Kendi ellerinizle bir lamba nasıl dikilirsiniz

Bir lambuk dikmek: bir kalıp yaratmaktan bitmiş bir ürünü oluşturmaktan

pencereler - Evin tuhaf gözleri. Bunlar, yapının iç mekanını çevreleyen dünyayla, doğal ışık kaynaklarıyla temiz havayla birbirine bağlayan yapısal unsurlardır. Pencerelerin böyle çok fonksiyonlu olması, onlar için layık bir çerçeve yaratmayı gerektirir. Lambrequins bu görevi yerine getirebilecek.

üst cam perdesi - dekoratif bir unsur, bağımsız bir pencere çerçevesi görevi görebilir veya perde, perde ile kombinasyon halinde kullanılabilir. Ürün modellerinin değişkenliği, herhangi bir iç mekan için doğru öğeyi seçmenize olanak tanır.

Lambrequins hazır ya da sipariş üzerine satılır. Bu dekor elementinin fiyatı her zaman mevcut değildir - tasarımın karmaşıklığına bağlıdır. Bu nedenle, birçok ev hanımı soruya şu soruyu sorar: Bu aksesuarı ben kendim dikebilirmiyim?

Ürünün imalatı basit ya da karmaşık olabilir - hepsi modelin tasarım özelliklerine bağlıdır. Onların ana çeşitlerine bakalım.

üst cam perdesi - Yapının üst bölümünde bulunan pencere çerçevesinin yatay tekstil unsuru. Olabilir:

 • yumuşak - İnce, aynı zamanda yoğun perde kumaştan yapılmış dekoratif bir unsur. Ürün paneli düz veya katlanabilir,

alt kenar - hatta düşünüldü.

dekorasyonu uygulanan dikiş parçaları (boncuk, çiçekler, yay, yan, dantel, zıt kenar), elemanlar (döngüler, ipler) montaj, farklı şekiller, üç boyutlu tekstil elemanlarının (perekidy, SMAD, çan, de fırfırlar, bağları) kıvrımları için;

 • sert - kalın yapışkan astar ürünü (Dokumasız, Dublerin, gang proklamine, dolgu poliester) ve hatta ahşap ve plastik olabilir. Dekoratif tasarım ilginç bir şekle girerek elde edilir;

 • dekoratif - hacim desenli, belirli bir şekle sahip delikli bir üründür. Çeşitleri narin lambukelidir, desen üzerine lazer ekipmanları yardımı ile yakılır. Bu tür ürünler artan dekoratif, alana ağırlık vermeyin.

Varlığı süresince, lahana kuşakları önemli ölçüde değişmiştir. Onların biçimi daha çeşitli hale geldi, yeni dekor unsurları ortaya çıktı. Bugün lambukekleri var:

 1. Boğaz;
 2. Katlanmış (dalgalı, yaylı, silindirik);
 3. gözyaşı şeklinde;
 4. asimetrik;
 5. kemerli;
 6. Kenar olmadan ve olmadan;
 7. Royal - birçok dekoratif unsurdan (svag, de jabot, kıvrımlar, kokilye) oluşmaktadır.

Nota göre: Bu tüm lambukek çeşitleri değil. Bu dekoratif unsur, farklı yazarın tasarımında sunulabilir.

Kendinizi lambda oynamayı öğrenme

Ürünü imal etmeden önce, perde, perde veya perde ile takviye edip ettirmeyeceğini modeline karar vermeniz gerekir. Ürünün görünümü, kullanılacağı odanın amacına, iç mekan stiline, istenilen işlevselliğe bağlıdır.

Ayrıca önemlisi, lambnanın boyutu - pencere açılımının hangi kısmını örtüleceği. Odanın doğal ışık derecesi buna bağlıdır. Kendi yeteneklerinizi doğru bir şekilde belirlemek de önemlidir: karmaşık desenler oluşturabilir ve kompozisyonun ayrıntılarını birleştirebilir misiniz?

