laminat nasıl seçilir

laminat nasıl seçilir

Eğer oturma odasında zemin tamir yapacaksanız, o zaman kesinlikle bir sorum var, kullanılacak en iyi şey malzemedir. optimum kapsama fiyatı kombine - - kalite Birçok laminat sonuca. Biz sağlık için güvenli olduğunu ne kadar anlamaya çalışalım.

odun yongaları yapılmış laminat zemin kaplamaları göre sunta kuru bir sentetik reçine, dekoratif kağıt ve lamine filmleri kullanılarak presleme.

Laminat genellikle lamine zeminler denir, ama birbirlerine ilişki, onlar yok. Buna ek olarak var laminat, plastik bir algı ve tamamen yanlış olduğunu, ekonomik değildir.

aslında pratikte zararsız olduğunu söyleyebiliriz böylece Aslında, laminat 80'i, kağıt ve odun yongaları oluşur.

en fazla derinden laminat kompozisyonuna bakalım.

 1. taban (alt katman) - deformasyon ve sertleştirici malzemeden kaplama koruyan bir lamine film. Genellikle melamin ya da bir akrilik reçineden yapılmış olan ek gürültü yalıtımı uygulanır ve aşınma direnci, nem direnci ve darbe direnci üzerindeki yükün yükünü taşımaktadır. laminatın ömrü daha uzun tabakası ne kadar kalın.
 2. taşıyıcı katman - dekoratif bir işlev yerine bir model ile kaplanmış bir sentetik reçine ile emprenye edilmiş kağıt. Laminat bağlandığı içinden adlandırılan kale bulunmaktadır. Buna ek olarak, ek bir ses yalıtımı ve termal yalıtım olarak hizmet eder.
 3. Koruyucu tabaka - yük ve aşınmadan kurulu korumak için gerekli olan bir reçine, oluşur.
 4. Dengeleme tabaka - bu tabakanın kavisli taban plakası dengeler ve bunun için gerekli sertliği sağlayan, nemden koruma olarak işlev görür karton veya plastik proparafinenogo oluşur.

Laminat ve modern ahşap atık üretiminin yapıldığı ve ağaç çevre dostu hammadde kabul edilse de, laminat yüzeyi formaldehit üretiminde kullanılan değer belirterek melamin, hangi arasında çeşitli reçineler, boya ve diğer malzemeler ile kaplanır. çevreye formaldehit buhar izolasyonu odasında kullanılan pahalı bir teknik ve teçhizat devre dışı hızla insan vücudunun durumu ve aşağılamak edebiliyor.

Aynı zararlı maddeleri çıkarmak mümkün bir plastik film lamine etmek için uygulanır. solunum yolu aracılığıyla insan vücudu girer ve bir çok açıdan sağlığa ciddi zarar en güçlü karsinojen - özellikle, fenol olarak.

laminat ciddi bir hasar böylece işaretleri E1 veya E0 aynı olmalıdır emniyet sınıfına laminat ödeme dikkatini çekmenin, çevreye formaldehit önemli miktarda serbest, yanma sürecinde uygulanabilir. Emniyet laminat üreticisi bir emniyet garantisi sağlayan ürünlere onların dikkat bile daha emin olmak.

laminat biz söz edemez dezavantajları, bir numarası vardır.

 • Eğer ağır bir nesne bırakın veya topuklarının üzerinde yürümek eğer O, çok gürültülü.
 • Bu muşamba göre çok soğuktur.
 • Laminat parke çok kaygan, bu yüzden çok dikkatli ve kaymayan ayakkabılar olmalıdır üzerinde yürümek.

Artı laminat boldur. o kadar sık ​​yer kaplaması olarak kullanılan nedeni budur.

Eğer GOST ve üst uç, yeterli uzunlukta karşılık gelen bir laminat satın alırsanız, kaplama seramik, taş, parke için çok iyi bir alternatif olabilir. Ayrıca tam malzemelerin yukarıdaki yapıyı iletilmesi, dekor geniş bir seçim faydalanarak laminat.

laminat avantajı montajı, su direnci, darbe direnci, aşınma direnci, estetik ve tasarımcı veya finansal fırsatları çeşitli olan müşteriler için en iyi seçenek herhangi kapris tatmin edebilir geniş kolaylığıdır.

