duvar kağıdı nasıl seçilir

Nasıl bir duvar kağıdı seçmek için

oda dekor en önemli parçalarından biri duvar kağıdı olarak da adlandırılabilir. Doğru duvar kağıdını nasıl seçileceği ile ilgili tüm konuları anlamak için, size makalemizi okumanızı öneririz.

Başlamadan önce Faydalı ipuçları

duvar kağıdı dünyasında moda trendleri ile tanıdık önce, kendi türleri ve çeşitli odalar için seçim malzemesi özellikleri, bunun birkaç ipucu okumak için tavsiye edilir:

Ne zaman "odezhdy9rdquo; duvar, duvar kağıtları ikisini de gizleyebilirsiniz çünkü odanın eksikliklerine dikkat ve vurgulamak

iç oda maç için renkleri seçin

Duvar kağıdı pratiklik hatırla

onlar uyulması olarak sorunları kendilerini oluşturmak etmemek için bir marj ile duvar kağıdı satın

Kesinlikle Vogue duvar kağıdı oldukça zordur artık hangi demek, bu yüzden moda renk tonları, doku ve desen duvar kağıdı hakkında söyleyecektir.

Bu yıl duvar kağıdı en popüler renkleri mor, pastel sarı ve gri çağrılabilir.

Lavanta tonları, örneğin, yatak odasında harika görünecek ve pastel tonlar odanızı yenileyin. Sarı ve turuncu renkler oturma odası için çok uygundur ve modern bir iç oluşturmak için yardımcı olacaktır.

Ayrıca, tasarımcılar bu tür lacivert, zeytin, sonbahar yaprakları ve kremalı olarak sofistike tonları dikkat etmeleri önerilir.

Eh, en moda mavi ve yeşil renkler bu sene kabul edilir. Bunlar çok yönlü ve mükemmel herhangi bir iç mekana sahip eşleşmesi, dahası vardır.

moda dokular gelince, o hala popülerlik kabartmalı duvar kağıdı kaybetme orada değil. Biz eğilim artık faturalar, listelemek Aşağıda:

gibi dokuma veya şerit olarak, kabartmalı kumaş ile duvar kağıdı

Böyle bambu, mantar ya da taş gibi doğal dokular,

Duvar kağıdı taklit deri, süet, kadife veya tüvit da çok ilginç bakacağız

Kadife duvar kağıtları - seçkin Fransız iç mekan yaratacak en lüks doku

moda modelleri için bugün çiçek ve bitki tasarımlar bulunur. Bu durumda, tasarımcılar baskılar odasında romantik bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır çok büyük boyutlu, değil kullanmaları tavsiye edilir.

Onların popülerlik ve soyut tablolar kaybetmeyin. görsel yanılsamalar yaratmak, odanın boyutunu değiştirme ve ona iç içe şekiller ve çizgiler kaotik, hem de duvar kağıdı yardımcı bir kaçı.

çocuk odaları için onlardan çizgi film karakterleri veya çizimler ile fiili duvar kağıdı vardır. Ama tasarımcılar bu rakamlar yemek odası ya da mutfak, örneğin, kamu odalarda iyi görünecektir inanıyoruz.

kâğıt

Kağıt duvar kağıdı en kolay ve en ucuz seçenek duvar dekor çağrılabilir. Onlar orada hiç nem hangi formda hemen her odada hava geçirmez edebiliyoruz.

Duvar kağıdı Bu tür daha pratik ve dayanıklıdır. Vinil duvar kağıdı, mükemmel duvarların tüm düzensizlikler, bunun yanında, yıkanabilir gizlemek. vinil duvar tek dezavantajı, hava geçirmezlik üzerinden çağrılabilir.

kağıt ve vinil, ve ikinci olarak, onlar yoktur edilebilir birkaç kez çok daha güçlü, ilk etapta, duvar kağıdı Dokumasız.

Tekstil duvar kağıdı sizin içerideki belli cazibe ve seçkin vermek, hem de konfor hissi yaratacaktır. Ama kumaş duvar kağıdı önemli bir özelliği vardır - onlar dikkatli ve nemsiz temizlenmelidir.

doğal malzemelerden Duvar Kağıtları her zaman çok orijinal bakacağız. Buna ek olarak, bu tür ekoloji, su buharı geçirgenliği ve iyi dayanıklılık gibi avantajları, bir dizi vardır.