Konseyi: Başlangıçtaki iğne kuşlarının, kesme ve dikiş için özel becerileri gerektirmeyen basit şekilli bir lambukin imalatı ile başlaması önerilir.

Lambornaya pencerenin iyi bir çerçevesi vardı, açıklığın boyutlarıyla eşleşmelidir. Birkaç yönü dikkate alınmaktadır:

 • lambnanın genişliği her iki tarafın 20-25 cm'lik çubuğundan daha uzun olmalıdır. Bu, güneş ışığından ek koruma sağlayacak ve ürüne komple bir görünüm kazandıracak;
 • Katlanmış bir lambukek üretmesi gerekiyorsa, genişliği kornişten en az 1/3 daha uzun olmalıdır, optimum gösterge çift çubuk uzunluğudur;
 • Bir lambquin'in yüksekliği modele ve kişisel tercihlerine bağlı. Standart bez, deliğin 1 / 3'ünü kapatır. Fakat yüksekliği pencerenin üstündeki bölüme bağlıdır - estetik nedenlerden ötürü lambukuşu tamamen örtmelidir.

Lambrek renk solüsyonu odanın dekorasyon tarzına göre belirlenir. Optimum seçenek - eşleşen mobilya döşemecisi. Bu, odadaki tüm tekstili bir iç kompozisyona birleştirir.

Nota göre: lambukek de odada bir aksan olabilir - bu durumda parlak, zengin renklerin kumaşlarından dikilir.

Bir kumaşın masrafı, bir modelin üretiminin karmaşıklığı bir ürünün biçimine bağlıdır. Lambruck birkaç bölümden oluşabilir. Tasarımın karmaşıklığı kornişin uzunluğuna, kesme ve dikme becerilerine bağlıdır.

Ürün tasarımı özellikleri, lambukek desenleri yapma

Tek parçalı bir lambuk her kornişi doldurmalıdır. Ürün iki elementten oluşuyorsa, diğeri 1/3 oranında kaplar. 3 bölümden oluşan bir lamba kurarken, çubuğun uzunluğu 7'ye bölünür ve 3 ile çarpılır. Elde edilen indeks her bölümün genişliğidir.

Örnek 150 / 7h3 = 64 cm cam perdesi üç bölüme, 1/3 iki konumda birbirleriyle örtüşen 64 cm genişliğinde, madde olduğu ortaya çıkıyor 150 cm :. saçak uzunluğuna hesaplamak. Elemanların üst üste binmesi daha büyükse, katlar kırılacak ve örtü şekil alıyor, uyumlu bir görünüm.

Belirli bir model cam perdesi Smad arka arkaya, birbirlerine ve düzenlenmiş üst üste yoksa, aralarında boşluk küçük dekoratif elemanları (çan, kravatlar, Coquille) ile kapatılır. Bu, ağlar bir araya getirildikten sonra oluşturulan kordonların uçlarını kıvrımlara gizlemeyi mümkün kılacaktır.

Görsel olarak mekanın yüksekliğini ayarlarken de jabot elemanı sağlar. Svagami ile birlikte kullanılır. Dilimi pütür dibinin hemen üstünde başlarsa - bu daha düşükse oda yüksekliğine ekler - tavanı daha yaklaştırır.

Konseyi: Lambrek şablonları büyük bir masa veya duvarda elverişli bir şekilde çizilir. İlk yatay çizgi - orta bölümün genişliği. Orantılı olarak, her iki tarafında, yan unsurların konturları uygulanır.

Tek parçalı bir lambukek dikmek için talimatlar

En kolay olanı Lambrequin'in bir modeli olan "Scarf9raquo; Mutfakta pencereyi süslemek için böyle bir dekoratif unsur kullanılabilir. Ve klasik perdeler ile takviye ederseniz - bu set kreş yatak odasında perde olabilir. Yapısal olarak, kornişin üzerine elle döşenen bir tuval bezi örtüsünü temsil eder.

