Nasıl buzdolabı taşımak

Nasıl buzdolabı taşımak için?

Taşıma soğutma yalan veya ayakta olabilir?

"Doğru" insanları nasıl anlamak için genellikle üreticinin talimatlarına ifade eder. Her üretici sigorta istiyor. taşıma dik bir pozisyonda ve hatta bunu satın aldığı paketlere - kullanma kılavuzunda sıklıkla belirtilen nedeni budur.

Orada herhangi kırılması ve onarım gerekiyorsa hareketli bir başka şekilde durumunda, kendilerinden üreticileri sorumluluğu kaldırıldı. Ve para için üretecek buzdolabı tamir.

yatay konumda buzdolabının taşıması

Buzdolabında iki "taraf". bir kapı menteşeleri yer almaktadır. Genellikle, kompresör aynı tarafında bir yağlı enjeksiyon sağlamak borulardır. Hemen kompresör motoru asılı olan, tüpler ve yaylardır. Bu tüpler yukarı doğru yönlendirilmelidir. Bu nedenle, soğutma karşı tarafında yerleştirilmelidir.

arka duvarda "arka" ya da nasıl söylemek, günü, buzdolabı yüklemek için gerekli değildir. bazı üreticiler ve nakil sırasında buzdolabının bu durumu izin rağmen. Eğer riske atmak istemiyorsanız Ancak, daha iyi bir konumda getirdi olduğu "yan yatmış." boks, daha detaylı döküm vermek, kendi ağırlığının izolasyon altında oluşabilir gerçeği.

Uygun taşınması için talimatlar

taşımaya alınmalıdır birim hazırlamak için aşağıdaki adımları taşınması için buzdolabının tanımlı bir pozisyonu olması:

 • Kapıyı sabitleyin. Tipik olarak, bant bu için kullanılmaktadır.

Bu kompresördeki yağ soğuk kalınlaşır olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, girişte hemen buzdolabı bulunmaktadır için zaman ayırın - Yağ ısınmak edelim ve kondens buharlaşması zamanınız olacaktır.

arabada yatan, buzdolabı taşımak için mümkün mü?

Sen navlun hizmetlerinin kapsamı dışına çıkabilirsiniz ve arabanızda eski buzdolabını taşımaya çalışmak. Ancak, bunun için kapıyı açmak için arka büyük bagaj bölmesi olmalıdır ve buzdolabı koltuk yaslanma tamamen yerleştirilmelidir. 40 derecelik bir eğim açısı oluşturacak şekilde, bu durumda, cihaz yerleştirilmelidir.

Aşağıdaki kurallar dikkate alınmalıdır sabitlerken:

 • soğutma arka duvar veya kapı üzerine yerleştirilmiş olmamalıdır;

Bilgi yöntem taşıma buzdolabı araba

Video: Buzdolabının taşınması için ipuçları

Aşağıdaki videoda arabanın bagajında ​​yan buzdolabını yükleme göreceksiniz. Ayrıca ulaşım ipucu verilecektir:

o karmaşık ev aletleri bulunuyor - buzdolabı unutmayın, yan ve hatta bazı sıradışı yolda yatay yatan dikey ayakta pozisyonda - Ulaşım Hangi modu, bir buzdolabı seçmek. Bu nedenle, arabanın tüm kurallarına uymak, ama daha iyi - bir profesyonel hizmet teslimi tevdi eder.

Kompakt Mod | ortak mod

Bizim açık yazılı izni olmadan materyallerin herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır!

Nasıl buzdolabı taşımak için? o yalan buzdolabını taşıması mümkün mü?

Hareketli - zahmetli. Mobilya değil pobilas için işler çıkarmak kutulara kadar ekleyin, bulaşıkları paketi gerekir. Buzdolabı imkansız azaltmak, ancak dikkatli yeni bir yere transfer için hazırlamak gerekir. buzdolabı taşımak için nasıl basit tavsiyeler Sahne, bir zahmetli şey hafifletmek mümkündür.

taşınacak Nasıl Buzdolabınızı hazırlanır?

boyutuna rağmen, soğutma cihazları yumuşak ve hareketine duyarlıdır. Nasıl hasar mekanizması ve vücuttan onları korumak için buzdolabı taşımak için? aşağıdaki gibi Kurallar ve öneriler okuyun:

