Bir giysi vapur videoyu nasıl kullanılır

buharlı geminin uygun kullanımı

vapur artık nadir olduğunu ve her gün o insanların oldukça çok sayıda kullanır, hala herkes kadar onun buruşuk giysiler yumuşatmak için bu makineyi kullanmak gibi bilir rağmen. vapur için fırsatlar rağmen klasik demir çok daha fazlasıdır ve ağdaki bir kitle olarak gösterir. Peki, nasıl düzgün buhar kullanılır? Bize daha ayrıntılı olarak bu soruyu inceleyelim.

İşleme başlamadan önce talimatlarında açıklandığı gibi üniteyi monte edilmelidir. Özel bir kap içinde su için su ile dolu, ama o Sıcak olmamalı. soğuk olabilir, sıcak ama sıcak değil olabilir!

Vapurları iki gruba ayrılır: güç kaynağından çalışan ve aküden çalışıyor.

Ev yardımcısı açıldıktan sonra, gösterge ışığı bu konuda bilgilendirecektir. Genellikle sıyırma için tam hazır birkaç dakika içinde ulaşılır. demir tutun o olduğunu böylece gereklidir senden uzağa dönecek. yanlış kullanırsanız, kendinizi zarar veremez çünkü bu, çok önemli: Cihaz termal yanıklara neden olabilir sıcak buhar veriyor.

Önceki buhar temini için sorumlu olan butonuna tıklayın, giysi buhar ve ne kadar güçlü jet görmek için. ilk kez elinde enstrüman aldı ve hala nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız, onu test etmek en iyisidir eski elbiselerimi.

yukarıdan aşağıya Pürüzsüz hareketleri, yeter ki düzeltti olmayacak şekilde kumaşa buhar jetinin geçirirler. Birkaç hareketlerine yeterli olacaktır.

Eğer şeylerin belirli türlerde pürüzsüz gemi nasıl kullanabileceğinizi düşünün:

 • elbise veya gömlek Buharlama trempel üzerinde yapılmalıdır. En iyi sonuçlar için, biraz aşağı kumaşı germek. yaka ve manşet için size kumaşın altında itmek isteyen özel bir kurul kullanmak daha iyidir.
 • sıyırma için pantolon baş aşağı asarak gerekir. Eğer okları yapmak istiyorsanız, enstrüman ile birlikte gelen özel kelepçeler kullanın: onlar koymak gerekir.
 • giyim ve özel ipuçları verilmektedir için, güvenle tüyleri gidermek, böylece hav vb
 • örneğin, bir ceket bir hayır vardır dar kıyafetler sıyırma için, boncuk içine tutulmalıdır koruyucu eldiven, uygulamak gereklidir.

Buna ek olarak, gemi kullanılarak pürüzsüz olmalı ve döşemeli mobilya, perde, çarşaf ve hatta çocuk oyuncakları dışarı temizleyebilir. Prensip olarak, herhangi bir sınırlama dahi boncuklu nakış ve dantel olmaya sıyırma vardır. Kumaş, sadece tedavi sonrası temiz görünen, fakat aynı zamanda, yüksek sıcaklık tolere edemez en mikropların ayıklama oluşur.

ipek gibi çok ince kumaş, pürüzsüz hale getirmek amacıyla, gücü azaltmak gerekir, ancak sıyırma önce ayrı bir malzeme parçası üzerine cihazın çalışmasını test etmek iyi olur.

Uyarı! uzunluk perdeleri Torna en iyi 2 yaklaşımla yapılır: Birincisi, bir yarısını ve demir çekme ve daha sonra başka almak için.

Etkili bir soyulmasının Sırları

 1. Eğer giysi gemi kullanmaya başlamadan önce kullanım ve güvenlik talimatları için mevcut tüm okumak için gereklidir.
 2. İşleme başlamadan önce, suyun istenilen sıcaklığa ulaşana kadar bekleyin emin olun.
 3. Utjuzhkom sadece dikey hareketleri yapmak gerekir.

