Evde organze beyazlatmak için nasıl

Evde tül beyazlatmak için nasıl ve hangi

Dantel perdeler hemen her dairenin camlarını süslüyor. basılı bir desen beyaz hafif malzeme iç ferahlatıcı, iyi bir ev ışığı iletir. Ancak, deklanşör onların beyazlık kaybetmek zamanla kendi rengi sarımsı veya gri olur. Birçok ev kadınları, normal yıkama, istenen etkiyi vermez olarak tül beyazlatmak için nasıl evde bilmek istiyorum. Bu sorun çözmek zor değil, ancak beyazlatma perdeleri birkaç etkili yöntemler bilmek gereklidir.

Whiten Yolları eski halk ilaçları tül

Yavaş yavaş yeni bir tül çekiciliğini, güneş ışığı, sokak toz, fırın duman ve sigara dumanı olarak hizmet hangi nedenini kaybeder. Her kadın sen endüstriyel araçlar kullanılmadan sararmadan tül beyazlatmak yapabileceğini biliyorum. Sık yıkama hızla orijinal beyaz perde sürdürülebilir dumanlı renk tonunu değiştirmek için bir şey yağma. ashen tül, organze, şifon ve evde görünümünü yağma yok naylon için, en etkili beyazlatma tarifleri birini kullanmalıdır.

sararmış tül beyazlatmak için bluing

Bazı ev kadınları yeşil yem yardımı ile evde beyazlatma tül geçirirler. Yeşil yem, 10 damla bir bardak su ilave edin birkaç dakika demlemek ve pelet kabın dibine düştü olmadığını kontrol edelim. Gerekirse, tekrar sıvıyı karıştırmak, bir naylon tül yeşil çizgiler görünümünü önleyecektir. durulama bitirme için su ile çözüm bağlayın. Onu dönüm, birkaç dakika için bir kova perdeleri bırakın. Sonra yavaşça bükülmeden tül basın ve ipe asılı. Sonuç mutlu edecek - perdeleri orijinal beyazlık dönecektir.

ev Doğrulanmış tül ağartıcı madde patates nişastası olarak kabul edilir. Bu naylon perdeler tazeliğini verir, hem de onlara daha net bir formu verir sadece. İlk olarak, malzeme olağan şekilde yıkanmalıdır, sonra tül birkaç dakika içinde belli bir çözümü tutmak için. Sıcak su, 0.25 kg nişasta ile karıştırın yapmak için. İşlemden sonra, temiz su perdesi ile yıkayın. Yalnızca sararma kurtulmak değil tül fark değil, aynı zamanda demir kolay olacak ve şekli tutacak.

Hatta anneannelerimizin naylon perdeler potasyum permanganat kullanılarak ağartılmış. Bu yöntem evde en verimli biri olarak kabul edilir. Küçük bir potasyum permanganat ve toz yıkama dolu bir cam (su hassas bir pembe renk alması gerekir) ekleyin sıcak su bir kova, doldurmak gereklidir. ön yıkama tüller ve ancak bundan sonra hazırlanan solüsyon içinde daldırma. su soğuyana kadar çamaşır çıkarmayın, sonra durulayın ve perdeleri kurutun.

sitrik asit araçları yıkamak olabilir tarafından bile aşırı kirlenmiş ya da zaman şeye 'gri' rengi. Naylon tül dikkatle sıcak suda bekletin onu sabun sabunlanmis. dumanı perde ile kaplı ise, hidrojen peroksit, su (5 litre 2 çorba kaşığı) ekleyin. en az yarım saat tül çözüm kaldırmak ve daha sonra sitrik asit, sıcak su poşetin (alternatif sirke 3 yemek servis) ile durulayın verme. Çok overlaundered malzeme tekrar beyaz olmak böyle 3-4 yıkamaya maruz edilmelidir.