Uyarı: lambukek modeli sadeliğinde farklı olduğu için imalatı için desen gerektirmez, işaretleme doğrudan kumaş üzerinde yapılabilir.

Ürünün boyutunu belirlemek için iki göstergeye ihtiyacınız vardır:

Bu önemlidir: üründeki svag (sarkma) açıklığın en fazla 1 / 6'sını geçmemelidir, aksi takdirde pencere yapısı odanın karanlığını silecektir.

İşaretleme şu sırayla üretilir:

 1. Lambornın istenilen yüksekliği gösterilir;
 2. kumaş alt kenarı boyunca, korniş uzunluğu ½ her iki tarafında üst kenarı boyunca orta noktası ile ilgili, ikiye katlanır - gevşek yüksekliği;
 3. Her iki tarafın üst ve alt noktaları birbirine bağlıdır ve dikiş çizgisini tanımlar;
 4. Saçakların genişliğine kadar olan lambrequin'in üst kenarında, kuyrukların yüksekliğine ekleyin. Aşırı noktadan, dikey bir çizgi çizin. Alınan dikdörtgene, podvoroti üzerinde yanal ödenekler ekleyin (2 sm herkese).

Çerçeveli kontur üzerinde, doku her taraftan katlanarak kesilir. Üst kenarda, kornişin ve köşegen çizgilerin uzunluğuna eşit, ince bir perde bandı dikin. Şerit çapraz olarak geçtiği yerlerde, kordlardan dikkatle çekilir. Bu eylemin bir sonucu olarak, yarım daire ve yan kuyruklarda kıvrımlı bir merkezi svaj oluşur. Lambrequin kornişin perdelerine hazır.

Konseyi: Şap, dekoratif dekor elementleri (çiçekler, kelebekler) ile süslenebilir.

İki elementli bir lamba yapımı

Oturma odası veya yatak odası, uzun ve kısa bir bezden oluşan, zarif katlar halinde bir araya getirilmiş iki katmanlı bir lambukeyi uygun şekilde süsleyecektir. Bu tasarım aynı kumaştan dikilmiş sürgülü perdeler ile uyumlu bir şekilde görünüyor.

Konseyi: pencere çerçevesinin geri kalan bölümleri bir şekilde daha açık bir tonu olan bir malzemeden imal edilebilir alt tabaka BANDI - bu, toplam bileşimin arka plan üzerinde yatay ve dekoratif bir parça temin edecektir.

 • İnce yarı saydam perdeler;
 • Podskhvaty'da kayan perdeler, yere düşüyor;
 • İki katlı katlanır lamba.

Bu pencere çerçevesinin tüm elemanları için model örnekleri aşağıdaki diyagramda gösterilmektedir. Bitmiş halde, yapının boyutları 3.5 x 2.8 m'dir.

Cam perdesi 350 sm bir çıkıntı uzunluğuna perdeli edilebilir. Kıvrım oluşumu 70h1050 cm doku ve 90h1050 cm boyutlarında bant 3. katsayısı ürün iki dikdörtgen bölümleri imal edilir montaj düzeneği gerekli için. Işlenmiş ilk kenar kenar şeridinin genişliğine montaj üst kenarı üzerinde gerçekleştirilir.

Bundan sonra, perdeler örgü kullanılır, bunun üzerine çekme ipleri yardımı ile dalgalı kıvrımlar oluşur. Tek taraflı, sayaç veya yay olabilirler - yeteneklerinize bağlıdır. En basit versiyon dalgaların bir tarafa yönlendirilmesidir.

Üç elementli lambukek yapma özellikleri

Ürün, merkezi svag ve iki yan kaskat unsurundan oluşur. Bir kornişin tahtasında sabitlenir.

