Bir tencereye bir çiçek nakli nasıl

Başka bir tencerede çiçek nakli nasıl

saksı çiçekler için bakım önemli aşamalardan birisi onların nakli olduğunu. Bu süreç bilgi ve ipuçları bazı gerektirir. Aşağıda hatasız başka pota nakli bitkiyi sağlayacak sunulan malzemedir.

Neden repot Houseplants

Kapalı bitkiler için Değişim güven veren davranır, onlar hasta ve iyi büyümez. Bir veya iki gün ayırmaya yeterince gerektirir Çok çaba, çiçekler, tüm sezonun görünümü ile memnun.

transplantasyon odası sonra evcil daha neşeli hissetmek

Bu prosedür, aksi takdirde toprak tükenirse, her yıl gerçekleştirmeyi gereklidir. Örneğin, normal büyüme için gerekli mineralleri almaz. Toprağın değiştirilmesini yardımcı olacak besin eksikliği telafi.

Yararlı ipuçları yardımcı olmak ve doğru halel nakledilen hayvan büyüme durumu.

Bir ev çiçeği ekimi mümkün olduğunda

Aşılama için en uygun zaman - bahar. Bu dönemde, kök sistemi iyice renkte gelişmiştir, bunlar stresli durumlarla tolere daha kolaydır.

Yaz, sonbahar ya da kış (- Aralık Kasım) - O farklı bir zamanda yapılması gerektiğidir.

Her şey, devlet bazen prosedürü bağlıdır Ölüm tür kaydeder. Yani şimdi bu konuda sıkı şartlar hayır.

Hastalar örneklerini işlenmesini yardımcı olabilir

 • 3 yaşından küçük kapalı örnekleri, yıllık nakli gerektiren unutulmamalıdır.
 • nakli olursa çiçekler yaz, bunlar süresini adapte zaman kadar ilave sulama ve püskürtme gerekir.
 • Kış geri kalanı, orta sulama ve güneş erişim daha iyidir.

Nasıl bitki organ nakline ihtiyacı olduğunu biliyoruz

repot emin olun Bir mağazadan satın Çiçekler. daha sonra zaman gelişecektir odası, alışmak bir çiçek verin. Her seçenek kendine özgü özellikleri vardır olarak bitki bağlı olarak, incelikler, satıcı ile kontrol edilmesi gerekir.

Bir nakli gerekli olup olmadığını belirlemek için görünüşlerine göre, aşağıdaki özelliklere göre mümkündür:

 • Bitki kaptan dışarı büyüdü ise, boyutları büyüklüğü ile uyumlu değildir;
 • marazi bir tür olmadığını durumunda düşen veya sararma yapraklar;
 • yüzey üzerinde, toprak renginde bir değişiklik ile tespit edilmesi mümkün olan toprağın asitleştirilmesi kahverengi patina görüntülendiğinde gerekli;
 • çiçek o eski güzelliği bulacaksınız sonra nakli birkaç yıl olmadan olsaydı;
 • bitkiler bu Bu nakli imkansız nedeniyle büyük bir boyuta, en verimli toprağa dökülür.

Yaz aylarında Bazı yetiştiriciler bahçede bitkileri çıkar, bu yüzden evin içine taşırken, mutlaka nakledilen zarar vermez. Temiz havada tüm yaz iken, çiçekler bir enfeksiyon alabilirsiniz.

Bu yöntem, Sadece hızlı büyüyen türler için, O yılın herhangi bir zamanında transplante edilebilir.

Çiçek bahçede ekili hastalığın şansını arttırır

Şartlar ve koşullar nakli için iyidir

nakli an tencere, toprağı satın alıp gerekli destekleyici materyalleri hazırlamak kadar. nakli gerektiren ve açıkça önerileri uygulayın ki karar verin:

 • Yeni kap 1-2 cm çapından daha büyük olmalıdır. önceki kap daha hızlı büyüyen 2-3 cm için. pot gerekli olanı belirlemek için hile kullanabilirsiniz - eski bir yenisi girmek kolay olmalıdır.
 • Eğer gereken bir sonraki adım pot kaldırmak, iyi önceden sulanması gerekir ondan önce. Ek nem çok kolay tesisini kaldırmak sağlayacaktır.
 • Dikkatle kökleri kontrol daha iyi hasarlı alanlar kesti. özel bir alet varlığında hastalıkların veya potasyum permanganat zayıf eriyik tedavisi için.
 • kabın alt üzerinde drenaj katmanı haydite ya da başka bir malzeme sunmaktır. 2-3 cm üst toprak tabakasını dökün.
 • tencereye ekleyin. o sahnenin ortasında uyku yerleştirin. Ram ve bol sulanan. Gerekirse, gövdeyi kravat.
 • Nakilden sonra birkaç gün Bitki rahatsız etmemek daha iyidir. Bir hafta sonra, toprak hayvan sprey, gevşetilmesi gerekir ve hafifçe sulandı. Ağır prosedür bol sulama olduğu için toprak, gerekli değildir nemlendirir.

