Nasıl bir daire vermek için

Nasıl bir daire ucuz ve güzel vermek için? Dairenin modern tasarım

Kuşkusuz, dairelerin uzun zamandır beklenen kazanım - her aile için büyük bir keyiftir. daire değilse ölçek, binada değilse bile kozmetik - - yeni evinde onu tamir yapmak için gerekli olduğundan Ancak, sayısız sorunları ve önemli maliyetleri vardır.

Buna ek olarak, onun ucunda, durum ve daireler düşünün. Tabii ki, onu yenilemek, eski özelliğinden biraz mobilya taşımak mümkündür. Ancak, dairenin modern bir tasarım oluşturmak yardımcı olmak olası değildir. Yapı ve bitirme malzemeleri ve tarayıcılar hizmetleri bugün ucuz değildir, mobilya üzerine mülk edinimi sonra ailelerin çoğunluğunun, çok az para var. "Nasıl bir daire ucuz ve güzel vermek için?": Bu bağlamda, birçok yeni gelenlerin sorusunu gündeme getirmektedir. Bu yazıda, nasıl yapacağını söyleyecektir modern şık bir iç alacak.

Dairenizi dönüştürmeye veya yeni edinilen donatmak istediğini İnsanların çoğu finansal bolluk ortalamanın üzerinde olduğunda kullanılabilir inanıyoruz. Onlar çok mütevazı onarımı için bütçe, o zaman uyum ve güzellik unutabilirsiniz zaman olduğuna inanıyoruz. Bu yanlış anlaşılmayı gidermek için çalışacağız.

Kuşkusuz, yeterli para olan, çok daha kolay konut tescili için onların en iddialı planları gerçekleştirmek için. mütevazı mali vazgeçmek için bir neden olmadığı Ancak, bunlar, ancak, iyi bir sonuç garanti etmiyoruz. Bir daire ucuz ve güzel vermek için ve biz bu makalede bahsedeceğiz hakkında bilgi için.

barınma koşullarının soruya geçmeden önce, ben apartman uzun süre kendilerini donatmak, sen kurtaramazsın hangi üç şeyi söylemek istiyorum.

borulama, elektrik, sıhhi tesisat, düşük akım, havalandırma, ısıtma ve klima eksik etmeyin. Onların yedek ve onarım senden sonra ekstra maliyetler, aynı zamanda sinirleri sadece mal olacak.

duvarları hazırlanması, zemin, tavan

Bu bitirmeden önce gerçekleştirilir. (Eğer gerginlik monte planlıyorsanız tabii ki,) Kalite şap, tesviye duvarlar ve tavanlar sadece profesyoneller tarafından yapılabilir. Bu çalışmalarda kaydedemezsiniz: hayır pahalı duvar kağıdı veya boya duvarların eğrileri dikkatleri olmayacaktır. Özellikle bu Kusur, seramik karoların eklemlerde görülebilecektir.

tüp nasıl kapatılacağını banyo ve mutfaklarda dikkate uzmanlar ve peşin danışın. Bu aynı zamanda, kanala başlığa bir boruya uygulanır. kablo kanalları varlığı hakkında unutmayın, modern insanın daire yayılan telleri gizleyebilirsiniz. çıkıntılı telleri ve borular modern iç tasarımı yağma gibi Muhtemelen, aslında dikkat edin.

Bu ihtiyaç değil her evde. Ama yetkili planlama kararından dairenin durumuna büyük ölçüde bağlıdır.

Bu sorun göz ardı edilmemelidir: tarzının doğru seçim size iki yatak odalı daireler, stüdyolar, çok küçük evde yakalarım anlamaya yardımcı olacaktır. O sınırlı bütçe şartlarında Kraliyet daireler göze umudunu eğlendirmek için gerekli değildir. XIX-XX yüzyıllarda veya art deco başında görünen bir stil - Biz Art Nouveau tehdit öneririz.

