Kukuletadan ızgarayı yıkamak için nasıl

Nasıl Evde yağ kaputu temizlemek için?

Evinizin bir başlık varsa son kez onun kubbe altında görünüyordu ya saflık filtresi için işaretlendiğinde, sen düşünmek gerekir. Bu birkaç ay önce, ya da sadece bunu yapacak yaparsanız, müthiş bir görünümdür gerçeği hazırlanmalıdır. ekstresi filtre böylece işlerini düzgün yapan bir yağ toplama, duman ve kokular gibi davranır, bu ekipmanın hiçbir zaman yoğun operasyonda kirli.

Filtrenin Yüzeyde, çamura oldukça kalın bir tabaka görebilirsiniz. Zamanla filtre kullanımı verimsiz olurdu böyle bir ölçüde kirlenebilir. Bunu önlemek için, periyodik olarak temizlenmelidir. Evde çalışma ile başa çıkabilir. Eğer yağ kaputu temizlemek için nasıl merak ediyorsanız, bu tür çalışmalar en az bir kez çeyrek yapılmalıdır bilmeli. Sık sık yemek aldıklarında ayda bir tekrarlanabilir.

Kaputu temizlenmesi hazırlık çalışmaları ile başlar. Bunu yapmak için, cihaz bağlantısı kesildi ve demonte edilir. Önce ekipman için kullanma kılavuzunu okumalıdır. Eğer temizlik başlamadan önce, levhanın üstünde bulunan kapak, ortadan kaldırmak için gereklidir. mandallar devre dışıdır Bu amaçla, sadece dilimlerinin öğe sonra çıkarılabilir.

Daha sonra, filtre çıkarın ve başlıktan gelen çıkış bağlayan boru çıkarın. Aynı zamanda yağ temizlemek olacaktır. Sonra yine ve hava filtresini kaldırabilirsiniz. kirletici maddelerin varlığı kontrol ve konut ekipmanı gerekir.

Eğer yağ kaputu temizlemek için nasıl soru yükseltirseniz, sen filtreler banyosunda yıkanabilir biliyoruz bulaşık için bir temizleme solüsyonu onları ıslatın gerekir. Hava filtresinin gelince, o zaman temizlenmesine gerek yoktur. Bu konuda bilgi almak için, her zaman kılavuzunda bulabilirsiniz.

Kaputun yüzeyi iyice temizlenmelidir. Bu, tipik olarak, standart deterjan ve bir sünger kullanır. bileşim, nemlendirmek ve cihazın yüzeyi temizlemek için gerekli olan araçları 1 sünger ila 4 arasında bir oranı kullanılarak, su içinde seyreltilmelidir. taban temizleme kuru sildi sonra bu bosanmalarimi kalmaz. Biz bir filtre söz edildiğinde, yukarıdaki temizlik o yolları Bunu yapmanın nedeni çok var, deneme mümkündür.

Eğer yağ kaput yıkamak için önce uygun yöntemlerin kullanılması da yer edecektir teknolojiyi seçmek gerekir. En popüler seçenek bulaşık için kullanılan yağ çözücü maddeler olacaktır. Filtre bileşim içinde ıslatılır ve daha sonra son aşamada kaynar su dökün, bir fırça ya da süngerle silinebilir. etki kontaminasyonu oldukça taze olması durumunda elde edilecektir.

Filtre bir soda çözeltisi kullanılarak temizlenebilir. Bu yaklaşım en güvenli, basit ve mümkün olduğunca verimli aynı zamanda. Oldukça sık, hostes yağ kaputu yıkamak için nasıl merak ediyor. Bunu yapmak için, büyük bir pot almak suyla doldurup ateşe koyun.

En kısa sürede su kaynar gibi o 1 fincan tutarında onun soda uykuya olmalıdır. tüm soda altta olduğunda, iyi bir karıştırdığınızdan ve pan filtre ızgarası koymak gerekir. kirlenme yola olmaz kadar eleman, yarım saat kaynatılmış olmalıdır. kap yeterince büyük ise, o zaman işlem bir filtre dönerek tekrar edilebilir. Son aşamada tavayı yıkamak gerekir.

petrol filtreyi temizleyin, deterjanı kullanabilirsiniz. Bu mükemmel 72 bileşimi yüzdesi için. gerçekleştirmek için çalışma 0.5 parçaları, sıcak su ve mala gerekli. sıcak su içinde eritilebilir, böylece bir kalıp sabun, sürülür. Tesis sünger nemlendirilir. Bu kaput ve filtrenin yüzeyini temizlemek gerekir. bu eski kir itibaren kurtulmak metal kazıyıcı alacak.

sirke temelinde hazırlanan bir araç olabilir evde kullanın. Araçlar güvenli kabul edilemez, çünkü onunla dikkatli olmak önemlidir. lastik eldiven kullanmalıdır korumak için. Temizleme bezi için asit ıslatılabilir, kullanılır. Kirlenmiş yerler yüzeyi dikkatlice ıslatma, temizleme gerekmektedir.

