Wi-fi TV’ye bağlamak için nasıl

TV'nize yönlendirici bağlamak için nasıl

Bugün, zorlukla dijital teknolojinin gelişimine ayak uydurarak. En televizyonlara alın. Ne kadar basit önce öyleydi - uydu çanağı ve herkese kablo ile bağlayın. eski tv olduğu gibi, mükemmel kalite, hiçbir gürültü: Dijital televizyon sevdikleri filmleri yeniden değerlendirmek izin verdi. Buna ek olarak, nihayet uzak bilgisayar monitörden kırmak ve televizyonda internet ağından videoların keyfini mümkün oldu. soru bunu nasıl, ortaya çıkar. Tabii ki, TV'nize talimatlarında, üretici ancak herkes TV'nize yönlendirici nasıl bağlanacağını açıktır, ev ağınıza ve küresel internete bağlamak için açıklar.

Önce biraz teori, bir yönlendirici üzerinden internete TV bağlamak için gerekli.

adaptör wifi üzerinden TV'ye Kablolama yönlendirici.

LAN bağlantıları, dahili Wi-fi adaptörü, yeni multimedya yetenekleri ev LAN oluşturmak ve indirmeden dosya ve video akışı aktarmak için yardımcı oldu. Ancak, uygun ağ protokolleri almak için yerleşik bir L2TP veya PPPoE istemcileri olduğundan "akıllı" TV kendi başlarına değil, ne kadar olursa olsun, o olamaz İnternete bağlanmak açıktır.

Bir yönlendirici bir yönlendirici olan Internet'e, yani tüm cihazları birleştirmek ve dış paketlerine erişim sağlamak için izin verir yönlendirildi ev ağı veri paketi üzerinden. Başka bir deyişle, düzgün bir ev ağı yönetmek için yardımcı olur. Aynı zamanda O bir Wi-Fi noktası olabilir.

yönlendirici (arkadan görünüş) için bağlantı kablosu.

TV, yönlendirici aksine, bu işlevler değildir. Sadece ev ağı içinde ayrı bir cihaz olarak hareket edebilir ve gerekli iç veya dış modül wi-fi veya kablo bağlantısına bağlamak için.

Böylece, internete bağlanmak için TV'nize yönlendirici bağlamak için iki seçenek vardır:

 • bir yönlendirici üzerinden TV kablo üzerinden;
 • wi-fi üzerinden.

Şimdi bu durumların her bir router ile internete TV bağlamak için nasıl adım bakmak adım edelim. kablo aracılığıyla - ilk başlayalım. Ne zaman aşağıdaki şemayı kullanarak, kablo ile bağlantı:

kablo üzerinden devre TV bağlantısı.

Televizyon UTP kablo değişiklikler yoluyla yönlendiriciye bağlı olarak bir yönlendirici üzerinden Internet'e TV bağlamak için bu bir ücretsiz LAN portu olmalıdır. Bir ağ konektörüne olarak, basit bir yama kablosu Cat 5 satın alabilirsiniz:

TV Uygun Ethernet-portuna - bir ucu yönlendirici, ikinci bir LAN bağlantı noktası üzerinden sokulur.

Bu yöntem bazen çünkü odanın kablo çekmek için gerekli olması gibi bir dezavantaja sahiptir. Mükemmel bir çıkış yolu, iki hattı adaptörü (PLC), daha sonra sinyal şebeke üzerinde oluşacak olur. Başka bir seçenek - WiFi router ile televizyona tercih vermek için.

TV'nize bağlamak için uyarlanması

Sadece TV popüler modellerine bağlantı, örneğin, Samsung, Panasonic ve diğerleri aynı şemaya yürüttüğü unutmayın:

 1. TV menüsü "Network" Looking ve "Ağ Ayarları" seçeneğini tıklayın.

TV menüsü "Network" Looking ve "Ağ Ayarları" seçeneğini tıklayın.

"Başlat" düğmesine basarak "Usta otomatik ayar ağı." Start

Bir mesaj "Hata" verebilir sistem, daha sonra ayar elle gerçekleştirilir. Bunu yapmak için, daha sonra "IP kurma" yı ve servis sağlayıcı veya teknik destek alınan giriş bilgilerinizi girin menü öğesi "Ağ Durumu" bulmak.

