koku çamaşır makinesi nasıl temizlenir

Nasıl düzgün, nasıl bir bakış, bir çamaşır makinesi temizlemek için

Çamaşır makinesi, eğer düzgün korunmaz her evde olan bir cihaz, bu zarar görebilir. Zamanında temizleme dönemi ile uzamış olan ve kullanımı daha rahat hale gelir. ona zarar vermeden, verimli kirden makineye makinesini temizlemek için nasıl anlamak için, bunu kaldırma etkileyebilir ve hatta onun daha ortaya çıkmasını önlemek anlamına gelir kirliliği var neden olan anlamamız gerekir.

kirletici ana türü hoş olmayan bir koku neden olabilir, çünkü bunların tuzu, kireç, kir, kalıp vardır. Yıkama tekniği farklı araçlar, var olan birçok türlerini kullanarak olabilir. Bazıları evlerini her aile var. Onların sayesinde, sadece ekipman temiz olamaz, aynı zamanda yeni kirletici ortaya çıkmasını önlemek için.

kirliliğe neden olan faktörler

Çamaşır makinesinin kirliliğe neden faktörler vardır:

 • Makinenin kirlilik ana nedeni, ve zarar bir sonucu olarak, bu sert su;
 • Bir sonraki neden ihtiyatlı yıkama işleminde ondan ayrılan çamaşır parçacıklar vardır. Bir kez tahliye Kalıntı filtresinin su içinde ve bir sonucu olarak doldurulmuş çıkışı durdurulur;
 • zamansız temizleme, ve böylece bant, tambur, toz tepsinin kapıya bitişik olarak çamaşır makinesinin kurutma elemanları. Ve tabii ki, geç dışında temizlik;
 • altı deterjanlar - tamburu içeren bir sabun plak bozunma işlemi neden işleminde, orada neden olan.

çamaşır makinesinde Kalıp

kirleticilerin türleri ve bunlarla baş yöntemleri

Kirlilik çamaşır makinesi nedenleri ve bunların çıkarılma vasıtaları, bağlı gruba ayrılabilir. kirliliğinin başlıca türleri:

 • köpük ve kireç zayıf su ile etkileşim içinde görüntülenir. Şeffaf profesyonel ve ev hem ilaçları olabilir. K ana maddeleri sitrik asit, sirke içermektedir. Profesyonel araçları ve mali kapasite ve makinenin otomatik fonksiyonları dayalı olması gereken seçim büyük miktarda vardır. Ama en kolay kullanımı ve düşük maliyetli beyaz olduğu anlamına gelir. Mekanik temizlemek de mümkündür, ancak uygulanması uzmanları tarafından yapılmalıdır. Bu yöntem, özel aletlerle plak kazıyarak yerine temizlenmesi, PETN kaldırılmasını içerir. Fakat bu durumda bile, sitrik asit kullanımı kolay ve etkili bir şekilde ısıtma elemanının temizlenmesi amacıyla, iki saat içinde emmek için gerekli olan kesinlikle gereklidir;

 • Kir, kalıp ve kirleticilerin, bu grubun ortaya çıkması kötü koku bir sonucu olarak düşen cisimlere, temizlik gecikme ve düşük kaliteli deterjan kullanımına sonucudur. Ayrıca yerli ve profesyonel ürünlerin yardımıyla temizlenebilir. Esas olarak kullanılan karbonat, bakır sülfat, sitrik asit, sirke. Profesyonel araçları en popüler biri beyazdır. mantar açısından işlem temizleyici Burs, durulama çevriminin sonunda tüm sorun alanları daha kuruma ile, kuru bir bezle temizlenmesi gerekir olmasıdır. çamaşır makinesinden koku kaldırma hakkında daha fazla bilgi için burada bulunabilir;

 • Dış kontaminasyon, sen yemekleri için normal bir deterjan kullanabilirsiniz, temizlemek. Bir parlak cam kapı, herhangi bir silecek kullanmak mümkündür.

temizlik ve fonların kendi kullanımı için kurallar

Evde kullanılan en yaygın temizlik maddeleri, bir her evde mevcut maddelerin sayısı, ancak birkaç kişi onlar çamaşır makinesi ve onun göçünü temizlemek için kullanılabileceğini biliyoruz.

