Bir iç iplik kesmek için nasıl

musluğu iplik nasıl

dişli bir bağlantı bağlama Belki de en güvenilir aracı. durumunda herhangi bir şey kırılırsa, akla gelen ilk düşünce bu - cıvata parçasını kırılmış düzeltmek için. dişli bağlantının dayanıklılığı ve gücü yanında, genellikle bu tip terkip seçiminde önemli bir rol oynar katlanabilir özelliği vardır.

Eğer musluk iplik nasıl başa önce Yani, en parçacığı türleri ile başa edelim.

cıvata ile olduğu gibi iplik, silindir üzerinde, örneğin, dönel bir gövde üzerine yerleştirilmiş bir helezoni bir yüzeydir. parçacığı iki tipi vardır:

 • Sağ: sarmal saat yönünün yükselir;
 • Sol: sarmal saat yönünde artar.

Böylece, ipliğin adı büküm yönüne karşı gelmektedir. Iplik büküm yönüne ilaveten şu iki türe ayrılır unutulmamalıdır:

 • içinde: deliklerde kullanılır;
 • Dış: çubuklar kullanılabilir.

Ayrıca, her bir iplik gibi parametreler ile karakterize edilir:

Şekil 1 - genel formu ipliğin Şema

Günlük yaşamda en sık sağ elini dikdörtgen tarafından kullanılan ve aşağıdaki şekilde gösterildiği ipliği destek almaktadır.

Şekil 2 - ve dikdörtgen, destek ipliği

threading Aracı

amacımız evde konu bulunmuştur kendini kesmek zorunda olduğundan, elle musluk için kullanacağız.

Şekil 3 - El dokunarak için musluklar

musluğun çalışma parçası doğrudan diş açma işleri için kullanılır. sürüklenmesi ve ayar parçaları olmak üzere iki elemanlarının yapısını temsil eder. Duvarların parçalar koni şeklinde yapılmış ve iplik kesme ve kalibrasyon toplu gerçekleştirir edilir - iplik temizler ve dokunun gönderir.

Şekil 4 - manuel musluk Tasarım

Kalıplar diş çekme için kullanılır.

sondaj delikleri - musluk iplik nasıl ilk adım. Eğer asacaklar ya cıvatanın çapının seçimi ile bir hata yaparsanız, bu adım, aslında en önemli, ya musluk basitçe aşırı kırabilir. deliklerin çapı tabloları almak için en iyisidir, ancak kaba bir tahmin yapabilirsiniz: Deliğin çapı iplik çapı ve onun sahanın farka eşit olmalıdır. Örneğin, 20 mm'lik bir dış çapı ve 1 mm'lik bir adım gerekli olduğunda 19 mm'lik bir delik çapı delmek için.

Uygun çapında bir matkap deliği açma, vurma doğrudan geçin. musluğunu düzeltmek için aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi "düğmesini" kullanılması önerilir. Sürücünün yokluğunda geleneksel bir anahtar kullanarak.

Şekil 5 - musluğa Crank

Şekil 6 - dokunun kademe anahtarları ve dairesel kalıplar

Bir mengeneye raptiye, deliğe biraz yağ ekleyerek. Daha sonra, bir iplik elle karşılıklı hareket gerçekleştirmek kesmek için dokunun: İki, bir veya yarım bir dönüş saat yönünde döner - geri. ters yönde döner vurma tozu kaldırmak için gereklidir. kaba dokunarak delik geliyor, yukarıda açıklanan adımları, ikinci musluğu gerçekleştirin.

Yumuşak bir metal, yeterince ince bir levha, kalınlığı yaklaşık 3-4 mm olan ipliği yapmak için gerekli olan zaman, genellikle böyle durumlar ortaya çıktığı belirtilmelidir. Bu durumda, işlem, bir tornavida veya matkap kullanarak mekanize edilebilir. Bu durumda, yerine montaj topuzu musluğunun, tornavida ile tutun.

musluk aracılığıyla dokunarak Kuralları:

1. iplik yeterince derin kesilir, burada açma, daha sonra periyodik olarak döküm delgisinden dışarı döndürün. Bu kuralı ardından, olukları temizlemek için gerekli olan veya musluk kolayca bükülmesine yol açabilir. Bu, bakır, alüminyum gibi yumuşak metal için daha büyük bir ölçüde geçerlidir.

