Kendi elleri fotoğrafını Smokehouse

çizimleri ve boyutlar varsa nasıl kendi elleriyle bir duman ev yapmak

Füme balık ve et lezzetleri rastlantı vardır - sadece sigara ürüne benzersiz bir tat ve aroma verir, ama aynı zamanda önemli ölçüde raf ömrünü uzatmak. deposundan ürünler, ne yazık ki, füme adlandırılan edilemez - kütle üretimi için uzun konsantre kullandık "sıvı duman." Sonuç olarak, bu vasat tadı çıkıyor ama onların faydası hiç tartışmalıdır.

her zamanki balık, et ve yağ gibi fındık, peynir, sebze ve hatta meyve ve çilek: Şişkinlik çok farklı ürünler olabilir. Tabii ki, farklı modlar gerekir: duman sıcaklığını ve sigara süresini, hem de bu odun yongaları başvurmuştur.

 • Soğuk, küçük sıcak duman 30-50ºS ile;
 • Sıcak, 70-120ºS duman sıcaklığı;
 • yarı zaman 60-70ºS.
 • Sıcaklık, daha hızlı hazırlamak et ve balık kadar yüksek olur. kantinin uygun tasarımı, çözülmüştür - istenen sıcaklığa aynı duman verilmesi.

  Sürekli yanan fırın döşeme Detaylar, kömür Burada ateş etti.

  Sonra özelliklerine dayanarak nasıl doğru seçim odun sobası yapmak söyle.

  Onun temel fark - En uzun baca, baca gazları tam yanmak için zamana sahip olduğu, zararlı kanserojen baca duvarları üzerine biriktirilir ve sigara tabi ürün, hafif bir koku veren duman kaplar. Böyle işlemlerden sonra Et, birkaç ay boyunca balık saklanabilir - üç haftadan 12 haftaya kadar.

  figür - füme geleneksel kantinin, bir kır evinde sitesinde yüklenebilir. Boyutlar - keyfi, yani sadece ana bileşenleri şekil listelenmiştir.

  fırın ve baca duman haznesini: Smokehouse üç ana bloktan oluşur füme. Fırın blok, tuğla veya kaynak metalinin üzerinden katlanabilir. Bazı ürünlerin sigara birkaç gündür ve kül ateş sürecinde kaldırılmalıdır - O kül tavası kolay temizlenebilen takılmalıdır.

  duman çıkışı - ayarlanabilir, ateşleme ve fırın odun başında füme et lezzetini bozabilir karanlık, yakıcı duman, yayarlar. Bu nedenle, fırın duman kanat baca içine ya da dışına doğru ya da akışının yönlendirilmesi ile donatılmıştır. Çoğu zaman, yanma odasının bir kapak şeklinde yapılır.

  Fotoğrafta - kandil, ahşap varil dışına füme çıkarılabilir çubuklar ile donatılmış.

  Düşük sıcaklıklar nedeniyle Sigara haznesi, metal ya da ahşap gibi, hemen hemen her yapılabilir. Biz tuğla gibi gözenekli malzemelerin kullanılmasını tavsiye etmiyoruz - duman emici ve nem sigara sonra, sonunda hoş olmayan bir koku çürük alır bir çökelti oluştururlar.

  kolay seçenek - Metal ya da ahşap fıçı alt delikle, hangi duman gelecek. Onun ürünlerini yerleştirmek için kancalar veya çubuklarla donatılmış. kapak rolü genellikle ıslak çuval bezi oynar - aşırı nemi emmek ederken, bölme içindeki duman geciktirir. fotoğraf üzerine branda ile söğütler sigara içme odasının, bir örneğini göstermektedir.

  Önemli anı - baca cihazı. Aynı zamanda, bir sigara odası, bu duman nem ve zararlı maddeleri emdiği, tuğla yapmak için gerekli değildir. Metal takım size en iyi, ama, yoğunlaşması veya kurum kaldırmak zamanla farklı formları kokusunu zamanında olmalıdır. En iyi seçenek - baca, toprağa kazılmış. Toprak sadece etkin duman soğur, fakat aynı zamanda yoğunlaştırma ve toprakta bulunan mikro-organizmalar, başarılı bir şekilde ondan kanserojen işleme emer.

  ellerinizle bir smokehouseda oldukça basittir olun. Bunu yapmak için, doğal bir duman istek sağlayan küçük bir eğim ile bir site seçin. Alt eğim fırın yerleştirilir. baca fonksiyonunu yerine getirecek oluğu, kazma yamaçta. Bunun üzerine demir yaprak ile kaplanır, ve daha iyi yalıtım için bir toprak tabakası dökülür. sigara haznesine çıkış olarak baca, farklı üretilmesi mümkündür.

