konsol mimarisi

Konsol (mimari)

konsol (Fr.  konsol ) - mimari veya destek braketinin türü katı ikinci serbest ucunun bir ucuna tutturulmuştur. Konsol yedekleme yapı, örneğin, saçak, balkonlar duvar vb çıkıntıları kullanılan dikey çıkıntıya. Profil konsolu genellikle bir kıvrım şekline sahiptir. Bazen konsol ters yönde ikinci, daha küçük verilirse, daha büyük bitişik ve duvar yukarı doğru bükülmüş olan iki bukleler, volütler, uçlarında bezenmiştir.

Yunanistan'da, çok hafif çıkıntıları olan konsol kapı kaplamalarının bakımı için kullanıldı. Tapınak Concordia bir kıvrım şeklinde konsolun ilk örnektir,

konsolları duvar ornamented standına sabit denir.

Kapalı dekorasyon adına konsol düz ya da bükülmüş benzeri bir ayna, bir pencerenin önüne yerleştirilen bacak, sütun veya şekillendirilmiş kaide duvar (stil mobilya bağlı olarak) ve bir destek bölümü daraltmak için kullanılır. mobilya konsol Biz Louis XIV Louis XV döneminde Fransa'da moda idi. O dönemin bazı konsol son derece zarif ve marangozluk beceri olağanüstü örnekleri olarak kabul edilebilir.

kaynaklar

  • Mimarisi. Hızlı Başvuru / Ed. MV Adamczyk. - E :. AST, 2007 - S. 23-624 saniye. - ISBN 978-5-17-031054-8

Wikimedia Vakfı. 2010.

Diğer sözlüklerde ne "Konsol (mimari)" Bkz:

Konsol (değer) - Konsol: yatay duvarından çıkıntı Konsol (Mimari) mimari elemanı. merkez bölümüne yaslanan bağlanmış uçak kanadının Konsolu (uçak) parçası. Konsol Seti interaktif giriş çıkış cihazları (ekran, ... ... Vikipedi

konsol - Konsol - birbirlerine ve serbest ucu kısma ya da kirişin bir bölümünün bir kiriş destek ötesine uzanır. [Endüstri rehberlik belgesi. Endüstriyel binaların betonarme yapıların teknik çalışma. Part1. Moskova 1993 ... Ansiklopedisi terimler, tanımlar ve yapı malzemelerinin açıklamaların

yönetim konsolu (MMC) - Yönetim Konsolu (. İngilizce Microsoft Yönetim Konsolu) Windows NT dayalı Windows 2000 işletim sistemleri ve daha sonra operatsionnnyh sistemlerinin bir bileşenidir. yönetim konsolu sistem yöneticileri ve ileri ... ... Wikipedia verir

Konsol portal vinç - - portal vinç köprü span ötesine arabasını taşımak için. [ST SEV 4473 84] terimi Konu: Cranage ansiklopedisi Kategori: Aşındırıcı Ekipmanları, Zımpara, Yollar ... terimler, tanımların Ansiklopedisi ve yapı malzemelerinin açıklamalar

konsol Counterbalanced - - bom karşısında ve karşı ağırlığı tespit edilmesi için tarafına yerleştirilmiş Vinç elemanı. [ST SEV 4473 84] terimi Konu: Cranage ansiklopedisi Kategori: Aşındırıcı Ekipmanları, Zımpara, Yollar ... terimler, tanımların Ansiklopedisi ve yapı malzemelerinin açıklamalar

Microsoft Yönetim Konsolu - dönem "konsola" için diğer değerlere atıfta .. Microsoft Yönetim Konsolu (Microsoft Yönetim Konsolu) Windows 2000 bileşeni ve Windows'un sonraki sürümlerinde. Sistem yöneticileri ve ileri düzey kullanıcılara Vikipedi'yi ... sağlar

konsol - katı destek veren, yapının diğer serbest ya da bir kısmına bir ucu sabit bir tasarım (örneğin, ışın veya kiriş) (Fransız konsol.). Konsol genellikle cihaz ek ... ... Mimari Sözlük destekler durumlarda kullanılır

oyun konsolu - tasarlanmış ve video oyunları için geliştirilen özel bir elektronik cihaz (doğru cep oyun konsolu sistemleriyle durumlarda) Oyun konsolu. En sık kullanılan çıkış aygıtı TV ya da daha nadir olarak ... ... Vikipedi olduğunu