Lambrek üretimi için ihtiyacınız olan şeyler:

 • Orta yoğunluklu kumaş;
 • Korniş tahtası;
 • Perde bandı;
 • Makas, iğne, iplik, iğne;
 • Küçük çiviler, çekiç;
 • Dikiş makinesidir.

Öncelikle, korniş tahtasını bir bezle örtünüz. Sonra, lambukekin detayları için desenler yapmaya başlıyoruz. Boyutları 2.8 m uzunluğunda bir saçak için hesaplanmıştır.

Kağıt parçaları çapraz katlanmış ve iğne ile sabitlenmiş bir kumaşın üzerine yerleştirilir. Konturlarını tebeşir / kurşun kalemle kumaş üzerine sarıyoruz ve dönüş başına 1,5-2 cm boşluk bırakıyoruz. Bu nedenle, lambukek üzerindeki kıvrımlar perde bandı kullanılarak oluşturulacağından, tüm elemanlarının üst kenarında böyle bir ödenek ayrılır ve böylece örgüyü örgü genişliğine eşit hale getirmek mümkündür.

Svaga'nın yan kenarlarına, örgüyü dikiyoruz ve katları oluşturan kordları birlikte çekiyoruz. Şimdi basamaklı elemanlar tasarımına geçin. Kasedi üst kenarlarına dikin ve tuvalin montajını yapın. Lambrequin'in tüm detayları bir çizgi boyunca hizalanır ve hafifçe üst üste gelecek şekilde pimlerle sabitlenir. Küçük tırnak yardımı ile lambkini tahtaya bağlarız.

Gizli basit, ama başarılı kumaşçılık

Etkili bir mekanik perekidy düzgün de fırfır geçen pencere gelir koruyucuyu, dekore. Ürün kumaş kesilmiş bir dikdörtgen parça oluşur. Onun prezentabl tür sırrı - zarif örtüsünün içinde.

Merkezi eleman cam perdesi - perde bant kullanarak yanal yapı elemanları (de fırfır) ayrılmış iki simetrik Smad oluşturan yakın perekidy. Örgü bunu kıvrımlar oluşturmasına olanak sağlar. Smad sonra ürünün yan çizmek, perekidy şeklinde bir çubuk üzerinde sabitlenen ve üst nokta çiçek yama süslemeleri - bu güzel ve sade çıkıyor.

Şık perdelik bile direkt web'den oluşturulabilir. Bunu yapmak için, karşıt bir Yüklendi üzerinde Kemerli palmet dikmek. Form perekidy şekillenen - bez çoğu yüzük metal kelepçeleri, geri kalanı ile saçak takılır. astar ile aynı malzemeden yapılmış ürünü, tamamlayıcı çiçek.

Konseyi: alt kenarı lambrequin boyunca dikilmiş saçak, biçiminin yabancılık vurgular.

Bir başka basit bir yöntem, ancak gösterişli örtü penceresi - koruyucuyu kullanarak, üç ayrı bölümden meydana gelir. temel tasarım - çubuk diş için kuliske olan kalın kumaş dikili iki üçgen. Bu bağlantı elemanının sabitlenmesi için delikli bir kişi tarafından yerleştirilir.

Bunlar dikdörtgen kesim ince kumaş (organzeler), birkaç ana açık tonlar çıkıntı yapar. Bu bağlanma önyargı ve grometler dişli delikler konturu ile işlenir. iki unsur zarif cam perdesi Smad birleştirmek ve ürünün iki tarafında güzel akan kıvrımlar oluşur: Sonuç tek parça tasarımdır.

