laminat bırakmaya nasıl

laminat bırakmaya nasıl - bir dizi eylemi

Laminat parke - Bu koruyucu ve dekoratif katmanlar tarafından desteklenmiş preslenmiş ahşap plakalar (sunta), esas alınarak üretilen en popüler zemin kaplamaları biridir. makale kapsamı ve nasıl yüksek kaliteli, güvenilir ve dayanıklı döşeme elde etmek laminat bırakmaya çeşitlerinin neler olduğu konusunda tartışmaktadır.

Avantajları ve laminat dezavantajları

Bugüne kadar, laminat birçok çeşidi vardır. Öncelikle, ev ve endüstriyel kullanım için bir kaplama olarak belirlenir, ve ancak ondan sonra yük kapasitesi, bir dereceye tekabül eden her biri, alt sınıflara ayrılmaktadır.

onun popülaritesi artıyor, çünkü bu malzeme, düşük maliyetle ile karakterizedir. ilgi konusu da kaplama rengi ve dokusu en geniş gösterilmiştir. üreticileri üzerinde ana odak doğal ahşap taklidi yapmak.

ayrıca vurgulanır olumlu özelliklere sahip bir kaplama:

 • dayanıklılık;
 • Aşınmaya karşı direnci;
 • Hiçbir vb özel bakım, gerek

Bu kaplamanın dezavantajı neme düşük dirençli olduğunu belirtmek gerekir. Ama bu basit bir ıslak temizlik değildir ve laminat üzerinde sel veya düzenli dökme sıvı halinde kaybolacak.

basit bir temizlik yaparsanız, laminat görsel sorunsuz yapabilirsiniz. nemin etkisi altında Odun genişler ve istenen etkiyi yaratacaktır. Laminat bir özel film vlagoottalkivayuschey ile kaplı olduğu için yüzey nemi, ahşaba zarar görmesine neden olmaz.

Tekrar kaydırmaya çok zordur, çünkü Ayrıca, ağabeyi aşağı bir tür laminat parke. Üzerinde bağlantıları mevcuttur, ancak bunlar çok daha zayıftır. stil ilk seferde yapılmalıdır çünkü gelecekte sorunları önlemek için.

laminat döşeme için en uygun baz

Biz Stela kendi ellerini laminat ise, karakteristikleri böyle bir kaplama döşeme için bir temel olmalıdır bilmelidir. Kötü yerleştirme, yük altında çizikler, aşırı sehim oluşumuna neden kabarması ve laminatın hızlı aşınma olur. Uzmanlar bile halı ve karo hariç kaplama kaplamalar mevcut üzerine laminat döşeme üretebilir söylüyorlar. Herhangi çerçeve dikkatle hazırlanmalıdır.

başka bir kapak ile de, sadece mükemmel bir düz alt zemin yüksek kaliteli laminat zeminler için temel olabilir. Temel Kurallar tabanının yüzeyi seviyesinde farklılıklar 2 metre kat 2 milimetre aşmaması gerektiğini belirtmektedirler. yamaç çok büyükse, laminat hareketli ve zaman kolay yük kilitleri kırmak için olduğunu.

istifleme beton bir zemin üzerinde gerçekleştirilmektedir, kendi kendine seviyelendirme minimum diferansiyel karışımın dökülmesi ve önemli kusurların olmadığını çimento-kum şap dökülerek yapmak gereklidir. istenen sonucu elde etmek için çoğu zaman çok Kendi kendine seviyelendirmeli bileşiklerin üst kapaktan kaba şap (çimento-kum) 'dir. Bu önemli ölçüde malzeme maliyetini azaltacaktır.

Ahşap zeminde Lamine döşemesi

Daha sonra, genellikle ahşap evlerde yerleştirme işleminde yapıldığı gibi, bir ağaç çerçeve üzerinde laminat parke bırakmaya nasıl düşünün. İlk taban çürüyen ve alanları sarkma için kontrol edilir. Ağır zemin sarkma ve köpükle zapenivayutsya çöktü.

En kusurlu tahta değiştirilmelidir. Eski boyalı zeminler, kazınmış kumlu ve iyice toz, kir ve tüm çıkan enkaz dan temizlenir. Laminat aralarındaki sürtünmenin bir etkiye neden olabilir, katı parçacıkların ihmal edilecektir düzgün ve verimli şekilde düzenlendiği ve baz, çizik gibi olduğu

aşağıdaki aletler gereklidir iş yerinde kullanın:

 • Poliüretan köpük;
 • yeni yönetim kurulu;
 • taşlama için düzenek;
 • Endüstriyel veya basitçe güçlü bir elektrikli süpürge.