Nasıl buharı kullanmak: Emniyet

 • Canlılar üzerinde göndermek için asla elbiselerini sadece kullanın ve.
 • Elektrik kablosu sıcak yüzeylere temas etmemelidir.
 • Cihazda bulunan sıvı tankını doldurulması gerçekleştirmek mümkün değildir.
 • Vücut üzerinde giysi buhar mümkün değildir.
 • Bir arıza durumunda tamir atölyesi imkansızdır.
 • gözetimsiz Cihazı açık bırakmayın.
 • Aksi halde tankın dışına su dökülmelerini kaynar, makineyi yatırın olamaz.
 • saflaştırılmış su ya da damıtılmış olması gerekir.
 • Tank temizleme tutun ve aynı zamanda kaplamadan buhar için açıklıklar.
 • Çalışma sırasında koruyucu eldiveni kullanınız.
 • tevdiini soğur sonra olmalıdır temizleyin.
 • Sadece talimatları doğrultusunda kullanınız.

ev kullanımı Özellikler

vapur buhar şeyleri içine sokabiliriz, bu yüzden tek bir sitede uzun süre tutmak yoktur. Özellikle hassas konularda gelince.

Bazen kullanıcılar cihaz çok buruşmuş şeylerin veya yoğun doku ile başa çıkamaz fark edebilirsiniz, bu gibi durumlarda biraz daha uzun bu yerlerde ağızlığı tutmak için gereklidir. demir buharlama tamamlanması üzerine, kapatmak soğumasını, daha sonra depo ve temiz bir yerde bir bezle silme beklemek gereklidir. Artık su tahliye.

Daha fazla açıklık için, video izlemek için önerilir.

2017 yılında konfeksiyon gemi derece, ana teknik özellikleri, özellikleri, avantajları ve dezavantajları olduğu. Açıklama Manuel ve zemin Konfeksiyon Buharlı Pişirici, seçim için öneriler, fiyatlar minimum maksimum değişir.

dikey gemi nasıl kullanılır

buharlı ütü, buhar jeneratörü, el vapur tencereye veya fırça, buhar temizleyici ve dikey gemi: yazısında "gemi ütülemek nasıl" biz sıyırma 5 bilinen yöntemler giysiler olduğunu gördük. çok serin yorumları, bakılırsa, en sıradışı ve - bizi ikinci tipine daha ayrıntılı söz edelim.

Bu dikey gemi benziyor

Steamer dikey tip, görünüm ve işlem prensip olarak bir elektrik süpürgesi gibi görünüyor sadece vapur çizer ve buhar veriyor.

Dikey vapur - Yeni buluş değildir. Bu ütü giysi bu yöntem SSCB kullanılan olduğu ortaya çıkıyor.

Bugün enstrüman daha iyi ve daha çok yönlü. Model vapur Zauber Pro-260 (detaylı inceleme için link - makalenin sonunda) için talimatlar dikey gemi temsil eden bir diyagramdır:

1. buharlı ütü olup

2. Buhar hortumu

buhardan 3. Dağı buhar hortumu

Buharlı ütüleme 4. Tutma

5. toka teleskopik fırça

taşınması için 6. Tekerlekler

7. kazan içindeki su seviyesi

8. Güç Anahtarı

9. Su tankı

Tipik olarak, buhar verilen dikey tipi, fırça, çelik lastik, pantolon için bir meme, katlanabilir askı levhalar yardımcıları olarak aksesuar olup, pantolon ısı koruma eldiven mandal.

doğru ve güvenli bir dikey gemi nasıl kullanılacağına ilişkin 10 altın kural:

- Sadece kendi amacı için cihazı kullanma

- çalışan veya hala sıcak cihaz sahipsiz bırakmayın

- Hasarlı bir cihazı kullanmayın

- sökmeye veya enstrüman tamir etmeyin.

- kablo sıcak bir yüzeyde ya da bir sıvı içinde yatan asla

- Alet kolunu asmak asla.

- Vücudun hangi olduğunda, insanlar, hayvanlar veya şeylerde doğrudan buhar jetini kesinlikle.

- Eğer çocuklara bakmak gerekir, bu yüzden cihaz ile oynamazlar.

