kendi dairesinde havalandırmayı nasıl temizlenir

havalandırmayı kontrol edin. apartmanda havalandırma bacası temizleme

Düzgün bir şekilde işlev eğer havalandırma için, hiç kimse, dikkat etmez. Genel bir kural olarak, egzoz delikleri mutfak, banyo ve tuvalet yüklenir. Hava akımları nedeniyle bina içinde ve dışında sıcaklık farkı meydana gelir. Ve oda havalandırma için gerekli temiz hava akışı olmalıdır.

arıza durumunda gerekli havalandırmayı kontrol edin.

Bu kapalı pişirme ve sürekli gaz yanma ürünleri ve spesifik kokuları yükselen yapılır. özü arıza çıktı, bunlar tüm odalara dağıtılır ve orada kalıcı saklanır. Buna ek olarak, yanma gazından oluşan karbon, tüm yüzeylerde yatırılır. Büyük bölümü mutfakta.

banyoda havalandırma ihlali nem artışına yol açar. duvar ve tavan köşelerinde sağlığa zararlı küf, karanlık noktalar halinde görülür.

Yüksek nem hemen insan hissettim ve bu durumda gerekli havalandırma denetimi.

Kaput tuvalet tıkanmış zaman hoş olmayan hale gelir ve dairenin tüm odaları aracılığıyla tuvaletler raspolzutsya gelen kokuyor bulmak için.

Basit bir şekilde çekiş kontrol etmek için

Havalandırma kısa sürede kafes toz farkedilir bir görünüm olduğunda, periyodik olarak kontrol edilir. Bunu yapmak için, bunlar çıkarıldı ve kirden yıkanır. kafes sonra ve mutfakta ya da oda yanında geri hafifçe açılmış transom veya bölmesini ayarlanır. Test banyo ya tuvalete gerçekleştiriliyorsa, hava akımını yaratmak için kapıyı açık bırakın. bir kağıt ızgara havalandırma davlumbaz etkinliğini test etmek için uygulanır. O çekiş varlığının bir sinyal olan ona "çekici" olmalıdır. Tuvalet kağıdı parçası, bağımsız bir şekilde kafes içinde yapılmalıdır. Başka bir yöntem, alev çakmak veya fitiller itme bir sapma kontrol edebilir. Prosedür tüm sitelerde tekrarlanır. Ayakkabı havalandırma kafes çekmek için tabakanın olmadığı durumda gerekli.

Sen havalandırma kanalına sıcak hava çekiş kötüye gittiğine bilmelidir ve kontrolleri yapmak üzere işe yaramaz. Bu iç ve dış mekanlarda arasındaki sıcaklık farkına bağlıdır. Bu durumda, zorunlu havalandırma geçer.

apartmanda havalandırmayı düzenlemek için nasıl

bir apartmanda temiz hava alımının olmaması aynı zamanda dolaşım yetersizliği nedeni olabilir. Bu, bütünlüğü ile ayırt edilir plastik pencere, yer değiştirmesi ile ortaya çıkmıştır. Bu durumda, kiracı elle Bu sorunu çözmek gerekir. şöyle Havalandırma geliştirildi:

 • binanın sık havalandırma;
 • mikroprovetrivaniya plastik pencere;
 • klima montajı;
 • hava besleme valfinin kullanımı;
 • arz ve zorla havalandırma egzoz kullanılması.

çekiş eksikliği nedeni böyle bir dükkan veya kafe olarak üst katta ya da işletmenin, birinci katında inşa sistemin aşırı yük durumunda yaşayan izinsiz değişiklikler daire kiracı olabilir. apartmanda koku olduğundan bile havalandırma doğrulama vardır gereklidir. Her iki durumda da konut ofisine yardım istemek gereklidir.

temizlik havalandırma kanallarının Kuralları

maden çatı veya teknik katlarda yönetim şirketi uzmanları tarafından servis gördükçe elleriyle havayı temizleme yasaktır. Bunun için genellikle çekiş eksikliğinden şikayetçi. Eğer apartmanda deliklerinden içeri temizlik maden tozu yağmuruna edilebilir, çünkü komşular bildirmelidir uzmanları çağırdığınızda.

