mavi renk elde etmek için nasıl

Nasıl mavisini yapılır?

renkler mavi renk, diğer renkler, renkler, mavi olabilir ne bitirdi?

Şansın bitti. bazik mavi (sarı ve kırmızı ile). sarı ve mavi - yeşil uçlu, bu iki büyük yapılabilir. Ve sonra ben bile sunmak için bilmiyorum. Yeşil ile mor (veya fuşya) karıştırmak için deneyin.

mavi renk sanatsal anlamda ana renkler olduğunu. renkleri karıştırma maalesef mümkün değildir tarafından Dolayısıyla saf mavi renk elde etmek.

Eğer üç ana renge sahip, bu sarı, mavi ve kırmızı olduğunu görüyoruz yukarıdaki tablodan renk tonları çok çeşitli alabilirsiniz. Ama üç renkten en temel Eğer renk paletinde olması gerekir onları karıştırılarak elde edilemez.

Yani diğer renklerin mavi renk çalışmaz hale getirmek için, çünkü boya mavi satın almak zorunda.

Genellikle mavi ana renk ve diğer renkler karıştırılarak elde çalışmak için görünmüyor varsayılmaktadır. hala mümkün - Ancak, burada resimde bunu yapmak için tüm olduğunu görebilirsiniz.

mor ve aqua renk Karışık ve orada bir güzel mavi renge sahiptir.

Mavi yüzden işe yaramaz, karıştırma renkler ile temiz bir mavi renk elde etmek için, sarı ve kırmızı ile birlikte ana renk olarak kabul edilir.

Belki pembe ve mavi karışımı. Eğer mavi renk gerekenler arıyorsun, deneme yapabilirsiniz.

Mavi renk, sarı ve kırmızı gibi asıl olan ya da başka onlar ana renkler olarak adlandırılır. Bu nedenle, bu üç renk diğer karıştırılarak elde edilemez ve sadece bir diğer farklı renk ve tonları ile karışık alabilirsiniz.

Genel olarak, lacivert alıp beyaz ile karıştırarak maviye dönmesi, çok değil.

Renkleri karıştırarak gerçek, saf mavi renk elde etmek zordur. mavi renk ardından sanatçının paletinde temelidir.

Ama açık mavi renkli eflatun (veya başka şekilde mor) karıştırmak için deneyin, bu yöntem oldukça parlak mavi olarak, mavi bir gölge verecektir.

damla iyot nişasta su ile seyreltildi ve maviye döner! kendileri gözle tespit orantılar.

yeşil ve sarı karıştırmak için, güzel bir renk mavi olsun. Deneyin.

Eğer boyanın farklı renkler karıştırırsanız tablo görünüm üzerinde hangi renkleri alacak. Eğer sarı ve kırmızıyı karıştırırsanız, gerçek mavi renk de, alamadım. koyu mavi tonu daha büyük.

Ama bu tabloda bakılırsa, mavi renk hala iki renk elde edilebilir. Bir boya rengi fuşya donanması ile boyayı karıştırın. o sette boyalar böyle Thanes birbirlerini yayılan, karıştırma, bulmak, böylece renklerle bir palet, deney kullanmak nadir olduğu açıktır. Ve istenen gölge dışarı çekilmesi için uygun olan alır.

Ve eğer bir kalem ekleyebilir. Karışık çizim araçları bir çizim yapan.

sarı, kırmızı, mavi - renk paleti temel renkleri vardır

Yani mavi ana renk - ve neredeyse imkansız olsun

Sadece ne herhangi bir kimyasal manipülasyon

Sadece almak ve mavi olamaz yapmak için boya kullanın.

böylece gelecek için konuşmak - gidip mağazada mavi boya satın kolay olduğunu Yani.

Mavi renk, diğer renklerin boya karıştırma, o yüzden şans bitti dikkate almaz. kırmızı ve sarı gibi Mavi, paletinin ana renkleri ve diğer renkleri çalışmayacaktır yeniden. Yani boya mavi rengin ne tür dükkana gitmek zorunda.

Ben çizimde okul dersinden bile hatırlamıyorum, öğretmen renkleri karıştırmak için nasıl gösterdi sonra anlattı ve. Benzer şekilde, unutmayın mavi Renk iki renk, yani, yeşil ve sarı karıştırılmasıyla elde edilmektedir.