Nasıl bir çamaşır makinesi ashen tül beyazlatmak için

En sevdiğiniz perdeler sararmış ne yapmak gerekir? yaz boyunca kör tabidir aktif güneş ışınlarını, - plastikler zamanla beyazlığını, nedenini kaybedecek bir sır olduğunu. Buna ek olarak, perde rengi olumsuz toz, pişirme dumanı ve tütün dumanı etkiler. Evde çamaşır suyu eklenmesiyle birlikte normal yıkama yardımcı olmazsa, bu ipuçlarını izleyin:

 1. Yıkama perdeler önce dikkatle sallayın. Bu nedenle tüm birikmiş toz çıkacak ve ıslatıldıktan sonra liflerin içine absorbe edilmez.
 2. Çok kirli obtüratör en az 5 saat (4 çorba kaşığı 5 litre) tuzu sıcak su ile ıslatılır.
 3. Yıkama perdeler hassas bir zaman makinesi-makinalıda duruyor. ayrıca, çamaşır makinesi, profesyonel Domestos ağartma maddesi veya başka herhangi bir çamaşır suyu ekleyin. narin malzemelere zarar etmemek için, hiçbir klor içeren bir araç seçmeyi deneyin.
 4. demir kolay yıkamadan sonra kumaş, küçük bir dikdörtgen boyutuna birkaç kez çevirerek yıkayın. makinede yıkanması halinde, katlanmış perde özel torbaya konularak.
 5. 2-3 ilavesi ile, soğuk su ile iyice durulandı, beyaz renkli kumaş oluşturmak için yeşil yem (2 saat orada kumaş emmek bir kova su içinde çözülür ve bildirin) kullanarak ya da soda düşer.
 6. yıkamanın sona ermesinden sonra, perdeler bükmek mümkün değil. hafif perdeler için kumaş prizhivaya beyaz bir kağıt bunları sarın.
 7. Islak kurutma için çıkıntıya perdeleri asmak.

malzemeye bağlı olarak, özellikle ağartıcı tül

Sararmış perdeler son derece çirkin, bu yüzden herhangi bir hostes bunu düzeltmek için çaba göstermektedir. Beyazlatmak sadece temizlik uzmanlar işaret etmeyen mümkün tül, bu zor ve evde değil. Kadınlar hala perdeleri göz kamaştırıcı beyaz renk sürdürmek için çeşitli halk ilaçları kullanıyor. Evde beyazlatma yöntemini seçmeden önce, malzeme tül yapılır öğrenmek için gereklidir. Bazı yıkama teknikleri için uygun dokunun her türü için.

Prosedür etiket perde üzerindeki bilgileri okumak yüzden önce Capron, nazik beyazlatma gerektirir. Birçok ürün, geleneksel ağartma işlenemez, fakat bu konuda yöntem kullanıldığında sadece soğuk su ile kombinasyon halinde etkili olan bileşimler uygun olabilir. tuzu, metilen mavisi, parlak yeşil, ve potasyum permanganat ile yıkandıktan naylon elbise evde beyazlatma yukarıdaki yöntemler arasında. naylon perde ve iyi muhafaza şekil kat güzel Akışın aşağı asılı için, onlar (toz 5 g litre başına) nişasta çözeltisi tedavi edilmelidir.

Organze naylon daha tuhaf malzeme olarak kabul edilir. Bu perdeler onlar sıcak su tahammül ve aktif toz çekmemektedir, bükmek mümkün değil. Genellikle organze perdeler boyanır, daha sonra - tutabilir. Bu yüzden, bu kumaş, 40 derecelik bir su sıcaklığında yıkanır. evlerinde peroksit solüsyonu amonyak tuzu, tuz, zelenkoj ile ağartılır.

Voile perdeler oda hafiflik verir ve kolaylığı. tül kirlenmeye maruz kalan ve böylece bu şeffaf malzeme, birbirinden ince mesajları dokuma tarafından oluşturulur. Çamaşır suyu risk altında Her kadın, evde tül perdeleri onlar bunu nasıl biliyor ve ince kumaş zarar korkuyor çünkü. hidrojen peroksit ve amonyum klorid kullanımı ile uygun yıkama örtünmüşlerdir (oranı 1: 2). dikkatle okşadı ve kuruması beklenir ve bundan sonra yarım saat için bu şekilde işlenen malzeme.

Video: grilik ve sarılığın gelen tül beyazlatmak için nasıl

bembeyaz yeni perde ile çerçevelenmiş Pencere, çok güzel görünüyor. Ancak, 2-3 yıl sonra perdelerin rengi anımsatan tamamen farklı manzara taze kar değil, sarı lekeleri gri bulut değildir bize görünür. Ardından soru ortaya çıkıyor: Mümkünse evde eski tül beyazlatmak nasıl? Önerilen tavsiyeler uygulanması, sen yıkama perdeleri çok zor değil emin olabilir. Ev beyazlatma teknikleri, tül eski rengini geri getirmek yardımcı O parlak ve dökümlü yapacaktır. Biraz çaba ile, rahat bir ev yaratmak, pencereleri süsleyecek.

büyükannemi - 38 yaşında Olga, Krasnodar Eve annemi ve onun öğrettiği beyazlatma ediyorum. Yıkama perdeler önce, soğuk su ile durulayın ve sonra - metilen mavisi çözeltisi içinde birkaç dakika için tül koydu. Perdeler hemen onlar hoş açık mavi ile taze bakmak, tamamen farklı bir renk kazanır.

