Kendi ellerinizle laminat nasıl yatırılır video

Kendi başınıza laminat zeminini düzgün şekilde yerleştirmek için

Laminadan yapılmış zeminlerin güzel görünümü, düşük fiyatı ve hızlı kurulumundan dolayı popüler hale geldi. Bu makalede, bir laminat döşeme teknolojisi ile onun için bakım ipuçları edinebilirsiniz. Ek olarak, laminatın kendi ellerinizle nasıl düzgün şekilde döşeneceğine ilişkin video talimatını da görebilirsiniz.

Lamine döşenmeden önce aşağıdaki koşulların sağlanması gereklidir:

 • Odadaki havanın nem oranı% 40-70, sıcaklık 15-30 ° C
 • Laminat parke yalnızca 48 saat sonra, stilin yapılacağı bir odada depolandıktan sonra mümkündür.
 • Seviyeyi kullanarak, tabanı düzensizlikler ve salınımlar açısından kontrol edin.
 • Yüzey düz ve sağlam olmalıdır. Eski bir çatlak şapka, bir creak'lı ahşap zeminler üzerine dövüşemezsin.
 • Sıcak zeminin elektrik sistemlerine bir son kat olarak monte etmeyin. Su ısıtmalı bir zemine laminat döşeme konusundaki makalemizi okuyabilirsiniz.
 • Malzemeyi seçerken paketlerin bütünlüğüne dikkat edin. Lamine döşeme mantar yatağı
 • Kilitli laminat döşeme talimatı zemine sağlam bir şekilde bağlanmasına izin vermez. Vida, çivi veya tutkal yok! Kaplama yüzen olmalıdır, bu nedenle odaların çevresine 10-15 mm boşluk bırakmanız önemlidir.
 • Laminattan yapılmış zemin ıslak odalarda uygun değildir. Bu malzeme sudan korkar, bu nedenle banyo için uygun değildir. Koridor ve mutfak için en uygun olan bazı neme dayanıklı modeller var. Derzlerden nemin girmesini önlemek için kilitler özel bir sızdırmazlık maddesi (ClickGuard, ClickProtect, Homax Click, Titan ve diğerleri) ile tedavi edilmelidir.
 • Montaj yalnızca özel bir alt tabaka üzerine yapılır. Zeminin ısı ve ses yalıtımını arttırır (dairede nasıl ses yalıtımı yapacağınıza bakın). Buhara ve neme karşı koruma sağlamak için, alt katmanın altında 200 mikron kalınlığında ince bir polietilen film tabakası döşenmesi tavsiye edilir (alt tabakayı seçme ve döşeme ile ilgili makaleye bakın).

Laminat döşeme, tabanın kalitesi için diğer zemin kaplamalarına kıyasla özel koşullar gerektirir. Temel olarak hizmet edebilir:

Her vakıf ayrı ayrı hazırlanmayı düşünün:

Yeni bir beton şap için, laminat kapak ancak dökülüp bırakıldıktan 30 gün sonra tamamen kurutulduktan sonra atılabilir.

Düz beton şap - bir laminat için güvenilir bir temel

Bitmiş şap üzerindeki kaplamayı değiştirirseniz, bütünlüğünden emin olun. Düzleme karışımından küçük düzensizlikler ve çatlaklar dökülmelidir. Büyük zararlar için yeni bir şap yapılır.

Islak veya yarı kuru bir şapdan beton bir zeminde, polietilenden yapılmış bir buhar bariyeri tabakası döşemek gereklidir. Derzler bir yapışkan bant ile sabitlenir ve duvarlara örtüşür. Kuru bir şap üzerine, bu katman, zaten sağlandığı gibi koymak gerekli değildir.

Taban panolardan yapılmışsa, bunların düzgünlüğünü ve gecikmelerden emin olmasını sağlayın. Bunu yapmak için, ayrıca vidalarını güçlendirmeniz gerekiyor, makalemizde ahşap zemin gıcırdetmesinden nasıl kurtulacağınızı okuyun. Sorun düzgün bir şekilde atılmış veya çürük gecikiyorsa, zemin tekrar yatırılmalıdır.

Levhaların kendilerinin pürüzlü bir tabanı varsa, bu bir düzlemci veya bir halka kullanılarak düzeltilebilir. Zemin üzerinde pürüzlü ve çıkıntılı çiviler olmamalıdır. Hasar görmüş panolar yenileri ile değiştirilir.

Ayrıca popüler bir yol var - ahşap zemini 6 mm'den kalın kontrplak tabakalarla düzleştirmek. Sayfalar arasında 5 mm'lik bir telafi boşluğu bırakın. Bir kalınlıktan daha fazla yerdeğiştirme ile iki ince kat kontrplak yerleştirmek daha iyidir. Birinci tabaka döşendikten sonra, kontrplağın kavşak noktalarında, ikinci tabaka tarafından tesviye edilen düzensiz yüzeyler kalır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi kontrplak üzerine lamine döşeme ile ilgili makalede bulabilirsiniz. Dengeleme için diğer levha malzemeler (OSB, sunta tahtası, sunta) kullanabilirsiniz, ancak kontrplak - fiyat ve kalite için en uygun seçenektir.

Kontrplak, alt tabaka ve laminatın kalınlığını mutlaka dikkate alınız, aksi takdirde kurulumdan sonra kapıyı açarken sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, bir dairenin onarımı sırasında, iç kapılar kurulumu en son şey olur.

