Bir banyo için huş Dallar zaparivat nasıl

Nasıl Bir banyo için huş süpürge buğulama için - Kanıtlanmış Yolları

Banyo süpürge kalıcı nitelik ve Rus buhar banyosu sembolü adlandırılabilir. hazırlamak ve nasıl düzgün bir banyo için huş Dallar buğulanmış hakkında bilgi için, aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Hazırlık banyosu süpürge sanatı ile karşılaştırılabilir. Yıllar içinde, bu prosedür Rus çiftinin gerçek bilenler çok sorumlu bir yaklaştı. banyo masajdan sonra cildin gözeneklerini açarak kan dolaşımını, metabolizmayı artırmak, sağlık üzerinde yararlı bir etki süpürge. Ve bu yararlı özelliklerinin tüm listesi değildir. Ama masaj huş dallarından elde maksimum fayda elde etmek için, düzgün hazırlamak için önemlidir.

huş yapılmış süpürge Hasat: temel kuralları

bir süpürge çökmeye gelmez ve eşsiz özelliklerini kaybetmez önce buhar odası ziyaret etmek için, aşağıdaki bilmek çok önemlidir:

 1. huş süpürge hasat için en uygun zaman Haziran ayının ilk iki yıl olarak kabul edilir. Karartmak ve parçalanmaya başlayabilir yaprakları kurutulurken nedeniyle aşırı nemin kuru havalarda dalları toplamak için tavsiye edilir. Deneyimli Usta çiğ bekleyin ve günün ikinci yarısında önce preform huş Dallar geciktirmez tavsiye.
 2. Birch kadifemsi bir yüzeye sahip esnek, akıcı dal ve yaprakları ile seçilmelidir.
 3. kesilmiş dalları montajı ve kolay örme, ama bu yüzden dağınık değildir. Sonra direkt güneş ışığından uzak, iyi havalandırılmış bir yerde asılı.
 4. 7-8 gün önce, süpürge meydana sıkıca bağlamak için uzaklaştırıldı dallar kurutulmuştur. iyi havalandırılmış, kuru bir odada yatırmak için.
 5. Sonunda onlar fanın istenilen şekil kabul böylece koydu huş dallar, temiz bir yüzey üzerinde günlük çevrilmelidir.
 6. Daha sonra, bu kurutma süpürgeler düzenli kayma unutmadan, birbirleri üzerine katlanmış.

Düzgün hasat süpürge mat yeşil yapraklara sahiptir ve sertleşme arttırılır huş farklı bir koku, bir yer alır. Uzmanlar saman içinde yerleştirerek, huş twigs tutmak için önerilir. Bu yapraklar çökmeye yok, izin ve daha uzun formunu koruyacaktır.

Şimdi de düzgün monte ve kullanıma hazırlamak için gereken süpürge kurutulmuş.

Bunun için:

 1. kalın dalları böylece sağlam bir temel oluşturarak, iç koyun: yapraklardan şube ve dal uçlarını temizledikten sonra bir süpürge kendisi oluşturur. Sonra, onları eğmek, ince dalları koydu. Bu süpürge daha yoğun olması alacak.
 2. Sıkıca bir elinde süpürge alarak ikinci sıkıca bir tutamak için yaklaşık 15 cm bırakarak sicim sarmak olmalıdır. Yani süpürge daha uygun olacaktır tutun.
 3. 3 saat soğuk su - Ziyaret önce banyo süpürge 2 yerleştirilmelidir. Bu yöntem daha yumuşak ve güzel kokulu yapacaktır. alt rafta sol 7 dakika - Ve, buhar odası olacak, süpürge nemli bez ve 5 sarmak gerekiyor.

banyo süpürge buğulama nasıl ayrıntılı talimatlar

banyoda bir süpürge, en popüler ve aranan prosedürlerin belki bir ile Masaj. Bu nedenle, buhar odası olacak, sadece nasıl hazırlanacağını, aynı zamanda bir banyo için bir buğulama huş süpürge olarak bilinmesi önemlidir. fotoğraflarla aşağıdaki ayrıntılı öneriler hazırlanması her adımını göstermektedir.

Yani, o bilmek gerekir:

 1. süpürge taze veya nispeten yakın zamanda kurutulmuş ise, buhar odasında beraber gitme, sallayarak hafifçe akan su veya bir kova batırılmış ve altında durulayın için yeterli olacaktır.
 2. en iyi yolu onu etkileyen değil - Çok uzun banyo süpürge emmek genellikle imkansız, hem de çok hızlı. çok kırılgan olması ve yaprakları kaybetmeye başlayacak - İkinci ise İlk durumda, şube, aşırı nem emici, ağır ve raskisnut olur.

