teller lehim nasıl

Lehim teli havya - düzgün lehim öğrenme

Yeterince havya basit lehim öğrenin, bu aletle ilgili çok az deneyime sahip insanlar bile hızla anlamak mümkün olacaktır. Bugünün yazıda, daireler genellikle gereklidir, çünkü lehim, bu yerde yaşamış, nasıl bağlantı kutusu örneği üzerinde bakır tel lehim göstereceğiz yerden yaşam alanları kablo demeti.

bir orta yüzey gerilimi ve yerçekiminin etkisi altında erimiş halde diğer metallere yayılan bazı metallerin yeteneğine göre lehimleme art. Doğrudan lehim teli lehimlenmektedir bir bakır ısıtma işlemi daha sonra bunlar birbirine büyük sıcaklığına kadar ömürlüdür. Ayırt edici özelliği: Lehimleme - bir katlama tasarım nedeniyle tel sertleşme sonrasında için lehim saran tabakanın bölünemez.

örneğin, elektrik bağlantısı ve mekanik bağlantı kuvvetinin iletkenlik gibi lehim bakır teller, faktörler büyük önem Gerekirse. teller sağlam ve sıkı lehimleriz eğer, aralarında şimdiki iletim ayrıca maksimum düzeyde olacağı için kural olarak, iki parametre, birbirlerine doğrudan bağlıdır. Burada dikkat yüksek olması nedeniyle direnirliğe, lehim katmanı için gereklidir.

lehim imkansız sonra tel Divide

iki kablodan dayanıklı bir bağlantı elde etmek için, iki temel koşullar gerçekleştirmek gerekir. Bunlardan en önemlisi lehim yüzeyini temizlemek. Böylece, herhangi bir kirlenme ya da ince bir oksit filmlerinin varlığı, arzu edilen etkiyi elde etmek mümkün olmayabilir. lehim atomik seviyede bakır kabloların yüzeyine uygulanır olmasıdır.

Diğer önemli bir durum esas olarak lehimleme maruz kalan diğer parça sıcaklığının altında olmalıdır pirinç sıcaklığı anlamına gelir. Çoğu durumda, bu durumda, ancak bazı lehimler çok yüksek ergime sıcaklığına sahip. Bu mekanik bağlantının bozulmasına yol yanı sıra lehim düzenli kristal kafes oluşumunu önleyebilir.

lehim için hazırlanıyor - biz ne gerek aracı

teller lehimlenirken ihtiyacımız olan tek şey, bu normal bir havya olduğunu. yapı market Eğer, bu nedenle, maliyeti işlevselliği, kalite bakımından farklılık ve modelleri çeşitli satın alma sağlar. Her durumda, bir süreç teknolojisi her zaman aynı olacaktır. Her şeyden önce lehim artıkları içeren olası kirletici, varlığını belirlemek için cihazı kontrol edin ve gerekiyorsa iyice acı temizlemek gerekir.

Bu normal bir havyaya çalışması gereken

Düzgün tel aracı acı lehim için çok temiz olmalıdır. Bu amaçla, mükemmel cihazın yüzeyinden tüm kirleri kaldırır, pürüzsüz hareketler bildiriminde bulunması gerekir. Daha sonra bütün güvenlik düzenlemeleri takip ederek işyeri hazırlamak kalır. Lehimleme için bir elektrik prizi gerektirdiği unutulmamalıdır. hazırlığının son aşamasında - bir lehim ve akı, lehim kablo, bu elemanlar olmadan çalışmaz, çünkü.

Lehimler ve akıları - hangisiolduğunu

lehimler ve akıları doğru seçimi büyük bir rol oynar. Sen inşaat piyasasında yeniden satın alabilirsiniz. Bugün evrensel akı ve lehim çeşitli bulmak ve görevlerini çözümü ile mükemmel bir iş yapabilir.

Eriticiler teller dağlama, hem de çözülmesi ve oksit filmin çıkarılması için gereklidir. oksit film, daha sonra, metal korozyona yol açabilir, bu önemlidir. Eriticiler bağlanacak alaşım elemanlarının ve metal tipine bağlı olarak değişebilir. Tipik olarak, çok büyük bir sıcaklık elde ederken aktif tepki alkaliler, asitler ve özel metal tuzlarının bir akı karışımı olarak hareket eder. Sen, terlemeye gidiyoruz bakır teller dayalı bir akı seçebilir ve evrensel akı satın alabilirsiniz.