Avantajları kullanılabilirlik, düşük maliyetli ve hiçbir koku olduğunu gerçektir. Ancak, yüksek sıcaklık plastik elemanları onun kullanımı ve korozyon makinesi oluşabilir.

sitrik asit Kullanım koşulları:

 • sitrik asit, yapılmayan ne kadar uzun temizleme bağlı olarak, toz bölmesine 60 ila 100 gram doldurulur;
 • tam döngüsü çamaşır makinesi edecek, sıcaklık en az 60 ° olması gerekir. temizleme süreci uzun bir süre boyunca gerçekleştirilir ise, devir maksimum sıcaklık modunu seçmek için daha iyidir;
 • kir kalıntıları ile plak durulama sırasında drenaj yoluyla kaldırılması gerektiğini ve bu gerçekleşmediği takdirde, bu işlemi tekrarlamak gerekiyor;
 • Drenaj filtrenin sonundaki plak kalıntılarının temiz.

Onun sayesinde, sen kalıp temizleyebilir. Onun avantajı erişilebilirlik, kullanım kolaylığı, düşük maliyetidir.

Kullanım soda Şartları:

 • bire bir oranında normal suyla soda seyreltik;
 • Onun soda çözeltisine batırılmış bir bez almak;
 • tambur, sızdırmazlık sakızıdır, kalıp göründüğü elemanları silmek için bez de ıslatılmış toz tepsi uyku;
 • Eğer çamaşırları çalıştırmak için gereken, devlet mecliste birkaç saat sıvalı tutun;
 • döngü sonunda, kir kalıntılarının serbest sorunlu bir kısmını temizlemek için gerekli olan;
 • gerektiğinde işlem tekrarlanabilir.

Kalitatif olarak kalıp, pislik, koku giderme etkiler. sirke ile temizlerken güvenlik kurallarına uymak gerekir. Bu küçük bir kusur vardır, keskin bir koku.

uygulaması için Sirke ve kurallar:

 • 200 mi, yüzde dokuz sirke, (toz ile doldurulur) tepsi bölmesini almak dökmek gerekir;
 • 60 ile 90 derece yüksek bir sıcaklığa sahip bir yıkama çevrimi sağlayacak gerekir;
 • sonra yaklaşık 1 saat için duraklama sıcak su döngüsü yazılmış;
 • işlemi şimdi tamamlanması ardından döngüsünü, devam edebilir;
 • süreci, hem de diğer vasıtaları kullanarak sonunda, ölçek ve kir birikimi kalabilir drenaj filtresini, temizlenmesi gereklidir;
 • kuru bir bezle tüm parçaları silerek, kuru onlara.

Beyaz herhangi hostes hep beyaz olduğundan da ev sahipliği, kabul edilebilir olsa da, profesyonel süpürge türüne karşılık gelir. Bu aracın bir dezavantajı, keskin bir koku. Bu yüksek kaliteli temizlik avantajı, kullanım ve erişilebilirlik kolaylaştırmak.

beyazlık Dozaj:

 • beyazlık bir litre dökmek için bir toz tepsisine uyku;
 • 15-20 dakika ürüne etkili bir maruz kalma birimi elemanları ıslatma yapmak için ve böylece, duraklatma otomatik ihtiyaç olarak, uzun döngüsü sokulması ve yüksek sıcaklık ile;
 • çözüm bulma iki saatten daha az olması;
 • daha sonra yıkama ve durulama süreci tamamlamak için;
 • Durulama döngüsü yeniden çalıştırmak için ihtiyacı sonra;
 • kuru bir bezle parçalarının silinmesi, bunların, tamamen kurumasına izin verin.

Bu araç mantar mücadelede en etkili yöntemdir. avantajı, kullanım, kullanılabilirlik kolaylığıdır hiç bir kokusu vardır, makinenin diğer unsurları zarar vermez.

Kullanım talimatları:

 • bir litre su tozunun 30 gram başına bakır sülfat bir oranda toz yok etmek gereklidir;
 • Bu yapı, bir halde günde onu bırakarak, temel olarak kalıp olan çamaşır makinesi, tüm iç yüzeyini temizlemeye gereklidir;
 • günün sonunda, herhangi bir çamaşır tozu kullanılarak yıkama programı çalıştırmak gerekir;
 • ve son adım ek durulama programı çalıştırmaktır. kuru bir bezle sorun alanları temizlemek için Bitir.