Dina 29 yaşında, Ufa hep korkar sinit beyaz şey ve özellikle perde oldu. O parlak çirkin boşanmalar kalacağını düşündü. Sonra, bir arkadaşının bembeyaz perdeleri görünce o planları kullanılarak ve aynı zamanda cesaret ağartılmış. Şu andan itibaren kalıcı bu tarifi kullanın: Makineyi durulayın ve durulama modunu açmak için biraz bluing ana yıkama bölmesine sonra ekleyin. Perdeler yeni gibi çok beyaz bu bakıyoruz.

Lyudmila, 35 yaşında, Tambov: perdeler yıkanmış veya ağartılmış edilemezse, bu yapın: akşamları ılık suda perdeleri ıslatın ve sabah tozu ekleyip bir gün için onları bırakın. Sadece ertesi sabah yıkayın. Daha sonra bir kez daha 2-3 saat için bir toz içinde sıcak su ile ıslatılmış, daha sonra yıkanır. dolapları zelenki kullanılarak CARESS (su + 3 yemek kaşığı 4 L zelenki).

Sırları ve İpuçları: hızlı ve kolay bir tül ağartmak için nasıl

Kar beyazı tül dekore camlar eve özel hafiflik, tazelik ve zarafet verir. Fakat, bütün beyaz kumaşlar gibi sentetik tül göz kamaştıran kaybeder hızlı kir birikir ve. Güneş ışınları, bazı haneler duman varsa, mutfak duman parçacıklar ve buharlar, sigara dumanı ile emprenye edilir, donuk gri-sarı bir renk tonuna zamanla beyaz tül değiştirmek sokak toz kirliliği nüfuz doku yapısı "yanık".

en radikal ve sabırsız ev kadınları, net perdeleri değiştirme hakkında düşünmeye başlar. Ama bize aceleci alımlarını önlemek edelim. Eğer asgari finansal maliyetler ile favori Tül ev halk ilaçları beyazlatmak için nasıl öğretecek zaman içinde test ipuçlarını takip ederseniz Radiance tül kesinlikle dönün.

Bu makaleyi oku:

Ağartma sırlarını örtüsünü

kir ve sabır düzgün ev kadını kritik kütle sınırı ulaşıldığında, perdeler çamaşır gönderilir. Ama tül ile paradoksal kalıcı yıkama durumu kurtarmayı ve ters sonuç sağlama yardımcı olmuyor. Beyaz kumaşın geri değil, inatla dumanlı gölge alır değildir.

Beyazlatmak tül bize ev kimya sanayi veya ulusal yolları annelerimizi ve büyükanneleri herhangi bir araç yardımcı olur.

Modern kimya endüstrisi hem beyazlatma hem de ek olarak leke çıkarma etkisi olan çok çeşitli beyazlatıcılar sunar.

Ağartırken, satın alınan ürünün talimatlarını izleyin ve kimyasal koruma yönetmeliklerine uyun. Ancak, kimyasalların sık kullanılması, delik oluşmadan önce doku liflerini yok ettiğini unutmayın.

Kimyasal ağartıcı, deterjanla birlikte makine tepsisinde eklenir veya tül yıkandıktan sonra ağartıcıda ayrı ayrı 20-30 dakika batırılır. Iyice durulayın.

Evde tribünler ve bunları nasıl kullanacaksınız?

Tüm beyazlatma ürünleri genellikle herhangi bir evde mevcuttur. Bunlar ucuzdur, uygulama yöntemi yeni başlayanlar için bile basittir, çabalar azdır ve sonuç beyazdır ve parlıyor.

Evde kullanılan ağartıcının alerjik sonuçlara yol açmadığı çok önemlidir.