  Sıcak yasaktır - süreç 15 dakikadan et veya balık bireysel adet boyutuna bağlı olarak birkaç saat oldukça hızlıdır. Ancak SmokeHouse olurken, sıcak yaklaşık 100 ° C, duman ve olmayan ahşap ve özel fiş ile elde edilir füme tasarım kendine has özellikleri vardır.

  • Her şeyden önce, ocaklar kamera sigara altında yer almaktadır. İsteğe bağlı olarak ahşap ile fırın yapmak, gazla brülör veya elektrik dan elle yapılabilir. Ev - ayrışma yonga başlayacak hangi bir sıcaklığa alt ısıyı smokehouseda.
  • kandil odacığı Sigara sızdırmaz gerçekleştirilir füme. Bu, tüm ürün düzeylerinde daha homojen bir ısıtma sağlar - bunlar birkaç olabilir kantinin, ve aynı zamanda sızmasını önlemek, tamamen sigara kullanımı sağlar.
  • Bazı modellerde kandil su mühür ile kapak var. Bu su sızdırmazlık su döküldüğü haznenin çevre üzerinde U-şekilli bir girintidir. Kapağın kenarları dışında ve duman içindeki hava için bir engel ile sonuçlanan, bu girinti dahil edilmiştir. Su mühür sadece kamerayı izole sağlar, aynı zamanda duman kanserojen miktarını azaltır.
  • Çıkarılabilir ızgara veya çubuklardan bir veya daha fazla düzeylerde kanca asmak için. Onlar sigara ürünlerinde yerleştirildi. Eğer bunların altında ellerinizle köşesi ve kesim değirmeni kolu destek yaparsanız, doğru boyutlu barbeküyü kullanabilir.
  • Başka önkoşul - Tava suyu ve yağ toplamak için. onlar kandilin dibine düşerse yağ yakmak için başlar ve ürünleri acı bir tat feci alacak. balık için nedeniyle, yağ düşük yanma sıcaklığının çıkış odasından daha iyi yapmak. palet da çıkarılabilir olmalı, düzenli olarak yağ kalıntılarının temizlenmesi gerekmektedir.

  fitil lambasının yapılanmalarına Planları aşağıda füme için.

  Yarı füme için taşınabilir mini smokehouseda

  Yukarıdaki tasarım kandil yazlık veya kır evi için idealdir, ama pikniğe yanınızda veya balık çalışmaz - onlar da zahmetlidir. tarla koşullarında başarıyla yerine kapaklı bir kutu biçiminde küçük gaz lambası, Şekil l'deki gibi. Kendi elleri ile yaptıkları ve ülkedeki ikisini kullanın dinlenme yeri arabanın bagajında ​​nakledilebilir.

  Bu tür bir kantinin sıcaklığı optimal yarı-füme için moduna karşılık gelen bir seviyede tutulur 60-70ºS. yaklaşık üç gün - bu kadar kısa bir sigara içim süresi ve raf ömrü için yiyecek hazırlama.

  Mini smokehouseda tasarımı basittir: bir gres toplama tepsisi ve barları ile donatılmış kapaklı bir kutu. Cips altta tehlikede kandil yerleştirirken bunu için yanmaya başlar serpilir. Duman odasının alanı dolduran ve ürünleri hızlı bir şekilde hazırlanmış. resimdeki gibi kapak, isteğe bağlı olarak, küçük çaplı duman için bir hidrolik kilit ve çıkış deliği ile donatılabilir.

  yapmak için Malzeme - çelik sac, paslanmaz iyi. kalınlık duvar kandil yol açmaz ısıtıldığında ya da düzgün olmayan ısınmaya bağlı olarak, bu deforme olduğu şekilde olması gerekmektedir. 1,5 mm - Genellikle siyah çelik 2.3 mm paslanmaz çelik kalınlığı kullanılan. her durumda Kafesler paslanmaz kaplamaya sahip olmalıdır.