Linolyum üstüne laminat döşeme

Bu seçenek de mümkündür, çünkü dikkate ve nasıl laminat muşamba yayılmıştır değer. Döşeme için bir temel hazırlamak için önemlidir. Muşamba parçaları, alt kattaki döküntülerini olması imkansızdır. Herhangi bir delik altında aynı malzemeden ya da alt-tabakanın latki kullanılarak yamanmalıdır. döşeme önce Linolyum döşeme onlar laminat karışmaz işten sonra herhangi bir atık temizlemek için çok önemlidir.

Ne zaman aşağıdaki araçları kullanarak yükleme:

 • malzemeyi kesmek için keskin kesici alet (ayrıca okudu: "Evde kesik ince tabakayı: Araçlar ve Teknikleri");
 • yapışkan karışım;
 • Endüstriyel veya basitçe güçlü bir elektrik süpürgesi;
 • Latok için muşamba stok parçaları.

Lamine döşemesi üzerindeki çalışmaların başlayın

Kurulum yapılacaktır önce, mevcut olmalıdır:

 • lamine levhalar;
 • bir conta gibi köpürtülmüş polistiren (baz önyargı ile kalınlığı seçilen işlem);
 • jig panelleri kesme gördü;
 • ve dikiş panelleri kapatılması için bir lastik çekiç kayış.

iyi çalışmalar Döşeme asistanı ile üretmek. Ön kapıda bitirmek için, odanın en uzak köşesinden döşeme başlamalıdır. kurullarının Satırlar odasına güneş ışığının penetrasyon dik yerleştirilmelidir. Yani oda fotoğraf ve görsel inceleme çok daha görünür. Ayrıca bakınız: "Nasıl laminat parke için - tesisatın kanıtlanmış bir yol."

bantların olmadan koydu bununla başlayın. Sonra bir satırda düşecek kaç bar görebilir ve şekillendirme işlemi çok daha hızlı olacaktır. Bu önemli bir kaplama kuvveti arttıracaktır gerçekleştirmek için gerekli Döşeme bir döşeme tahtaları ofset. Lamine bölmesi kilitleri arasında sabitlenir. Panel lastik çekiç pristuknuv olabilir bağlantıların yoğunluğunu arttırmak.

güverte ve duvarı arasında daha yüksek sıcaklıklarda kaplama olası genleşmesinin telafi edilmesi için bir santimetre boşluğu yapılması. ambalaj takozlar uygun boyutu kullanın, bu boşluk, odanın çevresinde tamamen düz hale getirilebilir.

döşeme kenarlarında bütün plaka uymayan bir bir alandır. Bu tür yerler uçlar kenar kapalı olmalıdır. lamine panelleri kesmek için bir elektrikli testere kullanmak en iyisidir. Bu amaçlar için normal testere, çünkü işe yaramaz dişleri koruyucu tabaka malzemenin deforme eder.

Normalde duvar veya mobilya tekniği de yer kapatır beri böyle fotoğraf ekleme olarak, görünmez. İnsan gözünün bakamıyorum nerede seks, orada devam ederse Bu parçalar, dekoratif süpürgelik ile uyum içinde olacak.

Tabletler ideal tam kapı, nişler ve yolcular için rahatsızlık yaratabilir döşeme değilse görmüş ve edilecek diğer alanlarda, kombine gerektiğini unutmayın.

Kurulum sırasında yapılan hatalar sonuçları

eserler teknoloji ile uymadan gerçekleştirildi varsa, acil kapağının deformasyona yol açan farklı sonuçlara yol açabilir.

Ana hatalar başlayanlar çalışanları:

 • panel birinci sırasının yanlış yerleştirme ya da sıralar arasındaki eklem genişletmek ve bakıldığı zaman görünür hale gelir bozulmuş dizi yol açar. İşlevsel olarak, bu hata aracı eklemlerin gücünde bir azalmaya yol açmakta ve zaman içinde onlar kırmak kolaydır. Ayrıca, laminat parçalarının kesimi büyük miktarda oluşumu ile sonuçlanan bir ihlali;
 • duvarı ile aynı hizada döşeme yüksek sıcaklık etkisi altında genişleme esnasında döşeme panelleri şişme yol açar (okuyun: "Ne gerekir şişmiş lamine su - eğer nedenler ve çözümler").

bu yazılabilir olan yukardaki ve çoğu, bu tür bir çatlama ve kaplama tepki panel üzerinde aşırı bir yük ve hızla deformasyon gibi olayları neden olur.