Vinçler konsolu - - vinç boyutunu değiştirmek için yükseltilebilir konsol vinç. [ST SEV 4473 84] terimi Kaldırma mekanizmaları ansiklopedi Kategori: terimler, tanımlar Aşındırıcı Ekipmanları, Zımpara, Yollar ... Ansiklopedi ve yapı malzemelerinin açıklamalar

Hisse seçilen

Çerezler verwenden Wir beste Präsentation unserer Sitesi die für. Wenn Sie Sitesi weiterhin nutzen, stimmen Sie dem zu diese. tamam

Bir konsol nedir?

Bir kelime - mobilya ve inşaat iki değer.

fotoğrafta:

Fransızcadan adlı mobilya parçası. Konsol - «kronshteyn9raquo ;; "Opora9raquo;. Aslında duvarından çıkıntı veya duvar mimari ayrıntı bir çıkıntıya temsil etmektedir - kiriş standı, yedek.

Ana amacı - Böyle saçak, balkon, heykel, saksı olarak bir mimari topluluk elemanlar veya yapıları desteklemek için tasarlanmıştır. Bağımsız bir dekoratif element (hayvanlar, hayali yaratık şeklinde konsolunda, bitki) ve desteklenmiş nesnenin bir tarzda, ya da hareket ile bir araya süs değere sahip olabilir. Genellikle kendi üst ve alt volütler dekore ( "glazkom9raquo spiral bukleler halinde bir mimari ayrıntı, ortada).

mobilya endüstrisinin konsolunda küçük bir masa denir. tablolar çeşitli konsollar bulunmaktadır. Bunlar duvara bağlı ya da kıvırcık veya düz ayak üzerinde durmak olabilir; çekmece veya tezgah yalnızca kalem, üzerine koymak, böylece dar bazen ile, yarı-daire, dikdörtgen ya da oval şekilli, düşük ya da çok yüksek bulunmaktadır.

Bu konsolun olduğuna inanılmaktadır - mobilya dekoratif bir parça. Ama sadece bir vazo koymak bile tablo, bir anlamlı şekilde satın almanız gerekir.

duvarındaki açıklık ya da iki destek arasındaki boşluk Kavisli tavan yanı sıra ayrı bir mimari yapı yay şeklinde olabilir.

Tezhip - imitasyon altın kaplama. Aerosol boya veya altın yaldızlı ile herhangi bir nesne olabilmektedir.

desen o kadar uygulama için dekoratif işleme aşındırıcı yüzeyi.

Akrilik -, akrilik ve metakrilik asit esterleri ve polimerik bileşimlerin bazında sentetik malzemelerin grubu için günlük tanımı.

Patina (patine tekniği) - Onlara eski bir tür vermek için mobilya doğal veya yapay patina kaplanması işlemidir.

Akromatik renk - bunlar, beyaz, siyah ve gri güneş spektrumunun, parçası olmayan renklerdir.

"Asma" Fransızcadan çevrilmiştir. 'Ara kat' olarak ve ana zemin hacmi içine gömülü üst asma belirtmektedir.

yumurta şeklinde bir koltuk için toplu adı.

kağıtlarla Çalışma masası kadar hep bugün görürdüm yolu olmamıştır.

Tahta - yatarken için döşemeli mobilya bir tür.

Koltuk madalyon veya "Louis XVI"

Oval arkalık Klasik koltuk.

Çin kabinesi - dolap özel bir tür. Çinli kabine bir özelliği vardır: İçinde şeyler yığınlar saklanır.

Zontichnitsa - şemsiye ıslak ve kuru depolama kurutma simgelemektedir. İlk model zontichnitsy icat ve 1885 yılında bir Amerikan William Carter tarafından patenti alınmıştır.

klasik sandalyeler en yaygın türlerinden biri.

Kakmacılık (. O) Ya kakmacılık (fr.) - ahşap farklı türde, mobilya süslemek için zarif bir şekilde bir mozaik.

DuPont ™ Corian® - şirketi DuPont araştırma laboratuarlarında icat ve münhasıran şirket DuPont yapılan Corian® çeşitli iç öğelerin üretimi için kullanılır.

XVII yüzyılın İngiliz-Amerikan sömürge tarzı ahşap oyma sandalye.

