Ön kapıya kilit nasıl dönüştürülür

elleriyle kale giriş demir kapıları Yeniden Kodlama

kapı kilidi Recoding farklı durumlarda gerekli olabilir. Bir kilit kodunun değiştirilmesi yol en sık durumlar şunlardır:

 • Bir ev halkının bulucu nüfuz hangi bir sonucu olarak anahtar kaybı;
 • onarımlar. çalışanların ön kapıdan bir anahtar kullanırken, kapı kilidi kodunu değiştirmek için gereklidir. Bütünlük işçiler her zaman garanti edilemez ve onarım sırasında iş birisi yinelenen bir anahtar ya da kalıp yapabilir;
 • Kilit mekanizmalarının Güncelleme güvenliği düzeyini artırmak için. Bu Kalesi'nin kullanım başladıktan sonra belli bir süre sonra yapılmalıdır. Güncelleniyor her altı ayda kale güvenilirliği azalma durumunda ve periyodik önleyici bakım için yapılır.

Nedeniyle kod çevrimi kapı kilidinin nispeten basit eylemine, yeni bir kilitleme mekanizması veya içinde bir değişiklik larva satın almak zorunda değilsiniz. sert Recoded kilit çatlak ve onların güvenliği hakkında endişe olamaz.

Kendini kilitlemek kod geçişini nasıl uygulanır

Recoded yeni bir kapı kilidi kurarken, sahibi (yedek dahil) anahtar seti ve kodunu değiştirmek için bir kilit anahtarı uzattı.

Kale kod dönüştürme zaman yaklaşık 5 dakika sürer sırasında prosedür kendisi. Dış kalenin iç kısmında hem onu ​​yapın. kilidi zarar vermemek için çalışmak çok dikkatli yürütülür.

aşağıdaki gibi kilit Recoding yapılır:

 • Kapı açıldı ve tam anahtar tamamen mandalı attı etmektir kilitte döndü. Daha mandalı altında bulunur deliğin içine, özel perekodirovochny anahtarını girin ve sonuna kadar kapı kilidi içine bastırdı. Sonra anahtar tam saat yönünün tersine çevrildiğinde ve tıkladığınızda kaldırılmasını;
 • ayrıca, yeni (paketlenmiştir) kilit içine anahtar tekrar anahtar deliği içinde anahtarı döndürmesi ile orijinal pozisyonuna mandalı geri;
 • yeniden şifreleme yapılmış ve şimdi bir kaç kez açıp cihaz normal çalıştığından emin olmak için kapatmayı gerekir.

Yeniden programlanması şifreli kilitler

Bu koruma sistemi kilidi açmak için kullanılan özel bir gizli kombinasyon kodu vardır.

aşağıdaki gibi Kod çevrimi gerçekleştirilir:

 • Kapıyı açıp tamamen kod plakasına erişmek için kale arkasındaki panele sökülmüş;
 • Özel sabitleme cıvatalarını döndürülmüştür ve kod sözcüğündeki katılma plakaların bölümlerine dikkat ederek, plaka kontrol edin. Bu levhaların bölümleri içe anahtar deliği tasarımı ve dışa doğru yönlendirileceği sözcüğündeki yer almayan plakaların kalan bölümlerini uygulamak gerekir;
 • Bundan başka, kombinasyon halinde gelen plaka çeviren ekstre edilir ve dış kesim sokulur. Daha sonra, kombine katılmak kilit mekanizması içinde döndürmek plakaları ve bölümlerin bir yeni kombinasyon seçer;
 • Kapak plakası yerine sabitlenir ve vidalarla tutturmak.

Geçerli nesil yol kilitleme mekanizması, dışarı iyi yolu deneyimli bir uzmana dönüşüm bir itiraz olacağını durumda. O koruma sistemlerinin tüm ayrıntıları bilir, nedenle bu görev ile başa çıkmak için kolaydır.

Çin'in kapısında kilit Recoding

Bu en kolay kilitler Çinli kapılarını recoding yapılır. Bu kapılar genellikle tuşlarının üç farklı set kilitleri, birlikte gelir.