- Çalışma sırasında hortum bağlantısını düzeltmeye çalışmadan asla.

- Sıcak elemanları, sıcak su veya yanıklara neden olabilir buharla dikkatli temas olun.

Dikey vapur demir elbise nasıl

Demir şeyler lanet uygun vapur. pantolon, fırfır, fırfırlar, nakış üzerinde Erkek gömlek, oklar - her şey sihirli bir çift tabidir :)) Nasıl öğrenilir?

Nasıl makale "pantolon Gadgets" açıklanan pantolon, ütü için gemi kullanmak. Ayrıca video izlemek için önerilir.

sıyırma için hazırlık

1. Kullanmadan önce, cihazı monte edilmelidir. Bunun nasıl yapılacağı talimatlarda ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Aniden kaybetti ise (ör vapur Zauber-Pro) aşağıdaki gibi hareket edin:

 • gergi kolu konut gemi yerleştirin - Kilidi.
 • Bir teleskopik rafın kıskaçları açın yukarı raf çekin ve mandalları sabitleyin.
 • buharlı ütü tespit için asın.
 • vücuda buhar hortumunu bağlayın, bağlantı güçlüydü emin olun.
 • toplanma diğer modelleri ve üreticilerin değişebilir olarak, böylece talimatları dikkatlice okuyun. Hiçbir şey karışık.

2. rezervuar konut ayarlanan (sıcak değil) tanka, içine su ekleyin.

3. soketten kablosunu çekin ve bir elektrik prizine takın. Bir dakika sonra vapur (göstergesini kontrol) kullanıma hazırdır. gösterge yanar sonra, buhar düğmesine basın.

Kullanmadan önce üniteyi kontrol edin 4.. kendimize yönünde gemi tutarak bir deneme yapın. Bu sıcak su veya buhar fokur riskini ortadan kaldırır.

5. Cihaz ilk kez kullanılıyorsa, eski bir bez üzerinde talimatları, deney okuduktan sonra.

1. yatay hareket asla ve buhar düğmesine dayamak yok, buharlı ütü dikey yukarıdan aşağıya olan Taşı - bu suyun kaçak yol açabilir.

2. Çalışma sırasında, buhar borusu (bu normal) tüp kaynama yayacaktır.

Su tamamlandığında 3. ses sinyali yayılır.

Eğer su ünitesi doldurmadan önce, 4. Her fişi prizden çıkarın.

5. ütüleme, sadece birkaç doku içine derin nüfuz yardım ediyor ispolzschuyte fırça etkisini arttırmak için. sorunsuz oturana kadar buhar fırça üzerinde kelepçesini. buharlı ütü tutun kilidi açmak olduğunu. giyim kelepçe ve ploskoostyu buharlı ütü arasında ortada olacak şekilde tespit parçasını takın. tutucuyu elde edin. yukarı ve aşağı giysi harcayın. Eğer kilidi kaldırmak prizden Cihazı kapatmadan önce, fırça buharsız olduğunda kaldırıldı ve yanıklara önlemek için sıcak yüzeye dokunmamaya hatırlıyorum edilebilir. Bazı vapur demir jant ve sanforlamak dokusunu yardımcı olan bir demir levye olarak birlikte geliyor.

su tahliye cihazı kesin konturlu sonra 6. kurumaya bırakın. Elektrik kablosunu sarın. Aygıtı çıkarmadan önce bu yanıklara önlemek için tamamen soğumasını bekleyin.

Şartlar ve temizlik hreneniya

Önerilen periodichechski temiz vapur.

1. Bunu yapmak için, su tankı çıkarmak nemli bir bezle ve temiz su ile temizleyin.

Cihazı boşaltırken 2. dikkatli olun - tankında sıcak su olabilir.

3. Her zaman boyunca temizlik ve cihazın veya cihaz kullanılmadığında üzerinden su dökülmeden önce, fişi prizden çıkarın.

cihazı kullanırken 4. Su tankı kuru bir havlu ile silinmelidir.