Duvar kağıdı Bu tür bir yenilik çağrılabilir, ancak hızla popülerlik kazanmaktadır. Sıvı duvar kağıtları uygulamak kolaydır, iyi hava geçmek ve herhangi bir odada güzel görünüyorsun.

Duvar kağıdı her türü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, duvar tipleri nelerdir makaleyi okuyun, bir iyi olduğu konusunda bilgi almak karar vermek

odalar için duvar kağıdı seçmek için

her şeyden önce belirli bir oda için doğru bir duvar kağıdı seçmek için, o hesaba binanın özelliklerini almak için gereklidir. Sonra, iç çeşitli için duvar kağıdı seçimi özelliklerini düşünün.

mutfak duvar seçerken, bunlar pratik, nem direnci, yoğunluk, ışık haslığı ve su buharı geçirgenliği gibi özelliklere sahip gerektiği unutulmamalıdır.

renk için, burada hatırlanmalıdır gibi farklı renk iştah ve ruh hali üzerinde farklı etkileri olduğu.

Mutfakta duvar kağıdı seçme hakkında daha fazla bilgi için, mutfak için duvar kağıdı seçmek için ne makaleyi okuyabilirsiniz.

Salon - duvar kağıdı Onda rahatlık hissi oluşturulmalıdır nedenle, evinizin merkezi bir oda. oturma odası için duvar kağıdı da, pratik hafif direnç ve çevre dostu olmaları gerekir. Salonda Malzemeler ve renkler duvar kağıdı yeter ki senin iç genel tarzı ile tutarlı olarak, değiştirilebilir.

oturma odasında duvar kağıdı seçimi tüm nüansları ile oda için seçim duvar kağıdı makalesinde bulabilirsiniz.

yatak beri - biz hayatının üçte geçirmek bir yer, duvar kağıtları çok dikkatli olması gerektiğini seçin. genel kurallarına duvar kağıdı "dyshaschimi9rdquo olması gerektiği bir gerçektir; ve çevre dostu ve renkler - gevşeme ve dinlenme teşvik etmektedir.

Eğer yatak odası için duvar kağıdı seçme hakkında daha fazla bilgi edinmek yatak odası için duvar kağıdı seçmek için bir makaleyi arayın isterseniz.

Koridor - Bu bizim evin başında, ev sahibi hakkında ilk izlenim yaratan bir odadır. koridorda bir duvar kağıdı seçerken, her şeyden önce, dikkate odanın özelliklerine ve özelliklerini almalıdır. Çoğu zaman bu odada küçük ve kirlenmeye karşı diğer birçok bina duyarlı. kullanmak için yeterince pratik vardı - duvar kağıdı bir yandan, onlar daha iyi için salonun boyutlarını değiştirmek görsel edilir ve böylece seçildi, fakat diğer yandan olmalıdır nedeni budur.

koridorda duvar kağıdı seçin nasıl makalesinde bulabilirsiniz Bu oda için malzeme seçimi tüm incelikler.

Odadaki genç için duvar kağıdı seçerken en önemli, tabii ki, onun tercihidir. Aynı zamanda ilgi ve hobileri dikkate almak burada olmalıydı. önerilerin listesi için, çok pahalı duvar kağıdı satın almak ve farklı renklerle oda aşırı olmamalıdır gerçeğine atfedilebilir.

genç odası için doğru bir duvar kağıdı seçmek için, size genç için duvar kağıdı seçin ne makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

Eğlenceli!

Merhaba çiçek ve duvar kağıdı tüketimini kesmek için nasıl böyle kenar podbirayuschiyasya ile duvar kağıdı bir cevap bekliyor değildi lütfen

Merhaba desenli duvar kağıdı deseni genellikle bir adım var. Örneğin, bir model sahayı (bu tekrar edıldığı mesafe) 70 cm sahiptir. Duvar, örneğin, yükseklik 270 cm. Gerekli 270/70 = 3.85, daha sonra 3 küçük bir resim tekrarlar, 4 kesilmiş ve 70 * 4 = 280 gerekir. Tüm şeritler uzunluk 280sm kesmek gerekir, sonra herzaman maç için mümkün olacaktır. Tüketim o zaman 10 cm olmakla çok daha yüksek olabilir, kaçınılması mümkün değildir.

