mikrodalga yıkamak için ne kadar kolay

Ne kadar etkili ev içinden eski yağdan mikrodalga temizlemeye

mikrodalga temizlemek için ipuçları, birçok kadın dergileri yayımlamak. Ayrıca her ev kadını hızla kirli fırın eşitlemek için düzen getirmek için kendi kanıtlanmış yöntemleri vardır. Bu is, gres, kötü kokulu ile baş yardımcı olmak için, modern deterjan ve etkili popüler tarifler sunuyor.

mikrodalga için iyi temizleyiciler

hızla kirli, mikrodalga fırın çeki düzen için, satın ilerlemek olmalıdır:

 • Yumuşak plastik sünger ya da havlu genel dokuma olmayan malzeme;
 • Islak temizleme için tasarlanmış bez mikrofiber;
 • rahat geniş su tankı;
 • sirke;
 • limon;
 • kabartma tozu;
 • bulaşık yıkama için bir araç;
 • Temizleme aşındırıcı bileşenler ihtiva etmeyen, mikrodalga fırınlar için araçlar.

mikrodalga temizliği için kullanılamaz:

 • zımpara;
 • asit veya alkali ihtiva eden terkipler;
 • fırçaları ovma
 • Çelik yünü;
 • Büyük, çizilme granüllü tozlar;
 • Pencere yıkanması, amonyak veya aseton için araçlar.

temiz fırın tutmak için nasıl

fırın sürece yeni ve düzgün bakmak mümkün olduğunca mikrodalga için, dikkatlice bakmak önemlidir. fırın yüzeyi günlük nemli bir bezle silinerek ve sonra kuru bir bezle parlatılır. Kurutulmuş açma gıda parçaları hafifçe kaldırılır. yüzeye hasar görmesini önlemek için, bir bıçak veya diğer keskin bir nesne ile kazınarak edilemez. Sıcak su kurutulmuş parça nemlendirmek için iyidir ve birkaç dakika sonra, bez kirliliği yıkayın.

Nemli, iyice sıkılmış bir bezle Nispeten temiz fırın. mikrodalga fırın kirlenirse, bu, su ile yıkanabilir, sıvı bulaşık deterjanı birkaç damla eklendiği. Ajan süngere tatbik ve metal ızgaralar haricinde fırının iç ovmak edilir. Benzer şekilde palet işlemden geçirildi. Sıvı emaye çok yumuşak saflaştırılması bulaşık, yüzey çizik veya zarar görmemektedir. nemli bir bez ile yıkandı muamele sıvı kalıntılarının sonra, yüzey kuru olarak silinir.

her temizlikten sonra değiştirilebilir dokuma olmayan malzemenin, hijyenik kullanımı özel mutfak mendiller. Bu emaye lifler bırakarak iyi yıkanmış ve yağ yatakları. Nemli ve iyi sıkılmış bir kumaş dikkatli bir şekilde metal çubuklar ve cam kapağı silin.

olarak Fikirler, evde mikrodalga içinde bir sürü yağ yıkamak. seçeneklerin seçimi kirlilik derecesine, yağ miktarı ve fırın son kez temizlendi zamanına bağlıdır. Eski lekeler birkaç dakika geçirmek için yeterince taze aklama üzerine, zorlukla kaldırılabilir.

Hızla mikrodalga normal su yardımcı olacaktır yıkayın. Geniş bir kapasitede, palet üzerine yerleştirilir ve bundan sonra sıvının küçük bir miktar, döküldü. Fırın maksimum çıkışta 1-2 dakika için açılır. nem kaynama çeperler üzerinde yoğunlaşır zaman, ince yumuşatıcı yağ damlacıkları kurutuldu. bir döngü işlemi sona erdikten sonra, bir su deposu çıkarıldı ve nemli bir bezle fırını silin olmalıdır. şişman yıkamak olamazdı, prosedür tekrar edilebilir. Özellikle yağlı yerleri temizlemek için, kabartma tozu veya hardal tozu kullanabilirsiniz. minesi zarar vermeden solmuş yağ ile bu yumuşak aşındırıcılar mükemmel bir iş.