Aktif ve rosin dayanarak yürütülür - iki gruba ayrılır ki uygun olarak, alışılmış akışların bir derece vardır. birinci grup üretimi için baz, inorganik asit, tipik haliyle hidroklorik ya da perklorik vardır. Aktif lehim akıları yardımıyla hemen hemen herhangi bir kablo ve diğer metal yapılar olabilir.

kusurları olmaksızın, çok değildi: bu maddeler hemen lehimleme sonrasında akı hemen kaldırılmasını gerektiren eklemlerin korozyona neden bakır üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. bunlar yüksek bir iletkenlik seviyesine sahip Buna ek olarak, bu tip elemanların kullanımı, kısa devreye neden olabilir.

ikinci grubun eriticiler, bu arada, hatta bazen saf formda uygulanır reçine yapılır. Bu tür bir sıvı akıntı bileşimi havya ısıtıldığında tamamen buharlaştırılır gliserol ve alkol bulunmaktadır. Sıvı akışının etkinliği aktif olduğu kadar büyük değildir, ancak Demir ve çelik söz konusu olduğunda, organik kimyanın temel alınarak yapılır; bu bileşiklerin kullanımı için çalışıyor. Ama onlarla çalışırken de hızlı bir şekilde yeni kurulan bağlantının yüzeyinden akışını yıkayıp için gerektiğini, aksi etkiyi paslanmaz kendini gösterebilir.

reçine akı bazen saf formda kullanıldığı gibi

Eğer lehim ile bazı sorunlara neden olabilir tozları ile çalışıyorsanız çok daha kolaydır. Bakır teller kurşun-kalay bileşikleri, PIC markası ile lehimlenir. Bu işaretleme kalay seviyesini gösterir sonra malın ticaret unvanı, numara ver. Hangi teneke daha bu ürünlere tercih vermek için tavsiye edilir. Bu, elektrik Yeni bileşiklerin iletkenlik ve aynı zamanda gücünü arttırır. kalay çatlaklar ile kaplanmış ve zaman içinde bozulduğu olmadan kurşun lehim, normalizasyon katılaştırma işlemi için gerekli olan katkı maddeleri olarak hizmet eder bulunmaktadır.

Lehimler diğer teknolojiler üzerinde yapılabilir. Örneğin, son zamanlarda bunun yerine kurşun, çinko veya indiyum kullanılan çok popüler kurşunsuz katkı maddeleri, hale gelir. indiyum gibi çinko, güvenli, toksik olmayan elemanlar olarak sınıflandırılır, bu gibi maddelerin avantajı, ilk olarak ve en önemlisi, çevre güvenliğidir. lehim bakır teller kurşunsuz lehimler kullanılıyorsa, lehimleme gücü önemli oranda arttı ve aynı zamanda korozyon direnci arttırır.

tel kalaylama - nasıl yapıldığını

Eğer bakır güç kabloları lehim önce, tel üzerinde plastik yalıtım kaldırmak için gereklidir. Sonuç kalay gereken ince bir çıplak tel olacaktır. Örgülü iletkenler akış meydana gelir, bunu takiben örgülü edilmektedir. Bundan başka ısıtılmış lehim akı üst kısmında küçük bir tabaka koymak gerekir. havya Ayrıca akı ve lehim kalay içine daldırma için, tedavi edilmesi gerekecektir. overzealous lehim ucu kapağı çok ince bir tabaka kapsamalıdır olamaz.

çıplak tel kalay kaplama prosesinde dikkatle lehim reçine ısıtıldı

kalaylama sürecin kendisi basittir. Çıplak telleri daha sonra dikkatli bir şekilde ısıtılan bir lehim kullanarak, reçine üzerinde yerleştirilir. lehimle her yönden ele Sonraki damarlar. Lehim eşit telin yüzeyi üzerine yerleştirilmiş olması gerektiğini belirtmek gerekir. Bu mayın olmalıdır için kademeli olarak Kalaylama sırasında elinde ilerleyin. Ancak herhangi bir reçine olduğunda, bazı durumlarda, bunun olağan fırçanın ipliklerini gevşek neden asit ile değiştirmek deneyebilir.

ince tellerle iletkenler için faydalı eylemlerin yukarıdaki işlem. Büyük bir kesit teli tutan ediyorsanız, her şey biraz daha kolaydır. Genel olarak, işlem tek fark telleri büküm için ihtiyaç olmaması, farklı değildir. Şimdi bakır tellerin lehim doğrudan gidebilirsiniz. Çok önemli bir nokta - apartmanda elektrik kapatılmalıdır. gerilim altında bağlantı kutusu olarak lehimleme bakır teller son derece tehlikelidir.