Başka bir seçenek, biraz tüketimini azaltır, 2 farklı rulo bitişik bantları işe, ama yine de olacaktır

duvar kağıdı nasıl seçilir

Herkes iyi seçilmiş duvar kağıdı tanınmayacak herhangi bir odayı değiştirebileceğini bilir. Odanın duvarları geniş yüzey alanına sahip ve hemen göze girerler. onarım yapacak kimse, hiçbir zarar öğrenecektir yüzden: bir duvar kağıdı seçin nasıl.

Bu yazıda, kriterler seçilmelidir neyi duvar kağıdı anlatmak ve bu zor görevin üstesinden yardımcı olacak pratik tavsiyeler verecektir.

Duvar kağıdını seçerken çok sayıda seçenek dikkate almak:

 • kağıdı baz;
 • türleri;
 • amaç;
 • stabilite;
 • Şekil çökeltme tekniği;
 • vardiyanızı.

Bize daha ayrıntılı olarak bu özellikleri her inceleyelim ...

Bu en çevre dostu ve düşük maliyetli temelidir.

Ancak avantajları yanında, aynı zamanda çeşitli dezavantajları vardır:

 • nem ve ışığa karşı dayanıklıdır;
 • kolay zarar.

Kağıt duvar kağıdı odası ve yatak odası, oturma çocuk odaları tasarımı tercih etmek en iyisidir. Onlar kesinlikle banyo, mutfak, koridorlar kullanılmaya uygun değildir. yapıştırılması sırasında, tutkal tuval kendisi doğrudan uygulanmalıdır.

Bu duvar kağıdı için daha pahalı bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu tür eşyalar, genellikle vinil tabakası kaplanır. Bu duvar kağıtları tutkallama kolaydır: Yapışkan duvarına doğrudan uygulanabilir. Onlar deformasyona tabi değildir. olabilir dokunmamış duvar kağıdı uygulayın, hem konut ve konut dışı binalarda içinde.

Bir kağıt ya da dokunmamış destek ve vinil kaplama oluşur.

duvar kağıdı bu tip en önemli avantajları:

 • dayanıklılık;
 • dayanımı;
 • yoğunluk;
 • (Iyice yıkanmış ve temizlenmiş) bakımı kolay;
 • ışığa dayanıklılık.
 • yüksek maliyeti;
 • yetersiz havalandırma ve çevre dostu.

vinil duvar kaplamaları, özellikle pahalı türde iğne delikleri, bu nedenle daha iyi bir hava geçmek için. Bu duvar kağıtları odaları ve mutfaklar, oturma koridorlar kullanılması tavsiye edilir.

Bu yapıştırma sonra boyanabilir bir vinil kaplamalı bir dokuma olmayan baz oluşur. Genellikle boya duvar kağıdı beyaz değil, aynı zamanda boya ile orada renklendirilir. renklerle deneyler yapmayı seven yaratıcı bireyler gibi bu duvar kağıtları.

Bu boya öncesi duvar kağıdı türlerinden biridir. Bunlar cam liflerinden yapılmış, bu yüzden yüksek mukavemet ve iyi yangın koruma özellikleri vardır.

Cam elyaf ofisler ve oteller kullanmak yaygındır. dairede nadiren dekoratif elementlerin eksikliği olarak kullanılır.

ipek, suni ipek ve diğer malzemeler: kağıt ya da dokunmamış bir baz ve bir tekstil katmanı imal edilmiştir. Bu tür duvar kağıtları rafine ve böylece benzersiz ve orijinal bir iç tasarım oluşturma, duvarlar daha fazla hacim yapmak için, her oda için bir bayram bir görünüm vermek mümkün bulunmaktadır.

tekstil duvar kaplama ana dezavantajları:

 • yüksek maliyeti;
 • bakım zor;
 • toz birikmesine mümkün;
 • Neme karşı dayanıklı değildir.

