smokehouseda ev

duman odaları 8 türleri

Evde Sıcak duman - mükemmel kalite ve tat yiyecek almanızı sağlayan büyüleyici ve ilginç süreç.

Sigara özel cihaz içinde gerçekleştirilir - smokehouse. Çalışma prensibi sigara ekipman her türlü aynıdır - kapalı bir kap alt ürünlerin yerleştirildiği ızgaralar, kanca ve şiş üzerinde üstlerindeki, yaprak döken ağaçlar ya da talaş fiş dökülür için.

yağ eritilir etmek ve et suları gelecekteki kabına absorbe değildi toz ve onların yanma duman kadar bitmez, tepsi eti altında monte. Açık bir yangın ya da elektrik tenah fazla ısıtıldığında, talaş yanan ve duman onlar tarafından salgılanan ürünler emprenye ve sıcaklık 90 ° C ya da sigara içinde yüksek bir pişirme kabı hızlandırır.

füme zaman et, balık veya deniz ürünleri sulu ve ihale aldı. Bu terim pişirilmesiyle elde edilir - nem ve yağ hassas ana kadar et ısıtıldı zaman yok ve bu süre içinde bir kaç saat için 20 dakika, den.

sigaranın Bu yöntemin diğer bir avantajı - kullanılabilirliği ve bir balığa, bir ülke evin bahçesinde, bahçede olabilir et veya balık duman, hatta bir dairede için yemeklerini pişirme basitlik. Ama sonuç beklentileri karşıladığını, bunun doğru ekipmanı seçmek önemlidir. Bu derlemede, yerli sıcak sigara cihazların türleri.

Popüler bir ve yaygın biçimi. Onlar, kompakt küçük tartmak ve işletmek kolaydır. Bu türün bir diğer adı - "taşınabilir". Mini kantinin turistler, balıkçılar ve avcılar talebi, kır evleri, özel evler ve şehir daire kullanılır.

sürekli ısıtma için tasarlanmış öğleden sonraki, bu nedenle yüksek yapıldığı malzemenin kalite taleplerinin. imal etmek için kullanılan malzeme, - 2 ila 3 mm'lik paslanmaz çelik bir kalınlığa sahiptir.

Mini öğleden sonraki genel tasarım - cips ya da talaş doldurulur ki bunun alt kısmı kapalı bir kutu; set içinde: toplama tepsisi, etten yağ eridi ama duman ürünlere erişimi engellemez; yukarıda, sigara için aynı paslanmaz çelik ürünleri ızgara veya şiş üzerinde bir veya iki sıra halinde.

Basit yapısı sayesinde evde küçük kantinin üretmeyi mümkün kılmaktadır. Bunun için tava, kova, kavurma ve benzeri uygun.

Isıtmalı Mini yangına, gaz veya elektrikli soba smokehouseda. 90 ° C ve üzeri - içindeki sıcaklık. Bu nedenle, yemek hazırlama, et türüne bağlı olarak, bir saat 20 dakika zaman alır. Aslında, ürün duman ve hazırlık doyuran içinde bu fırında bir ısıl işleme kaynaklanmaktadır.

Ancak bu şekilde yapılan ürünlerin raf ömrü sınırlıdır - alanda, bunlar acil kullanım için uygundur ve evde füme et birkaç gün buzdolabında saklanır.

Elektrikli Mini kantinin, görünüm ve boyut mikrodalga benzerler. Onlar evde sigara içindir.

Bu tip cihazın avantajı - kompakt ve kullanım kolaylığı.

Dezavantaj - tek bir indirme hazırlanan ürünlerin az miktarda.

tasarım ve füme için duman odaları boyutları basitliği bile şehir dairenin mutfağında, tütsülenmiş et veya balık pişirmek için izin verir. Onların yardımı ile sevdiği yiyecek mevsimlerde, varlığı banliyö alan veya doğaya gitmek için olanağından hazırlanmaktadır.