Nasıl mavi renk elde etmek için? Karıştırma renkler

Bir yandan, bu tür üzücü, ama diğer yandan - barış ve huzur: Her ne söyleyebiliriz, bu renk büyü, ancak kararsız olduğunu. Bu makale renkler karıştırıldığında mavi renk elde etmek için nasıl bakacağız. dedikleri gibi biz orada ne gölgelendirir öğrenirler. nasıl mavi renk elde etmek için: Eğer önümüzde sorunu çözmek için gerekenleri yüzde düşünün?

Mavi. psikolojik algı

Antik kere insanlığı çekti beri bu belirti olduğunu. Hep özel önem vermiş. Böylece, eski Mısır kurban tanrılar sürecinde bu renkte tasvir. Astrolojide, gezegen Venüs karşılık gelir. ezoterike olarak meditasyonun, konsantrasyon, aynı zamanda kendi kendine işlemi için kullanılır. Günümüz dünyasında, psikologlar bu tonda bakın belirsiz: Bir yandan bu hedefe ulaşmak için konsantrasyonunu arttırır ve otelin diğer tarafında da soğukluk duygusal tutum getiriyor, gerçeklikten mümkün kişidir.

Farklı renk testleri psikolojide kullanılan ve en etkili biri - ki biz sesi sakin ve gönül sembolize açıklayan göre, Luscher testidir. Bu muayene kişi ve iletişim becerilerinin stres direnci durumunu belirleyebilir. Test doğruluğu içinde dikkat çekicidir her zaman, uzun içeride bira edilmiş sorularınızı sağlayabilir sadık bir arkadaş gibidir.

asil ve şık bir - Bizim tonu tanımladı. O sakin soğuk gökyüzü ve deniz Şiddetli tutku gizler. Nasıl mavi renk elde etmek için? renk karıştırılması değişiklik, ilgili renk ve formülasyonun koyu ile açık arası yüzdesi çok sayıda verir. Birçok tonlarının sayısı. Ve nasıl güzel onlar denir! sadece bazı isimlerin dayanarak, ilham ve güç verir bu gölge sevmeyi öğrenebiliriz. Yani, bir örnek olarak mavi aşağıdaki isimleri tonları sunuyoruz: kantaron mavisi, mavi-gri, mavi ve siyah Niagara, camgöbeği, lacivert, gök, su, mavi, lacivert, Pers, mavi, koyu mavi, çivit, Prusya mavisi, safir, rengi. Burada anlatılan renklerin temel tonları. tespit edilebilir, bu birçok poluottenkov ek olarak, ne kadar bu çok yönlü sesi var.

Onlar haklı olarak "mavi rüya" demek imkansız ve gerçekçi bir diğer deyişle,,, anlamsız ve eğlenceli - mavi: Hatta hiç gölge çeşitli özelliklere sahip olabilir. Ancak gölge "indigo9raquo; gelişmiş zihinsel yetenekleri ile tespit edilmiştir. Çocuklar, zihinsel yetenekli, sık sık "indigo9raquo denilen;. Kıyafetler ve bu lehinde iç renk seçenekleriyle insan özlem dikkate almak gereklidir ve ilk iş bu adamın analitik aklı var bu konuda söyleyebiliriz. Ama geri ana soruya: ne kadar mavi renk elde etmek için?

Sonuçta, bir ana renk, ama biz farklı tonlarını kullanarak, gölgeler çok sayıda alabilirsiniz. Renkleri karıştırma zaman, ne kadar mavi renk elde etmek için? "Kraliyet Mavisi" alma düşünün. siyah küçük bir kısmını ve yeşilin damla ekleyerek, mavi - Bunu yapmak için, bir temel tonu olarak kullanmak. bu karıştırma sonucu olarak arzu edilen renk tonu elde etmektir. Nasıl bir öncekinden daha mavi renk ama parlak tonu alınır? Bunu yapmak için, bize yukarıda açıklandığı gibi aynı renk kullanmak, ancak durumda siyah yarısı miktarında azaltmak için gereklidir. karıştırma sonucunda güzel bir koyu mavi renk olması gerekiyordu.