Yükleme sırasında yapılan hataları ortadan kaldırın yapabilirsiniz, ancak hızlı aracı eklemleri zarar vermeden Yanlış katlanmış paneli kaldırmak gerekir. Gelecekte, bağları olmadan döşeme düzeni üretmek ve istifleme dizisi ihlal etmediğini bir kez daha tavsiye edilmektedir.

kusurlar için yüzeyin döşenmesi sonra da kontrol edilmelidir. Bu alan için bir kaç gün bozulmadan kalır ve sadece kapıda etrafına bakar. Bulunan Kusur sadece ayrıntılı bir incelemeden sonra ortadan kaldırılır. kilitler yük verilmiş olsaydı, o zaman onları çok olarak zarar vermemeye başarılı olmak olası değildir otschelknut.

klip-lock dayalı en karmaşık görev değil, ama bu böyle olmadığını biz gelenleri temin ederim - Bazıları için döşeme laminat gibi görünebilir. İlk kapağın deformasyonunu ve değiştirilmesi için yapılması ihtiyacını doğurur hatalar varsayımı yeterli sayıda vardır.

yerleştirme ve doğrulama kapsama tamamlamak için gerekli malzemelerin satın alınmasından - Yükleme sırasında sorunla karşılaşırsanız, işin her aşamasında sorumluluğunu üstlenecek uzmanlar, temas önerilir.

talimat ve videoyu - laminat bırakmaya nasıl

Bir laminat zemin Make - yeteri kadar basit, ama sürecin inceliklerini bazı bilgi gerektirir. Onlar hakkında makale söyle. Ayrıca, nasıl laminat bırakmaya göstereceğiz. Eğer makalenin sonunda bulacaksınız video, zeminlerin döşenmesi tüm aşamalarını gösterecektir.

Laminat zemin doğal bir malzeme ile dekore edilmiş düz bir paneldir. Örneğin, ahşap, taş, fayans.

Taban kaplamasının baz, yüksek yoğunlukta lif levha (HDF), bir kaç kat daha yoğun geliştirilmiş sunta olup. yüksek güç ve dayanıklılık için yüksek yapı malzemelerinin piyasada değer verilmektedir. Alt taban nem kraft kağıt veya ince bir plastik tabaka korunmaktadır. HDF levha üstünde kağıt tabakası süslüdür. Genellikle ışığa boyalar ile emprenye edilir. lamine levhanın yüzeyi aşınmaya karşı mukavemet ve direnç sağlayan özel bir bileşimle kaplanır. Üst tabaka tanımlanan sınıf kaplanmasıyla.

Laminat parke sınıfları

Sınıf tanımı için kabul edilen tanım, X, oda tipi, konut veya büro ve Y, aşınma direnci sınıfı, ayıran: düşük, orta ve yüksek olmak üzere iki basamaktan oluşur.

Bu işaretle 32 sınıfının ofis alanı için daha uygun olduğu ve 23 sınıfın bir mutfak veya koridor içindiği açıkça görülüyor.

Yüzeyin dokusu:

 • sıradan yüzey, üst kat ahşap desenli pürüzsüz ve mat düz bir yüzey olduğunda;
 • doğal yüzey - üst kat da ağaç gibi görünür, ancak performans daha kalitelidir;
 • parlak veya ipeksi parlak - parlak vernikli ahşap;
 • "Mumlu" - bir cümleyi hatırlatır, ciltle balmumu ile yağlanır;
 • Dokulu yüzey - özellikle düzensizliklerden yapılmış, daha gerçekçi bir ahşap elyaf simülasyonu için.

Lamine karton üzerindeki kilitler türü

 • Shp-shpunt - yapış yapış bağlantı;
 • "Bak" sistemi tutkal veya başka malzemeler gerektirmez. Bütün yapı, başın yerine oturuncaya kadar çentik içine girmesinden oluşur;
 • Sistem "Tık" - ismi ile kurulum için, kilidin bir oluk içine girdiği ve güvenilir şekilde sabitlendiği bir çıtada biraz bastırılması gerektiği açıktır.
 • Kombine kilitler - oldukça nadirdir - montajcı yere döşeme için uygun yolu seçebilir.

Satın alırken, aşağıdaki türdeki bilgilere dikkat edin:

 • garanti süresi;
 • doğru sınıfı seçin;
 • yoğunluk - yüksek kaliteli laminat için değer 850kg / m3'den az olmamalıdır (pakete yazılır);
 • bağlantı türünü seçin - "Tıklama" bir kilit türü seçmek daha iyidir, laminat bırakmak en kolay yöntemdir. "Bak" sisteminin kendi nüansları vardır, ancak tutkal bağlantısı yalnızca uzmanlar içindir.