sirke, sitrik asit ya da limon 2 dilim ile kaynar su ile çıkarılır yağ Kalın tabaka. Prosedür sadece fırın duvarını temizlemek değil, aynı zamanda kötü koku kokmuş yağ nötralize değil. Kaynar sonra, su deposu çıkarılır, fırın yumuşak, nemli bir bezle silinir. Rag veya sünger sıkça durulayın ve iyice sıkın gerekir. Özellikle dikkat çubukları ödenir. Su ve temizlik maddeleri cihazla içeri kalmamak dikkatli olunmalıdır.

yağ ile özel fırın temizleyicisi baş edebiliyor. Emaye ve seramik gibi kaplamaların farklı türleri için uygun bir ilaç seçmek önemlidir. kılavuzda belirtilen uygulama için kurallar. En ciddi durumlarda değil en kuytu köşeleri unutulması sünger, bir yüzey vasıtasıyla dağıtılabilir. fırın sonra kapalı ve gece boyunca bekletilir. Sabahları nemli bir bezle yumuşar yağ birikimleri, silmek. onlar Silme işleminden sonra tamamen temizlenene kadar Paçavra genellikle durulama veya değiştirmeniz gerekir. Bakiyesi temizlemeden sonra silinmez, olumsuz gıda kalitesini etkileyebilir.

Yanmış yiyecek - mikrodalga fırında sık sorun. alet sallamak zor keskin nahoş koku içindeki metal ızgaralar üzerine, is görüntülenir. mikrodalga içinde kolay değildir ne kadar hızlı yıkama anlayın. yüzey başlamak için sıcak buhar ile muamele edilir ve nemli bir bezle silme edilebilir. kurum izleri kalacaktır, daha etkili önlemler almak mümkündür.

Kolayca mikrodalga iç yüzeyini yıkamak için özel araçlar vardır. Bunlar yumuşak yüzey aktif maddeler içeren ve nötr bir lezzet güzel temiz bir plastik, cam, seramik yüzeyler, bir metal ızgara olup. Sıvı ya da jel küçük bir miktarı, yumuşak, nemli bir süngere tatbik edilir ve fırının iç yüzeyi üzerine dağıtılır. Dikkat oluklar, köşeler ve diğer ulaşılması zor yerlere ödenmesi gerekmektedir. Bunlar deterjan batırılmış bir pamuk çubuğu ile kolayca temizlenir. pamuk tamamen temiz durumda olmaz beni Sticks.

hazırlık uygulandıktan sonra birkaç dakika için bırakılmak ve daha sonra nemli bir bezle ve cilalı fırın kuru bir bezle silin. iş dikkatle incelemek için tavsiye edilir önce Eksiksiz talimatları, etiket vasıtası yazdırılır.

Nasıl hoş olmayan kokuların kurtulmak için

nasıl fırın hoş taze koku vermek için: Soru başka tamamlanmaktadır içeride mikrodalga, yıkamak için ne kadar kolay olduğunu? Gıda kazan ocağında yakılacak veya kırıntılar uzun bir süre, leke, gıda artıklarının kalması halinde koku sorunları ortaya çıkar. Son zamanlarda göründüğü olandan daha zor eski koku kurtulun.

nane, melisa, kekik: Hızla yanmış yiyecek kokusu aromatik otlar ile su kaynatır nötralize etmek için, aynı zamanda mikrodalga yıkayın.

kuru ham su az miktarda konteyner maksimum güçte 2-3 dakika ısıtılmış, bir mikrodalga fırın içine yerleştirilmiş ve, dökülür. döngüsü sonra bir bez ile yüzeyi kurulamak için tavsiye edilir.

mikrodalga tazeliğini korur için, bir narenciye kokusu ile bir deterjan kullanmak gerekir. Duvarda püskürtülür edilemez. Daha sonra süngere tatbik edilir ve spreyler yüzeyi üzerine dağıtılmış. Fit ve taze yıkama suyuna ilave edilir limon suyu sıkılmış. nemli bir bezle silme aracı kullandıktan sonra daha sonra fırın kuru silin. Değil kötü bir şekilde - Bir fincan üzerine limon birkaç dilim koymak ve hafifçe maksimum kapasitede bunları kızartmak.