Aynı zamanda bir fırsattır tuşlarının yeni bir dizi kullanarak çok basit otomatik dönüştürme yoktur.

Kapı ev sahibi yerleştirin ve sadece bir kez herhangi üç set anahtarı kullanın ve yeni bir tuş girişi öncekinin etkisini iptal edebilir. tuşların üçüncü seti - ilk recoding sonra kilit saniye sonra anahtarların sadece ikinci seti açar.

elektronik kilit yeniden şifreleme

Modern elektronik kilit yeniden kodlayarak gerçekleştirmek için, özel donanım ve belirli becerilere sahip olmak gereklidir. kilitleri Bazı türleri nispeten basit bir yöntem yeniden programlanabilir. Sadece kapıyı açmak ve kaleyi yeniden programlama moduna sistemi açar sayıların özel bir kombinasyonunu tuşlamak gerekiyor. Sonra, sadece yeniden programlanması kilidin çalışmasını kontrol bırakarak, yeni bir kod tanıtmak ve bu işlemi onaylayın.

Kendini yeniden programlamak için elektronik kilitler çoğu yeni modeller çok zordur. Özel donanıma sahip, eğitimli bir usta işe daha iyidir ve kilitleri yeniden programlamaya kodlarını bilir.

Nasıl bir kale dönüştürmek için: yararlı ipuçları

Evinizin güvenliğini izlemek için düzgün yeniden şifreleme oluşur kilitlemek için nasıl hakkında bilmek gerekir. Bu ders ilk kez bu sorunu olsa bile birinin gücüdür. dönüşüm için bir araç kümesi hazırlamak ve eylemlerin sırasını bilmek gerekir.

Hangi noktada kodlama cihazı At?

Kilidi Recoding farklı durumlarda gerekli olabilir: kapı kanadını veya kayıp anahtarın durum değiştirirken. Eğer mekanizmasını yeniden kodlamak için emin olmak için gereken bir durum düşünün:

 • Tamir sonra. işçiler kapı anahtarları kullanılırsa, o zaman işin sonunda onlar güvenlik emin olmak için değiştirilmesi gerekir;
 • kayıp anahtarın durumunda. Bu durum da yaygındır. Anahtar saldırganı bulmak ve onunla kapıyı açtı olabilir;
 • güvenlik seviyesini artırmak için kurulumu tekrar kodlanması. Kapı kilidi güvenliğini artırmak için, uzun süre kullanılırsa, sen perekodirovochny anahtarı uygulamak veya kilidi kendisi yeniden programlayabilirsiniz.

Önemli! Bu tip operasyonu güvenli olduğunu kale kullanımına, her altı ayda bir yapılır.

Eğer bir kilit dönüştürmek için nasıl biliyorsanız onlar vites ve aksesuarları değiştirmek gerekmez, çünkü, önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Biz sadece temel unsurların birleşimini ve düzenlemesini değiştirmek gerekir.

Tamir kod kilidi silindir tipi

İlk olarak, en popüler ve yaygın özel evlerde ve evlerde kullanılan düşünün. Gerekli tüm manipülasyonlar yapmak için, dönüşüm için set hazırlamalıyız. Bu manipülasyon ustası yapan edilirse, o zaman zaten ihtiyacınız olan her şey var. Aynı çalışma, bağımsız yapılırsa, montaj anahtarı, yeni anahtarlar hazırlamak gereklidir ve dönüşüm elemanı için (genellikle kapıya geliyor).

silindir versiyonu

 • Montaj anahtarı kullanarak ve cıvataları kaldırarak ön yapıyı açın;
 • Bunun yerine anahtar montaj dönüştürülmesi şeklini belirledi. Bu durana kadar sokulur, ve daha sonra çubuklardan itmek için kullanır;
 • Çalışma mekanizması başlangıç ​​pozisyonuna geri döndürülür. Bunu yapmak için, uca ters doğrultuda anahtar krank ve delikten dışarı çekmek;
 • Bir delik yeni anahtarında yerleştirilen ve cihazın servis kolaylığı ve problem alanları üzerinde kontrol edin. tamamlanan işin bu aşamasında. Bu kilit tertibatı anahtarı kullanılarak açılamaz sonra.