Lehimleme yaşadı - kendi ellerini yapıyor

Doğrudan lehim işlemi de büyük sorunlar olmamalı neden olduğu. İki çekirdek Lehimleme için tüm hazırlıklar sonra belki de en basit bir eylemdir. Sen teller koymak veya sadece birlikte birbirlerini bükmek, daha sonra bir havya ile ısınmak için yeterlidir. Lehim maksimum sıcaklığı tamamen eritildiği zaman, bu iki tel yüzeyi üzerine yayılmış ve sıkı bir şekilde soğutulduktan sonra bağlamak olacaktır.

Lehimleme sırasında, önerilmez bu şekilde, çekirdek Hareketli zayıf kaynak kalitesine neden olabilir.

Bazen ana hemen bağlantı kutusu gerekli tüm işlemleri lehimleme sırasında, doğrudan tel ve işleme büküm tellerin kalaylama rücu bulunmamaktadır. Kaliteli kalaylama bağlantısı, elektrik akımının iletimi için, gücünün ve yeteneğinin artışlar kalitesini kurdu Ancak, bunu yapmamalısınız.

Yapmanız gereken son şey - lehimlenmiş teller üzerinde yalıtım koymaktır. Bu ısıyla büzüşen boru uygulamak hangi üzerinde geleneksel bir koli bandı kullanılarak yapılabilir. Bu lehim olarak teller başarıyla tamamlandı düşünülebilir.

buna aktif bir bağlantı olmadan sitesinden bilgi Tam veya kısmi kopyalanması yasaktır.

lehim telleri öğrenin - lehim tüm nüansları dikkate

Adım 1 - aracı hazırlayın

Eğer elle telleri lehim havya hazırlamak gerekir başlamak için. Bütün bunlar gereklidir - iyice lehim artıkları veya diğer kirleticilerden gelen acı temizlemek için.

Bunu yapmak için, normal bir dosyayı kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, bunu lehim teli havya çıkmak onsuz lehim ve akı, hazırlamalıyız. aşağıda da gösterildiği gibi, tel lehim lehim için olduğu gibi, kalay ve kurşun ya da özel bir ipliğin bir alaşımı ya da kullanabilir.

Akı amacıyla lehim lehim eşit lehim kaplanmış malzemeler sırasında gereklidir. akı yanı sıra büyük ölçüde bağlantının güvenilirliğinin bozar oksit film bakır teller ortadan kaldırır. akı olarak, çam sakızı ya da özel lehim asit kullanabilirsiniz. Ve o ve diğer seçenek sanatçılar arasında oldukça popülerdir.

hazırlık bir diğer önemli aşaması - Uygun bir işyeri yaratılması. Sen soket yakın olmak ve lehim teli teknolojisi havya için durmak kendi elleriyle güvenli olmalıdır.

Bu arada, zaman ve çaba yapmayız, ellerinizle bir havya yapabilirsiniz. Ev yapımı cihaz uzun süre hizmet edecek, kendiniz için ne görebilirsiniz!

Birlikte iki güç kablolarını lehim için gerekirse, ilk şey onlar çok ince, özellikle plastik yalıtım kaldırmak gerekir ve gevşek şeritlere zaludit. önce lehim için bükülü iletken birinci bükülmüş ve daha sonra ısıtılmış bir lehim ince bir tabaka üzerine uygulandığı çok akı ile işlenir. uç lehim küçük bir tabaka ile kaplı olduğu, teneke içinde bundan sonra da (resimlerde gösterildiği gibi aynı reçine) flux daldırma ve - lehimleme işleminden önce gerekli, lehimleme ucu hazırlanması.

lehim tellerinin Kalaylama oldukça basittir - Eğer ilk önce işlemlere bir havya akı daldı yer ısınmak, çam sakızının üzerine çıplak tel koymak gerekir. Bundan sonra, almak ve eşit her tarafta sürecini lehim gereklidir. yüzeyde kalay ve kurşun de ısıtmalı alaşım uygulamak için, kalay kaplama sırasında elde kaydırma taşınır. birleşim kutusuna kablo bağlantı gerekirse, rahatlığı için, reçine asit yerine kullanılabilir. Sadece Eğer lehim gerek yüzeyinde bir fırça ile tatbik edilmesi gerekmektedir.