Eski toprak budala denilen aktarma korunması ile Nakli

çiçekçiler genellikle pot yetiştirmek için küçük ve uygun çiçek satmak. nakli kil veya plastik iyi tencere dibine deliklerle.

Bunlar büyük olmaları gerekir, kesinlikle temiz. tencerede önce başka bitki büyüdü, o iyi soda ve kuru ile yıkanmalıdır.

Gübre uygulama gerektirmeyen kapalı bitkiler için sahne ayarlar. Toprak kendinizi hazırlamak için, bu turba ve kum üçte birini olmalıdır. Çok iyi niyet, toprak vermicompost eklerseniz.

o sağlayacak Organik yararlı olan toprak zenginleştirmek maddeler.

Eğer, bir yumurta kabuğu hazırlamak pound ve evde toprağa ekleyebilir. 1 bir oranda sayısı Vermicompost saksı toprağı: 4 arasındadır.

Arazi bahçesinden alınırsa, yüksek güç fırında kızartma öncesi edebilir - bu mikroplar tarafından toprak kurtulmak olacaktır. o orman ağaçlandırma alınan daha verimli toprak olabilir seyreltin.

Sık yapılan hatalar ev bitkileri dikimden

nakli basit bir işlem, ancak deneyimsiz yetiştiricileri bir çok hata önleyebilirsiniz. Bundan sonra, görünüşe göre, Sağlıklı bitki Withers. nedenleri ana sahnede yapılmıştır hatalar şunlardır:

 • ilk günlerinde bol sulama. gerek yok aşırı ıslatma kök çürüklüğü yol açacaktır.
 • Nakilden sonra, güneşli tarafı üzerindeki pencere pota koymak için gerekli değildir. Doğrudan güneş ışığı yapraklar üzerinde yanıklar bırakabilir.
 • eğer pot almaya değil, Çok fazla alan. Kök sistemi topraktan gelecektir nem miktarı ile başa çıkamaz.

Tavsiye kurallar çok basittir şeyden, hiçbir şey nakli Houseplants hayır karmaşık. Hayvanlarınız onlar gür yeşillik ve bol çiçekli size verecektir, takdir edeceklerdir.

iç mekan bitkileri repot nasıl

Bir houseplant repot zamanı geldiğinde

Saksı bitki er ya da geç sadece toprak tüketir. Onun kökleri onlar tencerede kalabalık haline büyür. Düzenli rağmen neredeyse hiç büyüme yeşil favori gübreleme fark, yoksa toprak çok çabuk kurur görüyoruz ve bitki genellikle sulanan gerekiyorsa, o zaman repot zamanı. Bu prosedür, uygulanması gerektiğini Koşulsuz göstergesi - kök tipi, drenaj deliğinden çıkmıştı.

Bu kökler zaman dinlenme periyodundan önce geliştirmeye, böylece ilkbaharda bitkilerin nakli için en iyisidir. Kesinlikle küçük bitki organ nakline ihtiyacı emin olmak için dikkatlice pot çıkarın. toprak oda kalın dolaşık kökler ve yeryüzü pek görebiliyorsanız - evet, değişim gereklidir. Ayrıca 3 yıla 1 yıl çağında bitkinin büyük çoğunluğu her yıl repot tavsiye edilir unutmayın.

Ben bir mağazadan satın aldığınız bitkileri, repot gerekir mi?

Bu isteğe bağlıdır, ancak arzu edilir. mağazasından satın Bitkiler, daha büyük bir tencereye nakli daha iyidir. satılan bitkiler alanından tasarruf için küçük saksılara ekilir gerçeği. Sonuç olarak, satıldıkları toprak oldukça hızlı tükenmiş. Buna ek olarak, birçok bitki sözde araç toprağa mağazaya gelir. Bu taşıma sırasında, geleneksel bir ağırlık tasarrufu daha hafif olduğu için, sırasıyla bu tür astar az besin maddeleri içerir.