Kapalı bir mikrodalga fırında yıkadıktan sonra kahve çekirdekleri veya öğütülmüş kahve fincan tabağı koyabilirsiniz. Kahve yemek pişirme aroması bozmadan, herhangi bir koku nötralize mükemmel. hoş ve kalıcı bir koku ile bir başka araç - köri. Appetizing aroması pis notları yanmış yağ, çiğ balık veya karamel öldürür.

Deneyimli ev kadınlarının Küçük sırlar

fırın temiz kalır için, bazı önleyici tedbirler takip etmek önemlidir:

 1. pişirme 1 bir koruyucu kapak kullanmak gereklidir. Kapak iyice temizlenmiş ve her kullanımdan sonra kurutuldu.
 2. sıvı ürünlerin ısıtırken 2, sıvı, bir tepsi içine dökülmüş, ve böylece, ağzına kadar plakaları veya kase doldurmak için önemlidir.
 3. Uzun bir Ameliyattan sonra 3 havalandırma için fırın kapağını açık bırakmalısınız.
 4. 4, kullanımdan hemen mikrodalga sonra iç yüzeyi yumuşak, nemli bir bez ya da sünger ile temizlenir ve daha sonra kuru bir bezle parlatma.
 5. 5 Haftada birkaç kez Tepsiyi yıkama ve püskürtme ve konulması tavsiye fırının alt kısmını gerekir.
 6. 6 yıkanması arzu püskürtme fırın duvarına anlamına gelir. Bir sünger üzerine koydu ve avuç içini yayılmış daha iyidir. Bu teknik ızgara ve fırın hasar iç almak için ilacı vermeyecektir.

mikrodalga fırının doğru bakım uzun bir süre ve niteliksel için çalışmaya izin verir. enstrüman her zaman güzel görünmek Yani, bir hafta dikkatlice içinde ve dışında yıkayıp ve her pişirme sonrasında silin en az 1 zamana ihtiyaç duyarlar.

Nasıl kullanmak hangi araçları mikrodalga ve temizlemek için: mağaza satın veya ev yapımı. Nasıl mikrodalga içini yıkamak?

Mikrodalga sürekli bakım geleneksel ocak az değildir gerektirir.

Sadece takip ya da çok tembel tutmuyorum - ve şimdi favori ev aletinin duvarlarında iğrenç yağlı plak görünür.

Nasıl mikrodalga içini ve dışını yıkamak için?

buhar ile yıkama mikrodalga olarak

fırın duru su ile yıkamak çok kolay, çok kirli değilse. Daha özel olarak ise, su "parilki9raquo;. Bölme, kirli patina soyulmuş herhangi bir nem içinde oluşturmak için gereklidir. Bu çok basit yapılır.

• Mikrodalga Fırında temiz su için geniş sığ kaseye çevirin. Fikir odasının tüm duvarlarını işlemek için buharlaştırma geniş bir alanı, elde etmektir.

• ısıtma modunu maksimum güç ayarlayın.

On dakika • başka bir beş dakika daha kaynatın suyu ısıtmak için.

• Daha sonra yumuşak bir kuru bez ile iç duvarları silin gres sünger silin fırını kapatın.

Yıkama mikrodalga aşındırıcı temizleyiciler olamaz. Onlar yüzeyini bozan. yağlı plak taş yataklarının dönüşmez ne zaman saflaştırma işlemi hafif yabancı maddelerin için idealdir. O, yani gerçek bir buhar oluşturmak suyla doğru eşyaları bulmak için önemlidir. Bardaklar aktif buharlaşması için yeterli değildir.

sirke kullanarak mikrodalga yıkamak için nasıl

Mikrodalga bölmesini hoş olmayan ağır çizgileri ve lekeleri kapsayan müzmin kir, su buharı yeterli değildir. Daha güçlü bir araç. Örneğin, sıradan bir ev sirkesi, her mutfak dolabı içinde olan.

Tabii ki, bir temizlik prosedürünün aroması bir etkisi olacak, ancak etkisi büyük olacak. Eğer hareket etmeye başlamadan önce, odanın havalandırma sağlamak kaputu açmak, pencereyi açmak için gereklidir. Nasıl sirke ile mikrodalga içini yıkamak?

• bir ile dört arasında orantılı olarak asetik solüsyonu hazırlayın (örneğin, sirke, 10 ml su, 400 ml) eklenmiştir.