Ayarlar internete erişim durumunu kontrol etmek kapatılabilir, örneğin, youtube-widget'ı çalıştırabilir veya herhangi bir tarayıcı açın.

yönlendirici WiFi adaptörü ile bağlantı şeması tv.

Yönlendirici WiFi ISS tarafından sağlanan protokalam internet bağlantısı uymalıdır destekler. Örneğin, dinamik IP durumunda, yönlendirici mutlaka DHCP protokolünü sağlamalıdır. Ancak bu durumda, TV otomatik IP adresi, DNS tahsis edilecek ve böyle devam eder. D. onları el girmek için IP her değişimde ne olacağını hayal edebiliyor.

Bugüne kadar, D-Link veya Asus ve vb talep üreticileri yönlendiriciler en

Kablosuz adaptörü - Bu durumda, WiFi yönlendirici ek olarak yapılan bir cihaz gerektirir. TV'lerin yeni modeller zaten sağlamıştır. Ama TV modeliniz yerleşik olmasa bile adaptör, bir sorun yapmazlar - her şey çok basit çözülür: ayrı satın alınabilir. Erişim Noktası yerleşik cihazın daha kötü olacak. Böyle bir cihaz herhangi bir mağazada bilgisayar donanımları satın ve çok makul bir miktar için yapılabilir.

WiFi adaptörü satın alınması için bir ön şart - bu özgün olmak zorunda. Başka bir deyişle, örneğin, firma Samsung TV'nize uygun olarak WiFi adaptörü başlattı, TV ile aynı üretici tarafından serbest bırakılmalıdır. TV'ye talimatlar tüm özelliklere taburcu olma eğilimindedir. örneğin, LED televizyonlar Samsung için harici bir WiFi bağdaştırıcısının WiFi I802.11a / b / g / n ile veri alışverişi ile EEM iletişim protokolünü destekleyen. Televizyonda USB portuna bağlanır.

Örnek: USB wifi Samsung adaptörü.

bunun nedeni kablosuz bağlantı kuramıyor dış ağa yanlış yapılandırılmış çıktı olduğu sıklıkta Sonra, yönlendirici tentür kontrol etmeniz gerekir.

TV ayarlarının seçimi ile başlar Ayarı. "Menü» → «Ağ" ve ardından 'Ağ Ayarları': eylemler zincirini gerçekleştirin. Ardından, açılır menüden wi-fi ağı, "Devam" ı tıklayın listeden sonra kablosuz bağlantı türünü seçin ve.

Genellikle, ağ bağlantısı otomatik olarak gerçekleşir, bu nedenle biraz beklemek gerekir.

Otomatik TV'nin IP adresini elde.

Ancak ekran bağlantı ayarları tamamlandıktan mesajı değilse, o zaman otomatik olarak ağ ayarlarını elde edemezler. Ayar «IP ayarları" aracılığıyla elle gerçekleştirmek zorunda, ama manuel modu seçecektir. uygun alanlara ağ verilerini girin ve bekleyen bağlantısını kontrol edin.

Cihazınız WPS teknolojisini desteklemek zorunda halinde, bağlantı daha da kolaylaştırılmıştır: Bir yönlendirici ve Ağ Ayarları menüsü Usta TV gibi «WPS» seçer.

örneğin, diğer teknolojileri destekleyen yönlendiriciler modelleri, Tek Ayak Bağlantı bir Tak vardır&Erişim. Onlar için, bağlantı prosedürü trivially basittir:

 • Bir Ayak bağlantısı. Bu tür bir bağlantıyı seçin ve tıklatarak, "Devam" 25 cm mesafede, TV yakınında yönlendirici ayarlamak ve bağlantı kurulana kadar bekleyin.
 • fiş&Erişim. Biçimlendirilmiş USB flash sürücü yönlendirici içine yerleştirilir. Işık yanıp durur, çıkartılır ve TV yerleştirilir.

Gördüğünüz gibi, TV kendisine yönlendirici bir çırpıda bağlayın.

Ve şimdi, netlik için, biz dikkatinizi nasıl örnek Samsung Smart TV de wifi üzerinden bir yönlendirici TV'yi bağlamak için küçük bir talimat sunuyoruz.