Laminat sadece çevre dostu, aynı zamanda, hijyenik malzeme, yapı ve bakterilerde tozun nüfuz etmesini önlemek olmadığını belirtmek gerekir.

laminat satın alarak, bu kuralları izleyin:

 1. sertifikaları kontrol edin. son kullanma tarihleri ​​bir göz atın ve sahte olmadıklarını.
 2. sanepidnadzora sonuca kontrol edin. formaldehit bileşeni metreküpte 0.12 mg geçmediği emin olun.
 3. yangın güvenliği sertifikası öğrenin. Alev alma malzemesi (düşük) ya da B2 (orta), kontak göstergesi WP2 karşılık gelmelidir.
 4. güvenlik sınıfı E1 veya E0 mevcut amblemi laminat ve PCT logosu ürün Rusya Federasyonu onaylı ve nispeten zararsız olduğunu gösterir katıldı unutmayın.

, Çevreye zararlı maddelerin mümkün olan emisyon korunmak için olan akrilik reçine üretiminde kullanılan laminat al. Bir ay boyunca bir odada yaptığı yerleştirme sonrasında ahşap güçlü bir koku mevcut olmayabilir. Eğer bir aydan fazla bir depoda yatıyor ahşap, laminat, satın alma, kokusunu beğenmezseniz, o bu terim için onlar da geçirmiştir muhtemeldir.

senin laminat stilini nasıl

tamamen düz zemin laminat parke bırakmaya gerektiğini hatırlatırız veya zamanla kilitleri kırmak ve boşluklar ve laminat tatsız gıcırtı olacaktır.

laminat döşeme ses yalıtımı sağlayan özel bir alt-tabakanın yükseltmek ve (2 mm kadar) kat bazı düzensizlikleri düzgün sağlamak için yere yerleştirilir genellikle önce. Bir substrat seçerken, bir tercih için hangi merak edebilirsiniz. En yaygın PE köpük substrat, en sık mavi veya yeşil. Ne yazık ki, ömrü laminat önemli ölçüde daha küçüktür. Biz bir mantar olan bir mantar veya bitümlü substratı seçmenizi öneririz, bu, dayanıklı, çevre dostu ve mükemmel yalıtım ve ses emilimini sağlar.

onun kalınlığına dikkat değer parametrelerinin ana laminat seçerken, genellikle 6mm den 12mm arasında değişir - daha kalın daha iyi optimum gösterge 8mm olduğunu.

laminat satın alırken sınıfta bir seçim ile gelip eminiz. 21'den 33'e ilk basamak için en yaygın sınıfları odada 2 salon, 3 Ticari karakterini gösterir. stres-1 düşük-orta 2, yüksek-3 derecesi ikinci rakamı.

Tüm Rusya istatistiksel çalışma karaciğer hastalıkların sayısında keskin bir artış göstermiştir. Sorun için katalizör ne bilinmemektedir. Sağlık Bakanlığı 2 versiyonlarını düşünüyor. çevre ülkedeki durumun ve zararlı gıdaların üretiminin bozulması. Doktorlar şiddetle karaciğer hastalıklarının önlenmesi ve düzenli yürütmek için tavsiye ederken ... Devamı >9gt; 9gt;

En yaygın sınıfları 31, 32 ve 33 olduğu kabul edilir.

Bu sınıfların gündelik kullanımda en yüksek güvenilirliği gösterdi Biz, 32 ve 33'e özen gösterilmesini tavsiye ederiz. Normal odada yeterli 32 sınıf, ancak bunun yerine sonunda boşa gelir 33 sınıfları DPL (doğrudan basınçlı laminat) antistatik sonra, statik elektrik kurtulmak için gerektiğinde durumlar da vardır, 33 HPL sınıfını (yüksek basınçlı laminat) antistatik kaplama satın almak daha iyidir hangi zaman geçtikçe kaybolmaz.

Nihayet 34 sözde "vechnyy9raquo bir sınıf da var olduğunu belirtmekte yarar var; laminat. Böyle bir laminat genellikle sonsuz üretici garantisi yayılır.

 • "Zarar verme ya da işlemin yararı koşullar kümesi neden olur." Kozma bar.

  tehlike ve çevresi yararları hakkında bilgi sitesi.

  Nasıl daire için laminat seçmek için: Ana kriterleri

  Daireler için bir zemin kaplamasını seçerken, birçok laminat tercih ederim.

