanım, o boğmak (başarısızlık kadar sıkın) önerilir. Bu prosedür çok dikkatli uygulanmalıdır. Ne zaman derin kuyuların çok güçlü büküm riski vardır. materyalin pul pul dökülmüş parçalar gözyaşı olabilir ve kök (keskin bir bıçak kullanın) nazikçe kesmek gerekir. Ve sonra nazhdachku alıp sac eklemlere kırışıklıkların temizliğini yapmak.

Başarısızlık açıklanan işlemler uygulanan sıva tabakası ile birlikte Kalan kağıt delaminasyonu yol, daha sonra yüzey çatlakların nedeni haline gelir GCR, kabarcıkların oluşması.

duvar kağıdı veya boya altında hizalama alçıpan macun yapılır. Pürüzlülük Çarpma ve ezik gizlemek için, tüm eklemleri karşılamak için gerekli olduğunu. Nuance. Eğer FCL mamul kenarına olmadan satın ise, zorunlu olarak 45 ° 'lik bir açı ile kenarları kesmek gerekir. Sonra yerlerinin kapatılması ve kumaşın bireysel parçalarını yanaşma yapmak daha kolay olacaktır.

Alçıpan boyama önce astarlanmalıdır gerekir

Bir sonraki adım, - asma yüzeyi astarlayan. zemin planı duvar kağıdı veya boya asmak için ise, astar bileşimi (Emilen kullanım çözeltileri) GCR muntazam uygulanmalıdır. Böyle operasyon yüzeyinde benzersiz bir film oluşturur. Bu yüksek su itici özelliğine sahip olacaktır. Sonuç olarak, duvar altında yapışkan zemine ıslatmak olmayacaktır. Önemli olan nokta! Sen alkid astar kullanamazsınız. Bunlar önemli ölçüde karton kapağı deforme bileşenlerin özel bir dizi var.

işlem kendisi basit astarlı. Bir kova alın karıştırılmış, (üreticinin tavsiyelerine odaklanarak, sade su ekleyin) burayı bileşimin seyreltilmesi. bir silindir ya da bir boya fırçası kullanarak, toprak duvar ya da tavan tedavi. duvar yüzeyi daima yukarıdan aşağıya ile astarlanmalıdır.

Sonra örgü takviye tüm köşeleri ve dikişleri yüzeyinde yapıştırmak gerekir. Fonksiyon normalde böyle serpyanka fiberglas gerçekleştirir. Kendinden yapışkanlı bant elde etmek arzu edilir. Onunla çalışmak çok uygundur. maskeli kısım (eklem açı) bandın merkezinde tam olarak geçen, böylece Serpyanku yapıştırılır.

Başlıca çalışma - prosedürleri, özellikle operasyonlar

Alçıpan yüzeyi Sıva birkaç kat gereklidir. İlk eklem kaba bileşim sürülür. Hızla sertleşir. Bu nedenle (işin yaklaşık yarım saat) yavaşça pişirin. Alçı sorun alanlarına uygulanır ve 30 cm genişliğinde bir spatula eklem ve daha sonra homojen bir dar (15 cm) bir araç dağıtılır edilir. kaba tabakanın sonra (ideal olarak) görünür kusurlara sahip değildir. zımpara başarısız karışımın katılaşmasından sonra hizalamak için. Büyük olasılıkla, sadece alçı levha yüzeyine zarar verir.

sıvama kapak vidalarını tamamlamadan önce alçıpan idare etmelisin

Nihai sıva önce daha da güçlendirdi kapı ve pencere pistleri, hem de diğer donanım harici köşeler (köşeler) var. Bu elementler yüksek sertlik düzeyi sağlar, mekanik etki yapı direncini artırır. Köşeler tel zımba ya da macun sabit planlanan yerlere monte edilmiştir istenen boyut parçalar halinde kesilir. Yükleme elemanları sonra alçı bileşimi tesviye.

GCR nihai işleme alınıyor. aşağıdaki gibi Nihai alçı Alçıpan gerçekleştirilebilir:

 1. 1. İşleme Seyreltilen karışım kapak vidalar alçı (bileşim çapraz tatbik - uzunluk ve donanım genişlik) hesaplanmıştır.
 2. 2. sıva köşeleri. İlk olarak, açının bir kısmına karışımı uygulayın. o kurumasını bekleyin. Daha sonra, bir ikinci durdurma elemanı ile muamele edilmiştir. Eğer gerçekten pürüzsüz ve düzgün köşe eklemleri tek yolu.

Şimdi, GCR tüm yüzeyi üzerine sıva uygulanır. Önemli! Bir tek tabaka yaprağını kaplayacak biçimde çalışmayın. Bu yaklaşımla, sen düzensiz zemin almak için garanti edilir. İşlem kartonpiyer sıva ince bir tabaka. o tamamen kuruyana kadar bekleyin. Başka ince bir tabaka koyun. görsel seviye yüzey elde etmek gerekli Bu işlemin birçok kez tekrarlayın.

ince taneli zımpara kağıdı ile hizalama gerçekleştirmek ve daha sonra zımpara kağıdı sıfır tamamlanması. Bu prosedürler, bir solunum arzu üretir. Geniş spatula tesviye sonra, bitiş sıva uygulanır. sıva çok ince (1 mm) tabakasının uygulanması - FCL işleme son adımı. iş bitti. duvar kağıdı yapıştırma başlatın veya taban boya.

Şimdi bunu sıva neme dayanıklı alçıpan mümkün ve konvansiyonel olup olmadığını bilmek ve bu tür bir işlemi gerçekleştiren tüm nüansları öğrendim. Eğer ortaya çıkarsa GCR ile ilgili sorunlar!

buna aktif bir bağlantı olmadan sitesinden bilgi Tam veya kısmi kopyalanması yasaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 1 =