çinili soba videolarınızı ellerini empoze etmek nasıl

Nasıl elleriyle bir tuğla fırın fayans empoze etmek

Bu yazıda nasıl türleri ve araçları nelerdir soba karoları, empoze etmek göstereceğiz. Birçok kişi o kadar basit yapmaya düşünüyorum -, çömlek satın çözüm ve tutkal, ama o kadar basit değil yayıldı. bitiş gerçekten kaliteli ve en az 20-25 yaşında görev için, belirli teknolojiye uygun olması ve doğru malzemeyi almak için. Ayrıca, bir çok yapıştırıcının kalitesine bağlıdır.

bitirme malzemelerinin modern pazar çeşitleri geniş bir yelpazede sunuyoruz. fırınların veya şömine Bazı sahipleri tuğla bırakarak ve rustik altında stylizing, bitirmek kullanmamayı tercih. Böyle bir karar rasyonel kabul edilemez - Sonunda tuğla odasına duman ve is nüfuz çatlaklardan patlamaya başlar. olmalıdır Dekorasyon, ama ne olacak - size bağlıdır.

karo ne tür kaplama için de kullanılabilir

Seramik karo en uygun bitirmek için bir yol, ama aynı zamanda operasyonda çok kararlıdır. Diğer bir aşama karo üretimi ısıl işlem ortaya çıkarır - bir sıcaklıkta 480-500S, fırında çizim. su temizlenmesi kolay olduğu zaman bu tür malzeme ara vermeden sıcaklık doruklarına dayanıklıdır. yapıştırıcılar ve karışımlar ve kocaman, çini soba seçimi yana hiçbir zorluk olacak kendi ellerini empoze.

Video 1 seramik karo surlarına bakan

Yani, standart ek olarak bir kiremitli soba ve şömine, empoze hangi:

pişmiş toprak - Ön tarafta karakteristik pürüzlülükte sırsız. Bu 500 C arasındaki bir sıcaklıkta yangın kil ve kireç haline yapılır. Tüm parti için Üniforma renk, krem ​​derin terracotta arasında değişen doğal renkler.

İtalyan çinisi - döşeme için benzer prensiplere ancak ön tarafta üretilir daha pahalı ve gelişmiş model desenli ve ayrıca ateşlenir. Kısa bir süre önce çinisi çini soba son derece pahalı empoze etmek.

karo - sobalar bitirme için benzersiz, yerli Slav materyal. Böyle bir malzeme üretmek için teknoloji kabartmalar manastırlar ve çelik shirinkovymi dekorasyon fayans kiliseler 17. yüzyılın ilk yarısında, ile çalıştı edildi.

Bugün, kalsine kil üretimi kullanıldığı için, bu, kaplanmış sır sonra bir sıcaklıkta 1150S fırınlanır. , Düz cam ya da muamele edilmemiş, kabartılabilir. kolay bir ters yan montajı için bir kutu (But) şeklinde yapılır.

terracotta ve fayans soba durumunda sadece seramik karo empoze durumunda, fayans inşaat aşamasında ortaya koyulur.

klinker - ısıya dayanıklı fayans, refrakter tozu ve kil minerali, ilgili bir boya karışımı kullanılır. Dış ve iç için kullanılabilir. Bu hasar yüksek mukavemet ve direnç ile karakterize edilir.

Porselen karo - mermer ve granit atık kil, kum, küçük bir fraksiyonu ile ekstra güçlü karo malzeme. monolitik bir yapı ile karakterize edilen bir sıcaklıkta 5500S, 'ta yakılarak ufalanmış ve aşınma ve hasara karşı dayanıklıdır. Daha pahalı malzemeler taklit etmek için kullanılır.

Porselen karo ve klinker hattı, malzemelerin en güçlü fakat aynı zamanda en zordur. Onların yerleşim için farklı teknoloji ve özel bir yapıştırıcı kullanır. hep Döşeme altından başlayıp tavana kadar düzgün hareket eder.

seramik karo fırınlar (sm.video) bitirme en popüler ve pahalı olmayan bir malzeme olduğundan onunla başlamalıdır.

