pencereleri temizlemek için nasıl

Nasıl plastik lekesiz pencereler ve temizlik malzemeleri bu kullanımda temizlemek için?

pencereleri temizlemek için nasıl, Onlar ahşap veya plastikten yapılmış olsun, - zaman zaman, her kendine saygısı olan hostes bu konuda verdiği. O çağrıya cevap ve hatta düzgün pencereleri yıkamak için nasıl videoları göstermek için mutluyuz. pencereleri yıkamak için, her biriniz zaman ve çaba gerekir, ancak sonuç beklentilerinizi ve çabalarını haklı çıkaracak.

Temiz pencereleri - sadece güzellik değil, aynı zamanda önemli oranda enerji tasarrufu olduğunu. Biliyor musunuz, sevgili metresi olduğunu net% 15 daha az güneş ışığı olsun kirli camlar?

4-5 ay boyunca, sonra pencerelerden kiri yoksa, kendileri% 55 güneş ışığının akışını azaltmak kadar toz birikir.

Yani düzgün ve en etkili şekilde yuva temizlemek ve mevcut zor zamanlarda elektrik enerji tasarrufu amacıyla, pencerelerin yıkanması nasıl daha anlayacaksınız gelelim.

Bizim büyükanne ve yıkama pencereler için harika-ninelerin günlerde sirke, bir bez ve bir kova su kullanmak için yeterli oldu. Ve birkaç dakika içinde pencere bozulmamış saflığını parladı. Ama şimdi yıkama pencereler için deterjan büyük miktarda ve herhangi bir hostes ile kaplı herhangi mağaza ev kimyasalları raflar, bu araç için gelecek doğru seçim yapamaz. , Sirke yıkama Pencerelerde hemen her tesiste bulunan ana bileşeni olduğunu unutmayın. Ama sadece her aileyi zorlayan modern reklam deterjanlar şu ya da bu satın. Son teknolojiler büyük ölçüde modern ev hanımlarının hayatını kolaylaştırmak. Hatta sadece zaten 30'dan fazla aletleri vardır Sarımsak soymak için. Farklı yüzeyleri temizlemek için özel mendil icat Veya neden sabit durulama bez ile acı? Ama işin içine iyi bir görünüm eğer, güzel hostes, çok daha güvenli sağlık ve ailenizin sağlığı için yıkama pencereler için mevcut araçların kullanımı ve etkisi benzer olacaktır!

iz bırakmadan Benim plastik pencereler

Belki her modern ev kadını zaten pencereleri temizlemek için nasıl usta, ama herkes onlar sol boşanmalar olmadıklarını, plastik pencereleri yıkamak nasıl düzgün ve en kaliteli bilir.

Başlamak için, size çizgiler olmadan plastik pencereler temizlemek gerekenleri araçları karar vermelidir. Gerekli tüm araçlar her evde bulunmaktadır:

 1. gözenekli sünger. Bu bir tarafa kolayca eski kir veya basitçe kullanarak su ve deterjan pek temiz yıkanmış olanlar kurtulmak hangi bir sert tabaka üzerindeki en iyi sünger, olurdu.
 2. Silecek veya şap. Bu, yalnızca zahmetsizce olduğunca hızlı ve verimli herhangi bir yabancı maddenin kurtulmak ve pencerelerin saflığını yeniden geçemeyeceği özellikle yıkama ve cam için tasarlanmış harika bir araçtır, ama aşk kolaydır. Sürekli bir tabure veya pencere pervazına tırmanmak zorunda kalmazsınız çünkü şap, bu yıkama işlemi basitleştirmek yapar uzun saplı olabilir. Orada bir yandan bir sünger ile donatılmış bazı modeller bile vardır ve diğer - pencerelerin daha etkin temizlenmesini sağlar şap.
 3. temizlikçi. Bu, kesinlikle bir şey, herhangi bir köpürme ajanı kullanabilirsiniz olabilir Mükemmel bulaşık deterjanı yağ lekeleri çıkarmak için, böylece tercih tamamen bu konuda size bağlıdır. size zor daha sonra makalesinde, doğru karar vermek için bulursanız Eh, yıkama pencereler için geri deterjan seçimine geliriz.
 4. Kuru bez veya bez parçası. Sıradan bir pamuk veya gazlı bez kumaş küçük bir parça kullanabilirsiniz, süet bir parça genellikle mükemmel uyum veya keten Eğer nem çok iyi absorbe edecek bir malzemeyi seçmek gerekir.
 5. Kepçe veya havza. Prensip olarak, onlar hiçbir sabun boşanmalar vardı, böylece pencereleri yıkamak için ilk önce seçim su temizleyici ile karıştırarak gerekir ve edeceğiz herhangi bir kap kullanabilirsiniz.