Bu durumda, bir gaz veya elektrikli ocak, et ve meyve suyu, ızgara şiş yağ toplama veya ürünlerin yerleştirmek için bir tava zorunlu varlığı - sigara için bir kap, dış ısıtma sızdırmazlık - "yuva" çalışma prensibi cihaz tiplerine benzerdir.

Ama, smokehouseda dairede kullanılan tasarım sürecinde aksaklıkların giderilmesi amaçlanmıştır zorunlu bir dizi özellik vardır:

 • Dymootvedenie. Daire ve apartman komşuları içine alamadım içimi sırasında sigara için, odanın dışında verilmektedir - sokakta. Bu amaçla, kapak penceresinde görüntülenir hortumla, üzerine koyar birliği sağlanmaktadır. Bu yapıyla, tanktan duman kez daha doğrusu bir apartmanda daha sokağa gider. Bir ev kaputu eğer, üzerinde havalandırma biniyorlar duman onlara rahatsızlık alacak komşularının daireler yapılacaktır çünkü mutlaka sokakta duman çıkışı için hortum kullanımı.
 • su sızdırmazlık. ekipmanın tasarım başka özelliği apartmanda kullanılması amaçlanan. Oda kapasitesi içine yaydığı dumanın girmesini önlemek için gereklidir. Koku yakalama kapak ve su ile dolu duman kabın duvarı arasında bir oluk olup. Su tabakası kapak ile duvar arasında nüfuz duman önler.
 • basınç kapağı Bu konut duman odaları yapımında kullanılır. kapağına ise "sıkı" conta ve vida ile duvara kadar gömülmüş. Bu kapak ile duvar arasında duman sızmasını önler ve bir su sızdırmazlık yapısının mevcudiyeti isteğe hale getirir. Ama bu tür cihazlarda mutlaka dışarıda bir duman sunmak olduğunu.

Bir şehir apartmanda kullanım için kantinin fabrika yapımı ve ev yapımı. Fabrika paslanmaz çelik, tıbbi veya gıda maddeleri, 2 ila 3 mm kalınlığında yapılmış. Onların ömrü - 10-12 yıl. bir su perdesi ile bilinen bir tasarıma sahip en uygun fiyatlı cihazlar.

hava geçirmez kapaklı - gurme yemek yemek için konumlandırılmış. kova, tencere, gusyatnitsy - bağımsız olarak uygun bir malzeme mevcut daire smokehouse imal edilebilir. Bu durumda, su mührün üretimi - karmaşık bir prosedür, kauçuk conta ve vidaları kullanarak, kapağın sıkılığını bakmak çok daha kolaydır.

kentsel daire ve elektrikli ev kantinin uygulanır. nedeniyle popülerlik Bu cihazlar, bu makalenin ayrı bir bölüm.

Bir elektrik sigara içen uygulanması - Bir şehir dairede ya da başka bir odada füme yemek hazırlamak için kullanışlı ve hızlı bir şekilde.

 • Kompakt tasarım. Ev elektrik smokehouseda boyutu küçük olan ve kolaylıkla bir dolapta uyuyor. kafelerde Kullanılan ve restoranlar da kompakt ve fazla yer işgal etmez;
 • Kullanım kolaylığı. Elektrik kantinin, isteğe bağlı özel beceri ya da deneyim yiyecekleri pişirmek için. Talimatlarına göre istenilen sıcaklık koşullarını seçmek için yeterlidir;
 • Hızlı pişirme. Ürünler bu tür cihazlarda 30 dakikalık bir ortalama hazırlanır. Bu kap, duvarlara sıkı bir kapak sürtünme sağlanır. Bu tasarım sigara içen içindeki ısının tam korunmasını sağlar;
 • Tam donanım üreticisi smokehouseda dymootvedeniem içeren gerekli destekleyici ekipmanlar;
 • Üretici tarafından teminat sağlanması;
 • Ürünün hazırlanması kontrolsüz sıcaklık dalgalanmaları olmadan gerçekleştirilir. Gerekirse, sıcaklık el ile veya otomatik olarak ayarlanır;
 • elektrikli ev seçenekleri duman odaları ve uygun fiyatta.

