Banyoda siyah kalıpdan nasıl kurtulabilirsiniz

Banyoda siyah kalıp - kurtulmak için nasıl?

Banyo, evin en koyu, nemli, sıcak ve kötü havalandırmalı odalarından biridir. Ve bu koşullar kalıpın görünümü için özellikle uygundur. Ve eğer bu ciddi problemle karşı karşıyaysanız, banyoda olabildiğince çabuk siyah lekelerden kurtulmanız gerekir.

Banyoda siyah küf oluşması tehlikesi nedir?

Tehlikeli küf mantarı - siyah kalıp - insan sağlığına çok zararlıdır. Kalıp zamanında imha edilmezse, böyle bir apartmanda yaşayanların bronş astımı, alerjik rinit veya kandidiaz gelişebilir.

Çoğu zaman, siyah kalıp banyoda duvarlara ve tavana yerleşir. Uzun süre kendisini hissettirmez ve görünmez olabilir. Fakat gelişmesi için uygun şartlar altında: banyo havalandırılmıyor, sıcak ve çok nemli, siyah kalıp yoğun şekilde çoğalmaya başlıyor. Bu mantar tavana ve duvarlara zayıf bağlanmıştır, bu yüzden kolayca uçabilir. Ve, kişinin hava yollarına giren bu mantar çeşitli hastalıklarla giderilir.

Siyah kalıp tavandan alınır ve küvet duvarları antifungal ajanlar kullanılarak oldukça mümkündür. Ama önce sıva üst katmanını çıkarmalısınız. Bundan sonra böyle bir yer inşaat saç kurutma makinesi ile kurutulmalıdır. Şimdi mantarları yok etmek için araçları kullanabilirsiniz. İşyerinde hatırlamak gerekir. Banyodaki havanın kuru olması gerektiğini, bu nedenle henüz suyun açılmaması daha iyi. Solunum maskesinde ve eldivende çalışma olmalıdır.

Küfü gidermek için bakır sülfat kullanın, ancak bunun toksisitesi olduğunu unutmayın. Kalın bir tabaka ile çözümü fırça ile küflü yerlere uygulanır. Birkaç saat sonra bu yerler yıkanabilir ve kurutulabilir ve banyo havalandırılabilir.

Banyoda siyah kalıp çıkarın ve çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Ağartıcı ile 1:10 oranında hazırlanan su solüsyonu mantar tarafından etkilenen yerlere bir fırça veya sünger ile uygulanmalıdır. Bundan sonra oda havalandırılmalıdır.

Satışta, sadece duvarlarda değil, aynı zamanda banyoda döşeme dikişlerinde de başarılı bir şekilde siyah kalıp ile mücadele eden Renogal'ın bir hazırlığı var.

Tuvalette mantar çıkarmak için halk ilaçlarını kullanabilirsiniz. Yatay yüzeyler hasar görürse, soda ile soda ile doldurun. Köpük yerleştikten sonra, burayı bir deterjanla durulayabilirsiniz.

Mantar ve çay ağacı yağı ile kötü dövüşler değil. Bu yağın iki çay kaşığını alıp iki bardak suya atıyoruz ve püskürtücülerden gerekli yerleri işledik. Bir karışımı yıkamak için gerekli değildir.

Bilginin kopyalanmasına ancak doğrudan ve endekslenmiş kaynak referansa izin verilir.

Banyoda siyah kalıplardan kurtulma yolları

Mantar ve mantar banyoda sadece bozulma görünümünü değil, sağlık için hala zararlılar. Bu nedenle banyo veya diğer odalardaki kalıplardan kurtulmak çok önemlidir.

Dairenin geri kalanında mantar olmamasına rağmen, her yerde temiz ve kuru, tuvalette görünebilir. Bu odada, yüksek sıcaklık (20 ° C'nin üstünde) ve yüksek nem oranı (% 70 norma kadar) görünümü için ideal koşullar yaratılır.

Banyoda mantar ve küf neden - zayıf havalandırma

Bu davadaki tek çözüm, havalandırma geliştirmek veya bir şekilde nemi hızla azaltmaktır. Nem azaltılır:

 • reküperatörler yardımıyla (havadaki nemi toplayan cihazlar);
 • havalandırma verimliliğini arttırmak.