Bu tekstil duvar kaplama türüdür. Diğer tekstil duvar kağıdı gibi, onlar ustaları bitirenler profesyonellik gerektirir.

Duvar kağıtları - Belirli arsa ile duvar kağıdı. Bu manzaralar, ya da reprodüksiyon tablolar olabilir. kağıt ya da tela temelinde yapılmıştır.

Duvar yatak odası (örneğin manzara gibi), ya da bebek (peri hikaye) için kullanılması daha iyidir. Duvar kağıdı Bu tür odanın orijinal tasarımını yapmanızı sağlar.

Ana sakıncaları: onlara herhangi bir hasar şeklinin bütünlüğü yok edebilir çünkü yüksek maliyet, dikkatli bakım gerektirir.

Duvar kağıdı türleri hakkında ilginç bir video bakınız:

duvar kağıdı rengini seçme dolayı ışığın farklı açılardan masaya yatarken duvar kağıdı bir rulo gelen gölgesine ve farklı olabilir duvara duvar kağıdı rengini hatırlamıyorum. Bir duvar kağıdı mağazayı seçerken, binanın aydınlatma, bir kural olarak, her gün önemli ölçüde farklı olduğuna dikkat ediniz. Genellikle koyu bir gölge ve bir sessiz bir renge sahip yapışmasını kağıdı.

Bir renk düzeni duvar kağıdı seçerken, kişisel tercihi dışında, iç tasarımcı görüşleri rehberlik arzu edilir. vb mobilya, perde, lambalar, panjur, halı,: duvar rengi diğer nesnelerin iç renklerle kombine edilmelidir

Odaya tüm öğeler uyumlu renk topluluk oluşturmak için gereklidir. Ancak, bu duvar kağıdının rengi odasında mobilya baskın tonları ve diğer öğeleri ile tutarlı olmalıdır anlamına gelmez.

Doğru duvar kağıdını seçmek için, ayrıca dikkate amaçlarına almalıdır. Çeşitli odalar için bir duvar kağıdı seçmeye yönelik bazı ipuçlarını okuyabilirsiniz.

Oturma odasında beyaz veya siyah duvar kağıdı kullanmak tavsiye edilmez. mavi, mavi veya yeşil: - misafir odası yeterli aydınlatma (batıya veya güneye gider) varsa duvar kağıdı serin renkler seçmek gereklidir.

Odaların kuzeye bakan ve önemli ölçüde daha kötü uyum duvar kağıdı sıcak renkler vurgular edilir - turuncu ve sarıdır.

Bir duvar kağıdı deseni seçerken, odanın boyutunu dikkate emin olun. Daha büyük de - ince ve seyrek desen ve büyük ile duvar kağıdı ihtiyacı olan küçük odalar.

oturma odası için duvar kağıdı iyi bir nefes alabilme kabiliyetine sahip olmalı ve yanmaz. Bu durumda en iyi seçenek dokunmamış kalın kafalıdır - Bu duvar kağıtları desen ve renkte çok çeşitlidir.

Yatak odası böyle yeşil veya açık mavi olarak duvar kağıdı yumuşak sessiz tonları seçmek daha iyidir. Bu tonlar sakinleştirici ve stres atmayı teşvik.

Büyük veya küçük geometrik şekiller biçiminde iyi bir resim görünüyor. yatak odası için en iyi seçenek - Kağıt duvar kağıdından: çevre dostudur ve hava iyice geçirilir.

parlak renklerde koridor mükemmel duvar kağıdı için: Onlar görsel alanı büyütmek ve daha hafif hale edebiliyoruz.

genellikle şımarık olduğu koridor duvar kağıdı olduğu gibi, en iyi seçim yıkanabilir vinil duvar kağıdı olacaktır. Bir resim seçerken, aynı zamanda dikkate odanın boyutunu almalıdır.

Mutfak de duvar kağıdı uygun hafif gölgeler, ya da küçük bir rakam ile.

Mutfak için duvar kağıdı seçme, onlar gerekir dikkat:

Bu durumda en uygun seçenek - vinil duvar kağıdı.

Çocuklar için oda tahriş etmeyecek duvar kağıdı parlak renkleri seçmek daha iyidir - öncelikle kayısı ve şeftali tonları olduğunu. ideal bir seçenektir fantastik yaratıklar veya çizgi film karakterleri ile duvar kağıdı olabilir.