• Önceki yönteme benzer uygun bir geniş kase içine dökün. Asetik su hızla buharlaşır gerekir.

• on dakika sensörü ayarlanmış en yüksek güce fırın, çevirin.

• bu sünger neden geleneksel bir yıkama bulaşık deterjanı kapı ve duvarları açık işleme sonra.

• kuru bir bezle odasını temizleyin.

Zaman ağır kir sadece birinci katmanın hareket edecek kirli. soba parladı temizlemek için, sirke banyosu tekrarlamak zorunda.

Sirke yerine sitrik asit kullanılabilir. Temizleme çözeltisinin hazırlanması için bir bardak su (250 mL) içinde bir toz, bir sıradan torba (25 gram) almak gereklidir.

Bir kabartma tozu ve limon kullanarak bir mikrodalga fırın yıkamak için nasıl

Sıradan kabartma tozu - Bir kanıtlanmış bir araç şişman mücadele. O birçok iş prosedürlerinde kullanılır. hayır, mikrodalga soda temizlemek konusunda karmaşık bir şey. önceki yöntemlerde olduğu gibi aynı anlamı, diğer sadece aktif bileşen.

• Bir bardak su içinde soda çözeltisi kaşık sodyum bikarbonat tozu hazırlayın.

• Bir fırında 15 dakika bekletin.

• yemeğin yağ, ovmak kalıntılarını yıkayın.

Kapta su, yaklaşık üçte birini yüksek değil dökülmüş olması önemlidir. Aslında ısıtıldı karbonat (olur, örneğin, sirke söndürülerek) köpüğe başlamasıdır. Su ise çok köpük makinesini dolduracak ve elektronik zarar verebilir.

Bir mikrodalga fırın narenciye meyveleri, özellikle limon temizlik çok iyi bir yöntem. Yani sadece yağlardan kurtulmak olamaz, ama aynı zamanda hoş olmayan kokuların kurtulmak için, haznede ve mutfakta havayı aromalı.

• Limon takozlar halinde kesin.

• Suyun hepsi aynı geniş sığ kase yerleştirin.

• 20 dakika boyunca yüksek güçte fırın etkinleştirin.

• zamanlayıcı sonra kapıyı açmamasını. Yol limon suyu bağlantısı kesilmiş cihazda bile 2 dakika çalışacaktır.

• Kamera kuru silin, otmyakshy cesur baskını süngeri çıkartın.

Bunun yerine limon, portakal, greyfurt, mandalina alabilir. meyve Takım elbise ve kabuk. Onlar harika bir doğal lezzet verir. Prosedürün geri kalan kısmı, geleneksel su temizleme ile aynı şekilde gerçekleştirilir.

fırın içinde ve dışında mikrodalga temizlik diğer yöntemler

kokulu ve çok güzel sabun - Sovyet kez mirasını yardımcı olacaktır mikrodalga içini yıkayın. Bir çok genç hostes ama nafile, önyargılı bir. Mikrodalga fırın duvarlarında uzun süredir cesur baskın dahil, çamur ile baş etmek kolaydır.

• sabun iyi bir sabun sünger veya yumuşak bir bez gerekiyordu.

duvarlarda cömert bir köpük bırakarak Temiz fırın yüzeyini •.

• on dakika çalışmak için sabun bırakın.

• nemli odası ekonomik bir sünger ile silerek kir ile birlikte köpük yıkayın.

İlk biraz tatsız bir koku hissedebilirsiniz çevirmek sabun sonra. Bu durumda, yeniden temiz su ile sabun kapalı iyi yıkama gerekir.

Çamaşır yıkama için bir olağandışı ama etkili bir yöntem de fırın içinde yüzey kirlenmemiş - Bir bulaşık deterjanı ile kaplanmış sünger. İşte yapmanız gerekenler.

• Köpük kapağını açmak için birkaç kez sıkmak, nemli bir sünger ile birkaç damla uygulayın.

• Bir mikro dalga fırının cam döner levha üzerinde sünger yerleştirin.

• minimum güç, saati ayarlayın - 35 dakika.

kirleri kapı, ıslak sünger açmak için bir sinyal sonra •.

