Video Stretch Tavanlar için avize nasıl mount

asma tavanda Kurulum avizeler

 • Mantar ayaklar Ekzomin kaymağı
 • Vetoksik parazitler gelen Kapsüller
 • eklemleri geri Kompleks Sustalayf

bugün gerginlik resimlerini Montaj - tavan bitirme en popüler türlerinden birini. Bu yapılar, mükemmel performans sahip olan ve renk ve dokular çeşitli üretilmektedir. Oldukça sık tuval monte spot içinde. Bunlar dağınık ışık organize etmek ve ilginç tasarım fikirleri gerçekleştirmek için yardımcı olur. Ancak, iyi seçilmiş avize de dekor tamamlayacak ve ilginç bir aydınlatma efekti oluşturmak yapabiliyor.

tavanlar, avizeler için özellikler seçim

Avizeler yüksek tavanlı odalarda kurulmalıdır. Aksi takdirde, kenarları çok düşük olacak. Piyasa modelleri çok çeşitli sunar, ancak asma tavandaki kurulum için herkes için uygun değildir.

 • metal kaideli gerginlik kumaş avize de kurmayın. Çalışma sırasında yuva malzemesinin ısıtılması yol açacak olan, çok sıcak olabilmektedir.

Germe sistemi tavan avize tutturma

Düzgün ve güvenli gerginlik tavan monte avizeler gerçekleştirmek için, tespitin türünü tanımlamak için başlamak gerekir.

 1. kanca. Bu yöntem - en güvenilir ve kanıtlanmış biridir. Tespit geleneksel bir ankraj kanca ile gerçekleştirilebilir. Binanın aşama inşaat monte zaman tavandan geçiş yolu sabitlenir. Bazı durumlarda, beton kanalın boşluklarında montajı için kanca özel parça tutturmak için. Aynı zamanda, kanca plakasına kaynaklanmış olabilir ve kaplama düzeltmek için.

Eğer tavanlarda Ne avizeler uygun soru, anlamak ve kilit türüne seçtikten sonra, bir asma tavana aygıtı takabilirsiniz. eserler kumaşın gerilimine yol profillerini montaj aşamasında başlamalıdır.

Bir kanca asma tavanda avizeler montajı

oda çevre üzerinde sabit tavan yüklemek için profilin sonra ters köşesinden olta iki adet çekin gerekir. Bunlar montaj yerinin ortasında kesişir ve avizeler tavan seviyesinin bir göstergesidir.

 • avize yüklemeye çalışmadan önce oda kesmek unutmayın.
 • basur Proktonol karmaşık yollarla genel bir bakış Oku
 • Guarchibao gerçek değerlendirmeleri - ağırlık 20 kg kaybetmek nasıl

montaj plakasına asma tavanda avizeler Tespit

Bu yöntemi uygulamak için 2 ve 30 cm uzunluğunda, 25 cm iki çubuk bölümü gerekli.

 1. çapa veya çapa kullanarak, taban tavana çubukları sabitleyin. filme büyük paragrafta ile kullanılan metal askılar olabilir eki için montaj.

Bu şekilde asma tavan montajı avizeler montaj çalışmalarında en azından asgari becerileri varlığında gerçekleştirilir.

Çapraz bara üzerinde gerilim tavan avize Montaj

avize asma tavan sarkıtın önce, 1-1.3 cm kalınlığında kontrplak bir parça hazırlamak için gereklidir.

 • metal askı ve çapa ile tavan köşelerinde bağlanır Kontrplak ağın geleceğin düzeyinde 6 * 40 takılır.

Bağlantı bir gerginlik tavan Güç üzerindeki avizeler kuralları

Montaj avizeler doğru bağlamak için gittikten sonra, aşağıdaki gibi dikkate bütün güvenlik standartlarını alıp yüklemeyi yürütmek için önemlidir:

 1. striptizciye ya da geleneksel bir bıçak kullanarak temiz teller enerjisiz.

Bu aşamada tüm ışıkları vida mümkündür. Eğer bir halojen modelleri kullanıyorsanız, vidalama işlemi, istendiği eldiven gerçekleştirilir.

asma tavandaki bir avize nasıl kurulacağı, soruyu anlama, hatta yeni başlayanlar için zor değildir. yetkin tasarımın seçimine yaklaşırsak, güvenlik kurallarına uymak ve iş çok zaman almayacaktır ve maksimum kalite ile yapılacaktır verilen talimatlara uygun hareket etmek.