Dairenin modern tasarım minimalizm veya İskandinav tarzını yaratacaktır. Belki herkes dairenin tarzı bir bütün olarak evin mimarisini eşleşmesi gerektiğini bilir. daire "stalinke9raquo yer almaktadır Örneğin, klasik, oldukça uygundur;. Bu tarz kesinlikle alçak tavanlı kontrendikedir. Klasik simetri ek olarak bir düzenleme ile karakterize edilmektedir. Bu nedenle, stil seçimi, (örneğin, kanepenin köşesinden) asimetrik iç istifa zorunda kalacaktır. Böyle bir seçim hatırı sayılır kaynaklar gerektirir. Mobilya, dekor ve klasik tarzda aksesuarlar, çok pahalıdır. bütçe sıkı olduğunda, görev klasik iç modern versiyonunu kolaylaştıracaktır.

Loft tarzı Tavandaki boru ve havalandırma gizlemek olmaz, bu yüzden daha önce orada var eğer, bitirme tuğla ve eski panoları terk kurtaracak. Ancak bu tarz paneli evde sıkışık bir dairede saçma bakacağız.

ucuz ve güzel daire düzenlemek nasıl

doğrudan kendi ürünlerini satmak Mobilya şirketleri, fiyat aracılık marjlarını içermez. Herhangi bir ticaret noktası çalışmayı durdurabilir yarın zaten Buna ek olarak, üretici genellikle, satış sonrası hizmet sunmaktadır genellikle bir garanti verir ve.

Sınırlı bir bütçe bir durum doğal ahşap mobilya düşünülmemelidir ile, başarıyla modern malzeme modelinin yerini - MDF ve sunta, performans bakımından farklılık yoktur ve ahşaba bile üstün bazı bakımlardan.

Mobilya cephesi için, itibarlarını değeri Birçok üretici ahşap dokusunu taklit değerli türler veya melamin filmlerinin kaplama kullanılmıştır. Hatta deneyimli mobilya üreticileri doğal ahşap benzerleri olmadan bu mobilya ayırt etmek için bir bakışta olamayacağı unutulmamalıdır.

Aynı döşemelik söylenebilir - O mobilya üreticileri bugün kullandığımız ekokozha, doğal biraz farklı görünüyor, ama çok daha ucuz ve temiz çok daha kolaydır.

Bir daire ucuz ve güzel vermek nasıl düşünüyorsun - izle Satış: Bu doğru fiyata yüksek kaliteli ve modern mobilya satın almak için en kolay yolu olasılıkla gerçek değildir. Bu durumda, işletmelerin yeni ve daha modern (böylece daha pahalı) koleksiyonların yayınlanmadan önce mobilya nitel özelliklerini ve ücretsiz depo binaları kaybetmemeye satıyoruz ne olduğunu bulmak için önemlidir. Mobilya satışa satın garanti korunur, ancak sipariş önce açıklığa kavuşturmak için daha iyidir.

Biz hisselerin dükkanlar önerilerini incelemek için tavsiye ederiz. Tipik olarak, büyük perakende zincirleri kendi web sitelerinde yayınlamak: "yatak satın alın ve bir yatak, olsun" "Bir ürünün fiyatını" İki - Böyle teklifler çok faydalı ve önemli bir bütçe kaydetmek için yardımcı olur.

Bu kavram tanıdık duvarları ve kulaklıkları değiştirirken, nispeten yakın zamanda ortaya çıktı. Aynı koleksiyonunda Üreticileri birbirleriyle mükemmel bir araya getirilmiştir bazı öğeleri sunuyoruz. Bu nedenle, değil şu anda ihtiyacım yok olanlar için gereğinden fazla ödeme ev dekor için uygun olanları, sadece satın alabilirsiniz.

Daire bir giyinme odası varsa, bir yatak odası koleksiyonu bir gardırop gerek yoktur. Eğer açık raflar gerekmez düşünüyorum? Kit onlarsız yapılabilir. Ve zaman içinde, gerekli modülleri satın mümkün olacak. Mobilyalar için gitmeden önce, gerekli öğelerin bir listesini yapmak önerilir. Zaten sahip olanlar da unutmayın.