Pencereleri yıkama işlemine geçmeden önce, ilk saksı bitkileri, küçük biblolar veya ev aletleri her türlü gelen eşiğinden tüm yüzeyini bırakmalıdır. Eğer kol boyu, yere ihtiyacım gerekli tüm araçları. Bir kepçe ya da lavabo tamamen odasında su dökmek için sırayla, yarısından biraz daha az akma, su ile dolu değildir. Eğer, içini yıkamak, sonra kirden temizlemek amacıyla çok fazla zaman harcayacak aynı sünger, ovmak eğer, sokak pencereyi temizlemek arka tarafında toz ve kir gibi ayrı bir sünger veya bez almak için çok daha büyüktür.

Şaşırmış olurdu ama kalitesi için en uygun hava pencereleri yıkamak - bulutlu ve kapalı, ancak hiçbir rüzgar olduğunda yalnızca.

şeydir. doğrudan güneş ışığı ve rüzgar cama o poz çok çabuk kurumasını ve üzerlerinde çizgiler bırakmadan pencereleri yıkayacak, sadece başarılı olmayacaktır. Güneş büyük olsa bile, kusurlarını ve bir parlaklık için temizlenir ve cilalı değil pencerelerin o kısımlarını görebilirsiniz.

Ve şimdi, fanlar temiz camlar, en etkili amacıyla kullanmak onlara tek boşanma veya lekeleri bırakmıyorum, plastik pencereler temizler deterjan seçimine geçin.

Eğer - ahşap renkli çerçeveli pencerelerin sahibi, bunları yıkamak için kullanılmalıdır temizleyiciler, sıvı bir doku ya da sabun çözeltisi sahip. aşağıdaki gibi olabilir hazırlayın: ılık su karıştırın polstakana sabun iki litre, amonyak ya da amonyum hidroksit 4 çorba kaşığı ilave ön ızgara olması gereken (satın alma, iki isim bulunabilir vardır). Solüsyon gözenekli sünger kullanarak, pencerelerin tüm yüzeyini tedavi edildi.

plastik pencere yıkama iyi olduğunda, aşındırıcı parçacıkları ve sert sünger içeren ürünler için: kolayca herhangi bir mekanik gerilime karşı çok duyarlı olan plastik, zarar verebilir.

Pencerelerin türü için kullanmak daha iyidir bir sıvı veya kremsi bir dokuya sahip olan temizleyiciler.

Son derece etkili ve hangi sen çizgiler olmadan pencerelerini yıkamak olacak demektir yılda kanıtlanmış, öyle tebeşir. Bunu yapmak için, elde edilen tozun 10 yemek kaşığı çözmek için ılık Her litre suya tebeşiri ezmek gerekir. özenle hazırlanmış pencerelerden vasıtasıyla Elde sonra iyice kurumasını yumuşatılmış eski gazete veya kağıt iyi cam ile ovmak için izin verir.