Testler kendisi Havalandırma sadece ana şafta daire lider kanalı temizlemek için izin zaman. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. , Mobilya geri itin zemin ve işin sitesine yakın duvarını kapsamaktadır.
 2. Temiz, çıkarın ve gerekirse ızgarayı değiştirin.
 3. Ellerinde eldiven giyerek, yavaşça havalandırma kanalına enkaz kazımak ve bir elektrikli süpürge ile artıkları çekin. Çöp gibi keskin parçalar tarafından zarar görmesini önlemek için bir spatula gibi bir araç kaldırmak için daha iyidir.
 4. geri ızgarasını takın ve bir pencere açarak çekiş kontrol edin.

Ek havalandırma cihazı

Evin havalandırma düzgün çalışıp çalışmadığını, ancak temiz hava yeterli değil, sen mikroklima geliştirmek üzere aşağıdaki eylemleri gerekir.

 1. Plastik pencere sıkıştı, ancak mikro havalandırma fonksiyonu ile pencere sistemlerini satın almak için tavsiye edilir.
 2. Taze hava kaynağı vanaları, ızgaralar, filtreler, ısıtıcılar vasıtasıyla ve tazyikli hava-besleme fanı ile sağlanabilir.
 3. Kısmen kurtarma klima, canlandırıcı ve havayı kurutmak.
 4. Havalandırma sistemini ayarlayın.

binanın havalandırma bir yöntemi seçme, etkinliğini belirlemek ve şimdiden çalışıyoruz hangi cihazlara. Kullanım öncesi kontroller havalandırma ve yaptığı çalışmanın kalitesini artırma, ek donanım yükleme gereksinimini belirledi.

Ne kadar etkili hiçbir çalışma aspiratör, taze hava takviyesi gerekir. Bunu yapmak için, vanalar piller için ayarlanır. sokak üzerine deliklerin çapı 6-10 cm. Bunlar manuel veya otomatik olabilir fiş takılı. İçeri giren hava vanaları monte filtreleme elemanları ile saflaştırılabilir.

Havalandırma aşağıdaki özelliklere göre sınıflandırılır:

 • doğal olarak ya da zorla kapalı hava taşır;
 • Egzoz cihazı tür kaynağı ya da;
 • Hangi hizmet şunlardır: Yerel veya obschedomovoe;
 • hava için kanallar bulunması;
 • çevirici veya monoblok tasarım konsepti.

havalandırma türünü seçme büyüklüğü ve binaların amacı, içinde ekipman miktarı ve faaliyet insanlar türüne bağlıdır. o en ekonomik seçenektir, çünkü her durumda, tercih, doğal ekstresi verilir.

Havalandırma sistemlerinin bir çek olarak

Havalandırma sistemleri bir acil veya planlanmış olabilir, hangi incelenir. Kontrol işlerini bir anemometre yardımı ile yapılır. odasına hava akışını sağlarken Hava pasajda tanıtıldı.

Mil dalları Hava akış hızı 3 m / s altında olmamalıdır.

Ölçüm sonuçları kaydedilmelidir.

Onlar aletleri yazılır ve sonra havalandırmayı kontrol hazırlanacak. Bu sistem ne kadar iyi üzerinde ve hesaplanan normlar olup olmadığı bildirilmelidir.

apartmanda havalandırmayı kontrol edin - Optimum mikroklima korumak için yapılması gereken basit bir işlemdir.

çalışmalarında ihlalleri söz konusu olduğunda o yönetim şirketi başvurmalısınız zaman sahibi eve götürmek ve farkında olmalıdır.

Mutfakta temiz havalandırma ve kaputun: yağ yakalanmak nasıl yok

mutfak tesislerinde Havalandırma ve aspiratör etkin bir şekilde işlevlerini yerine gerekir. çalışılabilir bir sistemde için mutfaktan deducing o zaman onların temizlik zamanı çare için gereklidir, sorun yok, kötü kokuyor.

Mutfakta havalandırma sistemi olabilir:

 • Doğal ki tesislerinde temiz hava ve özel iç basınç oluşturulması yoluyla çıkış giriş sağlayan ise;
 • bayat hava odası taze oksijen akışı dışarı atılır varsayarak temiz hava;
 • nedeniyle boşaltma basıncı oda ve yeni hava kütlelerinin girişi hava çekerek eski işlem olan egzoz;
 • Arz ve egsoz, özel bir aletin kurulumu ile hava ve metabolik süreçleri hareket tahmin.