Oldukça basit, ana şey - talimatları ve güvenlik bilgilerini takip etmek. Aniden talimatları, burada üretici Zauber Pro-260 tarafından detaylı bir hareket planı rehber kaybedersek. Burada dikey vapur (Grand Master) bir başka talimat.

dikey gemi nasıl kullanılır: video

ayrıntılı olarak gösterilen bir video talimatları, bak, nasıl bir gemi ve nasıl kullanılacağını monte etmek.

Dikey vapur Philips giyimi - Video:

Dikey giysi vapur: yorumlar

Hadi onlar forumları ve sosyal ağlar üzerinde kat buharlayıcıyı söylediklerini görelim:

Giderek daha modern ev kadınları Dikey gemi kullanımı günlük yaşamda. Ve zaten böyle bir cihaz satın, hatta düşünmek var? Sizce bizim tüm önemlidir.

Sevdin mi? düğmesine basın:

makale One comment dikey gemi nasıl kullanılır

Digital'in jeanselit vapur götürdü ve herkes mutlu olur. Bu somut örneğe bakın. Yine, fonksiyonellik çok. Demir hem dikey hem de yatay olabilir. Buhar şeyleri dezenfekte eder. yaprak üzerinde bir zevk uyumak.

doğru kıyafetleri Bakımı: bir gemi nasıl kullanılacağı

Steamer daha kolay bir kadının elbise vapur bakımı için giyim bakım kolaylaştırmak için tasarlanmış ev aletinin arasında bir yeniliktir kılan birçok özelliğe sahiptir. cihazların çeşitli türleri vardır. Her biri kendi özellikleri, avantajları ve dezavantajları vardır. bu cihazla çalışırken ana bilmek yararlıdır, böylece her şeyin genel olarak buhar ve önlemleri, ekipman türlerini, nasıl kullanılacağı hakkında bilgi için - bu makalede anlatacağım.

Ne ütüler veya türleri bir giysi gemi nasıl kullanılacağı

doğru bu tekniği istismar için, olağan vapur demir farklıdır anlamak önemlidir.

elle tutulan gemi şeyler dikey pürüzsüz olabilir nedeniyle

aparat malzemesinin sıcak yüzey maruz kaldığında düzgünleştirilir. Steamer buharla giysileri ile iyi çalışır.

çeşitli şekillerde Soyulmuş giysi:

 • Sıyırma bir fonksiyonu olan sıradan demir;
 • buhar jeneratörü ile demir;
 • Manuel veya zemin modeli vapur;
 • giysi için bir meme buhar süpürge.

İlk seçenek - klasik. Çok kolay.

 • Özel bir kapta su ekleyin;
 • aygıtını açın;
 • İstenilen modu seçin.

daha gelişmiş bir sürümü - model buhar jeneratörü. onunla Dahil paslanmaz çelikten yapılmış bir kazandır. Aletler ve bir silikon hortum sahip olan ısı direncine bağlı kazan.

Buhar jeneratörü bir kontrol paneli ile donatılmış. Farklı üreticilerin modelleri için işlevler değişiklik gösterebilir. Buhar jeneratörü ile demir şeyler demir için tasarlanmıştır (örneğin, büyük bir kat, oklar yapar) giysi istenen şekli verir.

buhar ile çalışırken, doku ile hassas bir etkileşim olmasına rağmen, giysi belirtilen sıcaklık sınırları unutma.

Ayrıca vapur manuel olabilir. Bu tür modeller buhar biçiminde ya da fırçalar su ısıtıcısı formunda mevcuttur. Her iki seçenek de sadece dikey sıyırma şeyler için tasarlanmıştır.

Artıları dikey modeller: nasıl vapur

ekipman çalışma prensibi her türlü aynıdır. Cihaz, bir su deposu ihtiva eder. sıvı kaynamaya başlar ve buhar memelerden gelir. Kumaş lifleri etkiler. meme malzemenin basıncı altında düzenlenir ve buhar giysilerde leke ve kokularını çıkarır.