Yumuşak paspaslar, zemin minderleri

, Oturma odası, yatak odası kreş - Bu uzun herhangi oda atmosferi dinlenmek için elden, sıcak yaratmak için iç unsurları adam bilinmektedir. Onlar başarıyla Poufs, dışkı ve bazen sandalyeleri yerine sadece dekoratif değil, aynı zamanda pratik işlevi yerine. Bu yastıklar büyük ve küçük olabilir, farklı bir dolguyu var: daha esnek daha, yastık iyi şeklini korur.

puflar benzer Çıkış yastık - kenarlarında bir dökme hattı, ama hiçbir çerçeve ve bunların yüksekliği nefes biraz daha azdır.

yapmak için evinizdeki mükemmel olarak değil aynı estetik - biz çalışabileceği yönünde unutmamalıyız. Eğer küçük bir daire vermek nasıl karar verirken bu durumda özellikle önemlidir. Yaşam alanı tasarruf gerekmez, bu nedenle şu anda henüz gardırop sipariş edemez, sen küçük bir küçük şeyleri koyabileceği plastik kaplar kullanabilirsiniz. birbirinin üstüne böyle konteynerler yerleştireceğiz Eğer ucuz ve şık analog etajer yapacaktır.

senin dairede gardırop olarak kullanılabilecek bir niş vardır Ancak, gelecekte de kullanmak. Dolap - hatta çok küçük bir alanda, uzay tasarruf yardımcı olan mükemmel bir çözümdür.

Bu yerleşim alanları çok söylenir: ayrı bir konut sağlayarak, bizim grandmothers için bir cankurtaran haline gelmiştir kez. Ancak, düzen ve dairelerin büyüklüğü, en rahat değil, en hafif deyimiyle. Ancak, "metre" insanlar miras, doğru alanı düzenlemek için gereklidir.

tüm aile üyeleri için uygun oldu böylece nasıl bir daire-Kruşçev vermek için? ilk şey (balkon unutmadan) birikmiş çöp kurtulmak için. Böyle bir ihtiyaç (ve sahibinin arzusu) varsa Ardından, değişiklik yapmak gerekir. Böyle mütevazı büyüklükte ev görsel alanı genişletmek olan açık pastel renklerde dekore edilmelidir.

Mobilyalı Kruşçev, koyu ahşap hantal ağır dolapları unutsun. Mobilya en işlevsel, ışık ve aydınlık seçin. Mümkünse, mobilya veya duvarların cephesinde yerleştirilebilir bardak daha (raflar, raflar), aynalar kullanın.

apartmanda mutfak düzenlemek için nasıl soru adresi gerekli işlevselliği barındıran hakkında konuşma devam ediliyor. Ne yazık ki, bu oda bile her zaman yeni evlerinde, geniş bir alana karakterize edilmez. Ancak, Rus daireler, bir kural olarak, pişirmek ve yemek. emek ve yemek: Alan izin veriyorsa nedenle, fonksiyonel alanları içine alan bölmek için arzu edilir. Bu katta, farklı duvar dekorasyon malzemeleri için kullanılır.

Mutfak (örneğin, bir beş katlı apartmanda, gibi), büyük ölçüde boşluk genişleyen odası ile birleştirilmesi tavsiye çok küçükse.

mülkiyetin Kayıt Böyle bir yöntem günümüzde oldukça popüler. Ancak, o bütün uymuyor. Uzmanlar stüdyo tek kişi veya çocuksuz genç aileler için en uygun olduğuna inanıyoruz. Bu varyant genellikle çare rağmen çocukları daha olgun insanlar, büyüdü ve gitti.

Bu dairenin tasarımı içerir:

 • Malzemeler, mobilya ve parlak renklerde tekstil bitirme kullanımı;
 • fonksiyonel, mobil mobilya;
 • Ayna ve cam yüzeylerde ve duvarların varlığı.

stüdyo için mobilya daraltmak için arzu ve yüksek bir oda ve dolaplar çevre üzerinde kesinlikle yerleştirilmemelidir. Tercih camdan yapılmış bir sehpa ve mutfak tezgahı verilmelidir. Zemin lambaları, zemin vazolar, figürinler veya büyük kapalı saksı bitkileri atın - Böyle dekoratif unsurlar geniş dairelerde izin verilir.