İlk sauna değil şanti veya fan onları ziyaret ettiğinizde Deneyimli amatör taze süpürge korunması ve güçlendirilmesi için tavsiye eşleştirilmiş. Bu kondens toplamak için hareketleri okşayarak düzgün olması ve deride görünen ter olmalıdır. Yavaş yavaş huş dalları güçlendirilecek süpürgeleri, nem emici ve birkaç kez daha kullanılması mümkün olacaktır.

Biz terminoloji dalmak ise "dumanı tüten" kelimesinin kullanımı bu durumda oldukça doğru değildir. Daha tam olarak "demleme" diye bir terim hazırlamak için süpürge prosedürünü yansıtır.

süpürgeler banyosunda ıslatmak önce, aşağıdaki dikkate almak gerekir:

 1. Hazırlıklar buhar odası soğuk su ziyarete birkaç saat süpürge ıslatarak evde bile başlamalıdır. Periyodik çevirip yapraklar tamamen suya batırılır emin olmak için önemlidir.
 2. Ardından, ters, sallayarak suda kolu yerleştirmeden süpürgeleri. Bu teknik, odun elyaflar daha iyi bir nem sağlar. Bu da, elastikiyet ve güç dalları vermek, hem de yaprakların hızlı saçılmasını önlemek.
 3. Bu Islatma sonra, yavaşça, bir süpürge shake almak gerekir geniş çantanıza koyun. O banyo tedavisi için hazırdır.

Bir diğer önemli nokta I önce banyo aynı ve kış soğuğa, yürüyerek gitmek zorunda kaldı davayı ilgilidir. Bu durumda, yapraklar iyice "sıkışmış" don olabilir. Bu nedenle, süpürge dikkatle almak ve sıcak hava buhar keyfini için zaman vermelidir. Bu yapraklar hızlı kaybını önleyecektir.

Böylece hazırlanan, banyo için ek bir buharlama süpürge gerekli değildir. Oldukça buhar odasına ilk birkaç ziyaretleri için yeterli, kondensat bunları toplamak ve vücuttan ter salgılamaya.

Ancak, yukarıda tavsiyeler zaten ıslak buhar sahiptir Rus banyoları ve buhar odaları, için uygundur. Hava çok sıcak ve kuru sauna için, süpürge sadece düzenli su ile önceden hazırlanmış bir kap ya da bir aromatik bileşim ıslatılabilir.

O yüzden orada dağıtım öncesi eğitim huş süpürge sırasında olur. Bu durumda, bu yöntem tam zamanında banyosunda düzgün demlemek süpürge için yardımcı olur. İlk 15 dakika boyunca kaynar su ve sonra aşağı kolu çevirerek bir kapta süpürge savurayim, diğer 20 dakika bekletin. Bu süre boyunca, buhar odası olarak arama yapabilirsiniz. Ve sonra, zaten masaj bannomu başlatmak için bir süpürge hazırladı.

buharlama huş süpürge kaynaklanan İnfüzyon, saç yıkama için de kullanılabilir. Düzenli kullanım ile, saç köklerini güçlendirmek ve kepek kurtulmak olacaktır.

Ne zaman zaman yoktur: buğulanmış huş süpürge özel yolu

hızlı çalışmak için bir huş süpürge hazırlamak için gereken Bazen böyle durumlar ortaya çıkar.

Sonra aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz:

 • su bir kap içine süpürge daldırma;
 • ısıtılmış ısıtıcı üzerine koyarak: yükselen buhar huş dalları hızlı yumuşama teşvik edecektir;
 • 3 dakika - 2 için olan işlemde birkaç kez tekrarlayın.

Bu işlemler yalnızca yükselen buhar yakar cildi önlemek için eldiven giyen yapılmalıdır. Ayrıca yapraklar ufalanmış kayalardan hemen kaldırılacak.

huş süpürge iyi hazırlandığı zaman, vücutta sürtünme hareketini yaparak, "ter" mümkündür. Birincisi, buhar banyosunda ve daha sonra yıkama bölümüne.