Lamine döşeme yüzeyinin hazırlanması

Laminat zeminden önce karşılanması gereken şartlarla ilgili birkaç kelime.

 • Bir kuralı veya seviyeyi kullanarak yüzeyi kontrol edin. Uzun süre laminasyonlu bir tahta sürmek için mükemmel düz bir zemine ihtiyacınız var. Bir metre içindeki izin verilen maksimum pürüzlülük 2 mm'den fazla değildir;
 • sert taban;
 • hava nemi% 40-60'dan fazla değil, soğuk - sıcaklık + 16 ° C'de değil;
 • laminat, herhangi bir ağaç gibi rutubete tolerans göstermez, çünkü yüksek nem bulunduğu yerde istiflenmez.

Temelin tesviye edilmesi için hazırlık çalışmaları

Laminat parke için uygundur, ancak şapın en az 4 hafta kuruyacağını lütfen unutmayın.

Eski şapdan bahsedersek, önce bütünlüğünü kontrol et. Usulsüzlük, çatlak veya yonga bulunan durumlarda bunları ortadan kaldırmanız ve ardından zemini hizalamanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu kendiliğinden dengelenen bir karışım dökmektir.

Yalıtım için, kontrplaktan veya mantardan yapılmış özel bir döşeme kullanabilirsiniz.

Önemli! Laminatın neme ve buhara karşı korunmasını güçlendirmek için beton zemin üzerine bir buhar bariyeri filmi döşenir. Ayrıca, kaidenin duvarlarındaki yapışkan bantlarla sabitlenmiştir.

Taban sağlam bir şekilde sabitlenmiş, hareket etmeyen veya bükülmeyen yoğun bir levhadan yapılmış olması koşuluyla, laminat ahşap bir zemine serilebilir.

Kart iyi olmasına rağmen güvenilmez sabitlendiğinde, ek olarak vidalarla sabitlenir.

Kurullar hareket etmez, ancak zemin mühürlenirse, sorun günlüklerde, büyük olasılıkla kötü bir şekilde giderilir. Bu fenomeni yalnızca bir şekilde savaşın - panoları koparın ve gecikmeleri takviye etmek için.

Neden gevşek ahşap döşemeye laminat yerleştirmek imkansızdır? Lamine tahta bükülürse basittir, o zaman bu noktada yük artar; bu da dağıtılmaz. Yakında bu yerde bir çatlak oluşur, bu nedenle sert yüzeyi hemen lamine etmek daha iyidir.

Eğriler veya pürüzlü levhalar eşitlenir ve çiviler veya diğer çıkıntılı elemanlar çıkartılmalıdır.

Zemin seviyesini ayarlamanın en kolay yolu üstte bir kontrplak levha yatırmaktır. Bu en ucuz seçenektir. Ancak başka herhangi bir tabaka malzemesini de kullanabilirsiniz.

Önemli! Zemin malzemelerin yığılmasıyla dengelenirse, genel kalınlıklarını dikkate almanız gerekir. Aksi halde, iç kapılar açık olamaz.

Bir kiremit veya muşamba taban olarak kullanıldığında, gereksinimler aynıdır - düz bir zemin ve sert bir yüzey. Kurulum gerekli tüm teknolojileri kullanarak gerçekleştirilirse ve düz bir yüzey sağlanırsa, laminat parke için malzemelerin sökülmesi gerekli değildir.

Seçim "Tıklama" kilit türüne sahip tahtalar üzerine düşmüş olsa bile, laminatın özel aletler olmadan düzgün şekilde döşenmesi imkansızdır.

Laminat parke için aşağıdakiler gereklidir:

 1. İşaretleme için hepsi: kare, kalem;
 2. Panellerin güvenilir bir şekilde birleştirilmesi için dolgu bloğu ve çekiç;
 3. Kesme aleti, tesettürlü veya testereli bir alet yapacak ve çapraz şekillendirme şemasıyla bir dışkı gerekli;
 4. Aksesuarlar şunları içerir: süpürgelikler ve bunun için köşeler; salonlar arası kapılar;
 5. Doğru laminat döşeme için kama, zımba, desen - hepsi bir depoda herhangi bir takımda satılmaktadır.

Temel olarak, laminat ışığa paralel olarak döşenir, ancak malzemeyi dikey olarak veya köşeden atabilirsiniz.