kir oldukça etkileyici olmadığını Sirke en fazla 7 dakika bazında bırakılır, 12 dakikaya süreyi uzatmak mümkündür. Seyreltilmemiş asetik asit, uzun kirlenme için de kullanılabilir. noktalar son zamanlarda ortaya ise, suda çözelti 1 ila 2 arasında bir oranda pişirilmesi için kullanın.

sitrik asit kullanımı ve tüpler temizleme araçları

Eğer çok mutfak gres kaputu yıkamak ne merak varsa, limon suyu kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, soyulmuş ve ikiye iki meyve hazırlar. Yüzey davlumbaz hamuru soyma gerekir. Baz 10 dakika boyunca bırakıldı, o zaman yumuşak, nemli bir bezle kiri kaldırabilir.

şişman egzoz oldukça etkileyici bir katman olan oluşur Eğer olumlu bir sonuç alana kadar prosedür, birkaç kez tekrarlanabilir. Hala mutfakta davlumbaz yağ yıkamak ne bilmiyorsanız, boru hattının temizlenmesi için araçların kullanımını gerektirir radikal yöntemi kullanmak mümkündür. Ancak uzmanlar çok sık bu teknolojiyi kullanmak tavsiye etmiyoruz. Kaputun birkaç kez tüm ömrü boyunca, bu yönteme başvurabilir.

Filtre uzun süre temizlenir ve yağ iyice onun hücresinde sokulup değilse Ancak, o zaman bu yöntem size yardımcı olacaktır. temizlik yağmur boruları paslanmaz çelik kabı ihtiyaç için eklenmesi anlamına gelmektedir. Eh, mutfak paslanmaz çelik lavabo eğer.

Araçlar talimatlarına göre hazırlanmalıdır. Bu, kapalı bir kabuk içerisine döküldü ve daha sonra filtre yerleştirilir, eldiven giymek unutmayın. Daha sonra ızgara sadece birkaç kez akan su altında durulayın gerekir, bir tepki görürsünüz. Bu yöntem, metalik elementlerin agresif hareket edebilir bir alkali kullanır.

Ne kadar sıklıkla kaputu temizlemek gerekir

Bazı ev kadınları Eğer kaput ve bileşenleri temiz tutmalısınız ne sıklıkta merak ediyor. Her şey pişirmek ne sıklıkta bağlıdır. soba her gün açıksa, kaput her üç ayda bir temizlenmelidir. Aksi takdirde için her altı ayda yeterli olacaktır. Ancak, daha sık temizleme işlemleri uzun nokta sıkıca yiyor gibi bu metal örgü özellikle doğrudur, yağ tabakaları ile başa çıkmak için daha kolay sağlayacaktır.

nasıl yağ egzoz ızgarasını temizlemek merak ediyorsanız, bulaşık makinesinde koyabilirsiniz, aynı anda sıcaklık düzeyde olmalıdır. için olması gereken bir yumuşak temizleme maddesi kullan. el ızgara temizlemek için seçerseniz, daha önce ılık suda çözünmüş konvansiyonel temizlik maddeleri, kullanmak için yeterli olacaktır.

Alternatif olarak, çizim için temizleme elemanları su içinde sabun ve soda çözeltisi hareket edebilir. Kaynadıktan sonra kafes daha kolay olacaktır yağ onu temizlemek. Bu işlem, tipik olarak 5 ila 10 dakika arasında sürer. diğer tarafta ızgara dönerek, prosedür tekrar edilmelidir. Ama bitmiyor. İşlemden sonra kalan bir çözelti ile ıslatılmış ızgarası kaynama işleminin tamamlanmasından sonra.

Bunun yerine tencere büyük bir kase kullanabilirsiniz. ızgara birkaç saat bırakılır, tek yol bu eski kiri mümkün olacak. Bunun Aracı fırça veya bez gibi hareket edebilir, ancak parça kendisi zarar vermemeye çalışırız önemlidir. Bazen uzun ıslatma ve kaynama durumda güvenilir ve güvenilir ajandır amonyak kullanmak mümkündür, yeterli değildir.

Senden önce evde yağ kaputu temizlemek konusunda bir soru varsa, o zaman alkol yarım fincan daha önce bir maske ya da solunum giyen su 3.5 litre seyreltilmiş edilmelidir. Eğer bu işleri yürütmek için plan odasında, pencere açmak için gereklidir. Sıcak çözelti filtre yerleştirilmiş ve bir kaç saat için bırakılmıştır. kir uzaklaşmaya başlar, bir fırça ile kaldırılır, fakat etki yoğunluğu bileşenlerine zarar görmesine neden olabilir olmamalıdır. son aşamada filtre kuru bir bezle silinir.