Kol türü için kilitleme mekanizmaları

Bu tür bir kilitleme cihazı ile çalışıldığında aynı araç kullanır. O, önceki uygulamada olduğu gibi, ön kapıya baz bulunmaktadır. Kit sağlanmazsa, donanım mağazasında satın alınabilir.

 • Eski bir anahtarı kullanarak açın tasarımı. Bu durdurma ters yönde döndürülür ve böylece serbest çapraz çubuklar olduğu, delik içine sokulur;
 • Temiz ve dönüşüm için anahtar aracını hazırlamak;
 • ağ-yapının uç kısmı veri manipülasyonu için düşünülmüş olan açma çapraz çubuklar yaklaşık bulunmaktadır. Değilse, bu plakayı söküp yükleme kendisi üzerinde bulmalıdır;
 • deliğe anahtarı koymak ve iyi bastırın Kod geçişi;
 • tık sesi yönünün kadar Krank aracı;
 • Şimdi bir "temiz" tuşuna koyup geri ve ileri doğru çevirin. Bu yeni bir kombinasyon oluşturur.

Önemli! "Saf" örnek uygun değildir, ya da kale kötü çalışmaya başlarsa, işlem baştan itibaren tekrarlanır.

Kod kilidi genellikle giriş kapıları için de kullanılır. Onların yeniden şifreleme zor olmayacaktır. Basit bir mekanizma ile başa çıkmak için, ama zaman biraz daha fazla olacak Hiçbir daha zordur. Başlamak için kapıyı açmak ve kodlama plakasını görmek için ekipmandan arka panelini çıkarın. Daha sonra cıvatalar kaldırılır.

kod modeli

Gizli düğmeler olan belirli bir kombinasyonunu kapatmak için kullanılan aygıtın bu tür ana özelliği, bu nedenle yeni bir anahtar kodu dönüşüm gerekli değildir. Bu elemanlar her iki taraftan da, küçük çaplı yarıkları olan bir tabak oluşturmaktadır. önceden tespit edilmiş bir sayısal sıra sokulur panelindeki kapı paneli açmak için. plakanın girinti, konumuna geri dönme ile, bunu değiştirmek için. Yeni numaralar seç plaka altına koymak ve cıvataları tasarımını düzeltin.

elektronik kilitler biraz tecrübe ve gerekli ekipman gerektirmez çalışmak için. Bazı modellerde basit yeniden programlanmıştır: yeniden programlama işlevi bulunmaktadır aygıt numarası kombinasyonu, arayı, kapıyı aç. Bu eylemin ardından yeni bir kod tanıtır ve yapının işleyişini kontrol edin.

Modern elektronik versiyonu

Ama son modelleri için, bu yöntem onlarla baş etmek çok zor, çalışmaz. yürütmek için, ilgili işlemler belirli donanım ve kod bilgilerine sahip olmalısınız. En iyi çözüm burada - bir sihirbaz kiralama.

gereksiz harcamaları olmadan evlerinden güvenliğini artırmak istiyorsanız, kod dönüştürme bunda yardımcı olacaktır. Bu videoda bir silindir kilidi yapıyor ile nasıl bu işlemi göstermektedir.

kapıdan kilidi kaldırmak için nasıl anlamaya için, çalışmaya başlamak için gereklidir.

Kilit tutukluk başladı edin: kolu düşmez, o zaman, sekme lavabolar.

Hayat sürprizlerle dolu. Ve onlar yanlış zamanda olur. .

Tuşlar genellikle kaybolur. onlar kaleden önemliyse, bunu olacaktır.

Yorumlar veya görüşler henüz ne yazık ki değil, ancak bırakabilir.