Kolayca bile ağır kir başa çıkabilir Bu şekilde.

son şey söylemek: mikrodalga dışında yıkamak için nasıl. Cam temizleyici mükemmel bu görev ile başa çıkmak için şaşırtıcıdır. Nedeniyle ve hızlı bir şekilde, alkol ve aktif deterjan maddelerinin içeriği yüksek leke, kir, gres, toz, döküntü yapışan parçacıklar olmadan bir dış fırın duvarları kaldırmak anlamına gelmektedir.

çamur ile başa çıkmak için birçok yol vardır. Elbette, özellikle mikrodalga fırın temizlemek için tasarlanmış ev ürünleri satın almak olabilir. Ama buna ucuz değil değer, ama sonuç genellikle sıfırdır. hostesler test Ev ilaçları, sorunsuz ve sağlığa zarar vermeden vardır.

© 2012-2018 "Kadın görüş." malzemeler kopyalarken - kaynağına referans zorunludur!

Portal Ekaterina Danilova baş editörü

E-posta: [email protected]

7 (965) 405 64 18: Bize de

Ne kadar kolay iç ve dış yağdan mikrodalga yıkamak

Mutfakta sırasında temizlik özellikle ev aletleri dikkat etmek pişirme bize yardımcı olanlar gereklidir. Mikrodalga içi ve ev aletinin dışında yağ kurtulacaksınız Düzenli yıkama ve bunu nasıl, biz anlatacağım.

Mikrodalga fırınlar veya mikrodalga fırınlar bir zaman önce piyasaya çıktı. Sadece bazı 30 yıl önce biz bile onlar hakkında hayal yoktu ve şimdi bu cihaz her mutfakta. Birkaç dakika sonra bir tabak yemek ısıtmak hızla Gıdaları çözmek yemek pişirmek ya da pişirmeye bir şey yapmak için mikrodalgaların kullanılması sağlar. Buna ek olarak, cihaz yaşlılar için küçük çocuklardan herkes tarafından kullanıldığını kullanımı çok kolaydır.

Ama mutfakta olmak ve gıda, doğal olarak kirli mikrodalga ile çalışıyor. Yağ damlacıkları fırın ve dış iç yüzeyinde hem düşer. Bu nedenle, tüm aletleri ile olduğu gibi, mikrodalga fırın içinde ve dışında bakım ve düzenli temizlik gerektirir.

Yıkama cihazda tavsiye vermeden önce, onun kullanımıyla ilgili bazı nüansları vurgulamak.

 • iç mikrodalga az kir ve yağ oldu için, pişirmek ve kapanış kapta yeniden ısıtmak için deneyin. Özellikle gıda ısıtır kapsayacak şekilde tavsiye edilir mikrodalga, için plastik kapağı sattı. kapak sonra cihaz duvarına daha kaydırmak için çok daha kolaydır.
 • Eğer cihazını herhangi kirlenmeyi kullanıyorsanız, oldukça düzgün kuru ve duvarı absorbe kadar beklemek yerine, hızlı bir şekilde kaldırmak için en iyisidir.

Bazı yazılı olmayan kurallar vardır, kullanımı düzgün favori ev aleti için bakım sağlayacaktır.

 • Eğer mikrodalga kiri yıkamak için yapacaksanız, sıradan fişi prizden çekerek, güç kaynağından çıkarın. elektrikli ev aletleri ile çalışma Güvenlik daima saygı gösterilmelidir.
 • Gelecekte aletin çalışması, yıkama veya fırça gibi demir araçları kullanmaz mikrodalga fırın temizleme sorunları önlemek için. demir küçük parçacıklar mikro dalga fırın içinde kalır ve ilk vulyuchenii it at yanabilir.
 • ona zarar etmemek için iç üniteyi yıkamak için su çok kullanmayın.
 • mikrodalga fırının içindeki yağ temizlemek için güçlü kimyasallar kullanmayın, bu sadece cihaz değil, aynı zamanda size zarar verebilir.
 • kirlilik mikrodalga içine girerse, o taksitle cihazı sökmeye gerek yoktur. Bu çamur bu kadar ilgili ise, bir uzmana bu işi emanet.