Bir tencerede El vapur, sen çocukların oyuncakları ve yumuşak mobilyalar dezenfekte edebilir

demir akkor metalik yüzey farklı olarak, şeylere gemi kırışıklıklar ince, doku hasarı olasılığını en aza indirilmiştir.

Diğer avantajlar vapur:

 • Hızlı yumuşatma kumaşlar. Eğer kendini uyarlarsanız, enstrüman demirden daha çok daha hızlı demir elbiselerini.
 • kumaş üzerinde minimum olumsuz etkisi. Demir yavaşça hatta en değişken malzemenin çıkarılması edilebilir bir leke ya da "kırışıklık", (bir fırça ile ya da bir demlik formunda) dikey modeli gemi bırakır.
 • oyuncaklar, döşemeli mobilya veya yatak öğeleri dezenfekte imkanı.

Biz ütü Perdelerden diyemeyiz. Hostes ütü masası üzerinde ağır perdeli büyük çalışmak ne kadar rahatsız biliyorum. Dikey vapur kolayca saçak sökmeden perde ütülenir.

uzmanların 3 Kurulu: bir buharlı ütüyü nasıl kullanılır

O kullanım buharlı ütü tüm edebiliyoruz görünüyor. Ancak, birçok kişi kullanım talimatları olduğunu unutmak ve cihazı doğru. Ara toplam: hızlı inişe ya da doku hasarı.

delikler köpük tıkanmasını önlemek için, bir buharlı ütü ihtiyaç süzüldü, su içerisine döküldü

el cihazı almadan önce, birkaç eylemleri gerçekleştirmek zorundadır.

 • giysi (etikette bilgi) ütülemeye emin olun;
 • bölüm veya ütü masasının gücünü kontrol edin;
 • buharlı ütü için filtrelenmiş su stok.

Su prize birimi açmak için tankın (varsa) içine dökülmüştür.

filtre edilmemiş su kullanımı buhar delikleri tıkayabilir olan cihaz içinde kalsiyum ölçekte yol açabilir.

Bundan başka ütü bir yuva içerir ve arzu edilen ısı derecesi tesis.

Hemen bir buhar püskürtme toz ve kir birikebilecek bir yeni cihazın buhar odasının olarak imkansız her durumda giysi ile ilgilidir. bir tarafa buhar Ön sürüm olun ve ancak o zaman bezle çalışmaya başlar.

Uzmanlar sadece demir dışı su dökmek için önerilir. Yüklemek "buharsız" modu ve serin bir yerde cihazı kaldırmak gerekir sonra.

giyim bakımı konusunda biraz daha: ütülemek nasıl vapur

Sovyetler Birliği'nde giysilerin temizlenmesi için kullanılan Dikey vapur. Bugün, bu cihaz pek çok fonksiyona sahiptir. Tabii ki, tüm model ve üretici bağlıdır, ancak genellikle cihazda böyle fırça, pantolon, clothespin, katlanabilir askı için özel eki olarak aksesuarları vardır dahildir.

dokuya nüfuz eden buhar yavaşça giysi Kırışıklıkları

Sam ütüleme işlemi oldukça basittir:

 • buharlı ütü (aşağı doğru) dikey bir şekilde hareket edilir;
 • Buhar dokuya nüfuz olarak, bir yandan, kumaşı tedavi;
 • uyarının Bip rezervuar su üzerinde ise.

Eğer satın aldığınızda, uzmanlar cihazın kapasitesine dikkat etmek öneriyoruz. En iyi seçenek 1800 watt güce sahip ev cihazı kullanmaktır.

Bir damla sistemli cihazlar yanlışlıkla üzerine su dökülüp, kumaş zarar verilmez. Yanı sıra vapur Auto ile donatılmıştır. 15 dakika işlem sonra cihaz kendi kendine kesme aracıdır.

Bir giysi gemi (video) nasıl kullanılır

En basit dikey vapurları bir mod var, ama çok aşamalı ayarlı seçenekler vardır. Eğer yani gerçekten evde ihtiyaç modeli, tercih vermelidir seçtiğinizde, Satın almadan önce gemi ile giderileceğini düşünmek gerekiyor ne şeyler düşünmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

59 − = 51