Oldukça etkili tebeşir kullanarak anlamına gelir, ama aynı zamanda, onun pişirme - çok zahmetli süreç. Size ev kimyasalları temsilcisidir modern araç, yardımcı olacak camları silmek de çok daha kolay ve daha az verimlidir. Sıvı, toz veya krem ​​şeklinde: Herhangi bir formda satın alabilirsiniz. Şimdi bu tür araçların seçimi bu satın alırken özellikle düşünmek için yeterince büyükse veya bunların her kuyu pencereleri yıkayarak kirletici ortadan kaldırma görevi ile başa çıkmak için, çünkü o, gerekli değildir.

birçoğu, böylece alerjik reaksiyonların çeşitli neden, yüzey-aktif maddeler ve amonyak büyük bir miktar ihtiva edebilir, çünkü bir deterjan bileşimine dikkat etmelidir.

Haydi başlayalım! pencere çerçevesi yıkanarak başlayın. İlk Birçok cam yıkanmış ve daha sonra çerçevenin kendisine doğrudan devam ama onunla bunu başlamalıdır. Daha sonra bol pencerenin tüm yüzeyin muamele sünger ve sabun çözeltisi nemlendirilmiş temel kirlerden arıtılması geçin. Daha sonra, üst penceresinden kirlerinden alt her santimetre temiz sünger, hareket. pencere ve çerçeve, bu nedenle bu tür yerlerin kavşakta bulunan en inatçı kir özel önem verilmesi gerektiğini unutmayın. Bunu yapmak için, deterjan içinde sünger yeniden ıslatmak ve dikkatle etkili eklemleri temizlemeye basarak, pencere çerçevesinin çevresinde gidin. etkili bir şekilde bir ince uzun sap ile fırça güvenlik lifleri kullanmak için sokak pencere yıkarken, böylece ani hareketleri önlemek için gereklidir. olduğunca doğru olun.

Bir pencere ile kir kurtulmak ve kuru almak için, aşırı nem, sürüş yukarıdan aşağıya doğru yapılmalıdır ki, kravat gerekecektir. 30 derecelik şap açısı tutarken yatay olarak hareket etmek gereklidir. uzakta zaten temizlendiğini birine birkaç santimetre elinde kürek her yeni bant seti tie yıkanması.

Her bir saflaştırılmış bant kuru zamkı silecek mendil gerekir sonra ıslak lastik şerit cam işaretleri bırakacaktır.

Belki de bu en zaman alıcı yıkarken işlemi plastik pencereler. flanel veya gazlı bez kumaş - Eğer kanıtlanmış malzemeden nesiller tarafından kullanılabilecek bir silecek yoksa.

Plastik pencerelerin yıkanması en etkili oldu bunları temizlemeden bazı özelliklerin farkında olmalıdır. Buna ek olarak, uzun yıllar windows işlevselliğini korumaya yardımcı olur noktalara özellikle dikkat etmelidir;

1. Plastik pencere birçok türde bir tasarım özel bir kaplama vardır. sprey bu tür camın iç tarafına uygulanan çünkü Ama, bir yüzey olduğu gerekli değildir yıkamak için dikkatli olun.

2. Hostes, camlarını yıkama, lastik malzemesi, metal ve drenaj detayların parçaları her mühürler hakkında unutma:

  • makine yağı yağlamak için tavsiye edilir, ıslak temizleme işleminden sonra metalden yapılmış tüm parçaları;
  • lastik conta ile çatlama ve malzemenin kurutulması engel olacaktır silikon yağı ile kaplanmış olabilir.

3. temiz drenaj deşarjı da tutmak için unutmayın. kanallar tıkalı ise, pencere çerçevesi ve bağlı pus oluştururlar kış sezonunda camın kendisinin donma yol açabilir. Özellikle ticari olarak bulunmaktadır araçları, bileşim olup, burada, spesifik olarak kullanarak plastik pencereler için en etkili tedavi için tasarlanmıştır, onların ömrünü uzatır.

Şimdi, iz bırakmadan plastik pencerelerin uygun temizlik için temel tavsiyeler bilerek, pencereler, bizim sevecen hostes için bakımın temel kuralları üzerinde her şeyden yanı sıra odak özetlemek gerekir.