Bildiğimiz gibi, çocuk duvar kağıdı hasarı bozmak veya boyamak için seviyorum. Bu bağlamda, kağıt duvar kağıdı seçin tercih Çocuk - onlar ucuz, bu yüzden sık sık güncellenebilir. Bunlardan başka avantajı - onlar iyi havalandırmalı ve temiz.

Kapı yapılan kullanım duvar kağıdı arka plan deseni Bantlama.

duvar stabilitesi üzerinde ayrılabilir:

Bize türlerinin her biri inceleyelim ... daha

Aşınmaya dayanıklı duvar Kuru duvarlarla odalarda kullanmaya karar verdi. Bunların bakımı çok basittir: basitçe kuru bir bezle silin. Bir fırça ile dalgalı çizgiler:, etiketleri üzerinde olabilir duvar kağıdı bu tür tanır.

Su geçirmez, yıkanabilir ve supermoyuschiesya duvar kağıdı tipik yüksek nemli mutfak ya da diğer odalarda, banyoda kullanılır. Bunlar, fiyat ve kalitesi üzerinde birbirinden farklıdır.

su geçirmez duvar kağıdı - nemli bir bezle silinerek sağlayan özel bir kaplama ile üretilen, ancak deterjan olmadan. Farklı işaretler: dalgalı bir çizgi.

yıkanabilir duvar kağıdı Bu deterjan ile nemli bir bez ile temizlenebilir. İki dalgalı çizgiler: etiketleme bulunabilir.

Supermoyuschiesya duvar kağıdı. yıkayın için, nemli bir fırça ve deterjan kullanabilir. Üç dalgalı çizgiler ile etiketlenir.

Svetostoykipe duvar kağıdı Mutfakta, yanı sıra yüksek doğal aydınlatma ile diğer alanlarda genellikle kullandı. duvar kağıdı veritabanı İşaretleme - bir simge ve bir buçuk güneş.

Özellikle ışığa duvar - Önceki görünüme aynı tesislerinde kullanılan. Onlar en iyi kalite ve en yüksek değere sahiptir. Farklı işaretler: Güneşin bir bütün görüntü ile bir simge.

Teknoloji duvar kağıdı üzerinde çizim

Duvar kağıdını seçerken, onlar sadece görünüşte değil farklılık olması değil, aynı zamanda uygulama teknolojisinin desenine dikkat etmelidir.

Bu teknoloji iki katlı kağıt duvar kağıdı kullanılır. Kabartma deseni, üst tabakaya uygulanır.

Duvar kağıdı küçük düzensizlikler ile duvarlar için kullanmak avantajlı kabartmalı - onlar bunları gizlemek. Bununla birlikte, bu duvar kağıtları bir dezavantajı var - tekstil veya vinil gibi dayanıklı değildir.

bir vinil kaplamalı kağıt duvar kağıdı uygulanır. bunların oluştururken yüksek bir sıcaklıkta önceden muamele edilmiştir.

vinil istenen desenin yumuşak tabakada, sonraki iki silindir arasında yuvarlayarak uygulanır. Bu yöntem sayesinde vinil formaldehit tüm öğeleri kaldırmak için yapar, bu yüzden daha çevre dostudur.

Bu duvar kağıtları birçok avantajı vardır: mükemmel ışık, nem, tüm odalar için böylece uygun aktarırlar.

Bu ipek, güzel bir parlaklık, zarif tasarımları ve geniş renk paleti karakteristik bir etkiye sahiptir. büyük sınıfa - tüm vinil duvar kağıdı Sıcak kabartma.

Bu duvar kağıtları herhangi bir odada klasik bir iç mekan ve ağırbaşlı, zarif bir atmosfer yaratmak mümkün.

Bu model, ön renkli kağıt yüzeyine uygulanır. Bu tip Duvar dekoratif ve herhangi bir odada bir festival atmosferi yaratmak için yeteneği ile ayırt edilir. Onlar da suya dayanıklıdır.

Genellikle Mural kullanılan.