Şimdi deniz, turkuaz tonlarında mavi renk elde etmek için neyi renkten, düşünün. Bunu yapmak için, ayrıca bizim tonu temel gölge kullanmalı ve bire üç oranında alınan ilave bir yeşil tonu olacaktır. Unutulmaz deniz, gizemli ve derin aynı anda heyecanlı ve sakinleştirici bir güzel bir kız, gözleri rengi olması gerekiyordu. Şimdi bir mavi tonu "vedzhvud9raquo almak için gerekli olan hangi renkleri anlamak istiyorum;. ana renk mavi olduğu gibi daha önce oldu ve beyaz Bu durumda, özellik, kullanılacak. orijinalin beyaz tonu için, bizim tarif tonu yarısını eklemelisiniz. sayısı ana renk ve tat ya da pasta üzerindeki kiraz gibi göz önüne alındığında, bir mürekkep damla ekleyin. Sonuç aynı tonda bir rahatlatıcı, dinlendirici gölge bize hayrandı olmalıdır.

Bir seçenek düşünün: Bu hazırlık kaynağı olarak belirlendi temel tonu, çok küçük miktarlarda renkler turuncu karıştırıldığında mavi bir renk elde etmek için nasıl. Bu işlemin bir sonucu gölge ağır olması gerekiyordu, ben bile korkunç söyleyebiliriz. deniz vahşi bir hayvan gibi kükrüyor Bu sonuç, vahşi bir fırtına sırasında kirli ve sert hava ile tanımlanır ve rüzgar uluyan ve gemilerinin yelkenlerini uğratmaktadır.

Doğada mavi renk elde etmek için gerekli olan ne renkler, diye mi soruyorsunuz? 485 nm - bizim gerçek dünyada, fizik tonu seviyesinde 440 aralığında insan gözü tarafından algılanmaktadır. Diğer bir deyişle, bir dalga, yukarıda belirtilen bir dijital değerin elektromanyetik radyasyonun etkisi altında orada mavi bir spektral renk.

Nasıl mavi yapay yollarla elde etmek, sorabilir miyim? Bilindiği gibi, doğal boyalar böyle tonları çok nadir ve bu nedenle değerlidir. anilin boyalar serisi olarak kabul magenta biri. Onun büyük dezavantajı - bu durumda magenta, almak istiyorum bu yüzden, mavinin o güzel gölge değil mavimsi kırmızı tonu verir. sonuçları belli olurken hayal kırıklığına yapacaktır.

nasıl mavi olsun - Sonuç olarak, söylenenlerin özetliyor, makalenin ana konu olduğunu belirtmek gerekir. farklı oranlarda karıştırılması renkler cevap olacak ama bugün akrilik boya rengi mor tonu ile koyu mavi isnat edilebilir açıklanan unutma. Gölgede Bu tip "ultramarine" denir. Ayrıca, karıştırma boyalar konusu genç sanatçılar için alakalı olan teorik bilgi, önemli pratikte ek olarak. kendi tarzını yaratma yeteneği, tüm sonra, teorik bilgiye dayalı, başlıca görevlerinden biridir. Ben bu malzeme yararlı ve ilginç olacağına inanıyoruz istiyorum.

Ellerinizi güzelliği: nasıl mavi renk almak ve bu karışım için gerekenleri boyamak için

Hatta suluboya için, iç için boya seçerken, kolay renk tonu ile hata yapma. Kağıt test gerçek hayatta tonunu aynı olamaz.

Üzülmeyin, istenen gölge elde etmek için bir yol yoktur! renk mavi olsun karıştırmak için hangi renkleri okumaya devam edin.

Klasik bir gölge oluşturma

ana renkler çoğu bile istenen gölge yaratarak yakın gelmeyecek olmadan Maalesef, bazı bileşenler, karışık değildir.

Aynı kural kırmızı ve sarı renk düzenini uyun.

Renk paleti çok koyu ise, beyaz boya yardımcı olacak birkaç gölgeler bunu hafifletmek.

Siyah, gri veya kahverengi - tersine, bu gölge koyulaştırmak için gerekli olan, karışım daha koyu renkler eklemek gerekir.

Nasıl karıştırılarak mavi renk elde etmek için:

 1. tatlı ultramarine, 3 oranında mavi ve beyaz parçalar karıştırma alın: 1.
 2. Bir açık mavi bir renk oluşturmak için, beyaz renk düzeni payını arttırmayı. Beyaz mavi oranı - 2: 1 arasındadır.
 3. şeffaf, hafif ton eşit oranlarda karıştırın elde etmek.

Daha zengin cennet yardım turkuaz tonunu alın.

