Oda 10 metrekare tasarım fotoğraf

Yatak odası tasarımı 10 Metrekare (65 fotoğraf)

 • Geçen yüzyılda inşa edilmiş daire, tamir görevle karşı karşıya ise, mütevazı ölçekli yatak odası olacağı muhtemeldir. Kolayca ayırt olmasa da böyle küçük bir alan dönüştürme, oldukça gerçek. Oysa tasarımcılar problemin optimal çözümü, renk paleti aksanlı resepsiyonlar ve başarılı planlamanın doğru seçiminde kaplama bulabilirsiniz. Yatak odası 10 metrekare uç tasarımında o estetik olarak çekici, ama aynı zamanda rahat sadece çıkıyor.

  sanat tasarım çeşitli kavram ve önerilerin bir bütün uçurum o basit kaybolmak odaklanır. Biz davanın tasarımı ile hem amatör ve profesyonel yeniden oluşturabilirsiniz bazı popüler stilleri ufak bir tur hazırladık nedeni budur.

  10 metrekarelik yatak odası Modern tarzda

  Bir üslup eğilimleri seçerken, çağdaş yönüne dikkat. Geniş ve aydınlık minimalizm küçük bir alan için idealdir.

  Maksimum fonksiyonellik ve konfor dekoratif unsurların varlığını, yedek parça eksikliği ve aynı zamanda en gerekli zenginlik de en aza indirirken - modern bir tasarıma sahiptir. Doğrudan ve kesin çizgileri ince ve zarif yatak odası iç, özlü oluşturmak ve renkleri içteki metrekare "çalmak" yok.

  10 metrekarelik yatak odası Klasik tarzda

  Küçük bir yatak iç klasik bir şıklık getirmek istiyorum? Bu durumda, her iki stilleri bazı özelliklerini kullanarak, geleneksel tasarım modern varyasyonu yaratabilir.

  Düz çizgiler ve bazı katılık tasarımı - Biz mobilya ve dekor ile modern düzenlenmesinde klasik simetri ödünç. dengesini karşılamak için temel açık renkler gri, beyaz veya bej üzerine inşa etmek mantıklı.

  10 metrekarelik yatak odası oryantal tarzda

  Oryantal tarzı göze batmayan ve arıtma olduğunu. Burada düzen ve temizliğini, hava ve ışık Abdülmecid ve bitiş doğal malzemeler, minimalist tasarıma yapılmıştır.

  Böyle bir zorunlu yatak odası için yatay çizgiler, Japon motifleri, Budist heykeller, mobilya düşük parçalara yanı sıra pozitif enerji dolaşımı için yeterli alan durumuna resimlerin bir bolluk vardır.

  10 metrekarelik yatak odası tarzında Perişan-şık

  Vintage Eski püskü şık ayrıca küçük bir mekan tasarım projesi için idealdir. aşınmış yüzeyler, yenilenmiş öğelerin, sevimli dekor mobilya yerleştirmek ve ışık tonları uygulamalıdır stilini yeniden oluşturun.

  Ancak, yatak odası birden fırfırlı, fırfırlar, antika ve koleksiyon parçalarının iç aşırı etmemek için dekoratif unsurlar çok doz miktarda kullanılması gerektiğini akılda tutmak önemlidir.

  Büyük boyutlu oda bilinen bir diğer pasaj eko-tarzıdır. "Çevre dostu" tasarım ahşap esaslı malzemelerin bir zenginliği yardımıyla yerleşme emin, taklit şeklinde doğal motifler dalları, böcekler ve bitkiler her türlü görüntü, bırakır.

  Bu modern eğilim olduğundan, minimalist ve yetkin geometri şekilleri ve temel renkler ışık ve göze batmayan bir atmosfer yaratmaktır.

  önemli bir yer gelecekteki iç renklerle tarafından işgal edildiği arasında kayıt, ana noktalarını belirlemek için gerekli onarımlar başında arifesinde. o başarılı olursa, o zaman bile en mütevazı dekorasyonu çekici ve atmosferik bakacağız. Aksi takdirde, hatta en ustaca fikri kırmak risk. küçük yatak odası için bir kaç kazan-kazan seçeneklerini değerlendirin.