Bir laminat döşeme için bir taban olarak zeminler seramik olabilir. Bu nedenle eğer döşemenin döşenmesi teknoloji kullanılarak yapıldı ise onu bırakabilirsiniz. Bu durumda, buhar bariyeri katmanı gerekli değildir, sadece alt katmanın kullanılması yeterlidir.

Gerekli malzemeler ve araçlar

Kuruluma başlamadan önce gerekli aletleri ve aksesuarları hazırlayın.

 1. İşaretleme için araçlar: kalem, parmak, rulet.
 2. Çekiç, kilitlerin sıkı oturması için. Kilitlere zarar vermemek için sadece conta ile kullanın. Laminat parke için braket
 3. Görevi basitleştirmek için çevre çevresinde düzgün bir boşluk oluşturmak için ara bölmeler, son satırın uygun yerleştirilmesi için bir dirsek ve bir çekiç ile vurduğunuzda kilitlere zarar vermemek için bir şablon içeren özel bir takım satın alabilirsiniz.
 4. Elektrikli bir paçavra veya küçük uçları olan bir testere ile cips bırakmamak. Köşe yazısı ile açıyla kesim yapmak için tabureye ihtiyacınız olabilir.
 5. Gerekli aksesuarları unutmayın: süpürgelik, boru tesisatı, eşik için kaideler, köşeler.

Laminat panellere katılmanın birkaç yolu vardır:

 • yapıştırılmış eklem;
 • bağlantıyı tıklayın;
 • Kilit bağlantı "Kilitleme".

Zıvana kanallı bir sistem kullanan panellerin yapışkan derzleri konvansiyonel parkenin kurulumuna benzer. Yapışkanlar kenarlara uygulanır ve iki panel birlikte sıkılır. Bu seçenek, güçlü bir bağlantıya ve neme karşı korunmaya ihtiyaç duyduğunuzda, yüksek yüklü odalar için seçilir. Bu yöntem zahmetli olması, kaplamanın sökülmesinde yetersizlik ve kırılganlık nedeniyle nadiren kullanılır.

En popüler bağlantı şekli Tıklama kilitleri yardımıyla yapılır. Onların sabitlenmesi yivde de ancak 30 ° 'lik bir açıda gerçekleşir. Paneli indirdikten sonra bir kilit ile sıkıca sabitlenir. Bu, modern bir tutturma türüdür ve kaliteli, derzler neredeyse görünmez olacaktır.

Kilitlerin sabitlenmesi Tıkla ve Kilitle

Locks Lock, yüzeyin kalitesine daha fazla meydan okuyor ve yanlış idare edildiklerinde zarar görebilirler. Bu tip bağlantıların sökülmesi daha zor ve montaj için panellere bir çekiçle birleşmesi gerekiyor, bu nedenle sık sık "darbe kilidi" adı verilir.

Genellikle laminat ışık yönünde döşenir, ancak dikey ve hatta çapraz olarak düzenleyebilirsiniz.

Laminaya kendiniz nasil katlayabileceğinizin farkli yollari

Buna ek olarak, çeşitli döşeme şemaları bulunmaktadır:

 • Klasik - en ekonomik. Lamine döşeme pencereden ışığa doğru başlar. Serinin tamamlanmasından sonra atıklar 30 cm'den büyükse yenisini başlatmak için kullanılır.Bu şema ile atık maddenin% 5'inden azını oluşturur.

 • Tuğla (satranç) - tuğla gibi. Her yeni satır bir yarım panel kaydırma ile başlar. Bu yöntemle kaplamanın en büyük mukavemeti elde edilir, ancak tüketim% 15'e yükseltilir. Özellikle güzel tuğla döşeme, laminat üzerine, sonunda bir faset ile bakar.
 • Çapraz - klasik tarzın bir çeşidi ancak 45 derecelik bir açıyla. Bu, en güzel sonuca ulaşıyor, özellikle odanın bir köşe kapısı varsa muhteşem görünüyor. Atık yaklaşık% 15 olacaktır ve oda dar ve uzunsa, o zaman daha da fazla olacaktır.

  Seçilen plandan bağımsız olarak, bağlantıyı daha dayanıklı hale getirmek için uç kilitlerin yer değişimi ile yeni bir sıra koymak gerekir. En azından, geçmiş serilere göre 20 santimetrelik yer değiştirme yapmanız gerekir.

  Laminat döşeme talimatları

  Çalışmadan önce zemini iyice temizleyin ve vakumlayın. İlk kat, polietilen film ve daha sonra alt kat olarak döşenmiştir. Sıralar yapışkan bant ile birlikte sabitlenir, böylece taban kapatılır ve dağılmaz. Tüm zemini bir çöp ile derhal örtmeyin, böylece üzerinde pis sallama yapmaması ve bunu gerektiği gibi yapması önerilir.

  İşe başlamadan önce, bazı inceliklerle tanışmak, laminatın kendi ellerinizle düzgün bir şekilde nasıl video üzerinde kalacağını öğrenmek için öneririz:

  İlk sıranın döşenmesi için, tüm uzunluk boyunca eşit bir boşluk sağlamak için panel ile duvar arasında ara levhalar takmanız gerekiyor. Boruların etrafındaki açıklığa dikkat edin. Ahşap kapıların sahipleri, mevsim değişimlerinden dolayı ağaç genişlemesinin etkisini iyi bilirler; çoğu zaman kapanmazlar veya tersine daha küçük olurlar. Laminat, neme bağlı olarak boyutu da değiştirir.