Gerekli araç ve gereçler:

 • tokmak (çekiç kauçuk);
 • Çini, Bulgar ve dize;
 • matkap;
 • düzeyi ve çekül;
 • spatula;
 • metal fırça;
 • seramik;
 • Güçlendirilmiş cam ipleri için, mesh
 • ısıya dayanıklı primeri;
 • soba ve şömine ısıya dayanıklı bir yapıştırıcı madde;
 • dübel ile çivi;
 • birleştirme için sahasına;
 • beyaz veya renkli harç.

döşeme sonra fırın hemen taşlanması karo Yasak. Bu teknik büzülme fırın vermek, ısıtma sezonu dahil ayda en az 5-6 alacaktır. fırın çalışma sırasında sadece "vylezayut9raquo çözümü sıkıştırılmış, ancak değildir; zayıflıklar - vs. çatlak, delik, tamir edilebilir.

 1. Fırın yüzey toz, çamur, çimento kalıntılarından temizlenmesi için - ilk ve daha sonra bu, kuru bir bezle kesilmiş metal örgü ovmak veya taşlama üzerine. Son olarak toz duvarları yıkayın. tuğlalar arasında dikişleri özellikle dikkat edin, bunlar dikkatle temizlenmelidir.
 2. dikkatle refrakter, astar karışımı uygulayın.
 3. 1: primer kurutulduktan sonra duvarlar 3 oranında çimento kumlu bir çözüm hizalayın. Önerilen çimento markası M400. duvar eklem dahil kesinlikle düz olmalıdır. Her yığın seviyesini veya çekül denetlemek. Daha iyi yapışması için geri dönen ahşap şamandıra kurutulduktan sonra.

Resim 1 Hizalama fırın duvarları harç

 1. örgü takviye bağlayın ve cam, tabii ki, daha iyidir. Bu ızgara aksine, ekstra ağırlık vermek ve aynı zamanda güvenli bir üs hızlandırır vermeyen ince ve dayanıklı benzeşir. düzeltmek için karanfil kullanın.

Bu aşamada en önemli şey acele ve her karo seviyesini kontrol etmek için değil - gelecekte herhangi bir dengesizlik yanlara salınır ve edebi ve mecazi anlamda edilecektir.

yapışkan çözeltinin hazırlanması

Sadece refrakter yapıştırıcıların Modern bir cephanelik kendi elleriyle bunu yapmak için çok büyük, ama karonun gerçek ustaları 3 bölümden çimento markası M400 ve 1 kısım kum oranında çimento-kum çözüm üzerinde sadece koydu unutmayın. Sıradan kaya tuzu ekleyerek değerinde iyi bir demet için.

Bu tam yük numarasını alarak en önemlisidir. bir kaç saniye, 3-4 mm'lik bir karo kalınlığına ve alt-tabaka için de geçerlidir - (çözelti okuyun) yapışkan shpatelkom dişli uygulanır. Bastırın hafifçe, düzeltmek mükemmel bir düzgünlük seviyesini kontrol etmek ve başka döşemek için hareket. Şimdi tic kullanmak - kesiştiği 2 kenarında put ve 1. Aynı ilke çevresinin sonuna bir sayı getirir.

Her bina karo seviyesini kontrol edin - hem yatay hem de dikey. Yanlış debriyaj zaten neredeyse imkansız olacaktır düzeltin - vurmaya ve yeniden başlamak gereklidir.

Biz serinin geri kalanını yayıldı

Her tutkal / çözüm uygulamak üzerine de haç koymak, denetlemek, 3-4 saniye boyunca presleri tutun açın. karo tam sayısının uymuyorsa kesip kiremit gereksiz kısmını çekmek zorunda nerede, işaretleyin. atmayın Kalıntıları, bunlar faydalı olabilir.

ocakta fayans döşeme Fotoğraf 2

Bunu yapmak için, özel bir bileşim ya da yapışkan artık madde / çözelti kullanır. kesinlikle çok tercih, bir renk seçin ve daha kontrast yapabilir çünkü Kompozisyon. duvarcılık işin tamamlanmasından sonra bir gün sürtme dikişler. Öncelikle haç ateş ve yumuşak kauçuk spatula sonra, şap uygulanır. çok dikkatli yapın ve bu yüzden hiçbir boş alan bırakmak.