  Bu malzeme pahalı parke zemin için mükemmel bir yerine geçer.

  Çok etkili oturma odasında görünüyor uzun bir ömrü, iyi performans özellikleri vardır.

  Laminat çok tabakalı bir yapıya sahiptir:

  Bu malzemenin her bir katmanı belirli bir işlevi vardır.

  Çoğu zaman, üretici laminat kurulu "ağacın altında" yapılmış, ama aynı zamanda laminat satın alabilirsiniz, mermer, fayans, granit veya dekoratif süs gibi gösterilmiş.

  laminat gibi Tüketiciler sadece estetik nitelikleridir. Yüzeyi çizikler, keskin topuklar izlerini kalmaz.

  Laminat zemin kolayca herhangi lekeler temizlenebilir, malzeme yüksek sıcaklıkta korkar değildir. Zemin ısıtıcı veya bir izmarit düşecek olursa, lamine yüzey zarar görmez.

  Sofistike kirlenme, örneğin, ayakkabı boyası veya kalem lekeleri aseton ile temizlenebilir. Laminat parke sığdırmak kolay ve iyi sesler emer.

  bir daire için hangi laminat opt?

  Üreticiler çevre dostu malzeme olarak laminat tout.

  Ama ucuz üretim formaldehit ile şişirilebilir. sağlığa zararlı buharlar.

  Laminat parke seçimi, çok ucuz malzeme tercih vermek olmamalı ve "E1" işaretli paket üzerinde görünmelidir.

  bir işareti ile laminat Avrupa standartlarına tekabül içinde formaldehit konsantrasyonu izin verilen bir limiti aşmaz.

  Laminat çok kritere göre seçildi. Bir laminat zemin seçerken birinci sınıf laminat dikkat etmeleri gerekmektedir.

  Bu Taber testi yapılacak olan üretim sınıfı tanımı laminat aşınma direnci Taber özel bir cihaz, bir taşlama diski ile donatılmıştır, kullanılır.

  Sınıf laminat üst tabaka malzemesi solmaya başladı önce taşlama yapılan devir sayısına bağlı olarak tayin edilir. Laminat yüzeyinin Bu hız 900 ve 20,000 arasında dayanabilir.

  devir sayısı malzemesine aşınma direncini belirler:

  • 21-22 sınıf laminat 7,000-11,000 rpm dayanıklı
  • 23-31 sınıfı - 11000-15000,
  • ve kaplama 20,000 rpm 15.000 32-33 sınıfı dayanır.

  Üreticiler altı sınıf laminat üretirler. Laminat sınıfları, malzemenin aşınmaya karşı aşınma direncinin derecesine göre belirlenir. Her tür materyal kendi amacına sahiptir, lamine malzemeyi evsel ve ticari amaçlı olarak ayırır.

  Bir laminat için en iyisi hangisidir?

  Dairede bir zemin kaplaması için, laminat 21, 22, 23 sınıf yaklaşımları, ticari tesisler için 31, 32 ve 33 bir laminat sınıfını kullanın.

  Ancak ticari laminat çok daha pahalıdır, bu nedenle birçok durumda ev içinde kullanımı haksızdır.

  Düşük yük. yatak odaları

  Ortalama yük. Oturma odası

  Yüksek yük. Giriş holü, koridorlar, mutfak

  Yürüme yoğunluğu küçük olan bir odada, örneğin yatak odasında, laminat 21 sınıfları kullanılabilir, bu kapsama süresi ortalama 5 yıldır.

  Oturma odasında veya çocuk laminasında 22 ders 4 - 6 yıl sürecek.

  23 sınıf laminat, yüksek yoğunluklu yürüyüşe sahip bir oturma odası için tasarlanmıştır, koridor veya mutfağa koyulabilir; bu, 6 yıla kadar bir zemine hizmet eder.

  Sınıf 31 ticari bir laminat konut binasında kullanılıyorsa, ömrü 12 yıl, 32 sınıfın 15 yıl, 33 sınıfın evinde 20 yıl görev yapabilir.

  Sınıf için bir laminat seçerken, bu odadaki zemine maruz kalan yük yoğunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca bu malzemeyi ne kadar zamandır zemin kaplaması olarak kullanmak istediğinize karar vermek gerekir.