TV Samsung Bağlama

İlk olarak, seçtiğiniz ve wifi yönlendirici bağlamak gerekir.

Samsung Otomatik ayar geçirgenliğine sahip özel yönlendiricileri üretimine başlamıştır. Böyle yönlendiriciler, bağımsız internetten geldiğinde video sinyalini akışı için en geniş kanal tespit edebiliyoruz. Eğer öyle satın almaya karar verirseniz, şartnamelere özellikle dikkat. Yönlendirici bu serinin bir dizi gelir yalnızca bu TV modellerinde ile çalışır.

Kablosuz cihaz üzerinden örnek TV bağlantı devresi - USB portuna yerleştirilmiş adaptör ile yönlendirici, aşağıda gösterilmiştir.

Bir wi-fi aracılığıyla Örnek TV bağlantısı şeması - USB portuna takılı adaptör ile bir yönlendirici.

Smart TV artık zor sıradan yönlendirici daha için wifi yönlendirici yapılandırma.

 1. Yönlendirici bilgisayarınıza yama kablolarını kullanarak bağlanan ve otomatik olarak bir IP almak için ev ağınızdaki bağlantı ayarlarında konur başlatın.
 2. Internet üzerinde sırasıyla Ethernet girişlerine ve internet kablosu, birine bağlı PC'den Patch kablosu.
 3. Tarayıcı adres 192.168.0.1 yazın, üzerine geçmek ve ev ağı ve dış İnternet ağında çalışmak üzere yönlendirici ayarlayın.
 1. bağlantıyı yapılandırmak için uzaktan kumandayı gerektirir. Bu "Menü" aktive;
 2. Sonra, o zaman «Enter» sallamak, "Ağ Ayarları" seçeneğini "Ağ" gidin;
 3. "Kablosuz" gider.

TV'nizde kablosuz ayarlarını seçme

TV'ye erişim noktası seçin

TV'de WiFi şifre girin.

İmleç uzaktan kumandadaki ok düğmeleri ile kontrol edilir. USB ile, aynı zamanda bir klavye veya bir bilgisayar fare bağlayabilirsiniz. daha uygun olacağı kadar hiç şüphe yoktur.

 • Sonra bağlantı başlatmak gerekir. Bağlantı henüz kesinleşmemiştir durumda, IP ayarları gitmek ve sonra otomatik olarak bir adres elde etmek için bir istek yinelemek gerekiyor.

  Otomatik ayar ve yönlendiriciye TV bağlantısı.

  Bu ayarda tam olarak kabul edilebilir.

  Televizyon ağ ayarları menüsünde, «WP» öğesi vardır. Bu fonksiyon yönlendirici tarafından destekleniyorsa Bununla beraber, bağlantı kurulumu, otomatik olarak yapılır. Bu kontrol etmek kolaydır: Aynı düğmeye routore olmalıdır.

  Varsa, TV'de uygun öğeyi seçmek yönlendirici üzerindeki düğmeye «WP» tıklayın ve 15 saniye gücüne, sadece 10 tutun. Otomatik olarak bağlantıyı yapılandırmak için yeterlidir.

  Samsung kablosuz router kullanırken, seçenek Tek Ayak Bağlantı kullanabilirsiniz.

  Sen menü öğesine gidip bağlantı için beklemek gerekir.

  TV'nizi İnternet'e bağlamak için nasıl

  Modern televizyon cihazlarının teknik donanım öncekilerden çok daha üstündür. fonksiyonların sayısı artar. ekipmanın avantajları en iyi şekilde isteyenler, biz iletişimde bir teknik uzman yardımı olmadan World Wide Web TV'nizi bağlamak öğrenmek sunuyoruz. Önemli ipuçları ve öneriler onların sıkı uyulması şartıyla, görev ile hatta bir acemi baş yardımcı olur.