Çocuklu aileler için küçük daire

Son olarak, biz en zor sorulardan biri gelip, aradığını kimin cevabı, muhtemelen, bir çocukla her aile, "Nasıl rahat bir stüdyo daire ve ebeveynler ve bebek vermek için?". Bu durumda, kesin imar yapamaz: Her bir aile üyesi kendi alanına sahip olmalıdır.

Burada, kural olarak, yatak odası ve çalışma alanı için gerekli olan mobilyalar vardır. Genellikle bu alanı boşaltarak, onu toplamak için gece ve gündüz uyuyabilir bir çekyat olduğunu. Başka bir çözüm Yatak transformatör olabilir. Örneğin, asansör yatak, gömme gardırop. Bu çözüm ne zaman standart bir düzen uygundur. ücretsiz ise, onun alçıpan bölme ayıran ayarlamak ve yatağa uygun değildir. Böylece, bir mini yatak odası olsun.

Çocuklar Köşe dinlenme odası raflardan ayrılmalıdır: çocuğun kendi odasında gibi hissetmeye sağlayacaktır. Bu alanda ayrılmaz bir parçasıdır - çocuk yatak. Buna ek olarak, çocuğun oyun ve daha sonra ödevlerini yapacak olan masa seti gereklidir. Bu bölge pencereye yakın yerleştirilmelidir.

bir stüdyo dairede bir oda vermek nasıl karar vermek, hesap üç ana kural haline almak gereklidir:

 1. oda mobilya minimum olmalıdır.
 2. Çok büyük olmamalıdır.
 3. çevrenin tüm unsurları aynı tarzda yapılmalıdır.

Çocuk alanda, uzay çok katlı eş zamanlı ve yataklar olacak yatak ve mağaza çocuk kıyafetleri için bir gardırop kaydetmek için yardımcı olacaktır. Alt tabakada masası ayarlanır.

Uyku alan ebeveynler dolaba yerleştirmek istenmektedir. görsel alanı genişletmek için, kapı aynası olun.

Nasıl küçük bir dairenin iç tasarımı: 8 İpuçları

Eğer varsa - küçük daire sahibi ve içinde yaşayan gidiyor ve sonra boşluk optimize etmek tedbirler almak zamanıdır. hayret içinde daireler mobilyalı - dezavantajını avantaja çevirme, ama küçücük oda öğrenin. O küçük ev zaten kendi artıları vardır düşünün. Örneğin, kamu küçüktür ve Cumartesi günleri genel temizlik daha hızlı bitirir. Bu küçük bir daire çizin ve mümkün olduğunca mevcut yaşam alanı genişletmek öğrenmek için sadece kalır.

Bir genel hata durumları: küçük bir dairede (o minimalizm olmadığı sürece) sizin gibi iç, stilini yaratmak mümkün değildir. Ama düzgün alanını yönetmek öğrenmek, hatta küçük bir alanda, rahat bir yer oluşturabilirsiniz. Önemli olan birkaç kuralları takip etmektir.

küçük bir daire resmileştirmek nasıl önerilerin özeti

1. dikkatlice bir bütün olarak tek tek her oda ve bütün daire zonlu

er ya da geç olumsuz duygulara yol en iyi yolu, ancak kişisel alan ve konfor eksikliği, - İlk bakışta bu açık planlı görünebilir. uyumak, vs., okuma köşesi, TV odası iletişim: Odanın her bir parça fonksiyonel bir amaç vermemizin için gereklidir

giriş salonu küçük düz dolap ve ayakkabı raf alanı sınırlar. Pişirme alanı ve yemek alanı arasında dolabı yerleştirin. Köşe fonksiyonlu kompakt iş istasyonu kaydedin. Eğer bir hobi ya da sevilen bir öğe varsa, bir bölümü olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, çocuk oyun alanı altında oda bisiklet bölümünü ayırmak için. Veya bitkilerin canlı bir duvar oturma odası ve yatak odası ayırmak için yapmak.