Nasıl houseplants repot?

nakli için çapında bir kap daha eski 2-3 cm alır. çok büyük bir tencerede nakli yarardan çok zarar verir. Doğru bir bitkiye için tavsiyelerine göre bir toprak karışımı al. Ekimden önce su tesisi bir saatten daha az olmayan, ve bir gün için daha iyidir. gece boyunca su ile ıslatın kullanımdan önce yeni kil kaplar, daha önce dikkatlice Yıkama kullanılan ve tercih edilen son olarak kaynar su ile haşlanma otskrebite.

Bir toprak kap yakın kırıkları veya kırık tuğla adet delik boşaltın. Yukarıdaki kırıkları istenen genişletilmiş kil katmanı dökün. En küçük bir kum ekleyin ve 1.5-2.5 cm tabaka kalınlığı şasiye. Bir kap bitki al, ters çevirin ve yavaşça bitki tutarak, masa üzerindeki kap kenarlarını hafifçe vurun. o pot terk etmek reddederse, bıçakla pota duvardan köklerini ayırın. kökleri zarar vermemeye dikkat ederek eski crocks (varsa) ve arazinin kısmını çıkarın. Bu işlem için, çatal kullanabilirsiniz. Çürük ve hasarlı kökleri kesilir. Yeni kapta yer katmanının bitki ayarlayın ve yavaş yavaş pot duvarları ve köklerin hafif nemli toprak arasındaki boşlukları doldurur. eşit toprak alanı doldurmak oyuklara bırakarak amacıyla Topraklayıcı dağıtılmış ya da hafifçe masaya pot dokunun edilebilir. Bitki önceki pot daha derin toprakta oturuyor emin ve ortasına yerleştirilen olun. parmaklarınızla kökleri etrafında Primnogo yeryüzü. nakli, bol su tasfiye tesisi ve gölgeleme yer yaklaşık 1-2 hafta koymak ve mümkünse sonra günlük olarak püskürtün. Sen naylon ile bitkilerin kapak veya onun plastik torba üzerine koyabilirsiniz. 2 hafta sonra, kalıcı bir yere bitkiyi aktarabilir ve her zamanki gibi onu tedavi.

repot houseplants

elleçleme nedir?

Taşıma yumuşak bir şekilde nakli. bir toprak kesek tamamen tahrip ve sadece kendisi düşer toprak, kaldırılmaz tutarken. Bitki daha büyük bir kap içine yerleştirilmiştir edildi. Boş alan toprak ile kaplı ve geleneksel nakli daha az sıkıştırmak. Bitkiler sulanır. Bazı bitkiler hızla büyürler. daha sık yılda 1 saatten daha olmalı daha büyük bir tencereye içine nakli. Bu tür bitkiler çuha çiçeği, fuşya, sardunya, cineraria, begonya, birçok zambak, acanthus, ve diğerleri dahildir. Onun bitkiler çok daha kolay tahammül çünkü bu durumda, aktarma nakli değiştirin. açalyalar avuç içi ve bazıları diğerlerinden: Özellikle hassas kökleri ile bitkiler üzerinde yuvarlandı.

Ne nakli mümkün değilse?

Bazen değişimin mümkün veya teknik olarak zor değildir. Örneğin, bitki, çok büyük bir kap veya teknenin bulunmaktadır. Böyle bir durumda, 2 ila 5 cm toprak kalınlığı sadece üst tabaka değiştirmek mümkündür. Bitki açıklanamaz kötü hissetmeye başlar Ayrıca toprağın üst tabakası yerine faydalı olabilir. Bu durumda, nakil kökleri ve böylece zayıflamış bitkiler yaralayabilir.

oda içi video çiçekleri nakli için nasıl

Onun dikkatle niteliksel yapılan bitkiler için bakım ipuçları verdi, bir çiçekçi hizmetlerini kullandı. gerçekten zevk. Ben tavsiye!

© 2011 - 2018 www.idealdomik.ru

Kullanıcılar tarafından gönderilen sitenin yazarları tarafından oluşturulan web sitesinde sunulan malzemeler,

açık kaynaklardan alınmış ve sitede sunulan sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her hakkı

malzemeler üzerinde gerçek sahiplerine aittir. Bu kaynağın kullanılması kabul edilebilir değildir

Sadece sitesinden yazılı izni ile.