Fazla harç uygulamadan hemen sonra çıkarın. Eğer kurumaya zamanı varsa, çatlaklar görünebilir ne çünkü kesme gerekecektir.

Tüm sıkışan eklemlerde sonra nemli, fakat ıslak, bez tamamı karo üzerinde uzanır. artıkları vur, ama daha taze bir çözüm kaldırmak için değil, gerçek dikişleri dokunmayın. Bir saat ve yavaşça bir aynı şeyleri yapıyor odada sıcaklığına bağlı yarısında, ama nemli bir süngerle ve sonra dikişleri yakınında yüzey tedavisi. Başka 2 saat ona bütün karo yıkayın sonra hiçbir beyaz kalıntı vardı.

Sadece 7-10 gün sonra değil, tam güçte soba kullanın.

Ayrıca tek bir topluluk olduğunu soba ve ek bir yangından korunma yakın bir kiremit empoze etmek nasıl konuşmalıyız.

Çalışma prensibi, seramik döşeme benzerdir. soba tamamen sağlam ve tedavi antiseptik gruntuete önünde yüzeyi, çimento-kum çözümü uygulamak ve başlığına göz yatıyordu. Her Tokmaklar kullanarak işlemek ve her zaman seviyesini kontrol edin. Bu tür çalışma son sırayla gerçekleştirilir.

Özellikler seramik fayans bitirme

Birçok düzgün taşlarla çalışmak isteyen soba karoları, empoze etmek nasıl birlikte. Ana işlem seramik tekabül eder, fakat, yani bazı nüansları, salgılar:

 1. analog farklı olarak, karo ilk soba önünde zemin üzerinde koyulur, daha sonra ön tarafı için olmalıdır ve daha sonra en sonunda son - köşeleri.
 2. fayans yanı sıra çinisi beri sıklıkla döşeme başlamadan önce, bunlar zemine ya da diğer çalışma yüzeyi ile numarasına konulmalıdır belli bir kalıp ile birlikte gelir. Daha eserler sıralanmıştır.
 3. Ben testere ile kesilmiş yeri gösteriyor küçük kesiler yapmak ve her iki tarafta testereyle - bir ipe iyi kesin. Bu durumda, cips büyümek olmaz.
 4. Temel köşeleri sabitlenmesi için bir solüsyon üzerine serilir bile, ısıya dayanıklı bir silikon kullanılır. fırının köşeler yapışkanlı taban hafif bir şekilde olmalıdır, böylece ana uzatma alan kritik bir alandır.

Bu bizim anlatmak istedim hepsi bu. Şimdi soba veya şömine karolar kendi ellerini empoze nasıl biliyoruz, hangi malzemeleri kullanmak ve hangi sırayla için. Eğer teknolojiyi gözlemlemek ve sadece birkaç gün, acele etmezseniz, tasarım tanınmayacak dönüştürülecektir.

Nasıl farklı kiremit soba ve kendi elleriyle bir çözüm empoze etmek - Video:

Video olarak elleri ile soba fayans empoze görünüyordu - tüm açıktır. Her şey mevcuttur. Tabii ki, soba güzel olur - hem de çok. Ama aynı zamanda ısı transferi eğer düşmek değil mi? Sonra hepsini geri tekrar boşa harcanan para değiştirebilir değil bahsetmek istemiyorum.

Eh, eski evlerde eski fırın bakmak - onlar Biliyorsun) çinileri altında her şeysin, orada çinili soba empoze nasıl sadece, ama kullanım aslında, ne tür. kil ise ve kaba bir yüzeye sahip, ısı kaybı emin olmayacaktır. Biz seramik almak ve hatta parlaklık Ama eğer ısı transfer oranı büyük ölçüde azalır.

Ben Phoenix-zarif bir ikinci kez sürücü. Neden bu kadar yüksek sıcaklık damıtma anlamıyorum? Yangın.

 • 2018/01/15 "Nasıl daire içinde duvar yalıtmak için

  PIR-plakaları, bu özel eve ihtiyacım olmadığını hızlı bir şekilde yalıtım döşemek, mantıklı. Hiçbir koku, hayır.

 • 2018/01/14 "En iyi kaçak içki - seçip neyi nasıl

  Merhaba geliştirilmiş cihazlar, çocuk yaralar elenir Her yıl, bu tavsiye edilir.