  Paneller birbirlerine belli bir açıyla yerleştirilir, sıkıca birleşir ve indirilir. Gerekirse, kilitleri bir dolgu macunu ile kaydırmayı unutmayın. İlk başta, yan kilitleri bağlayıp ardından bütün seriye bağlarız.

  Sonraki laminat sırası panelin uzunluğunun yarısına 20 santimetrelik bir kaydırma ile istiflenir.

  Boruların ve radyatörün bulunduğu köşeden döşemeye başlamak en iyisidir. Testereleri boruların altında doğru bir şekilde düzenlemek için, daha büyük çaplı bir delik açmanız ve boru seviyesinde bir kesik açmanız gerekir. Ardından, paneller önceki sıradaki alışılmış şekilde yerleştirilir ve borunun etrafındaki boşluk plastik vuruşlarla kapatılır.

  Borulardaki çatlaklar vuruşların yardımıyla oluşturulur

  Seriyi tamamlamak için, son panelden boşluğun dışına çıkacak boyutlara uyacak şekilde son panel ayarlanmalıdır.

  Son sıranın sabitlenmesi için panelleri duvarın yanından uzunlamasına kesmek gerekir. Genellikle dairelerdeki duvarlar düz değildir, bu nedenle başlangıçtaki ve bitişteki mesafeyi ölçün, böylece süpürgelikteki aralık dışarı çıkmaz. Dar ahşap süpürgelik kullanırken bunu izlemek özellikle önemlidir. Standart süpürgelikler, yuvaları 2 cm'ye kadar kaplar.Serinin sabitlenmesi aynı şekilde gerçekleşir, ancak birleştirmenin kolay olması için özel bir Z-şekilli dirsek kullanabilirsiniz.

  Son adım, plastik süpürgeliklerin kurulumudur. En ucuz süpürgelikler duvarlara dübel vasıtasıyla bağlanırken, daha pahalı olan süpürgelikler duvara vidalanan özel bağlantı elemanları ve bunlara bir kaid yerleştirilir. Aşırı telleri gizleyebileceğiniz bir kablo kanalı ile bir altlık almak daha pratiktir.

  Zemini birkaç odaya atsanız bile, aralarında bir dikiş yapmak zorundasınız, bu da kapının arkasına saklanacaktır.

  Düzgün videoda laminat koydu nasıl Talimatlar:

  Bu şekilde hemen yepyeni döşeme kullanabilirsiniz. Eğer yapıştırıcı kullanımı ise tamamen kurumasını bekleyin. kullanırken dikkatli olun, laminat kolayca düşen ağır nesnelerden cips kazanabilir. Dikişler - en savunmasız nokta, onlar nemle temas halinde yontma ve panel vzduyutsya almak kolaydır.

  Laminat parke döşeme yapma, düzgün uzun zemin çalışmasını temin etmek, onlar için bakım öğrenmek gerekir. Basit ipuçları bağlılık laminat bu bölümde verilmiştir için, uzun bir süre için cinsiyet mükemmel bir görünümünü korumak mümkün olacaktır bakım.

  • mümkün olduğunca sık laminat toz ve kiri çıkarmak. daha evinizi temizlerken seviyorum, laminat uzun döşeme orijinal görünümünü korur. temizlemek veya hafif nemli bez yumuşak elyaf için elektrik süpürgesi kullanın. özel araçlarla zeminler için bakım
  • Chistyla, Loba ya Laminatclear: gibi laminat bakımı için özel ürünler, kullandığınızdan emin olun. Bir jel veya bir sprey şeklinde gelir. Bir laminat bakım özel araçlar düzenli kullanımı, nemden zemin ve Sıvı dökülmesi sebebiyle leke oluşumunu önlemek koruyan yüzeyinde ince bir katman oluşumunu desteklediğine.
  • üst tabakanın bütünlüğünü korurken laminat sudan korunmaktadır. Bir kez çizik ve hasar edecek katlarda yüzeyinde, hemen nemi ve çürümeyi absorbe, bu nedenle bol su ile kötüye ıslak temizlik önlemek başlar. Ayrıca, deterjan süpürgenin kullanımı ile laminat temizleme için önerilmez. balmumu ile Çıkarma çizikler
  • Keskin kenarlı laminat parke ağır nesneler üzerinde düşürmeyin. Keskin topuklu ayakkabılarla laminat üzerinde yürümeyin. Ne zaman katlar hasar ve çizikler derhal özel balmumu veya macunla bunları kaldırmak için deneyin.
  • laminat katı yağ veya ayakkabı boyası temas ettikten sonra, her durumda, bir tel fırçayla kiri çıkarmak yoktur. Mağazaya gidip ve lekeleri çıkarmak için bir araç satın almak daha iyidir.

  Eğer uygun bakım ile uzun yıllar sizi memnun edecek bir, ucuz, güzel ve dayanıklı bir kaplama elde laminat sağ döşeme kurulumunu yapma!

  Artıları ve mantar kat eksileri. elleriyle katta laminat mantar döşeme. fotoğraflarla Talimatlar.

  Sıcak bir laminat parke üzerine koydu ve bu zararlı olup olmadığı edilebilir? Ben radyatörler olmadan ısıtma için kullanabilir miyim? Doğru katlanması, substrat seçimi Teknolojisi.

  Nasıl katta muşamba yatıyordu ve onu odası ve tutkal boyutuna sığacak yapmak. Teknoloji soğuk kaynak dikişleri ve eki işlem süpürgelik.