  Performans özellikleri yalnızca malzeme sınıfı tarafından değil, aynı zamanda kalınlığından etkilenir. Bu nedenle, bir tabakayı seçmek için bir sonraki kriter malzemenin kalınlığı olarak düşünülmelidir.

  Döşemenin birçok özelliği laminatın kalınlığına bağlıdır.

  Materyal kalınlaştıkça, daha büyük olur:

  • ses geçirmez ve ısı yalıtım nitelikleri,
  • strese direnç,
  • gücü.

  Daire için laminatın kalınlığı için en uygun seçenek - 8 milimetre olacaktır.

  Yoğun bir şekilde kullanılmayan odalar için 7 mm kalınlığında zemin kaplaması uygundur.

  Ayrıca, kalın laminat zeminlerin ince bir kaplamadan çok daha pahalı olduğunu belirtmek gerekir; bu nedenle, düşük yürüme yoğunluğuna sahip odalarda kullanılması önerilmez.

  Laminat, daha önce de belirtildiği gibi, çok tabakalı malzeme. Yüzey kaplaması melamin-formaldehit reçinelerden yapılmıştır. Bu malzemenin temelinde sunta, MDF, HDF levhaları kullanılır.

  Laminat tabanı için fibreboard ve MDF orta yoğunlukta 650-850 kg / m³ değerinde kullanılır. Temel yoğunluk için bir laminat seçerken, diğer çalışma koşullarını da hesaba katmanız gerekir.

  Temel yoğunluk, aşağıdaki gibi malzeme özelliklerini etkiler:

  • şok direnci,
  • nem direnci,
  • strese direnç,
  • kopma mukavemeti.

  Bir laminat kaplamanın fiyatı da alt tabakanın yoğunluğuna bağlıdır. Dolayısıyla, düşük geçirgenliğe sahip bir konut için yüksek bir taban yoğunluğuna sahip pahalı bir laminat satın almaya gerek yoktur.

  Zemin kaplamasının yüksek trafiğe sahip bir odaya yerleştirilmesi gerekiyorsa, laminat üzerinde tasarruf etmemeli ve yoğun bir tabana sahip bir malzeme satın almak daha iyi.

  Daire geniş bir aile tarafından yaşlıysa ve yüksek dış yüklere maruz kalıyorsa, HDF ile bir laminat almaya değer.

  HDF levhalarının yoğunluğu 850 kg / m³'ü aşıyor.

  Bu yüksek taban yoğunluğundan ötürü, HDF laminat, sunta ve MDF içeren laminattan daha iyi performans gösterir, ancak daha pahalıdır.

  Laminat üretiminde çeşitli teknolojiler kullanılır, ancak en yaygın olanı doğrudan baskı teknolojisi DPL'dir.

  Bu teknolojiye göre, birinci katman laminat tabana, üst katman üstüne yerleştirilir ve sabitleyici tabaka alt tabakanın altına yerleştirilir.

  Bundan sonra ürün basına gönderilir. 2000 kg / m²'lik bir basınçta ve 30 saniye boyunca 200 ° C'lik bir sıcaklıkta katmanlar sinterlenmiş ve bir monolitik tabaka elde edilmiştir.

  Laminata fazladan güç katmak için, bazı üreticiler alt tabaka ile dekoratif tabaka arasında kraft kağıdı eklerler. Bu gibi teknolojilere CML veya RML teknolojileri denir.

  Koridorda veya dairenizin herhangi bir odasında çok güçlü bir zemin kaplaması satın almayı hayal ediyorsanız, ek bir kraft kağıdı katmanı ile ihtiyacınız olan şeydir.

  Panellerin birleştirme yöntemiyle seçimi

  Laminat parke panelleri yapıştırılmış ve chateau olmak üzere iki şekilde birleştirilebilir. Bu nedenle, bir daire için bir laminat seçerken, sizin için hangi bağlantı yöntemlerinin tercih edileceğine karar vermeniz gerekir.

  Kilitleme yöntemiyle laminat paneller satın alırsanız, gerekirse, hasar görmüş paneli kolayca değiştirebilirsiniz.

  Kilitleme yöntemleri kilitlenebilir (Kilitleme) ve anahtarı kilitlerle (tıklayın).

  Bağlantıyı kilitleyen ikinci yöntem yatırmak daha kolalı. Ancak, ek kilit (tıklama) özellikli paneller daha az zarar görür.