 • 2018/01/14 "En iyi kaçak içki - seçip neyi nasıl

  Faydalı bir yazı. Fikrimi sorarsan, o paylaşacak. Ayrıca damıtma yapan ,.

 • 2018/01/13 »Moonshine Brownie

  1 Brownie benim ilk kaçak içki oldu. Ben bilmeden reklam önderlik etti aldım. .

 • hazırlık 7 aşamaları: Bir çinili soba empoze etmek nasıl

  karo fırın şömine veya soba şık tasarımına binanın içine gireriz karşısında gerekli oblitsevat kiremitli yüzeydir. koymak için fayans bazı becerileri olması gerekir. Bu rağmen nedeniyle soba operasyonel özelliklerinin kolay bir süreç değildir.

  çeşitli fayans fırını Özellikleri

  fırınların çeşitli türleri vardır. Bazı döşeme ile çok zaman almaz ve oldukça basit olacaktır. Diğer daha karmaşık işler.

  Seramik karo büyük sıcaklık dalgalanmaları dayanmak zorundadır

  • metal;
  • Tuğla, iki devre;
  • Tuğla tek devre.

  metal türlerini kaplama fayans ve plaka, farklı termal özelliklerine bağlı olarak kendine has özellikleri vardır. Malzemeler farklı oranlarda serin olacak. Bunun için, seramik fayans çatlak ve pul pul olmaya başlayabilir. Ama bu sorun çözülebilir. Basitçe mobil klyaymerah üzerinde paket yükleyin.

  Belirli bir fırın için karolar şeklinde seçerken dikkate alınmalıdır ve yol fırın farklı yakıtlar farklı yakma sıcaklığı için, gerçekleştirilir.

  liner altında turbofanın düzenleme tuğla fırını. Isıtıcının tasarım, bir iç ve bir dış döngü vardır. Dış kontur iç daha az ısıtılır. Bu karo soba ile güçlü bir bağlantı sağlar. Ayrıca bu gibi yapılarda ısınmış değildir. Bir çözeltisi ve tüm fırın malzeme bir tür kullanmak mümkündür.

  Tek seçenek - sobalar. Sorun kullanım sırasında çok sıcak sadece bir kontur, çünkü sert empoze yeterli. Doğru porselen karolar lay için profesyonel yardım gerekir. Sadece deneyimli bir uzman, doğru çözümü ve karo türünü bulmak mümkün olacak.

  Bu sobalar sabit sıcaklık ve nem aşırı maruz düşünüldüğünde fayda var. kaplama malzemesi seçerken bu dikkate almak önemlidir. En iyi seçenek - granit.

  soba fayans empoze nasıl iş için malzeme seçimi

  belirlendikten sonra soba türü fayans ve her tür özellikleri çeşitleri aşina olmalıdır. Bunların özellikleri doğru seçimi yapmak için yardımcı olacaktır. Ayrıca çinileri için doğru yapıştırıcı seçmek gerekir.

  fırınları sadece özel karışımları kullanmak çalışmak için

  1. pişmiş toprak - kil belli bir tür üretilen bir yüksek ölçüde gözenekli malzeme, yüksek mukavemete sahiptir;
  2. asfaltlamakaro - kil farklı çeşitleri yapılır yapı seramikler;
  3. Porselen karo - sıcaklık değişikliklerine karşı dirençli ve karmaşık bir yapıya sahip çok daha özel şekilde, astar fırınları için idealdir;
  4. İtalyan çinisi - sadece zengin sahiplerine yeterli güzel bir tasarıma sahiptir;
  5. fayans - en çevre dostu malzeme parçası.

  Doğru malzemeyi seçerken çini performansına odaklanmak gereklidir. 6,8 mm - mekanik hasar, yoğun bir yapı, karo kalınlığı, termal olarak kararlı yeterince sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Fırının türüne bağlı astar için en doğru tercih yapabilirsiniz.