Bu ekipmanın bu tür bir şehir apartmanda ev füme yemeklerin hazırlanmasında kullanılmak için en uygunudur yapar.

Otomatik smokehouseda füme - füme et, balık, sosis, peynir, deniz ürünleri ve sebzeler için modern makineler. Onlar için termal enerji kaynağı - elektrik.

Bunlar gıda üretimi ve restoran işinde kullanılmaktadır. 40 tek yükleme hacmi - - ev ortamında ürün 200 kilogram uygunsuz Bu ekipmanın kullanımı etkili bir uygulama şeklidir olmasından kaynaklanmaktadır. Ama ev otomatik duman odaları modelleri vardır:

 • Sadece füme;
 • Soğuk ve sıcak dumanlama için üniversal smokehouseda;
 • Multivarki - smokehouse;
 • açık elektrik Tan ile. , Talaş veya cips - Bir ev cihazı kullanıldığında, sadece küçük bir ısıtıcı malzemesi uygun
 • Kapalı Tan. geniş bir ısıtma yüzeyi vardır. Bu modeller, ısıtma malzemesinin boyutu ve kalitesine daha az talep bulunmaktadır.

Bir endüstriyel otomatik öğleden sonraki şunlardır:

 • Çok fonksiyonlu cihaz. Soğuk yiyecek ve sıcak yöntemleri füme ve bir kabine fırınlar olarak kullanılan;
 • Sigara fırın. Bu cihazlar, birden çok işlem gerçekleştirilmesi, sürekli olarak işleyebilir.

Seçilen moda bağlı olarak, yemek hazırlama kısa zaman alacak - otuz dakikadan bir saate kadar.

Evde sosis yapmak için en iyi seçenek - kullanım, otomatik kantinin kolaylığı açısından.

Dezavantaj - Yerli modellerin yüksek maliyet.

Kapalı su ile Ana smokehouseda açık ateşte gıdalar sigara için tasarlanmıştır. Bu evrensel Sigara içme ekipman - bu açık havada kullanılan ve su mühür herhangi bir odada kendi kullanımına izin - hatta bir şehir dairede. Su sızdırmaz hariç bu tür aynı tasarımı, standart kantinin farklı içerdi.

 • paslanmaz çelik 2 mm kalınlığında yapılmış bir dikdörtgen bir kap;
 • Pişirme sırasında etten damlayan suyu ve yağ toplamak için aynı çelikten Düz tava. Tepsi tankı içine monte edilir aşırı gibi termal duman ürünlere erişimi engellemek için değil malzeme, talaş veya talaş,;
 • palet kantinin içine şişi veya paslanmaz çelik tel örgü. Onlar sigara için ürün sunmak;
 • kapağın çeperlerine sıkıca bitişik;
 • kapakta takılması. Aşırı duman kaldırmak için tasarlanmıştır. uydurma kauçuk hortum aşınma odasında çalışma koşulları ve sokakta göstermek.

bir su tuzağı nedir, ve amacı nedir?

sigara için kabın iç sızdırmazlık kokuları, duman, duman - Su sızdırmazlık atama. Su bunları çıkmak izin vermez. Kilit kaçak duman eti daha iyi prokoptitsya verir ve daha güzel kokulu ve lezzetli hale gelir.

sigara odasında yapılır eğer, sigara kaptan duman ve koku içine girdi istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle, su mühür için - bir zorunluluk duman odaları kentsel dairelerde benzer inşaat çalışırken.

Su kapanı yüksek sıcaklığa ısıtıldı fiş kontağı önleyerek, operasyon sırasında kantinin içine oksijen girmesini önler.

Bu sigara için kap üzerinde bir su sızdırmazlık kaburgaların işlevini yerine getirir. Bu ısıtıldığında deformasyonunu engellediği yapısını güçlendirir.

Paslanmaz çelik içen

operasyon gereksinimleri karşılamalıdır smokehouse yapıldığı malzeme - neme yüksek sıcaklıklarda tekrarlanan ısıtma gerekliliği, duyarsızlık, yanma ürünlerinin saflaştırılması kolaylığı, gıda güvenliği standartlarına uyum.