Bir laminat parkenin döşenmesi için başka şemalar da vardır:

 • Klasik - hiç şüphesiz, en ekonomik denir. İş pencereden başlatıldı. Işık akışı paralel olmalıdır. Satırın bitiminden sonra kırpılmış materyal, başın başında kullanılır, ancak uzunluğu 30cm'den fazla olmalıdır.
 • Satranç ya da tuğla döşeme - Bir bina inşa ederken aynı ilkeyi kullanın. Çubuğun yarısında bir kayma yaratmak için ilk panel iki kesilir. Yöntemin avantajı, lamine zeminin yüksek mukavemeti ve güvenilirliği olmakla birlikte, malzeme tüketimi% 20'ye yükselecektir. Geniş bant panelleri için satranç düzeni önerilmez, eklemler resim bozulur.
 • Çapraz plan, aynı klasiktir ve yalnızca kapının bulunduğu duvara göre 45 derecelik bir açıyla yerleştirilir. Çapraz şekillendirmenin en güzel sonucu verdiğine ilişkin bir görüş var, ancak atık da küçük değil -% 15'in üstünde.

Laminat parke döşeme işlemi

Laminat parkelerin uzun süre dayanması için takip edilmesi gereken bir takım faktörler vardır. Yüzey sadece bu faktörlerden biridir.

 • Polietilen - yüksek ısı yalıtımı sağlar, bakteri veya mantar riski yoktur. Buna ek olarak, malzeme ekonomik, atıkların doğru hesaplanması ile pratikte olmayacak.
 • Mantar altlığı hem ısı yalıtımı hem de ses koruması için mükemmel bir malzemedir. Çürümez, kalıp tutmaz. Yüzen zemin için mükemmel, çünkü uzun yıllar tüm özelliklerini korur. Tek dezavantaj - yüksek maliyet.
 • Bitümlü mantar alt tabakaları - bu malzemenin temeli, bitüm katkılı kraft kağıdıdır. Bu malzemenin üstü 2-4 mm kalınlığında mantar kırıntısı ile kaplanmıştır. Bu tür yüzeyler sesleri bastırır ve nemin geçmesine izin vermez.
 • Ekstrüzyon polistiren köpük - laminat parke için en iyi seçenektir. Pürüzlü yüzeylerde yükü dengeler ve dağıtır, neme karşı dayanıklıdır ve bir ısı izolatörü olarak görev yapar. En büyük avantajı, yüksek bir yoğunluğa sahip olmasıdır - bu nedenle, elastikiyet ve kalınlık uzun süre kalır.

Yüzey, derzlerin tamponlanması için gereklidir ve ayrıca zemin ısı yalıtımı sağlar. Beton yapılardan laminat tabanın tabanına yoğuşumun olmasına izin vermeyin. Ayrıca ses geçirmez bir etki de sağlıyor, bu nedenle tahta üzerindeki basamaklar o kadar duyulmuyor. Elastik yüzey yük dağılımı sağlar ve zeminin küçük düzensizliğini de telafi eder.

Alt tabaka iyice temizlenmiş kuru bir yüzeye monte edilir. Malzeme önceden işaretlenmiş ve kesilmiştir. Alt tabaka, laminatın çöktüğü yönde çapraz yerleştirilmelidir. Ardından yüzen zemin, yanlışlıkla dışarıya çıkmamak için sıkıca sabitlenir. Alt tabaka, tıpkı buhar bariyer tabakası gibi duvarlara yönlendirilir. Dalgalı bir yüzey varsa - bu taraf koyulur.

Lamine nasıl yatırılır - videoyu izleyin.

Ulaşılması zor yerlerden başlamak daha iyi. Örneğin, radyatör veya boruların bulunduğu yer. Eğer bu sıra son yapılırsa, sınırlı yer yüzünden yerleştirilmesi çok zor olan küçük parçalar olacak ve buradaki zemin daha da kötüleşecektir.