Havalandırma kanalının servis edilebilirliğini kontrol edelim

Daha önce kalıp ile ilgili herhangi bir sorun olmasaydı, havalandırma kanalının incelenmesi gereklidir. Belki de dövülmüştü, çünkü bir duş veya banyodan sonra yüksek nem uzun süre odadan çıkarıldı. Havalandırma kanalının işini basitçe kontrol edin: Bir parça kağıt (en az bir sayfa kağıt ya da bir gazete parçası) alın; dairenin bir yerinde pencereyi biraz açın (havalandırma için). Banyoda, sayfayı havalandırma ızgarasına getirin.

Tuvalette ne kadar iyi havalandırma yapıldığını kontrol edin

Levha ızgaraya çekilirse - her şey yolunda giderse - her şey iyidir - kanal tıkalıdır. Temizlemek için uygun bir hizmet çağırmak gerekiyor.

Eğer çekme ancak mantar ise, testlere devam ediyoruz. Aynı işlemi yapmak - bir kağıt getirmek için - gerekli ve kapının tuvalete kapalı olması için yine gereklidir. Bu durumda hiçbir itme (yaprak çizilmemiştir) ve kapı açık "takılıp" bir kafes ise, kapı çok sıkı ayarlanır. Tabandaki hava akışı için en az 3 cm boşluk olmalı, ikinci seçenek havayı almak için havalandırma ızgaralardır.

Kapılar doğru olmalıdır

Kapının alt çeyreğine çarptı. Kapıları değiştirmek istemiyorsanız, eşleşen plastik ızgaraları alıp kendiniz monte edebilirsiniz. Banyodaki havalandırmayı iyileştirmenin diğer yolları, havalandırma kanalının çıkışının karşısındaki (alttaki, zemin seviyesinin hemen üstündeki) duvardaki havalandırma deliğini veya havalandırma kanalı / boruyu tutmak için aynı yerde bulunmaktır. Genel olarak, bu durumda görev, hava değişimini etkinleştirmek için tuvalete hava akışı sağlamaktır.

Halk ilaçlarının çoğu mantarın dış görünüşlerinden bir süre için kurtulmanıza izin verir. İzlerini yüzeyden kaldıracaksınız, ancak tartışmalar materyalde kalacaktır. Ve eğer öyleyse, bir süre sonra noktalar tekrar ortaya çıkacaktır. Sadece nem sorununa temel bir çözüm - etkili havalandırma - ile yardımcı olabilir. Kuru bir odada mantar / küf gelişemez.

Banyoda mantar olanları, ondan kurtulmak için mümkün olan her şeyi kullanmaya hazırdır.

İnsanlara zararsız kullanmak demektir

Banyoda kalıplardan kurtulun, sıradan sirke ve soda yardımcı olacaktır. Bunları kullanma yöntemleri birkaçıdır:

 • Duvarları alkollü sirke ile silin, birkaç saat bekletin, kapakları kapatın, suyla durulayın, sonra havalandırın.
 • Yatay yüzeyler için yöntem - soda koyun, sirke dökün, reaksiyonu bekleyip reaksiyonu bekleyin ve suyla yıkayın.
 • Duvarları önce soda ile soda ile, sonra su ile silin.

Bu fonların küften ne kadar etkilendiğini söylemek zor, ancak sertlik tuzlarından gelen sirke mükemmel bir şekilde yardımcı oluyor - beyaz kaplama iz bırakılmadan yıkanıyor.

Soda ve sirke - deneyebilirsiniz

Banyoda kalıp ile savaşmanın bir sonraki popüler yolu, peroksittir. O da duvarları ovuyor. Ancak unutmamalıyız ki, büyük miktarlarda peroksit toksiktir ve bir maske ve eldiven içinde çalışmak gerekir. Ayrıca beyazlatıcı bir etkisi olduğunu da unutmayın. Fayanslar arasındaki dikişlerde harç işlerse, birkaç ton zayıflatacaktır.