Çoğu apartmanlar ve doğal havalandırma yapılmış özel evler. Böyle bir sistem egzoz havasının pencere ve kapı yerine olanak sağladığından, kolay olarak kabul edilir. gaz odasından ayrıldığı ile bu delik ızgara olarak, nefes alma, her duvarın üstüne yerleştirildi için uygun değildir.

Ve kanallar taze ve egzoz hava sirküle

Havalandırma başarısız nedeniyle hangi temel sorun, - egzoz havası söner bu kirlilik dallanma sistemi. Hava kütlelerinin yolunda engeller toz, yağ ve kir hava geçitlerin duvarlarına yapışan sonucudur. kanalın içine çamur tabakası birçok sahipleri dışarıdan toz silinmesini sınırlayan, onları temiz asla izin olarak oldukça kalın hale gelir.

hava nedeniyle havalandırma şaft duvarlarına pislenmeler tabakasının kötü dolaşır

Eski binalarda, mutfakta havalandırma kötü performansı nedeni yığma kanalının bir yıkım olabilir. Sorun, genellikle üstten ya da banyo kanal duvarları üzerine düşen suyu uzun süre maruz kalma ile ilişkilidir. Bu nedenle, havalandırma şaftı darmadağın ve rahatsız hava akımıdır. Aynı olay, penetrasyon kanalları eşekarısı ve kuşlar neden olur.

Bazen havalandırma tesislerinde sahiplerinin kusuru yoluyla görevleri ile baş olmaktan çıkar. Biz daire iyileştirmek ve hava kanalları vardır ki çıkıntısı imha pahasına alanını genişletmek için başarısız denemeler bahsediyoruz. Böyle onarımlar sonucunda temiz hava diğer katlarda akmaya ve daireler olmaktan çıkar.

Havalandırma kanalının etkinliğinin kontrol edilmesi

Biz ilk kanal iş gerçekten kırık havalandırma bacası temizlemeden önce emin olmalısınız. ızgara getirmek ve alev tarafına bükülmesi olup olmadığını görmek için - Sen yanan bir maç kullanabilirsiniz. Bu olmazsa, havalandırma sistemi zayıf çalışıyor.

Nedeniyle havalandırma yakın çakmak kullanımına istenmeyen sonuçları olabilecek

Kamu yarar işçiler tehlikeli olduğu gibi, bu şekilde havalandırma sistemlerinin çalışmasını değerlendirmek için tavsiye edilmez. Aslında gaz ana gaz kaçağı ile yapılar meydana olarak, bu hava kanalına düşen olmasıdır. Alev havalandırma bacası getirmek ise henüz ortaya çıkabilir bir gaz patlaması serbest değil. Gasman havalandırma kanalı kontrol için güvenli bir yönteme başvurmak için tavsiye:

 • kağıttan uzunluğu 30 cm, genişliği 3 cm kağıt parçası kesilmiş;
 • oda pencere ve kapı kapatma ızgarası havalandırma şaft kağıt şeridi getirmek;
 • çeker kağıt ızgara kesilmiş olmadığına dikkat edin.

şerit şüphe havalandırma özelliğe çekerse gerekli değildir. bir hava kanalının yokluğunda temizleme reaksiyonlar havalandırma sistemi almalıdır.

Havalandırma kanalı etkinliğini kontrol üç aşamada gerçekleştirilebilir

temizlik ve dezenfeksiyon ve havalandırma bacaları yöntemleri

el mutfakta havalandırma kanalına duvarlarını temizlemek için, çok çeşitli yöntemler kullanabilir. Tipik olarak mekanik temizlik çalışabilirlik kanal geri gerçekleştirilir.

havalandırma sistemi temizliği için en yaygın kullanılan yöntem. Bu bir elektrik süpürgesi kullanımını içerir, küçük bir spatula uzun saplı kir ve Yorshik kaldırın.

