olmayan dokuma zeminli duvar kağıdı asmak için nasıl

Ne dokunmamış destek vinil duvar kağıdı tutkalı için?

Onlar oldukça sık duvar ve tavan kapağı olarak seçilmiştir çünkü Vinil duvar kağıdı, güçlü ve dayanıklıdır. Ama herkes onlar sorunsuz mümkün olduğunca uzun hizmet etmiş düzgün olmayan dokuma zeminli vinil duvar kağıdı tutkal bilir. Bu konuda size yardımcı olmak için çalışacaktır.

Nasıl ağır vinil duvar kağıdı tutkal?

Her şeyden önce, gerekli tüm hazırlıkları yapmak gerekir:, kusurları ortadan kaldırmak için duvar ve tavan düzensizliklerini ve renk değişmelerini. Bu ince beyaz macun tabakası ve daha sonra astarlanmalıdır ile yüzey tedavi etmek en iyisidir.

duvar kağıdı ile çalışmak için, bu araç ve gereçler gerekir:

 • Kauçuk spatula
 • kepçe;
 • silindir, geniş fırça;
 • zoka;
 • kalem;
 • makas;
 • keskin bir bıçak yapı;
 • ölçer;
 • düz bir çalışma yüzeyi;
 • Yapışkan vinil duvar kağıdı.

Duvara vinil duvar kağıdı tutkal nasıl merak ediyorsanız, önce çekül duvar kağıdı birinci şeridinin nokta işaretlemek kullanmalıdır. Odanın köşeleri bile, bunları tutkal başlayabilir.

işaretleme sonra, yaklaşık 5 cm stok ekleyerek duvar kağıdı gerekli uzunlukta şerit kesmek gerekir. Duvar üzerindeki bir model varsa, bitişik bantlarında yerleştirme izleyin. Tolerans izin büyük, aşama model daha büyük. dilimlenmiş bantlarında karışıklığı önlemek için, arka tarafında kalem bunları numara.

süreç kağıttan farklı Vlies duvar kağıdı ile çalışır. Bu yapıştırıcı uygulaması için özellikle geçerlidir. kağıt duvar kağıdı yapıştırıcının kullanıldığı durumda, şeridin tatbik edildiği takdirde, dokuma olmayan yapıştırıcı bazlı vinil duvar yapıştırırken, bir fırça veya rulo ile duvara uygulanır.

Bir sonraki şeridi yapıştırma amaçlı bölgeyi sınırlayan duvarların tüm yüzeyine doğrudan uygulamayın. Yapışkan tabakası ne kadar kalın olması gerekir.

işaretli hat boyunca birinci şeridin yapıştırma sonra merkezden kenarlara doğru bir yönde sileceği pürüzsüz için gereklidir.

vinil duvar kağıdı her zaman popo yapıştırılmış göz önünde tutarak, tutkal şeritlerin devam edin.

duvar kağıdı kurur zaman, alttan ve üstten aşırı kırpın.

Nasıl tavana vinil duvar kağıdı tutkal?

Öncelikle duvar kağıdı ilk şeridinin yeri işaretlemek gerekir. Sadece duvara paralel bir çizgi çizmek, bu yapıştırıcı promazhte tavana rulonun kenarına uygulayarak, yavaş yavaş açmak ve rulo düzeltin. şeritle çizilmiş ötesine gitmez duvar kenarı emin olun.

İkinci duvarına ulaştıktan sonra sadece rulo kesmek ve tüm tavan üzerinde macun kadar, aynı prensip üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Nasıl köşelerde vinil duvar kağıdı tutkalı için?

Tüm vinil duvar köşelerinde gibi, bu zor yerlerde tutkal biliyorum. Sen önerileri kesinlikle köşesinden vinil duvar kağıdı yapıştırma başlayacak duyabiliyordu, bu nedenle şeridinin ortasında görünmeyen. Bu yalnızca bir mükemmel düz açı geometrisi ile odalarda geçerlidir.

Çoğu durumda bu nedenle çerçevesinde, alanın köşesinde ilk bantların bir seviye düzenlemesi belirlemek ve ön sayfayı tutkal daha iyisi olduğunu doğru değildir. dengesiz açısına stok bırakın. Sonraki şerit yapıştırıcısı hafifçe üst üste biner, açı tamamen kapalı bir duvar kağıdı. tabaka çok kalın görünüyorsa, keskin bir bıçakla fazlalığı düzeltme yapabilirsiniz.

Eğer pencere açılması olsun, bir hisse senedi ile şerit onun niş kaplı böylece duvar kağıdı yerleştirin ve sonra pervazına ve pencerenin üst tarafındaki alanda kesiler yapmak. Fazla duvar kağıdı çıkarın. Pencerenin diğer tarafta aynı işlemi uygulayın.