Bu basit kurallar çalışır durumda Mikrodalga fırını tutmaya yardımcı olacaktır. Şimdi, enstrüman yıkama işlemleri odaklanalım.

kirlilikten mikrodalga temizlemek için, dükkana özel deterjan satın alabilirsiniz. kompozisyonun etiket üzerinde karşılık gelen desen ve imzası olacaktır. Çoğu zaman kullanmak için çok uygun olan sprey şeklinde, uygun anlamına gelir. Uygun Bay arasında değişen ve San Wedge bitirme Birçok popüler markalar benzer araçlar üretirler.

Ev temizliğinde kullanılan kullanarak prensibi basittir:

 • bileşim, mikrodalga fırının iç yüzeyi üzerine püskürtülür;
 • Cihaz yağ ve diğer kirleticilerin izleri için bir araç olarak yumuşatılması, bir kaç dakika için bu durumda bırakılır;
 • daha sonra bileşim yumuşak ve nemli bir bez ile çıkarılır ve fırın başka bir bezle silinir.

Spesifik talimatlar deterjan ile çalışmak için, her zaman sırtında bakabilirsiniz.

Tüm detayları dikkatle sprey uygulamak için önemlidir, ama büyük bakım aracının ana çalışma bölümünü kapsayacak ızgara üzerine püskürterek alınmalıdır - magnetron.

dış yüzey yıkandı ve daha güçlü kimya edilebilir ise, sadece formülasyonları koruyucu izin fırın elektromanyetik içinde yıkama için. Eğer temizlik için kimyasallar kullanmak kabul edilebilir değilse, o zaman halk ilaçları kullanımı ile teknikler vardır.

yöntem yıkama tüm insanlar genellikle limon, sirke, kabartma tozu, çamaşır sabunu gibi araçlarının kullanımına dayanmaktadır. bu maddelerin yardımcı pencere, döşeme, ev aletleri, evet bir şey yıkanır ile.

keskin bir koku rağmen, çoğu kez sirke yıkama geleneksel tarifleri göre. sirke Sirke yıkama, herhangi bir mutfak mevcut ev maddeler sadece yeri doldurulamaz, pişirilir.

sirke kullanırken kaputun çalışmalarını organize veya keskin kokusuyla odayı havalandırmak için pencereleri açmak gerekiyor.

mikrodalga taze haldeyken içine bulaşma, daha sonra bir bez ve sirke ile çok kolay bir şekilde yıkayın. Sirke mevcut olan asit, yağ yumuşatır ve çıkarmak kolaydır.

Bir mikrodalga fırın içinde kirlenme doğada büyük ve kronik ise, farklı bir yöntem kullanılır. cihazında kullanılabilen kap, 1 litre su dökün ve buna sirke kaşığı bir çift ekleyin. Kapasite mikrodalga konulan ve maksimum kapasitesi bulunur. Zaman 10 dakika civarında yer almaktadır.

görevinde başarısız oldu cihazın sonra, bir saat kapalı konumda soğumaya bırakılmalıdır. Yaklaşık bir saat asit buharları fırın duvarlarına yerleşmek ve yağ damlacıkları çözülür. Şimdi cihaz kolaydır yıkayın. Biz hoş derneklere sizi neden olmaz sirke ile çalışıyorsanız, böyle bir limon gibi diğer araçları kullanın.

narenciye kullanımına dayanan bir mikrodalga çamaşır mükemmel bir yöntem. saflık muhteşem enstrüman ek olarak, yine mutfağa boyunca taze narenciye kokusu alacak.

mikrodalga fırın yıkamak için, küçük limon, portakal, greyfurt birkaç gerekecektir. Meyve mikrodalga için uygun bir kap içine koyun, küçük parçalar halinde kesilmiş ve su dökün gerekir. Suyun Sadece bir bardak.

en kısa sürede geçen zaman gerekli değildir çamaşır cihazı başlamak için, mikrodalga fırında koymak büyük güce koymak ve 10 dakika çalıştırmak için gerekli fonu elde, başka bir 10 dakika soğumaya bırakın.

Ardından, akılda güvenliği tutarak cihazını fişten ve temizlik için olsun. Eğer cihazın duvarlarından gres artıkları yıkamak için su ve bir bez gerekir, yıkamak için çok basit ve kolaydır. Daha sonra, mikrodalga içinde tam kuru silme ve artık makine kullanımı için hazır hale gelir.