  Beyaz - Odanın belirli bir boyut için mükemmel bir arkadaştır. Ama, tabii, tek renkli iç parlaklık, konfor katacak ve karakter tasarımı damgasını vuracak diğer renklerle seyreltilmelidir.

  Birçok kırmızı yatak odası için çok agresif diyecekler. Bu gerçekten de böyledir, ancak bazı ayrıntılar vardır. Her şeyden önce, o aksan şeklinde, sınırlı miktarlarda kullanılması gerektiğini unutmayın. , Bordo, vişne, nar, pişmiş carmine - onlar genel atmosfere zarif bir dokunuş katacak: Ayrıca hangi arasında en sessiz ve derin renkler, seçmeyi deneyin.

  uyku odası durumunda rengini yaşamı onaylayan ve istenen tonda uygun bir seçim ihtiyacı var. Örneğin, iyimserler ve hayalperestler kesinlikle turkuaz ile birlikte mercan boyalı iç, tadacaktır.

  Aynı zamanda, portakal mutlaka yüksek parlaklık ile ayırt edilmez. Oldukça rahatlatıcı bir ruh hali kül rengi mor veya pembe beyazlaşmış ile birlikte kullanıldığında, özellikle somon yaratır.

  Pastel mavi renk basitçe dinlenme ve rahatlama için oluşturulur. görsel uzayın uzayın genişletmek daha hafif bir gölge, çünkü O, bu durumda özellikle önemlidir.

  zor olduğu için aşırıya ama yumuşak ve sıcak paleti için sıcak krem, süt veya bej ile surround daha iyidir.

  Genç kızlara sevginin en gizli ve aziz rüyalar rengi. Bu nedenle, bir kural olarak, seçilen pembe tonlar olarak, güzel bayanlar iç içindedir.

  Son yıllarda, popülerliğinin zirvesinde pembe badanalı varyasyonları bulunmaktadır. işletmek oldukça kolaydır onlarla böylece Onlar, çok asil ve sağduyulu görünüyor.

  Başka yöne gidip aydınlık, doymuş bir renk seçebilirsiniz. buna bir beyaz, siyah ve mavi ve böylece elde ilginç bir kontrast kombinasyonunu ekleyin.

  10 metrekarelik yatak odası Dekorasyon

  küçük ölçekli odalar bitirme malzemeleri dikkatli seçimi gerektirir. Pratik inşaatçılar ve internette başarısız deneylerinin sayısız fotoğraflar kompakt odada o büyük baskılar parlak ve duvar kağıdı bir sürü kaçınmalıdır düşündürmektedir. İç genel çerçeve olarak yumuşak renklerle boya ve döşeme daha iyi bir şey yok bir yatak odası onarmak için.

  zemin için malzeme için standart şartlar onun dayanıklılık ve aşınma direnci olduğunu. Ayrıca kaplama dokunma ve soğuk keyif vermesi gerekir böylece yatak odasında, biz, çıplak ayakla yürümek de unutmayın.

  Parke yıllardır popülerliğinin zirvesinde hala. Kalite ve doğal malzemeler yanı sıra geniş renk çeşitliliği herhangi stil için organik olun. dezavantajları arasında düşük ısı ve ses yalıtımı özellikleri belirtmektedir.

  Alternatif olarak, parke laminat kullanabilirsiniz. Bu dayanıklılık, iyi bir ısı yalıtımı ve pratiklik ile karakterize edilir. Ancak, her şeyin zamanı var, ve sonunda dış yan yıpranacaktır ve tamamen tüm zeminler değiştirmek zorunda.

  Bu mütevazı boyutta odasında ana kural parlak renklerde dekore edilmiştir sır değil. Duvarlar parlak resmi olmadan bir veya iki renk daha iyi bir yüzey bulunmaktadır.