  Soba Biçim fayans - en fazla 15 mm. Küçük numuneler ısıtıldığında değiştirmek için daha az tabidir.

  karoların türüne ek olarak sağ skreplyayuschuyuyu karışımını seçmek gerekir. fırınlar için bir ısıya dayanıklı ve ateşe dayanıklı harç gerekir. bağlama için en popüler seçenekleri: kil ve harç yanı sıra özel yapıştırıcı.

  kil ihtiva eden bir karışıma kil, kum ve su gerekir. çimento bulamacı, kum ve su çimento gerekir için. Marka Çimento - 400 M veya daha yüksek. mukavemet ve yapışmayı kolaylaştıran madde için PVA, asbest ya da tuzu (kepçe çözelti başına 1 kg) bir karışımına ilave edilir.

  tutkal seçimi soba fayans üzerine yapıştırmak için:

  Her firma kendine has özellikleri vardır. Ama bütün ısı direnci, düşük genişleme ve yüksek direnç övünebilir. Yapışkan karışımın hazırlanmasında önemli talimatlara uygundur.

  kaba hacimli mekanlarda Hazırlık çalışması

  fayans yeni fırın ya da eski brute üzerinde gerçekleşebilir. işin önce, tesviye ve fayans döşenmesi için fırını hazırlamak için bir dizi eylem gerçekleştirmek için önemlidir. Yeni ham ayrıca önceden astar ihtiyacı var. Sen, toz temizlemek astar ve düzeni yanı belirtilen ızgara yapmak gerekir.

  Ayrı kullanımdan sonra sadece bir ay yeni soba kiremitli. Bu süre zarfında o oturuyor ve gizli yumrular ortaya.

  Eski kaba biraz zor hazırlık çalışmaları. sıva veya fayans - Tipik olarak, fırın zaten bazı bitiş vardır. Bu nedenle, kaplama kaldırmak için gerekli olan çalışma öncesi.

  kaba ızgara üzerinde ayarlanmış bir sonuç elde etmek

  Eski soba için hazırlık çalışmalarının dizisi:

  • Alçı, boya veya fayans demontajı;
  • kaplama Sıyırma;
  • dikişler Derinleşmesi;
  • Hizalama yüzeyi;
  • astar;
  • İşaretleme;
  • tutkal hazırlanması.

  Alçı dayak çıkarılır ya da su ile emprenye edilebilir. Boya saç kurutma makinesi binayı kullanarak soyulmuş. Eski karo bir keski ve çekiç kullanılarak, yukarıdan aşağıya kaldırılır.

  Sonra iyice kalan çözeltinin yüzeyini temizlemek gerekir. Bunu yapmak için, metal bir fırça kullanılır. Bir sonraki adım öğütücüler, mala ve keski kullanarak dikişleri derinleştirmek olacaktır. Bu yeni karoların daha iyi kavrama yapar.

  Bir sonraki adım soba yüzeyini hizalamak olacaktır. grubku boru üzerinde ve bir metal ızgara monte edilebilir. ve bu amaçla, çivi veya vida için malzemeyi çekin. Bundan sonra, kaplama sıva hizalamak için gereklidir. Sonraki bir ısıya dayanıklı astar uygulanmış ve düzenini yapmak edilir.

  Fırının oblitsevat seramik gibi Sekans

  eğitim sonra nasıl kendi elleriyle düzgün oblazhivat soba fayans bilmek önemlidir. çözüm için sabır ve bakımı çok ihtiyacımız var. düzeyini kontrol etmek ihtiyacını döşeme Düzlük. Ayrıca yüklemeden önce fayans ayar yöntemini seçmelidir.

  pul pul olmasını önlemek için karolar arasındaki boşluk doğru boyutunu dikkate

  Çini yerleştirme seçenekleri:

  1. Klasik veya düz. Bir kare veya dikdörtgen karo için kullanılır. Bunu yapmak için, bir geometrik şekilden bir kiremit almak.
  2. satırların arda offset ile. Bu şekilde kolayca kırpılmış kiremit parçaları gizlemek mümkündür. Kendi kendine kurulum için uygundur.
  3. diyagonal seçenek. Oldukça ilginç ama zorlu.
  4. kaotik konaklama. doğal taş uygulamasında kullanılır. Ama daha doğru fayans hesaplamaları dağıtmak için önemlidir.

  Her yöntem bazı durumlarda iyidir. İlk seçenek kesmek gerekmez fayans, için uygundur. Taramalı baş ve acemi edebilmek. işin uygulanmasına ana ciddi yaklaşım.