Eğer çok yağ kaputu yıkamak ne düşünüyorsun sahipleri arasında ise, size iyi hizmet verecek el altında gelir. Başka bir yöntem, ağartma işlemi yaptığında, filtre alanında, ama aynı zamanda gövde alanında değil, kir kurtulmak yardımcı olur. Su ile ıslatılmalıdır Kirlenmiş basamakla başlar ve sonra beyaz bir arka plan üzerinde koymak için, bu diş fırçası kullanmak en iyisidir. 10 dakika sonra, ölçek aracı ve kalıntıları bir sünger ile çıkarılır ve elemanlar akan su altında durulanır.

Tabii ki, davlumbaz filtresi yağı temizlemek için bilmek önemlidir. Eğer beyaz eşya bakım kurallarını takip Ama eğer böyle kirliliği önlenebilir. pişirme yüzeyi yağ püskürtme cihazı sonra her bir bez ile temizlenebilir. yürütmek için böyle işler çok zor olmayacaktır kaput için hangi bakım ile sağ temizleyici, seçim olmalıdır.

soba gerekli aletleri olmadığı zaman, gaz dahil edilmemelidir, ek olarak, ekstraksiyon temizleme bu şebeke kapatıldıktan sonra gerçekleştirilmelidir. aksi takdirde cihaz şişman çok daha erken beklenenden daha tabakasının görünümünü o tetik çok yakın yerleştirilebilir çünkü davlumbaz montaj, profesyoneller güvenmeliyiz.

Önünüzdeki görev ile karşılaşıldığında, petrol mutfak davlumbaz yıkamak için nasıl Eğer buhar etkisini kullanabilirsiniz. Bir su ile önceden doldurulmuş olduğu bir buharlı temizleyici, gerekir. Bir sonraki adımda cihaz ağına dahil edilir ve daha sonra sadece elle yönetilecek. özel bezler ve memeleri ile birlikte gelir buharlı temizleyiciler model vardır. Bunlar temizlik kaputu ile yardımcı olacaktır.

şişman soda kaputu yıkamak için nasıl: temizlik bakmak dan, zihninde ortaya en yaygın sorulardan arasında, birini ayırmak için mümkündür. Bunun için, toz suda çözülmez, ancak kirlenen yüzeyi de silerek temizleyin. Bununla birlikte, zımpara parçacıklarının alt tabakaya zarar vermediğinden emin olmak önemlidir.

Yüzeye soda sürüldükten sonra, bir sünger veya yumuşak bez kullanarak suyla yıkayabilirsiniz. Şimdi, kaputun yağdan çabucak çıkarılmasını bilirsiniz. Olumlu bir sonuç elde etmek için, kompleksde birkaç araç kullanabilirsiniz veya hangi teknolojinin diğerlerinden daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Mutfakta yağdan etkili bir şekilde nasıl temizlenir

Mutfak davlumbazları - teknolojinin önemli bir unsuru olup yemek pişirmek ve yemek için rahat bir ortam yaratmak. Filtrenin ve ızgaranın zamansız olarak temizlenmesi, ünitenin verimliliğini düşürür ve böylece mutfaktaki kurum kurumasına izin verir. Hoş olmayan kokuları ortadan kaldıran ve kurumuş oluşumunu önleyen bir egzoz kapağı periyodik olarak temizlenmelidir. Temizleme teknolojisinin kirlenmesinin ilk faktörleri, çalışma düzeninde gürültünün artması ve verimliliğin azalmasıdır. Kapağı, deterjanlı bir süngerle dışarıdan temizlenemese bile nasıl temizleyeceksiniz? Emme etkisinin varlığı buharlaştırma parçacıklarını agrega yüzeyine çekerek cihaz üzerinde yapışkan bir gres kaplaması oluşturur.

Temizlik için hazırlık önlemleri

Tencere davlumbazını temizlemek çok zaman alan bir işlemdir. Yıkamadan önce tamamen sökülmelidir. Ancak bu süreçte en zor olan şey, örgü ve filtrenin kurum ve kirden doğrudan temizlenmesidir. Hangisine bağlı olarak malzeme Gövde ve parçalar yapılır, özel bir temizlik maddesi seçilir. Hangi araç kullanılmalıdır genellikle cihazın talimatlarında belirtilmiştir. Yanlış kullanılmış bir deterjan, ünitenin bileşenlerine zarar verebilir. Bu nedenle mutfaktaki davlumbazın nasıl doğru bir şekilde temizleneceğini bilmek çok önemlidir.

Temizlemeye başlamadan önce birkaç adım atmanız gerekir:

 • Üreticinin talimatlarının detaylı incelenmesi ve spesifik detayları temizleme önerileri;
 • Yapının sökülebilir bölümlerinin geri tepmesini incelemek;
 • ekipmanı şebekeden ayırın;
 • sökülmesi ve sökülmesi, teknik dokümantasyonda sürecin tanımlamasına göre gerçekleştirilir - bu, detayları kaybetmemesine ve onları geri doğru katlamasına izin verir.