  İdeal - bej, fıstıklı, kayısı, mavi, pembe, beyaz veya açık gölgede boyamak için. Diğer ilginç bir yer vurgu duvarı bitirme için dekoratif sıva ve yatay ahşap paneller bakmak. Bir başka yol geniş oda izlenimi elde etmek - çizgili duvar kağıdı kullanın.

  Çok düzeyli alçıpan spot bir dizi temel orijinal bir şekil oluşturmak oluşturmak üzere edebilmektedir. Ancak, çok düşük tavan zaten küçük yatak hacmini gizler, bu nedenle aşırıya ve tavanın küçük bir bölümü yardımıyla dönüştürmeye değil mantıklı.

  Aalçıtaşı kalıplama Rokoko ve Barok unsurları ile klasik iç mükemmel tamamlayıcısı olacak.

  Genel olarak, en basit çözüm - beyaz veya açık bej boyama - küçük 10 metrelik yatak odası için doğru şey.

  Bu küçük bir oda dekorasyon için kadar alan değil bırakır. Oysa dekorasyon ihtiyacı yok azdır. Bu uyum için:

  - yatak farklı yerlerinde küçük boyutlu Aynalar;

  - Perdeler, minderler ve halılar. renkler, ilginç dokular veya süs kullanarak Onlar vurgu;

  - Güzel bir çerçeve ile Resimler ve fotoğraflar. Bir duvara asmak veya girişinde ya da doğrudan yatak tarafından özel donanımlı raflara yerleştirilmiş olabilir;

  - Dekoratif saksı bitkileri veya vazo içinde taze çiçekler.

  Ama bunlar bile, bir kıymetli yer değiştirme değil, ayrıntıları çünkü uzay Kazık Büyük yaratma mütevazı olasılığı için, aşırıya kaçmadan kullanılmalıdır.

  Hiç kimse herhangi yatak kompozisyon merkez yatak olduğunu reddedecek. seçerseniz mobilya bu parça ama depolama için dahili çekmeceli, bacaklar olmadan seçeneği için tercih vermektir. Uyuyan yer aydınlık ve ferah odalarının efekti oluşturmak için kısıtlama ile ihraç edilebilir. Ancak, bu mobilyanın kalanı için de geçerlidir. Özlülük, kompakt ve işlevsellik - Ana görülecek olduğunu.

  Sonraki kompakt komidin, ışıklandırma ve diğer gerekli bilgileri sunmaktır. Çok ilginç versiyonu - yatakta kahvaltı için dışarı çekme tabloyla kabine.

  Böyle bir uzayda raflar ve duvar rafları organik formda. giysi yeri için yüksek ve dar standart veya dahili gardrop üzerinde kalmak. Her ikisi de modern ve şık bir görünüm değil, aynı zamanda bölgeyi kurtaracak.

  Modern gerçekler çeşitli aydınlatma teknolojileri sevindirici bolluğu. Bireysel bölgeler kendi ruh ve ihtiyaçlardan ışığın şiddetini değiştirmek için Bugün, aydınlatma çeşitli kullanabilirsiniz.

  10 metrekarelik yatak odası fit zemin lambaları, başucu masa lambaları, lamba, duvar lambası, tavan avizeler için yerleşik ışıklar. rahat bir atmosfer yaratmak ve dekora uyum sağlaması amacıyla - Bir LED şerit ekleyebilir.

  küçük ölçekli yatak odası tasarımı projesinin geliştirilmesinde oldukça yetkin planı, düzgün takılmış iç malzeme ve renk paleti sonucunda elde etmeye çalışmak gerek. Biz resimler uyku odası kayıt için etkili bir plan oluşturmada size yardımcı olacaktır seçimleri özellikli umuyoruz. Mutlu görüntüleme!