Hidrojen peroksit ile dezenfeksiyon uygulamak

İlk önce, uygulama sıklığı bakımından - sıhhi teçhizatları yıkamak için ağartıcı ve klor içeren ajanlar - Belizna, Domestos, Duckling, vb. Belli miktarda suyla yetiştirilirler, duvarları bulanıklaştırırlar, özellikle fayanslar arasındaki dikişleri dikkatle çalışırlar. Dışsal belirtiler (koyu renk lekeler) tam anlamıyla gözlerimizin önünden çok hızlı bir şekilde uzaklaşıyor. Tedaviden sonra bir süre için, küf görünmez, ancak er ya da geç (genellikle sonbahar ya da ilkbahar mevsiminde) tekrar göstermeye başlar.

Çamaşır suyu ve bunlardan hazırlanan preparatlar eldiven, solunum cihazı ve koruyucu giysilerde olmalıdır. Tedaviden sonra, havalandırmayı kapatmak (zorlanmışsa), kapakları sıkıca kapatın, bir süre banyo kullanmayın. Serbest haldeki klor uzun değildir, fakat şu an çok aktif ve çiftleri. Bu "gazlı" fotoğraf makinesi, bir fırça ile ulaşılamayan köşelerin dezenfekte edilmesine olanak tanıyacak.

Ağartıcı ve bakır vitriol ile dikkat etmeniz gerekiyor.

Banyoda kalıptan kurtulmanın en popüler yolu, bir bakır sülfat çözeltisiyle işleme tabi tutulmasıdır. 100 gram toz alın, 10 litre suda eritin ve bu solüsyon duvarlar ve tavan ile işlemden geçirilir. Önlemler ağartıcı kullanırkenki ile aynıdır. İlke olarak elde edilen sonuçlar da çok farklı değildir - siyah izlerin geçici olarak elden çıkarılması.

Herhangi bir inşaat atölyesinde pek çok farklı antifungal bileşik bulunur. Eylem türüne ve uygulama yöntemine göre farklılık gösterirler. Fırça veya rulo ile dağıtılan araçlar vardır, aerosol ambalajlarda veya kol spreyi bulunmaktadır. Bazı formülasyonlar koruyucu ekipman (eldiven ve solunum cihazı) kullanılmasını gerektirir, diğerleri zararsızdır. Her halükarda, çalışmaya başlamadan önce talimatları okuyun.

İşlenirken, iletişim ve ulaşılması zor olan yerleri unutmayın, aksi takdirde banyodaki kalıplardan kurtulamazsınız - sporlar uzaklaşacak

Banyodaki siyah kalıpları öldürmek için bir araç seçerken, kullanabilecekleri malzemelere dikkat edin. Odun için özel olarak fonlar vardır, bunlar - beton ve tuğla için, birçoğu evrensel, tüm yapı malzemeleri için uygundur.

Zaten bunları kullananlar tarafından tavsiye edilen birkaç araç bulunmaktadır:

 • Küf ve mantar için özüm Savo. Üretim - Çek Cumhuriyeti Tek katmanlı, 500 ml'lik bir şişe içinde bir sprey ile. Öldürme !! mantarların vejetatif türlerin kalıp, mikroalga hemen hemen, yüzeyin rengi değişmez. Yüzeye 15-20 cm mesafeden püskürtün, 20 dakika bekleyin. Onu yıkayabilirsin, bırakabilirsin. Kalıbın ön temizliği gerekli değildir - iz bırakmadan kaybolur. Tek bir tedaviden sonra bile etkisi uzun süre devam eder (2 yıl önce kullananlara göre kalıp yoktur). Tuğla, duvar ve yer karosu için sıva, badanıze boya, boyalı yüzeyler için uygundur. Yüksek nemli odalarda - banyolarda, bodrumlarda, bodrumlarda etkilidir. Bir maske içinde daha iyi çalışmak için keskin kokuyor. Debi 50 ml / m2'dir.
 • ASTONİST Kalıp Kalıp ve Küf Ajan & Hafif bir çıkarıcı. İngiliz ilaç 750 ml'dir ve sprey tabancalı bir şişede bulunur. Normal kullanımda mantarları iyi şekilde yenebilirsiniz. Uygulama yapın, 5 dakika bekleyin, su ile durulayın.