  RemBoo apartmanda kat Kurulum ve onarımını »" Nasıl elleriyle katta laminat bırakmaya

  yazı için teşekkürler! Biz kendilerini bırakmaya kocası ile olacaktır)

  bu tür bilgilerin .kto yüksek düzeyde ulaşmış değil ve son derece ben dekorasyon ve inşaat deneyimi çok şey var gibi ben böyle yazılar yazabilirim stroitelstve.statya ponravilas.dumayu uzmanlaşmıştır bile spetsialistam.tem yararlıdır

  iş yerinde teknoloji ve nüansları: laminat kendi el koymak nasıl

  Yani yapılan laminat parke tercih, satın alınan ve montaj yerine teslim sağ miktarda materyal.

  Bu ustalar bir ekip davet ve iş için beklemek kalır. Ve bu kapağın montajı için ekstra para ödemek için gereklidir?

  İyi bir ev sahibi tabii ki, böyle bir görev ile başa çıkmak için oldukça yapabiliyor, bazı temel becerilerin varlığı, doğruluğu ve Güler, uygun seviyede.

  Laminat yığınlama teknolojisi acele izin vermez. kendisini karşılamak için herhangi bir zorluklara neden yoktu ve zemin operasyonel ve dekoratif özelliklerini kaybetmeden uzun süre hizmet almak için döşeme, iş için ayrıntılı bir hazırlık yapmak gerekir.

  Biz zemin yüzeyinin durumunu değerlendirmek

  Tipik olarak, "kaba seks" durumunu değerlendirmek laminat satın ve uygun onarım çalışmaları yürütmek üzere kararından önce.

  Genellikle, laminat zemin koşulları ana uygun herhangi bir yüzey üzerine monte edilebilir - bu dinamik deformasyon kısımlarının olmaması, katı, düzgün olmalıdır.

  Aksi takdirde, yeni bir kaplama kaçınılmaz olarak "zayıf" yerlerde görüntülenir burada yüzeyin bütünlüğünün ihlallerine eklemlerin farklılıklar, çizik oluşumu.

  • Beton temel büyük çatlak, delik ya da dağılan Delaminasyonların kısımlara sahip olmamalıdır. Varolan kusurları düzeltmek yapamıyorsanız - düz olmayan zeminlerde döşeme imkansızdır üretirler. karışımları kullanarak geleneksel çimento-kum harç veya kendiliğinden tesviye - Sen şap güncellemeniz gerekir. Laminat parke döşeme başlamak için somut çalışmaların teknoloji açısından uygun, sadece kaplamanın tam katılaşmadan sonra mümkündür.
  • Eğer eski ahşap zemin Lamine döşemesi planlıyorsanız dikkatle Tüm yüzeyini kontrol etmek, emin olun. tespit edilen kısımlar "play" veya çıtırtı panoları, onlar tamir veya değiştirilebilir durumda. Olası düzensizlikler taşlama makinesi, bir düzlem ile tedavi edilebilir, kullanılabilir depresyonlar odun macun ile doldurun.
  • Laminat bu protortostey yoluyla eklemler, beton taban kırılma kısımları demetleri bir çukur veya tepeciklerin sahip olması koşuluyla, eski muşamba üzerine döşenebilir. Böyle kapsama Onarım o muşamba çıkarıp iyice laminat zemin hazırlamak için daha kolay olacaktır, olamaz.

  kaynaklar izin verirseniz, ideal bir hedef Hydro için alt plastik filmden 10-12 mm, ön rota onları tüm yüzey OSB-panoları düzenlemektir. laminat döşeme işlemi büyük ölçüde basitleştirilmiştir ve ses ve ısı yalıtımı kat kalitesini önemli ölçüde artacaktır.

  Gerekli malzeme ve araçları hazırlayın

  İyi bir tavsiye tüm acemi ustaları - Lamine döşemesi önce mağazadan teslimatın ardından paneli açmak ve onları bu döşeme yapılacaktır odasında olduğunu 2-3 gün boyunca yatakta istirahat edebilmesi için gereklidir.

  Bu kez, gerekli araç ve materyallerinin hazırlanması için ayrılmış olabilir.

  ilk şey ne olursa olsun temelleri, bir laminat altına yerde substratın gereken miktarda olması.

  alt-tabaka iyi bir yalıtım etkisi vardır sadece - bu, bir şok-emici bir etkiye sahip olduğu taban kaplamasının dayanıklılığını sağlayan daha sert bir baz ile sürtünme lamine tahta önler.

  alt-tabaka ile, bir poliüretan köpük ya da polistiren olabilen bir ısı folyolu rulo veya dikdörtgen panel şeklinde üretilmiş, kaplanmış ya da kaplanmamış.

  Daha pahalı ama çok kaliteli seçenek - doğal mantarlar substrat.

  • katta onun güvenli bir uyum taraflı bant çift gerekir, böylece örtüşme olmadan, popo astar Yayılma. Sen dikişleri de substrat satırları sabitleme, sıradan bir yapışkan bant yapabilirsiniz.
  • Hemen oda duvarlarından istenen bir mesafede laminat döşeme, ahşap takozlar, bir dizi 10-12 mm hazırlamalıdır.
  • Gerekli boyutu altında lamine panel testere sıradan demir testeresi veya dekupaj olabilir.
  • Yüksek kaliteli katılmadan dikişleri için bir çekiç, daha iyi lastik veya ahşap (çekiç) gerekir. Ayrıca ahşap aralama (barlar) aracılığıyla sadece mutlaka metal kullanabiliyorsunuz, ancak.
  • duvarlarında yerleştirilmiş kapak bölümlerini monte etmek için, küçük bir montaj için, ya da çelik bant ve çekiç gücü geçebilir yukarı doğru çıkıntı yapan kanca kaldıraç kolu, yapılmış olabilir gereklidir.