  1. yapışkan bileşimin hazırlanması.
  2. Obkladyvat ilk satırı başlatın. karo üzerinde taraklı mala ile 4 mm yapışkan tabakanın uygulanması gerekmektedir. Sonra sadece fırın yüzeyine fayans sopa gerekir. boşlukları için haç kullanmak gerekir.
  3. Aşağıdaki saflarını yapıştırın gerekir. Kaplamanın düzgünlüğü kontrol edilmesi önemlidir. ilk aşamalarda bir hata yaparsanız, bunun imkansız olacaktır sonra bunu düzeltmek.
  4. Sıva. Zor bakacak sonra tüm obsohnet kadar en az bir gün beklemek gerekir. Sonra yüzen bir karışımını hazırlamak ve dikişler başlatmak için düzenlemek gerekir. ahenkli bir tasarım çözümü için renk çini gölge eşleşmesi gerekir.

  Sonuçta dikkatle nemli bir bezle temiz bir karo ile karışımın kalıntıları çıkarmak gerekir. Taze harç zarar vermemek için dikkatli bir şekilde bunu yapmak gerekir. Bir saat sonra bir kez daha fayans silin gerekir. Üçüncü kez zaten işten beyazımsı kaldıran özel solüsyon ile yürütülen temizlemek gerekir.

  Kendi elleriyle (video) kiremitli bir fırın empoze etmek nasıl

  elektrot malzemeleri ve hazırlık aşaması seçiminde fırın özelliklere sahiptir. Sen karo ve yapıştırıcı tür seçmek ve nasıl hazırlık aşamasında şömine yüzeyini süslemek için ne bilmek gerekir. Ama astar banyo veya mutfak kullanılan aynı teknolojiye fayans koymak gerekir. Önemli olan kaplamanın düzgünlüğü izlemek için.

  Bir çinili soba empoze nasıl öneriler ana ve yardımcı malzemelerin seçimine

  Herhangi tuğla fırın, hatta en küçük, her zaman iç sahneye çıkıyor.

  Bu yüzden mükemmel bir rötuş, kolayca yıkanıp olabilir tercihen biri gereklidir. Bu tür amaçlar için, özellikle de karoların uygun.

  Bu makalede, bir kiremitli soba (fırın oblitsevat) empoze etmek ve hangi malzemeler belirli bir durumda uygun olacak nasıl anlatır.

  Biz malzemeler hakkında konuşmaya başlamadan önce, tuğla doğrusal genleşme yeterince yüksek katsayısı (FLR) doğasında olması önemlidir gerçeğine dikkat yani, sıcaklıkla boyut olarak değişmektedir.

  Bir astar bileşenlerini seçerken göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca yüksek sıcaklıklarda etkileri hakkında unutamam.

  Yani, biz gerekir:

  1. Fayans yapıştırıcı: Yeterli plastik (genleşme duvarcılık sırasında çatlamış değildir) ve ısıya dayanıklı yapıştırıcılar (Almanya MC-Bauchemie şirketin katılımıyla geliştirilen) "Plitonit SuperKamin" ve kompozisyon «SkanfixSuper» (Finlandiya) Rus.
  2. Çini.
  3. Alçı.

  Derz fırın konvansiyonel çimento-kum harcının oluşturduğu donatılı olamaz - sıcaklık hızlı bir şekilde parçalanacak düşer.

  Aşağıdaki bileşenleri içeren bir karışımın hazırlanması için olan:

  Pişirme sırasında, su, bileşim sürekli olarak topaklar sürtünme karıştırma gereken küçük kısımlar halinde solüsyona beslenir.

  karo Ne tür astar için kullanılabilir?

  Ne bir kiremit soba ve şömine empoze edebilir? "Geçicilik" fırın gövde boyutu, tabii ki, dikkate karoların seçim alınmalıdır. birkaç vakayı ele alalım:

  1. fırın ısıtılmış yüzey 50 0 ° aşan hiçbir yerde ise, fayans herhangi biri olabilir.
  2. fırın daha ziyade eşit ısıtılır ise, tuğla ile aynı RLC (doğrusal genleşme katsayısı) ile bir taşı kullanmalısınız.
  3. kullanılan kaplamanın üniform olmayan ısıtma de aynıdır, ancak eşitsizlik yumuşatma için ek malzemeler kullanmak gereklidir.