Basitlik dehası sıradan sofra tuzu ile teyit edilir, bu da tuzları yok eder, alerjen olmaz. Tül beyazlatmak için 3 çeyreğe ihtiyacımız var. 10 litre su ve deterjan tozunun yarısı bir camı (gözle) ile karıştırılan, iyodize edilmemiş tuzun kaba öğütülmesi kaşıkları. Tül bu çözeltide ideal bir şekilde bütün gece veya en az 3 saat bırakın. Zaman geçtikten sonra elle veya çamaşır makinesinde yıkayın ve birkaç kez tamamen durulayın.

Bunun sonucu gerçekten bembeyaz tül bile çok sararmış Perde için başarılı olduğunu, çünkü "beyazlatmak Zelenko" Komik kombinasyonu ... Ancak, biz, şaka değildir.

200 ml su kimyacısının yeşil (parlak yeşil) 10 damla karıştırın. 2 yemek kaşığı etkisini arttırmak için ekleyebilirsiniz. tepeli tuz kaşıkları. Birkaç dakika içinde, bir çökelme var mı diye bakarız. Varsa, beyazlatma esnasında yeşil boşanmanın oluşmasını önlemek için, homojen bir şekilde çözünene kadar karıştırın. Bitmiş konsantreyi bir su dolu lavaboya dökün ve son kat tül perdesini durulayın. Havzada 5 dakika tutabilir, periyodik olarak devredebilirsiniz. Tül çıkartırken sıkmayalım, ama asacağız ve boşalmasına izin verin ve daha sonra düz bir biçimde sonuna kadar kurutun.

Ön yıkamalı tül biz, bir kapak mavisinin 10 litre suda çözündüğü ağartma için kap koyun. Çözümü, dokuda lekelere neden olabilecek tortul kütüklerin yokluğu için kontrol ediyoruz. Tülünü mavi renkte, sonra suyun içinde dönüşümlü olarak durulayız. Makineyi yıkarken, mavi kapağı parlatıcı tepsisine ekleyin.

Amonyak alkolü ve hidrojen peroksit

Hassas naylon tül ve organze - amonyak, hidrojen peroksit ile karıştırılarak beyazlatmak için mükemmel bir halk tedavisi. Her eczanede bulunur ve ucuzdurlar. Zamanın kullanılabilirliğine bağlı olarak, farklı beyazlatma yöntemleri seçiyoruz.

Hızlı yöntem. 50 derecenin üstündeki suyunda 1 yemek kasabaya dökülürüz. bir kaşık amonyak ve 2 yemek kaşığı. hidrojen peroksit kaşıkları. Konsantreyi bir kaşıkla iyice karıştırın. Ağartılmış bezin yarım saat boyunca ıslatılması, periyodik olarak dönmesi. Sonra iyice durulayın. Basmadan tavlanmış tavanı asmak için asarız.

Gece yöntemi. Bütün gece bir su çözeltisi ve bir amonyak kabarcığı içinde ağartılarak tüllere dayanırız. Sabah iyice durulayın ve kurumaya bırakın.

Makinede yıkanarak beyazlatma. 20 ml hidrojen peroksit solüsyonunu birlikte deterjan tepsisine ekleyin. Yıkama modunu "narin" olarak ayarlayın.

Önceden eller veya bir makinede yıkanmış olan tül, 200-300 gram nişasta ve 10 litre su karışımı ile bir havanda durulama için indirilir. Perdeleri 5 saat boyunca terk ediyoruz, sonra bunları kurumaya kaldırmadan asıyoruz. Nişasta itibarı yalnızca beyazlık özelliklerine değil, aynı zamanda tülün kabartma şekillerinin şekillendirilmesinde de bulunmaktadır.

Büyük bir toza fırçalayın ve çaydanlık sabunu briketle suyla metal bir kaba dökün. Karışımı kaynatın ve plakadan çıkarın. Sabun solüsyonunu hafifçe soğuk su ile seyrelterek, sıcak bir karışım elde edilinceye kadar soğutun. Gece boyunca tülün içine batırın. Sabahleyin, tülü yıkayın ve iyice yıkayın.

Beyazlatıcı naylon perdeler

Kapron tulü, tüm yapısal gücü için yıkama ve ağartma işlemlerinde temiz bir yaklaşım gerektirir. Kimyasallara aşırı duyarlı olduğundan ağartıcı ile yıkanamaz.

Yıkama sırasındaki su sıcaklığının 30 dereceyi aşmadığından ve makine yıkama modunun 400 dev / dak'da gerçekleştirildiğinden emin olun.