Mutfakta davlumbazın nasıl yıkandığını bilmek isterseniz, aşağıdaki standart işlem yöntemlerini uygulayın:

 1. Mahfazanın üst yüzeyini çıkarın.
 2. özüt net, dahili temizleme sistemini kapatarak.
 3. Tüm parçalar ve kelepçe ayrı bir kapta sabunlu bir solüsyon ile ıslatılması ve emilmesi gerekir, çünkü bunlar aynı zamanda kalın bir kaplamaya sahip olacaklardır.
 4. çekim filtre.
 5. Havalandırmaya neden olan boruyu sökün, kirli havayı çıkarın.

Cihazı söküp tüm kirli parçaları çıkardıktan sonra kaputu yağdan yıkayıp dış kabuk da dahil olmak üzere tüm parçaları işleyebilir.

Mutfak egzoz kapağını temizleme yöntemleri

Mutfakta herhangi bir kaputun yağından temizlenmenin en uygun ve etkili yolu ev ilaçlarıdır. Kapağı çok yoğun bir şekilde kullanmazsan nasıl temizleyebilirim ve yemek pişirme süreci duruma göre meydana gelir? Temizleme aralığı, normal bulaşık deterjanı ve sünger ile 6 ay olabilir. Sabun çözeltisinin tüm parçaları ve bir hava filtresi yıkanacaktır. Ancak temizlemeden önce, yıkanacağından, değiştirilmediğinden emin olmaya değer.

Kirin daha kolay ve hızlı ayrılmasını sağlamak için üç ayda bir temizlemeniz gerekir.

Izgarada kalın bir yağlı kir tabakası olan yapışkan bir kaplamanın oluşumunda, daha güçlü araçlara ihtiyaç duyulacaktır. Ocak davlumbazını temizleme seçenekleri aşağıdaki gibi olabilir.

Soda ile temizleme

Örgü temizlemenin en hızlı, en güvenli ve en ucuz yolu. Prosedür, aşağıdaki adımları içerir:

 1. Bulabileceğiniz bir konteyner seçme ızgaraya kaynatmak büyüklüğüne bağlı olarak çözelti içinde. Büyükse ve herhangi bir tepsiye sığmazsa genişliğine sığacak aletleri alabilir ve sırayla her iki taraftan da temizleyebilirsiniz.
 2. Soda solüsyonunun hazırlanması: 0,5 yemek kaşığı. 3 litre suda seyreltilmiş soda.
 3. Temizlik işlemi, kontaminasyon derecesine bağlı olarak 20-30 dakika sürer.

Kaynayan soda çözeltisinde, herhangi bir kaynaktan gelen parçacıklar, yapı çizilmeden ayrılır.

Kirlenme uzun sürerse ve soda çözeltisinde kaynarken kirleticiler kaldıysa, ızgara kaputlarını amonyakla yıkayabilirsiniz. Bu amaçlar için, 0,5 yemek kaşığı. alkol, 3.5 litre sıcak suda seyreltilir. Amonyakın sahip olduğu göz önüne alındığında keskin koku, Mukoza zarını yakmamak için prosedürü maskede daha iyi yapın ve pencereyi de açın. Islatma süreci 1-1.5 saat sürer, bundan sonra ağ, akan suyun altında yıkanabilir ve bir havlu veya peçete ile boşaltılabilir.

Temizleme için amonyak alkolü

Bir sabun solüsyonunun kullanılması, ekstraktın yağdan kaba bir şekilde temizlenmesini gerektirir, çünkü bu amaçlar için sünger fazla yardımcı olmaz. Burada plastik ya da metal lazım kazıyıcı. Çözümü hazırlamak için, her zamanki% 72 çamaşır sabunu sıcak suya 3 litre suya 0.5 pay konsantrasyonda çözülmesi gerekir. Küçük parçalar bile kaynatılabilir ve ızgarayı rendeleyin ve işleme işlemine devam edin.

Başlıktan yağlı bir ızgaranın nasıl temizleneceğini bilmiyorsanız, bu yöntemi deneyin: asetik asit işlemi ayrıca yapışkan kirlerin alınmasında etkili bir araçtır. Kokusu aşındırıcıdır, bu nedenle temiz hava bulunmalıdır. Sirke batırılmış süngerler tüm öğeleri ovuşturdu. Kirleticilerin ayrılması 7-10 dakika sürer. Asitli çözeltiyle işlemden sonra parçalar akan suda yıkanmalıdır.

Zayıf topraklarda limon kullanılabilir, asetik asit durumunda olduğu gibi limon da kullanılabilir yağ partiküllerini parçalamak. Kiri de çeken limon kapağı ile çok etkili bir şekilde kurumuştur ve kurumuştur. Limon suyu yerine 2-3 çorba kaşığı oranında çözünmüş sitrik asit kullanabilirsiniz. 1 litre su için.