  Yolları TV'nizi İnternet'e bağlamak için

  İki ana yolu vardır. Kolay internete TV'nizi bağlamak için nasıl anlamaya. Her varyant göz ardı edilemez kendi önemli özelliklere sahiptir:

  1. Kablosuz bağlantı - Sadece gerekli tüm koşulları gözlemlemek eğer iyi bir yol hızlı bir şekilde internet TV'ye bağlamak için. Bu kablolar ile karışıklık ortadan uygundur, ancak kurulum üzerinde çalışmak zorunda kalacaktır. İlk defa ele olması, herhangi bir tekrar tekrar bu işlemi gerçekleştirmek için sormadan, o zaman özel bir zorluk olduğunu ve can olduğunu anlayacaktır.
  2. Tel bağlantısı - RJ45 ve internete bağlanmak için özel kablo döşeme ile bir yama kablosu satın alınmasını gerektirir. onlar güç kablosu zaten bağlı olduğu bir çıkış bulabilmesi için modern dairelerde, bu sorunu çözüldü.

  TV'ye interneti nasıl bağlanacağını açıklayacağız birkaç yollarını düşünün. onlar hakkında karmaşık bir şey yoktur, çünkü ayrıntılı talimatlar, görev ve yeni gelen başa çıkacak. Önemli olan - tüm önerilere süreci ve sıkı bağlılık anlayış. Televizonny birliği sanat dijital herhangi biri olabilir, ama bir Internet bağlantısı desteklemelidir. o sağlanmayan edildiği modelleri vardır. Hemen TV'nizin türünü veya internete kendi TV bağlamak için nasıl soru belirlemek sizin için tüm anlamını kaybetmeye gereklidir.

  Samsung'un popüler modelleri örnek üzerinde internete Akıllı TV bağlamak için nasıl düşünün. bilgi ticari cihazlar marka sahipleri Phillips ve LG için yararlı olacaktır:

  1. Önce (Bu sağlanmazsa) bir kablosuz ağ bağdaştırıcısı satın almak ve Wi-Fi destekleyen bir yönlendirici gerekir. Bu tür bir düzenek sinyal bölücülerin bir türüdür.
  2. Ardından, yönlendirici kablo RJ45 bağlantı noktası «WAN» bağlanması gereken, ve Wi-Fi adaptörü TV'nizde USB konektör içine yerleştirilir.
  3. Televizyon adaptörü tanımalı, bu yüzden tekrar kapatılabilir ve olmalıdır.
  4. Eğer "Wireless" seçmek için gereken yere, "Ağ Ayarları" seçeneğini seçerek sinyal alımını ayarlamak istiyor kez. Televizyon kablosuz ağlara onun için kendisini otomatik olarak kullanılabilir bulmak ve ekran liste görüntüler olacaktır.
  5. İstediğin ağın listesinden seçim ve düğmeyi «Enter» basın kalır.

  Popüler ve sadeliği nedeniyle bu yöntem. Yerinde tüm bileşenlerini olması gereklidir "tasarım". Biz ayarlamak için biraz zaman harcamak gerekecek (uzaktan kumanda ile tamircilik uzun süre bunu doğru yürütmek eğer gerekli değildir). Bağlantı şu sırayla yapılmalıdır:

  1. Evin internet kablosu yapılan bir prize içine DHCP işlevselliği ile yönlendirici bağlayın.
  2. lan ağ kablosu yönlendirici ve ikinci bir ucuna bağlayın - TV konektörü ağ.
  3. Daha sonra, TV kendisi yapılandırın. onun menü İçinde "Ağ" arayışı, "Ağ Ayarları" seçin ve basın olduğunu keşfedin «Enter».
  4. yönlendirici üzerinden çevrimiçi bulundu TV'ye aşağıdaki ayarları yapın: Menü "Ağ Kurulumu" - "Kablo" - "İleri".

  İnsanlar çoğu zaman farklı kanalların programda öngörülen heyecanlı filmler, şanzıman, izlemek için internet akıllı TV'ye TV bağlamak istiyorum. Arzu tamamen mümkündür. Evin bir bilgisayar, modern plazma, hdmi kablo ihtiyacı vardır. aşağıdaki gibi gerçekleştirilir tüm fonların varlığında operasyon bağlayan:

  1. Kablo TV bilgisayarı bağlayan (bu her cihazın HDMI çıkışı olmalıdır yapmak, ve değilse, o zaman özel bir adaptör kullanın).
  2. Biz «Kaynak» uzaktan TV düğmesi arıyoruz, tıklayın, «HDMI» öğe ekranını seçin. Ekran sonra masaüstü bilgisayar göstermesi gerekir.
  3. , Madde "Çözünürlük" bulmak, sağ fare butonuna tıklayın operasyon modunu seçmek ve ekrana izlemek "Tamam" düğmesine basın. Tüm o ne isterse bakın!