Uzun saplı Şişe fırçası zor olsun temizlemek için yerler

Mekanik temizleme oldukça basit bir süreç ima:

 • duvardan üzerinde sabit havalandırma ızgarası, fırın ve mutfak hareket ettirmek;
 • kat diğer yüzeylerin boyanması önlemek için gazete koymak;
 • kanalının bir kısmına kolay erişim sağlar;
 • havalandırma kanalına girişinde ızgara çıkarın ve yeni bir başlık ile toz ve bir spatula ya da ikame yıkamak;
 • eldivenler, madenden enkaz kaldırmak için;
 • Daha sonra raspa ile temiz ve kanal duvarından kir ve yağ yaklaşık 5 dakika havalandırma bacası sürücü havalandırma hortumu ve elektrik süpürgesi atılmak;
 • bir el almak nemli bir bez kısmı ile silin;
 • dezenfekte edilir ve daha sonra havalandırma ızgarası için bir giriş sızdırmazlık sağlar.

Sol kirlenmiş maden havalandırma üzerinde ve sağ temizledikten sonra görünümünü gösterir

kurtarmak için başka bir yol havalandırma hava dolaşımını geliştirmektir. Bu bir sorun olduğunda odadaki hava kütlelerinin hareketiyle, sen oda kapısı tamamen açık olduğunda havalandırma ızgarasına etkilemezdi kağıt kanadı, belirtebilirsiniz. kötü hava sirkülasyonu ile bir sorun, genellikle kapı ve zemin ve 4 cm arasındaki boşluğun genişletilmesi ile çözülmektedir.

Doğal bir şekilde, açık pencere ve kapılar odayı havalandırmak için. o istemek pek mümkün değildir bu yüzden Fakat kış aylarında apartmanda havayı güncellemek için. Bu nedenle, mutfak ve diğer odalar içine oksijen akışına ek yollar göz önünde bulundurmalıdır. Örneğin, kapalı bir plastik kutular içinde tedarik yuvası oluşturabilir. Onların sayesinde sıcak ve soğuk hava etkileşimde bulunacak ve istenen iklim odasında oluşturulur.

oda geliştirilmiş nefes almayı özel bölmelere sayesinde

Ek egzoz sistemi

geliştirilmiş hava akış durum değişmemişse, ek egzoz sistemi mutfakta yüklemek için önerilir. havalandırma kanalına bunu yapmak için elektrik ile çalışan bir fan düzeltmek için gereklidir. Bu cihaz tesislerinde temiz hava eklenecektir.

Video: havadan kiri nasıl

Mutfak soba üzerinde kaputu Temizleme

Havalandırma sistemine ek olarak ocağın üzerinde bulunan kapağı temizlendi. Eğer cihaz kirli bırakırsanız, mutfakta hava zararlı buharlar, dumanlar ve duman dolu olacak.

ocak davlumbaz temizlik öncesinde preparatlar, göstermektedir:

 • şebeke cihazı devre dışı bırakılması;
 • tutucular davlumbaz çıkarılması;
 • üst kapağı sökme;
 • Hava filtre ünitesinin çıkarılması;
 • Gerekli temizlik ürünleri arayın.

Sabun ve soda - bütçe ve etkili bir seçenek davlumbaz temizleme

Kir egzoz parçalarının bağlı kalarak baş etmek demek oluyor ki, tahmin etmek zordur. kirliliği ile kabartma tozu ele alınabilir. 30 dakika boyunca bu çözelti ızgara ve filtre kapağı kaplama kaynatmak için gereklidir. Bu tür bir aracın hazırlanması için tozu ve 3 litre su 200 g kullanmak gerekir.

filtre yüzeyine çıkar ve ağ katmanı çizim yağlı asitlerin% 72'lik bir içeriğine sahip kir geleneksel sabun yapışabilen. Bu madde, bir şekilde tortom kullanılan ve kaynar su 2.5 litre içerisinde çözündürülür. Nihai karışımda, bir soda solüsyonu olarak, kirli kısımlar emmek için ekstrakte edilir. Birkaç dakika sonra o bilgi almak durulayın ve nemli bir bezle silin mümkün olacaktır.