Üç malzemelerle Komplike tarifi seladonlar oluşturmaya yardımcı olur. Nasıl turkuaz ve beyaz ile mavi bir renk yapmak için? mavi boya 2 parça, beyaz ve turkuaz 1 yer alın. deniz mavisi keyfini çıkarın.

Eğer biraz daha karmaşık tarifi karıştırma, renk daha koyu yapmak istediğinizde. Her şey başarmak için çalışıyoruz ne kadar doymuş renkler neyi nihai sonuç ve bağlıdır. koyu mavi renk elde etmek için nasıl şanslı karışımı farklı renkler:

 1. iki renk Need: siyah ve akuamarin. ton ürün dekorasyon için üretilir ise, küçük bir kap içinde, bir fırça ya da bir bez ile kütlenin karıştırılması. Boyama duvarlar için taşlama gölge gerekli inşaat mikser, özel bir meme renkli.
 2. Kesin oranlar. Bir damla ya da birkaç mililitre siyah renk boya dayandırmak ekleyin.
 3. Elde edilen karışım, bir beyaz kağıt tabakası üzerinde denemek ve kuruması için daha iyidir. gölge size uygun değilse, o zaman gölgelendirme durdurun. - değilse, fazla siyah ekleyin.

Ultramarine doğada oluşmaz yapay, benzer. Mor boya gökyüzünün koyu rengi oluşturmak için yardımcı olacaktır. Büyülü boyama Kreş içinde tavan boyayabilirsiniz ilginç bir sesi oluşturmak için yardımcı olacak ve parlak parlayan yıldız çıkartmaları gece gökyüzünde bir simülasyonunu yaratacaktır. Nasıl mavi mor çıkmak:

 1. 3 oranında mor ile mavi boya karıştırın: 1.
 2. Tavan boya, yaklaşık 10 dakika karıştırılır yapı kanca oldu.
 3. Hazır kitle duvarının küçük bir alanı deneyin. 2-3 katmanları iç rengi uygulamak gerektiğini unutmayın.

Sevdiği kadın gölge - Kraliyet lacivert.

gece mavisi ve donanma eşiğinde Böyle soylu sesi elde etmek için, asidik renk mor veya pembe gerektirir. tarifi Önceki Renklendirme benzer:

 1. asit mor (pembe) ve lacivert: 2 adım gerekir.
 2. mavi ve pembe oranları - 3: 1. Bazen biraz daha pembe gerekir.
 3. küçük bir alana boya neden sonucu Oy.

lacivert zümrüt mavi renk temelinde oluşturmak için, sarı gerekir. Elde edilen gölge değerli taşların parlaklık benzerdir. Bu fantastik bir resim elde etmek, küçük öğeler dekorasyon için kullanımı uygundur. Nasıl sarı mavisini almak için:

 1. sarı ve ultramarin Kohler eşit karıştırın.
 2. pastel sürümü için, beyaz ekleyin. Reçete oranı solukluk istenen derecesine bağlıdır.

Prusya Mavi - favori tasarımcıları sadece iç değil, aynı zamanda giysiler.

Derin renk denizin derinliklerine ve uzak galaksi ile ilişkilidir. yeşil maviden Ne kadar kolay olsun:

 1. eşit paylarda akuamarin ve yeşil: İki renk şemaları koymak.
 2. doku homojenliği için bir teknik kullanarak karıştırın.

Üçüncü madde eklerken Şaşırtıcı, beyaz renk soluk açılmıyor.

İstenilen gölge boya nasıl

Ne ana renk düzeni değil, ama mavi boya yapmak gerekirse? İlginç tonu, benzer safir parıltı kırmızı ve yeşil karıştırılması ile elde edilir. Böyle renklendirme saf ultramarine vermez, ama siyah ve beyaz boya ilavesi ile, ilginç ve sıradışı renkler elde edebilirsiniz.

Faydalı bir video: renkleri karıştırmak için nasıl

Soğuk - pastel tonlar, mavi tonu ile sıcak bir kombinasyon birleştirin. zevkinize, yetkili renklendirme göre en boy oranını değiştirme - Başarılı onarım için anahtar. Deney ve renk düzenini oluşturmak!

© 2017-2018 - İnşaat portalı Öncü

Kopyalama ve sadece bu siteye aktif link ile izin tırnaklama.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

35 − = 25