Bu koşullar uygun paslanmaz çelik altında malzemelerden. Onun marka tamamen gıda güvenliği standartlarına uymalıdır. (; GOST 5632-72 bir seçenek işareti 12X18H10T gibi) gıda ya da farmasötik endüstrisinde kullanılan her tür uygun duman odaları paslanmaz çelik imalatı için bu bakış açısı, kaynaktan. paslanmaz çelik ürünlerinin avantajları şunlardır:

 • Korozyon direnci. Değerli Bu kalite paslanmaz çelik doğada çalışırken. Demir ve çelik korozyona nem duyarlı, duvardan ürün "yiyen". Ve sık ısıtma yanma pas duvarlar hızlandırır;
 • kurum oluşumuna Bağışıklık. yanma ürünlerinin çıkarılması zorluk oluşturmaz depozito oluşturmaz paslanmaz çelik eşya için bir demirli metalin, yeniden tersine;
 • herhangi bir zararlı madde salmayan ısıtılarak paslanmaz çelik;
 • Zamanla, onların dış estetik özelliklerini kaybetmez paslanmaz çelik duman kutusunun yaptı.

İç yapıları, düz tepsi ve ürünler ortaya koydu edildiği kafes, aynı zamanda paslanmaz çelikten yapılmış.

Paslanmaz çelik konstrüksiyon duman odaları değişiyordu. Popüler su mühür ile dikdörtgen kantinin olduğunu. Kompakt, kullanımı kolay yürüyüş, balıkçılık, yazlık ve daire kullanıma uygundur. Paslanmaz çelik imal ve hidrolik olmadan sıkıca bağlanmış bir kapak ile ev yapımı öğleden sonraki, bir silindir şeklindedir.

Paslanmaz çelik elektrikli ve otomatik duman odaları üretiminde kullanılır.

Duman jeneratör - sigara odası içinde duman sürekli temini için bir cihaz içerir. Avantajlı bir şekilde, soğuk sırasında duman jeneratörün kullanımı hazırlama süresinin uzunluğu, birkaç gün boyunca, bazen esneme ile füme. füme Fakat bu cihazın kullanımı gereksizdir.

Duman jeneratörü kullanılarak avantajları:

 • muntazam ve sigara bölmesi içinde duman kesintisiz besleme;
 • yakıt malzemesinin tasarruf duman yeterli miktarda üretilmesi için;
 • duman Sabit sıcaklık;
 • Sabit insan müdahalesi gerektirmeyen duman jeneratörü, otomatik çalışma modu.

Duman jeneratörü cihazı oldukça basit.

Tasarımın Sadelik mümkün böylece fabrika modeli satın almak için para tasarrufu, evde böyle bir cihaz imal edilmesi mümkün olmaktadır. Ve kullanımı etkisi tüm beklentileri aşacak.

Özel termometre - Bir ev kantinin önemli bir özellik. Bu olmadan zor duman bölmesinin et sıcaklığını kontrol etmek için, ama bunun için son ürünün kalitesi bağlıdır. sığır, domuz ya da tavuk - termometre sigara odasının iç ısısını ölçmek değil, aynı zamanda ürün içindeki sıcaklığı ölçmek için değil sadece tasarlanmıştır.

termometre sondası yapımında ısıya dayanıklı tüp içinde, et kalmış uzunluk 15 cm, hazırlanmakta olan ya da kap duman içinde düşürülür. Probun diğer ucunda elektronik ekran veya gösterge takılır. 400 ° C arasındaki sıcaklıklarda, termometreli aralığı sıcaklık ölçüm

 • 75 ° C'lik bir iç sıcaklıkta hazır et Sığır;
 • Domuz ve kuzu - 85 santigrat derece;
 • oldukça hazır kuş için 90 ° C

Cephanelikleri iki termometre olması tavsiye edilir - kapağın sabit şekilde tespit edilmesi için bir ikinci - elle et iç sıcaklığını ölçmek için uygulanır.

