su üzerinde sayacı koymak nasıl

Su için sayaçların takılması iş ve işlemlerin organizasyonu

Önemli ölçüde kiracı sıcak ve soğuk su tüketimi bireysel ve ortak parça yükleyerek faturalar maliyetini azaltmak. Bu durumda, hemen makbuz toplamı değeri olarak suyun akıllıca kullanımı için bir teşvik metreküp tasarruf sayısına bağlı olacaktır.

su sayac sunan şirketler için, ihtiyaç ve yüklü su sayaçları hizmete girdiği düzenin bir göstergesi olan kurulum için kurallar geliştirdi. İstenirse sayacı kendiniz yüklemek, ev sahibi ilk uzmanlar, presler, su sayaçları, kendi elleriyle birimini takma imkanı ile danışmak gerekir.

Bir önceki yazıda montaj nüansları bakmak şimdi suya istenen sayacı seçin ve konuya değinmiştir.

su sayacı montajı doğruladığı ile başlamalıdır. Bunu yapmak için, enstrüman gerekli lisans, enstrümantasyon (enstrümantasyon) hizmetine veya konut departmanı su programı veya özel bir şirkete iade edilmelidir. Bu konuyu aydınlatmak için, konut ofisine de başvurabilir.

sayaç onun pasaport fabrikasını devretmeye gerekli kanıtlıyor. Doğrulama sonra ilgili alanlara doldurulacaktır ve enstrümantasyon hizmetini damgalayacaktır. TRC raporunun müşteri hizmetleri zaman su sayacı oplombirovki geçirdi. imkansız mührü kırmak için. Aksi takdirde, böyle bir cihaz koymak olmaz hesabına bir su kanalı olduğunu.

Nasıl borunun dinlenmesine bir su sayacı hazırlanır?

En az su sayacı montaj takımı içermelidir:

 • kaba filtreleme aygıtları - su akışı ve işleyiş süresini azaltmak mümkün bulunan büyük çöp partiküllerinin bir sayaç mekanizmasının geçişini engelleyen bir emniyet cihazı; Filtre montaj öncesinde su sayacı bağlanmalıdır; derin su saflaştırılması için bir filtre ile karıştırılmamalıdır;
 • emniyet valfi - ana amacı, varlığını işleminde sayacın kabul sırasında su yarar denetçileri dikkat olup, bu nedenle olduğunu endikasyonların çözülmesi korunmasıdır;
 • Sendika fındık (American) - gerektiğinde su sayacı tüpleri ve su dağıtım sisteminin diğer elemanları halel getirmeksizin, bir filtre ve bir kontrol vanası ile sıkı bir mühür fındık kıtık veya bant fum vasıtasıyla sağlanır demontaj gerçekleştirmek için, izin verir.

Dikkat! sayaç, her bileşen üretici yerleştirilen oklar şeklinde etiketlerdir. Bu oklar, cihazdan geçen akışın yönünü göstermektedir. Kendi toplanan su tüketiminin blok ölçümü, dikkatli bu talimatları izlemeniz gerekir. Örneğin, filtre somun ok ve bir ters valf keskin ucu ile vidalı olmalıdır - kuyruklarindan.

Bu işaretçiler, su sayacının doğru çalışmasını göz ardı edilmesi garanti edilmez, ancak bazı modellerde su debimetre ile bile durdurabilir. cihazın ok kapama valfı, yükseltici içinde gömülü su yönünde yönlendirilmiş olmalıdır. Her üretici metre uygulanır Talimatlar, su sistemine bağlanmak için devreleri içermektedir. Bağımsız cihaz kurulumu sayesinde, bu kurallara titizlikle takip etmelidir.

Önemli! Yükleme aygıta, filtre veya valf geri dönme kilidi oku dönük olacak, daha sonra su sayacı her bir sistem elemanın doğru yükleme kontrol kabul sırasında gerekli olan su arıtma tesisi temsilcisi olarak çalışmaz mühür.

su boru sisteminde metre yükleme işlemi

en kolay yolu, bir polipropilen ya da plastik borulardan suya su sayacı ayrı bir yükleme gerçekleştirmek için. Polipropilen özel bir araç kesmek veya sıradan bir mutfak bıçağı kullanarak çok kolaydır. Çok basit bir ısıtma teknolojisini kullanarak kompakt lehimleme kullanarak elemanları polipropilen boru bağlayın.