Kapının yukarıdaki şekilde tam birleşimini seçemezsiniz çünkü Antre, her iki tarafta yapıştırmak gerekmez.

Kaldırım, niş, dolap frizler vinil duvar popo yapıştırılır.

Yuva ve anahtarları ilk olağan şekilde duvar yapıştırılır şerit sökülmüş ve daha sonra bu yerlerde bir kesik çapraz hale getirir ve köşeleri içe doğru bükülür.

bilgi kopyalama Sadece kaynak doğrudan ve endeksli atfen izin verilir

dokunmamış destek duvar kağıdı asmak hakkında ayrıntılı talimatlar

yeni teknolojiler ve geliştirilmiş yapı malzemelerinin çıkmasına rağmen, duvar kağıdı asılı hala bir daire veya evin dekorasyonu için en popüler seçeneklerden biridir.

Şu anda kolayca tasarımcının en cesur hayal gerçekleştirmek için bunları kullanarak edilebilir harika duvar kağıdı için çok farklı seçenekler vardır. En önemlisi, doğru bir seçim yapmak.

Duvar kağıdı, vinil, dokuma olmayan, tekstil ve hatta sıvı olabilir. Değil türler, nadiren kullanılan söz, ama piyasada varolan: bambu, mantar ya da pazen seçenekleri.

Kağıt duvar kağıdı - en basit ve uygun fiyatlı. Ama en güvenilir değildir. Dairenin onarımı için onları seçilmesi, yeni maliyetler zaten sadece bir kaç yıl içinde gerekli olacağından hazırlanacak.

En uygun, güvenilir ve ilginç varyantı - Sözde dokunmamış. Yüksek kaliteli onarım için gerekli olan tek şey - olmayan dokuma zeminli duvar kağıdı asmak için bilmek.

yapıştırma tekniği herhangi bir özel beceri gerektirmez. Diğer bir avantaj ise - bu gücü yüksek düzeyde ve yeniden boyanması tekrar tekrar tabi tutulabilir. Bir tekstil dokuma olmayan duvar kağıdı onun güvenilirliği ek olarak baz, ve hatta evinizdeki rahatlık ve konfor tamamen benzersiz bir atmosfer yaratır.

nasıl olmayan dokuma zeminli duvar kağıdı asmak için: Genellikle insanlar, korkutucu soruyu kendi onarımlar yapmak? Aslında, yapıştırılır onlar kağıttan daha da kolay, çok kolaydır. Bu özel bir teknoloji kaynaklanmaktadır: Yapışkan büyük bir çalışma ortamı kolaylaştıran duvar, doğrudan uygulanır. Bu durumda, web çok önemli olduğu, temiz kalır.

onlar süreçte gergin olmayan ve sonradan çekmez gerçeğiyle olmayan dokuma zeminli Kullanışlı etiket duvar kağıdı. Bu nedenle onlar dikişleri arasındaki çirkin boşlukları ortaya korkusu olmadan, sırt sırta yapıştırılmış olabilir.

yeterli düz bir yüzey üzerinde yapıştırıcı için. Ama nasıl odanın köşelerindeki dokunmamış bazda duvar kağıdı asmak için? Aslında, bu sana biraz dikkat ve biraz daha çaba gerektirir, o kadar zordur.

kadar önemli değil, iç köşe yapıştırır veya harici. tamamen pürüzsüz bir arayüz oluşturma işlemi, her zaman birleşmiştir. Hatta eğer bizim aile dairelerden bize çok tanıdık, kesinlikle düzensiz açıları var.

Yapışkan duvar, ağ-yapının genişliğinden az daha büyük bir alan üzerinde uygulanmalıdır. geri öncekine geri - düz duvarlar papering durumunda olduğu gibi, şeritler yapıştırma süreci başlar. dikkatli bir açı her iki tarafında duvar düzgünleştirdiğine tekstil kumaş yumuşaklığını sağlamak için sarılmış bir spatula ile, daha sonra köşe hizalayın. Bu eylem aynı zamanda eğer bulunuyorsa sen, bez altından aşırı tutkal kaldırmak için yardımcı olacaktır.

duvar kağıdı tutkal sonraki şeridini takiben, ama daha önce yaptığı gibi değil, geri geri ve örtüşen, yaklaşık 8-10 santimetre. duvar kağıdı bıçak yardımı ile iki katmanı polotka gelen ve yere, pürüzsüz yatay kesim yapıştırılmış bir yerde yapacak. ayrıca, yapıştırıcı, bir fırça yardımıyla duvar ile kabartmak kumaşlar yeniden bağlamak, sonra kesiğin her iki tarafından fazlalık kaldırın. Hepsi bu kadar, duvarlara pürüzlülüğüne bağlı olmayan kağıt temelinde duvar kağıdı iki şerit arasında bir güzel, pürüzsüz eklem olsun.