  Prensip olarak, malzeme ve hazır döşeme için araçlar. Başlamadan önce Ancak, birkaç şey dikkate almak.

  Gereksiz hatalardan kaçınmak için nasıl

  Dikkatlice ölçekte çizilmiş planını döşeme hazırlanmasını önce en iyisidir - devam etmek için nasıl görünürlük ve netlik gerekecektir.

  Ne dikkate almak önemlidir:

  • sorusuna cevap verirken: nasıl boyunca veya karşısında laminat bırakmaya - bu durumda, dikişleri önemli ölçüde artması olmayacak - uzunlamasına eklemlerin yönü doğal ışıklandırma (pencereler) ana kaynağından ışınlarının yönüne paralel olmalıdır dahil etmek önemlidir.
  • Genellikle distal sol köşe poryadno gelen, istifleme yönü. duvara bitişik ilk panel, oluğun bir dizi dışında olması ve düzgün bir uç elde etmek için başak kesilmelidir. Boyuna kesme panoları iyi bir dairesel ya da dikey el testereleri ile gerçekleştirilir.
  • açısından mutlaka son son katlama şeridi en az 100 mm'lik bir genişliğe sahip olması gerektiğini düşünün. Değilse, ilk sıranın genişliğini azaltmak zorunda kalacaktır. tesislerinde herhangi bir iç köşeleri varsa aynı hesaba alınmalıdır.
  • Kalınlığı yığın kaplama kapının serbest açılması engel olmamalıdır. Bazen önceden kaldırmak ve alt kapı kanadı Döşeme gerekiyor.
  • planlarken, zemin boru kalınlığı geçmesine unutma. şekilli oluklar için onları bir yapboz gerektirecektir için.

  tüm teorik sorularla düşünme sonra, yükleme doğrudan ilerleyebilir.

  Laminat zemin panellerinin kale ya da yapışkan bir düzenlemede üretilmektedir. Buna karşılık, kilitler birkaç sistemlerinden biri olabilir -, «Kilit», «5G» «tıklayın».

  Nasıl laminat parke stil?

  Her tür kendine özgü bir laminat kurulumu vardır.

  Özellikler sistemini istifleme laminat «Click»

  Şu anda öyle - alet eklem sisteminin ustaları arasında en laminat üreticileri yaygın ve popüler.

  diğerinden Ana fark, - yalnızca belirli bir açı ile kompleks bir çivi şeklinde oluğu eklemek için - farklı üreticilerin - 25 ila 45 derece arasında.

  Tek bir düzlemde iki panel marş zaman güvenilir geçmeli kilit oluşur.

  Kolaylık da ayrıştırılmış kat da panelin döndürüldüğünde kolay kilit herkese "açık" değil gerçektir.

  • iş panellerinin ilk sıranın montajı ile başlar. O duvar boyunca koydu ve 10-12 mm'lik kalıpların her iki tarafta sıkışmış. Bu boşluk, lamine kaplamanın termal genleşme telafi etmek için gereklidir. Montaj işlemi basittir - kilitlenene kadar tam olarak panelin kenarını hizalama istenen açıda yerleştirilir başak, aşağı indirilir.
  • İkinci seri monte değiştirme enine dikişler yarım uzunlukta paneller sağlamak için gerçekleşir (hariç - 30-40 cm). bütün uzunluğu boyunca bir şerit tamamen olacak ve ancak bundan sonra, ilk tarafına bağlanabilir. Bunu yapmak için, muhtemelen bir yardımcıya ihtiyacım var. tespit İkinci seri sonra, aynı zamanda duvar küpleri ile her iki uçta da sıkıştırılmıştır.
  • Fazla çalışma tamamen boşluk kapsayacak şekilde aynı sırada devam etmektedir.

  İyi bir uydurma malzeme durumunda, çekiç, muhtemelen hatta gerek.

  Özellikler laminat istifleme sistemi «Kilit»

  Böyle bir kilitleme sistemi düşük maliyetli bir model de, aşamalı olarak ve laminat bununla üretilebilir.

  Bileşik dil ve oluk sıkı bir düzlemde oluşuyor ve geçme özel çıkıntılar ve oluklar aracılığı ile gerçekleşir.

  Kavşak, çok daha az güçlü, yürütmek gerekirse sökme kolay olmasa da - başak hasar görebilir.

  1. oluk içinde tam bir birleştirme saplama için panellerin bağlantı ucu yüzleri bir musluk çekiç ahşap kaplama yoluyla gerçekleştirilmektedir sonra ilk satır monte ederken. sistemi ile olduğu gibi, aynı zamanda yapılır duvarların bir dizi wedging «tıklayın».
  2. İkinci satır yavaş yavaş, bir panel (de dikkate kurulu yarı uzunluğu ile telafi enine dikiş alınarak) olacak. Birinci panel eksiksiz bağlantı ve daha sonra kamalı duvar kadar çekiçle vurma, birinci sıranın oluğun içine yerleştirilir.
  3. Uzun ve kısa tarafı ile ikinci panel ve sallandı boyuna ve enine kilit sağlamak için. Daha sonra, işlem aynı sırada devam ediyor.
  4. En zor kısmı - duvar panel dizi ikinci bitişik ayarlamak için kullanılır. Orada montaj veya kavisli kol gelmelidir.