Çamaşır makinesi otomatik olarak temizlenmesi için yukarıdaki yöntemler, drenaj için daha fazla erişim ile çözünme ve ölçek pul pul dökülme gibidir. Boşaltma filtresi içinden geçmektedir, vb cezalar, pimler, kazara cebinde sol tambur içindeki giysileri veya nesneleri almak sabun çözeltisi, ölçek ve diğer kir boşaltılması. Ve tüm bu birime zarar oluşturarak, filtreyi tıkayabilir. Bu olasılık temiz lavabo olmalı ve tam sorumlulukla durulayın gerektiğini dışında bırakın.

Boşaltma filtre temizlenmesi işlemi iki aşamada ayrılabilir:

 • Tahliye filtresi aracın alt kısmında bulunan, kare kapağı kapattı. Bu nedenle (filtre boşaltma hortumu kapatır) fiş görmek için kapağı açın, yavaş yavaş dışarı çekmek için gereklidir. işlemin uygulanmasında su sızıntısı olabilir durdurucu açılması için, bir bez el ile bir kap olması gerekir;
 • fişi çekerek, tıkanıklık neden anında görünür hale gelir. çoğu durumda kendi ceplerinden yerine şeylerle düşer, ya bu saç, düğme, iğne ve diğer enkaz. Diğer maddelerden filtrenin temizlenmesi yıkayın ve kuru bir bezle kurulamak için gereklidir.

Boşaltma makinenin diğer elemanlar daha az olan boşaltma hortumu, kir üzerinden gerçekleşir. Sadece soda gibi doğrudan kazana yapılmalıdır, uykuya dalmak, aynı yollarla temizlenebilir. Tahliye tamamen tıkanmış ise, Kevlar kablosuyla Boşaltma hortumunu kaldırarak, mekanik temizleyebilirsiniz.

tahliye hortumu Tahliye hortumunu temizlemek için kevlar halat

Özetlemek gerekirse, biz çamaşır makinesinin yaşam kalitesi bakımı ve zamanında temizlik bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Şeffaf otomobil makine evde ve ev uzmanları üzerinde bir çağrıyla ikisi de olabilir. temizlik yapılır hangi tüm araçları biriminin bileşenleri zarar vermez, kullanımı kolay, kullanılabilir. En sık olarak, sitrik asit, sirke, karbonat, beyaz. En yaygın kirletici maddeler kalıp, kireç, bir ölçektir.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

malzemelerin gerekli sayısının hesaplanması

Hakkımızda / Misyon

Banyo yenileme "Sovyet", basit olabilir ve şık ve modern olabilir.

Projemizde misyonu iyi bir onarım kendinize ve uygun maliyetli hale getirmek için!

- Malzemelerin kopyalanması sadece geri kaynağında etkin bağlantı ile izin verilir.

çamaşır makinesi ve koku temizlenmezse nasıl

Çamaşır makinesi - hane en faydalı icatlarından biri, sen yıkamada zaman ve emek tasarrufu sağlar. Herkes makinesi de temizlenmesi gerektiğini bilir. Düzenli olarak çamaşır makinesinin temizliği tamamlamak yoksa, o zaman zamanla daha kötü yıkar keten olması ve hoş olmayan bir koku satın alacak. toz bölmesinin tamburdan: Bunu önlemek için, makinenin tüm bileşenleri yıkamak için gereklidir. Önemli olan - ekipman zarar vermeyecek temizlik ürünleri seçme hakkı.

Yıkama sonrası çamaşır beklenmedik kirli sola veya hoş olmayan bir koku elde edilen ise, çamaşır makinesi temizlenmesi gereklidir.

Mevcut tüm ayrıntıları konut arasında değişen ve davul bitirme yıkamak için tavsiye edilir.

düzgün bir görünüm makineyi tutmak için, düzenli olarak vücudu ile lekeleri tozu ve diğer deterjan silmeniz gerekir. Sadece bir temiz nemli bir bezle makinenin dışını silin gerekiyor. uzun süreli kirlenme durumunda, bir sabun çözeltisi kullanmak mümkündür.

İşlem öncesi ağdan ekipman kapatmalısınız. Çamaşır makinesi dolabı çamaşır Ayrıca, iyice iç kısımlarında su almaya değil, bir bezi sıkın. Bu kısa devreye neden olabilir.