 1. İlk panelin montajı sırasında, duvarlardan 10 mm boşluk bırakılması önemlidir, çünkü bu kamaya yerleştirilir. Ardından kilidi duvarlara bitişik yanlardan kesiyoruz. Önemli! Tabakalar daima duvarın kısa bir kilidi ile döşenmelidir.
 2. Komşu sıraya göre yerinden olmasını sağlamak için bir sonraki tahtayı 15-20 cm kesip alıyoruz ve ilkin altına koyuyoruz, ayrıca duvarın boşluğunu da unutmayınız. Klasik düzenden bahsedecek olursak, ilk olarak ilk satırı tamamen yerleştirebilir ve sonra ilk satırın kalanı ikinciyi başlatmak için kullanılır. Bu durumda, döşeme gücü azaltılır.
 3. Satranç düzeni söz konusu olduğunda, iki sıradaki paneller hemen hasat edilir. Her ikinci sıra tahtadan atılmaya başlanır, ikiye kesilir. İlk iki çubuk çizildiğinde, sıranın geri kalanı istiflenir ve daha sonra satırın başında uzun panel yatar.
 4. Kilitlerin daha sık oturması için sıraların bantlanması gerekir - bunun için bir çekiç ve bir yumruk kullanın.
 5. Isıtma ve su besleme elemanları için, panelde boru çapından 10 mm daha büyük bir delik açılır.
 6. Son sıra yalnızca uçlardan değil aynı zamanda tüm uzunluk boyunca kesilmelidir. Gerekli mesafeyi ölçmek için panel ters çevrilir, uzunluk duvardan 10 mm mesafede dikkate alınarak kaydedilir ve kesilir. Son sıranın tamamen oturması için bir metal braket veya meclis kullanmanız gerekir.

Laminat zemini düzgün şekilde yerleştirmek için - video dersi, hazırlama kuralları ve stil

Gelişmiş kapitalizm koşullarında vatandaşlarımızı uzun zamandır yaşayan insanlardan ayıran nedir? Temel olarak, yurttaşlarımızın evde kendi elleriyle iş yapmak için genellikle bir arzusu olduğu gerçeği. Ve para yetmediği için değil - sadece altın eller ve kendimizce bir şey yapmak utanç verici değil. Burada, örneğin, ev tamiri. Ve tavan - badanadan, yere ve duvarlardan, beton tabandan konforlu bir zemine kadar, bir duvara, duvar kağıdına veya hatta monte edildi. Her şey bizim adamımızın gücündedir. Ve linolyum yatır ve laminat. Laminatın kendiniz nasıl atılacağına dair yazımız.

Laminat parke - şudur ↑

Bize kim, apartmanda onarım yapacak, doğru malzeme seçimi üzerinde şaşkın değil? Özellikle son yıllarda, bu seçim gerçekten zengin ve karmaşık hale gelmiştir. Hastanelerde, parke zeminler yavaş yavaş kararmaya sevilen Sovyetler Birliği zamanından beri bize tanıdık Konvansiyonel ahşap zemin, muşamba, bir refah işareti olarak kabul - şu anda tüm bu daha farklı, güzel ve uzun ömürlü olmuştur. Ve ayrıca cazip ve yeterince uzun ve fiyatı oldukça demokratik teknolojik yenilikler, bir sürü ekledi.

Laminat zemin, ortak dilinde - - Bu yeniliklerden biri laminat.

Dekorasyon düz doğal malzemenin altına panel (ahşap, taş, fayans) ya da bakım bazı karmaşıklığına rağmen herhangi bir çok popüler çizim kullanılarak güzel. Yani bir laminat nedir?

laminat levhalar - katmanlar sıcak ya da soğuk presleme ile birbirine bağlı olan çok katmanlı yapı.

 • Üst katman - dış etkilerden koruma paneli üzerinden taşıyan bir reçine tabakası (lamine film)
 • İkinci kat - dekorasyon, mobilya laminat özel tedavi almış ve renk ve doku kazandıran olan kağıt veya folyo
 • Temel katman - Levhalar veya Yüksek Yoğunluk Partikül plakası (Rus kısaltma - sunta veya sunta, İngilizce - HDF, Yüksek Yoğunluklu Fibroboard), ana yükte kaynak
 • Alt tabaka - emprenye reçineler veya rafine edilmemiş kağıt ya da plastik, şekil tutmaya yardımcı nemden laminat plakasının koruma ve aynı zamanda

Ancak her katman için farklı malzemeler kullanılarak, bir laminat özelliklerine de büyük ölçüde değişebilir.

Standart laminat plaka genellikle boyutlara sahiptir:

 • Süre: 100-140 cm
 • en: 20 cm
 • kalınlığı: 6 ila 11 mm arasında

Panellerin kenarları bir sabitleme maddesi panelleri arasında oluşan oluk ve çıkıntılar şeklinde yapılır.