  Bir yatak odası 10 metrekarelik Interior

  Her sahibi, konut inşa konfor, güzellik ve kolaylık onların fikirleri doğrultusunda bir iç oluşturmak için çalışmaktadır. Eğer biz eski güne veda dünkü düşüncelerini, gelecek, yalnız ve yeni karşılayabilir dinlenme yeri, - evdeki en önemli yerlerden biri bir yatak odası. Bu oda özel ilgi ve yaklaşım gerektirir.

  uyum büyük boyutlara sahip mobilya vazgeçmek, renk ve malzeme dokuları eşleşirse, 10 metrekare olabilir yatak orijinal tasarımını gerçekleştirmek doğru maksimum aydınlatmak için de kullanın. hi tarzında, Japon, Provençal, klasik - - İç herhangi bir tarzda yapılabilir resme aşağıdaki teknoloji veya modern.Na küçük daireler sahiplerinin ihtiyaçlarını ele almak için ilginç seçenekler sunar.

  İç küçük yatak odası 10 metrekare özel dikkat gerektirir. Farklı seçenekleri değerlendirmek ve en iyi seçim, açıklıklar arasındaki geçit genişliğini kontrol kağıt üzerinde mobilya, tasarımın tüm gerekli unsurları koymak odanın bir ölçek planı çizmek gerekmektedir.

  Popüler bir karar - duvarlar ve tavan alçıpan Dekorasyon. duvarlarında fonksiyonel nişler 10 metrekare ihtiyaçları ve sevimli knickknacks hem karşılamak için idealdir yatak odası iç, fotoğraf veya hediyelik eşya, vazo, heykelcikler ile çerçeve. Alçı levha konstrüksiyonları dikdörtgen veya yuvarlak olarak, çeşitli şekillerde olabilir. Izin parametreler yatak odası, her seviyenin aydınlatma ile düzeyli alçıpan de tasarımına mükemmel seçimdir.

  Gördüğünüz fotoğrafta, küçük bir yatak odasında bir çözüm gibi görünüyor.

  Küçük bir yatak odası için duvar kağıtları ılımlı desenli seçilmelidir. Psikologlar çok sık, küçük bir odada küçük süs karartıcı olduğunu söylüyorlar. şöyle genel öneriler şunlardır:

  • dar ve yüksek bir yatak için uygun olan yatay düzeni;
  • Dikey desen görsel yüksekliğini arttırmak;
  • 10 metrekarelik küçük yatak odası alanının Tasarım Siyah-beyaz, açık pastel duvar kağıdı gerektirir;
  • Aydınlık ve karanlık duvar kağıdı geniş bant Alternatif, sen uzay artan etkisini elde edebilirsiniz;
  • Büyük bir resim ile duvar kağıdı, aynı renk duvar kağıdı ile kombinasyon halinde ancak bitişik duvarda bir model olmadan edin.

  iç tarafından yönlendirilmelidir seçilir döşeme için olduğu gibi,. Parlak zemin daha iyi koyu mobilya ve tam tersi görünüyor günü. Mobilya ve zemin tonları, uyumlu, tercihen bir ton, ancak farklı doygunluk birleştirilmelidir.

  çapraz desenli parke ya da laminat odanın görsel boyutunu artırma katkıda bulunacaktır.

  Uygun duvar kağıdı örnekleri arasında, döşeme fotoğrafta görülebilir.

  Yani, geri çekme, mobilya birinci rasplaniruem yerleşimine. Yatak odası yatağından başlar, bu yüzden gerekecektir ilk şey yerleştirilmek üzere. seçenekleri düşünün:

  • duvara Başlık - İki dolapları geleneksel düzenlemesi ile;
  • İç köşede - biz bir dolap ya da sandalye için ekstra alan var;
  • Ada durumu - oda artık mobilya planlama değildir;
  • Mobilya ve odasından ücretsiz merkezinin bazı öğeleri yerleştirmek için aynı duvar boyunca gerekirse duvarın uzun tarafı, sen yatak yerleştirebilirsiniz.

  bir ofise yatak kısmını kullanmak için bir niyet varsa, bir köşede veya uzun duvar boyunca yataktan en doğru yerleştirme olacaktır. Aşağıda yukarıdaki fotoğrafın biri olarak.