Çamaşır makinesi temizleme, genellikle, toz bölmesi göz ardı edilir. durgun su genellikle küf ve kokuları göründüğünden Ama burada. su ile yıkanan ayrı akar ve onunla taşıdığı zaman yabancı maddeler tambur giysi doğrudan düşer. Bu nedenle, toz bölmesi her 5-7 yıkama olmalıdır yıkayın.

Bunu yapmak için, Tepsiyi makineden almak ve iyice bir sünger ya da fırça ile durulayın gerekir. Biz genellikle beyaz kaplamayı oluşturan çamaşırhane, durulama için bir yer hakkında unutmamalıyız. Onu banyo için temizlik ürünleri ile baş yardımcı olun.

Su makineye şebekeden aktığı kaba, ve döküntü giysi (iş parçacığı, kumaşlar ve diğer fiber tozlarını) ile birlikte tankına düşen tutan bir drenaj: Genellikle makine filtrede 2 içerir.

Zamanla, filtrelerin tıkanmasını karşılaşabilir. Sonra acil temizlik gerekir. Bu amaçla, efendiyi çağırabilir ve evde filtreleri temizlemek için deneyebilirsiniz.

Temizlemeden önce su engellemek için gereklidir.

Kaba filtre temizleme prosedürü:

 1. ekipman duvar içine yerleştirilmiş edilmez 1., bu filtre yıkama makinesinin üzerinde bulunmuyorsa, hortum bulunabilir.
 2. hortumun sonunda 2. sudan çöp kaçırmayın Yüklü örgü olduğunu. Bu ızgara elde etmek için gerekli ve dikkatli bir şekilde pamuk sopa ile temizlenir.
 3. filtre tıkanırsa 3. takdirde tüm hortum kancasını ve ters boruya bağlamak için gereklidir. Sonra bir kovaya diğer ucunu göndermek ve maksimum kafa ile suyu açın. Su akış filtresinden tüm enkaz yenecek.

Nasıl Tahliye filtresi çamaşır makinesi temizlemek için:

 1. 1. Çoğu zaman, bu filtre alt kısmındadır. Ulaşmak için bir tüp ve bir kulplu yuvarlak parça var olduğu altında kapağını açmak gerekir. Son drenaj filtredir.
 2. 2. Nokta bir kovaya ve fişi çekerek boşaltma hortumu, su kurtulmak.
 3. 3. Daha sonra drenaj filtresini sökün ve pamuk sopa ile temizleyin.

Çamaşır makinesi farklı bir şekilde düzenlenmiş ise, kılavuzuna bakın veya evde bir uzmana çağırabilir.

Her iki filtreler temiz sonra, davul makinesinin temizliği gitmelidir. Bu bir lastik conta ve tank kendisi oluşur.

Her şeyden önce sen biriken artıkları temizlemek ve sakız altından temizlik ürünleri kalıntılarını temizlemek gerekir. Bu kuru bir bezle yapılabilir. Bu sakız altında genellikle giysi düştü sikke, düğmeler ve diğer küçük öğeler birikir.

Tank kendisi kir ve küf de içerebilir. Bu nedenle, temizlenmesi için kullanılabilir araçları kullanmalıdır.

Düz kabartma tozu, çamaşır makinesinin tamburu içinde küf oluşumuna karşı iyi bir çözümdür.

 1. eşit oranlarda 1. Malzemeler soda. Soda aşındırıcı özellikleri vardır ve tambur yüzeyi çizebilir için, tamamen su içinde çözülmüş olduğu soda sağlamak için gereklidir.
 2. 2. Bir yumuşak bir kumaş nemlendirip veya çözelti sünger ve sızdırmazlık kauçuk dikkat ederek, makinenin iç yüzeyini temizlemek.
 3. Sıcak su ve soda ile 3. durulayın.
 4. 4. kuru bir bezle temizlenmiş yüzeyler kurutun.

içeride Temiz soda makinesi haftada en az bir kez önerilir. Bu teknik, kalıbın çoğalmasını engelleyecektir.

Sitrik asit, çamaşır makinesinin koku ve diğer yabancı maddeler ile mücadelede çok etkili olur. Bu aracı kullanmak için yapmanız gerekenler:

 • tepsiye sitrik asit tozunun 200 g dökün;
 • 60 derecenin altında olan ısılarda fazla bir giysi yıkama çalıştırmak;
 • Makinenin tamamlanmasından sonra durulama modu içerir.

sitrik asit sık sık kullanılması makinenin lastik bileşenlerine zarar gibi daha fazla 3-4 kez, yılda olmayan bu yöntemi kullanmak tavsiye edilir.