Metilen mavi veya yeşil yem sulu çözelti içinde tuzlu nemlendirici (bir kap 10 litre su kapasitesi) veya durulama - genel temizleme sırasında bir ağartıcı tül, bunun için en iyi seçenek olarak sorun önünde durdu edin. Benzer şekilde, potasyum permanganatın ağartma çözeltisi, günlük yaşamda - potasyum permanganat. Hafifçe pembe bir ton elde edilinceye kadar suda üç litrelik potasyum permanganat tohumu verebiliriz. Planlanan çamaşır sabun briketinin yarısını ekleyin ve üniforma ve köpük oluşuncaya kadar karıştırın. Tülü yarım saat boyunca çözeltiye koyduk. Ardından otomatik makinede "El yıkama" veya "Hassas yıkama" modunda yıkıyoruz.

Beyazlatıcı Organza Perdeleri

Organza tül çok hassas, bu nedenle yıkama ve beyazlatma sırasında dikkatli bir yaklaşım gerektirir. Her iki işlem için suyu 40 derecenin üstünde ısıtmayın. Ağartma için yeşil, mavi, tuz veya hidrojen peroksit içine amonyak ıslatmak uygundur.

Organza için en iyisi kabartma formları ve ışıltılı beyaz bir renk veren nişasta ağartmasıdır.

Durulamadan sonra, tül asılmadan hemen kapatılır.

Eski tül perdelerini beyazlaştırmak

Eski ve ağır sarı tül perdeler üzerinde, onları ilk beyazlığa beyazlatmak için daha uzun süre çalışmanız gerekir. Burada birbirini izleyen birkaç numarayı bir araya getirmelisiniz:

 • İlk olarak - makineyi yıkamak için;
 • güçlü bir çamaşır sabunu çözeltisi içinde kaynatın;
 • hidrojen peroksit ve amonyak karışımında ıslatma ile ağartıcı;
 • salin solüsyonunda durulayın;
 • nişasta çözeltisinde durulayın - tamamlanırken.

Çamaşır makinesinde beyazlatma

Çaba ve zamanı en aza indirgemek için, tülün bir çamaşır makinesinde ağartılması mümkündür. Bunun için şunları yapmanız gerekir:

 • Tülün elle önceden yıkanması;
 • Makineyi kullanmadan önce, dramın temiz olduğundan ve yanlışlıkla boyanmayı önlemek için son devreden sonra unutulan renk olmadığından emin olun;
 • Kumaşın deforme olmasını önlemek için tülün özel bir örgü torbasına yerleştirilmesi;
 • 40 dereceyi ve 400'ü aşmayan bir sıcaklıkta "narin" bir modda yıkayın.

 • perdeyi çıkardıktan sonra, toz parçacıklarının gidermesini en üst düzeye çıkarmak için tülün evin dışına doğru düzgün şekilde sallayın; böylece kumaşın liflerine batırılmaz;
 • yıkamadan önce çok kirli perdeler bir gece suda toz ile ıslatın;
 • yıkama tülü, sarılığın kumaşın liflerine kalıcı olarak yendiği şekilde, 40 dereceden yüksek olmayan bir sıcaklıkta olmalıdır;
 • Perdeleri ağartmadan önce daima temizleyin;
 • El yıkama esnasında kumaşı ovmayın, ters çevirerek hafifçe sıkıştırın;
 • nispeten yeni bir tül dükkan ağartıcısının eklenmesiyle yıkanabilir;
 • Çamaşır yıkama programı da dahil olmak üzere, ağartılmış perdeler bükülmemeli ve elle sıkılmamalıdır. Tülün pelvisten çekilmesi, suyun sızması için asılır, sonra kornişin üzerinde yarı ıslak halde asılır. Kıvrımlar, kendi tül ağırlığının altında düzleşir;
 • ütü yaparken hafifçe ısıtılmış bir demir kullanırız, böylece sentetikler yüksek sıcaklıkların etkisi altında sarılık elde etmez;

Biz teknoloji temelinde insan uzun svzhesti ve estetik haz duygusu veren evde size beyazlatmak tül yardımcı ve yeni göz kamaştırıcı beyaz yaşamla demlenmeye ev ilaçları bilinmektedir umuyoruz.