Bu yöntem, kaputun temizlenmesi uzun süre yapılmadığında, uzun vadeli yağ oluşumlarında kullanılır. Bu amaçla, oluk temizleme maddesi, fırın yıkama yöntemini deneyebilirsiniz. Kıvamlılık sıvı ise, ızgarayı ve diğer parçaları 10 dakika kadar boşaltmaya ve sıcak su ile yıkamaya değer. Toz daha önce suda seyreltilip işlenmelidir.

Temizlik işlemi mutfak aletlerinin diğer işlemelerinden daha fazla zaman almaz. Filtrenin normal bir sabun çözeltisinde düzenli olarak temizlenmesi kurumanın ızgaraya ve diğer iç parçalara yerleşmesine izin vermez. Varsa, egzoz kaput elemanlarını bulaşık makinesinde yıkamak mümkündür. Ekstraksiyon ekipmanının düzenli bakımı tüm yapısal parçaların temizleme süresini kısaltacak ve ünitenin verimliliğini uzatacaktır.

Mutfaktaki temizlik herhangi bir metres için çok önemlidir. Makalede açıklanan yöntemlerin yalnızca davlumbazların temizliği için uygun olmadığını söyleyebiliriz. Sirke, sitrik asit ve soda çok çeşitli yüzeyleri temizlemek için kullanılır. Mutfağa parlaklık kazandırmak için, gaz sobasını ve elektrikli eşyasını, multivarkı, mikrodalgayı temizleme kurallarını okuyun. Birçoğu şüphelenmiyor, ancak bulaşık makinesinin düzenli temizliğe ihtiyacı var ve bunu nasıl doğru yapacağımızı yazdıracağımız yazısı.

2017 mutfak için en iyi on model kaputların derecelendirilmesi, kullanıcılar tarafından en kaliteli ve en fonksiyonel olarak kabul edilmiştir. Tanımı, temel özellikleri, avantajları ve dezavantajları, fiyat aralığı.

Mutfaktaki yağın yağından nasıl ve nasıl temizleneceği: pratik tavsiyeler ve etkili araçlar

Tasarımdan bağımsız olarak tüm davlumbazlar, filtreleme ve güç türüne göre periyodik bakıma ihtiyaç duyar. Karbon birikintileri ve yağ parçacıkları alıcı evde ve yuvanın kendisinde birikmekte ve düz ev hanımı görüntüsünü gözden düşürmekte ve cihazın işlevselliğini azaltmaktadır. Tıkanmış kafes, odayı dumandan ve kokulardan korumayı keser ve plak içeriye girerse - cihaz tamamen yanıp tutuşabilir. Bu nedenle, mutfakta yağ kaputunun nasıl yıkanacağını düşünüyoruz, böylece mutfağınız için uygun bir "temizlik tarifi" alabiliyoruz.

Yaklaşan eserlerin hazırlanması ve taslağı ↑

Tencere davlumbazının mutfak yardımcılarının görevleri ile baş etmede daha kötüye gittiğini fark ederseniz ve yağ kapanı tüm tonlarda yapışkan lekeler oluşturmuşsa - temizleme zamanı. Bunu yapmak için, yalnızca dışarıdan değil içten gelen tüm olası unsurlardan kiri kümeleri çıkarmak için cihazı sökmeniz gerekir.

Modern temizlik ürünlerinin yardımıyla cihazların bakımı basit bir iştir

Mutfaktaki kaputun yağdan temizlenmesi - aşamalı bir çalışma planı:

 1. Cihazı ana şebekeden ayırın.
 2. Yağ gratlarını çıkarın. Bunlar genellikle çıkarılması kolay basit tutuculara bağlanır, ancak bazı modellerde düzeltme şeridinin çıkarılması gerekebilir.
 3. Devridaim davlumbazı takılıysa, iç filtreleri kontrol edin ve gerektiğinde değiştirin. Cihaza bir hava kanalı bağlıysa, temizlik için olukları sökebilir veya en azından erişilebilir alanlarını temizleyebilirsiniz.
 4. Kabini ve görünen tüm iç elemanları biriken pisliklerden yıkayın.
 5. Izgarayı ılık sabunlu suya batırın ve sert bir süngerle soyun.
 6. Tüm parçaların tamamen kurumasını bekleyin, ardından cihazı ters sırayla toplayın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Temizlemeden önce ve sonra yağ filtreleri

Önemli! Cihazı doğru bir şekilde sökmek için talimi incelemek tembel olmayın. Çıkarılabilen unsurlarla gezinmenize yardımcı olur - bu nedenle davlumbazın içerisindeki yağdan temizlenmesi daha kolay olacaktır. Ayrıca, talimatlar genellikle makineye veya cihazın koruyucu kaplamasına zarar vermemek için kullanılamayan araçları ve özümleri gösterir.