Pencere dekore lambrequins, her zaman sıradışı görünüyor. Bu eleman dekor tekstil perde birleştirmek eğer, prezentabl şık ve oldukça işlevsel bir tasarım olsun. onun modeline bağlı olarak, bir renk, mutfak, kreş, yatak odası, oturma odası ya da ofisini dekore etmek mümkündür. çok etkileyici bakmak basit şekilli ürünler, çünkü palmet, kolay dikmek. Doğru desenleri bulmak ve fikrini gerçekleştirmek için yeterlidir.

elleriyle Dikiş lambrequin

Aslında bir palmet gerek karar ihtiyacını yapmaya başlamadan önce. vakıf türüne göre, onlar:

 • Sert (veya bant). Malzeme rijit çerçeve üzerine monte edilir.

swags Hakkında türler ve bunların farkları profesyonel söyleyecektir:

Farklı kumaşlar, SMAD bağları ile - dekoratif paneller farklıdır. Onlara daha karmaşık formlar yapmak için, önce bir desen yapmak zorundadır. Bu amaçla, ilk olarak gerekli temel kavram ve yapısal unsurları anlamak:

 • Smad - güzel kıvrımlar yarım daire;

Opsiyon desen lambrequins ile klasik perdeler:

 • Polusvagi - Aynı yarım daire, ancak üst kısmında bir delik ile.

Desen Yapımı Stepping:

 • Sol payları gerekli: yan ve 2 cm üst kenarları için daha düşük 10 cm için yeterlidir.

kendi elleriyle Sert modeli paneli

Bunun için tahta bir kutu gerekir. o şiddetli ise, o daha güvenilir destek sağlamak için, kapalı kutu seçin. kutusunda: raf destekleri (montaj), cephe. cephe ahşap kalaslar, kontrplak veya sunta imal edilmiştir.

 • 5 cm - Bir şablondan kesilir Tekstil, tüm uzunluğu boyunca dikiş paylarını bırakmak unutmayın.

İşte sert swags de fırfır türüne Bazı devre desenleri şunlardır:

 • Yorgancılık kutunun ön ve iki tarafta yapıştırılır. virajlarda onu kesi yerine. Sonra (sol kenarda) önce otshibaet tamping ve dikkatlice yapıştırılır.

İşte hazır sabit palmet basit direkt biçimidir:

adım fotoğrafları adım, nasıl aşağıdaki videoda sunulmaktadır sert palmet dikmek için:

Delikli Pelmets ellerini kendi

rijit modeller oluşturmak için teknolojiyi hakim olması, daha karmaşık işlemler yapmaya devam ama orijinalinden daha az olabilir. Bugün hafiflik ve yerleştirme kolaylığı vermek ajur panelleri fethediyor artan popülaritesi.

 • Seçilen ve şablonu hazırladık Çizim. Bunu yapmak için, kağıt üzerinde bir desen çizin ve kesin. Sonra kumaş transfer ve yeniden kesip.

swags kabloları Openwork nasıl, videoda görebilirsiniz:

İnsan hayal bağlı bu tür Pelmets lezzet katkıda bulunmak ve oda bireyselliği verir girift orijinal iç, dönüştü.

Nasıl ellerini yumuşak modeli yapmak için?

Basit bir tasarım ile bile acemi işleyebilir. puckered ve düz gibi olabilir. adım kılavuz adım:

 • Perdelerin uzunluğu boyunca dikdörtgen bir mendil al.

 • Alt ve yanlar eki için üst döngüler üzerinde dikili, dikilir. Ürün hazır.

salon için swags Özellikleri

perdeliğe türleri için uygun tasarlamak için, ancak dikkate oda tarzı, pencere ve bina büyüklüğü almalıdır. daha fazla alan, daha büyük perdeler olmalıdır. Küçük bir alanı için hafif renklerle malzemeyi seçilmiş İçin görsel genişletin. cam, aldı fırça, kenar, - oturma odası karşılama dekorasyon olduğunu. Ayrıca genellikle kumaşları karıştırma, karmaşık güneşlik kullanılır. Smad, polusvagami, çağlayan bağları olan en popüler modeli.