Sirke bir tambur içinde pislik başa yardımcı olacaktır.

Bunun için, 2 bardak doğrudan kazana% 9 asetik özleri girip sıcaklığı ile, maksimum yıkama döngüsü seçerek makineyi gereklidir. Bu durumda Giyim koymak gerekmez.

yıkama başlangıcı gereklidir birkaç dakika sonra durup kirlenmeye bağlı olarak 30-60 dakika beklemek makineyi koymak. Şu anda, sirke aktif pislikle ilgileneceğiz.

Bu süreden sonra olmak arabayı yeniden başlamalı ve çalışmasının bitmesini beklerler.

Ölçek nedeniyle sert su hemen hemen herhangi bir makine sonunda mevcuttur. örneğin su, kireç formları ile etkileşim çamaşır makinasının tüm yüzeyleri üzerinde. Ölçek kırılması ve sızıntı teknikte yol açabilir. Bu ölçekten makineyi temizlemek için 3-4 kez bir yıl önerilir.

sitrik asit ile saflaştırma:

 • Toz, sitrik asit için bir bölme içine dökün;
 • , Giysi makineyi çalıştırmak maksimum sıcaklık modunu ayarlamak;
 • Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra eşit oranlarda su ile% 9 sirke karıştırın;
 • kauçuk conta ile kumaş hazırlanan çözelti sürtün tamburu nemlendirilmesi;
 • ılık su ile iyice yüzeyin durulanması.

Bu durumda Sirke, pul giderme sonra kalan bakterileri ortadan kaldırmak için izin verir.

Beyazlık ile saflaştırma:

 • Çamaşır makinesi 200 mi Beyazlık tamburu içerisine dökün;
 • Sıcaklık ayar modu ile uzun az 60 derece ve iç makineyi başlar;
 • Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra klor kokusu kaldırmak için yardımcı olacaktır durulama döngüsü, içermelidir.

Ağartma hızlı ölçeği ile baş, ancak yıkama işleminde klor keskin ve keskin bir koku görüntülenir. Bu nedenle, odadaki bütün kapıları ve pencereleri açmak için önerilir.

Bu yöntemlere ek olarak, Kireç çözücüler özel araçlar kullanabilirsiniz.

aniden çamaşır makinesinin bozulması ile karşı karşıya için, ölçek oluşumunun önlenmesinde farklı şekillerde tanıyın gerekir:

 1. 1. ilave edilen her bir yıkamadamaddeler, yumuşatıcılar, su. Bir satın alınabilecek bu Calgon veya olağan sitrik asit anlamına gelir. Ayrıca, bazen soda külü ekleyebilir. Bu kimyasal tuzları ile reaksiyona girer.
 2. 2. yıkamada düşük bir sıcaklığı kullanarak. Kireç, sıcak suyun etkisi altında oluşturulur. Nedenle, soğuk ya da hafif ılık suda yıkarken arzu edilir. elbise temizleme yüksek sıcaklıklar, madde ilk kapalı yıkanmalıdır. Bu yöntem, ek zaman ve emek gerektirir, ancak makineli tüfek ömrünü uzatmak için yardımcı olur.
 3. 3. filtreler ayarlayın, apartmanda su yumuşatma. Bir filtre satın alma önce, analiz için evden su geçmelidir. Daha sonra, özel deposunda en uygun filtreyi seçebilirsiniz analiz sonuçlarına dayalı.

Filtreler daha yatırım gerektirir, ancak su ile temas eden tüm cihazları koruyacaktır.

tambur duvar plak durumda deterjanlar kalır çamaşır makinesinde Hoş koku meydana gelir. Bu çürüme ve küf oluşumuna yol açar.

İstenmeyen lezzet kurtulmak için, maksimum yıkama sıcaklığının ayarlanması, araba yıkama toz uykuya dalmak ve birimini etkinleştirmek için gereklidir. davul gerekli değildir aynı zamanda giysiler koymak. Yıkama işleminden sonra, kuru bir bezle tamburu ve kauçuk conta silin gerekir. Kapı işlemden sonra açık bıraktı.

Kalıp düşük sıcaklık kullanılarak sık ve dikkatli yıkama kursu görünebilir. çamaşır suyu ve yüksek sıcaklıklarda sonra mantar zararlıdır.