  Akıllı TV'siz internete TV bağlamak için nasıl bilmek istiyorum? Sonra o rehber TV gelişmiş teknik donanım iftihar edemez eğer yardımcı emin:

  1. (Eğer henüz yapmadıysanız) Wi-Fi ve modeme uygun destekleyen bir yönlendirici 4G modem satın alın.
  2. yönlendirici, TV'ye modemi bağlayın.
  3. Tune ağ bağlantısı ayarları menüsünü açıp orada öğeyi seçin göre TV "Kablosuz Bağlantı". TV'niz yalnız mevcut tüm erişim noktasını Kablosuz bulacaksınız.
  4. bu şebekeyi kullanma hakkını vermez şifreyi girin erişim noktasını seçin.

  Bu bağlantı yöntemi kullanarak hemen bu modem yüksek hızlı bağlantı sağlamak için uygun düzeyde olmayacağını öğrenmeleri gerekiyor. İkinci nokta - trafik hacmi. Paket bir sınırı ise, internet uzun süre çalışmaz tadını çıkarın. Daha ister misiniz? Sonra iyi bir donanıma sahip iyi bir dijital TV ekranını satın alın. Buna ek olarak, hızla World Wide Web bağlanacak diğer aygıtları satın alın.

  Video: nasıl İnternet TV kendin bağlanmak

  Sadece TV bıktınız, ben büyük ekranda diğer filmler, reklam, klip, programlar görmek ister misin? İnternete TV bağlamak için bir teknisyen yardımı olmadan size yardımcı olacaktır bu ilginç videoyu izleyin. Pratik elle gerekli tüm cihazlar üzerinde varsa bu, büyük bir olay olduğunu gösterir. Video talimatları hatta bir acemi bağlamak yardımcı olacaktır. Sadece deneyimli bir kişinin tavsiyeye uyarsanız, zaman ve sinirler kazandıracak ne kadar hayal!

  samsung akıllı tv bağlantısı örneği

  TV markası Samsung birçok evlerde vardır, ancak her sahibinin İnternet'e bağlı hangi yöne bilir. Film sizin için görev kolay hale getirecektir. Bu ilginç film ile, görevi gerçekleştirmek mümkün olacak ve büyük ekranda sevdiğiniz filmleri, bilgisayarınızda önceden inceledi programları izlemek için. lüks plazma ekran - Büyük "monitörde" konulu resme bakma çok daha uygun olacaktır.

  Nasıl kablo ve modem üzerinden lg TV'ye bağlamak için

  nasıl internete TV LG markasını bağlamak için hiçbir fikrim yok olanlar için bir video. Deneyimli bir uzman Gerekli tüm ayarları gerçekleştirmek için bağlantıyı gerçekleştirmek ve hangi sırayla nasıl ihtiyaç olduğunu bilmek yardımcı olacaktır. Yüz kere duymak çok kez bakın, bu nedenle görüntü talimatları kullandığınızdan emin olmak için daha iyidir.

  Nasıl wi-fi TV'nizi bağlamak için: talimatları ayarı. Smart TV

  wi-fi üzerinden internete TV bağlayın kablosuz yönlendirici veya modem ve TV alıcısı, USB konektörüne bağlamak için bir kablosuz ağ adaptörü kullanarak olabilir.

  Sen perakende, online satıcılardan ayrı gerekli satın alabilirsiniz. cihazlar destek protokolleri IEEE 802.11a / b / G ve N. yapıcıları şirketler son raporu önerilir. B veya daha düşük bir hız G kullanırken, oynatma düzensiz bir eşlik edebilir.

  ağa bağlanmak için, TV erişimi, Wi-Fi cihaz (modem, yönlendirici) ile bağlantı kurulması gerekir. DHCP destekler, Akıllı TV'ye bağlantı statik bir IP-adresi ve DHCP kullanılabilir.

  Kullanılmayan bir kanalı seçmek gerekir. Frekans yakındaki başka bir cihaz tarafından işgal edilirse, parazit ve bağlantının kesilmesine neden olacaktır.

  Bu aşağıda ek olarak, güvenlik sistemlerinin kullanımını desteklemez.