  Küçük bir yatak odası için çekmeceli rahat bir yataktır. Kolayca Orada yatak yerleştirilir ve ayakkabı gibi bazı başka şeyler. Tabii ki, bir şey asmak olamaz, ama küçük bir yatak önemli bir kısmını kaplar büyük bir dolap, gerekmez.

  Küçük yatak odası tasarımı gerçek çözümlerle güzel fikirlerin birleşimi için sağlar. Çoğu çift kişilik yatak olsun istiyorum, ancak 10 metrekarelik yatak odasında olması ve yatak satın alabilir bir buçuk koymak veya 1.4 x 1.6 m sorunun gerçek çözümü parametrelerini iki katına çıkarmak daha iyi olacaktır -. Trafo, açmak edebiliyoruz köşe kanepeler ve günlük toplamak.

  Bu durumda ilgili bu fotoğraflardır.

  Bunun yerine podyuma uyku seti yataktan karar verirseniz Odan, modaya uygun modern bir tasarıma sahip olacak. Bu çözümün avantajları:

  • Yatağın yeterli hiç bir yatak satın almak için gerek yok;
  • çekmece için kullanılan iç fonksiyonel alanı;
  • Kendisi çek yat için bir podyum yer olarak hizmet edebilir ve gerekirse yüzey, çalışma alanı yerleştirir. Ergonomik iç takdir etmeyen zordur.

  podyum - fotoğrafta ilginç ve modern bir yatak iç görünümlü görebilirsiniz.

  mükemmel bir podyum ile yatak tamamlayacak İlginç aksesuar - gölgelik. Bu tam teşekküllü bir uyku için gerekli koşulları yaratmak, etkileyici görünüyor.

  10 metrekarelik yatak odası alanı için en iyi seçenek gardırop kompartman. dikkate planlama tesislerinde ve fikirlerin tüm özelliklerini almak için bunu gerçekleştirmek zorunda kalacak ne için hemen hazır. Ana artı - Kabine gerekli şeylerle doldurmaya maksimum izin tavana kadar yüksekliği tüm alanı, alacaktır. Buna ek olarak, en iyi iç içine uyumlu şekilde herhangi bir tasarım seçebilirsiniz.

  Kabine yeterli alan yoksa, (askıları ile dolap için) yerleştirme küçük boyutta bir sürümü ve duvarlar boyunca çevre üzerinde bir asma, ve hatta yatak bulunmaktadır.

  sürgülü kapılarda aynalar değil giysi seçiminde günlük kullanım için uygundur ve evi terk değil, aynı zamanda geniş, aydınlık odanın etki oluşturmak için hazırlar.

  İşte kabine yerleştirilmesi seçeneklerini gösteren birkaç fotoğraflardır.

  göğüs terk komidinli edilmelidir itibaren yakın yatağa yukarı taşımak. Yükseklik kaideleri yatağının yüksekliği fazla olmamalıdır.

  görsel alanını artırmak için optik efektleri

  Biz küçük bir yatak odasına gelen bir tasarıma geliştirmeye yardımcı olmak ana kuralları hakkında unutmamak gerekir:

  • Hafif yumuşak renklere hâkim. Tavan - beyaz veya açık mavi, açık hava sahasını etkisi yaratır. Duvarlar - beyaz, bej, şeftali, soluk - zeytin.
  • popmpeznyh dekoratif unsurların reddetmek. Masif oyma yatak başlıkları parlaklık ile kadife duvar kağıdı ile sandalye ve perdeleri kuvvetle 10 metrekare m yatak odası alanında hoşgeldin;
  • mobilya, tavan girintiler dekorasyonda ayna ve parlak yüzeylerde kullanımı. Iç soğuk, rahatsız hissediyorum bile yok etmek, denetleme gözlemlemek önemlidir. Onların yatakta yansıtılmayan bir şekilde bir ayna ayarlamaya çalışın;
  • Duvar kağıdı, zemin daha koyu olmamalıdır çok desen alacalı edilmeyecektir.

  hazır çözümler Fotoğrafları karar vermenize yardımcı olacak.