Şimdi, banyosundan masaj sadece maksimum fayda ve verim nasıl olabilir bir banyo için düzgün demlemek süpürge için biliyorum. Ayrıca, yukarıda önerilen yöntemlerin de benzer huş gibi banyo Okaliptüs süpürge buğulama yapılabilir. Aromatik kullanım için uçucu yağlar, yüksek bir içeriğe sahip bir geri kalan su. Kişisel Bath tadını çıkarın!

banyo buğulanmış süpürge gelince

 • Mantar ayaklar Ekzomin kaymağı
 • Vetoksik parazitler gelen Kapsüller
 • eklemleri geri Kompleks Sustalayf

Düzgün buğulanmış banyo süpürge yararlı koku salgılar ve sağlık üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bir su içinde dekidoz ve koniferoz özellikler, yıkama saç ve vücut yıkama buharda. Eğer bir süpürge imalatı için doğru malzemeyi seçerseniz, birçok sağlık sorunlarının kurtulabilirsiniz.

şube süpürge cildi zarar vermez ve nitelik kendisi aromalı buhar odası doldurdu için, düzgün buğulama yapılmalıdır. Bu prosedür sadece materyalin üretimi ile gerçekleştirilebilir.

 • birches. Ürün esnek ve dayanıklı döner. En iyi ağlayan ve kıvırcık çeşitliliği. huş yaprakları tannin, uçucu yağlar ve vitaminler bir sürü içerir. cilt hastalıklarının engellenmesi ve kellik tedavisi için kullanılır.

banyosunda süpürge Ön dumanı tüten

Bu işlem için kullanılan Genellikle özel İnfüzyon konteyner. Bir namlunun (dikey) veya kabın (yatay) şeklinde ahşap kapasitans temsil eder. İkinci bir düzenleme - muntazam buhara sağlar, çünkü, daha çok tercih edilir. Bu süpürge yüzer izin vermez kapaklı bir ürün seçmek için de en iyisidir.

Teknoloji Bir banyo için yapraklı süpürgeleri dumanı tüten

banyo huş süpürge Buharlama

banyo prosedürlerine en keyifli ve yararlı, bilmek gereklidir nasıl zaparivat huş Bir banyo için ince dallar:

 1. Birkaç dakika soğuk suda kuru ürün atlayın.

banyoda Buharlama kireç süpürge

Düzgün bir banyo için kireç süpürge buğulama nasıl bilmiyorsanız aşağıdaki şekilde prosedürü gerçekleştirebilir:

 • Süpürge ılık su ile durulayın ve bir dakika bekletin bırakın.

Bu yöntemler, süpürgeler, her türlü kuru yaprak döken için uygundur.

 • basur Proktonol karmaşık yollarla genel bir bakış Oku
 • Guarchibao gerçek değerlendirmeleri - ağırlık 20 kg kaybetmek nasıl

süpürgeleri aşırı kurutulmuş banyosu Buharlama

önce banyo veya diğer yaprak döken özellik için meşe süpürge buğulama varsa, o da o zaman aşağıdaki önlemler alınmalıdır, çok kuru olduğunu fark: Ürün, bir dakika boyunca kaynar suda bekletiniz kaldırmak ve gerekirse prosedür tekrarlanır ısıtılmış taşlar üzerinde koydu. yumuşak ve güzel kokulu - Bu manipülasyonlar dalları ve yapraklardan sıkılığını ve elastikiyetini geri yardımcı olacaktır.

banyoya dondurucudan yaprak döken süpürge Buharlama

Okaliptüs solunum sistemi hastalıklarında yararlıdır, ancak bu ağacın süpürge genellikle dondurucuda tutarak önlenmesi için buharda çünkü. tedavilerin etkisi en yüksek için, düzgün bir banyo için okaliptüs süpürge buğulama nasıl bilmek gerekir. Prosedürler adımda gerçekleştirilir: ılık su içinde durulanmış tezgah veya raf üzerine çözülme süpürge bırakın ısıtılmış taşlar bunu üzerinde kurutuldu. Aynı şekilde, herhangi bir parke özelliklerini buhara sonra kaydedip edebilirsiniz. Onlar yararlı özelliklerini kaybederler ve aynı zamanda uzun süre hizmet etmemektedir.

Bir banyo için iğne yapraklı süpürge dumanı tüten Kurallar

Bu özellikler yılın herhangi bir zamanında hazırlanabilir. Bu nedenle, daha yaygındır. Ladin, ardıç ve köknar süpürgeler cilt hastalıklarının önlenmesi için kullanılmaktadır. Maksimum etki için, düzgün bir banyo için köknar süpürge buğulama nasıl bilmelidir.

banyosunda bitkisel süpürge dumanı tüten Teknoloji

otlar Süpürgeler atılabilir kabul edilir. Onların eğitim özel bilgi gerektirir. Örneğin, bahar sonu veya yaz başında iyi hasat için ısırgan süpürge, gölgeli yerlerde yırtmadan. Ama Artemisia çiçekli hemen sonra hazırlamaya başlayın.