şöyle Kurulum prosedürü:

 1. Sayaç bloğunu toplayın ve su musluğuna bağlantıyı keser yürütmek için borunun kesilmesi. Wrap kenevir veya FUM bant bağlantısı yoğunluğu ayarlanabilir.
 2. su sayacı vanasına bağlayan sermaye operasyonu tamamladıktan sonra çok doğru bir olmak çiftleşme parçacığı konumunu ölçmek gerekir.
 3. Sonra aşırı tüp ve son kesim konuları kesti veya özel bir uydurma yüklemeniz gerekir. Polipropilen parça lehimleme vasıtasıyla birleştirilebilir.
 4. Bundan sonra, Amerikan şeritli bir çek valf ile toplanan su sayacını ayırın ve hazırlanan iplik üzerine vida gerekmektedir.
 5. Sonra bir su sayacı ile birlik somunu yeniden bağlanmayı tekrar geliyor.

 • Kontrol yükleme sırasında yapılan tüm dişli bağlantıların sıkılık yükselticiden binanın su temin sistemi kesen bir vana açılarak yapılabilir.
 • sızıntı tam olmaması başarılı bir şekilde düzenlenen sayacın yükleme bu iş anlamına gelir.
 • Bundan sonra bir su kanalının İnceleyici'ye telefon etmelidir ve su sayaçları mühürlenmesi için geçerlidir.
 • Önemli! Boru kesme hangi kesim ipliği ile bir cihaz kullanmak gerekir, çünkü metal sıhhi tesisat su sayacını vurma işlemi, daha karmaşıktır.

  Kurulumu gerçekleştirmek için Şirket seçim kriterleri

  Kurulum Kurulum su sayacı özel bir şirketin temsilcisine şarj edilebilir çalışır. böyle bir şirket seçerek çok dikkatli ele alınmalıdır. Şirketin sağlamlık için kriterler şunlardır:

  • iş bu tip yürütmek için bir lisans - Bu gerekli ekipman ve çalışanlarının profesyonelliği ile ekipman kurumsal sağlar;
  • Müşteri garanti hazırlık su sayacı ve garanti süresi içinde arıza durumunda serbest onarım veya değişim monte;
  • belgelerin sağlanması (kurulum ve kabul belgesi için sözleşme) kayıtlara geçmesini koyarak, cihaz kayıt için gereklidir ve hizmet için.

  Bilmekte fayda var! su tüketimi sayaçların montajı için lisansı olan kuruluş, kullanım için su sayaçları uygunluğu ve montajı doğru yürütülmesinden sorumludur. Şirketin Temsilcisi su sayacı montajı şeması düzenleyici organların ve tüm çalışma yapılmalıdır hangi temelinde gereksinimlerini karşılayan geliştirilmelidir.

  taraftan sahip Sonuçta ne belgeler olmalıdır?

  Bir su sayacı müşteri temsilcisinin yüklemenin tamamlanmasının ardından Deza ve üç kopya uzman şirketlerin kabul oluşturulan su ölçüm birimini hazırlanacaktır.

  Bu belge su kullanıcıları ve yükleyici ve Deza temsilcileri üzerinde metre seri numarası hakkında bilgi, kurulum tarihini, veri içermelidir. doküman tüm taraflarca imzalanmış olmalıdır. alması gereken kiracının eylemine ek olarak:

  • su sayacı teknik pasaport, burada, birinci akış değeri, montaj tarihi ve işler hale getirilmesi söz konusu;
  • Sayacın kalibrasyon belgesi, Bir sonraki test cihazının tarihini ihtiva eden (modele bağlı olarak 4-6 yaş gerçekleştirilir).

  Suyun sıradan tüketicilerin yıpranmış ağların kontrolsüz yazma kapalı işletim kayıpları imkansız hale geldikçe su sayaçları yaygın kullanımı da, görevlerinin su hizmet çalışanları özenle yerine üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

  apartmanda suya sayacı nasıl ayarlanır

  benimsenen yasaya göre, tüm ev sahibi bir su ölçüm cihazları yüklemelisiniz. Tarihler sürekli kaydırılır, ama hepsi aynı er ya da geç onları konulur. sizin için bunu yapabilirsiniz kuruluşların iyi bir sayı vardır. Elbette bir ücret için. Bazı operasyonel kampanya teklif ücretsiz olarak yapmak ve hatta sayacı sunmaya hazırız için. Çok yüksek rakamlar - Tek boşluk gelenler su sayaçları güveniyor. en iyi şekilde, sen şirketin hizmetler için ödeme istemiyorsanız - elleriyle suya metre kurulumu çünkü.