Tip halicilik hep duvar kağıdı türüne, hem de odadaki duvarların kalitesine göre seçilir.

popo - düz yüzeyler ve ağır duvar kağıdı için tek olarak kullanılır. Bu yapıştırılması en modern teknik, bu yüzden en yeni duvar kağıdı için uygundur. Uç dokunmamış, desenli duvar kağıdı ve vinil, hem de serigrafi türlerini yapıştırılmış olabilir.

üst üste gelme Daha duvar kağıdı tutkalı, orta ve düşük yoğunluklu. Bu yöntem, duvarların küçük kusurları düzeltmek için izin verir.

Bu yöntem ile yapıştırma zaman dikkatli bir şekilde kesme kenarı ve iki ağlarının birleştirilmesi, çizim uyarlanması gerekir. Kağıdın duvar kağıdı çoğu örtüşen bir şekilde yapıştırılmış.

Bir duvar kağıdı seçerken, aynı zamanda deplasman desen dikkate değer.

Bu parametre üzerinde duvar kağıtları aşağıdaki kategorilere ayrılır:

evrensel resim - Duvar kağıdı figürü dikkat etmeden yapıştırılmış olabilir.

düz eklem - resmin parçası aynı yükseklikte üzerine yapıştırılmış yapılması gerektirmektedir.

yanlı bağlantı (Ayar kayması) - Her sonraki panel görüntü vardiyalı.

Darbeyle birleştiren - her ikinci panel 180 derece çevrilmiş. rulo gerekli sayıda sayımı, hesap uzunluğu ve genişliği içine almak gereklidir. En yaygın - 10 m serbest uzunluğu ve 53 ve 70 cm'lik bir genişliği vardır.

Şimdi de duvar kağıdı seçerken aramak için gerekenleri biliyoruz. konu üzerine Nihayet birkaç ipucu.

duvar kağıdı nasıl seçilir: pratik öneriler

 1. Eğer tüm daire yapıştırmak için gidiyoruz varsa, duvarların dekorasyonda çok keskin tezat ve aşırı tekdüzelikten olarak, kaçınmak gerekir unutmayın. Çok soluk renkler ve duvar aşırı doygun renkleri birleştirmek etmeyin veya sizin böyle bir odada bulunmaya inanamazsınız.
 2. küçük odalar Yapıştırma duvar kağıdı hafif gölgeler seçmek daha iyidir. Uygun düz ya da küçük desenli.
 3. Büyük desenli duvar kağıdı koyu renklerle veya formların ihtiyacı olan geniş odalar.
 4. Düşük binalar düz duvar kağıdı, hem de dikey çizgili kullanmalıdır için. Bu durumda tavan yeni duvar kağıtları daha önemli ölçüde daha hafif olmalıdır.
 5. Yüksek boşluk geniş bir desen veya yatay çizgili duvar uygun örnekler için, büyük bir seçenek, bir sınır ile ayrılmış duvar iki tür bir kombinasyonu olacaktır. Ayrıca kaldırım tavana yapıştırılmış olabilir. Bu durumda, tavan duvarlarda duvar kağıdı daha koyu olmalıdır.
 6. Karanlık oda, aynı renkteki biraz daha hafif, daha az kağıdı ile kaplı duvar aydınlatma duvar kağıdı, ancak daha hafif gölge yapabilirsiniz.
 7. fotoğraf ve resimlerin bir sürü bir oda için düz duvar kağıdı seçmek daha iyi ya da küçük bir rakam ile.
 8. tam tersine genişletmek - görsel küçük ve nadir oda, azaltmak için duvar kağıdı geniş ve sık desen yapabiliyor. Ayrıca, ince desen arka benziyor ve stil çeşitli içinde kullanılabilir olabilir.
 9. İyi herhangi bir tarzda iç unsurları ile Çizgili duvar kağıdı. Bunlar görsel olarak tavan yüksekliğini artırmak ve odanın boyutunu azaltmak edebiliyoruz. Bu bant olarak daha geniş olacaktır, daha az sıkıştırılmış ses alanı olacaktır. Böyle daha alçak tavanlı, dar mekanlarda geniş çizgili duvar kağıdı uygulamak nedeni budur.
 10. İşaretli duvar kağıdı ile Küçük mükemmel duvar yüzeyinde kusurlarını maskeleyebilir. senin duvarları düzensiz ise, bunu düzeltemez - cesaretle kabartmalı duvar kağıdı alın. Düz duvar kağıdı, tam tersine, aksi ufak kusurları hemen fark edilir, düz duvarlara sadece tutkal gereklidir.
 11. Son bir ipucu:, para yedek stok ile duvar kağıdı yapmayız. Eğer daha fazla rulo satın gerekiyorsa Sonuçta, aynı renkteki duvar kağıdı farklı seriler biraz farklı tonları olacağını ortaya çıkabilir.