  Çalışma odasına sonuna poryadno ya da "merdiven" dir. Son satır da kolu boyunca kuvvet iletimi ile düzgün bir şekilde monte edilir.

  Yapışkan laminat döşeme Özellikleri

  Bu lamine panel, ama "dikenli oluk" bir sistem ile donatılmış fakat alet eklem yoktur. Bu nedenle, ortak gücü sadece yapıştırma ile sağlanır.

  Bu katlar, iyi sağlamlık, su direnci ile ayırt edilir, ancak ortadan kaldırmak ya da ayrı bir kapak bölümü başarısız olur onarmak için.

  Döşeme işlemi zaman alıcı, dahası, özel tutkal alımını gerektiren fazlası. önerilmez her zamanki PVA kullanın.

  • genel olarak teknolojiyi istifleme laminat «Kilit» sistemine benzer - dizi aynıdır. Farklı - Her yuva bol yağlanmış yapıştırıcı (kendisine bağlı talimatlara uygun olarak). hemen temiz nemli bir bezle temizlenmelidir paneller artı yapıştırıcı bitişik görerek almıştı.
  • yapıştırıcı, en az 2 saat boyunca mutlaka bir ara ilk üç satır yerleştirilmesinden sonra kapmak başardı. Bu aynı kural laminatın tüm tam istif sonrasında uygulanır.

  Video formatında Lamine döşemesi için Usta sınıfı

  teknolojiyi istifleme sizin laminat gösterileri stilini nasıl Video ve hazırlık çalışması.

  tüm yüzey laminat zemin ile kaplandıktan sonra, kamalar duvarları kaldırılır. Son aşama tazminat boşluğu gizler süpürgelik, yüklemektir.

  Sadece bir duvara - O her durumda kaide laminat parke cıvatalı olmadığını hatırlamak önemlidir.

  komşu oda birleşme başka kaplama Hareketli dekoratif levha ile kapatıldı veya laminat için eşikleri kullanmak olabilir.

  Aslında, montaj işleri tamamlandıktan - Eğer temizlik ve iç odanın dekorasyonu başlayabilir. Gördüğünüz gibi, hiçbir şey engelleyici karmaşık. Önemli olan - Maksimum dikkat, her eylemi ve en yüksek doğruluğu düşünceli. Her şey olmak zorunda değil!

  Site Vkontakte, Facebook, odnoklassniki, Google + güncellemek için veya Twitter'da bizi takip etmek için abone.

  yöntem ve düzenleri: laminat kendi el koymak nasıl

  Nasıl zemin, güzel, güvenli paketi kolay ve aynı zamanda ucuz maliyetle olduğuna emin olmak için? Bu görünüşte uyumsuz nitelikler laminat birleştirilmiştir. Bu zemin giderek kullanılıyor çünkü. Zemin uzun süre hizmet etmek Yine de, sadece teknoloji inceliklerini bilmek gerekir. Eğer laminat parke lay önce Örneğin, ne kadar eşit temelini kontrol etmek gereklidir. İzin verilen maksimum sapma - yüzeyin metre başına daha fazla olmayan 1,2 mm. Ancak o zaman, sıkıca yatacak sarkmaya ve gıcırtı olmayacaktır. damla daha ters gidebilir ise bile kilitlemek veya tahta çatlamak.

  temel düz değilse, hangi boyutları kabuledilebilir aşan, bu düzeltilmelidir. Çimento kat basit için - şap döküldü. Çözelti, en az% 50 mukavemet temin sonra Stel laminat başlar.

  Döşeme laminat düz osnvoanie ile mümkündür

  baz Eski ahşap zemin ise, teknoloji uzaklaştırılmalıdır ve sonra tüm gerekli olan katman (yatak, su ve ısı yalıtımı, takviye bandı ve bağlayıcı) ile, tam bir beton zemin olun. Zeminden ısıtma sistemi monte etmek mümkündür ve zaten sıcak katta döşeme yatıyordu. Sadece durumda ısı tahammül özel sınıf laminat, kullanmak gerekir. zeminin maliyeti - yüksek ve bunun cihaz için zaman çok ihtiyacı var. Bunu yaparken her zaman değil çünkü. kirişleri ve panoları hasar görmemiş iseniz, kontrplak ahşap zemin hizalayabilirsiniz ve laminat koydu.

  Ahşap zemin tesviye, tüm çok önemli parçaları, bir uçak ortadan kalkar veya zımparalama kullanımı, boşluk doldurma yerleştirilmiştir. Hazırlanan Eski ahşap zemin koydu kontrplak levhalar üzerinde (bu pürüzsüz bir yüzeyi olan herhangi bir tabaka malzemenin koymak mümkündür, ancak sık sık kullanılır). Bir dama tahtası deseni ortasında, 15 cm çevresi: Onlar zemine vidalarla sabitlenir.