© 2016 Cosy House

Malzemeleri kopyalarken, siteye bir bağlantı gereklidir

Organza perdelerini yıkamak ve ağartmak için nasıl

Organza tül, odadaki kompozisyonun eksiksizliğini pencereye açar ve aynı zamanda günışığı mükemmel şekilde geçirir. Bununla birlikte, oda tozları, mutfakta yanık parçacıklar ve açık pencerelerden odaya giren kir, sonunda ışık perdelerinde kar kaybına neden olarak sarımsı-gri hale gelir. Bu fenomen ev hanımlarının ruh halini önemli ölçüde bozabilir ve bunları organıyla yıkamak ve beyazlatmak ne kadar doğru bir soru ile bulmaca yapabilir. Makalede bu konuyu ele alacağız.

Tülü organze yıkamak için öncelikle işlem için hazırlanmalıdır. Her şeyden önce, yıkamadan önce, perde veya organza tülü perdelerden çıkarılmalı ve temiz havada sarkılmalı, zira yıllar boyunca toz birikti. Sonra elle yıkamanın isterse bir çamaşır makinesinde olursa olsun, organze 1-2 saat boyunca bir sıcak su ve deterjan çözeltisi içinde batırılmalı ve ancak perdeyi yıkadıktan sonra çalıştırılmalıdır.

Organza tülünün perdelerini evdeki bir çamaşır makinesinde düzgün şekilde yıkamaya karar verirken aşağıdaki talimatlar dikkate alınmalıdır:

 1. Organze'yi bir dükkandan satın alabileceğiniz veya temiz gazlı bezlerden bağımsız olarak üretilebilen bir çamaşır torbasına yerleştirin.
 2. Çamaşır makinesi modunu "Şarküteri yıkama" olarak ayarlayın.
 3. Organza tülünün yüksek sıcaklıklardan korktuğu göz önüne alındığında, çamaşır makinesinin modu 30 derecenin üzerine çıkılmamalıdır.
 4. Malzemenin yapısına zarar vermemek için, spin fonksiyonunu kapatmak veya en azından minimum hızda ayarlamak mümkün değilse gereklidir.
 5. Temizleme maddesini üründen tamamen yıkamak için "Extra Durulama" işlevini etkinleştirin.
 6. Yıkamanın sonunda, perde çıkarılmalı ve dik duracak şekilde asılarak suyun boşaltılmasına izin verilmiştir.

Önemli! Tülün sıkılması ve bükülmesi önerilmemektedir; bu durum kırışıklıkların ve buruşmaların oluşmasına ve en kötü ihtimalle malzemenin yırtılmasına neden olabilir.

Organza perdelerinin elle yıkanması ve beyazlatılması, ürünün bakımı için en hassas seçenek olarak düşünülür. Bu nedenle, birçok metresi bu metoda güveniyor. Organze ait perdeleri evde manuel olarak hızlı bir şekilde yıkayıp ağartmak için nasıl adım adım talimatlar:

 1. Tozu temiz havada sallayın veya perdelerden ayırmadan vakumlayın.
 2. Geniş havzayı, 30-35 dereceyi aşmayan bir sıcaklıkta ılık suyla doldurun.
 3. deterjan kaşığı sıvının 10 litrelik bir oranda ilave edildi.
 4. çözeltide perdeleri koyun ve 1-2 saat bekletin.
 5. çözümü kaldırıldı, tahliye için biraz vermek, sonra soğuk su öğeyi durulayın.
 6. yapmak için kumaş parlaklık suya sirke az bir miktar ilave edilebilir.

Önemli! Büküm ve organze perde sıkmak yasaktır. Su kendini dik tahliye edilmelidir.

Organzeler beyazlatma 4. Geleneksel yöntemler

Evde yıkama ve ağartma organza için deterjan olarak, bu durumda alerjik reaksiyonlar ve aile bütçesine israf edilmesine yol açmaz el altında mutfakta mevcut fon kullanabilirsiniz.

Yıkama ve ev kimyasalları kullanmadan çamaşır suyu beyaz organze, sen sofra tuzu kullanabilirsiniz. Bunun için, temizlik çözeltisi hazırlamak sıcak su 10 litre tuz 3 yemek kaşığı karıştırın, daha sonra perde ve bir kaç saat için perde emmek için gereklidir. Temiz soğuk su içinde bir sıcaklıkta el ile veya bir çamaşır makinesi içinde daha yüksek olmayan 30 derece ve iyice çalkalandı yazılar yıkayın ihtiyacını ıslatmadan sonra.