Bu duvar tüm temel tarifleri ve sırlarını seçimdir. Umarım artık bir duvar kağıdı seçmek için, ve iç gerçekten güzel yapmak mümkün olacak biliyorum.

Bir duvar kağıdı seçmek için nasıl bilgilendirici videoyu izleyin:

Halı: seçim ve yerleştirme Sırları

1 comment

- bağ sonra ek boya gerektirmez duvar kağıdı bu tip. Bunlar, kağıt, polar, cam veya sentetik gibi malzemelerin eklenmesi ile farklı bazında üretilir. Bu duvar kağıtları arasında en büyük pazar payı şu anda olmayan dokuma zeminli boyama duvar kağıdını işgal eder.

apartmanda duvar kağıdı nasıl seçilir

Duvar kağıdı - Herhangi bir ev için en iyi seçenek duvar dekorasyonu. Onlar türlü, doku ve renk geniş bir yelpazede bir sürü var; kolayca herhangi bir dekor sığacak - pahalı tarihi tasarımlara, modern minimalist tasarımdan. değil kolay bir iş - pratiklik etkileyici görünümü ile birleştirilir ve renk düzeni tarzı ile örtüşmektedir edildiği uyumlu bir kombinasyon, bulun.

Hesap birçok faktör dikkate almalıdır apartmanda sağ duvar kağıdı seçmek için: Odanın fonksiyonel amacını •; • geometrisi ve oda boyutları; • varlığı ve doğal ve yapay aydınlatma parlaklığını; • İç tarzı; • taban ve tavan yüzey rengi ve malzemesi; • Eşleştirme mobilya, tekstil tasarımı ve dekorasyonu.

renk seçimi için tasarım temeli

Çok basit: onların türevlerinin tüm renkleri ve tonları soğuk ve sıcak ayrılmıştır. (Sarı daha yakın olan bu tonları,) yeşil - kırmızı - - turuncu - sarı Geleneksel olarak, batı ve kuzeye bakan pencereli doğal ışık bol odalarda, spektrumun aşağıdaki temel renkleri kullanılması önerilir.

Soğuk renkler (yeşil ve mavi tonu, mavi, çivit, mor), sırasıyla güney ve doğu tarafı için uygundur. Soğuk gamma Shades güneşin doğal parlaklık ve çok değil solmaya mufla yardımcı olur.

Nötr renkler - siyah ve beyaz bir, başka hiçbir renk ile birleştirilir.

Modern duvar kağıtları oldukça birbirine benziyor. duvarlara yapışmasını - Bunlardan biri grubu sadece ilkesinin uygulanmasıyla birleşmişlerdir. Kaplama malzemeleri farklı bazlar, bir üst kaplama tabakası, dekoratif ve koruyucu bir etkiye sahiptir. Biz çeşitli seçenekler, çeşitli odalar için en popüler belirleyin:

1) Vinil - desenli polivinil klorür film ile kaplanmış bir kumaş veya kağıt tabakası oluşur. Köpüklü (kabartma dokusu iyi gizlemek düzensizlikleri ve diğer duvar bozukluğu) ve düz vardır. banyo ve mutfak için mükemmel bir seçenek, hem de ev kimyasalları etki korkar, ama üst ince film tabakasının mekanik hasarlara karşı dayanıklı değildir, yıkayın.

2) CD-vinil - parıltı etkili duvar vermek vinil ipek ipliği bir üst tabaka ile kaplı kağıttan bir taban. Koyu accentual desenleri ile koyu arka plan ve parlak parlak bir desen veya parlak, inci gibi yanardöner yüzeye - Tasarım kontrast üzerine kurulmuştur. Bir oturma odası, yemek odası ya da salonda güzel görünüyorsun.