  Genel olarak, fayans bu tür kullanılır:

  1. örneğin, kuvvetli ve hızlı bir şekilde ısınır Küçük ince duvarlı fırınlar, "Hollandalı" ve "çan tipi": klinker, pişmiş toprak ve Mayolikası.
  2. seramik veya fayans, klinker: buhar odasında yerleştirilmiş olan bir kısmı en banyo fırın için.
  3. Rus soba ve benzer - kademeli ve tekdüze ısıtılması ile masif: düşük FLR olan bu türlerin herhangi sığacak ve hatta fayans,.

  bakan seçimi, aşağıdakileri dikkate alın:

  1. Çini çok daha ucuzdur.
  2. Bu fırın (bağıl nem, optimal bir düzeyde tutulur) "nefes" yeteneğini muhafaza eder kaplı çok yüksek mukavemeti olan pişmiş toprak kiremit, gözeneklidir.
  3. Majolika - bu renk ve tonları zenginliği ile karakterizedir, yani aslında sırlı pişmiş toprak karolar olduğunu.

  Fırının Çalışmaya başlamadan eski bitirmek arındırılmalıdır önce, boya veya sıva olacak.

  çözümün Nodüller, Varsa da çökertmek gerekir.

  fırın duvarlarına çatlaklar, (bunlar kurum tarafından tespit edilebilir iç) özellikle yoluyla daha fazla genişler ve iyice kurum onarılan refrakter harç temizlemek.

  10 mm - tuğla 5 derinliğe öğütücü ya da kalem yardımıyla seçilmelidir arasındaki çözelti oldu.

  suya batırılmış bir sünger ile silinir, fırça veya toz temizleyici ve daha sonra temizlenen hazırlık çalışması fırın yüzey işleminin tamamlanmasından sonra.

  elleriyle karo soba karşısında

  elleriyle çinili soba empoze nasıl düşünün. İkmal İnş aşağıdaki sıraya göre yapılır:

  1. - 50 mm fırının yüzeyinde sabit sıva örgü galvanizli çelik bir hücre, 25'dir. Gerekli paslanma önleyici kaplamanın varlığı - halde metal paslanmasına başlar ve sıvı pul ve çöker. bağlantı elemanları kullanımına olarak çivi tuğlalar arasında eklem içine dövülmüş edilmektedir. - 10 - 15 cm ağız çevresinde, kapı ve özellikle yoğun bir şekilde ısıtılması alanlarında, 30 cm - Aşama aralarında 20 olmalıdır.
  2. dış köşeleri üzerinde delikli köşeleri sabit olmalıdır.
  3. Daha fırın sıva.

  Çözelti, iki kat uygulanır:

  • İlk - hizalama hakkında bakmakta değil, bir mala atmak. Sonra solüsyonu kuruduktan kadar beklemek gerekir.
  • İkinci katman da mala ile uygulanır, ancak hafif ve dikkatli kural ile tesviye edilir. Kalınlığı sıva tamamen kayboldu ızgaradan şekilde olması gerekmektedir. Alçı yüzeyler dikey / yatay kesinlikle de pürüzsüz değil, sadece olmalı sen düzeyi ve çekül kullanmalısınız tesviye sürecinde hangi.

  Kendi elleriyle evinde fırını bitirin

  Son olarak mala kolu sıvama.

  başka bir işlem için çözelti doğal olarak kurutulur ve sonra ilerlemelidir. Bu daha hafif bir tonuna ıslak çizgiler ve değişim ortadan kaybolması ile görülebilir.

  Bir sonraki aşama - fırını hızlandırılması. Az tarafından stoked birinci fırın sıcaklığın yavaşça yükseltilmesi, daha sonra daha yoğun (tahta parçaları, kağıt, vs. koymak) gerçeğine dayanmaktadır. 3 gün - Tüm süreç 2 sürmelidir. Nedeniyle kademeli ısınma sıva tamamen kuru ve çatlak değil olduğunu.

  Şimdi fayans yapıştırma başlayabilirsiniz.

  fayans mozaik deseni oluşturmak için, zemin ve sayı her detay üzerinde ilk yerleştirin. Bu adım, yükleme sırasında karışıklığı önlemek yardımcı olacaktır.