Nasıl düzgün çiçekler odası nakli için

Neredeyse pencere eşikleri üzerinde her ev bitkileri saksı süslüyor. Bizim evlerimizde doğanın bu küçük parça daire iç sadece daha rahat hale getirir, ama aynı zamanda odadaki havayı temizler. Sen sonsuz evlerimizde Green'in köşesinde yararları hakkında konuşabilirsiniz, ama kapalı bitkiler bu biz bu makalede ele alınacak ne olduğunu, özen göstermek ve nakli gerektiren unutmayın.

Aslında herkes düzgün çiçek nakli bilir olmasıdır. uygunsuz nakli bitkilere nedeniyle hasta ve hatta ölebilir. Böyle bir durumun meydana gelmesini önlemek için, Kurallar basit rehberlik etmek başka bir yere çiçek taşıma sürecinde gerekli ama çok önemlidir.

Hemen iyice çiçekler nakli bilen bir adam, deneyimli yetiştiriciler arasında sayılabilir söylüyorlar. Çiçeklerin bakımında genel ilkelerin varlığına rağmen, hala yeşillik her tip için ayrı özellikler vardır.

Eğer bitkiler seviyorsanız, siz nakli genel kuralları bilmek gerekir "Babamız".

 1. Yapmanız gereken ilk şey - Ne tür öğrenmek ve bitki aittir görüntülemek etmektir.
 2. Daha sonra, düzgün bir tencere ya da diğer eşyaları almak gerekir. Daha sonra bu bitkiler için bakım kuralları tarafından yönlendirilmesi gerekir.
 3. Belki de çiçek nakli için nasıl söz konusu en önemli nokta, toprak karışımı seçimidir. Toprak mutlaka bitkiye gelmelidir gerçeği unutmayın.
 4. Nakil için saat ve gün seçmek için de çok önemlidir.
 5. Bu zaman alıcı süreç atılmak önce, gerekli herşeyi hazırlamak gerekir. Yani hızlı ve bitkiye zarar vermeden bir çiçek nakli mümkün olacaktır.

Ne zaman nakli bitkiler için en uygun?

çiçek nakli nasıl temel kuralları ile, bu süreci gerçekleştirilebilir hangi noktada, bu konuda öğrenme zamanı geldi, biraz tanıdık. İşte cevabı net: en önemli şey onun çiçeklenme zamanında yapılmış değildi bitki nakli etmektir. Bunun nedeni bitki çiçek olduğunda, en aktif tüm yaşam süreçlerini devam edin ve onlarla herhangi en ufak müdahalenin ölümüne, hastalık çiçek ya da daha kötüsü yol açabilir gerçeği etmektir.

bir transfer sahip hatayla, ilkbaharda sadece olması gerektiğini Teamül inanç. Genel olarak konuşursak, onların faaliyeti minimuma indirilir bir dönemde çiçek nakli için en iyisidir. Bu arada, mutlaka kış veya sonbahar olmak zorunda değildir. Sonuçta, en Houseplants yabancı ülkelerden bize geliyorlar. Bu nedenle, onlar için, bizim koşullar oldukça aşina değiller. Bir örnek olarak, "dekabrist9raquo adında bir çiçek;, eğilimi dolayısıyla, sadece kış sezonunda kendi fantezi adını çiçeklenmeye.

Kapalı çiçek için Aktarma

Aslında, saksılara çiçek nakli nasıl sorusu alakalı daha fazladır. Peki, örneğin, çiçek oldukça etkileyici boyutudur ve nakli sırasında hasar farklı türden bir riski olduğunda, bir durumda ne yapmalı? Bu durumda, başka bir pot dan aktarma yararlanmak gerekir. Bu durumda, kökleri saran kara, o temizlemek için gerekli değildir. Yeni kapasitenin alt kısmında bir beton blok dökmek için gereklidir. Sonra, bir çiçek yeni tencerede ve toprak ile kaplı tüm serbest tarafta batırılır.

Bazı bitkiler, örneğin, fuşya, nakli ile oldukça rahat. işlem toplam uzunluğunun 1/3 biraz Döşeme kökleri olabilir. kesme, bir çekiç şeklinde kömür ya da tarçın işlem yapmak gerekmektedir.

çiçek nakledilen zaman, dökülür ve güneş ışığından gizli bir yer (istisna bir kaktüs ya sulu meyveler ise). Bu bol sulanan çiçek gerekli olmadığını söylemek değer, onun için yeni ortama yerleşmiş bekleyin gereklidir. Kök sistemi mümkün olduğunca geliştirmiştir için, "örneğin Epinom9raquo tedavi edilebilir;.