Kendi elleriyle kaliteli bir tamir duvarları yürütmek için çok basittir. Olmayan dokuma zeminli duvar kağıdı asmak için bilmek yeterlidir.

Ne dokunmamış destek vinil duvar kağıdı tutkalı için

saklar güzel duvar kağıtları türlerinin yüzlerce satmak. Çok popüler kullanımı zor kağıt seçenekleri, değildir. Alıcılar tercih yoğun tabanı olan bir kabartma desen verilir. Bir doku edinme aynı zamanda, sigara dokuma zeminli vinil duvar kağıdı tutkal bilmemiz gerekir. Hızlı ve kolay odanın tasarımını değiştirmeye yardımcı bazı ipuçları vardır, birkaç kuralları takip ve sonra her şey başlayanlar için bile, dışarı dönecek önemlidir.

dokunmamış destek malzemesinin üzerine yapıştırma vinil duvar Özellikleri

Kuru bir vinilik gibi modern duvar özelliği, duvar kağıdı nedir? kendi yoğunluğunda, bunlar birkaç tabakadan yapılmış farklı görsel kağıdın daha kalın olduğu görünmektedir. Bu özellik bıçak bile yapışkan yüzeyle temas sonrasında esneme yapmaz sağlar. Onlar küçültmek olmaz duvara uygulamadan sonra çizim deforme olmaz. Bazı duvar kağıtları kendi kapsama yıkamak için izin verilen nem korkmuyor. Her rulo ağırlığı küçüktür ve duvarları daha sıkıca sopa.

katalog ya da mağaza duvar seçimi, kağıt bazında vinil sıcak damgalama genellikle ayarlama gerektiren anlaşılmalıdır. Örneğin, Duvar Şekil kesin yerleştirme uyumlu açık gerektirir. Duvar kağıdı tek süsleme oluştururken onlar Döşeme kalması, böylece% 10-15 payı ile satın kabartmalı. Satın alındığında aynı desen hepsi rulo sağlamak için tavsiye ve renk açısından bir fark yoktur. Daha iyi aynı partiden duvar kağıdı seçin.

dokunmamış destek vinil duvar kağıdı boyamak mümkündür mi? Bu kaplamaların Bazı türleri özel olarak boyama için yaratılmış. Onlar yoğun değil su korkuyorlar ve boya deforme olmaz. , Alt tabaka, istenen sonucu elde etmek için uygulama sırasında koyu olmamalıdır boya uygulaması 6 kez mümkündür, ancak biraz saydam bulunmaktadır. oturma odası zarar etmemek için, kaplamanın rengi sadece dahili işleri için izin değiştirmek için kullanılır.

Nasıl vinil duvar kağıdı tutkal? Duvarların hazırlanması işlemine başlayın. Önceki kaplama çıkarın ve pürüzsüz bir yüzey önemlidir. Daha büyük rakam, daha onlar duvarların usulsüzlük gizlemek, yani ille ideal değil açıları yapacağız. Varyant kapağı veya küçük desenleri monokroma planlıyorsanız, duvarların durumuna daha fazla dikkat etmek gerekir.

Kağıt temelinde vinil duvar kağıdı tutkalı olarak, her şeyin mükemmel alınır? Bu duvar kağıdı isiltiya unutulmamalıdır. Onları bir yüzeye yapıştırılır görünür görüntüler, olacak Altında. Farklı renklerde duvarlar ise, sıva ince bir tabaka halinde uygulanır. Duvarlar koyu ise de bunun aydınlatma fazladan bir katman uygulanması tavsiye edilir. Söz konusu eğitim sürprizlerle önlemeye yardımcı olacaktır.

Adım adım çalışma tekniği

Duvar kağıdı yapıştırması için plan yapın:

 • Başlangıçta duvarın yüksekliği ölçülür. 5-7 cm boşluk bırakan şeritler kesilir Şeritler ideal olarak bir araya getirilmelidir, böylece kesimler iki farklı rulodan dönüşümlü olarak daha kolaydır. Yapıştırmaya başlamadan önce en az 4 dikey şerit hazırlamak gereklidir. Bazen aynı anda tüm gerekli bantları kesmek uygundur.
 • Non-woven bazında vinil duvar kağıdını yapıştırmak nasıl? Pencereden başlamak önemlidir. İlk şerit tam dikey olarak yapıştırılır, hafif bir yer değiştirme olursa, açısı daha da artacaktır, bu nedenle kaçınılmalıdır. Kusursuz hale getirmek için, başlangıç ​​şeridinin hizalamasına yardımcı olacak dikey bir çizgi çizin.