2. Bir dizi tutarlı tüm musluklar: İlk taslak, sonra orta ve son olarak bitirmek. Aksi takdirde, iplik kalitesiz ve çünkü patlayabilir kırılganlığının musluklar alabilirsiniz.

Şekil 6 - bir bağlantılar kümesi

durumda 3. taban deliğine dişli olması, delik derinliği ipliğin planlanan uzunluğundan daha büyük olmalıdır.

4. işleme derin delik önemli rol gres oynar. Uzmanlar, motor yağı ve emülsiyon, gazyağı veya keten tohumu yağı kullanmamayı tavsiye ediyoruz.

delikler metrik ipliği kesmek için matkap Tablo çapları (19.257-73 GOST)

Size dokunarak kesmek için nasıl gösteren bir video sunuyoruz.

Ve çubuğun harici ipliği kesmek konusunda başka bir video.

Süper, 5 teknolojisine var ATP KP4)

Mükemmel bir yazı. Bir sayfada kullanışlı ve arka plan bilgileri bir sürü. teşekkür ederiz.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Malzemelerin Kısmi ya da tam kopyalama yalnızca doğrudan aktif bağlantı ile izin verilir.

Boyutlar Dişli delikler: tablolar, araçlar, kesme işlemi

Bazı ayrıntılar üzerinde bir iç ipliği kesmek için, bir delik ön delmelisiniz. Büyüklüğü iplik çapına eşit değildir, ancak biraz daha küçük olmalıdır. Özel bir tabloda olabilir telin bir matkap çapını bul, ancak daha fazla ve iplik türü bilmemiz gerekir.

Konu Parametreleri matkap çapını belirleyen

Herhangi bir iplik iki parametre ile karakterize edilir:

 • çapı (D) grubudur;
 • adımının (p) - başka bir dönüş arasındaki mesafe.

Onlar GOST 1973257-73 tarafından belirlenir. Normal bunun önemli bir adım sayılan, ancak birkaç küçük olanları karşılık gelir. İnce çeperli gereçlerin (ince duvarlı borular) uygulandığında kullanılan küçük bir adım. Herhangi bir ayarı için bir yol - Ayrıca baskı iplik ince bir yuvarlak yapın. Ayrıca, sargılar arasındaki küçük bir adım eklem gerginlik iyileştirmek ve fenomen samovyvinchivaniya ayrıntıları aşmak için yapıyoruz. Aksi takdirde, standart (geniş) adım kesmek.

parçacığı tipleri ve temel özellikleri

Her şekillendirme kendi özellikleri olduğu gibi, her durumda iplik deliği çapı farklı, birçok türü geçirin. Hepsi misafirler kayıtlı, ancak en sık kullanılan metrik üçgen ve konik metrik diş vardır. Biz onlar hakkında konuşmaya devam edeceğiz.

serbest bırakılabilecek bir bağlantı içeren en hijyenik ürünlerde - Üçgen iplik normalde konik, cıvata ve benzeri sabitleme elemanları üzerinde görüyoruz.

Ellerinizle dişin uygulama için küçük cihazlar kullanmak:

 • dış bobinler tatbik edilmesi için levhalar (ayrıca kesme makinesi) (tipik olarak bir boru ya da bir metal çubuk (pim);
 • musluklar - iç için (burada bu altında bir delik yapmak için önceden gerekli).

Dokunun (üst) ve (altta), kalıp

aşınmaya farklı yüksek mukavemet ve direnç alaşımları tüm bu araçlar yapılmış. yüzeyleri üzerinde iş parçası üzerinde bir ayna görüntüsü elde edildiği oluklar ve girintiler uygulanır.