  Video: elleriyle mini yağ lambasını nasıl.

  Odun ve odun yongaları: nasıl seçilir

  Piyon füme tadı - Doğru seçilmiş ahşap. Ahşap farklı türde duman bambaşka tadına baktığı biliniyor. En kolay yolu her ürün türü için uygun seçilmesi, bu durumda satın alma çipleri kullanmaya:

  • kızılağaç - Evrensel, et, domuz yağı, balık ve sebzeler için uygundur;
  • meşe - tercihen füme geyik eti ve kırmızı et;
  • söğüt, huş - Özel bir lezzet ile oyun, örneğin bir geyik ya da bir ayı ve bataklık balık;
  • kiraz, elma - peynir, sebze, fındık ve meyveler.

  Yağ lambası imalat Eğer el ve dengeleri de malzemelerini kullanabilir, düşük maliyeti. Smokehouse, kendi elleriyle yaptı ve düzgün seçilmiş füme modu eşsiz lezzetler ve sürpriz aile ve misafirler tatmaya pişirmeye olanak sağlayacaktır.

  Yorum ekleyin Cevabı iptal

  Bu siteyi kullanarak, dosyanın bu tür bakımından tebliğ uyarınca çerez kullanılmasını kabul edersiniz. Eğer biz bu tür bir dosya kullanmak olduğu gerçeğini kabul etmiyorsanız, düzgün web tarayıcınızın ayarlarını veya siteyi kullanmanız gerekir.

  Klasik kantinin, fotoğraflar ve çizimler

  sadece evde klasik smokehouseda kendi ellerini üretin. Tabii ki, çok daha kolay ürün satın ama bu daha karlı olduğunu sık sık doğada ve bu birim sık kullanıyorsanız tabii ki planları bulup Çalışma kendileri gerçekleştirmek için.

  eğlence için en iyi seçenek ve daire kullanımı - klasik bir kantinin 500h300h300. Çeşitli tasarımlar Fotoğraflar kolayca internette bulunabilir.

  eşsiz lezzet ve nefis tadı balıkçılık yakalamak ya da et vermek için, yüksek kaliteli kantinin gerekir. Seçimi sonlandırmak için, sigaranın bazı özelliklerini bilmemiz gerekir. Sıcak ve soğuk - Sigara iki tip olduğunu. Her iki tür balık, et, yağ ve diğer ürünlerin sigara için uygundur.

  • Sıcak - (yaklaşık bir saat) hızla sigara, Gıda uzun süreli depolama ve dondurma olamaz.
  • Soğuk - Uzun zamandır (birkaç gün) Gıda değil donma tabi yapısını kaybetmeden uzun süre saklanır.

  Dairelerin ve gezileri için Seçenek sadece füme sigara içen sağlar, hızla hazırlamak ve küçük boyutu nedeniyle kullanımı kolay beri.

  boyut smokehouseda sıcak ve soğuk sigara farkı kandil çizimleri tasvir fotoğrafları, görülebilir. sigara içen ve ürünler duman hangi yanan odun yongaları, içinde - balık ve et sigaranın her iki tür için yağ kandilleri kendi elleriyle, kendi ilkesi ile yapılabilir. kandilin için hemen her malzemeden, hatta başarısız bir aletleri için uygundur. Ama kendi elleriyle üretimi için klasik smokehouseda paslanmaz çelik gerektiriyordu.

  Yani, kendi elleriyle imalatında, kandil büyüklüğü ve sigaranın bir bakış açısıyla belirledikten sonra, onu görünümü hakkında düşünmek gerekir. kompakt ve kolay et ve balık, orta kısımları için uygun gördükleri 50h30h30 boyutları ile petrol lambasının klasik sürümü kendi elleriyle imal. sökme işlemi yapılırken daha iyi fotoğraflara çizimlerle haberdardır veya video dersleri izleyin.

  • 2 mm kalınlığında bir metal levha;
  • Kare bina ve rulet;
  • ince bağlantı;
  • Bulgar ve onu tahrik eder;
  • kaynak makinesi.

  Bu kendi eller balık veya et için küçük kandiller yerine getirmek için minimumdur.