  Bir bağlantı sistemine sahip paneller Kendiliğinden düzleşen oluklu profil profili ile tıklamak, ustaların hizmetlerine başvurmamaya ve kendi elleriyle laminat parke vermeye karar verenlere en iyi çözümdür.

  Bir bağlantı sistemi Kilitle olan bir panel seçerseniz, sihirbazın servislerine erişmeniz gerekecektir. Aralarında, bu tür panelleri bir çekiçle ve başka bir özel aletle bağlamanız gerekir. Bu nedenle, anahtarı kilitli paneller (Tıklama) büyük talep görüyor.

  Seçime başlamadan önce hangi üreticilerin dairede döşeme için uygun olan yüksek kaliteli laminat ürettiğini bulmanız gerekir. Belirli bir marka için fazla ödeme yapmaktan korkmayın. Yer döşemesi bir yıla sığmıyor.

  Rus pazarı çok sayıda laminat üreticisinin ürünlerini satmaktadır; EPLF işaretli lamine kaplamaları sıklıkla bulabilirsiniz.

  Bu marka, EPLF derneğinin bir parçası olan Avrupalı ​​üreticilerin lamine ürünlerinde bulunur.

  EPLF markası altındaki ürünler uluslararası yüksek kalite standartlarına uygundur.

  EPLF dernekinde, tüm üreticiler için laminat EN 13329'un test edilmesi için tek bir standart geliştirildi ve ürün kalitesini belirlemek için 9 farklı test gerçekleştirildi.

  Laminat tüm testlerin gerekliliklerini karşılamıyorsa, satışa izin verilmez.

  EPLF laminat için bir daire işaretli Alış, sen doğru seçim yapmak, dahası, dairenin herhangi iç iyi olmazdı kazanç katı, kalite ve en önemlisi güvenli laminat kaplama olarak.

  Ünlü üreticilerin sertifikalı ürünleri, tüm kalite ve güvenlik standartlarını karşılıyor. Az bilinen firmalar tarafından üretilen laminat altı, kısa ömürlü ve hatta tehlikeli olabilir.

  Rus pazarında pek çok şirketin kaliteli ürünleri bulunmaktadır. Müşterilerimizin güven duyduğu tanınmış markalara laminat parke "Parador" dahil. Laminat "Parador" 'un temelini yüksek nem direncine sahip yüksek yoğunluklu bir elyaf pano (HDF) oluşturur.

  Laminata "Parador" en büyük avantajı, yüksek aşınma direncidir. Örtünme, kadın topukları, mobilyalar, hareket eden, yanan sigara ve evcil hayvan pençelerinden korkmaz.

  Laminant "Parador", morötesi ışınlara, ev kimyasallarına, solventlere duyarlı yüksek kaliteli, dayanıklı bir zemin kaplamasıdır.

  Mükemmel teknik özelliklerde Witex markası altında bir laminat bulunur. Bu malzemenin temeli HDF'dir.

  "Witex" kaplama zemin dahil tüm yüklere dayanabilir.

  Özellikle bu lamine kaplamanın alerjik hastalıkları olan insanlar için kullanılması önerilir.

  Laminant "Witex", formaldehitin izolasyonu için çevreye duyarlı ve test edilmiştir.

  Laminat, "Krono Original" markası altında en aşınmaya dayanıklı zemin kaplamalarına atıfta bulunmaktadır. Kaplamalar "Krono Original", yüksek dayanımları, aşınmaya karşı dirençleri ile ayırt edilirler. Bu malzemenin bir özelliği, yüksek gürültü önleyici özelliğe sahiptir.

  Lamine parkelerin seçiminde birçok kriter vardır. Ancak asıl olan malzeme kalitesi ve başkaları için emniyetidir.

  Bu nedenle, çevre dostu, güvenlik döşeme ve kalite standartlarına uyumunu teyit belgesinin, varlığına laminat dairenizin döşeme, dikkat seçmek.

  İrtibata geçme, Facebook, Odnoklassniki, Google+ sitesinde yapılan güncellemelere abone olun veya Twitter'da bizi okuyun.