Etkili bir alet sirke özü olarak kabul ev mutfak aletleri gelen gres ve dumanı dışarı çıkartın. kirlenmiş elemanların saflaştırılması için 1 oranında bir konsantre sirke ve su ile hazırlanan sahibi davlumbaz çözüm gerekir: 2 arasındadır. Bu filtre ihtiva eder ve ağ nemlendirip 7 dakika boyunca bırakmak gerekli olmaktadır. Daha sonra dikkatli bir şekilde gerekli olan saflaştırılmış ekstre bilgilerini bir bezle temizleyin.

Kaput izlerini bırakmamaya, kuru bir bezle silinebilir

sıcaklık kontrolü çok az yağ birikmiş ise, sahibi kaputu temizlemek için aşağıdaki talimatları kullanmalıdır:

 • serbest kirlenmiş parçalara uyacak olan kapasite bulmak;
 • Kirli elemanlar sıcak su özütü dökün;
 • temizleyici veya bulaşık yıkama plakası fırçası ve kirleri çıkarmak uygulanır;

diş fırçasının kılları da saflaştırılmış gözenekler örgü

Tamamen sarı veya kahverengi yağ kaputu yapılan kir ile, farklı bir şekilde mücadele etmek gereklidir:

 • serbestçe kaput kirlenmiş bölümünü girmek için kabı seçmek;
 • sabun yarı parça grate;
 • Bir sabun hububat ve 2 çorba kaşığı uyku. l. Bir kap içinde karbonat ve sıcak su çekme kirli elemanlarının dökümüne;
 • ürün ateş ve bir saat süre ile kaynatıldı ve sabunla soda çözeltisi ile bir kap içinde ıslanmaya koymak;
 • Saf su içinde yıkama ürün çekilmesi;
 • prosedür anlamak olabilir cihaz noktalar, yüzeyi üzerinde tespit elemanları durumunda tekrarlanmalıdır.

Çamur çözeltisi, bağımsız bir şekilde yola Parçaların ıslatılması için bir sonucu olarak

şişman hiçbir şekilde ekstresi kaldırılmaz, aşağıdaki ifadeyi kullanabilirsiniz:

 • Profesyonel madde (sıvı veya granül halinde) elde, tıkanmış çekme boruları, ve ağır eldiven karşı mücadele amaçlı;
 • Paslanmaz çelikten yapılmış ve özel kimyasal reaktif dökün bir kap içinde kirli ürün çekme katlanmış;

Kimyasallar çok hızlı

sert önlemler temizleme davlumbaz için Resort mümkün olduğunca az olmalıdır. Kimyasal maddelerin sık kullanımı, ev aletinin parçalara zarar verebilir.

temizlik önce, cihazı kapatmak için unutamam

kanal Cihaz daha ızgaralar çizim temizlendikten sonra yıkanmıştır. Boru çapı beri bu soruna hiçbir sorun ile büyük. Kanal iyi kir, geleneksel deterjan ve sıcak su temizlenir.

Havalandırma davlumbaz temizleme sıklığı ve

Aslında, ne sıklıkta hava kanallarını temizlemek gerekir ve özü birikmiş yağ ve pişirme faaliyetlerinde kalınlığını etkiler. Kaput en az iki saat çalışmazsa, uzmanlar 3 ay içinde en az bir kez Cihazı yıkamak öneriyoruz. soba nadiren kullanılırsa, o zaman havalandırma ızgarasının temizlenmesi ve egzoz parçaları her altı ayda önerilir.

ünitesindeki kirin eksikliği - onun iyi iş garantisi

daha sık havalandırma ve egzoz sistemleri kir teslim edecek, o kadar kolay yağ ve duman arınma görevi olacaktır.

Video: nasıl ızgara kaputu temizlemek için

Her ev sahibi temiz mühendislik sistemlerini tutmak zorundadır. Bunu yapmak için, havalandırma bacası ve ocak davlumbaz gelen kiri ve periyodik görevleri nasıl bilmek gerekir.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); İyi günler. Kararsız çalışan Otomatik kazan AOGV 11.

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Bu yıl ülkeye taşındı.