Mutfakta swags Özellikleri

Mutfak - dekoratif bir rol sadece ara sıra paneli gerçekleştiren odasıdır. Bu durumda, pencere perde ve tül olmadan olabilir. sentetik ya da yarı-sentetik kumaşlar seçilen bunun için basit modeller. Doğal malzemelerin Fanlar doğal kumaş daha uzun kurur ve yıkama mutfak perde başka daha sık düşer, iyi koku absorbe olduğu unutulmamalıdır.

İşte bazı fikirler:

 • saçak veya püsküllü dekore dar dikdörtgen bezi. Kumaş rengarenk Ama eğer ek bir dekorasyon vazgeçmek zorunda kalacaktır.

kemer klasik dikdörtgen den - Son yıllarda, mutfak çeşitli şekillerde sert panelleri ile dekore edilmiştir.

Odanızı dekore, onun kişiliğinin getirmek, sen Pelmets kullanabilirsiniz. Ne, şekil renk olacak, boyut zevke ve insanın hayal bağlıdır. Önemli olan,, işten keyiflerini izin korkmayın ve sonra daire özel tasarım olacaktır.

Kompakt Mod | ortak mod

Bizim açık yazılı izni olmadan materyallerin herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır!

Nasıl elleriyle bir palmet dikecek? Pelmets kendi elleri: desenleri

Biz biraz iç güncellemek için karar? Pencereler için kendi elbiselerini yapmak ister misiniz? elleri ile bir palmet dikmek öğrenin. dekoratif elementin Çeşitli o sofistike ve stil ekleyerek, herhangi bir odayı yaklaşabilir. perdeleri kapatın ve ekstra alan takılarak veya pencere açma kusurları maskelemek için - Buna ek olarak, uygulaması kolay ve tamamen fonksiyonel bir görev vardır.

Bu makale perdeler, yuvarlanıp sabitleme elemanları ve bazı kusurları ve odanın görünüşünü bozabilmektedir saçak, pencere açma alanını kapatmak bir parçasıdır. sahipleri kolaylığını tercih ve ağır perdeleri beğenmezseniz penceresinde Pelmets, ek bir dekorasyon olarak veya kendinden dekorasyon olarak perdeler gibi asılı.

aşağıdaki gibi bu ürünlerin türleri şunlardır:

Bunların her birinin kendine ait kesme özelliklerine, üretim teknolojisini ve uygun malzemelerin yapılanmaya sahiptir.

Basit cam perdesi perde kumaş düz kesilmiş ya da taban kısmı ve kıvrımlar şeklinde yapılmıştır. Her şey bir özel bant veya manuel oluyor.

Yumuşak kumaşlar ışık yapılmış ve aşağıdaki bölümünde listelenen dekoratif elementlerin her türlü oluşur.

Perde kumaştan yapılmış Sert palmet tela, çeteler veya proklamin üzerine yapıştırılmış. alt kenar dantel, boncuk, saçak, kordon süslenmiş düz, kıvırcık, olabilir.

Kombinasyon ürünleri sırayla değişen, sert parça ve birkaç yumuşak unsurdan oluşur.

Delikli Pelmets malzemenin çift tabakalı bir lazerle kesilmesi için kurumsal işlemi gerçekleştirilir. Evde, kendinden yapışkanlı veya hotmelt çete temelinde böyle bir ürün mümkün kılmak için. Bu süreç zaman alıcı ama sonuç çabaya değer.

Pelmets dikmesi ve bütün elemanlarını performans ve kendilerini bağlayan oluşur. Bu pencere dekorasyon şunları içerebilir:

Smad kırışıklıklar dahil edilmiştir yarım daire vardır. Bunlar simetrik veya asimetrik olabilir klasik bitirmek unsurlarıdır. Perekidy sarkmış Smad dan gibi görünüyor. korniş üzerine çubuğu boyunca bu durumda kumaş kumaş. Bir de içinde katları ve eğimli kenara sahip pelmet, yan yerine fırfır. Uzun kenar genellikle çift elemanlı Coquille süslenmiş otoburdur. Tie bir fırfır bir çeşidi olan, ama burada birbirlerine kat gelir. Bell ya da boynuz - tek kat koni şeklinde olabilir.