Her sigara içen sigara sürecinde pişirme spesiyalleri kendi sırlarını geliştirir. Bu işlemde, termometre, her iki sigara odası içinde ve demlenmiş ürünün içinde seçmek ve optimum sıcaklık kontrolü sağlayan, vazgeçilmez bir araçtır.

apartmanda bir kantinin seçimi

mağaza füme et veya balık satın, ama yine de istediğiniz kendinizi tedavi etmek oldukça pahalı. Bir ev smokehouseda - Bir çözüm var.

Birçokları için, sigara aparatı çok yer kaplar ve böyle bir "mekanizma" kurmak için sağlam bir birim olarak temsil edilir hatta bahçede mümkün değildir. Ancak, ilerleme hala durmazsa: Birçok için bir ev smokehouseda yerli sıradan aile tarifleri menüsüne eklemek için izin gerçek bir nimet oldu. evine bir kantinin olabilir ve nasıl dairenin duvarlarında lezzetli et ve balık hazırlamak için gerekenleri konuşalım.

sigara içen ev sigara için uygun değildir Ne

yöntem 2 izole bir şekilde duman odaları ayarlayarak:

 • Kolayca monte ve demonte edilir, mini kantinin.

sık ve büyük miktarlarda yiyecekleri içiyor olanlar için tarla için Sabit smokehouseda mükemmel. Bir ev veya bu tür donanımları monte etmek dairenin duvarlarının içinde pratik değildir.

ilkesine göre, cihaz vurgulamak:

benzer tarifleri ürünlere rağmen, sıcak ve füme soğuk, bunların işlenmesi farklı olacaktır. Zaman soğuk sigara ürünleri uzun için hazırlanır, böylece duman, yeterince düşük sıcaklık - proses kabul edilemez, tabii ki, bir odada, gün hatta saatler ya da sunar. Sıcak sigara ticari ölçekte füme etkileşim halinde olmayan sıradan insanlar arasında en popüler olanıdır.

Biz sonuçlandırmak: ev kullanımı soğuk füme pişirme için uygun sabit smokehouseda smokehouseda değildir için. Bir daire veya evin duvarlarının içinde sıcak füme için tasarlanmış mini kantinin, kullanmak daha iyidir.

ev kullanımı için kantinin

Ev smokehouseda - doğru seçim yapmak için nasıl

en bir ev kantinin olmak ve ne uygun bir model seçerken aramaya gerektiği hakkında konuşalım.

Ana smokehouseda genellikle paslanmaz çelikten yapılmış bir ferah, sıkıca kapatılabilen kaptır. Birimin tabanında duman herhangi bir hammadde yerleştirilir: bu talaş, talaş, talaş vb olabilir kantinin ortasında etrafında pişirmek istediğiniz ürünleri yerleştirmek için bir kafes olduğunu. Kural olarak, duman odaları çoğunluğu yağ ve suları içimi sırasında üretilen akış hangi özel tepsiler ile donatılmış.

Ürünler ızgarada genişletilir

Isı salım kaynağına göre, smokehouseda hammadde ısıtılacak olan yerleşme, duman sigara için gerekli elde etmek için:

 • açık bir yangın, ya da (nadiren) diğer ısı kaynağının üzerine yüklenir geleneksel kantinin;
 • ağ elektrikle çalışan.

Tabii ki, evde bir gaz veya elektrikli soba üzerinde yerleştirerek, geleneksel tip smokehouseda küçük boyutu kullanabilirsiniz.

ateşleme kaynağı, bir gaz veya elektrikli ocak olabilir

Ancak, öncelikle, yangın güvenliği açısından uygun değildir ve kullanım kolaylığı açısından ikinci olarak çok pratik değil, olacak. mutfak aletleri gibi kompakt fonksiyonel ve güvenli olmalıdır çünkü nedenle, kapalı bir odada, bir elektrik kantinin kullanımı tercih edilir.