Herhangi bir dokunun ya da etiketlenmiş die - düzeneğe kesen iplik tipini belirten yazıt uygulanır - çap ve zift. ters çevrilebilir ve plashkoderzhateli - - Bu tutucular sokulur orada vidalarla sabitlenir. tutucu içine diş cihazı tutarak Aşınma / o serbest bırakılabilecek bir bağlantı yapmak için gerekli olan yer içine sokulur. cihazı, oluşan bobinler izlenmesi. Düzgün işin başında cihazı koymak için nasıl döner "yatıp" Tam olarak bağlıdır. Olayların ilk dönüş değişiklikleri ve bozulmasının önlenmesi sorunsuz tasarım tutmaya çalışıyorum çünkü. Birkaç tur sonra, süreç daha kolay olacaktır.

El ile küçük ve orta çaplı iş parçacığı kesebilir. Karmaşık türleri (iki ve üç yollu) veya büyük çaplı elle çalışma olamaz - çok fazla çaba gerekmektedir. musluklar ile üzerlerinde sabit ve ölür olan torna - bu amaçlar özel mekanize ekipman için.

çelik, bakır, alüminyum, demir, bronz, pirinç, vs. - ipler hemen her metaller ve bunların alaşımları üzerinde olabilir uygula sıcak bir demir üzerinde tavsiye etmeyin - çok zor, bu nedenle, çökmeye ve dönüşlerin kalitesi ve edecektir çalışırken elde edilemez, bağlantı güvenilmez.

İş için Aracı

pas, kum ve diğer kirleri çıkarmak için - Biz saf metale üzerinde çalışmak zorunda. Ardından, ipliğe uygulanan edilecek yer, bu gres gereklidir (dökme demir ve bronz dışında - "kuru" onlarla çalışmak gerekir). yağlama için özel bir emülsiyon, ama yapmazsa, sırılsıklam sabun kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer yağlar kullanabilirsiniz:

 • çelik ve pirinç için beziryağı;
 • bakır neft yağı;
 • kerosen - Alüminyum için.

Parametreler metrik diş

Sık sık bir dokunarak makinesi veya bir mineral yağ veya domuz yağı kullanmak tavsiye duyabiliyorum. Onlar iyi çalışır, ancak uzmanlar bunu yapmak için değil, daha iyi olduğunu söylemek - cips musluğun hızlı bir bozulmaya yol veya ölecek viskoz madde uyacaktır.

erkek dişli kalıptan keserken boru veya çubuk yüzeyine tam olarak dik olarak yerleştirilir. İş yerinde, o wag olmamalı veya düzensiz bobinler elde edilir ve bağlantı çirkin ve güvenilmez olacaktır. Özellikle önemli ilk sapak. onlar "yatıp" nasıl bileşik daha sonra çarpık olmasına bağlı değildir.

hareketsiz duran bir iç diş kısmını neden olur. Bu küçük bir parça ise, bir mengene arasına sıkıştırılan edilebilir. büyük bir tabak halinde - çubuklar sabitleme örneğin devinemezliğini uygun yöntem sağlamak. M

bu delik eksenine eksenine paralel olduğu şekilde dökme deliğinden sokulur. Biraz çaba, biraz ile, belirli bir yönde dönmeye başlar. Eğer direnç artışı olduğunu hissediyorum kez dokunun sökün ve onun cips arkasını temizlemek için. Temizleme işlemi devam edilir sonra.

Bir fotoğrafta kesme işlemi

musluğun ucuna girmelidir bu fonundaki - kör deliğe dokunulduğunda, derinliği biraz daha uzun gerekli olmalıdır. yapıcı mümkün değilse, musluk ucunu kesti. Bu durumda, ileride kullanılmak için uygun değil, ama başka alternatif yok.

kaba ve finiş - kalite bobinleri almak için, bir musluk veya iki zar kullanın. İlk geçiş ikinci, kaba yapılır - bitirme. Kombine kaplayıcı iplik de vardır. Onlar tek geçişte her şeyi yapmaya izin verir.

Toz bir tam tur saat yönünde yapmak keserken, çalışma alanına girmek ve karşı ardından yarım dönüş olmadığını başka pratik öneriler. Bundan sonra, aracı bıraktığınız ve yine bir devrim yapmak yerine döndürülür. Bu arzu edilen uzunlukta kadar devam eder.