Eğer pencerelerin ömrünü uzatmak, böylece Böylece, temel sırları göz önünde bulundurun:

 1. Eğer tamamen pencerelerini yıkamak olacak sonra olması gerektiği Tablo 9,% sirke veya asetik özü çözeltisi ile silin. böylece pencere temiz uzun kalmaz, onun kokusu sinek ve böylece pencerelerde bir noktaya geride bırakmak ister diğer böcekler, püskürtmek olacak, yüzden yıkamak zordur. Buna ek olarak, sirke camın yüzeyine lekeleri ile başa çıkmak için özel bir parlaklık cam veya plastik, yanı sıra da verecektir.
 2. ılık su tuzu birkaç kaşık bir bardak içerisinde çözündürülür, sodyum tuzu, bir çözelti hazırlanır, ve dikkatli bir şekilde elde edilen çözelti ile pencere tedavi. Bu windows kışın donmaz böylece, geç sonbaharda bu prosedürü yürütmek için en iyisidir.
 3. windows zaten küçük çizikler satın almış, bunlar kolaylıkla net oje kullanarak kamufle edilebilir. Basitçe etkilenen alan üzerine uygulayın ve kurumaya bırakın. Lac uzun tutan ve plastik kutulara çok görebilir çizikler, gizler.
 4. Seninle kalıcı pencerelerin saflığını korumak için kullanılabilecek bir hile, paylaşmak istiyorum. Bunu yapmak için, ılık su 40 ml gliserol 80 gram ve amonyum hidroksit (amonyak) birkaç damla karıştırın. Oluşan karışım pencerelerinizi silin ve yalnızca dün yıkanmış sanki onlar temiz kalmak ne kadar süre merak ediyorum.

Belki, ve onlara tek bir boşanma bırakmıyorum, siz kaliteli plastik pencerelerin yıkanması ki, sizinle paylaşmak istiyorum önerileri, hepsi. pencerelerinizi hep bozulmamış saflığını parladı bu ipuçları ile, elde edersiniz ve dünya, temiz cam aracılığıyla, hatta daha parlak görünüyordu.

Birçok ev kadınları hep verimli ve düzgün bir bağlayıcı kullanarak, pencerelerin yıkanması mümkün değildir. Tüm temizlik şirketleri münhasıran kullanılan pencereleri temizlemek için kazıyıcı edilir. Şimdi bu zor konuda profesyonel olacak, böylece bir kazıyıcı yardımıyla kilit öneri ve adımların bakacağız.

Silecek birçok üretici kendi aralarında farklı, ancak herhangi bir şapın tasarımda iki element vardır - camın yüzeyine kirli suyu sağladığına vasıtasıyla bir sünger ya da lif filamentleri ve kauçuk vodogon (sıyırıcı) bir meme. sap gelince, o yirmi santimetre arasında değişen ve birkaç metreye ulaştığı herhangi bir uzunlukta olabilir, genellikle belli bir uzunluğa genişletilir geri çekilebilir tasarımı vardır. Eğer bir standart boyutlu pencereler varsa, en iyi seçenek kısa saplı silecek olurdu.

Parmaklarını pencere çerçevesinin tepesine kadar ulaşması alırsanız, o zaman kesinlikle gerek yok geri çekilebilir tasarımı ile kravat.

Eğer yeterince şanslıysanız ve büyük panoramik pencereli evin hanımı iseniz, katlanabilir tutma ve teleskopik tasarımı ile münhasıran silecek gerekir. Buna ek olarak, bu kravat o sundurma içinde pencerelerin yıkanması gereklidir kime onu uygun olacaktır. Oldukça geri çekilebilir bir sap yapısı silecek t donatılmıştır özel bir cihaz, kolaylaştırır. K. Farklı püskürtme ile cam yüzeyi temas açısını değiştirmek için olanak sağlar.