  Su sayacı ile ne olabilir

  su sayacı artık gerekli olup olmadığını düşünmek gerekiyor - hepsi koymak zorundadırlar Buna göre bir yasa çıkardı. Ancak çoğu faydalıdır merak ediyorum. yazıldığından veya daha az olarak daire sayıda kişiye ev ise, sayaç karlı yükleme. diyelim ki, birisi ülkeye yaz için taşınmış, ya da orada tatilde olan, eğer Ayrıca, avantajlıdır. durum taban tabana zıt ise - canlı sayısını az dile, sen metrelik karlı değildir koydu. Ama bu kaçınamaz.

  Yalnızca kullanılır ne için ödeme

  Ne kadar büyük daimi ikamet ile ekonomi kampanyanıza ve ne yoğunlukta sen su kullanımı yönetiminde benimsenen hesaplama yöntemine bağlıdır olduğunu. Sen 30 en az% kurtaracak, ancak kurulumdan sonra ödemeler önemli ölçüde azalmıştır zaman dava açılmıştı. Evin genel ölçüm cihazı değer olup olmadığı, olabilir. Bu durumda, toplam tüketim okumaların aylıksonuçları sayaçları sahip olan kiracı çıkarılır ve kalan sayı reçete kişiye göre kalan daireler arasında bölünür. Genellikle sayaçları aslında reçete daha fazla insan yaşayanlar koymayın. Bu durumda, aylık kişi başına tüketim 8-10 ve küpler ve sıcak su ile ilgili soğuk olduğu kadar olabilir. Aslında, olsa bile, özellikle de soğuk ve sıcak 2 3 küp mertebesinde, kaydetme. anlamı gerçekten olacak şekilde yerleştirin.

  kendi başlarına ya da bir şirket aracılığıyla atmak?

  su sayacı montajı ilgili mevcut yasaya göre ev sahibine kaynaklanmaktadır. Yani, sen sayacı satın masrafları kendilerine ait yüklemeniz gerekir. Sundae su sayaçları su yarar temsilcilerini kurulmamış veya DEZA ücretsiz.

  Kendi kendine kurulum için prosedür

  su sayacı Öz yüklemesi mümkündür. Hiçbir itiraz olmamalı. Yalnızca kendi elleriyle her şeyi yapmak zorunda - ve sayaç ayarlamak için, ve sızdırmazlığına konut departmanı temsilcisini arayın. Size gerekenler:

  • sayaç alım ve gerekli tüm ayrıntıları;
  • (Bir üretim kampanyaya başvuran tarih ve saati atamak) yükseltici ve soğuk / sıcak suyu ödemeyi kabul;
  • sayaç yükleme su;
  • temsilci veya ellerde devreye olarak elde oplombirovki hareket için (farklı şekillerde farklı bölgelerde) Su Yardımcı DEZA çağrı;
  • EÇG'ye (seri numarası, perakendecinin damgası, fabrika kalibrasyon tarihi olmalıdır) hareket ve pasaport ölçüm cihazı ile gidip su sayacı kaydını koydu.

  Kendinden ayar sayacı su yasak değil

  Tüm kağıtlar Eğer tezgahın üzerine su için ödeme, bu kabul edilir, imzalayın, standart bir sözleşme doldurulacak kabul edilir.

  İyi bir şirket işe ve yapmaları gereken Nasıl

  ECD için bir liste almak veya kendi başlarına internette bulundu: Su sayacı montajı yapan bir şirket bulmak için iki yol vardır. Liste tam olarak firmaların lisanslı olacak ama besbelli değil tüm bu alanda çalışanlar. İnternette, aynı bir lisans durumunu kontrol etmek gereklidir. Bir kopyası bunların web sitesinde yayımlanır.