Nasıl ön kapı kilit dönüştürmek için: 5 ardışık eylemler

Cihaz kombinasyon kilidi, bugün kilitleme kodu sahibini bilmeli ön kapı herkes bir kilit nasıl dönüştürülür - bu hırsızlık ev korumak için harika bir yoldur. Genellikle bu kilitler daire veya evin, giriş kapısına demir kapıya monte edilir. sadece sap üzerinde iterek olabilir, içeriden bir kod kilit cihazı ile kapıyı ve açmak: Kombinasyon kilitler, dayanıklı, güvenilir ve kullanımı kolaydır. Buna ek olarak, kilit kodunu değiştirme yeteneği büyük ölçüde koruyucu işlevini artırır. gerektiği kadar defalarca olabilir kod kilitleme mekanizması değiştirin. aşağıya bakınız - Eğer kilidi Recoding ve nasıl elleri ile kod çevrimi gerçekleştirmek gerekebilir zaman.

Eğer kod dönüştürme kale giriş demir kapıyı gerekebilir zaman

demir kapıya Şifreli Kilit temel ve istenmeyen müdahalelerine daireler korumak için ek bir mekanizma olarak hizmet edebilir. Şu anda, güvenlik kilitleri, eylemin farklı türde bir sürü ve tesisatın yolu vardır. Döner mekanizma ile en güvenilir kilit kabul edilen sistem, elektronik kontrol edilir.

Buton modelleri çabuk yıpranacaktır, çünkü sürekli presleme düğmelerinin çabuk mümkün bu kale kesinlikle herkes için kodu almak için yapar azalır. Kilitler standart kodları ile üretilmektedir.

Giriş kapısı kilidi kod çevrim anahtarlarından birinin kaybı durumunda gerekli olabilir

kilit Recoding gerekebilir:

 1. Hemen kilidi yükledikten sonra: Bu çözüm kod yabancıları bilmez daire güven sahiplerini garanti edemez.
 2. Bir ev kiraladı işçilerinde onarım sonra. çalışanların iş sırasında tuşlarını kullanın veya kod aşina olsaydı, kale kodlamak için daha iyidir. Bu vicdansız işçiler tarafından hırsızlık önleyecektir.
 3. anahtarlarından birinin kaybından sonra. Yeniden Kodlama, bu durumda, kilit değiştirme önlemek için.
 4. Daire sahibi güvenlik seviyesini artırmak istiyorsa. Çoğu zaman, kod değiştirme önleyici bir tedbir olarak gerçekleştirilir. şifreli kilitler üreten firmalar, tercihen her 12-18 hafta kod sistemi gerçekleştirilir.

Buna ek olarak, (bir Çin şirketi Bladborn dan örneğin) bazı kilitleri zamanınız varsa, çok çaba yapmazlar, hangi seçim için iki basamaklı sayısal kod var. Üç basamaklı - Bu nedenle, birçok daire sahipleri daha güvenilir için kilit kodlarını değiştirmek için tercih ediyorum.

Talimatlar: nasıl kapı kilidini yeniden programlamak için

uzman arayarak kilidi recodesrc. Prosedür kendisi 5 dakikadan az sürer. Eğer serbest zaman ve paradan tasarruf etmek arzusu varsa, kod geçişini gerçekleştirmek mümkündür ve kendi başlarına. Bunu yapmak için, kaleye anahtar kümesi gerekir. Kit bir montaj anahtarı, birçok işçi ve kale dönüştürülmesi için bir çubuk içermelidir.

İhtiyacınız demir kapıya şifreli kilidi recode için:

 1. Montaj tuş kilidi takın ve tamamen çubuklardan itmek üzere dört dönüşler döndürün.
 2. kod çevrimi için bir kilitleme cihazı (kit kök) yerleştirin.
 3. yerine oturacak şekilde kök saat yönünün tersine çevirin.
 4. sapını çıkarın ve çalışma tuşlarından birine yerleştirin.
 5. Tamamen itmek ve anahtar deadbolts itin.

Ön kapı kilidi Recode bir uzmanının yardımı ile mümkündür

Transcoding'i gerçekleştirdi. Gerekli olduğu kadar çok kez tekrar mümkün Encode kilidi. Bunu yapmak için, sadece tuşların yeni bir dizi satın almanız gerekir.

kilidin türüne bağlı olarak kod dönüşüm talimat farklılık gerçekleştirmek için.