ancak kaplamalı pencere yıkamak için devam etmeden önce, ilk olarak eşik ve pencere çerçevesi yıkama olmalıdır. windows birkaç ay için yıkanmış değilseniz, o zaman ilk onlarla küçük nemli bir bez veya sünger biriken kirleri gerekir. Sadece bu işlemler sonrasında, bu paspas kullanmaya başlayabilirsiniz.

bir hazne içinde suyun her litre için fon bir çorba kaşığı oranında ılık su içinde pencere yıkanması için çok sayıda kaşık araçları çözülür. deterjanla pelvis ek olarak, sirke veya amonyak, az miktarda ilave edilebilir temiz soğuk su ile durulama memeleri, aynı zamanda, temiz, kuru bir bezle veya lastik bağlama silinmesi için yoğun kağıt havlu ile kap hazırlanır. Böyle sirke, amonyak veya yerine pencere temizleyicileri sıradan bir votka olarak, intihar araçlarını kullanabilirsiniz.

en paspas (kravat) kullanarak pencere yıkama tekniği bir göz atalım:

 • Hazırlanan temizleme çözeltisi içinde cömertçe liflerin süngersi veya elyaf ile meme bağlayıcı püskürtme basmak gerekli değildir;
 • hafifçe pencere paspas üzerine baskı yapan, cam temizleme solüsyonunun tüm yüzeyi halletmek t;
 • pencere, yıkayın onlara özel dikkat kolay değildir ve dikkatli az bir kuvvet, dairesel bir hareketle ovmak Kirlenmiş siteleri içeriyorsa;
 • saf su memesinde yıkayın ve aşırı nem bundan sıkmak ve kauçuk vodogon pamuklu bez veya kağıt havlu yoğun temiz bir bezle kuru;
 • küçük bir kuvvetle üzerine tıklayın ve hafifçe, yukarıdan aşağıya doğru yalnızca dikey hareketli pencere çerçevesinin altına kadar kir itici, cam yüzeyini temizlemek, pencerenizin sol üst köşesinden kravat sabitlenmesi;
 • sonra yeni bir sitenin en üstünde yine silecek ayarlamak, zaten temizlemiş biri için biraz kefaret, her temizleme şeridin sonra pencere üzerinde boşanma olan bir lastik vodogon, kuru temizleme.

pencere yıkama sonunda, pencere çerçevesinin alt kısmını temizlemek. Sen sürüntü veya fiberglas aynı flanel bez veya kağıt havlu ucu kullanabilirsiniz. Pencerelerin köşeleri küçük kir olsaydı, cam ışığa, eski gazeteleri veya pamuk kuru bir bez de kullanabilirsiniz ovalayın.

Şimdi emin olabiliriz ki yıkama pencereler için şap teknolojisinin doğru biçimde uygulanmasını bilerek ve kolayca cam yüzeylerin temizlenmesi için bu cihazı kullanacak profesyonel hale gelecektir.

cam için Ev temizlik

Tabii ki, yıkama pencereler için özel araçlar kullanabilirsiniz, ancak sağlığınızı ve temizlik popüler yöntemlerden bir destekçisi izlerseniz, o zaman bu makale evde gözlük yıkama için en iyi deterjan seçmenize yardımcı olacaktır.

ev ilaçları kullanarak Pencereleri yıkama doğrudan geçmeden önce, vb pamuk çubukları, peçete, kürdan ve kullanma cam en kirlenmiş alanların temizlenmesinde gerekir. Sünger veya kumaş sabunlu su ile ıslatılmış ve pencere çerçevesi eşik temizleyin ve sonra kurutulur.

Eh, şimdi, gözlük için deterjanlar hazırlayabilirsiniz herhangi doğaçlama malzemeler kullanarak, bak.

Cam temizleyici

Etkili camını temizlemek ve ona bu fonların yardımcı olmak için özel bir parlaklık verir. Bunu yapmak için, ılık suda tuz ve sirke birkaç yemek kaşığı çözülür gerekir. İyi elde edilen çözelti sünger veya kumaş doyurulması ve kuru bir bezle bir tedavi ya da gazete daha sonra kuru bir pencere, silin. cam parıltı Bu araç sonra size hoş bir sürpriz olacaktır.