Her bileşen parçası ürünün güzelliği bağlı. Üretiminin sırasında doğru, boyutunu hesaplamak doğru kumaş seçmek ve bir desen yapmak önemlidir. izin yok hata olsaydı, dikiş swags zor olmaz. Eğer sadece bir başlangıç ​​ise, basit bir model seçmek için deneyin. Yavaş yavaş deneyim kazanıyor, sen zor seçimler ile başa çıkmak mümkün olacaktır.

kendi elleriyle bir palmet dikmek konusunda bilgi keşfetmeden önce, neye ihtiyacınız bir listesini göreceksiniz. Genel olarak, aşağıdaki satın almak gerekir:

 • taban kumaşı;
 • tela, Bando, altlık malzemesini;
 • Perde bant;
 • Kayış bir dairesel çıkıntıya tutturmak için (halka) döngüler;
 • iplik, iğne, iğneler, makas;
 • Kağıt ve kalem (PC, yazıcı) devre paternlerinin ve yapmak için;
 • Dikiş makinesi fonksiyonu overlozhivaniya kenarlarının (zikzak dikiş);
 • dekoratif elementler (saçak, kordon, cam boncuklar, örgü).

İstenen sonuç grubu perdeliğe görünümü ve çıkıntıya birleştirilmek şekilde tanımlanır.

Birkaç elemandan oluşan bir kompleks ürünü dikmek için giderken, bir kağıt parçası üzerinde bir çizim yapmak için bunu bir kural almak. O ürünün nasıl görüneceğini görmek ve gerekli hesaplamaları yapmanıza olanak sağlar. Birkaç şablonlar deneyin ve en iyi seçin. Tasarımcılar her zaman çeşitli seçenekler ile çalışır. belli bir ölçeğe daha iyi çizin. Elverişli bir kağıda 1 cm 10 gerçek var 1:10 değeri, yani üç metrelik perde çubuk otuz santimetre sığar.

(aşağıda resimde) salon için Pelmets yapmaya karar varsa, birbirlerine (en azından 1/3) üzerinde gidebilir, hangi dört (üç, beş) SMAD üzerinde malzeme lazım. Her öğenin uzunluğunu hesaplayın ve Örtüşme nasıl olacağını belirler. Önceki bölümde tarif edildiği gibi, denklem çözme veya ölçekli bir çizim yapmak yapılabilir.

Örneğin, koşul saçak 3,6 m uzunluğu, komşu 4 Smad 1/3 üst üste yerleştirmek istiyorum. 1/3 üç kesişme 1.2 m her Smad dönüş uzunluğu, yani 3,6 m 4'e bölünmesiyle gerekmez bir Smad uzunluğunu verir, ve 3..

teknoloji gözlemleyerek, uzunluk ve Smad sayısı için hesaplamaları yapmak, salon (yukarıda gösterilen verilmedi) için bu tür Pelmets imalatı model ölçek ya da kendi boyutuna oluşturmak ve dikin.

Perdeler, Pelmets kendi elleri: desenleri

En basit seçenekler şablonları için, gerek yok. Basit veya sabit cam perdesi kolayca dikdörtgen kesim doku veya biçimlendirilmiş bir alt son vermek imal edilmiştir. Desenler yumuşak performansı ve kombine sürümünde gerekli olacaktır.