  Hangi laminat bir daire için en iyi seçim ve özellikleri ve önerileri nasıl

  Bir daire için hangi laminatın seçileceğini tarafsız olarak değerlendirmek için yapının özelliklerini ve bu döşeme kaplamasının özelliklerini ve sınıflandırmasını anlamak önemlidir. Bu malzemenin dayanıklılığı ve güvenilirliğiyle ilgili eleştiri nedeni çoğunlukla yanlış bir seçimdir; bunun sonucunda laminat aşınır ve cazip görünüşünü daha çabuk kaybeder. Laminat kaplamanın işlevselliğini etkileyen bir diğer önemli faktör de tesisatın kalitesidir, bu yüzden ayrıca dikkatli verilmelidir.

  Bir döşeme örtüsü olarak düz laminat seçimi genellikle parke ile (dış farklar üreticilerin kaliteli panolardan hemen hemen mevcut değildir) olmasından kaynaklanmaktadır, kaplama daha azdır ve elit ahşap zemin gerektirir Görsel olarak, bu tür kompleks bakım gerektirmez sınıfı.

  Laminatın avantajları şunları içerir:

  • kurulum kolaylığı,
  • mekanik darbelerden kaynaklanan hasarların tamir kolaylığı (çizikler, girintiler vb.)
  • çalışma süresi,
  • Ekolojik uyumluluk (E1 işaretleme mevcut olmalıdır),
  • hijyenik (materyal, bakteri birikip aktif olarak yüzeyde çoğalmaya izin vermez),
  • hipoalerjenik,
  • geniş uygulama alanı.

  Laminant mutfakta

  Önemli: Sadece kapsama alanının doğru seçilmesiyle, tüm çalışma nüanslarını göz önüne alarak, bildirilen kachetvam'a uymasını bekleyebilirsiniz.

  • neme yatkınlık, suyun kaplamaya girmesi durumunda deforme olma kabiliyeti,
  • Yüzeye şişme ve kabarcıklanma, yanlış kurulum,
  • Pürüzlü bir yüzeye levhalar döşerken gıcırtı oluşması.

  Lamine üzerine dökülen sıvı hemen silinir, bu arada bu tip neme dayanıklı kaplamanın çeşitliliği vardır

  Kusurların önemli bir kısmı, döşeme teknolojisinin ihlalinin bir sonucudur. Uygun olan malzemeyi seçerek ve uygun şekilde muhafaza edilmesini sağlayarak bazı dezavantajlar daha az elle tutulabilir hale getirilebilir. Örneğin, yapışkan tabaka, özel mastikler ve emprenyasyon, nem ve bu tür taban kaplamasının mümkündür herhangi bir tür etkileri olan duyarlılıklarını, azaltmak için daha dirençlidir.

  bir daire için hangi laminat opt ​​- birçok faktör tarafından belirlenir. malzeme yapısı hemen hemen tüm sınıfları aynıdır.

  • Her levhanın temeli, bir bağlayıcı madde ile karıştırılır ahşap esaslı malzeme üretiminde, bir mukavva, ve ısıtma sırasında kompozit preslenir. Sonuç olarak, bir yüksek yoğunluklu ve laminat levhaların gücü olarak.
  • ahşap, mermer veya başka doğal malzemeler ya da bir desenle birlikte doku taklit eden bir görüntü ile özel bir neme dirençli film ya da kağıt - yukarıda bazlar dekoratif tabaka uygulanır. Bu katman laminat aracılığıyla genel tasarıma uygun renk ve döşeme desenini ince ayar sağlayan herhangi bir şey olabilir (dairenin iç fotoğraf uzman sitelerinde bulmak kolaydır).
  • En üst tabaka - laminat koruyucu kaplama aşınma direnci ve diğer dış etkiler artmaktadır.
  • alt zemin plakalarının neticesinde ortaya çıkabilecek nemden korunması için stabilizasyon tabakasının yerleştirilmiş, alt tabakanın diğer bir bölümü. Bu tabaka ayrıca deformasyonun bir lamine sertliğini artırır korur.

  laminat yapısı

  ticari olarak temin edilebilen laminat levhalar, kalınlığı 6-12 mm. daireler için yüksek kaliteli laminat parke nasıl seçileceği karar verirken, yukarıda daha kalın panoları maliyeti tüm diğer şeyler eşit özelliklere olmanın dikkate alın. Aynı zamanda, kalın laminat panoları daha güvenilir kilitler ve onların kurulum daha rahat ve kolaydır. İzolasyon Kaplama özellikleri de panel kalınlığı ile orantılı olarak artar.