Yani, laminat parke istediğiniz karar verdik. Artık daire için en uygun laminat bir marka, seçmek gerekir. Önce neyi yapmak gerekir? mağazaya gitmeden önce, dikkatlice laminat ve üreticilerin mevcut bilgilerin incelenmesi için gereklidir. Lütfen dikkat:

 • Garanti - Farklı üreticilerin bir sınıfın laminat için farklı garanti süresi sunuyor
 • laminat kullanım sınıfları: - Ticari binalarda (toplantı odası, ofis, dükkan 21, 22, 23 ev düşük (yatak) ortamlarda, ikincil (çocuk) ve yüksek (mutfak, koridor) yaya trafik sınıfları 31, 32, 33 için tasarlanmıştır ) Eğer uzun süre zemin istiyorsanız, laminatın 32 ve 33 sınıfları satın almak daha iyidir yükün derecesini artırarak, fakat
 • Panel yoğunluğu - basit bir formül ile hesaplanabilir: laminat paket / (bir ambalajlama * panel kalınlığında kare panel) ağırlık, bir paketleme laminatı ile ve nitel yoğunluğu için belirtilen bu verilerin bütün az 850 kg / m olmalıdır
 • Panelin kalınlık - bile minimum yük alanları için daha az 7 mm'lik bir kalınlığa sahip bir lamine kartını tercih olmamalıdır
 • Bağlantı türü - en yaygın kolay ve kendini istifleme için güvenilir Click-kilidi olan, Kilit-kilidi profesyonelleri emanet etmek daha iyidir montaj ve yapıştırma daha çok deneyim gerektirir
 • görünüm - Süslü desenli, kişisel tat, ışık veya karanlık, parlak veya mat orada olan veya evinizin iç daha tutarlıdır kendiniz görün, bir ağaç Döşeme

Eh, üreticilerin göre - en kaliteli laminat parke farklı Belçika ve İsveç yapımı, yüksek kaliteli ürünler ve Almanya satar, Fransa'da iyi bir marka vardır. açıkçası ucuz laminat dikkat - o kadar uzun beklediğiniz gibi hizmet edebilecektir olası değildir.

dikkatle satın almadan önce ihtiyacınız laminat miktarını hesaplayın. Unutmayın o hesap sadece toplam taban alanı içine alır, ama öngörülemezlik her türlü üzerinde stok emin yapma ihtiyacını hesaplarken. Bu laminat döşeme elini denemek için ilk kez karar verdik olanlar için özellikle doğrudur. İşte üstte, en az bir paket almak mümkündür. Bu arada normal mağazalarda 14 gün en az kullanılmamış ambalaj malzemesi dönmek için fırsat var.

pürüzsüz zemin yüzeyi - laminat parke lay bilen Uzmanlar, en önemli şey döşerken inanılmaktadır. yükseklik farkı aksi takdirde güzel zeminler dengesiz yüke tabi tutulacaktır, 1 metrekare başına 23 mm'ye kadar izin verilir ve çok hızlı harap olacak.

Ne laminat paneli döşenebilir?

 • beton zeminler
 • ahşap zeminler
 • kontrplak veya mantar substrat
 • ve hatta eski muşamba

Ama her durumda, zemin düzlemi neredeyse tamamen düz olmalı, su terazisi kullanılarak kontrol edilir. Yüzey uzakta kusursuz geliyorsa, o zaman zemin hizaya gerekir.

Beton zemin duzleştırme kendiliğinden yayılan bileşiklerinin yardımı ile gerçekleştirilen en uygun olan, bir düz taban dolgu maddesi oluşturur. İsterseniz beton zemin üzerinde duran bir kontrplak ya mantar (çok kaliteli, ama aynı zamanda çok pahalı) yatarken senin zemin, sıcaktır.

Laminat parke gereklidir Ahşap zemin önce sadece düz bir hale, ancak bunlar yeterince güçlü olduğundan emin olmak için. tahta çürümeye başlayan yenileriyle değiştirilmesi gerekir, ölüdür creak veya vidalarla kirişlerine daha da ekli kayması. usulsüzlüklerle bir uçak veya zımpara gitmek gerekir.

Linolyum laminat paneller sadece durumda yerleştirilir muşamba altında zemin sağlam ve düzgün olursa. Eğer bu ikna edilir, o zaman artık prosedürleri gerçekleştirmek için gerek yoktur.

pürüzsüz ve temiz katlarda su yalıtımı açması gerekenler. nemden koruma ucuz seçenek - yapışkan bant ile birbirine en az 20 cm üst üste yerleştirilir ve sabitlenir şeritler normal polietilen film. Daha ileri ustalar polietilen köpük alarak. Eh, profesyoneller sıcak tutmak için izin, özel bir substrat kullanmak düzensizlikler gizlemek, nem ve gürültüye karşı korumak için tercih ediyorum.

laminat gerekli sayıda satın aldıktan sonra evinizdeki günün en az bir çift de ambalajın doğrudan tutmak için tavsiye edilir. suşunun başka bir uygulama panelleri oluştuğu, böylece bu süre boyunca, söz konusu laminat, sıcaklık ve nem alıştırıldı gerekir.