İfade belirgin saçmalığı rağmen, tül ve organze perdeler her ecza dolabında bulunan sıradan yeşil boya, beyazlatmak. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Parlak Yeşil çözeltisi (10 damla), sıcak bir bardak su içinde çözülmüştür.
 2. cam alt çökelti oluşumundan sonra tamamen çözünme olana kadar tekrar çözelti karıştırılır.
 3. ılık su ile havza, hazırlanan çözüm dökün karıştırın ve ağartılmış perde ve perdeler yerleştirin.
 4. 5 dakika içinde, periyodik olarak, ön-ıslatma ürünü ters çevirme.
 5. ayrılan süre sonra, organze kendi göçünü engellemek ve kurutmak için, dikey pozisyonda perdeleri asmak gidermeleri değil.

Beyazlatmak şöyle metilen mavisi kullanarak organze perdeler:

 1. bir metilen mavi kapaklı 1 çözeltisi ve 30 derece daha yüksek sıcak su 10 litre hazırlayın.
 2. çözelti içinde tortu varlığında tekrar tamamen çözünme gerçekleşene kadar karıştırılır.
 3. organzeler çözeltisi çıkarıldı ve temiz soğuk suyla, ikinci teknenin içine dalmış daldırın.
 4. Tekrarlayın 5-6 adımları tekrarlayın.
 5. Durulayın ve kuruması için asın.

Bu fazlalaştı! Ana yıkama sonrasında düzenlenen Ağartma organzeler. beyaz böylece, çamaşır makinesinde perde durulama olduğunda, kurutma işleminden sonra, bir kapak bluing parlatıcı bölümünde veya yumuşatıcı içine dökün.

perde ve tül sal amonyak ve peroksit Beyazlatma üç yol düşünmelisiniz:

 1. Ifade edin. Amonyak (1 çorba kaşığı) ve hidrojen peroksit (2 çorba kaşığı) sıcak su ile bir çanak içinde çözündürülmelidir. çözelti karıştırılır ve daha sonra ürün periyodik olarak dönerek, 30 dakika için batırılır. suyun boşalmasına izin, perde çıkarın iyice durulayın ve dikey konumda asılı.
 2. Gece. amonyak Şişe iyice karıştırın perde daldırın ve bütün gece bırakın ılık su havzası içine dökülür. Sabah soğuk suda durulama ve sıkma olmaksızın yeni dik.
 3. çamaşır makinesinde. Birlikte deterjan tepsisi 20 mi peroksit ilave edilmiştir. Çamaşır makinesi üzerinde "hassas yıkama" set tavsiye edilir.

Ana yıkama organzeler beyaz yapmak sonra özel bir solüsyon içine yerleştirilmelidir. ılık su bir kova Bunu yapmak için bir 30 daha yüksek dereceden, patates nişastası 250 gram çözülür ve 5-6 saat boyunca perdeler çözeltisi içinde bekletilmiştir. süresinden sonra, gerekli ana boşaltma su vererek, dikey olarak sarkacak ve sonra perde ürünü döndürür. Vysohnuv, nişasta perdeleri açık bir rahatlama şekil vermek.

Beyazlık ara sıra gri organze hatta eski lekeleri getirebilmektedir kabartma tozu kullanılarak yapılabilir hale geldi. Bu amaçla, toz deterjan 100 gram tamamen sıcak su ile bir çanak içinde çözüldü ve soda birkaç kaşığı ekleyin eritin. yıkama ve elle ya da çamaşır makinesinin durulama sonra hazırlanan solüsyon içinde yarım saat perdeleri daldırın ve.

organza ile sarılık sıradan manganez kullanabilirsiniz yazdır. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Su içerisinde potasyum permanganat çözeltisi hafifçe pembemsi renk ihtiva eden bir çözelti elde edildi.
 2. Dikkatle sabun organze rendeleyin ve 45-60 dakika boyunca ortaya çıkan solüsyonun içine koyun.
 3. Durulayın ve ürünü kurutmak için asın.

tül organzeler sabun önce bir rende ovmak gerekir beyazlatmak için, bir tencere içine dökün ve su ile kaplayın. Sonra tava ateşe konur ve bir taşım kaynatın edilmelidir. Soğuk su ekleyin ve bütün gece tül çözüm emmek ve sabah yıkayın ve ürünü durulayın olacaktır.