 • Her şeyden önce ağdan makineyi ayırın ve ürünleri kaldırarak etkisiz hale getirmek için gereklidir.
 • Tüm raflar ve tepsileri ve ayrı ayrı kağıt, karton veya dokusunu kullanarak paketlenmiş çıkar.
 • buzdolabı kapı aksi takdirde kırılabilir katı düzeltmek gerekir. Kullanım naylon sicim sabitleme için, kayışlar veya geniş bandı kravat. iki kapılı "kalp kalecisini" in her kanat güvenilirlik için iki yerde takılır.
 • (Hatta birkaç metre mesafede) herhangi hareketinden önce Sovyet hladoustroystvah olarak, katı kompresörü düzeltmek gerekir.
 • kendisi çizilmelere karşı korumak için yoğun bir film ya karton sarmak için iyidir kabuk. Kaydet orijinal ambalajı, bunu yararlanmak için gereken durumlarda.

taşıyıcı bir taban koydu battaniye veya karton tabakasının makine gövdesi işlemi gerçekleştirilir. O yüzden yan buzdolabını yerleştirilmesi önemlidir üstündeki kapının menteşe. Vücut araba vücut içinde düzeltilmesi gerekiyor emin olun. Aksi takdirde, beklenmedik bir yavaşlama "yiyecek ve içecek soğutucusu" vur ve hasarlı alabilirsiniz.

aynı kurallara tarafından gerçekleştirilen arabaya eski bir buzdolabı hazırlanması:, hareket eden parçalar nedeniyle defrost serbest devre dışı Kapıyı tamir. kullanım kılavuzu buzdolabı onlar sırtında veya onun tarafında teslim edemez uyarıyor: Sovyet soğutma teknolojisinde bir özelliktir. Hareket teknolojisinin bir mucizedir önce ek olarak, sen katı motor-kompresör kelepçe gerekir. en emin bir şekilde bu birim taşıma - dikey konumu. Sovyet ekipmanlar - ekonomisinde güvenilir bir asistan, ancak buna göre onunla tedavi edilmelidir. Nasıl Sovyet döneminde yayımlanan bir buzdolabı, taşıma? Sadece görmüş ve deneyimli taşıyıcı talimatlarını ve tavsiyelerine uymak gerekir.

Nasıl kışın buzdolabı taşımak için?

Dışında hazırlanması ve vücudun ambalajın zamanki kurallarından, buzdolabı taşımak için nasıl Konsey, bu üniteyi açmadan önce, bir süre beklemek gerektiğini söyledi. Birkaç saat (2 ila 3) yeterli olacaktır. Ambalaj hemen kaldırılır, fakat bir odada iki saat sonra. Bu süre boyunca bütün düğümler biriminin bir sıcaklık, ortam atmosfer eşittir. Aklimatizasyon oluşur ve yoğunlaştırma iç temas zarar vermez. Bu kural tüm ev aletleri için geçerlidir. Bu danışma göz ardı ederse, bir elektrik kısa, cihazı oluşabilir ve evin tüm donanımları ciddi yaralandı. Ulaştırma buzdolabı - Sorun sorumluluk ve kış ve yaz gerektirir.

o bir yaslanma pozisyonunda bir buzdolabı taşımak mümkün mü?

Arabanın gövdesinde bu büyük nesne koymak her zaman uygun değildir. o yalan buzdolabını taşıması mümkün mü? Bir tarafta eski Sovyetler makine gerçekleştirilir, çalışma akışkanı uygun bir şekilde sistem içinde dağıtılır ve (kışın) kontaklar üzerinde yoğunlaşma kurutuldu geçmeden önce bir zaman vermek için gereklidir.

Hem eski hem de yeni buzdolapları yatarak alabilir. performans teknolojisini tutmak için, birim taraflardan biri tarafından yüklenen ve kapı menteşeleri üstünde olmasını sağlamak gerekir. Aksi takdirde soğutma ünitesinin kapısını veya başarısızlığını yırtılma olacaktır.

enstrüman taşıdıktan sonra dik konuma döndürülmesi gereken ve elektrik enerji vermeden önce birkaç saat bekleyin. geri çalışma durumuna Tüm sıvı - ve ürünlerin kurtarıcı bir kez daha çalışmaya hazır olacaktır.