Benzer bir etki, turunçgiller sadece kabuğu kullanılarak elde edilebilir. Mümkün olduğunca küçük parçalar halinde kesilmiş ve sadece su eklemek için ilk gereklidir. Sonuç olarak, kolayca fırın duvarları temizlemek edilebilir yağ erimiş aynı topuk, ve tüm daire lezzetli bir tat olsun.

Hiçbir limonlar veya üzgün bunları kullanmak, hazır sitrik asit alabilir. asit, 25 gram su camı (250 mL) üzerinde yetiştirilmektedir. Bundan başka buharlaştırma prosedürü, yukarıdaki şemada için tekrarlanmıştır ve daha sonra kolayca çıkarılabilir yağ, erimiş. Bu durumda limon Güçlü koku olmaz.

herhangi bir yüzeye gelen yağ çıkarmak için babaannemin eski yollarından biri soda kullanımına dayanmaktadır. Toz aşındırıcı özellikleri geliştirilmiş beri kabul edilemez Sürtünme soda yüzey mikrodalga. Bu nedenle, önceki düzenlemelerde olduğu gibi, bir soda solüsyonu hazırlamak ve gösterildiği gibi, bir mikro dalga fırında ısıtmak gereklidir.

Yaklaşık tutarlılık soda çözeltisi: 1 su bardağı 1 çorba kaşığı soda kaşık (250 mi). Soda çözeltisi ile tam güç kaynatılır, 20 dakika için, bir mikrodalga yerleştirilir. Sonra soğumasını gerekiyor ve soda çiftler cihaz ve split yağ duvarlarında yerleşmek, bu 15-20 dakika sürer. Daha sonra, su ve bir bezle, duvar mikrodalga kötü safsızlıkları yıkayabilir.

Cihazın iç durumu sadece korkunç bir hal ise, birlikte sirke ve kabartma tozu kullanmak için izin verilir. Soda elde olarak Sirke, çok dökün: 1 bardak su, 1 kabartma tozu kaşığı, sirke 1 çorba kaşığı.

Bariz arındırıcı etkisine ek olarak, soda ilave olarak kokuları öldürür. temizlik için mükemmel eklenti.

Birçok kişi sabun görünüm ve koku sevmiyorum, ama bu yıkama ve temizlik için kullanmak için hiçbir sebep değil. Sabun mükemmel temizlik ve etkili bizim durumumuzda kullanılabilen dezenfektan niteliklere sahiptir.

Mikrodalga fırın yıkama için köpük bol miktarda sabun bir sabun solüsyonu hazırlamak için gereklidir. Bundan sonra, bu köpük cihazının iç yüzeyine tatbik edilir ve yarım saat bekletin olmalıdır. Bu süreden sonra tüm kir mikrodalga fırın yüzeylerden kolayca çıkmasını.

Eğer sabun çok dikkatli protrete iç ünite değilseniz, o zaman ilk önce biraz yanmış kokusunu kullandığınızda. korkunç bir şey yoktur, sadece tekrar damar duvarını silin.

Bu arada, bu fonların herhangi size uygun değilse, her zamanki buhar ünitesi içindeki kiri banyosu yapabilirsiniz. Bu amaçla, kaseye su dökün ve yaklaşık bir saat, uzun süre uçuruldu. Bundan sonra, cihaz biraz ve namoyte soğumasını bekleyin. Buharda kir gidiş kolayca. O hızla aygıtı çalışmıyor kaydırmak için öyle bir şekilde açıktır, ancak yıkama eko-temizlik çerçevesinde gerçekleşecek.

mikrodalga fırın temizleme Bu basit ama etkili yöntemler iyi durumda üniteyi tutmak sağlayacaktır. Saklamak ve temiz bir ev cihazında gıda tekrar etmek her zaman güzeldir.

Ben halk ilaçları, mağazadaki tüm kimyayı kullanmak ve tüm düzgün aklanıyor almayın.

Ayrıca artık böyle eden grandmothers gibi herhangi bir soda ya da sitrik asit, yazıldı. Gerçekten İsrail ev kimyasalları gibi, burada ve kullanmak. Zhiroudalitel Unicum sprey ve birkaç saniye içinde tüm floş ve herhangi bir çaba ve zaman harcama olmadan sahip olabilir. Hızlı ve kolay, doğru, evde düzeni sağlamak için çok daha iyi değil mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 6