Nasıl asma tavandaki bir avize asmak için?

Stretch tavanlar bugün konut, ofis ve eğlence hedefin mülk sahipleri arasında çok popülerdir. iç tasarımının değil daha az önemli yan aydınlatma bir yoludur.

aydınlatma çeşitli modifikasyonlar bolluğuna rağmen, avize en nitelik için yanar ve bir oda dekore hangi bir araçtır. Bu amaçla, yöntemler ve materyaller aşağıda tarif edilecek olan bir asma tavana, bir avize asmak öğrenmek için.

Da filmi daha küçük avize ağır nesne ile birleştirilmesi edilemez anlaşılmaktadır. Sonuç olarak, bağlama düzeneği tabana bağlı olacaktır beton levha ve gerilmiş ağ arasında yer alan gerekli tasarım,.

bağlayıcıların Görünüm avizeler türüne bağlıdır. Bir kanca veya montaj parçasına eklenebilir. Bu temelde, ve bir ürün yerleştirmek için üretim üsleri gerçekleştirilir. Biz döşemeden çıkıntı tellerin uzunluğu, bağlantı yeterli olmayabilir unutmamalıyız. Güç ve bağlantı güvenliği için özel dikkat onların uzatma için tedbirler almak gereklidir.

Web ve taban plakası arasındaki mesafe elektrik direğine için çok büyükse taşıyıcı plaka kanca Temin, uzatılabilir. Eğer katı bir tel veya çelik bir zincir daha fazla birim kullanabilir.

beton levha hiçbir kanca varsa, o zaman bunu kendiniz yükleyebilirsiniz. Ve her yerde yapılabilir. Bu amaç için, beton levha, bir delik içine plastik çapa, delinir zımba. Bu sonunda bir kanca ile montaj vidası vidalanır. Yüksekliği vidalama veya gevşetme tarafından ayarlanabilir.

not: Yeni kanca telleri bir destek plakası üzerinde sabitlenmiş yivli köşe kalıplama ve plastik bir çıkış, getirilebilir.

Montaj plakasına İpotek

web hizasında bulunan kuvvetli yatay taban olmalıdır Montaj plakasını sabitlemek için.

iki şekilde bunu yapmak için:

 1. keresteden. Her şeyden önce, biz ahşap kurutulmuş ve bir antiseptik ile emprenye edilmelidir gerçeğini göz önünde bulundurmalıdır. Brus alt yüzeyi ve ağ-arası mesafe aralığı 2-3 mm olan böyle bir kalınlığa öğütür. ipotek merkezinde kablolama için delik yapılır. Taşıyıcı plaka ile, vida ile bağlanır.
 2. Kontrplak (tahtalar) ve çelik askılar. Bu malzeme bile çok ağır dayanacak kadar güçlüdür. Kontrplak su geçirmez nedeniyle nem damlasına deforme önlemek için alamaz.

konsey: Karkas filmi ayarladıktan sonra ekler Montaj. Bu mümkün hale getirir niteliksel yatay tükenmiş ve ipotek yüksekliği. Bunun için de lazer seviyesini uygundur.

Doğruluğu dikkat edilmesi gereklidir delik delme Plakaları elektrik telleri örtüşen çünkü. Bir inşaat kask, koruyucu gözlük ve lastik eldiven kullanılması önerilir.

Nasıl bir streç tavana bir avize takmak mı?

asma tavanlar asmak için avize - Ve böylece, kanca veya ipotek monte film, en önemli konu olmaya devam etmektedir, uzatılır. Film, elektrik telleri ve montaj saplamaları geçecek yerlerde yırtık olmayan, özel plastik halkaları kullanılmaktadır. Bu ürünler gelecek açıklıklar için toprağa sıkışmış ve malzeme tansiyona bağlı kuvvetli basınç etkisi altında gözyaşı izin vermez.

kanca kullanarak bağlantının Yöntemleri, boyuna ve çapraz çubuklar benzer, ancak bazı farklılıklar vardır. özellikleri ve bu işlemlerin her biri sırası Hakkında üzerine yazılacaktır.

Bu bağlantı yöntemi yine de, dikkat ve özen gerektiren, yürütme en basit, ama.