  Yeni özellikler sertifikası Kablosuz göre, modern TV'ler yüksek bant genişliğine sahip modunu ve 802.11N WEP şifreleme türü, TKIP veya TKIPAES desteklemez.

  WPS ağ bağlantısının huzurunda bir düğmeye basarak veya yönetim PBC PIN tarafından yapılır. SSID ve WPA anahtarı otomatik olarak ayarlanacaktır.

  varsa cihazın hiçbir sertifikasyon bir televizyon alıcısına bağlanamaz.

  Wi-fi bağlantısı aşağıdaki şekillerde yapılabilir:

  • üretici tarafından televizyon alıcısı temin edilmez cihazların otokonfigurasyon;
  • PBC (WPS);
  • otomatik ağ arama tarafından otomatik ayarlama;
  • manuel ayar;
  • Samsung cihazları için SWL.

  Wi-Fi adaptörü tanınmayabilir veya hub veya USB-kablosu taraf bağlandığında düzgün çalışmayabilir.

  Kablosuz görüntü bozulması ile bağlantı kurulduğunda ayrı kanallarda oluşabilir. girişime maruz olmayan bir yerde adaptörü yere mümkün bu eleyin:

  • USB açılı bağlantısı üzerinden;
  • bir güç kesici kullanılarak.

  İkinci durumda, kablosuz ağ bağdaştırıcısı alcsndan temas olup bir alanda kurulmalıdır. kendisine ve USB portu uzatıcı bağlanın. Alıcı TV ikili yapışkan bandın üst arka gövde kısmı takın.

  senin wi-fi kullanarak otomatik yapılandırma TV'nizi bağlamak için nasıl

  Samsung otokonfigurasyon işlevi kablosuz erişim noktaları, üçüncü parti şirketlerle TV alıcısı ilişkilendirmek için izin verir. böyle destek yoksa, bağlantı PBC (WPS), otomatik veya manuel ayarlama kullanılarak yapılmalıdır.

  Eğer wi-fi TV'yi bağlamadan önce, SWL kapatmalısınız.

  Belirli bir cihaz otomatik yapılandırma fonksiyonu can olsun www.samsung.com adresinden kontrol edin.

  Otomatik yapılandırma ile kurma

  1. erişim noktası (AP) ve TV yakınına yerleştirilen ve bunları kapsar. indir süresi değişebilir olduğundan, yaklaşık iki dakika beklemeniz gerekebilir. Eğer bir wifi-yönlendiriciye TV bağlanmadan önce ağ kablosu yönlendirici bağlantı noktasına bağlı olduğundan emin olun gerekir. Aksi takdirde otokonfigurasyon sadece erişim noktasına bağlantı kurmak ve olmayacaktır internete bağlantı onaylamak için.
  2. Birkaç dakika sonra TV'ye adaptörü bağlamak için. Bundan sonra, bir pop-up pencere görünür.
  3. yönlendirici bağlantı sonra ondan 25 cm olan adaptör paralel olarak yerleştirilmiş olması gerekmektedir.
  4. Bir otomatik bağlantı kalmayıncaya kadar beklemek zorunda. Aksi takdirde, bir pencere sorunla ilgili bir mesaj görüntülenir. manuel veya PBC auto,: Ayrıca başka bağlamak için bir yol seçebilir 1. adımdan yeniden, yönlendiriciyi yeniden adaptörü bağlantısını kesin ve başlamak gerekir tekrar deneyin.
  5. TD doğru yere koymak için. parametreleri değişti veya yeni erişim noktası kurma varsa, adımlar baştan tekrarlanması gerekir.

  PBC aracılığıyla wi-fi TV'nizi bağlamak için nasıl

  Erişim noktası bir PBC düğmesi varsa, aşağıdaki gibi bir işlemdir:

  1. Kablosuz-adaptöre TV setini bağlayın.
  2. Onu aç uzaktan kumanda üzerindeki MENU düğmesine basın ve ▲ ▼ "Nastroyka9raquo geçmek için kullanın;.
  3. menü öğesini "Set9raquo seçin;.
  4. Besprovodnaya9raquo" türünü girin;.
  5. menü öğesi "Ağ Ayarları" nı açın.
  6. Uzaktan kumanda üzerindeki kırmızı tuşa basın.
  7. 2 dakika içinde. Erişim noktasında PBC düğmesini basılı tutun. Televizyon otomatik olarak gerekli ayarları alacaksınız ve bir ağ bağlantısı alacaktır.
  8. çıkmak için RETURN düğmesine basın.