Nasıl saksılara çiçek nakli için? Büyük olasılıkla, bu soru en az birkaç saksı bitkileri bir ev olan herkesi rahatsız ediyor. Aslında, bu süreçte, önemli değil. En önemli şey - daha sonra yakalandı çiçek amacıyla uyulması gereken nüanslar ve incelikler bazıları hakkında bilmek:

 • zemin düzlemine sonuçlanması kenarının altında yaklaşık 2 cm gibi toprak ile kap şekilde olmalıdır doldurun.
 • doğrudan güneş ışığı altında naklinden sonra bitkiyi maruz bırakmayın. Bu polietilen bir torba içinde pot yerleştirmek en iyisidir. Bu nedenle, iyileşme sürecinin kökleri hızlanır. Bu durumda, çiçek üç günden fazla olmalıdır.
 • çiçekler odası nakli için nasıl anlamak için, başka bir kural düşünmelisiniz. Tabi ki bu daha önce sözünü ettiği söz konusu örneklerine, söz değilse, yılın bahar zamanında çiçekleri nakli için en olduğunu söyler. Bu bitkiler gelişmeye başlar baharda olmasından kaynaklanmaktadır. sonbahar seyahatlerde taşıma gerektirecektir.

Transplant aktarma yoluyla gerçekleştirilir, orijinal düzgün arazi sulanmalıdır. Bu zahmetsizce kökleri ile bitki kaldırmak edebilmek amacıyla gereklidir. Bitkinin tabanını tutun ve yan pot açın. Bundan sonra, kolayca dışarı çekilebilir. Kök sisteminin arayın. o çürümeye kökleri varsa, bunlar çıkarılmalıdır. Ayrıca eski drenaj çıkarın. Sonuçta bu eylemler yeni tencereye bir çiçek koyabilirsiniz.

Bu arada, nakli en iyi büyüyen aya yapılır. Buna ek olarak, şimdiki anda olan Zodyak'ın hangi işareti içinde bulmak. En yararlı şunlardır: Boğa, Yengeç, Terazi, Akrep, Oğlak ve Balık. Ama Aslan ve Kova gibi belirtiler, bu nakli bitkiler için uygun değildir.

Söz konusu önemli bir nokta, saksı tekrar dikecek nasıl bir seçimdir. Boyutu çok büyük satın değil. Dışında bitki sadece çirkin görünecek olmasından, o da yeni "ikamet" alışmak çok uzun olacak. Bu başlangıçta çiçek köklerini geliştirecek, sonra da bırakır ve kök nedeni olduğunu. senin çiçek yeni tencerede rahat etmek için, konteyner önceki pot daha çapı 5 cm'den fazla büyüklükte olmamalıdır.

Eğer tercih çömlek, alt drenaj tabakasında önce gösterilen reklam olarak tencerede edin. Sen seramik size bitki su olacak yeterince sık gelecekte, bu nedenle, maksimum nem bilmeli. plastik drenaj tencere durumunda bir ön şart değildir ve sulama çok daha seyrek yapılabilir.

Nasıl iç mekan bitkileri repot? her şeyden önce ek olarak, hiçbir durumda nakli bitkiler için bahçe toprağı kullanamaz gerçeği hakkında söylemek gerek. Bu durum nedeniyle sizin çiçek öldü için her şeyi yapacağız, mevcut zararlı mikroorganizmalar olabilir gerçeğine etmektir. Bu bahçe dükkanda özel substratı satın almak en iyisidir. Dışında kullanımı kolay olmasından, o zaten gerekli tüm vitamin ve mineralleri bitki tamamladı. mağazada satılmaktadır tüm çiçekler, bu tür toprakta yetiştirilir.

Nasıl çiçek odası nakli için? Bu soru sıkça bir ev veya daire olan kişiler tarafından sorulur, saksıda çiçek vardır. "Spatifillum9raquo adında bir çiçek aşılama işlemini düşünün; ya da "bir kadının mutluluğu.", ortak dilinde olarak adlandırılan Onun gizemli adı bitki bir neden aldı. Çiçeğin sahipleri özel hayatı şanslı olmalı inanılmaktadır. Spathiphyllum'un sahibi zaten evli bile, onun aile hayatı olumlu bir değişiklik yapılmayacağından emin olduğunu ve hatta ailesine ek beklenebilir. Çiçek sadece kişisel olarak satın değil, sunuldu çok önemlidir. Böyle yeşil "pitomtsem9raquo bakımı; Eğer sevgi ve özenle onu çevreleyen, ısı artışı ve hassasiyet ile gerek. Herhangi houseplant olduğu gibi, Spathiphyllum sürekli boyutu büyüdükçe, bu nedenle, er ya da geç repotted gerekecektir.