  Tekstil atmosfer yaratmada çok önemli bir rol oynamaktadır. Küçük yatak odası böyle perdeler, yatak örtüleri, yatak yastık, duvar halıları olarak dekoratif öğeler resmileştirmek eğer zevkli, yeni renklerle hayat ve ışıltı geliyor. renkler ve mobilya tekstil uyumlu kombinasyonu sıcak bir atmosfer yaşayacak. Uzun tüylü pullu kumaş ve çok parlak renkler zıt olan büyük halı önlemek için daha iyidir. Küçük bir yatak, bu uygunsuz olur ve iç ağırlık vereceğiz.

  Tablolar, duvarlarda resimler boyutu ve sayısı denetleme gözlemleyerek, ince, zarif çerçevede asmak için en iyisidir.

  Çiçek düzenlemeleri odanın köşelerindeki bir pencere pervazına olarak yer bulur.

  Kitaplar, hediyelik eşya, figürinler, farklı sevimli biblolar raflar ve duvar niş yerleştirmek, favori küçük yatak dekorasyonunu tamamlayacak.

  Bugüne kadar, aydınlatma için kullanılan modern teknoloji sayısı çok çeşitlidir. Sen, odanın farklı alanlar için birkaç ışık kaynağı kullanın ruh halleri ihtiyaçlarına bağlı olarak aydınlatma derecesini ayarlayabilirsiniz. Eğer aydınlatma yükseltme yeni renklerle Hatta eski iç ışıltı.

  Önemli olan yatak odasında ışık rahat, yumuşak olmasıdır. Aşağıdaki araçları kullanmak daha iyidir:

  • Küçük spot;
  • abajur;
  • Yerleşik tavan ışıkları;
  • lambalar, küre ya da hemisferlerin bir biçimde olabilir.

  Çalışma alanının ışık olun veya modern LED şerit kullanarak, Ayrıca dekorasyon odaklanır. Farklı parlaklık olmalı ve özel bir kumanda ile düzenlenmiştir olabilir.

  Aşağıdaki fotoğraflar verimli aydınlatma çözümleri göstermektedir.

  Işık, atmosfer yaratarak önemli bir rol oynar belirli bir ruh hali vardır ve dikkatli sağduyu gerektirir. En sevdiğiniz küçük yatak odası tasarımının geri kalanı gibi.

  Tasarım yatak odası 10 metrekare - 50 fotoğraf

  Yatak odası - evde en önemli yer, bu yüzden onun ekipman sorunları ve zorluklar bir çok neden olabilir. 10 m² ölçme Küçük odalar Bu imar, mobilya düzenlemesi ve yüzey seçimi dikkatli bir yaklaşımı gerektirmektedir. görsel etkinleştirmek alanını genişletmek ve o kadar işlevsel hale getirecek Yetkili yaklaşım. değil kolay bir iş, ama ilginç - Yatak odası 10 m² tasarlamak. Odanızın olduğunda "Sweet Dreams" sadece 10 metrekare sürer. metre ana şey - bu görsel alanı artan amaçlı olduğu şeklinde bir yol oluşturmak için mobilya ve iç tasarım minimum kullanmak.

  Biz tasarım plan yatak odası 10 metrekare yapmak

  Aydınlık ve sakin tonları - küçük bir oda bitirme temel kuralı. Duvarlar parlak büyük rakamlar olmadan parlak olmalıdır. Mükemmel seçim - sakin duvar bej, fıstık, gri, şeftali, mavi, pembe tonları. ahşaptan yapılmış ışık panelleri olabilir duvar dekor çeşitlendirmek. duvar etkisi duvar kağıdı geniş yatay çizgiler elde edilebilir.

  parlak yansıtıcı yüzeye sahip Asma tavan görsel alanı genişler. Renk beyaz değil deneme seçmek daha iyidir. Tavan duvar kağıdı yapıştırılmış ise, açık renkli veya seçenekler şeridi ile seçmek daha iyidir. tavanda Çizgili görsel olarak daha yüksek olun.

  seks tasarımcıları tescili için laminat parke veya hafif tonları seçmek için tavsiye edilir. Parke çapraz döşeme alanı daha geniş bir hale getirir. Sen ahşap panelli duvarlar zemin tonunu alabilirsiniz.