Aşağıdaki gibi tutulur:

 1. Mark bir kanca olan, yukarıdaki malzemenin üzerine yerleştirilmiştir. Bu ağ-bağlı olacaktır halkasının merkezi olacaktır. Onun boyutu dekoratif kapağı çıkıntı yapmaz şekilde olmalıdır.
 2. Plastik halka ağ-bağlanmıştır. Aynı zamanda uygulanan markasına göre hassas uyum dikkat çekiyor.
 3. sınırlayıcı iç yüzeyinden doğru kesilmiş bir malzemedir.
 4. Çıkan çıkış elektrik telleri.
 5. fikstür kancaya asılır.
 6. Bileşik endüstriyel elektrik telleri avizeler gerçekleştirilir. eklemler izole edilmiştir. Teller düzgün bir dekoratif kapak yığılmış.
 7. o tuvale dokunana kadar Cap nazikçe çubuğunu hareket ettirir.

sonuçta elde edilen yapı ortadan kaldırmak için ve en az bir önceki ürüne göre çap olarak, yeni bir kapaktan avize asmak için kolay olmasıdır, çünkü bu düzenlemenin bileşimi uygundur.

uzunlamasına çubuk üzerine yerleştirilmesi

Kanca anlaşılan sayesinde, şimdi ipotek ayrıntılara uzunlamasına şeritler sabitlenmesini kullanarak avize asılı tavanda asılı.

önemli bir parçasıGenellikle, bu tür şeritler cihazı asılı kullanıldığı küçük taban çapı ve ağırlık olarak. Bu nedenle daha büyük çaplı bir halka gerekir.

Kurulum duvar profilleri sonra Monteli BS öğe. yatay göre ve uyum olacaktır. Alt ipotek noktası web 1-2 mm seviyesinde daha yüksek olmalıdır (bu ahşap veya platform takım montaj olabilir). Bu tatlı sıkı oturma tabanı ve malzeme bir deformasyon sağlar.

filmi soğuduktan sonra barda asılı taşınır ve aşağıdaki sıraya göre yapılır:

 • ağ-yapı üzerine bir sabitleme devresi uygulanır;
 • Bu kontur yapıştırılmış plastik halka meydana getirebilir;
 • Film sınırlayıcı kesilir;
 • Çıtçıt avize tabanındaki deliklerle uygun olarak bir destek üzerine sabitlenir;
 • ipotek telden çıkardı ve kayış karşılık gelen bir açıklık içinden geçirilmiştir;
 • Şerit ipotek vidalanır;
 • bileşik elektrik telleri ve izolasyon gerçekleştirilir;
 • avize baz saplamaya itilir ve dekoratif örtüler sabitlenir.

alt-tabaka lambaları tarafından ısıtılır ise, aralarında bir film yalıtımı plaka yerleştirmek.

Çapraz çubuğu Montaj

geniş bir toplam ürün ağırlığı asılı kullanılan bu tür bağlantı elemanları. Bu nedenle, yük 2 ile dağıtılır ve 4 saplamalar değildir. Bu tür ürünlerin taban termokoltso bulma onun için imkansız olduğunu, bu nedenle büyük olabilir. ipotek filmin üstüne çubuğunun önemli boyutunu güçlendirmek - çıkış oldukça basit.

Bu şekilde yürütülen:

 • Montaj platformu gidiş Resimler için montaj çerçevesi sonra;
 • Yatay ağ üzerinde 2-3 mm olmalıdır seviyesinin, kontrol gerçekleştirilir;
 • Bu karton şablon avizeler yapılmış bıçak tabanına uygulanan ve kayış bağlantı noktası transfer ve çıktı tellerini edilir;
 • İşaretli yerler filmin yırtılma izin vermez özel astar, yapıştırılmış olan en;
 • Yapışkan yüzey malzemenin sertleşmesinden sonra bir bıçak yardımı ile çıkarılır;
 • merkezi açıklık tel gerilir;
 • Phillips kayış web ve montaj platformu üzerinde oluşturulan delikler aracılığıyla vidalı vidalara uygulandığı;
 • elektrik tellerinin kablo bağlantıları (birlikte yapılacak bu ve sonraki çalışma - bir avize tutar ve ikinci tutma ve kablo yalıtımı kıvırma);
 • Baz aydınlatma ünitesi Çıtçıt ve güvenli bileşenlerin ve donanım üzerine itilmiştir.

bir platform monte hatırı sayılır bir ağırlığa dayanmak için yeterli kalınlığa sahip olmalıdır. Bu nedenle, bir ipotek olarak, yönetim kurulu veya bir ahşap kiriş kullanabilirsiniz.