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Birkaç gün önce ben birkaç hasarlı çatı keşfetti.

iletişim oluşturma hakkında İnternet ansiklopedisi

kontrol etmek ve apartmanda havalandırmayı nasıl temizlenir - tıkanıklıkları nedenleri ve bunların giderilmesi ile ilgili bir değerlendirme

Havalandırma iyiyse, biz onun varlığından unutun. Banyoda orada kalıp duvarlarda ve pencere üzerinde nemli, uzun iç çamaşırı kurur, sis kokusu ve koku onlar komşularına bir akşam yemeği için hazırlık yaptıklarını, tespit edilebilir ne zaman dairede havalandırma, biz başlamak ne kadar temiz merak ediyor. ön iyi bir insan sonra taze temiz hava sabit bir kaynağı, ve düz havalandırma ihlali, verimlilik, yorgunluk alt alerji, astım ve diğer kronik hastalıklar geliştirilmesine olanak sağlar.

Bunun için nedenler ↑ havalandırmayı yayınlanmıyor

Üfleme havalandırma Maalesef verimli komple sistemler son yıllarda inşa edilen modern bir yerleşim komplekslerinin ayrıcalığım kalır. Eski "Kruşçev" ve daha sonra dokuz shestnadtsatietazhek gibi apartmanlarda büyük çoğunluğu, doğal tip havalandırma sistemleri ile donatılmış. Bu, en ucuz olan iyi bilinen tüm şeması, her daire dikey kanal yükseltici bağlı havalandırma kanallarının üzerinde ortak bir giriş. nedeniyle "sızıntı" ve pencerelerin ve kapıların yarıklar doğal havalandırma için tasarlanmış daire, havalandırmayı çalışamama nedenleri, birkaç tane olabilir:

 1. Modern çift camlı pencereler ile eski pencereler değiştirilmesi. eski pencere yarıklar içerir sokak gerekli doğal dürtü sabit hava akışı ile "çekme", bir çözüm bulmak için. Isı sızdırmaz çift camlı cam doğal hava akımı üst üste, nem oranı artar, pencere sürekli bir daire içinde sis kalıp ve nemli kokusu görünür. oda sürekli verilmez plastik pencerelerin enerji tasarrufu özelliğinin bir sonucu olarak havalandırmak için vardır ve havalandırma önlemleri geliştirmek için gereklidir.

Yaz aylarında bu fark önemsiz ve eski SNIP normları yaz aylarında kiracı penceresini açarak oda havalandırma edileceği varsayılmıştır olduğunu. apartmanda havalandırma Düzenli temizlik biraz normalleştirmek durum olabilir, ama tamamen yalnız zorunlu sistemini ayarlama sorunu çözebilir.

Havalandırma kanalın durumunun kontrol ↑

Mevcut araçların yardımıyla apartmanda havalandırmayı nasıl kontrol edileceğini bilerek, hızlı kapasitesinin derecesini kurabilir ve çalışmalarının etkinliğini artırmak için tedbirler almak.

Yani, hava kanallarında taslağı kontrol etmek, herhangi bir odada bir pencere açmak ve mutfak veya banyo alev çakmak veya mum havalandırma getirmek gerekir. Havalandırma iyiyse, o kanalın alev tarafını çeker. Ancak, gaz teşkilatlarından temsilciler, çünkü herhangi daire girişinde gaz kaçağı durumunda bunun yangın tehlikesi ana gaz kaynağı ile evlerde bu yöntemi kullanmak tavsiye edilmez.

İkinci, güvenli bir yol da vardır. bir havalandırma ızgarası açık pencere kağıdı ama daha iyi tuvalet doku veya ince yazma bir sayfa yanınızda getirebilirsiniz. İyi çekiş yani havalandırma mükemmel, şebekeye kağıt çıkarmak için olduğunu.

Sıcak havalarda, hava çok "ağır" dır ve doğal havalandırma etkinliği bu yöntemler başarısız kontrol etmek. kağıdı tabakası ızgara yapışmış değilken soğuk hava alev çakmak kontrol sabit kalırsa, havalandırma temizlenmelidir.

kendinden temiz havalandırma ↑ el altında demektir gibi

maden hava kanallarının biriken yılda yağ, toz, kir, döküntü,: havalandırma Normal tıkanma olabilir daire çalışmıyor bağlı olan en yaygın nedenlerinden biridir.

kiracılara apartman evlerin operasyon kurallarına göre ortak kullanım ana mühendislik sistemlerine erişim yasaktır. Bu nedenle, bir apartmanın parçası olarak apartmanda havalandırma temizleme, - bu çalışmaları yapmak için lisanslı ve iyi belirli bir evde havalandırma sisteminin cihazla aşina olan profesyonel hizmetler özelliği.