(Kalın) geniş bir kesite sahip telleri kalay kaplama benzer bir şekilde gerçekleştirilirse. Tek fark biz Örgülü iletken gibi, telleri önceden bükmeyin gerektiğidir.

Eğer kalaylama gerçekleştirdikten sonra lehim işlemine devam edebilirsiniz. Hemen o sadece bir elektrik kesintisi işi gerçekleştirmek için gerekli olduğu gerçeğine dikkatinizi çekmek. Tesisat canlı teller kesinlikle yasaktır!

Eh, en son şey bıraktı - bağlantı kutusu hazırlanan iki kabloyu lehim için. Tüm ihtiyacınız - birbirlerine sıcak bir yerde ve lehim bağlantısı üzerinde telleri bükmek veya bırakmaya. lehim malzemesi erir ve sertleştikten sonra - güvenilir elektrik iletkenlerini bağlayın. bağlantı kutusu içinde lehim bağlantısı teller için ipuçları, ayrı ayrı kabul var.

Önemli bir nokta - lehim telleri sırasında, aksi takdirde bağlantı yeterince güvenilir değil, kıpırdama.

Aynı zamanda önceden Kalaylama unutulmamalıdır ve yapılacak ve sadece, kablolama ve terminal kutuları bükmek akı ve nasıl lehim ile onları tedavi edemez. Bu durumda bağlantı daha kötü olacak çünkü Ancak, sizi tavsiye etmiyoruz, çünkü lehim için.

Son dokunuş - yalıtım alanını soğutmalı. tel izole hakkında bilgi için, söylemiştim. Ayrı ayrı elektrik bandı ile her bir tel yalıtımı ve üzerine ısı ile büzülen boru kullanmak en iyisidir. videoda tüm sipariş ayrıntıları lehim görebilirsiniz aşağıda:

Biz terminal kutusundaki kabloları lehim, ancak tahta (çip) üzerinde rehber Diyot bandı ya da genel olarak lehim için gerekiyorsa bu işlem çalışmayacaktır nasıl tartıştık üstünde. Demek ki mümkün lehim teknolojilerin kısa bir özetini vermek:

  1. LED şerit bağlantısı. lehim kontağı güç kaynağından bant (bakır daireler) çıkışı ile ilk önce ilgili bant ve damla asit çıkışı erimiş lehim ile muamele, sonra yan kesiciler veya zımpara çekirdek artı ve eksi ve kullanan - bu nedenle LED şerit bağlamak ve gerekirse. Geriye kalan tek şey - bağlantı noktasına tel ve sıcak havya basın. lehim sertleşir zaman, tutkal tabancası veya psikoloğa kullanılarak çıplak alanı izole.
  2. panoları ile çalışmak. Eğer bir çip üzerinde telleri lehim için karar verirseniz, o zaman lehim teknolojisi daha sorumlu olmaya vardır. Bir kondansatör, transistör, direnç veya aynı LED lehim için, 5 ila 20 watt arasında bir havya kapasitesi gerekir. Daha güçlü makine ücreti aşırı ısınmasına ve ardından çabaları boşuna olacaktır. Buna ek olarak, acı, çünkü çok ince olmalı Fazla teneke sırayla olacak jumper, hareket edecek "whiling."
  3. Pike kulaklıklar. Aniden sık yuvası alanında yıkmak fiş 3.5 ile kulaklık, onarmaya karar verirseniz, o zaman ne kadar içeride ipek iplikle ince emaye tel lehim öğrenmek gösteren bu videonun başlangıcından arayın. Kısacası - gerçekleştirmek bakır, kalay için minesi temizlemek için ve daha sonra sadece tellerle Bağlayıcı lehim gerekir.

Bu teknoloji uçlarını kendini pirinç. Biz şimdi evde teller büyük ve küçük kesiti lehim bilen umut!