Çift amaçlı mobilyalar seçin 2.

küçük daireler ile uğraşırken, her santimetrekarede takdir gereklidir. Bireysel siparişlere tarafından yapılan bir kulaklık ya da döşemeli mobilya, ek olarak, yataklı kanepe dikkat yerleşik yatak, dolap ya da iş, ranzalar, tablolar, kitaplar, katlama yemek masası vs.

Bu yatak dolaba gizlenmiş olabilir

Herhangi seçilen mobilya odanın boyutları boyutu uygunluğu kontrol edilmelidir. O daha büyük, sadece bacaklarda morluklar eklemek yapmaz, küçük bir odada çok büyük bir kanepe yerleştirmek gerekli değildir. Herkesin uygun bir seçenek bulabilirsiniz böylece Bugün ise, birçok mobilya üreticileri, küçük daireler için kompakt modellerin üretimine dikkat vardır.

gizli rezervler ve kullanılmayan köşeler için 3. Bak

daire "zamylivaet 'gözünde Uzun konaklama. Yani etkili bir şekilde kullanılabilir kullanılabilir köşeleri ve boş duvarları, arayışı içinde her odasını keşfetmek için çaba gerekir. Daha sonra "beyin fırtınası" düzenlemek ve onları iyi nasıl doldurulacağını belirler. Sonuçta, uzay çok fazla olmadı. Hatta küçük bir pencere pervazına içine ya da mutfak tezgahı işyeri bölümünde açabilirsiniz. Ya yatak odası ya da oturma odası köşelerini doldurmak için özel bir köşe raflar ve mümkün olduğunca sipariş. Bu şekilde, kapı dolap hale kapının her iki tarafında iki özdeş rafları yerleştirin.

4. Tabandan tavana kadar bütün dikey alan dahil edin

küçücük bir dairede Boş duvarlar - lüks. Yüksek ve sığ depolama sistemleri - daha küçük bir alan üzerinde mümkün olduğu kadar çok şeyler koymak için en iyi yoldur. Sen mutfak ünitelerinin üstünde kapaklı güzel dokunmuş sepetleri düzenlemek ve orada nadiren kullanılan mutfak eşyaları, bayram yemekleri veya tekstil koyabilirsiniz. Ya aslında zeminden tavana büyük bir medya merkezi temsil yatak odası ve oturma odası arasında bir bölümü olun. Bir başka yolu Niş veya kabine gömme yatak etmektir. Gün boyunca, o kendisi onu hatırlattı ve boşuna yer almaz.

5. Depolama sistemi geliştirin ve yığılmayı kurtulmak

Bu küçük bir dairede Yer darlığı sorununun anahtarıdır - Herkes doğru depolama bilir. Tuvalete koridordan yürümek ve yedek ayakkabı, tava, oyuncak arasında değişen ve ev temizlik ürünleri ile biten geçici yararsız şeyleri muhafaza edilebileceği bir liste yapmak. Senin görevin, en yatay yüzeyler serbest her şeyle dağıtım kalıcı bir yer vermektir. Raflar için Örme sepetler - meraklı gözlerden ev eşyalarını saklamak ve dolap düzgün bir görünüm vermek için de harika bir yoldur.

6. odası için bir ışık renk düzenini seçin

Karanlık, doymuş renkler daha küçük bir oda olsa yapmak ve konfor ve yakınlık duygusu verir. Ama açık renkler görsel alanı genişletmek. Yani küçük bir daire sadece bir zorunluluk iç için doğru renk paleti kullanın! Renkleri seçerken, üç renge kadar odaklanır. Bunlardan ikisi ışık ve odanın yüzeyleri çoğunu almalıdır. Ve sonra üçüncü eklemek - vurgu ve iç daha ilginç ve hacimli hale getirecek karanlık. basınç ve tahriş altında küçük bir odada o çok fazla renk unutmayın.