  Her bir sınıf laminat bazı performans karşılar ve 18 aşamadan oluşan testten sonra verildi. sınıf işareti dijital veya alfasayısal bir olabilir.

  • Yakın zamana kadar, popülerlik sınıfları 21, 22 ve 23. kapsayan zevk Onlar en uygun fiyatlı ve düşük geçirgenlik (lamine gemide asgari yük) ile alanlar için yapılmış idi. Şimdi böyle bir laminat nedeniyle düşük güç ve dayanıklılık üretilmez.
  • Bugün, laminat daireler arasında seçim nasıl tartışmasında, gerçek uygun fiyat noktası sınıfında 31 (veya AC3) kaplamalar içinde yeterince iyi kalite ile birlikte. Plakalar yüksek geçirgenliği ile ofis ve diğer odalar için uygun olmadığını hatırlamak önemlidir. Bu tip kurulu uzun bir süre (12 yıl) idi, onlar uygun bakım gerekir.
  • Farklı odalarda kullanılabilen evrensel bir sınıf kaplama 32 (AC4) olarak kabul edilebilir. Böyle bir kaplama için farklı çalışma şartlarında Hayat çok farklıdır: oturma odasında - 5 yıla kadar - ofiste 15 yıla kadar.
  • ticarethane (AC5, AC6) onarmak için seçmek için daha muhtemel 33 sınıf, tanınan ağır. Eğer laminat bir daire seçmek daha iyi olurdu sorusuna alternatif bir çözüm olarak bir sınıf 33 düşünüyorsanız, bilmen gereken - hizmet ömrünün bir yerleşim alanı 20 yıldır içinde.
  • Malzeme Sınıf 34 pahalı ve ağır kullanım için tasarlanmıştır. Bu kaplamalar dans ve spor salonlarında kurulabilir.

  kamnate Dark laminat zemin

  Bir daire seçmek için hangi laminat sınıfı - hesaba nüansları alarak bireysel olarak tercih (hedef spesifik odası, düşük-uç kaplamalara zarar pençeleri olan yaşayan kişilerin sayısı, evcil hayvanların varlığı).

  bir daire için bir laminat seçmek için nasıl bilmiyorum olanlar için, kaplamanın performans polozhki ve türlerin varlığına dahil, sınıf seçilmiş kurullarında, aynı zamanda montaj yöntemine da bağlı olduğu bilmek ilginçtir.

  Yüzey küçük yüzey kusurları mevcudiyetinde taban tesviye için tasarlanmıştır ve ek ses yalıtımı sağlar. laminat döşerken substratların her türlü boşlukların kenarları (yeterli genişlik 1 cm) üzerinde hariç, oda zemin yüzey boyunca, arka arkaya yerleştirilir. substratın Sabitleme zımba yapı vasıtasıyla gerçekleştirilebilir, fakat bunların kullanımı, çoğu durumda özel bir bant olup haklı yeterli kullanımıdır.

  Farklı malzemelerden yapılan alt tabakalar ayırt:

  • En pahalı seçenek - Doğal mantar levhalar. Bunlar, çevre dostu olan daha iyi ses ve gürültü yalıtımı özellikleri vardır.
  • biyolojik stabilitesi ve nem direnci (hiçbir kalıp olmayan bakteri büyümesi için elverişli görünür) - substratın bütçe incelemeler avantajları olan, bir köpüktür. köpük Yalıtım özellikleri de gereksinimlerini karşılamak. Bu tür toplam yetenekler polietilen köpük alt tabaka nedeniyle popüler, ancak bunların dezavantajı mekanik bir etki ile sminaemost, ve böylece deforme ve sıkıştırılmış köpük, kısmen avantajları kaybetme.
  • Bir zift ya da kauçuk ile birlikte doğal Cork birleştirildi tarafından üretilen kompozit alt-tabaka. Bu iyileştirme kalitesi için geçerlidir malzemeyi almak için orta sınıf izin ve maliyeti

  Doğal mantar yapılmış bir alt tabaka üzerinde laminat döşeme

  laminat paneller iki tip birleştirme için bir yöntem olarak.