  Kablosuz ağ bağlanabilen cihazlar erişim kodu iletimini gerektiren ek bir koruma sistemine sahiptir. Bu şifre (kelime ya da harf ve rakamlardan oluşan bir kombinasyon), bağlantı güvenliği yüklenmesi sırasında girdi. Otomatik ayar kullanarak yükleme işlemi sırasında bir şifre içermektedir.

  otomatik wifi internet yüklemek için şunları yapmalısınız:

  1. PBC kullanarak ağ bağlantısı prosedüre 5 adım 1 ila gerçekleştirin.
  2. Basın ▼ "bir Internet Protokolü ayarlama" öğeyi açmak ve sonra - basın. "Avto9raquo git; ve onaylayın.
  3. "Ağ Seçimi" gidin ve tuşuna basın. Wi-Fi-ağlar arar. Listenin tamamlanmasından sonra gösterilecektir.
  4. Listede, istenen ağ ve ENTER'a basın seçmek için ok düğmelerini kullanın. Yönlendirici (görünmez) gizli ise, o zaman menü öğesini açmak "Add Ağ" ve adı ve şifresini yazmak gerekir.
  5. penceresi "Güvenlik / PIN9raquo çıkıldığında; ekranın bağlantısı adım 10'a gittiğinizde, 6. adıma atlayın.
  6. "Bezopasnost9raquo seçin; ya da "PIN kod9raquo;. Çoğu ev ağları için ilk seçeneği yaklaşacaktır. Güvenlik ekranı görüntülenir.
  7. Şifrenizi girin. Bu sizin yönlendirici veya modem yapılandırırken girilen kodu ile aynı olmalıdır.
  8. Bunu yapmak için, aşağıdaki bilmelisiniz:
   • Girme Sayılar dijital uzaktan kumanda düğmeleri yapılan;
   • gezinme düğmelerini kullanarak ekranda hareket eden;
   • Kırmızı düğme ekrandaki klavyenin harf değişikliği;
   • Kırmızı düğme ekrandaki klavyenin harf değişikliği;
   • harf veya sembol girişi ENTER tuşuna basarak onaylanır;
   • Silmek son basamak uzaktan kumanda üzerindeki yeşil düğme ile yapılır.
  9. Tamamlandıktan sonra, mavi düğmesine basın.
  10. Bağlantıyı onaylayan bir mesaj için bekleyin ve enter tuşuna gereklidir. Kurulum ekranı yeniden görüntülenir.
  11. bağlantıyı test etmek için, "Ağ Testi" seçeneğini seçin.

  yönlendirici aracılığı olmaksızın mobil cihazla İletişim. SWL kapatıldığında bu fonksiyon kullanılabilir.

  • Yeni cihazın doğrudan bağlantı
  1. PBC (WPS) ile yapılandırma bölümündeki 6 adım 1 gerçekleştirin.
  2. menü öğesi "bir ağ seçilmesi" üzerinden cihazlar ve ağların bir listesini görüntüler.
  3. Uzaktan kumanda üzerindeki mavi düğmeye basın.
  4. mesaj "bir cep telefonu ya da bilgisayara doğrudan Wi-Fi bağlantısı. ağ sınırlı işlevselliğe sahip olabilir. Ağ bağlantısını değiştirmek istiyor? "
  5. Erişim noktasını bağlamak için SSID ve güvenlik anahtarını girin.
  • Doğrudan bağlantı mevcut cihaz
  1. Adımları PBC (WPS) kullanılarak 1 ila 6 ayarları gerçekleştirmek için gereklidir.
  2. menü öğesi "bir ağ seçilmesi" üzerinden listesini açın.
  3. İstenen cihazı girin.
  4. Bir güvenlik anahtarı gerekiyorsa, bunu yazmak. ağ düzgün çalışmıyorsa, kullanıcı adı ve PIN kontrol edin. Yanlış bir anahtar cihazının arızalanmasına neden olabilir.