  Sonra, herhangi bir durumda, şirket size sona erecektir standart sözleşme okumalısınız. Bu hizmetlere tam kapsamlı kayıtlı olması gerekir. Birisi onun sayacı ödünç, birisi koyar, birileri onların parçaları ile geliyor, ev sahibi kişiye uygun olanı ile çalışan birini - Şartlar ve koşullar farklı olabilir. ve hizmetlerin listesinin bir kombinasyonuyla seçim yapmak.

  Çok fazla sorun olmadan, ama iyi para için

  Daha önce sözleşmede hizmet ve şirketinizle ilgili bir fıkra onsuz sayaçları koymak istemiyordu. Bugün, bu öğe etkin bir sayaç hizmet, çünkü yasadışı olduğunun tespit edilmesi gerekli değildir ve dil kayma olmamalıdır ve varsa, bunlar için ödemeden bu hizmetleri reddetme hakkına sahiptir.

  Eğer bazı kampanyalara seçerseniz, onlara bir istek bırakmalısınız. Orada iki seçenek vardır - kendi web sitesinde uygulamaları alarak bazı firmalar ve diğerleri ofisinde görmek ve bir sözleşme imzalamak tercih ederken bile, bunun için bir indirim sunabilir.

  İlk olarak, şirketin temsilcileri tesisatın yerini incelendiğinde

  Her durumda, ilk sık iletişimin bir fotoğrafı yapmasını, kampanyanın (eğer varış tarihi ve saati katılıyorum) temsilcisi, "faaliyet alanını" inceler ölçümler yaparak boruların durumunu değerlendirir gelir. Sipariş bir karşı kablolama şemasını geliştirmek ve hızlı bir şekilde toplamak edebilmek için tüm bu gereklidir. Sonra arayıp su sayacı üzerinde tarih ve saat ayarını belirtmek gerekir. Bu konuşmadan, bir üretim kampanyaya yükselticiler kesmek için kabul eder kim olduğunu bulmak gerekiyor. Normal şirket satın alındı.

  Kurulum su temsilcileri kampanyası sayaçları

  kampanyası (bazen iki) temsilcisi gelmek tayin zamanda, işi yapmak. Fikir onlar koymak için nasıl ve ne kabul etmenizi başvurmanız gerektiğini, ancak bu her zaman gerçekleşmez. işin tamamlanması (genellikle yaklaşık 2 saat sürer) üzerine, onlar size tamamlama sertifikası ve fabrika ölçüm numaralarını yazılı olduğu özel bir kağıt verin. Sonra (farklı bölgeler farklı organizasyonlar yapan olarak) oplombirovki sayaç için temsili govodokanala veya DEZA aramak zorunda. sayaçları ücretsiz hizmet Dolum, sadece kabul etmek zamanı olacaktır.

  Su profesyonelleri için normal durum sayacı montaj borularda yaklaşık 2 saat sürer

  Yükleme sırasında size verilen hareket, başlangıç ​​sayaç okuma (enstrüman fabrikada kalibre edilir çünkü onlar, sıfırdan farklıdır) üstlenir. Bu hareket ile, örgütün lisans ve ECD gidin, su sayacı pasaport fotokopisi, standart bir sözleşme imzalamak.

  Sen gerçek tüketimine aylık veri iletimi gerekecektir. Prosedürün farklı bölgelerde farklı şekillerde, ama çoğunlukla çeşitli şekillerde uygulanmaktadır:

  • yırtık ve özel kutularda batırılmış yapraklarından aboneden kitaplarla dolu;
  • Site vodopostavlyayuschey organizasyonu üzerinde kişisel hesabınızdaki verileri bırakın;
  • örgütün özel adresin ifadesini içeren e-postalar gönderin.

  Orada başka yolları olabilir - her su yarar veya AKD onları kendisi geliştirir. çeşitli yolları varsa sizin için daha kolay olanı seçin.

  su sayacı Göstergeler e-postada, kampanya web sitesinde peredavit edilebilir veya gözyaşı kvitochki özel kutuya indirdi

  şirket aracılığıyla İster metre yükleyerek olacak ya ellerinizle, doğru devreyi bakmayı bilmek gerekir - sürecinin kontrolü son derece arzu edilir.