Özellikler nakli Spathiphyllum

 1. bir çiçek nakli nasıl anlamak için, "kadın mutluluk", hatırlamanız gereken ilk şey - bu bitki fazla boşluk sevmez olmasıdır. Bu kalıcı olarak kökleri pot uyması gerektiği anlamına gelir. Bu oldukça dar ve sığ tencere elde etmek için gereklidir, bu nedenle içindir. Aksi takdirde, çiçek sadece çiçek olmaz.
 2. Çoğu durumda, çiçeğin nakli bahar aylarında birine yaptı. Bu, her yıl yapılmalıdır. Bu kap çapı kadar daha büyük 18 cm büyüyecek sonra nakli artık gerekli olacaktır. Bundan sonra, sadece toprak daha gevrek oldu toprağın üst tabakası kaldırmak gerekir.
 3. Çiçeğin ekstraksiyon ile sorun yoktu nakli işlemek amacıyla, iki gün planlanan uygulama sulanması gerekmez önce. drenaj koymak ve onu yarım zemin dolgu pota altındaki çiçek çıkarın. Bundan sonra, tencereye bitki ve toprak dosypte miktarını eksik yerleştirin.

Şimdi bir ev çiçeği nakli bilmelerini "kadın mutluluk." Nakilden sonra bitki su ve yapraklarını ovmak unutmayın. Buna ek olarak, "Kornevinom9raquo sulamaya edebilir; Çiçeğin hızla yeni bir konum usta.

Doğru nakli antoryum

Eve antoryum çiçeklere devam edersek, nakli nasıl, kesinlikle bitki doğrudan mutluluk ve erkek erkek cinsel aktivite ile bağlantılı olduğu düşünülmektedir, özellikle de bilmemiz gerekir. Ama, ancak, kader ya da olmasın erkek çiçeğin olağanüstü etkisi hakkında böyle hikayeler inanmak - bu sizi ilgilendirir.

Bitki yaşta ise, onun nakli iki yılda yaklaşık yapılmalıdır. Genç bir temsilci bahsediyoruz, o zaman bu süreç yılda bir kez süre verilmelidir. O aktarma yoluyla "erkek mutluluğu" nakli için en olduğunu da belirtmek gerekir. Bunun nedeni olduğuna hassas ve kırılgan bir çiçek, böylece nakli sırasında hasar olasılık kök sistemi.

her şeyden önce ek olarak, dikkate toprak sağ seçildiğinde köklerinin hızlı ve uygun gelişme sadece elde edilebileceğini zaman almak gerekir. Bu durumda, yer katmanı hafifçe asidik olması gerekir.

Gerekli pota altına hava sirkülasyonu sağlamak için drenaj bırakmaya.

Artık bir şekilde, özellikle bir bitkide, odalar için çiçek nakli için sıra bazı fikir "insanın mutluluğu."

anlayabilirsiniz gibi Yani, nakli bitkiler - bu çok kolaydır. En önemli şey - hesaba bu önemli süreci ile ilgili tüm yönlerini ve nüansları almak.

Bir tekrar özetliyor nakli tüm temel kurallar ortaya koyar olarak en atalım:

 • Doğru pot seçin. Çiçeğin türüne bağlı. Başkaları ücretsiz bir konuma tercih Bazı bitkiler, pota kökleri ile yakın temasta olmak ister.
 • her bakımdan sizin bitki için doğru yere, dikkat edin.
 • Eğer fark varsa bitkiyi zarar verebilir nakli sürecinde, bu işleme yöntemini kullanmak en iyisidir. Yani hasar riski en aza indirilir.
 • çiçek nakli nasıl, zaten biliyorum. Ama dikimden sonra dönem hakkında unutma. Güneşte bir çiçek koymayın. Yaklaşık 7 gün, gölgede koydu. Bu çiçek tamamen mümkün obvyknutsya için olduğunu.
 • köklerine ödeme dikkat aşılama sürecinde. çürümeye kökleri varsa, bunları kaldırmak için emin olun.

Eğer bu kuralların tüm izleyin halinde, bitkiler kolayca ve doğal olarak yapılacaktır nakli ve sonra çiçek çok çabuk uyarlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 2 =