Düzgün bir banyo için süpürge buğulama nasıl biliyorsanız, o eğlenceli, aynı zamanda sağlık, önleyici, yaşlanma karşıtı etkisi sadece alma, buhar mümkündür. süpürge her tür özellikleri akıllıca ve hızlı bir şekilde banyo tedavisi için tüm özellikleri hazırlamak sağlayacaktır.

Huş süpürge: öğrenmek düzgün ana banyo silah zaparivat

Vücut Masaj, süpürge yüzen, yoğun terleme ve metabolizmayı neden genel dolaşımını güçlendirir. ağlayan huş yapılmış en esnek ve dayanıklı süpürgeler, esansiyel yağ bezlerinin büyük bir sayıdır genç yapraklar ve sürgünler.

hazırlamak ve daha sonra hakkında bilgi için - ve nasıl düzgün huş süpürge buğulama için, biz bu makalede görüşmek.

Nasıl düzgün süpürge Birch hazırlanır?

Haziran ayının ilk yirmi yılda bir süpürge için ince dallar kesin. Hava kuru olduğunda bunu yapın, ya da ıslak yapraklar yavaş yavaş zaman kuru, sonra karartmak büküm ve kapalı düşecek. Uzmanlar tavsiye: çiy bekleyin ve günün ikinci yarısında başlamadan önce ince dallar toplama sıkmayın.

dalları kesip sadece gevşekçe birleştirin: bunlar dağınık değildir sürece. onlar rüzgarı esti böylece bir demet asın, ama güneşin direkt ışınları düşmez. 7-8 gün kravat dallarını kurudu sonra zaten sıkı ve yeri kuru ve iyi havalandırılmış odada.

katta preform huş dallar yayın. Onlar bir fan şeklini aldı, dolayısıyla sonunda onları her gün açın. Daha sonra onları yavaş yavaş düzleştirilmiş geçiş için birbirleri üzerine düzenli olarak kablolarını katlayın.

çok kuru süpürge alamadım özen gösterin. sertleşme büyüyen zaman sonra, işlem, dalları daha mat yeşil yaprakları ve farklı bir koku olması gerekir. böylece onları daha iyi korunmuş bırakır samanlıkta kablolarını tutun.

Geleneksel Rus buhar banyosu "hamam masaj" ziyaret etmeden önce hazırlamak için gereklidir.

yaprak ve dal dal ipuçlarını temizleyin. aşağıdaki gibi Birch süpürgeleri oluşturulmuş: istiflenmiş dallar kalın içinde, bunlar çerçeve oluştururlar. Ve tüm etraflarında, bend içe doğru, ince ince dallar yerleştirilir. Ürün daha yoğun elde edildiğinden.

Sol el ve sağ elin bir demet iple sarın sıkın. o tutmak kolaydı "silah" için sap 15 cm bırakın ve ekstra uçları kesilir.

Soğuk su içinde 2-3 saat süreyle buhar odası, düşük paket toplama. Buradan, kokulu ve yumuşak hale gelir. buhar odasına giderek, alt rafta 5-7 dakika boyunca nemli bir bez ve yeri sarın.

Henüz bir kez yeşerdi değil uzun, ince dallar ve narin yapraklı dallar veya genç ağaç gibi tresses akan, esnek olan bir ağlayan huş ağacı, seç. Dikkatle yaprakları incelemek ve bunlar bir kadifemsi bir yüzeye sahip olduğundan emin olun.

Uygun kullanım ve huş yapılmış banyo süpürge parkı

Rus banyosunda Süpürge masaj için ve aslında kullanılır - onun en çok aranan niteliklerin biridir. Bu nedenle, geleneksel buhar banyosu tüm fanlar sadece huş masaj yapan toplamayan üretmek için bilmek gerekir, ama onların zaparka.

Taze veya kurutulmuş huş dalları son zamanlarda hiç de buhara en iyisidir. Akan su altında veya bir kova, küçük sallamak onları durulama için yeterli olduğunu ve buhar odasına gidebilir.