  İlk adım - planının tasarımını hazırlanmasıdır. Çok basit - Bir kalem alın ve temel mobilya olacak olan "anahat" deneyin. Küçük bir yatak odasında "yerleşmek" ilk, yatakta olacaktır. ondan ve başlar. çeşitli yolları yatak yeri vardır:

  • duvara Başlık - böylece dolapları için yer açmak
  • Köşe - yataklı yatak odasının iç köşesini işgal ettiğinde. Bu düzen sandalye örneğin, uzay kurtaracak
  • ada konum - yatak odasının ortasına yerleştirilir. Bu yöntem geniş bir yatak yüklemek isteyenler için yararlıdır ve mobilya kalan önemli olmayacak
  • duvara karşı yatağın uzun tarafını ayarlanması - Kabine ek dolaplar için yer tasarrufu sağlar

  Yatağa bir yerde karar yaptıktan sonra, kabine karşılamak için "ada" seçebilir ve ancak o zaman mobilya kalanı yerleştirmek için başlamalıdır - dolaplar, masa ve çekmeceli sandıklar.

  Eğer bir ofis olarak yatak odanızı kullanmayı düşündüğünüz veya bir çalışma alanı gerekiyorsa, yatağın açısal yerleşimi kullanmak veya duvara onu uzun yan koymak en iyisidir.

  O zaman küçük bir masa ve sandalyeler için yer açmak. yatak odan balkon varsa - ek bir oda olarak kullanabilirsiniz. Bir yatak odası ile iletişime - 10 ve 13 metrekare alamadım. metre, veya balkondan kişisel dikkate almak.

  Mobilya hileler yatak odası 10 metrekare. m

  Küçük bir yatak odası "Kraliyet" yatakta ve alamadım mobilya büyük miktarda yerleştirin. mümkün olduğunca fazla yer kazanmak için ve minimuma mobilya miktarını azaltmak için - Sen asıl şey hatırlıyorum. Eğer yatak odasında ne gerekir? Sadece bir yatak, bir gardırop ve dolapları, dekoratif öğeler bir çift. tüm itibaren kalan terk edilmelidir.

  Yatak odası için takımlar gerekli minimum içerir:

  • yatak;
  • bedsides;
  • Dolap veya kalem;
  • ayna ile masa Giyinme.

  Dolap çok yer alır, ama çekmeceler, dolap ve masa bir sandık yerine fonksiyonel bir öğedir. Kabinin cepheleri ayna veya parlak seçmek daha iyidir. Herhangi mobilya parlak renklerde yapılmalıdır: kül, huş, kayın.

  • Bir düşük olan bacaklar ve ayaksız bir yatak seçin - sonra oda uzun boylu bakacağız
  • masif ahşaptan oyma başlıklı ve yataklı modellerini atın - onlar hantal görünür
  • Eğer çekmeceli veya kitap raflarında bir göğüs için odada yerleştirmek planlıyorsanız, yatakta kendisinde mobilya yerleşik çekmeceli bu parçaları değiştirin. Yani mümkün olduğunca etkili bir küçük boşluk kullanın ve "başlıkları" uyum kutuları ve kitap ve giysi ve diğer isteğe bağlı aksesuarlar olabilir
  • Kabine vazgeçmeyeceğim beri gömme dolaplar bir yükseklik tavana sahip modelini seçin
  • yerleştirilen ve küçük bir dolap ve çevresinde küçük bir asma yatak odası ile takviye edilebilir. Bu konaklama seçeneği metrekare kazandıracak ve rahatça giysi ve iç çamaşırı yaymak sağlayacak
  • Onların yükseklik yatağının yüksekliği az olmalıdır ve bunlar couchette yakın yerleştirilmelidir - Başucu tablolar küçük ve kompakt seçmeliyim