Mantar ve küf için en etkili çareler

Bu araçlarla banyodaki kalıplardan uzun bir süre kurtulabilirsiniz.

Banyodaki kalıplardan sonsuza dek kurtulmak istersen tam teşekküllü bir tamir başlatmalısın. Alçı ile birlikte tüm finişleri çıkarmak gereklidir. Çatlak duvarlar - beton veya tuğla - astarı antibakteriyel özelliklere sahip olarak (varsa), antifungal katkı maddeleri içeren bir kompozisyon ile sıva kullanırken veya standart bir çimento kum harcına eklediğinde bağımsız olarak da olabilir. Alçıyı kuruttuktan sonra - toprak, sonra antifungal katkılarla yapıştırıcı kullanarak fayanslarla bitirirsiniz. Enjeksiyon derzleri bile uygun özelliklere sahip olmalıdır.

Mantar sadece yüzeydir. duvarları içinde Onun sporlar

Bu şartlar ve kalıp ve küf havalandırma sorunlarının Normal Kullanımda artık olacak. Diğer tüm yöntemler sadece belirli bir süre için banyoda kalıp kurtulmak için izin verir.

Aşağıda banyoda onarım sırasında mantar ve küf mücadele için kullanılabilecek araçlardan bazılarının açıklamalardır. Bunlar aynı araçlar zaten bitmiş yüzey işlenebilir, ama onlar işi bitirme aşamasındadır daha etkilidir.

 • Fongiflyuid Alpa (Alpa). Bu mavimsi-yeşilimsi bir renk tonu vardır, ancak tedavi yüzeyin rengi değişmez. beton, tuğla, alçı, alçı pano, tahta ve türevleri tedavisi için uygundur. Gevşek ve gözenekli yüzeyler sıkı hazırlık olmadan işleme, temiz olmalıdır. yüzeyler, su ile yıkandı, kurutuldu ve sonra da bir madde uygulanır. Önerilen tüketimi - 4-5 metrekare 1 litre. m. 4-5 gün boyunca bekletin. Bu ilaç adım tamir iyidir - bu yapışmayı iyileştirir. işlenmiş abartı ise, ıslak bir bezle silme yüzeyi.
 • Homeenpoysto Tikkurilla dan (Homeenpoisto). kereste Fince madde, aynı zamanda beton için kullanılan ve kaplama öncesi yüzey sıvalı edilebilir.

onarım sırasında kullanılabilecek bazı araçlar mantar kurtulmak için

Şimdi bile kalıcı uzun süre veya banyoda kalıp kurtulmak için nasıl biliyorum.

Banyoda kalıp kurtulmak için nasıl

sağlığa Sadece bir rahatsızlık, ve önemli zarar oturma odasında ortaya çıktı kalıp, neden olur. Mantar sporları alerjik reaksiyonlara neden, solunum sırasında akciğerlere nüfuz. sadece bu davetsiz misafir kurtulmak alın. kavga başlamalıdır yüzden genellikle, nemli odalı daireler başlar yayıldı. Nasıl aşağıda ele modern ve geleneksel araçlarının yardımıyla banyoda kalıp temizlemek için.

İstenmeyen misafirler nedenleri

Birinci nedeni - hayır, UV ışınlama güneş ışığı, ancak karanlık odalarda kalıp sık konuk içinde. İkinci - kalıplar hızlı çoğalması katkıda odası, sabit bir nem. İç mekan temiz hava sağlamaz eğer, hiçbir havalandırma, o kalıba yol açmaktadır.

küf oluşumu önlenmesi

En kalıp bile görünürde olmadığı zaman önlenmesi, ilgili birincil güvenlik önlemleri. Aşağıdaki kurallara dikkat ediniz:

 • depolar havalandırma ile kombine edilebilir özel fanlar, satmak bunun için havalandırmayı yükleyin;

 • Banyoda kaputun orada yerleşik hiçbir edilirse, o zaman mümkün olduğunca sık hatta en uzak köşeleri, özellikle bu bir duş ya yıkanmış alarak banyoda bir kez yapılmalıdır olabilir kurumaya kapıyı açık bırakmak gerekir;
 • Tuvalete giden kapıda, sabit oldu havalandırırken için geleneksel bir matkap kullanarak küçük bir hava deliklerini yapabilirsiniz;
 • kontrol ne kadar iyi sıcak havlu askısı, boyutu ısıtma ve küçük bir oda kurutmak için yeterli olup olmadığını;