  Nerede ve nasıl yerleştirileceğini: yeri seçimini su sayacı için

  sıhhi tesisat armatürleri ilk dalı için düz bir bölümündeki yükseltici hemen sonra miktardır. Sadece yatay konumda mümkün kurulum olan su metre dikey yükleme ile bir model yoktur, vardır. Bir yatay cihazın doğruluk o daha az olduğu kabul edilir dikey değil aslında daha yüksektir olduğunu akılda tutmak gerekir. Yani bu koymak için bir yol bulmak arzu edilir "yalan".

  yatay yönde su sayaçları montajı istendiği

  Neden ve hangi düzeni olmalıdır

  Standart su sayacı montajı şeması aşağıdaki gibidir:

  • yükseltici uzanan boru küresel vana vidalanır ile,
  • Kaba filtre koymak,
  • sayaç;
  • ayrıca kablo.

  elementlerin minimum miktarda su sayacı montajı

  her bir elemanın gerekenler ile ilgili Şimdi daha.

  vb mikser temiz filtre değiştirme sayacı düzeltmek için - Top musluk gerekirse su kesmek gerekir varlığı zorunlu olduğu için. o vanayı açmak için uygun olacak şekilde olmalıdır koymak.

  Ön filtreleme Suda olan büyük partikülleri yakalar. Kaldırma indirdik o kadar konulmalıdır. Aksi takdirde, hızla tıkalı hale gelecektir.

  Tüm bu unsurlar genellikle dahili bir dişe sahiptir. Bu da onların sık sık "kollu" olarak anılır bağlayan unsurları kullanarak, bağlamak için birbirine bağlanabilir. Bunlar her iki bir dış diş kısmı ve küçük bir yassı tüpler (bazı düzenlemelerde, genellikle yalnızca birkaç milimetre) ile sahiptir. bu araçları kullanmak ve hepsi birbirine bağlı.

  Çoğu zaman, sayaç sonra valf geri konur. Ancak, su yokluğunda ters yönde değil ayrıştırmak için gereklidir. aynı zamanda kararsız bir basınç varlığında kanıt artışı ortadan kaldırır.

  onu keser ve iki daha hoş olmayan durumlar: ve başka bir kanaldan soğuk su akmaz. Bu ucuz mikserler ile, duş (tuvalet veya bide üzerine) yükselticisindeki birisi hijyenik duş yüklü olur. Bu valfler temin edilmez ve bu taşma mümkündür edin.

  Şema çek valf

  Soğuk su basınçlı sıcak daha büyük ise, daha sonra soğuk su, sıcak su sıcaklığını azaltır ve ters durumda musluk soğuk su, sıcak gidebilir. çek valf ve soğuk ve sıcak su tesisat, istenen, ancak zorunlu değildir çünkü.

  her iki tarafta kapama vanaları Şema su sayacı montaj

  Bazen çekvalf sonra başka kapama valfini koymak önerilir. metre kaldırma veya dairede bir borudan aynı procleaning filtre suya zemine boşalmaması zaman gereklidir. Prensip olarak, kabı ile değiştirmek mümkündür, ama bu her zaman mümkün değildir. değil en keyifli bir deneyim - Su yerden toplamak, 6 litre ilgili borular sıradan bir dairede olduğunu. Ama bu bağlayıcı unsur sahibinin isteği üzerine yerleştirilen veya edilmez.

  Şema basınç azaltıcı

  bir basınç düşürücü - ayarlanabilir bir cihaz yoktur. Tüm ev aletleri ve musluklar / musluk "hayat" uzatarak, sistemdeki basıncı dengeler. kaba filtre sonra yerleştirilir. Değil ucuz şey, ama çok faydalıdır.

  Bir sayacını satın almadan zaman pasaportlarına numara su sayacı üzerinde damgalı numarasıyla uyumlu olduğundan emin olmak gerekir. Alet ayrıca sertifikalı edildiğini belirten bir işaret olmalıdır. pasaport tarih fabrika kalibrasyonu ile damgalanmış olmalıdır. "Taze" veri, daha iyi - Eğer kurulumdan önce güvenmek yapmayacağını daha muhtemel. Başka önemli ayrıntı - baskı satışı kaydını saklayın. Sayacın arızalanması durumunda size bir değiştirme talebinde mümkün olacak hangi bir sertifika verilecektir.