Öte yandan, her daire sahibi tüm mühendislik sistemlerinde bulunan sırayla sürdürmek ve apartmanda havalandırmayı temizlemek, daha doğrusu bilmek nasıl olmalıdır - ortak bir yükselticiye bir daire gelen Havalandırma kanalının önleyici temizliği yapın.

Bunu yapmak için, dikkatli bir şekilde havalandırma ızgarası çıkarın ve yağ, toz ve kir ile yıkayın. Bir deterjan kullanabilirsiniz. kanal açılımı bitişik duvarlar kir ve yağ bir kazıyıcı ile kazınır ve daha sonra elektrikli süpürgenin havalandırma hortumunun sokulması gerekir, yukarı ve aşağı kanal boyunca hareket, 4-5 dakika için iyi vakumdur. İşiniz bittiğinde, kuru temizleme, erişilebilir arazi nemli bir bezle silin ve diyafram ızgarayı kapatın ventkanala.

Önemli! Bu katı, inatçı kirleri çözündürülmesi için etkili bir kimyasal reaktifler ve çözücüler içine boş havalandırma kanalına bir ip hacimli öğeleri veya kullanım kendi kendine temizlenmesi için yasaktır. mükemmel hiçbir koku bırakarak yağlı plak erir ve buharlaşır kuru buz, Geçerli sadece kullanılması.

havalandırmayı iyileştirmek için yollar İnceleme ↑

Özellikle eski evlerde, konut ve gövde hava kanallarının, basit mekanik temizleme her zaman havalandırma sisteminin verimliliğini artırmak mümkün değildir. yardım etmek apartmanda havalandırmayı nasıl geliştirilebileceğine ilişkin birkaç ipucu bunu hoş ve rahat olacak evinizin temiz temiz hava ve yaşam dolu olacak hangi nedeniyle bütçe için en iyi seçeneği seçin.

Pencerelerde eski pencereler değiştirirken, mikro havalandırma fonksiyonu ile bir model seçin. , Vanalar, havalandırma veya aksesuar belli işlevler çatlaklar ve sızıntı eski ahşap pencereler basarak ve taklit pencereyi kapatmış: havalandırma işleri ile ilgili sorunlar plastik pencere kurulumdan sonra ortaya çıkan, bunlar özel sokak havanın doğal akışını geri yükler ekipman yükleyebilirsiniz. Bu düşük maliyetli iyileştirmeler Yüksek nem ve rutubet kokusu, ama çözmez kirlenmiş dış havayı temizleme problemden kurtaracak.

Bireysel odaların, mutfak, tuvalet, banyo havalandırma artırmak için, arz ve egzoz fanı yükleyebilirsiniz. Bu cihazlar, yüksek nem koşullarında çalışmak üzere tasarlanmıştır, yeterince etkili ve pencere mevcuttur, ya da duvar pripotolochnom monte edilebilir.

Entegre arz ve egzoz havalandırma sistemi herhangi bir amaç için odada yüksek kaliteli bir ortam sağlama yeteneğine sahiptir, ancak eski binaların evinde bir dairenin tam bir yeniden yapılanma gerektiren pahalı bir projedir. Yeni evlerinde daireler bugün bir havalandırma sistemi zaten donatılmıştır.

Hatta verimli bir havalandırma sistemi ile bir apartman dairesinde ev yeşil bir alanda yer almaktadır, özellikle doğal havalandırma yüzyılların kanıtlanmış avantajlar terk etmemelidir. Örneğin, bir şömine, iyi havalandırılmış bir oda ve kurutma havası - doğal havalandırma ve klima ünitesi mükemmel bir örnek, özellikle kış aylarında.

apartmanda havalandırmayı çalışan ve herhangi bir diğer odada, bu sorun olduğu için değil. tıkanıklığı hava, nem veya ıslaklık, yabancı koku görünümü. Çoğu evde ortak bir kanala temiz hava deliklerini ve kanalları korumak için gereklidir. bunu yapmak ve havalandırma hala çalışmıyorsa, uzmanlar arayın. işlerini başarılı olmazsa, alternatifler kaputu oluşturun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 3