Bu aksesuarların katman kalıntılar vurgu renkleri, mobilya veya dekoratif unsurların yuvarlak hatları, yardımı ile yapılabilir. yuvarlak yemek masası veya yatak oval koymak deneyin. Bunun yerine banyo için basit bir dikdörtgen ayna seçmenin, akrilik şeklinde ilginç bir model olun. silindirik gölge geleneksel lamba yerine sen vazo ya da antika amfora andıran birkaç masa lambaları koyabilirsiniz. iç derinlik ver de çeşitli yolları olabilir. Sanatın gerçek eserler - Örneğin, ışıklar, ışık ve gölge şaşırtıcı oyun vardır. Daha basit bir düzenleme kat ilginç desenli bir kanepe veya kabarık halı üzerinde bir tampon tabakasını renklendirilir. Bu durumda, her şey malzeme, doku ve renk kontrast üzerine inşa edilmiştir.

8. En gereksiz şeylerden kurtulmak

Sadece birkaç yıl eski ile dolu daire olarak, mobilya, oyuncak, kitap, şeylerin parçalarını aşağı yürüdü. Onlarla bırakmak çok zordur ve odaların küçülüyor ve onlara nefes giderek daha zor hale gelmektedir. bahar temizliği harcamak ve gerçekten çöp kurtulmak - Bir ya da iki kez bir yıl çaba. Belki o zaman, sadece gizli rezervler ve yeni depolama sistemi için oda için bakmak gerekiyor. Evet ve apartman düşündüğünüzden çok daha büyük olabilir.

O olmamalıdır malogabaritok sahipleri pratiklik ve ilginç iç tasarımı arasında seçim yapmak olduğunu bir kez daha vurgulamakta yarar var. Biz ikisi arasında bir denge bulmak ve onu rahat yüzden, küçük bir daire çizmek ve rahat bir yaşam için gereken her şeyi ağırlayacak nasıl kendiniz karar vermeniz gerekir.

Nasıl döşenmiş tek odalı daire yenmek için?

küçük ölçekli konut sorununun Sahipleri doğar: o büyük görünüyordu tek odalı daire yenmek için nasıl?

Genellikle çocuğun ailesi ile küçük bir odada yaşayan konforlu koşulları oluşturmak için bir ihtiyaç vardır.

Bir yatak odası, oturma odası, belki çocuklar: çeşitli kullanımlara olurdu odası, bölümlerini düzenlemek için gereklidir.

küçük bir oda rahat görünüyordu için mobilya seçerken, sen prensibini hatırlamak gerekir - bu kompakt olmalıdır.

Eğer odaya konforlu çift kişilik yatak düzenlemek istiyorsanız, konforlu bir çalışma alanı var, kanepe koyun, sonra mobilya bu parçaların kurban edilmesi gerekecektir.

Hala küçük tek odalı daire, işlevsel ve rahat yapabilirsiniz. tasarımcı göre - her bir mobilya parçası belirli bir değeri vardır ve onun yerine gerekir.

Herhangi bir mobilya parçası müdahale ederse, acilen çıkarılması gerekir.

Mobilya çeşitli işlevleri yerine getirmelidir. Alan eksikliği sorununa mükemmel bir çözüm - duvarın kurulması.

Kıyafetleri saklamak için gardırop, komodin, TV veya diğer ekipmanlar için raf, çekmeceli dolap, kitap, mutfak eşyaları ve diğer küçük şeyler saklamak için raflar içerir. Durumun böyle bir biçimi popüler ve ucuzdur.

Oda bir oturma odası ve bir yatak odası olarak aynı anda kullanılıyorsa, o zaman bir yataklı kanepe almaya değer. Gündüzünde akrabalarınızla veya arkadaşlarınızla oturup geceleyin rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Çoğu zaman, bu tür kanepeler alt kısımda özel bir çekmeceye sahiptir. Orada yatakları ya da başka şeyleri temizleyebilirsiniz.