Doğadan yola çıkarak ızgara ağını nasıl hazırlanır

Karmaşık dokuma sayesinde, elek tutucuları, asılı yağ partiküllerinden mekanik hava temizliği ile mükemmel bir şekilde başa çıkarak cihazın iç kısımlarını yağ birikintilerinden korur. Fakat aynı nedenle, bu parçalar temizlenmesi için en karmaşık unsurlar olarak kabul ediliyor ve sararmış filtreler karşısında acımasızca çekilmek için birçok metresi zorluyor. Tabii ki, herhangi bir yağ gibi, biriken karbon da sabun ve mekanik sürtünme ile giderilebilir. Ancak, evinizde kesinlikle bulunacak olan ucuz ve uygun fiyatlı araçlarla yağın kaputunu yıkamanın başka yolları da vardır.

Sabun ızgaraları yağlı plak üstesinden gelebilen

İpucu! Eğer "sabun" yöntemine kalmaya karar verirseniz, kolayca bir kaba rende ile ezilmiş 72 oranında sabun çubuğu normal seyrini kullanın. Basit bir kir sıcak çözelti içinde ıslatılması için bir saat sonra kolayca yıkanarak temizlendi.

şişman tabakalarının temizliğinde İyi Yardımcı düzenli limon haline gelecektir. Bunu yapmak için, kalın çevreler narenciye halinde kesilmiş ve onlara bütün yağlı yüzeyi ovalayın. Mutfakta kapağı çok daha kolay olacaktır 10-15 dakika sonra, asit etkileri yağ çıkarmak için. bina limon bulunmazsa, tamamen oranı 2 v sitrik asit yerine geçer. sıcak su 1 litre yemek kaşığı. Bu sıvı olarak ızgara emmek için ve yarım saat bekletin

Asetik asit da müzminleşmiş yağ depoları ile baş. Egzoz ızgarasının temizlenmesi kolay yollarından biri - ızgara alınan seyreltilmemiş sirke doldurup on beş dakika boyunca bırakın ve daha sonra ılık su ile durulayın. plak kalıntıları temizleme sünger bir spatula ya da sert bir tarafı ile sürülebilir ile karıştırılmadan değil - kolayca asit ile temas sonrasında ayrılabilir.

Sirke asetik asit karıştırmayın - ikinci taşıyıcılar üzerine yağ tortuları ile baş edemez

Önemli! lastik eldiven takmış olmalı yağ sirke davlumbaz temizleyin. hatta normal soda veya sabun güçlü cilt kurur ve tahriş ve egzamaya neden olabilir Ancak, koruma, herhangi bir tedavi yönteminde, uygun olacaktır.

ev kadınları sincap cephanelik Diğer ucuz ve son derece etkili bir şekilde - bir soda çözeltisi içinde ızgaralar kaynar.

Nasıl şişman soda çizim ızgara temizlemek için:

 1. Geniş kap (kap, bir kepçe, pelvis) filtre örgü genişliğinden daha az bir çapa bulun.
 2. 2/3 su ile doldurun ve gaz koydu.
 3. Su kaynadığı zaman, en az ısıyı uzaklaştırmak ve daha sonra yavaş yavaş sıvının 1 fincan 5-6 litre oranında bir kap içinde soda toz vsypte. Sadece dikkatli, çünkü sıcak sıvı kuvvetle görebiliriz!
 4. Kurum uzağa metalden hareket etmeye başlayana kadar düşük kaynama çözeltide örgü ve 15-20 dakika boyunca "güveç" bırakın.
 5. Filtreler, bir tanktan çıkarmak sonra katı sünger bulaşık ile yıkanır ve ılık su ile durulama.

Soda çözümü - yalnızca temiz gres uygun fiyatlı ve verimli bir şekilde

İpucu! Uzun kaynatma kafes o yağ solüsyonu ile aşırı kirlenme ile sarı döndü suyu boşaltıp yeni çözeltide prosedürü tekrar etmek en iyisidir, gerekli değildir.

çizerek Kakpochistit ızgara, evde kaynatma veya nemlendirici için büyük kapasiteli bulamadık olur? bir lavabo veya nemlendirmek için ılık su, iyi dolgu bir banyoya kafes koymak ve konvansiyonel soda sirke doldurmak için: Bir yöntem ve böyle bir durum yoktur. Bunun bir sonucu olarak, asit reaksiyon kötü yağ kaldırır, alkali tıslama köpüğü içinde oluşan. İlk kez "aşamalı" bütün çamur değil, ızgara, sıcak su ve tekrarlanan temizleme işlemi ile durulanabilir.

yağ filtresi çok yağlı ve hiçbir soda, sabun çözüm inatçı çiçek başa yardımcı olmadıysa, sen amonyak temelinde düzeltmek için deneyebilirsiniz. Ama temizlik işlemi çok tatsız keskin koku eşlik edecek uyardı!