Çoğu zaman, kalıp tahliye hortumu sızdırmazlık kauçuk için deterjan gözüne birikir. Bu ürünler elde edilir ve sabunlu suya batırılmış bir fırça ile sürülür gerekir.

Etkili bir şekilde kalıp çıkarmak için:

 • bir tepsi toz çamaşır suyu 1 litre;
 • giysi olmaksızın yüksek sıcaklıkta yıkama başlar;
 • 10 dakika makine kapattıktan sonra;
 • 1-2 saat beklemek;
 • Klima için bir dal% 9, asetik asit, 200 ml dökün;
 • Yıkama döngüsü yeniden;
 • Bir durulama kipinin tamamlanmasından sonra.

Bu yöntemler etkin bir şekilde makinede çıkan çeşitli kirlilik ile başa çıkmak için yardımcı olacaktır. Sadece en uygun yolu seçmek ve şeyleri yıkamak için temizlik ve hoş koku zevk kalır.

Bu sitedeki tüm bilgiler yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır.

buna aktif bir bağlantı olmadan sitesinden bilgi Tam veya kısmi kopyalanması yasaktır.

Ne çamaşır makinesi koku ve kiri temizlemek için?

Bugün buna çok zaman ve kuvvetlerin bir atık kaydeder, çamaşır makinesi olmadan hayatımızı hayal etmek çok zordur. Ancak, bu teknik çamaşır makinesi koku ve kirleri temizlemek için bilmek sürekli bakım ve bir ihtiyaç doğurur. Aksi takdirde - bu sadece başarısız olabilir. Nasıl herhangi parçalar stiralki zarar vermemek için düzgün temizlenecek? Bu, bu makalede ayrıntılı olarak ele alındı.

Nasıl kir içindeki çamaşır makinesini temizlemek için?

Evde çamaşır makinesini temizlemek için zorlanmadan sağlayacak birkaç kanıtlanmış yolu vardır. Bu özel ev kimyasalları, ancak birçok ürün ve ev maddeler sadece kullanılabilir.

Aşağıdaki gibi basit araçlar kullanabilirsiniz:

Hiç şüphe yok ki, listeden en az bir ürün mutlaka evinizde var. Yıkama aletleri temizlik amacıyla bu fonların nasıl kullanıldığını düşünün.

Nasıl soda ile makinenin içindeki kir çamaşır makinesini temizlemek için?

İç duvarlar sıradan kabartma tozu temizlemek yardımcı stiralki. Sen kalıbın farklı bölümlerinde teknolojinin gelişi ile başa çıkmak için kullanabilirsiniz.

Önemli! soda işlenmesi kez her 7 günden daha az üretmek için daha iyidir. Bu teknik, bir tatsız mantar saldırısından frekans engeller onun oluşumu ve dağıtım önler.

 • eşit oranlarda soda ve su alma, oda sıcaklığında su içinde soda eritin.

Önemli! Bu nedenle diğer bileşenler makinelere plastik ya da zarara sebep olan çizmemeye, kullanımdan önce, kül suda tamamen çözünür olduğundan emin olun.

 • Bir sünger kullanılması, makinenin içinde olan parçaların yüzey üzerine karışımın uygulanması.
 • Ovma yüzeyi, daha sonra temiz su ile durulanır.

Önemli! Sadece makine metal parçaları, aynı zamanda kauçuk parçaları ovmak gerekmez.

Nasıl sirke ile makinenin içindeki kir çamaşır makinesini temizlemek için?

Her ailede istisnasız orada Asetik asit. Çoğu zaman lezzetli yemekler hazırlamak için kullanılır. Ancak, bu sıvı bile ev aletleri getirme zorluklarla ve saflık bir devlet baş edebiliyor. Şeffaf iç stiralki yüzey şöyle:

 • asetik asit iki gözlük hakkında çamaşır makinesi içine doldurun.
 • Sokete aygıtı açın yıkama modunda süresini ayarlamak ve yıkama döngüsüne en baştan başlamak.

Önemli! Su sıcaklığı Tedavinin etkisi maksimal olduğunu en yüksek olmalıdır.

 • yaklaşık beş dakika seçilen modda çalışmak için makineyi bırakın. Ardından, "duraklama" açmak onları 60 dakika boyunca bu durumda üniteyi bekletin.