  Çelik levha enine çeperler 30x30 cm, 30x50 cm kesilmelidir kaynaktan uzunlamasına böylece dikdörtgen tasarım elde edilmiştir. Daha sonra, dibe kesti. "Örtüşmeyi" kaynak yapmayı biraz daha yapılabilir. Ürünler doksan derecelik bir açı ile birbirine kaynak olmalıdır. tasarım aksi buruk duman dışında sızdırıyor, mümkün olduğunca hava geçirmez olması ve ısı uzakta olmalıdır. Daha iyi kaynak için kabin içi olası başka kaynak eklemleri. Daha detaylı şeması Eğer fotoğrafta görebilirsiniz.

  Yağ lambası mutlaka bir kapak olması gerekir. Bu bir "ev" yapmak mümkündür, bu tasarım balık veya diğer ürünlerin küçük parçalar için güvenli kanca sağlar. daha sıkı kapatılması için, örneğin, bir daire ya da evde yağ lambalarının kullanılmasına, bir hidrolik kilit ile donatılmış kapak. Bunu yapmak için, bir küçük su kanalı sağlamalıdır. Su son anda döküldü ve odasına duman girmesini ortadan kaldırır.

  En basit seçenek - bu tabii ki her zamanki düz kap, biraz daha, bir sigara kabine kolayca kapalı hale vardır. kapağında kolu kaynak yapılmakta olup, duman için küçük bir metal boru yerleştirin. Küçük bir kesite sahip olarak tüp daha güçlü olduğunu, daha rahat açılma olduğunu ve pencereden dışarı getirmek için evde koşullara hortum koymak kolaydır.

  Çeşitli kapaklar modellerinin Çizimler boyutunda yanlış olması değil, video yönergesi kullanımı, hem de fotoğrafta görebilirsiniz.

  Daha sonra, kabinin iç tasarımı gidin o gerekmektedir şu öğeler mevcut olmalıdır:

  • ızgara ve kanca - ürünlerin yerleştirilmesi için;
  • palet - et veya balık yağı boşaltmak için.

  birlikte kaynak, kafes ve kanca valf yapılabilir. Kancalar sadece telin bükülmesi ile elde edilebilir. çapraz takviye onları uygun tasarımı için. Fotoğraflar düzenli kafes olmasına yardımcı olur.

  kandilin her tarafında, kolaylık taşıyan ve ateşe ayarı için ek kolu yükleyebilirsiniz. Bu tip yağ lamba, açık ateşte kullanılabilir - bir yangın ya da gaz, basit bir tüketici elektrik ile ısıtın. Bu ikinci durumda, pişirme süresi güç cihazın bağlı olarak artırılabilir. ısıtma işleminde alt deforme ve soba zarar verebilir beri, pahalı elektrik ocakta kandiller kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

  Varyasyonlar dekorasyon kandil, çizimler

  İlk bakışta kandil tasarımı çok basit olmasına rağmen, yine de hayal gücü için yer bırakır. smokehouseda kendi elleriyle yapılırsa, değiştirmek veya zor olmayacak yapısını iyileştirmek. açık rekreasyon ve amatör Aşıklar kesin lezzetli bir yemek çıkarılabilir parçaların kolaylık takdir edeceklerdir.

  menfezler yüklemek veya palet ürünleri duvarların iç kaynaklanacak köşeler kullanılabilir altında için, kaldırma ve yıkama için uygun. Başka bir seçenek: ayakları üzerinde bir kafes yapmaya, onlar yüklemek için daha uygun olacaktır. ayakları üzerinde kafes çizimler fotoğrafta görülebilir.

  Ellerinizi çalışırken Ayrıca, her boyuttaki uymak ve ölçüm aletleri kullanmak önemlidir. birincide Yağ lambası bir termometre ile gelişmiş olabilir, bu füme balık veya diğer ürünlerin sıcaklığını izleyecektir.

  elleri ile metalden yapılmış sağ kantinin nasıl yapılır

  ev füme et Tat mağaza ürünleri ile herhangi bir karşılaştırma gitmez. sanayide sigara teknolojisinde bu değişikliğin nedeni. Daha önce, bu süreç oldukça uzun zaman aldı. Şimdi basitçe "sıvı duman" in tuzlu gıdalar ihmal ve hemen sayaç süpermarket üzerinde gönderebilir.