Daire, çocuğu olan bir aileyse, bebeğiniz için rahat bir yatağa yerleştirilmiş rahat bir koltuk satın alabilirsiniz.

Alanı açıkça nasıl görsel olarak artıracak - onu daha açık ve daha ferah hale getirmenin bir sırrı var. Tasarımcılar aynaları veya diğer şeffaf yüzeyleri kullanmanızı önerir.

Oturma odalarını görsel olarak genişleten iç öğeleri yansıtacaklardır.

Dolap bir ayna yüzeyi içeriyorsa, o zaman pencerenin önüne yerleştirilmelidir: aynalarda ışık yansıyacak ve oda daha aydınlık ve daha büyük görünecektir.

Sandalyeler ve masalar şeffaf olarak seçilebilir. Bu nesneler şeffaf plastikten yapılmıştır. Cam masalar yapmak için kullanılır. Bu iç eşyalar oturma odasına kolaylık sağlayacak.

Mutfak ve banyoyu nasıl düzgün bir şekilde donatabilirsiniz?

Genellikle bir odalı dairelerde mutfaklar küçüktür, bu nedenle bu odadaki ilkeleri de yerine getirmelidir - mekanı en üst düzeye çıkarmak için mutfağı işlevsel mobilyalarla doldurmak için.

Mutfağı, görsel açıdan alanı arttırmak için kurun, kolay değil. Genellikle bir duvar boyunca monte edilir.

Odanın tarzı her şey olabilir. Genellikle klasik tarzı uyarlar. Mutfakta aynı zamanda küçük, rahat bir kanepe ayarlayın.

Bu odadaki bir masa, katlanır bir masayı tercih etmek daha iyi. Daire, kaç kişinin evde yaşadığına bağlı olarak büyük veya küçük olabilir.

Mutfağı ferah hale getirmenin başka bir seçeneği var - mutfak ile oturma odası arasındaki duvarı kaldırın. Bir stüdyo daire alın. Bu durumda iki oda bar sayacını paylaşıyor.

Dergilerdeki sayısız fotoğrafta, böyle bir apartman stüdyosunun tescili için uygun bir varyant seçmek mümkündür.

Banyo - tek odalı bir dairede en küçük oda. Çoğu zaman bir çamaşır makinesi var.

Günümüzde bu teknik adaptasyon her ailenin yaşamında önemli bir rol oynamaktadır, bu yüzden onu feda etmek mümkün olmayacaktır.

Ama başarılı bir banyo, duş kabini ile değiştirilebilir. Standı kullanmaya devam ederseniz, odanın tasarruf edilmesine yardımcı olurken, kabini kullanmanız da dairenin kiracısına zevk verecektir. Buna ek olarak, bu küçük odada modern bir tasarım yaratmaya yardımcı olacak.

Herkes banyoda yer almak isteyecektir, bu nedenle tasarımcılardan tavsiyeler alabilirsin.

Banyoda, göze çarpan yerlerden fazla nesneleri çıkarmak ve mümkün olduğu kadar çok aynayı yerleştirmeye çalışmak gerekir - bu şekilde oda daha aydınlık ve daha geniş görünür.

Mobilya seçerken, öğeleri rasyonel olarak doğru bir şekilde seçmek ve düzenlemek her zaman mümkün değildir.

Odayı rahatlatmak ve odanın görsel olarak büyütülmesine yardımcı olacak tasarımcıların tavsiyelerini kullanabilirsiniz:

 • Pastel tonlar mekanı havadar hale getireceğinden, koyu renkli iç mekan parçaları odanın çok sıkı ve rahatsız edici hale getireceğinden, iç aydınlık renkleri tercih etmeye değer.
 • Şeffaf malzemelerden yapılmış nesneler alanı görsel olarak artırabilir. Oda odanın yansıtılacağı çok sayıda ayna içermesi arzu edilir;
 • tek odalı bir evde modern, etnik veya tarihsel yönden mükemmel bir şekilde görünecektir. Seçilen stilden bağımsız olarak fonksiyonel mobilyalar seçmeniz gerekir. Kompakt bir dairede, minimalizm tarzı harika görünecek;
 • Odadaki mobilyaların parçaları küçük olmalıdır. Tekerleklerdeki durumun uygun unsurları - odanın herhangi bir yerine hareket etmeye elverişlidir;
 • mobilya dönüştürülebilir olabilir. Dolayısıyla, kolaylıkla bir kanepe ya da koltuk haline gelen uygun bir yatak olacak, kolayca kaldırım taşı ya da tek kişilik yatak biçiminde olacaktır;
 • Duvarlar, köşeler ve yeri pencereden unutmayın. Her şey için ek depolama yerleri olarak kullanılabilirler. Dolayısıyla, duvarlarda köşe dolabında rafları güçlendirmek mümkündür ve raflar ile bir tezgah kurmak için pencere eşiği yerine;
 • küçük boyutlu dairelerde odalar duvarlara ayrılmıştır. Alana girerler, bu nedenle bölümler çıkarılabilir ve yerini ayrı bir alana ayıran bir bar ve iç öğeler monte etmek için yerlerinden çıkarılabilir;
 • küçük bir odada mobilya, duvarların ortasına boşaltılarak duvarlar boyunca kurulması önerilir.

Tasarımcıların tavsiyelerini yerine getirirseniz, tek odalı bir daire şık bir odaya dönüştürülebilir.

Doğru rengi ve aydınlatma nasıl seçilir?

Doğru seçilmiş mobilya odayı görsel olarak büyütmekle kalmaz. Suni veya doğal ışıklandırma seçmek önemlidir.

Dairenin pencereleri güneşli tarafa bakıyorsa, bu tür mülk sahipleri bir çok avantaja sahiptir. Onlardan biri - günün çoğu oda aydınlık olacak.

Perdeler alanı süslemektedir, ancak küçük bir oda için ince havalı malzemeden perdeler tercih etmeye değer.

Ağır perdelere dikkat etmeyin, güneşin odaya girmesini önleyecektir.

İç mekanı ayna ve şeffaf yüzeylerle doğru bir şekilde düzenlemek gerekiyor. Güneş ışığını yansıtacakları ve alanı görsel olarak artıracakları şekilde kurulmaları gerekir.

Renk özümüne dikkat etmeniz gerekir. Küçük bir dairenin duvarlarını koyu renkli veya tutkal duvar kağıdı ile resimlerle süslemeyin - görsel olarak odayı azaltacaktır.

Küçük bir odada, klasik tarzdaki beyaz renk harika görünecektir. Apartman doğal ışık ile birlikte daha ferah görünüyor. Krem tonlarının kullanılması yasaktır.

Tasarımcılar, küçük bir odanın tasarımında parlak renkler kullanmanızı önerir. Unutulmamalıdır ki odada çok az parlak nesneler bulunmalıdır.

Ana renk yumuşak olmalı, dikkat çekici olmamalıdır. Böyle bir odada çocuğu olan bir aile rahat ve rahat hissedecektir.

Tasarım projesi sahnenin varlığını varsayar. Ancak küçük bir daire, belirli işlevleri yerine getiren dekoratif unsurlarla süslemeleri önerilir.

Böylece, mutfakta parlak peçeteler ayarlayabilir, güzel bir masa örtüsü koyabilirsiniz. Oturma odasında dekore edilmiş aksesuarı, askıları vurgulayabilirsiniz.

Odada daima düzen sağlanmalıdır. Küçük bir odada yer alan birkaç şey bile görsel olarak daha küçük yapar.

Daire, daha geniş görünse de temiz oda sahiplerini memnun edecektir. Güzel ve ucuz bir daire düzenlemek zor değil, tasarımcıların tavsiyelerini dinlemek için yeterli değil.

Sadece bu durumda sonuç, konut barınaklarını değil misafirleri de şaşırtacak.

Dikkat lütfen! Tüm malzemeler sadece referans içindir!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 6 =