Önemli! Bu süre boyunca, çoğu kirliliği eriyecektir asetik asit, bunun kendilerine detay zarar getirmez.

 • nemlendirici için süre geçtikten sonra, çamaşır tamamlanmalıdır.

Önemli! asetik asit döngüsü, aksi takdirde, deterjan ve çamaşır boşta için ek olmadan gerçekleştirilmelidir -, konsantre sıvı doku yapısının zarar görmesine neden olabilir.

 • Başka bir yıkama döngüsü tarafından makine işlerinde asit kalıntılarını çıkarın.
 • Temiz su ile tüm parçaları durulayın ve kuru silin.

Önemli! zamk çözeltisinin altında kir temiz çamaşır makinesi eşit miktarda su ve sirke oluşabilir. Bu muameleden sonra, detayları kuru temizlemek için gerekir.

Ne çamaşır makinesi koku ve kir sitrik asit temizlenir?

Sitrik asit, kolay bir cihaz yıkama kalıp parçaları, kir artıkları, kireç ve koku çıkarılabilir. yapı, sitrik asit, kirliliğin bir sonucu olarak da yıkım ve elemanlar stiralki yüzeylerinin soyulması.

 • çamaşır makinesinin iç parçaları, sitrik asit, iki yüz gram yardımıyla temizlenebilir.
 • toz kabı içine toz ananas doldurun.
 • mümkün olan en yüksek sıcaklık ile şekli "uzun süreli yıkama" aktif hale getirin.

Önemli! etkiyi elde etmek için, su sıcaklığı 60 ° 'den az olması gerekir. Bütün çevriminin herhangi bir çamaşır yıkama ve ek temizlik maddeleri olmaksızın sadece boşta gerçekleştirilmiştir.

 • Yoğun durulanması dahil olmak üzere, yıkama döngüsünün sonunda, tüm asit kalıntıları detayları ile emekli olabilir.

Önemli! Bu şekilde çamaşır makinesinin iç kısımlarını temizleme her üç ayda en fazla sık yapılmalıdır. asit tozu daha sık kullanılması biriminin lastik bileşenlerine zarar görmesine neden olur.

Nasıl ev beyazlatma araçları içerisindeki kirden çamaşır makinesini temizlemek için?

kireç ve kalıp ev aletinin yıkama iç parça çamaşır suyu temizlenmesine yardımcı olacaktır. İdeal bu durumda her zamanki "beyaz". Sığdırmak

Önemli! Tedavinin sıklığı ayda üç kez geçmemelidir.

 1. Ağartma araçlarının ölçülmüş cam dolu cam ölçün ve tambur makine gun içine dökün.
 2. Su sıcaklığı en az 60 derece olup, uzun yıkama döngüsünü ayarlayın.
 3. çevriminin sonundan sonra, temiz su ile her durulama ve yıkanmış parçaları kuru silin.

Önemli! Bu yöntemin tek önemli bir dezavantajı, işlem sırasında klor keskin kokulu varlığıdır. Bu durumda, etkili havalandırma için kapı ve banyo penceresini oda yanındaki kapıyı açmak için tavsiye edilir.

Nasıl kir ve koku gelen makinenin içinde çamaşır makinesi temizlemek için? özel fonlar

Ev kimyasalları pazarında, Koku ve kirden çamaşır makinesinin temizliği için özel bir araç satın alabilirsiniz. paket üzerinde talimatlar bunların nasıl kullanılacağını detaylı olarak tarif. Endüstriyel kimyasal öğretilerin kullanılması, yukarıda tarif edilen ürünlerin kullanımı kadar iyi sonuçlar verir.

En ünlü ve popüler Aşağıdaki araçlar şunlardır:

 • "Calgon". kireçle Copes.
 • "Kireç". Malzemeler ajanlar etkili bir şekilde duvarlar ve ayrıntıları stiralki üzerinde kireçten kaldırın.

Önemli! Kullanım endüstriyel araçlar talimatlarına göre kesinlikle olmalıdır. Otomatik temizleme rölantide gereklidir Makineyi çalıştırın.

Ne çamaşır makinesinin iç yıkamak için?

Birçok ev kadınları sorusuna, çamaşır makinesinde nasıl ve ne yıkamak ilgilenen? Tabii ki, ev aletleri yıkama için, dışını ve tamburun sadece görünen kısmını, ancak diğer dahili bileşenleri temizleyin.