Su kilidi - Bir ev kantinin gerekli bir unsur

koku ve duman - sigara sürecinin vazgeçilmez bileşenleri ve birçoğu için bir ev kantinin satın alarak durur engel vardır. Ama bir çözüm vardır: özel olarak hidrolik kilit ile donatılmış birimleri, üretilen kapalı alanlarda kullanılmak için dizayn edilmiştir.

su ile doldurulur ve kapak kurulur içen, duvarlarının üst kenarları boyunca yerleştirilmiş Bu özel oluğu. Bu tasarım duman borusuna bağlı ve dışarıya getirmek, ya da bir havalandırma kaputu gereken kapağın özel bir meme aracılığıyla, buhar çıkış sızmasına izin vermez.

Onlar balık, et veya yağ sigara için de kullanılabilir, ve evrensel olabilir: Üreticinin farklı işlevsellik kantinin sunuyoruz. Tabii, herkes, bu yüzden tek seferde rasyonel bir çok fonksiyonlu bir model satın almak füme ürünler için kendi favori tarifleri vardır, ama er ya da geç yeni bir şey denemek istiyorum.

Özetlemek gerekirse, bir daire ya da evin duvar için bir su perdesi ile donatılmış en uygun çok amaçlı, füme için küçük hacimli elektrik öğleden sonraki olduğunu belirtmek gerekir.

Multivarka-smokehouseda: Bugüne kadar

füme fonksiyonu ile Multivarka

lezzetli ve lezzetli yemeklerin orijinal tarifleri gerçekleştirmek için yardımcı olduğu birçok ev kadınları için multivarka çoktan mutfakta vazgeçilmez bir araçtır ve şaşılacak hale gelir. Şimdi bu ekipmanın yardım ürünlerini pişmiş ve füme edilebilir ile!

Bu multivarka için dahili ısıtma elemanı kap küçük hacimli bir kap üzerine konur bir pim tipi sahip ile donatılmış olmalıdır. Bu sıfatla talaş veya ince talaşı serpildi. Daha sonra her şey basittir: ısıtıcı kömürleşmiş ahşap ve Multivarki, içinde yerleştirilmiş ürünler emprenye kapalı bir kap içinde üretilen dumanı ısıtır.

Multivarki smokehouseda bariz Faydalar: mutfak aletleri gibi bu cihaz çok fonksiyonel kompakt ve güvenlidir. Ama bir dezavantajı - pişirilmiş gıdaların miktarı küçük ama avcılık ve balıkçılık da esnaf olanlar için, ama bazen tarifleri füme yemekleri denemek istiyorum, böyle bir seçenek kabul edilebilir.

Özetlemek gerekirse, modern dünyada, hiçbir şey imkansız olduğunu söylemek gerekir - şimdi bile can, ev çıkmadan et ve balık duman. Zihin ekipman seçimine yaklaşmak Ve eğer tarifleri çeşitli füme ürünler hazırlamak için basit ama inanılmaz lezzetli deneyebilirsiniz.

Nasıl bir fitil evde kendiniz lamba yapmak için?

Herhangi füme lezzetleri kendine has bir kokusu, mükemmel tat ve iştah açıcı bir görünüme sahiptir. Böyle bir yemek hazırlamak için, elektrokoptilnyu kullanabilirsiniz, ancak çok daha ilginç elle böyle bir cihaz yapmak için. Böyle bir yapıyı oluşturmak için acemi usta eşitlemek mümkün olacak. Sonuç olarak, uzun süre saklanan kokulu balık ya da et tadını çıkarabilir.

Sıcak ve soğuk Özellikleri füme

yani sıcak ve soğuk sigara 2 yolu vardır. birinciye en popüler yolu, daha hızlı ve daha az zaman alıcı o çünkü. Böylece, gerek sadece 2-3 saat duman.

Duman olduğu gibi Çok yüksek sıcaklık, ürünler nem az kaybeder ve sulu ve ihale kalır. Ana dezavantajı - bu depolama çok uzun süre değil. Bunu uzatmak için yeterli ek kurutma gıda bakmak.