Hangi araçlar laminat montajı için gereklidir? Asgari kümesi:

 • testere veya dekupaj (ev böyle bir araç değilse ikinci açıkça daha iyi, sadece, kiralanabilir edilir) Fret
 • çekiç
 • dirsek
 • rulet
 • kalem
 • Tamping çubuğu (tercihen plastik)
 • Kısıtlayıcı takozlar (onlar kendini yapılmış ve edilebilmektedir)

Önemli bir kural: Sıcaklık düştüğünde kat bükülmüş olmadığı şekilde Laminat paneller 8-15 mm duvar ayrılmalıdır. Daha kesin olarak, boşluk boyutu laminatın metre başına 1.5 mm açıklık göre hesaplanır.

panellerin istiflenmesi yönünü seçerek (genellikle eklemleri maskelemek için izin verir penceresinden ışık olayla yönünde kurulu bırakmaya önerilir) sürecine doğrudan ilerleyebilir. Bazı profesyoneller su ait kat daha az korkar sağlayacak su geçirmez balmumu ile olukları ve laminat panellerin çıkıntıları yağlamak için önerilir. Yayılması panoları daha kolay laminat panellerin bir dizi birleştirmek yapmak, odada aynı şekilde yığını.

Biz onların son yüzlerini bağlayan birinci levha sırasını koydu. Kaleye bağlanın çok basittir - kurulu birinin tepesi hafif bir açıyla son oluk içine sokulmuş, sonra da yere yerleştirilen tahta basarak kilidi sürgüler edilir. Duvarlarda gerekli açıklık sağlamak dilimleri ayarlayın. son panel istenen uzunlukta yapboz kırpılır. uzunluğunun en az 30 cm ise, bu panelin ikinci yarısı satır için baş harfi olarak kullanılabilir. Kalıntı çok kısa açılırsa, o zaman ikinci sıra yarısında biçilmiş yeni yönetim kurulu ile başlar. İkinci seri laminat paneller monte edildikten sonra, bütün bir satırı biraz oturtma kilit, artırması ve önceki satır yuvalara yan tarak kat atlanmıştır yerleştirin. sıkıştırma çubuğundan (nedobdet daha perebdet iyi) gerekli ışık çekiç darbesi bileşik serisi güçlendirilmesi edin.

Önemli bir kural: Bir sonraki olan uç eklem önceki tarafının bütün olarak edildi ve böylece laminat paneller "tuğla" taş işçiliği yığılmış. 30 cm'den daha az olmamalıdır birbirine göre paneller Ofset.

Ayrıca, çalışmalarımız öncekine tamamen benzerdir. Sadece hesaplamalar son seride farklıdır. Ve bu durumda en sık sırayla, sadece, aynı zamanda birlikte yönüyle kesmek daha sık gerçeği istenen genişliğe ulaşmak için. alanlarda Coanda laminat boru test burada, bir laminat panel küçük oluklar Şekilli gereklidir.

laminat bırakmaya nasıl - profesyonel çalışmalarında tüm nüansları hakkında bir video Bu maddeye eklenmiştir. Bu kitabın içine profesyonel ellerin tüm süreci görebilirsiniz.

Burada prensip ve tüm. önemsiz bir mesele, tekrar - - ve bitirdiniz video izlerken ve daha çok zaman açıklarken, döşeme laminat gibi görünüyor! elleri deneyin vermedi ederken Ama, tüm sırlarını anlamıyorum. Ancak bu bağımsız çalışmayı vazgeçmek için bir neden yoktur. Aslında, sabır ve sıkı çalışma (yanı sıra uzman tavsiyesi) hızlı bu teknolojiyi ana yardım etmek.

Yeni beceriler ve başarılı yenileme!

Lamine levhalar plastikler için özel bir yapıştırıcı ile bağlanır. Yapışkan dil ve yuva girintisi yavaşça sıkılır ve daha sonra daha önceki plakaya yapıştırılmıştır ve bastırılır. düzgün bir laminat kesme hattını döşerken kaide altında gizler. Yumuşak yapıştırıcı fazlasını uzaklaştırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

35 − = 30