  Önceden eşit genişlikte dikişleri imalatı için özel haç edinmeleri gerekir. Ayrıca, bu alçıpan kesme olarak kullanılabilir.

  Bitmiş seramik kaplama fırını

  aşağıdaki sırayla yapılan karoların Kurulum:

  1. fırın duvarının alt tarafından (yükleme seviyesi kontrol edilir) yatay olarak düzlem bir demiryolu çivilenmiş böylece fayans satır eşit bir yüksekliğe yere kadar olan mesafedir. bir referans noktası olarak hizmet veren bu raf duvar düzgünlüğü sağlayacaktır. Biz bir ölçüt olarak zemin kullanırsanız sık sık çarpık olduğu gibi, daha sonra bir kiremit Askew koymak için bir olasılık vardır.
  2. açısı için, sonra dağıtılan ve dişli bir spatula hizalanmış düz duvar sıvası mala kiremit yapıştırıcı.
  3. su terazisi ile veren duvar sıkıca basılı fayans bulaşmış tutkal bölümleri, tarafından tam olarak dikey bir pozisyondur.
  4. Civarında bir plastik ya da birinci katlar arasında alçıpan çapraz bir parça koyarak aşağıdaki fayans yapıştırın. Bu unsurlar, tüm eklem kullanılmalıdır - yatay ve düşey hem de. O yakalanmadan önce karolar arasındaki konuşan tutkal, derhal kaldırılmalıdır.

  Böylece, 3 ya da 4 satır döşemesi, kavrama çekül ve seviye kontrol ve yapıştırıcı madde set kadar Sonra ara. Eğer bir kez daha fayanslara hazırlamak durumunda, tüm kendi ağırlığı altında hareket edebilir.

  Fayans fırını

  (Kat boyunca) Alt sıra gerektiğinde alttan fayans kesme ucuna yerleştirilir. Tamamlandığında, taze, koydu tamamen kurumasını sağlayan, bir kaç gün için yalnız sola bakıyor. Bu süreç doğal bir şekilde yer alması gereken - fırın ocaklar izin verilmez.

  Bu enjeksiyonun, gerçekleştirmek için özel bir bileşik kalır. Kullanılan alet - bir lastik spatula. suda ıslatılmış olarak, fazla yıkama sünger 1 saat - 0.5 harç kurutun.

  Bundan fırının çalışması başlaması en az 7 gün geçmelidir kadar. birinci fırın hızlandırılması gerekir: 2 gün boyunca yavaş yavaş, küçük karton kısımları, ağaç yongaları ve benzeri yakıt ile başlanarak, tam kapasiteye ulaşmak için gereklidir.

  Daha az metal fırın o dahası, üzerinde yakabilir, ısıyı tutan olmamasıdır. Ama tuğla gömlek bu sorunları çözecektir. demir fırın tuğla empoze nasıl dikkatle okuyun.

  Sınıflandırma odun sobaları Burada sunulan uzun yanmasını vermek.

  Bir Rus soba inşa etmek istiyor? Bu olay basit bir biri değildir. Bu kılavuz, bu konuda size yardımcı olacaktır. devreye öncesinde duvarcılık için bir çözüm seçin.

  Serme karo parlamasını vermek ve kir ve kiri çıkarılmasını kolaylaştıracak özel ısıya dayanıklı vernik ile örtülebilir. Aynı şekilde bu pişmiş toprak çinileri ile tedavi edilebilir, ancak bu fırın "nefes" kaybedersiniz.END_PARAGRAPH gerektiğine dikkat etmeliyiz.

  fayans fırın ile tamamlanması - bakan en pahalı seçeneği. soba için Fayans satın alınabilir, ancak kil yapabilirsiniz.

  Burada sunulan elleri talimatı kül fırınında üretimi için.

  ocağın bütün yüzeyi elleriyle litsevat onun seramik önce bir tel fırça ile toz ve kir temizlenmelidir. Bir öğütücü kullanarak, dikişler çözülmeye kaldırım yapılması gereklidir. soba eski boya kalıntıları olsaydı, o zaman kesinlikle kaldırılması gerekir.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  81 − = 76