 • periyodik küf sporları ve diğer istenmeyen "canlıları" öldürmek antiseptikler banyoda tüm yüzeyleri yıkama;
 • belirli alanlarda boyanma riski ise, o zaman, periyodik örneğin asetik çözeltisi ile muameleye tabi tutulur ve.

banyoda kalıp kurtulmak için nasıl

Herhangi dairede mantar duş veya banyo enfeksiyona karşı en hassas olduğunu. Standart bir küvet içinde tam kalıbın çoğalması için elverişli koşullar kümesi.

Yüksek nem banyo ve tuvaletlerde eski dökme demir boru sağlarlar. oda içlerinde akan suyun sıcaklığı arasındaki fark, ve sıcaklık yoğuşma görünümünü, egzoz boruları eksikliği kurumaz katkıda bulunur ve aşırı nemin buharlaşmasını. Artı karanlık. Banyo genellikle daha sonra tüm daire sel kalıp için bir zemin ıslahı, nedeni budur.

Banyoda kalıp için halk ilaçları

Kalıp gibi bir düşmanla savaşmak için insanların araçlarını ihmal etmeyin.

basit ve etkili - Gıda soda

Temizlik için evrensel bir ajan hemen her kirlenme kabartma tozu birçok formülasyonlar halk ilaçları geliyor. etkinliği ve zararsızlık tüm diğerleri arasında ilk sırada yer soda koydu. Yağ izleri, küvet siyah kalıp, pas çok fazla zorlanmadan soda kaldırıldı. Kendisi hiç bir kokusu vardır, soda zararlı kirleticileri sol tatlar kaldırılması ile baş edebiliyor.

Kalıp soda kurtulmak için bir bulamaç haline suyla biraz sulandırılmış ihtiyaç ve enfekte bölgeye uygulanır. Bir süre sonra, sıcak su ve sünger ile yıkayın.

Su litresi başına yaklaşık hesaplama kat kafeterya soda kaşık hazırlanan soda çözeltisi, bir sprey şişesi içine döküldü ve tespit edilen kalıp boşluğu ile püskürtülür. Daha sonra, saf su ve tekrar uygulanır soda çözeltisi ile iyice yıkanmıştır. izninin ikinci uygulama kuruması için. Beyaz yamalar ya da kuru bir bez ya da sünger ile kaldırma su ile durulayın.

Kronik noktalar değil eğer, yardımcı olabilir duvarlarda kalıp için Halk ilaçları.

soda solüsyonu yardım Sirke

asetik asit ile karıştırıldığında etki soda, birçok kez amplifiye edilecektir. Bu şöyle yapılır: temiz tozu ve sirke üstünden dökülür kirlenmiş sitelerin başında serpilmiş. Fırtınalı "kaynama" toz olarak ifade edilir, reaksiyon, kalıp mantar öldürür. Yıkama temiz bir bez ile yüzeyi silerek ve iyice kuruması, sıcak sabunlu su kalır.

Asetik asit kalıp öldürmek için mükemmel bir yöntemdir. Eğer siyah küf noktaları bulmak, sonra mağazada satılan sıradan sirke konsantre solüsyonu uygulayın. Bir saat sonra, durulama suyunun kalıntıları. Gerekirse, iyi kuru bir yüzey vererek prosedürü tekrarlayın.

Mantar kalıp yok sabit su geçirmez ve doku yüzeyleri gevşek müsait bir ağartıcı ile, gelen küf kaldırın. Alçıpan ya da ahşap tutulması için bu tür bir şekilde mümkün değildir.

kalıp banyo süreci öncesinde Savunmasını ilgileneceğim.