3) Kağıt duvar kağıdı - en çevre dostu ve ucuz olarak kabul edilir. Genellikle az kullanıldığı yerde, yatak odası için tavsiye edilir. Ama çocuklar için doğallık rağmen, başka bir doğal malzemeyi (mantar, bambu duvar kağıdı) seçmek daha iyidir. Kağıt bile güvenli plastik oyuncaklardan, lekeleri, çizilme ve diğer mekanik hasar ufak görünümünü kaybeder. sicilinde kabartmalı dubleks paspas - bir tutam olarak, kabartma bulunan daha gelişmiş çok katlı kağıt duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

4) Tekstil - bitirilmiş en güzel ve pahalı türlerinden biri, duvarlar için gerçek giysiler. kullanım, doğal ipliklerin yaparken pamuk, ipek, keten kumaş doğal yapısını ve reconstrükte. temizlemek için Talep - yıkama imkansızdır, ama iyi doku toz toplar gibi Vakumlu gerekmektedir. salon veya oturma odasının gerçek dekorasyon, genellikle yumuşak kumaş kılıfı üst, merkezi konumu veya vurgu duvarı alır kombinasyonu kullanılır hale gelecektir.

5) Sıvı duvar kağıdı (dekoratif sıva) - dayanıklılık ve çevre dostu maddenin uygun bir kombinasyon. yün, ipek iplik, pamuk - selüloz, akrilik bağlayıcı ve duvarı ilginç bir tekstür elde doğal destek oluşmaktadır. yaşam için ve yemek odası, koridor veya yatak odası için uygundur. boyama ve çizim 6) Dokumasız duvar - modern yedek cam elyaf kağıdı bir üst katman köpüklü vinil uygulandığı selüloz ve mineral elyaflar, karışımı temsil eder. oturma odası, salon, mutfak için uygundur.

duvar kağıdı daire ile duvar dekorasyonu için fikirler:

1) Tek renkli bir bütün daire yapın. oturma odası için turuncu - - Örneğin, koridorda kahve duvar kağıdı, mutfak almak için kahverengimsi-kırmızı, yatak odası için - Yumuşak bir gölge creme brulee ...

2) bağlantılı odalardan için en iyi seçenek - Aynı duvar kağıdı veya renk spektrumunda benzer: mavi ve mavi, kahverengi ve bordo. Ama doku ve desen oldukça farklı olabilir.

3) farklı çizimler yardımıyla oda geometrisini iyileştirilmesi. Gizli elmas deseni hacmini verir ancak büyük resmi ve zengin renkler - görsel zemin alanı azaltır. 4) yatay ayırma etkisi - yüksek tavanlı küçük odalar için ilginç bir kombinasyon. Farklı renk veya doku veya sınırları çizilmiş sınır kalıplama Duvar Kağıtları görsel duvarı "itme". İlginçtir bu odalarda bakmak ve yatay çizgili duvar kağıdı olacaktır.

alacalı monoton, 5) Kombinasyon - bant ya da iki ile belirli bir önceliğe (yapıştırılan desenli duvar kağıdı) tavan yüksekliğini arttırmak ve biraz küçük bir alanı gizlemektedir. Bir arka plan rengiyle bir duvar kağıdı olarak seçin ve renk tayfının komşu olabilir. 6) zıt çizgili ve büyük desenler iyi büyük odalarda (örn oturma odası) kullanılmaktadır. 7) Herhangi bir odaya özel bir bitiş yapın ve tüm pürüzsüz dokulu uni duvar kağıdı ve uygulamak şablon boyama veya vinil çıkartmalar ile kendi elleri olabilir.

Son bir ipucu: kendi renk ve desen duvar kağıdı seçerken, onlar genel kabul görmüş kurallara denk olmasa bile, moda trendleri ve kişisel tercihleri ​​atıfta yoktur. Daire için bir iyi seçilmiş duvar kağıdı - bu kişisel tercih ettiğini, rahatlık ve sıcaklık atmosfer. Sonuçta, duvarlar için giyim, giysilerimize aksine, her gün değişmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

65 + = 73