 • Tutkal duvar yüzeyine eşit olarak uygulanır. Her santimetreye kıyasla Promazyvaetsya, şeritten biraz daha fazla alan. Yapışkanı rulo veya fırça ile ince bir tabaka ile uygulayın. Ayrıca, derzlerin daha eşit olmasını sağlamak için tutkalın duvar kağıdının kenarlarına yerleştirilmesi. Kumaşın tamamına bir sabitleme bileşiği eklemek gerekli değildir. Bundan sonra ilk şerit duvara uygulanır, yer işareti önceden tutulan dikey çizgidir.
 • Duvardaki duvar kağıdı olduğunda, yüzeyi bir rulo veya yumuşak bezle düzleştirmeniz gerekir. Kabarcık, mühür veya pürüz olmamalıdır. Aynı zamanda, mükemmel bir şekilde görünmesi için resmin kolay bir şekilde ayarlanması mümkündür. Derzlerde bazen tutkal gibi davranır, nemli bir sünger ile temizlenir. Duvar kağıdı yüzeyinde lekelemek yasaktır.

 • Kumaşlar kenardan yapıştırılmıştır. Aşağıda veya üzerinde oluşturulan gereksiz parçalar kesilir. Duvarda prizler varsa bunları çıkarın, elektriği kesin, ketenleri tutkal edin ve ardından teller için deliği hafifçe kesin ve yapıyı yerine geri koyun. Tüm manipülasyonlar dikkatle yapılmalıdır. Ve en önemlisi de, penceredeki boşluğu kapatıyorlar. Pencere açıklığının üstünde ve altında, kalıntılardan kesilmiş küçük duvar kağıtları parçaları düzeltilir.

Vinil üzerine akın vinil duvar kağıdı üzerine video dersleri

Duvar kağıdında pek çok nüans var. Örneğin, dokuma olmayan bir tabana yapışkan vinil duvar kağıdına yapışkan ne, sulandırılacağı ve ne kadar süreyle kullanılacağı? Karmaşık alanları süslemekle ilgili sorular var: köşeler, pilin arkasındaki boşluk, pencerelerin veya kapıların üstünde. Bu özellikler, bu tür sorunların nasıl çözüleceğini ayrıntılı olarak gösteren video kullanılarak kolayca analiz edilebilir.

Duvarın yüksekliğini, köpük yapıştırıcıyı nasıl ölçebilir, hızlı bir şekilde ketenleri kesip duvara yerleştirebilirim? Bu video, size yeni bir iç mekan oluşturma zamanını kısaltan ve birkaç saat içinde onarımı yapmaya bile yarayacak küçük numaralar hakkında bilgi verecektir. Dokusuz duvar kağıdı ile çalışmak mümkün olduğunca ayrıntılı olarak gösteriliyor ve bu dersin referansları onlarca kişinin onarımları yardım almadan yapmasına yardım ettiğini söylüyor.

Evlerin ve dairelerin duvarları, malzeme, düzlük ve renk ile ayırt edilir. Ancak herkese duvar kağıdını yapıştırma ilkesi aynıdır. Modern duvar kağıdı ile odanın dekore edilmesiyle ilgili detaylı bir ders, bir odadaki kısa süre duvarları nasıl değiştireceğinizi gösterir. İki ustanın örneğinde, sadece duvar kağıdını nasıl seçeceğiniz, ön sayfanın yerleştirileceği değil, aynı zamanda mükemmel bağlantıların nasıl yapılacağı açıktır, soketleri dikkatlice takın ve deseni ayarlayın.

Tavanın yapıştırılması özel bir beceri gerektirir. İşaretleme bir duvar gibi yapılmaz ve hatta bir çizgiyi hizalamak daha zordur. Bu işlemin incelikleri ustalığı kolaydır, videoda ayrıntılıdır. Tavsiyeyi kullanarak kafanızın üstünde bile eşit bir yüzey oluşturmak mümkündür. Sadece basit kurallara uymak, her şeyi aşamalı olarak yapmak ve acele etmemek için gereklidir.

Odadaki açılar - bu yapıştırma için en zor alan. Duvarlar nadiren tamamen dikeydir, bu yüzden bu alanda resmin ayarlanması gerekir, bunun için bir sürü değişiklik yapın. Hizalama için doldurulmasına izin verilir, ancak mükemmel hale getirmek için ayrıntılı talimatın verildiği videoyu izleyin. Adım adım bir gösteri hataları önlemeye yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

24 − 20 =