üzerinde tuvale Bu tavsiyelere uyulması gereği olarak görev uzun zamandır bir aydınlatma cihazının altında asılı duran bir:

 1. Işık kaynaklarının tasarruf etmeyin. Akkor ampuller çok fazla güç tüketir ve çok fazla ısı yayarlar. kaybolur ve elastikiyetini kaybeder: sabit ısıtma ile bir film bozulabilir.
 2. Lamba döndürülebilir bir tavan varsa, bunları yatay olarak çevirmek en iyisidir. Bu filmin parlak yüzeyinde onların güzel yansıması yaratacak ve aşırı ısıtmayın.

Böylece asma tavanda avize montajı kendi ellerinizle yapmış ve bazı tasarruf edilebilir oldukça mümkün bir şeydir.

elleriyle asma tavanın montajı ilgili diğer makaleler için. Rusya, Moskova.

Nasıl tek başına asma tavandaki bir avize asmak için?

Birçok daire ve kır evleri tavan ayarlayın. tasarım bakım ve sömürü belli bilgi gerektirir. Profil takarken, soru sık sık ortaya çıkar: asma tavandaki bir avize asmak için nasıl.

armatür üzerinde çalışmak profesyonel sanatçılara güvenilemez. arzu para kazanmak için Ama eğer kendi başlarına başa çıkmak mümkündür.

Kullanımı monte lamba, kurulumunu gerçekleştirmek için diziyi anlamak önemlidir.

Kurallar ve önlemler

Tavan yüzeyine lambayı Fix zor değildir. Ama, asma tavandaki bir avize asılı çok dikkatli olması gerektiğini unutmayın. Bu kaplama ağır yükleri tolere edebileceğini ve ağ-yapının dikkatsiz kullanım mümkün deformasyonla değildir.

Lambanın Yükleme sırasında lastik eldiven koymak - Eğer elektrik ile çalışmaktadır. kablolama zarar - anahtarın yönünde bir matkap ile çalışmalarını yürütmek mümkün değildir.

tavan kaplamasının monte etmek arzu lambayı seçin. Bu yüzden bir monte seçmek için hangi yolu önceden belli olacak. Sadece daha iyi bir yer avizeler sabitlemek için ne anlama.

enerji tasarruflu lambalar için ampuller satın alın.

yüklerken, boş alan aydınlatma cihazı ve web arasında sol emin olun.

Düzgün gerginlik tavan avize asmak için, gerekli araç ve malzemeler üzerinde stok gerekir. Aşağıdaki araçları gerekir:

 1. Beton ve ahşap çalışma matkaplar ve matkap,;
 2. iyi - kanca ise. Değilse, bir kanca ile çapa cıvata ne ihtiyaç vardır;
 3. tahta parçası;
 4. ahşap ve metal için vida;
 5. tornavida;
 6. pense;
 7. teller bağlamak için araçlar;
 8. Açık kablo ile kablo gerekir;
 9. Silah kurulum.

Biz aydınlatma armatürü seçmek

Kumaşın deformasyonunu önlemek için, akıllıca lamba seçmek gerekir:

 • avize aksi takdirde lekeler oluşur, tuval gergin ısı gerekir. Aşağı yönlü tonları ile bir lamba seçmeyi deneyin. Bu düzenleme ile, ampul enerji tasarrufu, ve filament şeklinde olabilir;
 • Enerji tasarrufu elemanları ile aydınlatma birimi - germe ağlar için ideal bir ısıtma yüzeyi olmayan ısı verir, çünkü. Sadece ortalama gücün ampuller almak;
 • dekoratif unsurlar bilenmiş değil böylece lambayı al.

bir avize seçerken ana şey - deformasyonunu önlemek için, tavan kaplamaları zarar vermez.

bağlantı elemanları şeridi seçilir, bunu üç çeşit olduğunu bilmesi gerekir:

 1. Sıradan. Bu tür geleneksel lamba tarafından monte edilir;
 2. Philips. Güvenilir bir düzenlemesi, yüksek ağırlığı dayanabilir;
 3. çift ​​tee. Bu daha büyük demirbaşlar sürdürmek olacaktır.

bağlantı elemanları kanca her türlü en güvenilir seçenek olarak kabul edilir.