Soğuk olarak füme et ve diğer ürünler tabidir Soğuk duman, hangi çok zaman gerektirir. Bitmiş nem lezzetleri çok az olduğunu ve raf ömrü üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

füme kendi elleriyle için kantinin

Acemi ustaları polietilen film yardımıyla evde benzer bir tasarımı yapmak daha kolaydır. Sadece, 2 m malzeme gerektirir. Bir yandan özenle dikilmiş ile ön kol, torbanın benzerliği döndü.

 1. Düz alanı hazırlamak için gereklidir. Yüzölçümünün 1 m olmalıdır. Daha sonra bahsi sürmek için doğru gerekli olan, yükseklik, 2 m'dir. Bu elemanlar kirişler ile üst bağlanır. Bitmiş tasarım çok güçlü olmalıdır.
 2. kullanılan kazıklar ters bağlantı çubukları için. Onlar 2-3 seri olarak yerleştirilir.
 3. Hazırlanan et veya balık düzgünce çubuklar üzerinde asılı. Bu durumda, ürün birbirine temas etmemelidir.
 4. Bir plastik torba kısmen tasarımda gerilir ve daha sonra kısım kömürleri döküldü ve yeşil çimen yığın edilir. Film yere indirilir. Sonra onu düzgünce bastırdı.

Gerekirse, işlem füme edilmelidir Taze otlar ekleyin, Duman zaman kalın. Sonra bir plastik torba 2-3 saat çıkarıldı ve gıda havalandırılması edilir. et veya balık leşleri büyük parçalar ertesi gün tekrar füme.

füme için öz inşaat smokehouseda

Kendi elleriyle bir yapı oluşturmak için, hazırlamak gerekir:

 • metal levha 4 parçaya bölünecek olan. Ve tüm öğeleri aynı boyutlara sahip olmalıdır. Bulgar kesimi için uygundur.
 • 2 yaprak kapatılır ve daha sonra 90 ° lik bir açıyla iki uçak düzeltin. Bundan sonra kaynak diğer partilerle gerçekleştirilir.
 • Tüm iç dikişler mühürlü döndü tasarıma katma kaynatın.
 • Metalden 2 yaprak kandil alt kesip. Onun düzgünce kutusuna kaynaklı.
 • Bir kapak metal öğütücü 4 şeritler halinde kesilmesi gereklidir oluşturun. kutu hazır özet öğesi.
 • son aşama - çubuklar ve kilitleme kolları iki sıra kaynak.

Böyle bir kantinin pişirebilirsiniz balık, et ve yağ. Bir ısı jeneratörü elektrik işlevini yerine getirir. sıcaklık daha yüksek olan, yangın tutuşturmak için gereklidir.

kendi elleriyle bir gaz silindirinden bir kantinin nasıl oluşturulur

 1. İlk olarak, şişeden gaz serbest bırakmak ve açık bir alanda bir vanayı kesmek gerekir. Sabun çözeltisi, az miktarda valfın neden olabilir gazını edin.
 2. boş bir şişe, su ile yıkandı.
 3. son ürün değildir önce kesilmelidir bir kapı yaratmak. Daha sonra düzgünce bozulmamış ilmek edilecek ve Alanlar bağlantı elemanları kaynaklı. Sadece bundan sonra kapının bitmeden kesilebilir.
 4. Gaz silindirinin alt kısmında düzgün ihtiyaç yarım günlük kesmek için daha sonra metal şeridi, kesilmiş.
 5. kalın metal levha bir fırın oluşturmak için kullanılır. Bitmiş tasarım balon kaynaklanır.

Böyle bir fitil lamba kullanmadan önce ateşledi gerekir.