  (Aşağıdaki fotoğrafa bakınız) aynı olmamalı - sayfaların Eklemler deplase olur. Yani daha eşit yüke aktarılır. yaprak bazı boşluklar bırakmak arasında - - Başka bir nokta da yakından birbirlerine ayarlanması gerekmez. Ahşap boyutları nem ve sıcaklığına bağlı olarak değişmektedir. Ve bu boşluklar herhangi bir "kamburlaştırır" ve bozulmaları önlemek için gerekli özgürlük verecektir.

  onarımlar sırasında zemin hazırlamak ortak bir şekilde - bir laminat altında ahşap zemin üzerinde kontrplak döşeme. kereste hasarlı değildir ve kontrplak düz ise, "oynamak" değil ve viraj yok, bu vakıf yıllarca sürer

  Bu Lamine döşemesi için hazırlanan, eski ahşap zemin benziyor

  düz ve temiz yüzey üzerinde bulunan birinci alt-tabakanın yerleştirilir. Bu kabul edilebilir 1-2 mm olan, düzensizlikleri, gizler ve zemin az "gürültülü" hale getirir. Bu hizmet eder ve amortisman ve daha iyi bir yük transferi için.

  alt-tabaka birkaç tür yapılmıştır:

  • Corkboard. mantar yapılmıştır. Bu, iyi bir ısı yalıtım özelliklerine sahip sesleri emer. Dezavantajları: su korkuyor ve ısı sevmez. Çünkü onun kapsamı - "Sel," normal öneme ve minimal risk ile yerden ısıtma olmadan oda, İşte bu - oturma odaları. laminat altına Mantar altlık sık kullanılmaz: pahalı. o sürülürse, döşeme tahtasının altında birden - döşeme korunması için.

  Tüp - substratın iyi, ama aynı zamanda en pahalı türü. Folyo - biraz daha ucuz, ve onun avantajı - bu Yerden ısıtma için uygundur

  Polietilen köpüğün en yaygın alt-tabaka

  Genişletilmiş polistiren - ortalama kalite ve fiyat

  alt-tabaka lamine döşeme başlayacak duvar boyunca (koydu) altında döndürülür. duvar - bunun uzunluğu boyunca duvarından tüm zemin kapsamalıdır. dikiş onların yapıştırılmış kapatma kolaylık sağlamak için, sıkıca birleştirir. Bazen bez zımba tabancası parantez istinat. Daha hızlı, ancak braket kullanımı çok iyi değil - onlar kurulu ve sarsıcı üzerinde ovmak olabilir. Bir sonraki tabaka, gerektiğinde yayılır - karanlık tüm zemin gerekli değildir kez: daha iyi substrat gitmemek.

  ne yönde kendi ellerinizle laminat parke bırakmaya? Sıkı kurallar, ama bir öneri bulunmamaktadır. eklemler plakalar boyunca görünür düşürmek için ışığın yönü panoları boyunca gitmek gerekir. Kaplama açısı uzanıyorsa, güzel bu elde edilir. Ama bu yöntem karmaşıktır ve atık büyüktür. Bu döşenebilir ve dünya çapında - de uygulanmaktadır ve hiçbir şey yanında daha görünür dikişler tehdit edilmez.

  pencereye Döşeme laminat göreli: elementlerin düzen

  zaman laminat parke uyulması gereken temel kural - dikişleri ofset. Minimal çapraz dikiş birbirinden 40 cm uzaklıkta olmalıdır. taban kaplamasının gücü büyüktür Yani, yük panoları dağıtmak yok.

  bitişik sıralar dikişler arasındaki minimum mesafe - 40 cm

  laminat döşeme düzeni bu kurala uygun olmalıdır. En basit kendinizi gerçekleştirme - yarım pansiyon deplasman. Daha sonra her bir tek bütün ile başlangıç ​​sayısı ve her da - yarısı (veya tersi).

  Bir elemanın uzunluğu 1.2 m'den daha fazla olursa (yukarıda betimlenen gibi), 1/3, 2/3, üçüncü uzunluğu ile ikinci sıra yerinden mümkündür. "Merdiven" bir tür elde edilir. laminatın bazı tiplerinde (pahalı) en az ofset satırları daha az -. 15 cm Bu paket ya da eşlik eden talimatlara gösterilir olabilir.

  Yalnızca ofset asgari kabul edilebilir dikişi uymak gerekir, laminat "merdiven" koyabilirsiniz. Sağ - büyük boy devre kartlarına ve küçük deplasmanda döşeme

  laminat kendi ellerini koymak için: sıra tabanlı otomatik kopukluk

  kilitleri bağlı elemanlarını bağlarken sadece belirli özellikler: Montaj işlemi aynıdır. Prosedür aşağıdaki gibi olacaktır:

  1. substrat yerleştirilen düzleştirilmiş tabanı üzerinde bandı onun eklemleri yapıştırılmış.
  2. oda çevre ile 10-15 mm kalınlığında grubu kamalar veya kontrplak parçalarıdır. Bu laminat plakalar bitişik olacaktır. Bu şekilde, odanın çevresinde genişleme boşluğu oluşturun. O ısı veya neme değil vspuchilis kapsayacak şekilde gerekli.
  3. Girişin, genellikle ters - - duvarların biri boyunca ilk satırı döşeme başlar. duvara bir diken ilk satırı (bu kesilebilir). Bütün aralığının ölçülmesi, kamalar bir dizi üzerinde durmaktadır. Son kama aynı zamanda bir yan kilidi (o da kesilebilir) olduğu bitişiktir.