Böylece, dijital programlanabilir kilitler, tekrar programına amacıyla, kaldırma ve sökülmesi gereklidir. elektronik kilitler erişim kodu yalnızca bir kilit modu dönüşüm çevirir eski kod ve özel bir kombinasyonunu, bilerek değiştirilebilir. eski kod kilidi olmadan kilitlemek yalnızca yapabilirsiniz.

Kapı montaj anahtarı nedir

Montaj anahtarı her bir dönüşüm kolu kilitleme cihazları için dahil edilir. İşçilerin aksine, bu tuşların yeni bir dizi geçiş için kullanılır. Ayrıca, yükleme anahtarları genellikle işe işçi geçici olarak yayınladı. Böyle tuşları daire sahibinin Doğumdan sonra hırsızlık evinizdeki koruyan, yeniden kodlayarak gerçekleştirir.

Tüm kurulum anahtarları kolu kilitleri için aynı tip yapılır.

Bu nedenle, deneyimli ustaları kapı kolu kilitleri özel codifier için dönüşüm tamamlamak için önerilir. Bu blok ana anahtar veya başka bir anahtar kullanarak anahtar deliğine ulaşmak iğne yastıkları, yardımı ile yapılabilir. Bu kale hırsızlığa karşı maksimum direnç sağlıyor.

Montaj anahtarı her bir dönüşüm kolu kilitleme cihazları için dahildir

anahtarı Montaj sadece kale dönüştürmek sağlar, iki döner kapattı.

Bu nedenle, her zaman dört dönüşler olmalı kolu kilitler giriş kapısını kapatın. Bu mekanizma, istenmeyen dönüşüm korumak ve dışarıda bırakmak için izin verecektir.

demir kapı anahtarları nasıl değiştirilir

kilit türüne belirlemek için gerekli anahtarları değiştirmek için. Modern kilitler, en sık kol ve silindir türleri içindir. tuşların varolan sette kolayca türünü belirleyin.

Anahtar bir mıknatıs ya da uzun bacak anahtar kolu kilit ucunda bir kelebek eklemek için kilit silindirinin ucunda hareketli bir insert ile, delikli, düz değilse.

Silindir ve kol kilitleri için yedek anahtarları montaj anahtarı ve kod dönüştürme anahtarı için özel bir cihaz vasıtasıyla gerçekleşir. diğerine anahtarlarından biri setini değiştirmek için, öncelikle, eski veya yükleme anahtarla kilit mandalı serbest çubuk yardımıyla kale kodlamak ve yeni pozisyon kitinden yeni anahtar traverseler ayarlamalıdır.

Silindir ve kol kilitleri için yedek anahtarları montaj anahtar vasıtasıyla ve kod dönüştürme anahtarı için özel bir cihaz tarafından gerçekleşir

kırmızı (5 tuşları), sarı (1 tuşu) ve yeşil (5 tuşları): Üç farklı renk anahtarının setleri varsa Basitçe ve hızlı bir şekilde kapıya sürede anahtarlarını değiştirin.

yerine sadece kilit sarı anahtar içine sokulacaktır yapmak ve bir iki devir ve ters yönde iki döngü aracılığıyla krank. Bu prosedür otomatik eski set iptal ve bir sonraki kapı recodesrc edecektir. Aynı zamanda, her iki tarafta (daire ve giriş), açık kapının kilidinin kodlanmalıdır.

Kılavuzu: Ön kapıya kilit nasıl dönüştürüleceğini (video)

Yeniden programlanabilir kilitler - hırsızlık evi korumak için izin veren güvenilir bir cihaz. Böyle kilitleri temel avantajı kod dönüştürme defalarca yapılabilir olmasıdır. en iyi kendilerine, ailelerine ve kişisel mülkiyet koruyabilir, ellerinizle yapmak öğrenin. Tüm bunlardan sonra, sihirbazı beklemek gerekmez. Gerek zaman yapabilirsiniz dijital veya elektronik kilit yeniden programlamak için yeni anahtarlarla geçiş sürecini yeniden gerçekleştirin! Önemli olan - kesinlikle erişim kodunu değiştirmek için yönergeleri izleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

82 + = 84