Cephe: Bina veya mobilya ürünlerinin ön kısmı.

Bağlantı: duvardaki taşlar arasında boşluk 1. genellikle sıva ile doldurulur. 2. mobilya - düzlemlerin eklemlerde mevcut veya planlanan boşluklar.

Mohs - mineral sertliğini belirlemek için bir ölçek, yani, dış etkilere (çizik, girinti, kesme vs.) karşı yeteneğidir.

adı Alman Fullung çeşitli kaynaklara göre, türetilmiştir (dolum, dolum) veya İngiliz dolgu (doldurmak dolgu). İnşaat insert aramak daha doğru olur.

Egzotik odun. Dolayı orijinal büyük gücüne ve doku şekilde genişletildi.

Bu sunta kısaltmasıdır. genellikle kelime "tuval" için mutlak eşanlamlı olarak kullanılır oldukça doğru değildir. Sunta - sunta tek türü.

(Fransızca şifoniyer gelen.) I. Dolap - depolamak çarşafları, giyim ve diğer tuvalet aksesuarları gardrop. XVIII yüzyıllar ve dar uzun bölme anlamına - Bu kelime XVII aktif kullanılmıştır

Åkerblom (Akerbloma bir sandalyeye hat)

Åkerblom - Sandalye en yakından insan anatomisini maçları arka hattı.

Yunan dili örneği, kraterin, ağacın tepesine, teknenin baş için, bir nesnenin en dıştaki noktası demektir dan Akroterion (akroterli, akrotert) çevrilmiştir.

(Fransız korkuluk den.) Korkuluk - çit genellikle düşüktür, bu bir dizi şekilli dikmeler sütun oluşur - çubuklar üst yatay çubuk ya da korkuluk bağlı.

Rocaille: yapay mağara, lavabo; rococo süs karakteristiği olan kabuğun kırılgan ince kesilmiş asimetrik şekli, (stil nedenle adı) (Şek. 448, metin 453). Kitabın dayanarak

panoları marangoz yönteminden oluşan mobilya Ortaçağ makale; onun yerine kabine kadar - - bütün stillerde kullanıldı, daha sonra başlangıçta oyma geometrik desenler

Bu kumaşın İç - kadife için ucuz bir alternatif. Tüm üç başlık (şönil, şönil, şönil) Malzeme eşit upotrebimo. Onlar Fransızca kelime şönil kaynaklanan - tırtıl « ".

Napolyon imparatorluk (1799-1815) altın çağında Fransa'da ortaya çıkmıştır Anıtsal stili. zamanın ana eğilim geç Roma sanat formlarının toplam taklit oldu.

Bu plastik çeşitli aktif 1970'lerde kullanmaya başladı. standart boyutlu levha dökümü veya ekstrüzyon olarak mevcuttur.

Mobilya üretimi için Slab malzemesidir. İngilizce kısaltması MDF (orta yoğunlukta lif levha) için, Rus üreticilerin tek şifre çözme bulamadım.

Yüksek basınç laminatı - Yani Kısacası yüksek basınçlı plastik anılacaktır. üretim yöntemi başlıktaki malzeme yansıyan: bu MDF veya suntadan basınç altında alt-tabaka üzerine basılır.

Sıcak bağlayıcı reçine ile, odun talaşı preslenmesi ile elde edilen Sunta (yonga).

Belirli bir elyaf iplikleri, kıtıkları ya da cam şeklinde bir dolgu maddesi olarak hizmet sentetik plastik. Son poliester gibi herhangi bir bilinen polimerler ilave edildi.

Bu döşeme tekstil dokuma makinesinin kullanılmadan yapılır.

keçeleme tekniği üretilen yün konuda başvurmak için iki dönem vardır: hissettim. Aralarındaki fark nedir?

polyester elyaf Alman şirketi Trevira CS Marka 80'lerin sonlarına patent altına alınmıştır.

Tamamen sentetik malzeme ince lifler (50), çok sayıda bükülmüş bir poliamid ya da polyester bir ipliktir.

Melamin çeşitli polimer bileşiklerinin hazırlanması için bir hammaddedir. Mobilya sanayiinde son yıllarda büyük yüzeyli dekoratif kaplama üretimi için kullanılmaktadır.