Tablo seçimi matkap çapı dişli

Ne zaman bunun altındaki iç ipler daha önce delik açılmış. Bu çıkıntıların boyutunu artırmak, fiş ve ekstrüde şeklinde kaldırılmaz malzemenin keserken çünkü ipliğin, eşit değildir. Çünkü uygulama öncesinde parçacığı matkap çapını seçmelidir. Bu tablolara göre yapılabilir. Bunlar iplik her türü için var, ama en popüler sunmak - metrik, inç boru.

Bir kez daha, matkabın çapı büyük (standart iplik) için verilen vida için lütfen unutmayın.

Tablo çaplı çubuk akıtmanın

Dış dişli durumda çalışırken çok benzer - Metal parçalar sıkılır ve kesilmiş değildir. çubuk ya da tüp çapı iplik uygulandığı için, biraz daha az olması gerekir. Tam olarak nasıl - aşağıdaki tabloya bakınız.

Tablo parçacığı. Birinci sütun. metrik diş gb Zaten mm ve metrik çünkü.

Değişiklik. Tablo delikleri başlık 1. sütun, vnutr.rezbu

elle konuları kesmek için nasıl

Dişli eklem çok farklı mekanizmalar ve makinelerin cihaz kullanılır. Vidalar, iğne, vida, somun - bu evrensel, değiştirilebilir bağlantı elemanları olduğunu. el konuları kesmek istediğinizde Ancak zamanlar vardır. Kalitatif olarak bu çalışma özel bir araç yardımcı olacaktır gerçekleştirin.

mt, inç ve boru: mühendislik olarak, sabitleme parçacığı üç temel sistemler bulunmaktadır.

Metrik iplik en yaygındır. 60 'lik bir açı ile üçgen bir profile sahiptir. Onun temel parametreler, çap ve zift milimetre cinsinden ifade edilir. Örnek tanımlama: M16. Bu metrik diş 2.0 mm'lik büyük saha ile 16 mm arasında bir çapa sahip olduğu anlamına gelir. adım küçükse, o zaman, örneğin, * 1.5 M16 değerini belirtin.

Inç çap ve dişli inç cinsinden ifade edilmiştir. inç başına iplik sayısı ile karakterize Adım. Bu parametreler standart, bu yüzden her zaman istenen enstrüman seçme fırsatı var.

iplik ram Kesme

ipliği için aşağıdaki aletleri ve maddeleri gerekir: plashkoderzhatel, bir dosya, bir mengene, kalınlığa, makine yağı kalıbı ya da boru şekilli kalıp stok.

en çok kalıbın (kesme makinesi) çapında kullanılmaktadır. Bunlar tek parça veya kesim bulunmaktadır. Katı dairesel plakalar çapları standartlaştırılmıştır. Bu, M10, M12, M14, M16, örneğin boyutlarda geniş bir yelpazede uygun seçeneği seçmek için izin verir.

bölünmüş bir özelliği aralığı 0.25 ... 0.1 mm iplik kesme çapı ayarlamak mümkündür ölür. Bununla birlikte, meydana gelen profil doğruluğunu etkileyen sertliği, azaltmıştır.

plaka plashkoderzhatel uygun boyutta yerleştirilmiştir. Bundan sonra o vidalarla sabitlenir. Dış boru iplik durumunda genellikle plashkoderzhateli mandal kullanılabilir. Bunlar, bir duvar gibi kapalı alanlarda, çalışma kolaylığı sağlar.

çubuk kalınlığı dış iplik çapı 0.25 mm'den daha az ... 0.1 şekilde seçilir. Örneğin, M6 büyük adım için 5.80 ... 5.90 mm; M8 - 7.80 ... 7.90 mm; M10 - 9.75 ... 9.85 mm. Ölçümler kaliperler ile gerçekleştirdi. Metrik iplik kesme orta sınıf 6g doğruluğu altında çubukların çapı, tabloda gösterilmiştir.

En iyi dalma sağlamak çubuk zapilivajut Pah sonunda ölür. M6 ... M18 için 1.5 mm - Onun genişliği 1 olmalıdır. İş parçası takip kolaylaştırır ve daha iyi bir yüzey sağlar makine yağı ile yağlanır.