Lehim teli havya: hakkının nasıl

bağlantı tellerinin en güvenilir yollarından biri - lehim. Bu iki iletken arasındaki mesafe yumuşak lehim ile doldurulmuş olan bir işlemdir. erime noktalı metal katılmış aşağıdaki Bu lehim içinde erime sıcaklığı olmalıdır. Evde, en sık kullanılan lehim havya - küçük cihaz elektrikle çalışan. Normal çalışma için, el aleti güç en az 80-100 watt olmalıdır.

Eğer lehim havya için gerekenler

lehim demire ek lehim, çam sakızı veya akı gerekli olacaktır, stand olması arzu edilir. Yine süreçte küçük bir dosya ve küçük pense gerektirebilir.

Çoğu zaman, kulaklık, örneğin, ev aletleri, vb onarımını bakır tel lehim gerekir

tellerin iyi bir bağlantı elde etmek için, oksit film de dahil olmak üzere, kir temizlemek için gereklidir. bir mono-çekirdeği elle temizlenmesi durumunda, telli iletkenler normal bir şekilde temizlenmesi mümkün değildir. oksit film içeren yabancı maddelerin çözünmesi aktif maddeler - Genellikle bir rosin veya akım ile tedavi edilir.

Ve reçine tozları ve sadece kullanımı daha kolay akılarında, iyi iş - Eğer çözelti içine fırçayı batırıp hızla teli işleyebilir. reçine iletkeni koymak ve sonra da malzemenin tüm metal yüzeyi saran erimiş ısınmaya lehimleyerek gerekir. yavaş yavaş, bu teller üzerinde kalır (ve) halinde çevreleyen kabuğunda yiyen - akı kullanılmasının dezavantajı. Bu durumu önlemek için, her lehim eklem işlenmelidir - akı alkol tortuları yıkamak için.

bakır tellerin pirinç lehimlemelerinde akışları

Reçine evrensel bir araçtır ve tozları lehim için gidiyoruz metal, bağlı seçilebilir. iletkenlerin halinde bakır veya alüminyumdur. bakır ve alüminyum teller için akı LTI-120 ya da boraks alır. o kendi elleriyle yapmak sadece olmasının dışında reçine ve denatüre alkol (1 ila 5) çok güzel işler ev yapımı akı. Eklenti alkol reçine (daha iyi toz ya da çok küçük parçalar) ve çözünmesi için sallayın. Daha sonra, bu bileşim işlenebilir ve lehimleme öncesi iletkenleri büküm.

bir kalay-kurşun - lehim, pirinç lehim bakır teller 60 PIC PIC PIC 50 ya da 40 kullanılır. çinkoya dayalı daha uygun alüminyum bileşikleri için. En yaygın - CO-12 ve P250A (çinko ve kalay), Derece A (bakır ilavesi ile çinko ve kalay) TSA- 15 (çinko ve alüminyum).

Kolofanlı lehim kullanmak Rahat

reçine (pic 61) içerir lehim, kullanımı çok kolaydır. Bu durumda ayrı ayrı çam sakızının her iletkenin ön tedavi için gerek yoktur. Ama yüksek kalite için lehim havya güçlü olması gerekir - hızla gerekli sıcaklık lehim yere kadar ısı 80-100 watt.

Amacıyla düzgün tel havya fazlasına ihtiyaç lehim:

  • Durun. Tamamen lehim metal veya ahşap / plastik sepet sabit metal kapların imal edilebilir. rosin için küçük metal kutu varsa O da yararlıdır.

çok önemli değil - Lehimleme havya uygun bir self-made ve fabrika standı

Bu yüzden lehim ucu netleştirmek için gereklidir

Pense - tel tutmak için

Elektrik bandı ya da farklı çaplara sahip ısıyla büzülen boru - akı çıkarıcılar izolasyonu için alkol gerektirebilir için. Yani imkansız lehim lehim telleri hangi olmadan tüm malzeme ve araçları bulunuyor.