Nasıl buzdolabı taşıyan nakil sürücüsünü işletmek gerekir?

herhangi bir taşıma için (yalan veya dik) "Aile babası" ve iyi araç kaporta tespit edilmelidir. Aksi takdirde güvenliğini garanti etmek çok zordur. Bu amaçla, özel kemerler. Bu çukurların ile ulaşım düzensiz ve engebeli yollarda sırasında kaçınılmalıdır. azami hız ani durur ve frenleme olmadan, yeterince yavaş olmalıdır.

buzdolabı gibi hacimli malzemelerin, hareketi üzerinde çalışmaya kolaylaştırmak için, deneyimli sürücüler ve yükleyiciler özel arabası var. Üzerinde sabit bir konumda Buzdolabı arabada gidiyor. Sonra, birlikte onunla, o boş ve yavaşça öne sürülen. merdiven veya asansör ünitesi mobil arabadan çıkarmadan, yerden yere taşınır. Bu yalnızca gerçekleştiğinde istediğiniz alana uygulama cihazı. onun "emek saatler" devamı için bekleyen odasında yerine koymak, buzdolabı vardır ayrılır.

yatarak veya ayakta - Nasıl buzdolabı taşımak için?

bilerek ya da bilmeyerek ikamet yerini değiştirmek zorunda olduğunda Gerçek hayatta bu nedenlerle bir çok olur. Tüm ulaşım, bozulmamış koruyarak - Bu durumda, her zaman şeylerin doğru ulaşım bir soru olur. Özellikle akut bu sorun buzdolabı gibi kupno ev aletlerini, olur. herhangi bir kayıp ve hasar vermeden yeni bir cihaz veya bir hedefe teslim etmek için, önemli bir takım tavsiyelerde izlemelidir.

ulaşıma Buzdolabınızı nasıl hazırlanır

Yeni bir buzdolabı satın alırken gerekli tüm adımlar fabrikada yapılmış beri kendi ambalaj sorunu gidermek için gerekli değildir. teknik zaten kullanılıyor Bu durumda, en, bunun ambalajı bulunmayan ve bu durumda taşıma bir hazırlık aşamasını içerdiğini açıktır. onun bir parçası gerekli olduğundan aşağıdaki eylem dizisini gözlemlemek:

 • Bu oluşabilir, başka türlü hareket ederken sürükler, hasar vb cihaz şebeke gerilimi ve güç kablosu bükülmüş ve güvenli bir şekilde tespit edilir.;
 • dolaptan yiyecek ve gereken her şey öğeleri alır. Bu bile raflarına geçerlidir, ancak bazı basitçe güvenli içeride onları kilitlemek için tercih;
 • soğutma tamamen çözülmüş ve yıkanmalıdır sonra, nem tüm izlerini ortadan kaldırır. Eğer ulaşım sorunlarının sürecinde bu adımı, görmezden gelirsek oluşabilir - buz yiyecek, su akar, vb çözülmeye başlar olmadan;.
 • Dış kol (eğer varsa) en iyi çıkarılır ve kapılar kendilerini ana kabine ve dondurucu güvenli bir gövdeye sabitlenir, böylece şimdiye kadar keşfedilmemiş işleminde değildir;
 • Ayrıca buzdolabını paketi arzu edilir. ideal bir seçenektir köpük empoze ve büyük bir kutuya yerleştirildi için, folyo ile sarın olacaktır - hem de fabrikada, ama genellikle sınırlı veya sadece film veya ek tabakalar pupyrchatoy muşamba olduğunu. Bu bağlamda, her zaman daha özel bir şirket neden - onlar her zaman gerekli ambalaj malzemesine sahip ve düzgün taşıma sırasında hasardan ekipmanı korumak mümkün olacaktır.

soğutma ayakta taşınması için nasıl

farklı B. vardır bir noktadan bir noktaya gelen buzdolabı taşımak için daha iyi bir konumda olduğu sırasını ilişkin görüşler Biz üreticinin talimatlarına dönersek, bu hasar riskini en aza indirecektir olarak ulaşım, sadece dikey konumda mümkün olduğunu işaret edilecek emin yoktur.

Dikey taşıma bugünün modellerin çoğu gibi zor olabilir sayesinde çok yüksektir. Bir kural vardır - Eğer ekipman yatırabilirsiniz ve sadece açı 40-dereceyi geçmemelidir olan şekilde nakletmek. tüm hazırlık aşamaları yukarıda anlatılanlara sonra buzdolabı düzgün bir kamyonun arkasında sabitlenmelidir. Altında bir karton parçasını koymak için gereklidir ve obtyanut cihaz özel askılı etrafında, kelepçeler, ya da en azından durur ve contaların empoze etmek. Bu pozisyonda, size mutfak yardımcısı gönderebilir ve uzun mesafelerde olabilir.