 • Kantinin-kova. Bu tür yapıların inşası için genellikle çelik kova uygun ev sahipliği yapmaktadır. Alttan 10 cm ikincisi ise - - ilk olarak önceki ızgaradan 5 cm: altta bir çift ızgara takılır. kovanın tabanında talaş tabakası dökülür ve et ya da balık yerleştirilir. Ürün özel kapak ile kaplıdır ve ne ateşe konur. pişirme süresi 15-20 dakikadır.
 • paslanmaz çelik Smokehouse. Paslanmaz çelik, böyle bir tasarım için gereklidir. Bitmiş ürün köşeleri ızgaralar bir çift olan bir bavul gibi görünüyor. Böyle bir kamp kantinin Eğer pastırma, balık ya da et pişirmek için izin verir. sert ve talaş uygun bir yakıt. Sigara işlemi 20 dakika sürer.
 • buzdolabından Smokehouse. ekipmanın beden ve kapıyı bırakarak tüm içeriği kaldırmak gerekir. Daha sonra duman deliklerin üst kısmında bulunur. duvarlarında köşe sabitlenir. Ayrıca bir kafes ve kanca hazırlamalıdır. Buzdolabının alt kısmında elektrik ayarlanır.
 • varilden Smokehouse. Bu seçenek - kantinin üretiminde en basit. Bu durumda, metal bir varil taban ve daha sonra iki ızgaralar üzerine monte silin. Sen tepsinin dibinde koymak gerekir. özel kancalarla Up on ürünlerini asın.
 • tuğla kantinin. Bir baca yaratılmasını gerektirir durağan biçimde, bahsediyoruz. Yakıt bir fırın-soba gerekecektir.
 • bir su perdesi ile Smokehouse. Bu tasarımın bir özelliği bile kapalı lezzetler hazırlamak için yardımcı olacaktır su mühür, varlığıdır.

Daha küçük ürünlerde duman jeneratörü sigara odasında sağladı. Yani, yanan talaş sıcak duman sağlarlar. biz soğuk sigara bahsediyoruz varsa, karşılık gelen ürünlerin hazırlanması bakmak gerekir.

Duman ısı nadiren Bu durumda 30-35˚ C aşan hatırlanmalıdır Yüksek kaliteli duman jeneratör gerektirir bir soğutma fonksiyonu ile. Elektrikli ısıtma elemanı ve yerleşik bir sensörün kullanılmasını önermektedir.

En basit seçenek sigara odası arasındaki ve ocağın yanında bulunan açık lağımın kurulması öngörülüyor.

Evde sigara için odunlar

Evde pişirilmiş füme et ve balık, için, gerçekten lezzetli, sen kokulu duman vermek ağaçların türlerini kullanmalıdır olsun. Uzmanlar bu amaç için uygundur hatırlatmak Sadece ham ahşap.

Hesaba kendi elleriyle yapılan duman kutusu, herhangi yanan sert ağaçlardan ameliyat olacak gerçeğini almak gereklidir. Eğer huş ağacı kullanmayı planlıyorsanız, önce kabuğu kaldırmak gerekir. Ayrıca, onlar ürüne çok hoş bir tat vermek olamaz çünkü sadece huş günlükleri kullanmak tavsiye edilmez.

uzmanlar yakacak odun eklemek için tavsiye ardıç ve kiraz yaprağı dal. Ama bir yumuşak onlar reçine çok şey var çünkü, geri çevrilebilir.

balık altın tonu var pişirmek için, maun tercih edilmelidir. Koyu sarı İçin Uygun kızılağaç ve meşe.

 • kullandığınızda içen budamadan sonra kalan dalları almak en iyisidir.
 • Büyük günlükleri kömür üretmek için sadece yöneliktir.
 • duman yeterli bir miktarda vermek için talaş için yanmaya devam edecektir sonra valf, kesilecek.
 • smokehouseda duman sabit bir kaynağı gözlemlemek gerekir. tamamlandığında pişirme zaman o durdu.
 • Prosedür çok uzun olumsuz pişiriyor tat etkilediğinden Periyodik olarak, et deneyin.
 • sigaranın sürecini hızlandırmak amacıyla, et farklı baharatlarla tuzlu suda bir ön kaynatma olduğunu.

Onların parseller üzerinde kurulu Birçok bahçıvanlar lamba fitil. Bu tasarım onların elleriyle kokulu lezzetleri yapmanızı sağlar. Doğal olarak, iş kantinin tamamlamak için tüm uymalıdır yangın güvenlik düzenlemeleri, hem düzenli ürünü temizlemek için ihtiyacı gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

72 − = 69