desen olmadan Parlak gölgeler Organze sıradan sitrik asit ağartılabilir. Bu kumaşın ön ve ıslak sürtme sabun olmalıdır, daha sonra yarım saat ılık suya batırılmış. soğuk ve temiz su ile iyice 5-7 kaşığı kaşık asit ve yarım saat durulama ekleyin.

mutfakta asılı Perde bulaşık için bir jel kullanılarak bir yöntem yardımcı olabilir. havza veya kova yemekler ve kabartma tozu kaşık bir çift yıkamak için, sıvı küçük bir su miktarı içinde çözülmüş olan. panjur birkaç saat bekletin, sonra iyice durulayın.

aşağıdaki işlemleri gerekir, bu yöntem tül ağartmak için:

 1. su büyük bir kapta bir rende sabun ovmak veya deterjan eklemek için kullanılır.
 2. Tamamen çözüldükten sonra solüsyon organze batırılır ve ateşe koyun.
 3. bir saat süreyle kaynatın kaynatın.
 4. tül durulayın ve kuruması için asın.

Önemli! Sen sentetik perdeler yemek yapamam.

Organzeler ağartılmasında 5. Ev kimyasalları

«Vanish» ve «Ace»: gibi markalar öne çıkıyor aralarında yıkama ve beyazlatma perde ve tül organza ticari olarak bulunabilen özel ev kimyasalları için. Eğer dikkatlice kullanma talimatlarını inceleyin yalnızca bunları kullanın. halk ilaçları aksine bu temizlik ürünleri bazı avantajları vardır:

 • hatta en müzmin lekeleri getirmek mümkün.
 • Zaman tasarrufu ve geleneksel tariflere göre kullanımı kolay.
 • kirlilik Çok daha hızlı çıktı.

Bu fonlar da evde renkli organze yıkanabilir.

Farklı malzemelerden 6. beyazlatma perdeler

Perdeler ve tül perde için inşaatın farklı malzemeler için dikkate özelliklerini almak ve uygun temizlik maddeleri ve yöntemleri uygulamalıdır.

ürün ve Temizleme yöntemleri

Perdeler Organze

- hidrojen peroksit ve amonyak;

- hidrojen peroksit ve amonyak;

- hidrojen peroksit ve amonyak.

Perdeler ve tül perde bir özelliği ürününü durulama sonra sadece geri kendini kurur perde, dayan ve istediğiniz şekli elde gerektiğidir. Ama eli pat gereken nedense hepsi aynı gölge, aşağıdaki önerileri göz önüne almalıdır eğer:

 • Perdelerin üzerinde kuruduktan sonra kıvrımlar kalmıştır, ilk deneyin suyla ıslatın ve kendi ağırlığı altında düzeltmek için izin verebilir.
 • buharın varlığı, şekilde kullanılmalı ve bir perde kaldırmadan organze buhara önerilir.
 • Ürünün yanlış tarafından daha iyi ütülenmiş perdeleri üzerinde desenler varsa.
 • tülbent veya x / pamuk kumaş içinden ütülenir Önerilen.
 • ütü ise asgari sıcaklık ayarlanmalıdır.
 • Taban plakası kontrol ütü önce - bu pürüzsüz olmalı ve hiçbir şey yapıştırılması gerekir.

8. Nasıl yıkamak ve çamaşır suyu organze evde: Videoyu

bu çıkıyor gibi yıkama ve ağartma tül organzeler için, o kadar zor değildir. Buna ek olarak, dokuya hemen hemen her tür alabilirsiniz halk dahil olmak üzere birçok yollar ve yöntemler vardır.

Günlük rutin işleri için mobilya yanı sıra çözümler temizlenmesi için bir uzmana bulmak için işlerini bizim değişim, sizin için kabul edilebilir miktarda yayınlamaktadır. Bir süre sonra, teklifler sanatçılar gelecek.

beyaz beyaz şeyler beyazlatma için temel kuralları ve tarifleri. Çalışma prensibi ve ağartıcı bileşimi. Halk ilaçları kendiniz hazırlayabilirsiniz beyazlık yerini alabilir.

Öneriler kadar çamaşır makinesinde yastık yıkayın. Özellikler yıkama dolgular yastık: yün, tüyler, tüy, dolgu polyester hollofayber, bambu ve hatta lateks. Yanı sıra yıkama yastık, anti-stres için ipuçları olarak.

Geçen süre: 0 sn

testi başlat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

88 + = 96