Egzotik odun. Kökeni - Hindistan, Burma, Tayland, Vietnam, Laos. Tik diğer birçok tropik bölgelerde yetişir.

Iroko - altın-kahverengi ahşap ile egzotik ahşap. Yaygın tropik Afrika'da dağıttı.

Laminasyon - şu anda kullanımı sertleşmiş kaplama sunta kağıt ve reçine filmleri iki yöntemden birini.

mobilya endüstrisinde yaygın olarak kullanılan ahşap, spesifik ismi. odun, kırmızımsı-san bir renk ile, hafiftir.

Bu Rusya, Orta ve Doğu Finlandiya'da yanı sıra kuzey-batısında yetişir.

Farklı malzemelerin Teknoloji bitirme tahtaları (genellikle sunta veya MDF). bakan paneller son filmi katlanmış ve kenarın kenarı kapak zaman.

Yol kompozit paneller (çoğunlukla sunta veya MDF) kenarlarını bitirmek için. bağlı levha kenarları yuvarlak ya da kıvırcık şekli, daha sonra, bir polimer film ile kaplanmıştır.

"Sürekli basınç plastik - CPL Sürekli basınç Laminat anlamına gelir.

Konsol (mimari)

konsol (Fr.  konsol ) - mimari veya destek braketinin türü katı ikinci serbest ucunun bir ucuna tutturulmuştur. Konsol yedekleme yapı, örneğin, saçak, balkonlar duvar vb çıkıntıları kullanılan dikey çıkıntıya. Profil konsolu genellikle bir kıvrım şekline sahiptir. Bazen konsol ters yönde ikinci, daha küçük verilirse, daha büyük bitişik ve duvar yukarı doğru bükülmüş olan iki bukleler, volütler, uçlarında bezenmiştir.

Yunanistan'da, çok hafif çıkıntıları olan konsol kapı kaplamalarının bakımı için kullanıldı. Tapınak Concordia bir kıvrım şeklinde konsolun ilk örnektir,

konsolları duvar ornamented standına sabit denir.

Kapalı dekorasyon adına konsol düz ya da bükülmüş benzeri bir ayna, bir pencerenin önüne yerleştirilen bacak, sütun veya şekillendirilmiş kaide duvar (stil mobilya bağlı olarak) ve bir destek bölümü daraltmak için kullanılır. mobilya konsol Biz Louis XIV Louis XV döneminde Fransa'da moda idi. O dönemin bazı konsol son derece zarif ve marangozluk beceri olağanüstü örnekleri olarak kabul edilebilir.

kaynaklar

  • Mimarisi. Hızlı Başvuru / Ed. MV Adamczyk. - E :. AST, 2007 - S. 23-624 saniye. - ISBN 978-5-17-031054-8.

makalesinde "Konsol (mimari)" nin yorumunuzu ekleyin

Konsolu tarif geçit (mimari)

- Evet. Onlar şimdi çok kötü insanlar yakalanmış ve hapse edilir. Çocuk bile.

- Nerede çocuk için buraya görüyorsunuz? - şaşırdım.

- Yani sadece bir kız kılığında oluyor! Eğer anlamıyorum.

Başımı salladım. Hala neredeyse burada bir şey anlamıyorum iken - ne de kraliyet Kaçış hakkında, ne de "kötü insanlar" hakkında değil, bir şey daha soruyorum, sadece üzerinde bakmaya karar verdi.

- Bunlar kötü insanlar kral ve kraliçesini zarar vardır ve bunları kapmak istiyorum. Bu yüzden kaçmaya çalıştı. Axel onlara her şeyi verdi. o terk etmelerini emretti zaman kral yorgun çünkü Ama koç, yavaş yavaş gitti. Hatta koç çıktı "bir soluk." Burada ve öğrendik. Eh tabii ki, yakalandı.

Bu sefer, uğursuz ve hatta korkutucu görünüyordu.

Gerçek kötülük hapis sanki biz karanlık, hoş olmayan bir oda bir tür vardı. Küçük, kirli, nemli ve kötü kokulu oda, bir saman şilte ile ahşap kanepe, hangi inanılmaz güzel, hep gülümseyen mucize kraliçe, genç Axel en bilmek imkansızdı, siyah, ince, gri saçlı kadın giymiş, acı tarafından bitkin oturdu Dünya ekledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 2 =