Nasıl palmet yapın: Master Class

montaj ile sert veya kolay pelmet - İlk kez böyle bir ürün yapmaya karar verirseniz, basit bir dikdörtgen seçimler ile başlamalıdır. Başlamak için, öncelikle yöntem düşünün. Yani, aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. karşılıklar olmadan düz veya şekilli bir tabana sahip olan bir dikdörtgen şeklinde kesilir Termobando.
 2. Perde kumaşların aynı marka, ancak şüpheli. Resmi yerleştirilmelidir görün.
 3. her iki katmanı Tutkal.
 4. kenarları tedavi edin. Bir zikzak dikiş kullanabilir veya iç oblik Bakey dan dikebilirsiniz.
 5. Yüz genellikle ürünün çevresi boyunca dekorasyon örgü, kordon olarak kullanılır.
 6. raptiye eleman montaj olarak saçak için kullanılabilir. yanlış taraftan üst kenar lambrequin için Dikişli. kayışın ikinci bölümü çıkıntıya olmalıdır.

Ek dekoratif bileşenlerin (smad, perekidy ve de fırfır) olmadan basit bir yumuşak palmet yapmak için aşağıdaki teknolojileri kullanın:

 1. Gerekli hesaplamalar gerçekleştirin. dikiş payı genişliği ile çekilen Yükseklik cam perdesi korniş düzeneği katsayısının boyutuna karşılık gelir. Işık kıvrımlar zaman genellikle 1.5. 2.5 değeri ve büyük bir montaj durumunda alınır. görüntü swags üzerinde yer alacak nasıl dikkat edin.
 2. kumaşın bir dikdörtgen istenen boyut ayırırlar.
 3. kenarları tedavi edin.
 4. Üst kısımda Perde bandı dikmek.
 5. Desen bant, kordon, saçak alt.
 6. Uygun iplik perde bandı çekerek montaj yapın.
 7. korniş palmet asın.

Eğer bir sayaç, kutu pasta yapmak istiyorsanız, daha doğrusu tek taraflı değil, daha karmaşık hesaplamalar zorunda kalacak, hem de montaj sopa kıvrımlar eli bırakmaya. Eğer basit seçenekler hakim varsa, denemek ve karmaşık olabilir. Eğer de fırfır bir unsuru olan yumuşak perde yapmak olsun, bu deneyim kullanışlı olacaktır.

Yani, elleriyle bir palmet dikmeyi öğrendi. Bu ürünler, tanınmayacak kadar senin içini dönüştürebilir, bu kadar çeşitli ve güzel. Benzersiz bir özellik, bir kanal açma deseni şeklinde yapılmış takı olabilir. Nasıl yapılacak, sonraki bölümü okuyun.

Üretim ajur palmet

Bu ürünler yeterince yeni, ama zaten popüler olmuştu nedeniyle hafifliği ve ferahlık "saydam" resme büyük talep vardır. Bir resmin özel bir bilgisayar programı vektörü (kontur) içinde oluşturulmuş bir kalıbı kullanarak bir üretim ortamında iki katmanlı bir malzemeden kesilir. süreç otomatiktir.

Böyle hassas Pelmets ev yapmak için, çok çalışmak zorunda, ancak sonuç kendini haklı olacaktır. şöyle İmalat teknolojisidir:

 1. Bul veya çizim kendilerini geliştirmek. Yapabileceğiniz bir seçenek belirleyin. deneyim düşünün. Eğer bir acemi iseniz, küçük parçalar kullanmamaya çalışın. Basit bir süs uzmanlaşın. Eğer başarılı olursa, karmaşık gidin.
 2. , Kendinden yapışkanlı veya termobando al onu açmak ve desen kesti.
 3. yanlış taraftan perde kumaşı doğru yolu Tutkal. Eğer varsa, karmaşık parçaların çok yapışkan ağları yardımıyla yapılabilir daha astar gerektirebilir.
 4. desen kesip zikzak şeklinde kenar işlem.
 5. tüm kenarları kablosu veya bant (isteğe bağlı) düzenlemek.

Odayı dekore etmek ve misafirleri görüşlerini meşgul edecek bir başyapıt yaptı.

Onların elleriyle bir palmet dikmeyi öğrendi. Ürünün istenen türünü seçin gerekli tüm hesaplamaları yapmak, bez satın almak ve iç için güzellik yaratmak için devam edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23 − = 20