Tecrübeli amatör hamam şanti ve bir süpürge kendini yelpazelemeye değil eşleştirilmiş dalına ilk ziyaretler sırasında taze dalları güçlendirmek için tavsiye edilir. böylece deri üzerinde biriken sıkıştırmayı toplamak ve kap çıkıntı yapan gövde okşayarak. Bu nemi emer fırçalamak, dallar güçlendirilecek ve bunlar birkaç kez kullanılabilir.

Çok derhal huş demet raskisnet buğulama ve çok zor olacaktır. Hızla ısınmaya başlar ve vücudu kırbaç tatsız hale gelecektir. Değil düzgün buğulanmış yapraklar sıfırdan ve aradan başlar kaybedersiniz süpürgeleri.

Biz terimler hakkında konuşursak, "dumanı tüten" kelimesi çok doğru değildir ve tamamen buhar odasında kullanılmak üzere eğitim süpürge özünü yansıtır. Doğru tanımı "ıslatma" dal demet gibidir.

Hatta evde başlamalıdır Rus banyosu veya sauna için bir süpürge hazırlayın. tedaviler soğuk suda bekletin önce bu dal için iki saat ilişkilendirdi.

Yaprakları da bütünüyle vardı ki bir kase veya bir kova su içinde bırakın. Aynı şekilde dal yaklaşık bir saat için muhafaza edilmiştir. süpürge açmak için unutma.

Sonra çıkarın ve sallayarak olmadan "buket" koymak - kısmını çalışarak, suda bir kolu. Bu ahşap lifler içinde kılcal dal su içine çekilir ve buna eşlik eden özelliği, güçlü ve esnek hale yerleştirilmiş sağlamaktır. nem yaprakları dalları yukarı imbues, onlar etrafında uçmaz uzun süre kullanıyoruz.

prosedürü iliklerine sonra yavaşça polietilen veya bir çanta büyük bir torbaya koymak süpürge, sallamak ve yıkanmak için gidebilirsiniz. Kışın olur ve soğuk gitmesi durumunda yapraklar don "yakala" olabilir. banyo olması, süpürge sallamak yok, o da yaprakları kaybedecek. o sıcak hava buhar emekli bekleyin.

zaparivat süpürge iliklerine tarafından hazırlanan banyo gerekmez. Taze bölmesine önce girdileri sırasında vücuttan yoğunlaşması veya ter toplamak için "kurtarmak" yeterlidir.

Ancak bu sadece zaten mevcut buhar Rus banyosu ve ıslak buhar, için de geçerlidir. çok kuru ve sıcak hava sauna hamam masajı olarak düzenli su temin havzası veya aromatik infüzyon ile önceden ıslatılmış olmalıdır.

Eğer atık için zaman var ve geleneksel buhara kullanarak, daha sonra buhar yeniden kazanarak dalları önceden ıslatmak için başarısız olmadıysa. Bir havza veya 15 dakika boyunca kaynar su kovasının içinde bir süpürge koyun ve daha sonra 20 dakika "buket" ayarlamak için.

Bu dönemde size "Masaj" olarak sizi fokur sonra eşleştirilmiş şubeye aramaların bir çift yapabilir, işlemler için hazır olacak.

"Kaynak" bu tür sonra geriye kalan infüzyon dökmeyin. O yeşil çay benzer bir tiptedir. Deneyimli yıkananlara sürekli elde infüzyon tavsiye saçımı yıkamak edilir. Bu saç köklerini güçlendirmek ve kepek ve kafa derisi SAĞLIKLI sizi rahatlatacak.

Acil huş süpürge zaparka

Bir sözde "acil" buharlama yöntemi vardır:

 • sıcak su bir bant ya da havza içine daldırma için gerekli Tumblerler
 • Daha sonra ısıtılmış bir fırın koymak

Yükselen buhar ışın huş dallar yumuşatma çok hızlı sürecini teşvik edecektir. operasyon 2-3 dakika boyunca birkaç kez tekrarlanmalıdır.

aksi takdirde elleriniz yükselen buhar yanacak, prosedür sadece eldiven yapılmalıdır unutmayınız. Taşlar ve yaprakları vardı üzerinde özen veya onlardan dumanlar buhar odası yayıldı.

İyi buğulanmış süpürge Hatta "köpüğü", hareketin sürtünme üreten. Daha sonra çiftler bölümünde ilk başta bunu yapın ve - sabun içinde.

meşe "sabun köpüğü" özelliği yok, çünkü bu, tüm, huş süpürgeler üzerinde geçerlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 3