  AB ve Rus sertifikasyon İşaretler

  Eğer daha uzun aslında cihazı taşımak zorunda olmayacak - Aynı zamanda fabrika kalibrasyon tarihi "taze" olduğunu çok arzu edilir.

  hatlarında basınç gülme - su için metre kurarken tüm dişli bağlantılar izole edilmelidir. Bu amaçla, keten preroll veya fum-bant için. Eğer bir sarmayı kullanıyorsanız, iş parçacığı üzerinde sarma, ambalaj macunu yağlamak için arzu edilir - çalışmayı daha kolay olacaktır. Foum Yem gres o esnektir, ihtiyacı yoktur.

  Önemli bir nokta: bağlantılarını sıkarken, aşırı güç kullanmayın - daha sonra kaçak bağlantı yol açabilir mikro-çatlakların, görünebilir.

  yükselticisi çıkarılması çelik boru sizi iseniz, kaynak gerekecek ya da Bulgar şimdi parçayı gereksiz kesmek için. (Değilse) ayrıca borunun ucuna geçirilir edilmelidir - kapama vanası bağlamak mümkün olacaktır tek yolu. ihtiyaç ya da geçiş takma veya diş - Ters tarafta aynı durumdur.

  montajı sırasında tüm parçalar konut her bir ok olduğunu vurgulamak istiyoruz. o su dökmeye hangi yöne hala çünkü, küresel vana dışında olamaz. doğru ayarlanmış ise de, diğer yönde Düğmeyi döndürmek için gerekli, ancak ölümcül değildir. sayaç filtresi, çek valf ve redüktör - - kritik akış yönünde diğer cihazlar için. Suyun akış ok oluyor böylece nedenle, montaj sırasında maruz bırakmaktadır. Bu gerçekten önemli.

  Listelenen vücut parçaları muhtemelen en ucuz ve muhtemelen düşük kaliteli öğesi önünüzde, orada ok edin. Mümkünse, bu, bu kendi akış yönünü döner değilse, normal yerine daha iyidir, yapı nerede akışını taşımak için anlamak için düşünülebilir.

  akış yönü ve önceden işaretlemesi yapmak

  Gördüğünüz gibi, kendi elleriyle su metre tesisat gerçek, ama özellikleri oldukça vardır. Ve başka bir şey: Eğer yükselticiler devre dışı bırakma konusunda bir anlaşmaya varmak zaman, iki saat değil sormak ve tercihen dört. Ve nasıl ve düşünmek, çile olmadan tüm ön monte uzunluğunu ölçmek sen kaynaklı kesilmiş çizdiğiniz tüm konaklama, (kanal polipropilen ise) vb istinat klipler koymak nerede Genel olarak, çoğu eğitim geçirirler. Bu durumda, su sayaçları için bağımsız kurulum en az güçlük ile düzenledi.

  Artyom, konut ofisine gittim - Ana su sayacı montajı, hatta vmunitsipalnom konut ödenir söyledi.

  nerede sayaçları yerleştirmek için nasıl ve Artem Victor ben Hruschev süredir

  hareket ve oplombirovki sayaçlar bunu oplatu.Zakonno vermekten Yüklü su sayaçları samostoyatelno.ZhEK tebuet?

  Merhaba! su sayaçları yükleme istemi? Sadece davulda borunun banyo mal parça halinde, mutfakta duvara musluklar komşulardan 1962 godapostroyki.vse kalkanlar, ve banyosundaki Daire 3 katlı ev boru dışında pratikte ise, nerede sayaç koymak için plastikten yapılmış iki boru ve vana içerir hiçbir şekilde değiştirmez do hamam mümkün değildir

  Ne yazık ki, bu düzen bir sayaç koyamazsınız. Daha ziyade, girişlerin her biri koymak için gerekli olacak, ve pahalıdır.

  Tüm bağlantı fıstığı ile sayaç yükselticisi ve duvar arasında sığamaz gerçeği bir sorun, bu alev fındık olmadan yükselticiden gelen yasal Ventel doğrudan Orada vidalanabilir edilir?