Nişasta ve bluing

Sıcak suyun her litresi için, bir nişasta çay kaşığı ve metilen mavisi küçük bir miktar eklemek, bir parlaklık biraz sirke dökmek. Elde edilen deterjan sprey ile bir kap içine dökün ve pencerenin yüzeyi silin. Daha sonra bir kağıt havlu veya kağıtla kuru.

Bu araç kirden bardak yıkama olacak harika. çok kolay bir şekilde hazırlayın. Sadece su ezilmiş tebeşir bir litre içinde çözülür ve camın yüzeyine üzerine karışımın uygulanması ile, su ile yıkanır ve kuru gazete sürün.

, Yarım ve sürtünme cam devre çiğ patates kesme daha sonra kuru bir bezle su ile yıkayın ve.

ılık su her bir litre kaşığı amonyak dökmek için, sprey ve kat cam bir kap içine dökün. Bir kağıt havlu ile iyi ovmak sonra, birkaç dakika bekletin. hemen nokta olacaktır bu aracın cam parıltı.

küçük bir rende üzerinde sabun ovmak Az miktarda ve iyice ılık suda çözülür mix. Sabun çözeltisi, sünger emmek ve bir soğuk su durulaması yapılmıştır bir cam koymak ve bir kalıntı bırakması için bir bez ile kuru silin.

Sadece ılık suda potasyum permanganat birkaç damla ekleyin - ve pencere temizleyicisi hazır. Bu camın düzenli temizliği için de kullanılabilir.

Güzel hostes, seninle üç dakika camlarını yıkamak için kullanılabilecek bir başka buluşu, paylaşmak istiyorum. Belki çoğunuz bir manyetik fırça olarak bu cihazı biliyorum. Bir sabun çözeltisi hazırlamak ve cam üzerine koymak için gereklidir. Şimdi bir köşesinde bu fırçayı pekiştirmek ve pencerenin farklı bir bölümüne düz bir yörünge boyunca hareket edilmelidir. İkinci kez temiz su kullanılarak, cam işlenmiş. Şimdi manyetik fırça kaldırmak ve pencerenin köşeleri silin. İşte bu kadar! Üç dakika - ve pencere her iki tarafta zekice parlar ve şeffaflık ile sizi memnun.

Artık tüm sırları ve püf çizgiler olmadan windows yıkama ve deterjan kullanarak biliyoruz, ev yapımı. Umarım, deneyimli hostes için gözlük yıkama problemi şu andan itibaren hiçbir sorunla ama çok hoş ve beskhlopotnoe aktiviteye hiçbir olması!

Nasıl pencereleri yıkamak için?

başlamak için, yıkama pencereler için tüm gerekli araçları hazırlamak gerekir. iki şekilde pencere yıkayın: manuel ve oknomoyki kullanarak. Manuel temizleme kullanımı sıradan kağıt mendil ya da mikrofiber yapılmış özel bir bez için. bir yandan tutucunun ucunda yer alan bir sap, içeren oknomoyka Buna karşılık, bir sünger, ve diğer özel kauçuk kazıyıcı (bunlar ayrılabilir nesneleri ayrı ve sünger kazıyıcı vardır). Şimdi hazırlık konusunda biz daha sonra bahsedeceğiz fakat - başka bir yol yardımı ile ve yıkama hakkında bilgi için.

Her şey hazır olduğunda - PVC cam yıkama işlemini anlatacağız.

Kompakt mod | Normal Mod

Sitenin materyallerini yazılı iznimiz olmadan çoğaltılamaz YASAK!