Düzlemi cıvata kesilen eksenine dik olacak şekilde plaka mil ucunda konulmuştur. Bundan başka, hafif bir baskı plashkoderzhatel ile (daha sonra saat yönünün tersine, sol diş) saat yönünde döner. bir iki hatları için çubuğun içine kalıp keser, daha iyi bir çip kaldırılması için yarım bir el geri çevrilmelidir zaman. Sonra tekrar 1-2 iplik akışı içinde döner, ve 0.5 olmak - ters yönde. Bu şema altında hareket eden delikli istenen uzunlukta kesilir.

Erkek ipliğin çapı geleneksel somun veya halka ölçer ile kontrol edilir. Gerekirse bir adım kontrol rezbomerom.

dokunulduğunda dokunarak

Gerekli bir iç dişin oluşumu için alet ve malzemeleri şunlardır:

 • Bir çekiç yumruk, matkap ucu matkap;
 • musluklar, topuz, tezgah mengene ayarlanır;
 • motor yağı.

Teknoloji kılavuz çekme

İlk adım ileride deliklerin boşlukları ve çekirdek merkezini işaretlemek etmektir. dişin gerekli çapına göre matkabı al. Bu formül, d yaklaşık arama tabloları kullanılarak olarak gerçekleştirilebilir = d - S. burada D - ipliğin çapı, P - perdesini, d - matkap çapı. Örneğin, d = 10 M10 - 1.5 = 8.5 mm'lik.

Ayrıntılı olarak, bir kesme kısmı uzunluğunu aşması gerekmektedir gerekli derinliğe delik açın. d daha büyük matkap çapı kullanılması, delik yiv kenarına yapmaktadır. Bu merkezleme ve musluğun daha iyi bir yaklaşım için hizmet vermektedir.

dişin temel parametreleri Açık - çap ve adım - kesici alet almak. Bir kural olarak, iki musluklar bir dizi kullanır. Bir taslak, bir başka - bitirme. Kare kuyruk musluklar büyüklüğüne topuzunu seçilir.

Detay güvenli mengenede bağlanır. Kumlama musluk ve delik motor yağıyla yağlanır. Daha sonra tam olarak parçaların yüzeyine dik ve sap üzerindeki düğmeyi döndürme ekseni boyunca basarak musluğu yerleştirin.

ipliğin bir ya da iki hat halinde kesin, karşı yönde bir çeyrek tur olun. Bu, parçalanma ve talaş kaldırılmasını teşvik aletin sıkışmasını önler. , ¼ ½ ileriye çevirmek - Önce: alternatif dönüşü taşıyarak çalışmaya devam edin. Aynı zamanda musluk hiçbir sapması olmadığını da sağlanmalıdır. Bir ona aşırı güç kullanmamalıdır. sıkışmasını önlemek için, kesme takımı periyodik olarak alındı ​​ve delik yongalarından temizlenir.

açılış istenen derinliğe dokunarak sonra musluğu bitirme ayarlayın. o belirli bir yönde gittiğinde, bir düğme koymak ve çalışmalarımız devam ediyor. Periyodik yağlama ekleyin.

Konu yoluyla-fiş göstergesi veya cıvata kontrol etti. O zahmetsizce ve salıncak çevrilmelidir. Gerekirse ek yapmak bitirme musluk geçit edin.

Piller kışın soğuk - ivedi çözüm gerektiren bir acil durum. uzmanları çekme gereken ciddi arızalara ortadan kaldırmak için, ancak bazı sorunlar bağımsız ele alınabilir amacıyla.

Orada kapıların montajı seçimi için birçok yaklaşım bulunmaktadır, ama hepsi aşağı bir şeye kaynatın - resimlerinde duvarları tesviye sonra kapattı ve "ıslak iş" tamamlayın.

Doğal zemin kaplamaları talebi artırır ve lider üreticileri değişen piyasa koşullarına tepki verirler. Rus pazarında Popüler materyaller - döşeme ve Europol. Bu kaplamalar ahşap ürünleri kaynaklanan pek çok dezavantajı olmaksızın, ahşap zeminler tüm avantajlarını sahiptir ve modern teknolojinin uygulanması yoluyla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 2 =