  Grafik görüntüde Laminant yığın teknolojisi

  Odanın geometrisi doğru ise, sorun yok. dengesizlikler varsa - alttan var. Sorular dekorasyon eşik sırasında ortaya çıkabilecek: 10-15 mm bir boşluk korurken yan kenarlar yakınında tahta tam olarak, kesme ve ark değildir. Neden ark? Yani kapının altında Döşeme veya herhangi bir biçimde bir delik olmayacaktır.

  döşeme laminat için Yöntemler: iki kilit - iki yöntem (video rehberi)

  Laminat yığma teknolojisi döşeme üzerinde kilitleri ne tür bağlıdır. Bunlar iki tip yapılır - »(Lock) kilit "»(tıklayın) tıklayın ve". Her paketin ambalaj üzerinde istifleme prensibini gösteren, sistem ve birçok boyalı simgeleri yazılır, çünkü karışık alamadım.

  Sistem laminat o atılır biçimi bağlıdır kilitler

  çekiç kullanmadan yöntemi - kilitleme "» tıklayın (tıklayın)

  Kilidi kullanırken "tıklama" tabletleri birer birer toplamak daha uygun olur. oluk bir diken girerken duyulabilir hangi tık sesi çünkü böylece sistemin adını verdi. Bu tür bir sistemde, ilk önce uzunlamasına yan kilitleri bağlayın. İşte nasıl:

  • Bir tepsi monte elemanı, 45 ° 'lik bir açı ile bir yanına bağlandığı
  • hafif basınç artışı elinin arka itme, yuvaya sokulur;
  • döşeme tahtası düşürülürken, sol yan yüzeyine bağlı yer döner;
  • Böylece tüm ilk satırı toplamak;
  • İkinci satır ilk levha, sadece uzunlamasına yiv benzer ayarlanmış olarak: 45 ° tepsi, yuvaya yerleştirin ve oturana kadar küçük bir itme iner;
  • İkinci sırada aşağıdaki panoları, ilk yan kilidi bağlamak;
  • plakalar birbirine birleştirilen yan duvarları iki santimetre kenarını kaldırmak;
  • Önceki başak uzunlamasına bir oluk içine yerleştirilir;
  • hafif bir çaba tersledi gerekirse, münhasıran eliyle, bastırın.

  kilit ile bir laminat yığma işleminin grafiksel gösterimi "tıklama"

  kilit ile laminat parke bırakmaya nasıl videoda izlemek "tıklama".

  Nasıl bir kilit "kilit» bırakmaya (Kilit)

  Daha sonra kilit taraftan yerleştirilmiş ve montaj yöntemi farklı olmalıdır. Omurga ve hafif çekiç (lastik tokmak) ile laminat parça Need. Kurulları birbirlerine karşı düz bir şekilde, daha iyi olmak katta yerleştirilir. spike Leans oluk yakın, laminat hurda, diğer taraftan sokulur ve bir bağlantı sağlamak, bunun üzerine bir çekiç dokunarak.

  Nasıl bir "kilit" sistemiyle laminat gitmek

  yöntem ayrıca basit, ama dikkat gerektirir: çekiç vurmak ve kilidi kırmak için çok zor olabilir. Sonra farklı bir elemanını kullanmak gerekir.

  Bu yöntem ile ilk olarak ayrı ayrı satır toplama, laminat döşeme hazırlamak ve daha sonra bunları katılması için daha uygundur. Şematik olarak böyle aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir.

  "Kilit" sistemiyle laminat kendi el koymak daha uygun olur

  videoyu görmek, bu yöntem hakkında daha fazla bilgi. Orada serisini Ses, ama her şey açıktır.

  Yukarıda tarif edilen yöntemler, şekillendirme laminat kadar boşluk mezhshovnoe içine almak üzere bir su miktarını azaltmak her durumda, hemen hemen sızdırmaz yapılabilir. Bunu yapmak için, özel bir yapıştırıcı kullanın. dikenli Onlar ceket panoları yığılmış. Yapışkan kurulumundan hemen önce tatbik edilir, çünkü, 10 dakika boyunca elastisite bileşimini muhafaza etmektedir.

  Kaplama hemen hemen yekpare hale Bu teknolojinin bir dezavantajı. Bir veya daha fazla panoları değiştirmeniz gerekirse, işe yaramaz hale.

  Kesim laminat panoları olabilir:

  • yapboz (en uygun);
  • testeresi;
  • El daire testere.

  Böylece yüzünde kesik çapakları kurulmadığı zaman, "yüz" o kadar durmalıdır. metal ya da ahşap bir çizgi (şerit) - düz edildi kesmek için, kılavuz kullanın. Bir el testeresi hattını kullanırken sağ yarısında "tırmanmaya" izin verilmemelidir.

  çizgi çizmek için kullanabilir sadece gon, aynı zamanda kesilirken bir kılavuz olarak kullanmak için

  gons kullanmak genelinde daha uygun keserken. İkinci bir kılavuz olarak hizmet vermektedir uzun kenarı bastırılır.

  eşit bağlantıların güvenilirliğini yükü dağıtmak ve optimize etmek için lamine levhalar panellerin önceki satıra her ardışık sıra ilişkili olarak yer değiştirir. Çapraz sostykovok monte kaplama olmamalıdır. planda bakıldığında, resim doğru yerleştirme laminat ile duvarcılık benzemelidir olan ucuna lehimlenmiş önceki ve paneller bir dizi aşağıdaki merkezi üzerinden doğrudan. Böylece profesyonellerin, aksine, iç ana vites popo önceki satırdaki son kalıbın yerleştirilmesinden sonra kalan segmentin uzunluğu üzerinde kaynak. Bu akıllıca ve idareli, ama çok hoş değil ve daha az dayanıklı.

  Aksine bir merdiven. İnsanları yanıltmak etmeyin

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  64 − = 59