  Bu tür kurulların kurulum için küçük bir kuruma periyodu ile özel yapıştırıcılar kullanın. Tutkal her panelin çevresi üzerine uygulanır. Böyle bir laminat çoğu durumda tesisin toplam maliyetini azaltarak anlamına gelmez, ancak, bundan daha ucuzdur. · yükleme hatası kaplamanın kalitesini düşürmenin riskini önlemek amacıyla, yapışkan laminat gerekli becerileri montaj için, profesyonellerin hizmetlerini kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca, gerek tutkal satın almak. Bütün bu malzemeler satın alırken hiçbir şey maliyet tasarrufu için getiren maliyetlerinde bir artışa yol açar.

  Aynı zamanda, yapışkan panel bazı avantajlara sahiptir. Eğer hiç boşluk bırakmadan daireler için doğru laminat seçmek karar verirseniz - Böyle kapsama en iyi seçenek olacağını söyledi. Yapışkan tampon dezavantajları sökülmesi imkansız olmasıdır. Böyle döşeme "sıcak zemin" sistemini tamir etmek zordur ile, laminat bozuk kesimini değiştirmek için pratik olarak imkansızdır.

  Bu tür kaplamaların paneller bağlı iki tipe ayrılır türüne bağlı olarak panoları, özel tasarımı sayesinde, bir yapışkan olmadan bir arada birleştirilir:

  • Kilit tipi paneli Montaj elemanları birbirlerine sürülür kilitleri var. Bu tür bir kaplama, bir mükemmel şekilde hizalanmış yüzeylerde döşenmesi için tavsiye edilir.
  • Panelin türünü tıklayın Hafif alt-tabaka düzensizlikler ve geçme kilit ile birleştirilir. Tıklama paneller daha pahalı, ancak kurulum için daha kolay ve çok daha uygundur.

  Kale PE köpük laminat substrat

  başka bir odaya gerekli kaplama transferi, onarım sistem "sıcak kat" veya hasarlı panoları yerine, eğer tüm tutkalsız laminat kapak çıkarılabilir. laminatların bir dezavantajı, eklemlerin geçirgenliği neme daha yüksek hassasiyet ile birleşen bir. nemlendirilmesi ve bunun dilimlerinin büyüklüğü artar, çünkü kurulu kurutulması sonrasında, boyutu değişir zaman. Bunun bir sonucu olarak, kaplama performansı görünümünü bozar azalır.

  Böylece, daireler için en iyi laminat parke yapışkan ve glueless ikisi de olabilir - her türünün kendi avantajları vardır. Malzemeler belirli bir durumda gereksinimlerini karşılamak kalitesini en üst düzeye çıkarmak önemlidir.

  güvenilir ama uygun laminat kaplama arasında, panel markaları not:

  edileceğinin belirlenmesi şirket birçok tanınmış üreticilerinden ürünleri kendine has özellikleri vardır bilmeli, bir daire için bir laminat seçmek daha iyidir:

  • Marka Egger (Almanya) geliştirilmiş bir sistem kurulumu maksimum kullanım kolaylığı için kilitleri Tıklanma kullanır. Bu üreticinin Tabaklar oldukça dayanıklıdır.
  • Geliştirilmiş üretim teknolojisi ile, üretici Tarkett lamine 15 yıl veya daha hayatını yaptı.
  • elle orta derecede bir laminat koşulları altında en fazla dayanıklılık step (Belçika) bulunur.

  şirket Pergo'nun (İsveç) geliştirilmiş ve laminat panelleri birleştirmede kilitleri elverişli Akıllı Kilit özel tiplerinin üretiminde uygulamıştır.

 • Uzmanlar Belçika'da tarafindan Balterio marka ürünlere dikkat etmek seçerken önerilir. marka çok iyi bilinen değil, bu yüzden malzemeler fiyata (marka için hayır "hile") için mevcuttur, ancak yüksek kalite ve güvenilirlik bulunmaktadır.
 • İkincil öneme sahip - Yukarıdaki döşeme yapısı, sınıflandırılması, avantaj ve dezavantajları hakkında dikkate tüm bilgileri, bilgi alarak, faktörlerin belirleyici olarak kabul daireler, ve kendisi için doğru laminat zemin seçmek için anlamak mümkündür.

  Burada daire ve özel evlerin iç mekanlarında laminat birkaç fotoğraf aldı.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  90 − 84 =