  Kendini hazırlayabilirsiniz doğal füme yemekleri olsun. Yalnızca lezzetli özellikleri ülkede veya alan koşullarında kendi elleri metal yararlı bir sigara içen bir yapı inşa etmek ve zevk gerekir. Bu smokehouseda, balık ya da sadece bir obur avlamak isteyenler için önemli bir konu olduğunu belirtmekte fayda vardır. Ancak, bu özelliklerin olmadan yapabileceği rağmen, gerekli çizim veya fotoğraf almak ve yapısını oynamak için yeterince özel becerileri, gerek yapmak için.

  1. kovalarda kantinin. Gereksiz eski metal kova, birkaç ızgara ve talaş ihtiyacı vardır. kova kafes altından 10 cm bir ve orijinal 5 cm'lik bir mesafede ikinci sokulur. talaş ince bir tabaka alt tarafında ve Smokehouse hazır hale getirilir.

  Konsey. Daha detaylı versiyon video izleme bulunabilir.

  Yapımı anasayfa smokehouseda (çizim ve fotoğraf) metal füme

  elleri ile metalden füme bir kantinin yapmak için, ihtiyacınız olacaktır:

  • marangoz açısı;
  • metal levha kalınlığı 2 mm (67 x 157 cm) - 2 adettir.

  Gerekli tüm ekipman o işe geri almak için zamanı, hazır. Önemli olan - kesinlikle aşağıdaki adımları takip etmek.

  1. Mark metal levha, bir öğütücü ile dört eşit parçaya bölünmüş ve. Bu kantinin bileşenleri olacaktır. dik bir açıyla iki bölümden kaynatın. Bir marangozun açısını kullandığınızdan emin olun.
  2. Benzer prosedürler kalan iki duvar kantinin yürütmek için. Iyice tam gerginlik ulaşması iç yapı dikişler kaynatın.

  eylemlerin Bu basit dizisi sıcak-füme bir ev smokehouseda metal inşa etmeye yardımcı olacaktır. Bu ve benzeri pişirme yağları, et, balık, oyun ve için idealdir. D.

  Kendi elleri metal smokehouseda füme nasıl oluşturulur (çizimler ve fotoğraflar)

  toplam sıcak füme farklı olarak sıcaklık çok daha düşüktür (yaklaşık 35-40 derece) olmasıdır. Bu etki kısmen özel bir tüp içinden geçişi sırasında duman soğutma ile elde edilir. Soğuk sigara süreci daha uzundur.

  1. Zemin bir delik 50 x 50 cm ve derinliği metre kazmak. Bu ocaklar olacak. İstenirse, tuğlaları empoze etmek mümkündür.
  2. Sonra, sigara içme odasına fırından götürecek bir baca kazmak gerekir. Onun çapı en az 30 cm olmalıdır.

  Kantinin hazır Füme. sevdiğiniz yemekleri pişirmek için - Küçük için kalmıştır. kendi elleriyle yapılan Narin tat, aroma ve inanılmaz doğal ürünler, garantili kalite smokehouseda. Hatta bir acemi inşa edebilirsiniz ve bu uzun sürmedi. Ama sonuç tüm beklentileri aşacak. Yeni lezzetler ile arkadaşlarınızı ve ailenizi sürpriz yapmak mümkün olacak.

  Metal smokehouseda kendi elleriyle üretimi: Video

  sorgulanmak üzere metal smokehouseda: Fotoğraf

  • Barbekü tuğla vermek: kendi elleriyle inşa
  • Mangallar ve barbekü: fotoğraf ve popüler modelleri genel bir bakış
  • Eski bir buzdolabı füme yapma smokehouseda veya soğuk
  • Smokehouse Füme: nasıl kendi ellerini yapmak için?

  Yardım sıkı kapalı olan bir kantinin aldım ve şimdi kullanmaya korkuyorum (ve hangi buharlaşma basıncına olur)

  Bizim aboneler için Dikkat yarışması!

  Biz "Gardena" otomatik sulama 10 setleri veriyoruz

  Yani her hafta olduğu gibi biz en çok okunan yazılardan yayın gönderme.

  * İstediğiniz zaman bu bülteni aboneliğini iptal edebilir

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  2 + = 12