 1. Büyük bir tankındaki suyu kaynatın.
 2. sıvının, 5 litre başına 100 ml'lik bir oranda amonyak dökün.
 3. Daha düşük bir sıcak su içinde bir ağ ve en az ateş en az bir saat tutulur (güçlü kirlilik süre boyunca ikiye katlanmaktadır).
 4. İyice, sıcak musluk suyu altında filtre durulama kir sert bir sünger kalıntılarını çıkarın.
 5. havlu veya peçeteler kuru silin.

Önemli! Çizimde, açık mutfak için kafesler temizlenmesi ve maske veya solunum cihazına Önce - amonyak buharı mukoza dokusunu yakabilir ve baş dönmesi yol açar.

Özel araçlar ve yöntemler ↑

mağaza ev kimyasalları hızla karmaşık kirliliği ile kaputu temizlemek için nasıl sorununu çözmek temizlik maddeleri çok şey var. Ama diğer teknolojik cihazlar kullanmak öğeleri temizlemek için belki de en zor, agresif maddeler kullanmayın.

temizlik az zaman alan yöntemi - "kirli iş" bulaşık makinesini emanet etmek. Bu mutfak yardımcı alışılmış pislikleri ile baş ve eğer önceden kaynama örgü soda veya sabun çözeltisi - bile, eskiden beri çok tabakalı kaplama ile.

modaya uygun bir buharlı temizleyici Mutlu sahibi başlığını kendisi değil, aynı zamanda mevcut kanal parçalarını temizlemek için sadece kullanılabilir. Bunun için, bir kap ve bir sabun çözeltisi ile ayrı bir kap hazırlamak için, dar bir fırça ile özel bir ağızlığı kullanma suya dökmek için gereklidir. Buhar temizleyici çalıştırmak ve periyodik olarak fırça, ıslatıcı kirlenmiş yüzeyin tüm yardımıyla tedavi olmaya devam etmektedir.

Buharlı temizleyici sadece yağ kaputu rahatlatmak değil, aynı zamanda yüzey dezenfekte değil

Önemli! Bulaşık ve sıvı sabun çözeltisi cihazın kendisi içerisine döküldü olamaz!

formik asit veya bulaşık için konsantre jel göre temizlik maddeleri, beyaz bir giysi - Yerli stoklarında egzoz yağ yıkama daha arıyorsanız. Bunlar, su ile, yağ plak çözünmesi için daha sonra dikkatli bir "cızırtılı" durulama metal bekleyin ızgara doldurmak gerekir. temizlemek için tıkanmış hücreler kısa sert kıllara sahip bir fırça kullanılabilir.

Karbon mevduat ve kir katmanlı birikimini halletmek için, ızgara içine iyice nüfuz ev kimyasal üreticileri geliştirdik ev kadınları ve uzman köpürme ajanlarının, yardımcı olmak. Bu egzoz fırın ya da özel olarak, temizleme için olabilir. etkili ve ekonomik bir köpük yapıcı madde (talimatlarına belirtilmelidir izin verilebilir maruz kalma süresi) bir havza veya tepsi birbirine katlanabilir ayırıcılar olabilir solüsyonu kullanılması ve taşınması için. Ağır kirlenme sonra örgü çamur tabakalar korozyona uğramış kaldırmak ve ılık su ile yıkandı, gerektiğinde çözelti yeniden enjekte edilir.

Kimyasal maddeler bol bir köpük, mükemmel temizleme da etkili bir şekilde hücresel ağ filtresi oluşturmak

Bazı deneyci uzun süreli temas jeller veya boşaltma boruları temizlenmesi için tanecikli pudra ile başa çıkmak için tavsiye, uykuya yağ örgü ve su dökme düştü. Bu fonlar iyi yardımcı olsa Ama reaksiyonu sırasında tehlikeli dumanlar üretebilir çünkü onlar sağlık için güvenli değildir, unutmayın.

İpucu! Kimyasal maddeler, alkali veya asit bazlı olabilir. yağlı plak üzerinde etki kuvveti ile alkalin temizleyiciler daha etkilidir.

Her durumda, çözümün damla gözlerinin içine veya maruz kalan deride almaz emin olmak için dikkatlice eldiven giymek kimyasal "deneyleri" var yürütmek ve. yanlış olabilir ve bir solunum cihazı ya da bir tıbbi maske vermeyin. Mutfakta pencere en taze havanın sabit bir kaynağı sağlamak ve daha sonra daire boyunca çapraz havalandırma düzenlemek için çalışmak, açık bırakılır.

Önemli! Agresif kimyasalları bazı araçlar alüminyum ızgaraların üzerine kullanılamaz - bunlar okside ettikleri ve koyulaşır.