Eğer asma tavandaki bir avize asmak bilen bile, hazırlık çalışmalarını ihmal etmeyin.

Güvenlik için lastik eldiven giymek unutmayın.

Armatür yüklemeye hazırlanıyor avize tutmak için üzerine kanca sabitleme demektir. Set kanca farklı olabilir.

 • cıvataları ve vidaları ihtiyaç;
 • Cihazın bağlanması için bir kalıp;
 • tuval bir delik kesin.

İkinci yöntem, hazır sabitleme kayışı ile lamba için:

 1. Vidaları ihtiyaç;
 2. bağlantı elemanları "Kelebek";
 3. Kanca parçası bar, ipotek diğer kısmına bağlıdır;
 4. kablolarını bağlayın.

Aydınlatma ünitesini değiştirmek gerekirse İkinci seçenek, yüklenmesine izin verir. yük hissetmez aynı anda Tavan boyama zarar görmez. videoda asma tavandaki bir avize asmak için nasıl ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Nasıl eki yüklü olduğu yeri dekore etmek? Çok güzel, poliüretan çıkışını kullanabilirsiniz.

Diğer bir yöntem kurulumdan sonra çok gerginlik kumaş yoksa, uygun olan - Bunları dekore edebilirsiniz.

Alternatif olarak, etiket ekin yeri güzelleştirmek için gayret. odanın tarzında sığacak şekilde sadece yerden devam. Nasıl doğru yürütmek ve internette bir fotoğraf var asma tavandaki bir avize asmak etmedi.

Sen montaj desteği askıya tavana lamba asmak. Bu tür bağlantı elemanları, bir beton temel üzerine monte edilemez.

ahşap kirişler ya da bir beton ya da ahşap kontrplak eki önceden yüklenmiş mümkün sabitleyin. Bağlandıkları levhalar olması. halinde beton tavan yapısı genellikle ankraj dübel sabit. Ne zaman ahşap versiyon vidaları gerekli. Ahşap bir insertindeki kablolama için bir delik unutmayın.

Bu yöntem, yalnızca ev sahipleri için uygundur. Eğer katlar arasında tavanda bir delik yapmak gerekir, çünkü daireler çalışmaz. Bunun dışında bu iki düzeyde düz olacak.

delik kesildikten sonra, bir metal plaka yükleme gereklidir. Bir tavan alanı zemin ve başka bir yere monte edilir (tavan arasında olabilir).

Tut metal plakalar üzerinde vidalı onun somun ile kanca pahasına olacaktır.

Kanca deliğe yüklenir. Plaka somun çakışan levhalar sıkılır.

elektrikle güvenle Çalışma

Gösterge aydınlatma montaj sonra, bağlamanız gerekir. Tüm çalışmalar cihaz pasaport bağlı talimatlara uygun olmalıdır. yavaş yavaş avize bağlayan emniyet kurallarına uyulmalıdır. aksi takdirde elektrik kesintileri karşılaşabilirsiniz, akıllıca dikkatle her şeyi yap, o güvensiz.

Önemli: enstrüman aydınlatma seçerseniz, özellikleri tanıyın. güç tüketimine dikkat. Cihaz parametreleri kaynaktan elektrik kablo üzerindeki yükün bağlıdır.

Lambayı bağlamadan önce, her koşum amacını öğrenir. odada bir topraklama kablosu olduğundan emin olun.

Bir kablo kolay olduğu belirleme - bunlar farklı renkleri. Ama çok renkli kablo tüm evlerde değil. Eski binalarda eskimiş standartları kalabilir.

aydınlatma cihazları birkaç tuşları ise birkaç faz iletkenlerin olacaktır.

tek düğmeli pribore.Esli avize ile, asma tavandaki bir avize asmak için kolay seçenek ardından iş daha zor yapmak, boynuzları ikiden fazla grupları vardır.

teller bağladıktan sonra, ampul vida ve lambasını açmak için deneyin. çalışma düzeni içinde tüm ışıklar emin olun. Ardından tavan yüzeyine yükselterek, cam avizeler sabitleyin.

tavana avize çok zor değil asın. , Kurallara uyun güvenlik uymak ve her şeyi dışarı dönecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 6 = 3