Dikkat etmek adil Bu bir arıza yol açmıştır diğer araçlarla taşıma esnasında, garanti servis talimatları böyle bir durum garanti kapsamında değildir yapacak kuralların ihlali olarak, onarım yapmak reddedecektir.

arabada ve hangi tarafta yatan taşınacak mümkün mü?

durum taşıma buzdolabı yatar pozisyonda ve başka bir şey, sadece elde edilir şekilde geliştirmiştir varsa, hasar riski olmadan yeterli değildir bilmelidir. Bu oryantasyonda, cihaz açık tüpler, kompresörden yağ sızıntısı ve kompresör kirlenme Freon sonra sızıntı içinden geçtiği çatlak oluşumu ve montaj çerçevesine kompresörün da başarısızlık oluşabilir.

Ama minimuma hasar olasılığını azaltmaya yardımcı olacak bazı kurallar vardır:

 • hazırlanmasında ek kompresör sahne -zakrepleniyu özellikle dikkat etmek gerekir. Bu onun ambalajını empoze, hatta sadece bandı sabitleme yapılabilir;
 • Kapının arkasında ve olamaz koyarak bu ekipman üzerinde - bu kırılmasına neden neredeyse garantili var;
 • yan buzdolabı koymak değil, aynı zamanda herhangi bir güzel yoktur. üst tarafı olduğu şekilde gereken bir cihazın konumunu üzerinde kompresör yağı (kapı menteşeleri monte edilmiştir genellikle tarafı) çıkış borusu. Diğer tarafta bir buzdolabı yerleştirilmesi, muhtemelen kritik değildir, fakat son derece istenmeyen bir yağ dolaşım sistemi, vuracak;
 • ekipman parçası mümkün hareket değil karton, köpük ya da harekete ünite düzeltmek için gerekli odeyalo.Dalee daha kaim bir tabaka bırakmak için gereklidir.

yatay konumda buzdolabını taşırken çukur ve çukurları çizerek, sürücüyü uyarmak ve en dikkatli gitmek için ona sormak daha iyidir.

kışın ulaşım Özellikleri buzdolabı taşırken

Soğuk kış aylarında taşınan zaman, cihaz ve makine ilkesinin yerinin hazırlanması süreci değişmez ancak onların hedefe vardıktan sonra araba ve daha fazla kullanım transfer sürecinde bazı özelikleri vardır. Aşırı nem oluşumu içinde olduğunu - kar isabet çünkü bırakmaya daha iyi bir şey - Örneğin, yükleme gerekli olmadığı zaman karda ve çıplak asfaltta buzdolabı koymak. Ama yeni konumda konuma sonra aksi takdirde temasların bileşenlere zarar verebilir, tüm kuru bir bezle silin ve herhangi yoğunlaşma buharlaşması ve böylece, normalden daha fazla açmadan önce bekleyin iyice olmalıdır.

taşıma sonra buzdolabı içerebilir sayesinde kaç

Herkes bir kez ulaşım aletleri sonra tavsiye edilmez olduğunu bilir. birkaç kural buzdolabı ilgili olarak:

 • ulaşım dik pozisyonda gerçekleştirilen ve sokak çok soğuk değilse kullanılabilir - ağını başlamadan önce birkaç saat beklemeniz yeterli olacaktır. Pencere hava dondurucu değer ise, bu süre iki veya üç kez yükseltilmelidir - o zaman oda sıcaklığına geri dönmek için sadece beklemek değil, aynı zamanda kondens buharlaşması gerekir;
 • Eğer onun yerine tam olarak dönünceye kadar beklemek gerektiği anlamına gelir yağının taşma riski vardır çünkü yatay konumda taşınması için, yaklaşık 12 saat beklemek zorunda kalacak.

Video: Uzun mesafeler için buzdolabı taşımak için nasıl

Bu video - buzdolabının net bir gösteri doğru uzun mesafelerde taşınması için yan konumlandırılmıştır. Yazar, hazırlık tüm ayrıntılarını anlatır ve sabitleme elemanlarının noktayı tanımlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

69 − 65 =