Bu kirlenme araba filtre hoş olmayan bir koku, bir yıkama cihazı, hatta sel içindeki sıvının dolaşım yetersizliği neden olabilir. Bu nedenle aşağıdaki gibi biz harekete:

 • hoş olmayan sonuçlar doğuran olmak periyodik cihaz, durgun drenaj kirli suda taban paneli açmak ve saflaştırma filtre çekmelidir tıkanmış filtre önlemek için.

Önemli! Yıkama ünitesine bu suya erişimini kapatmak emin olun.

 • Dışarıdan ve içeriden gerek kısmını temizleyin.
 • Filtre elemanından tüm artıklar ve yerine temiz bir kısmına geri döndürülmekte ve sabitlenir.

Ayrıca filtre ofis, uyku deterjan ve yumuşatıcı gibi temizlenmelidir. çamaşır tozu için temiz kap Comet" sıvı madde ile olabilir. Çift etkisi ":

 • Sadece küçük bir kapta onları plastik parçası kurtarıldı doldurup birkaç saat bırakmak gerekir.
 • Daha sonra, kap temiz su ile yıkanması gerekir.

Önemli! Kap 5-7 yıkama sonrasında düzenli aralıklarla temizlenmelidir.

 • asetik çözeltisi kullanılarak% 50 konsantrasyonda olabilmektedir kapı cam yüzeyinden çeşitli kontaminasyon çıkarın. eşit miktarlarda sirke ve su karıştırılarak, bağımsız bir şekilde, mümkün hazırlayın.
 • bir çözelti ile cam silme sonra nemli temiz bir bez ve kuru cam ile silin önerilir.

içeriğine ↑

Çamaşır makinesi parçaları kireç önleme

Yine de, asıl sorun, ısıtma elemanları üzerinde yıkama tekniği ölçekleme ortaya çıkmasıdır. Bu neoplazmı ekipmanın başarısızlığı ile karşı karşıyadır. Bu fenomenin nedeni çoğu durumda Bileşiminde tuzlarının büyük miktarda çok sert su vardır. Bunlar PETN yerleşmek yıkama süreci içindedir.

Mücadele daha ölçekte ortaya çıkmasını önlemek için çok daha kolaydır. Bu nedenle, bu sorunu çözmeye yardımcı olabilecek birkaç ipucu sunuyoruz:

 • su, bir oldukça sert olduğunu biliyoruz, bu çamaşır makinesi, su yumuşatıcı eklendi, her bir yıkama için olmalıdır. Bu, geleneksel bir sitrik asit, soda veya özel amaçlı aracı "Calgon" olabilir.
 • Çamaşır makinesinin ısıtma elemanı üzerinde kireç birikmesini önlemek amacıyla periyodik olarak suya soda külü küçük bir miktar ilave edilmelidir. su içinde tuz molekülleri ile bağlantı bileşenleri, PETN ölçek oluşmasını önler.
 • Yıkama, orta ve düşük su sıcaklığı en modları kullanılması önerilir - ısıtıcı üzerine ölçek oluşumunu engeller.

Önemli! Yüksek modunda Çamaşır - tersine, PETN duvarlarına yapışan tuzunun işlemi uyarır.

 • giysiler oldukça kirli ve düşük sıcaklıklarda düzgün temiz değilse, elle öncesi keten kullanmak zastiryvanie önerilir. o zaman alıcı olsa da, ama kesinlikle ekipman servis çamaşır ömrünü uzatmak.
 • Bu tür elbise makine elemanlarının en kireç oluşumunu teşvik küçük parçacıkların büyük bir miktarda yıkama olduğu gibi, daha az yıkanabilir stiralka harap şeyler deneyin. Bu gibi şeyler en iyi, el ile veya aktivatör gibi cihazlarda yıkanır.

Evde çamaşır makinesi temizlemek için nasıl bilmek önemlidir. Buradan hareketle çok bağlıdır: ve ev cihazının hizmet ve giysi temizliği ve çamaşır gibi herhangi bir hoş olmayan koku ve teknolojinin kendisinin uzunluğu. Ünitenin tüm parçaların temizlik makaleden tavsiyeler kullanarak, hızlı ve kolay bir şekilde tüm işleri yaptık. Bir ipucu ısıtma elemanı üzerinde ölçek oluşumunu engellemeye yardımcı ve ek maliyetler ve güçlük sizi kurtaracak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = 1