  Olası. Neden olmasın. Sadece fındık kullanışlı kap için.

  nasıl teslim etmek ve mühür: su sayacı montajı için kurallar ve prosedürler

  Sıcak ve soğuk su sakinlerinin tüketiminin bireysel ve ortak ev ölçüm montajı önemli ölçüde konut ve toplumsal hizmetlerin maliyetini düşürebilir. Bu yaklaşımla, çünkü tasarruf makbuzunda belirtilen toplam değeri bağlı olacaktır metreküp sayısının, suyun akılcı kullanımı orada anlam edilir. su sayaçları ve su hizmetlerinin yaygın kullanımı bu suyun basit tüketicilerin yıpranmış ağların operasyondan kayıplarının kontrolsüz kopyalama imkansız hale geldikçe, işçileri disiplinli. geliştirilen bölgelerde ölçüm ekipmanı verilerinin kurulumda yanı sıra yüklü su sayaçları hizmetine girdiği sırasına yapan kuruluşlar için gereklilikler yer su sayacı kuralları kurulumu,. Eğer kendi elleriyle ölçüm cihazlarının montajını yapmak istiyorsanız, o zaman bu danışın kim Sundae su sayaçları, kendini montaj imkanı.

  videonun Sunan aşağıda şahsen böyle ekipmanın montajı özelliklerini anlamak için karar olanlara ilgi olacaktır. Video ustası kendi başlarına su sayaçları yükleme hakkında ayrıntılı bilgi verir.

  Nasıl bir borudaki su metre iç metnini hazırlamak için?

  Bu su ölçeri kurmadan önce, kaba filtre bağlı olmalıdır. Bu cihaz, birim zaman ömrünü kısaltabilir büyük çöp parçacıkları giren su sayacı mekanizmasını korur.

  Yanı sıra, su sayacı filtreden açma ifadesine karşı bir koruma olarak işlev gören, bir çek valf bağlanmalıdır. çek valf ödeme dikkat varlığı su kanalına müfettişleri ve bu sıhhi cihaz olmadan faaliyete cihazı almazlar.

  Birlikte karşı okumaların açılmasını önler su sayacı ayarlanır kaba su arıtma filtre ve bir kontrol vanası ile

  Birlikte borular ve diğer su sistem elemanlarının zarar vermeden grubu somunlu gitmek gerekir sayacında (American), izin gerekli kaldır halinde ölçme cihazı ile. bir çek valf ve bir bant veya çekme fum tarafından temin edilen bir filtre ile sızdırmazlık bileşiği somunu.

  Bu su miktarını muhasebe biriminde kendi kendine birleşmesine, her komponent üreticisi yerleştirilen okların yönünü takip etmek zorundadır. oklar şeklinde etiketler su ölçme cihazı içinden akması gereken yönü gösterir. arka yüzü (ok kuyruk) - check valfine, oklar keskin ucu ile taşınan filtre Amerikan vidalanarak.

  Filtrenin montajında ​​okların yönüne ters ise, vana ve su sayacını kontrol edip, ölçüm cihazı kapatmak için mümkün olmayacaktır. Temsili bir su programı her bir birim hücrenin yükleme doğrular

  su sayacı üreticisi olarak da suyun doğru yönde bir ok gösterir. Bu etiketi yok sayarsanız cihazın doğru çalışması garanti edilemez. Genellikle su sayacı tasarımına bağlı olarak sıhhi tesisat su beslemesini durdurabilir. alet üzerinde ok, kapatma vanası yönünü, yükseltici içinde gömülü su yönlendirmek için gereklidir. Talimatlar, imalatçı su sayacı uygulanan su sayacı su sistemine bağlantı devresini gösterir. kendinden montaj ile bu önerileri dikkate almak.

  Nasıl su boru sisteminde sayaç kurulumunu gerçekleştirmek için?

  Polipropilen ya da plastik borulardan akan su elleri, su sayacı yükleme için en kolay yolu. Polipropilen kolayca özel bir alet veya sıradan bir mutfak bıçağı ile kesilir. Bileşik polipropilen boru hattı elemanları olan kullanım teknolojisi oldukça basit, kompakt havya, kullanılarak gerçekleştirilir. Kurulum aşağıdaki sıraya göre yapılır:

  • Önceden monte musluk su sayacı birimini çalıştırmak için bağlantı kapalı boru ve kesikler kesin. Yoğunluk bant veya çekme fum sarma ait bir bileşik sağlanır.
  • çiftleşme parçacığı tam yerini ölçümünü başlatmak için musluk büyük sayaç bağlanmak için Ameliyattan sonra.
  • kesim sonunda aşırı boru ve kesme iplik ya da özel bir bağlantı elemanını gerekmektedir. Bileşik polipropilen parça lehimleme ile gerçekleştirilir.
  • Daha sonra, su sayacı monte çek valf ayrılır ve American, hazırlanmış dişi üzerine vidalanan ile vidalanır.
  • hesap cihazı ile indirgenmiş bileşik somunu (American) eklenmiştir.
  • Vanayı aç yükselticiden dairenin su temin sistemini keserek ve tüm dişli bağlantıların kurulumu sırasında yürütülen sıkılığını kontrol edin.
  • sızıntı yokluğunda su sayacı montajı başarılı olduğunu varsayılabilir.
  • Bu nesne ve conta sayacı için uygulama gelmesi denetçisi su kanalı, kalır.

  Kesme boru dişli edildiği bir testere ve makine, gerek gibi bir metal su borusu içine su kenar cihazı ölçüm çalışmaları çok daha zor oldu.

  Yükleme için Şirket seçim kriterleri

  Yükleme uygulaması uzman şirket işleri de dahil etmek planlıyorsanız, o zaman ciddi yüklenicilerin seçimi düşünün. Şirketin ciddiyet diyor ki:

  • gerekli ekipman ile organizasyonun personel ve ekipmanın profesyonelliği garanti bu tip iş için bir lisans;
  • garanti süresi içinde arızalanması durumunda yüklü ekipmanları ve serbest onarım (yedek) müşteri garanti hizmeti veren;
  • işin (kurulum için bir sözleşme, kabul belgesinin) dokümantasyonu Cihaz kaydı ve kayıt yanı sıra satış sonrası hizmet kolaylaştırmak için.

  şirket su tüketimi ölçüm işlemlerinin kurulumu için lisans prosedürü geçti, doğru su sayaçlarının kurulum ve kullanım için uygunlukları bakımından sözleşme altında sorumludur. Uzmanlar şirketin bütün iş tamamlandığı uygun bir su sayacı geliştirdi diyagramı kuracaktır. Liste kanıtlanmış şirketleri tek bir müşteri yönetimi (DES) alabilir.

  profesyoneller atıfta bulunulduğunda su sayaçları koymak nasıl üzerinde bulmaca gerekmez. Uzmanlar hızlı ve düzenleyici otoritelerin gereklerine uygun olarak her şeyi yapıyoruz.

  Hangi belgeler ellerinde olmalıdır?

  Yükleme tamamlandıktan sonra, su sayacı kabul monte su ölçüm ünitesinin üç taraf düzenlenir.

  Bu belge metre, kurulum tarihinden su kullanıcıları veri yükleme şirket ve Deza temsilcilerinin seri numaralarını belirtir. Yasa tüm taraflarca imzalanır. olmalıdır ikamet eylemi ek olarak:

  • bir su sayacı üzerinde ürün veri, burada, başlangıç ​​değeri belirtilen akışı ve montaj ve işletmeye alma tarihi;
  • cihazın sonraki test tarih içeren bir su sayacı, doğrulanması belgesi (4-6 yıl içinde gerçekleştirilen müteakip doğrulama modeline bağlı olarak);

  enstrümanın doğrulama sökülmüş ve özel bir şirkete alınır yürütmek. Bu çalışma ölçüm cihazlarının servis yürütecek ve doğrulama açısından uygunluğunu denetlemek üzere şirketin kurulumu, emanet edilebilir.

  Yani su sayaçları yükleme seyir ilgili. bölgelerin politikasına bağlı olarak açıklanan mekanizmadan küçük sapmalar olabilir. lisanslıdır Uzman şirketler, ölçme donanımı yerleştiriliyor güçlük sizi kurtaracak. Bu durumda, tüm bu şirketin işleri için tutan düşünüyorum, çünkü su sayaçları mühürlemek için nasıl düşünmek gerekmez.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

  adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); İyi günler. Kararsız çalışan Otomatik kazan AOGV 11.

  adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Bu yıl ülkeye taşındı.

  adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Birkaç gün önce ben birkaç hasarlı çatı keşfetti.

  iletişim oluşturma hakkında İnternet ansiklopedisi

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  35 − = 28