  Diğer yöntemler işe yaramazsa, el ağ ayarlarını girmelisiniz. Ön veri bağlantısı elde etmek için gereklidir. Windows çalıştıran bir bilgisayarda Bunu yapmak için şu işlemleri gerçekleştirin:

  • Ekran ağının sağ alt köşesindeki simgesine sağ tıklayın.
  • Açılan menüde, "Sostoyanie9raquo seçin;.
  • sekmesine "Podderzhka9raquo git;.
  • "Svedeniya9raquo düğmesine tıkladıktan sonra; Ağ ayarlarını görüntüleme.

  El ile Ağ bağlantısı değerlerini günlüğe kaydetmek için, bu tür işlemleri yapmak gerekir:

  1. adımları PBC (WPS) kullanarak 1 ile 5 ayarları yapın.
  2. "Internet Protocol Setup" ve "Vruchnuyu9raquo seçin;.
  3. giriş alanına gidin.
  4. Uzaktan kumanda üzerindeki sayı düğmelerini kullanarak IP adresini girin.
  5. Aşağı gidin ve yedeklemek için bir sonraki saha pres ► veya diğer ok tuşlarıyla gidin.
  6. alt ağ maskesini ve ağ geçidini girin.
  7. DNS girişi alanına gidin. Yukarıda belirtildiği gibi, basamak girin.
  8. ▲ düğmesinin tamamlanmasının ardından ağın seçimine geçmek için.
  9. Bundan sonra tuşuna basın.
  10. 4 otomatik kurulum adım ve talimatları takip edin.

  Bu fonksiyon PBC desteğine erişim noktası ile modern TV bağlamak için yapar. Haberleşme Wi-Fi-yönlendirici olmadan mümkündür.

  Eğer wi-fi erişim noktasına TV'yi bağlamadan önce zaten bir kablosuz ağa bağlı olmalıdır.

  Normal işletim Bu 2,4 GHz frekansı kullanarak cihazları destekler adaptör girişi, USB 1. ile mümkündür. 5 GHz frekans uygulanamaz.

  Direct TV alıcısı SWL Vkl.9raquo" olarak ayarlandığında PBC mümkün destekleyen bir cihaza bağlanmak için; ve Wi-Fi adaptörü USB bağlantı noktasına takılmış.

  kullanarak bağlantı için SWL gibi eylemleri yapmak gereklidir:

  1. adımları PBC'ye 1-5 ayarları izleyin.
  2. Açmak için, SWL seçin ve ENTER'a basın.
  3. "Bağlama SWL» açın.
  4. mesajı "120 saniye içinde PBC düğmesine bağlı cihazı tut" ise, aşağıdaki adımları gerçekleştirmelisiniz. Daha fazla bilgi için kullanım kılavuzuna başvurun.
  5. Referans pencerenin bir ağa TV bağladıktan sonra otomatik olarak kapanır. Bağlantı başarısız olursa, 2 dakika olmak için tekrar deneyin.

  sağlayıcı cihazın MAC-daimi adresini kaydeder ve her zaman yetkisiz erişimi önlemek için orijinalliğini kontrol ederse Wifi bağlantısı gerçekleşemez. TV MAC-adresini farklı olduğundan, tedarikçi hizmeti vermek için başarısız olur ve bağlantı oluşmaz. Bu sorunu çözmek için, servis sağlayıcı çağrı ve wi-fi TV'ye bağlanmak mümkün olup olmadığını öğrenmek. Eğer öyleyse, hangi eylemi bilmek gerekir.

  sağlayıcınız gerekli verileri girmek, wi-fi üzerinden TV bağlanmadan önce Internet bağlantısı bir kullanıcı adı ve parola istiyor ayarlamaktır edin.

  Sorunlar nedeniyle güvenlik duvarı ortaya çıkabilir. Eğer öyleyse, servis sağlayıcı başvurmalısınız.

  Bazen TV ayarlarını sıfırlamak için yardımcı olur. Bunu yapmak için, "Destek" menü öğesi, "Reset" "kendini tanı" ve açın. lisans sözleşmesine PIN kodunu ve rıza girdikten sonra fabrika ayarları geri yüklenir.

  WiFi bağlı Internet işe yaramadıysa ve uzmanlara başvurmalıdır yardım için servis sağlayıcının gereklerine yürütülmesinden sonra.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  95 − = 93