Lehimleme işlemi electrosolderers

Tüm lehim teknolojisi havya tel arda birkaç aşamadan ayrılabilir. bunların tümü ilk olarak sırayla tekrar edilmektedir:

  • Hazırlama iletkenler. teller lehimlerken bunlar izole salınır. Daha sonra, bunların mekanik olarak bir oksit tabakası kaldırır. Bir ince taneli ile zımpara kağıdı küçük bir parça kullanabilirsiniz. Metal parlak ve parlak olmalıdır.
  • Kalaylama. rosin erime sıcaklığının Onceden lehim (dokunmatik aktif erimiş başlar). Bir iletken bütün tel çam sakızının dalmış alıntı böylece ısıtılır reçine havya parçasına getirir atın. Daha sonra, lehim lehim operasyonunda bir damla alarak ve iletkenin işlenmiş kısmına geçmek. Lehim hızlı tel ince bir tabaka kaplama, yayıldı. hızla ve eşit olarak dağıtılır Böylece, küçük bir dönüş geçirirler. bakır iletkenleri Kalaylama sonra gümüş olma, kızarıklık kaybederler. Yani lehimlenmiş gereken tüm kabloları işlemek

Hepsi bu. Vb - Aynı şekilde, bir, iki veya daha fazla kablo (kablo kulaklıkta fiş veya site lehimlenebilir lehim kulaklık arasında, örneğin) bir pede tel lehimlenebilir lehim

Bir kez teller lehim havya bitmiş ve bağlantı izole edilmelidir, soğuduktan. Bu sarılabildiği elektrik bandı koymak ve sonra da boru büzülme ısı edilebilir. o kablolama söz konusu olduğunda, genelde ilk elektrik bandı birkaç turnike vida tavsiye ve ısındı ısıyla büzülen tüp, üst üzerine konur.

Bir akı ile fark tekniği

Aktif akı yerine çam sakızı, kalay kaplama işlemi değişiklikleri kullanıldığında. lehim küçük bir miktar ile havya ısıtıldı, sonra yağlanmış iletken bileşim Saflaştırılmış ve. Bundan başka, bütün olarak tanımlanmaktadır.

Pike akı ile yattı - hızlı ve daha kolay

katlanmış ile lehim akı farklılıklar vardır. Bu durumda, her bir tel kalay ve büküm, daha sonra hemen başlatmak için akı ve lehimle muamele edilmiştir. İletkenler da temizlenebilir - Aktif bileşimler oksit tabakası korozyona uğrar. Agresif kimyasalların kalıntıları yıkayacak - Ama bunun yerine ispirto eklemleri lehim gerekecektir.

lehim bükülü kabloları Özellikleri

monozhil için yukarıda tarif edilen lehim teknolojisi. böylece tüm çam sakızının batırılmış gevşeyebilir göndermeden önce müdahalesi: tel telli ise nüanslar vardır. lehim uygulayarak gerekli olduğunda her gönderme lehim ince bir tabaka ile kaplı olduğu izlemek için. Yer sivri ısıtıldıktan ve kalay neden lehim içinde diken daldırma - soğutulduktan sonra, tel yukarıda tarif edildiği gibi daha sonra havya lehim, turnike tekrar bükülür.

bükülü kabloları Kalaylama zaman "tüy" olmalıdır

mümkün olup olmadığı bakır tel ve alüminyum lehim

Diğer kimyasal olarak aktif olan metallerin alüminyum bileşiği doğrudan yapılamaz. reaktif malzeme, bakır ve alüminyum ve bağlı lehim - bakır yana. mesele çok farklı iletkenlik ve farklı akım iletkenliği olduğunu. mevcut alüminyum ısıtıldığında daha fazla genişleyen. Bakır ısıtılır ve daha az genleşir. Kalıcı genişleme / daralma, iletken olmayan bir film oluşur bile iyi temas rahatsız gerçeğine değişen derecelerde yol açar, bütün durak çalışma. bakır ve alüminyum yana lehim değildir.

ihtiyaç bakır ve alüminyum iletken bağlamak için ortaya çıkarsa, cıvatalı bağlantı. Uygun bir somun ve üç golle vidayı atın. bir cıvata boyutu tarafından oluşturulan halkalar bağlı tellerin uçlarında. Hatta pulu, cıvata al Bir gol, ardından iletken, koyun - bir sonraki iletken üzerinde - Üçüncü çamaşır makinesi ve tüm sabitleme somunu.

Alüminyum, bakır iletkenler lehim edilemez

Orada alüminyum ve bakır iki hattını bağlamak için çeşitli yollar vardır, ancak lehim bunlardan biri değildir. Diğer Burada can yollardan ama cıvata hakkında okuyun - en basit ve güvenilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 8 = 11