Pencereleri doğru ve etkili şekilde temizleme

Evdeki pencereleri temizlemek sadece güzel ve hoş değil, aynı zamanda gerekli. Kirli pencerelerin güneş ışığının% 40-60'ını tutabileceği bilinmektedir. Buna ek olarak, Feng Shui yasalarına göre, pencereler, tabiri caizse, evin gözleri. Konut boyunca onlar aracılığıyla tüm canlılar için gerekli olan pozitif enerjiye nüfuz eder.

Pencereler yılda iki kez ya da daha sık yıkanırlar - çünkü kontamine olurlar. Peki, pencereleri düzgün temizleyip tekrar temiz ve şeffaf hale getirmek nasıl? Yapılması gereken ilk şey dikkatle hazırlanmaktır. Pencere eşyasını önce çeşitli yabancı nesnelerden ve kapalı bitkilerle kaplardan çıkarmak gereklidir. Pencerenin önüne yakın olan mobilya ve zeminler, eski gazete veya havlu bezi tabakasıyla kaplanmalı, böylece içine su ve kir girilmemelidir. El derisinin yüzeyinde kullanılan deterjanlardan kaynaklanan zararlı etkileri ortadan kaldırmak için lastik eldiven giymeniz önerilir.

Pencereleri yıkamadan önce, çerçeveyi ve pencere eşiğini nemli bir bezle silin. Sonra birkaç basit ve etkili yollardan biri gözlüklerini kendileri yıkamalısınız.

Bardaklar olağan sıcak bir sabunlu çözelti ile yıkanabilir, bundan sonra soğuk suyla iyice durulanır, viskoz bezle silinir ve nihayet parlaklık için bir gazete ile ovulur.

Dental toz ve tebeşir, zamanı eski ve test edilen araçlara dayanıyordu. Nemli bir bezle ıslatılmış bir tebeşir solüsyonu uygulanır, toz haline veya diş tozuna püskürtülür. Kurumadan sonra, bileşik yumuşak kuru bir bezle silinir.

Mistresslar pencereleri nasıl yıkayacaklarını bilmeleri gerekir, böylece tekrar parlaklaşır ve şeffaf olurlar. Yardım, sıcak suda çözülmesi gereken tuzdan oluşur. Pencereleri yıkadıktan sonra, temiz su ile iyice durulanmalıdır ve yumuşak bir bezle silinmelidir.

Sütun parlak ışığı, bir litre soğuk suya bir kaşık oranında nişasta ekleyerek elde edilebilir. Birçok ev hanımı, pencereleri nasıl yıkayacağını bilir, boşanma olmaz, bu nedenle bu amaçla alkol çözümünü tercih ederler. Çözeltideki bezi nemlendirip sıktıktan sonra gözlükleri hızlı bir şekilde durulayın ve daha sonra temiz bir keten beziyle silerek temizleyin.

Böyle acele bir soruyu görmezden gelemem - "Plastik camlar nasıl yıkanır?" Birkaç meme ile özel bir paspas almak gereksiz olurdu. Kauçuk kazıyıcı, nemi giderir ve yumuşak bir paça nozulu ile pencereler kurutulur. Bir deterjan hazırlamak için, bir kova ılık suya az miktarda sirke eklenmelidir. Ardından bu çözelti sprey ile bir kap içine dökülecek ve çift camlı bir üniteye uygulanacaktır.

Yumuşak, temiz bir bez veya peçeteyle cam aktif hareketlerle silinmelidir. Kirin yıkanmasına ve parlaklığın bir tuz veya deterjan çözeltisi ile pencerelere geri döndürülmesine yardımcı olur. Bu çözeltiye kauçuklaştırılmış bir ağızlığa sahip bir sileceği daldırmak ve suyun boşaltılması için hafif bir eğimle yatay hareket yapmak yeterlidir. Onları parlatmak için pencereleri nasıl yıkayabilirim? Sırrı bundan sonra bir bez memesi ile silinip silinmesi gerektiğidir. Pencereleri yıkarken ağır bileşikler kullanmayın: çözücüler, benzin veya nitro bileşikler. Bu, cam ile çerçeve arasındaki plastik ve contaya onarılamaz hasar verecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 1