Bir beyaz ile tedavi yüzey, iyi havalandırılması gerekmektedir oda. elleri korumak için, bir maske veya çok katmanlı gazlı bez bandaj içinde lastik eldiven arzu çalışın. Sözde "ağartıcı" buharlaştırılması ve cilt için alma hem de zararlıdır.

yaklaşık bir litre su başına yarım fincan beyazlık karıştırılır ve bir sünger, bir sprey veya bir fırçanın bir duvara koydu. Hemen su ile durulayın ve daha derin bir etki için beyaz zaman verin. diğer benzer olaylar olduğu gibi, kurutmadan sonra prosedürü tekrar etmek için arzu edilen bir durumdur.

El "ağartıcı" olarak var ise (daha önce hep temizleyiciler Lokal cephanelik edilmiş) gösterilen, bir çözüm de "beyazlık" olarak kullanılır.

Nasıl kahverengi kalıp banyosu türetmek için

Sodyum tetraborat veya daha fazla rutin boraks - etkili bir çare, bir antiseptik, çeşitli kirletici maddelere karşı mükemmel bir araç sahibi olarak hizmet vermektedir. Madde zararlı kokular yaymaz, güvenlidir. Beyaz toz boraks litresinin fincan, su içinde çözülmesi gerekmektedir. İşleme yanı sıra diğer çözümleri: enfekte bölgeye uygula bir süre bırakın ve daha sonra su ile durulayın. Bu zorunlu kurutma yüzeyidir.

Borik asit kullanmak, su, sirke ve hidrojen peroksit ile karıştırılması da aynı zamanda mümkündür. Oranı: 1: 4: 2: 2'dir.

Camın mantar enfeksiyonu çıkarın karolar ve diğer sert yüzeyler amonyak yardımcı olur. Bu, eşit parça su ile karıştırılır ve daha sonra bir sünger, fırça ya da çözelti duvar, zemin veya diğer kaplı kalıp yüzeyine uygulanır. bir yıkama süresi bunun bir çözeltisinin uygulanmasından sonra.

Sen çamaşır suyu gibi araçlarla amonyak karıştırın olamaz. Zaten bu maddeler daha zararlı insan gaz ayırma ile reaksiyona reaksiyona sokulması ile, zararlı kokular yayarlar. kokulu çalışırken tuzlar solunum sisteminin korunmasında, deri özellikle dikkat etmek gerekir.

Bir kalıptan küveti nasıl temizlenir diğer doğal antiseptikler

Banyoda mantar çok uzun zaman önce değil göründüyse iyot, bakır sülfat, hem de çay ağacı yağı su çözeltisi, yardımcı olur. İşlem Standardı - tavan, duvar ve zemin ihtiyaç duyulan koruyucu maddeler ilavesi ile solüsyon uygulanır. öldürülen bir mantar için birkaç saat ediniz, daha sonra temiz su ve sabunla yıkayın ve kurumaya bırakın.

Zaten gür yastık genişletilmiş durumda değilse kalıp banyo yukarıdaki insanların araçlar mantar ile başa çıkmak mümkün olacaktır.

mücadele mantar modern yöntemleri

kalıp kontrol edilmesi için ticari olarak temin edilebilen modern ilaçlar insan sağlığına neredeyse zararsızdır. Ancak, eldiven olmadan çalışmaya gerek yoktur. Antiseptikler yüzey onların paketleri açıklamaları doğrultusunda tedavi.

İyonizasyon ve sağlık - mikro elementler hava ile doyurulmuş enfekte yerlerde amaçlı imha göre bir yöntem. Böyle bir saldırı hatta bazen küçük kemirgenler ve böcekler duramaz. yöntem pahalıdır ve özel donanım ve uzmanlık gerektirir. Bu seçenek kalıp banyo tavana kurtulmak için nasıl bilmiyorum olanlar için uygundur.

Yukarıdaki yöntemler size yardımcı olmadıysa, köşelerde banyo fayans derzleri üzerine kalıp yok olmaz, sen sert önlemler kullanmak zorunda. kiremit kaldırmak, kök mantarı kalıbını çıkartıp yerine duvarlar kapsayacak tamamen kaldırın. Oda tamamen antiseptik preparatlar dramatik etkiyi ele, kurudur.

Ve ancak emin olduktan sonra, aynı zamanda görünümü için koşullar, sen boya veya diğer dekorasyon banyo için hazır değil sadece, hiçbir kalıp yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 1 =