Özellikler filtrelerin bakımı ↑

Standart temizleyici Çoğu aletleri - alüminyum ya da paslanmaz çelikten delikli örgü. Bu tekrarlanan kullanım için tasarlanmıştır ve biz zaten gres egzoz ızgarası kaldırmak için nasıl ve hangi ayrıntılı olarak ele aldık. Ama ek bir kerelik karbon kartuşları ile donatılmış modeller de vardır. Normalde, bu ekipman Hava sirkülasyon ilkesine havalandırma sistemi ve işe bağlı olması gerekmez. onları Filtreler tutucular için derhal alınmalıdır.

yağ temizlemek ve karbon filtre kaput nasıl değiştirilir?

genellikle plastikten yapılmış yuvarlak veya dikdörtgen gövde kasetleri, adsorban granül ya da toz geleneksel aktive edilmiş karbon biçiminde ihtiva edilmektedir. Bu filtreler temizlenemez ve daha kaynatın, aksi dolgu özelliklerini kaybeder. yıpranmış kaseti güncellemek için, yeni bir astar koyun ve mandalı kapatacak kadar açın. ortalama kömür temizleme ömrü - yoğun günlük kullanım ve değiştirme başlıklı 3 ay, ancak daha sık tavsiye edilir.

İpucu! Pişirme işlemi birkaç dakika için çalışmaya kaputu bırakmak durumunda, hava aktif karbon granülleri kurutmak ve filtrenin ömrünü uzatır.

Buna ek olarak "iç" iş mutfak mobilya ve dekoratif kubbe gizli çoğu yerleşik aygıtı, yüklü değilse, özellikle kaputun tarafından vücudun bakımı hakkında unutma için. iş bir sandalye veya tabure üzerinde duran tutmak zorunda kalacak, çünkü Toz, nem ve yağ damlacıkları, sadece kadar rahatsızlık temizlemek zordur onun engin yüzeyi yapışkan madde üzerinde toplanır.

Nasıl sökülmeden soba üzerinde kaputu temizlemek için:

 1. Yüzey ılık su gövdesini ıslatın.
 2. 1 çorba kaşığı bir çözelti hazırlayın. Jel bulaşık kaşık, bir bardak su içinde eritildi ve sıvı zemin levhasının aşağı akış yoktu ki, kumaş presleme, kapak için geçerlidir.
 3. Sert sünger vücut tarafını ovulur ve bir kaç dakika bekletin.
 4. İnatçı lekeler için ağartıcı toz ya da mutfak yüzeyleri için araçlar köpük, limon dilimleri kullanabilir.
 5. uzaklaştırılmasından sonra plak de sık sık suyu değiştirerek, kasa yıkanmış.
 6. temiz bir bez ile yüzeyi kurulamak.

Yumuşak kuru bez boşanma kurtulmak ve kaput parlatmanıza olsun yardımcı olacaktır

İpucu! plastik bir kazıyıcı ile olabilir mutfak aletleri ile ilgili müzmin kiri çıkarmak, ama kullanılan standart metal gerekli değildir - cihazın koruyucu kaplama zarar verebilir.

Şimdi gres ve diğer kirletici ama hangi Bu prosedürü gerçekleştirmek için kuralcılığından davlumbazýn temizlemek bilmelerini? Cevap basit - tüm ünitenin iş yüküne bağlıdır. Profesyonel mutfak aletleri her gün yıkamak kafes günü, bu tür kahramanlık evde gerekli değildir - hatta normal pişirme yeterli temizlik ayda bir ile. Bir bulaşık makinesi varsa Ama - en azından her hafta ona işi güvenebilirsiniz.

İpucu! Gereklilikten ağları renk yakalayıcı temizlik ister. onlar sarı lekeler olsaydı - bu egzoz petrol yıkamak ne seçim zamanı

Ancak, harici bir davlumbaz gövdesinin toz ve buhar izleri genellikle temizlemek için gerekir. Islak temizlik sırasında birkaç kez Haftada bir sıvı bulaşık bir çözümde nemlendirilmesi, bir bez kubbe ile silin ve yağ çiçeklenme karşı yorucu mücadele konusunda unutacak değer.

Video: soda yardımıyla yağın egzoz ızgarasının temizlenmesi nasıl ↑

Emin değilseniz tam olarak kirliliği ile başa çıkmak için en iyi olduğu anlamına gelir - profesyonellerden yardım isteyin. sihirbazı temizlik en iyi araçları seçer ve temizlik ile mutfak parlaklık tüm aletleri olmasına yardımcı olacaktır.

modern mutfak mikrodalga fırında - basit ama önemli alet. Hızlı ısınma ve gıdalar takım herkesin çeşitli pişirmeye yeteneği. .

Ne kadar çabuk ve kolay bir şekilde yağdan mikrodalga içini temizlemek için: deneyimli hostesler iyi tavsiye

sorusu evin onarımı kimin başlattığını tüm ilgilenen mutfak davlumbaz, seçim için nasıl. Bu tekniğin seçimine özenle o hostes vardır.

Nasıl güvenilir bir mutfak davlumbaz seçmek için: profesyonel ipuçları

Soba iş yerinde sürekli olduğunu. Aktif günlük çalışma sonucu - kirliliği, gayret zorundadır parayla. Her zaman değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 43 = 46