  Ve başka hüner - pürüzsüz yüzeye sahip mobilya görsel olarak oda artacaktır. Yatak odası 10 metrekare tasarlayacak aynalar ve buzlu cam - büyük aynalar ve mat yüzeye sahip ön kapı ile gardırop toplayın. metre geniş ve oda iki katı genişliğinde olduğu izlenimi yaratmaktadır.

  yatak odası Dekorasyon - görsel alanı büyütmek tasarım teknikleri

  Küçük bir odanın dekorasyonu için olduğu gibi - renk, ışık ve kabarık olması gerektiğini hatırlamak önemlidir. Koyu tonlu ve çok alacalı renkler yatak odası, küçük, dar ve rahatsız. Açık renklerde daha çok kullanılan kapsamlı ve daha geniş bir yatak odası görünecek.

  • Duvar kağıdı herhangi açık bir renk seçebilirsiniz - gök mavisi, açık yeşil, bej, şeftali, sarı soluk
  • Desen küçükse en iyisi, ve duvar kağıdı ana renk - - Ayrıca desenli duvar kağıdı tercih edebilirsiniz ışık (beyaz, sarı, mavi, bej). desen ana daha koyu bir renk tonu olabilir
  • çizgili duvar kağıdı görsel tavan "yükseltmek" - Böyle mavi ve yeşil veya bej ve açık kahve gibi - farklı renklerde yatay çizgili olası seçenekleri belirlemek üzere
  • İdeal - - klasik beyaz veya solgun mavi tavan da parlak renklerde yapılmalıdır. Bunlar parlak renkler açık ve görsel "kolaylaştırmak" boşluk ile ilişkilendirilir. yatak odası düşük yapacak Koyu tavan rengi (kahverengi, gri, koyu mavi)
  • Zemin rengi koyu ve zıt renklerde yapılandırılmış olabilir - açık kahverengi, koyu kahve kahverengi - oldukça kabul edilebilir seçenekler. Bu mobilya rengi ile zemine yakın bir gölgeyi seçmek en iyisidir. Mobilya ışık (bej veya krem ​​rengi) varsa, açık kahverengi ya da koyu bej rengi seçin. Mobilya koyu renklerle yapılırsa, zemin kaplama çakmak seçmek en iyisidir. Ve başka hüner - diyagonal yatıyordu parke veya laminat eğer, yatak odası kareler bir çift daha gözükecek

  muhteşem ışık oluşturun ve konfor eklemek

  Genel olarak, her şey doğru yapılırsa ve mümkün olduğunca verimli alanı kullanmak çalışılmıştır - Sen tamamlanma istenilen düzeyde seçmek, pratik mobilya seçtiniz. Şimdi en önemli şey - konfor ve rahatlık küçük bir yatak odası vurgulamak için gerekli aydınlatmayı seçmek için.

  ışık seçtiğiniz için temel kural - bu yumuşak olmalıdır. Bu yumuşak aydınlatma elde etmek için, aşağıdakileri kullanabilirsiniz:

  • minyatür spot
  • tonları ile lambalar
  • Tavan spot gömülü
  • toplar veya yarıküre biçiminde olan lambalar

  • odaya konfor ekleyin, uzun bir şekerleme ile halı kullanabilirsiniz - renk aynı cinsiyetten gölge olmalıdır. Zemin kahverengi halı döşemeler veya laminat olacaksa, halı bej veya krem ​​rengi olabilir
  • Işık saydam perde bakacağız iyi. İdeal - perdeler yatak banyolu veya bitmiş duvarları ile renk uyumlu olduğunda
  • bağbozumu tarzı Hayranları yatak üzerinde asmak yatak odası lambaları el yapımı, küçük raflar ya da garip bir resim süslemeleri

  Tasarım yatak odası 10 metrekare. Eğer bir renk ve stil seçin tüm aksesuarları eğer m. Şık ve "ev" bakacağız. Örneğin, battaniye, yastık ve çekmeceler dolaplar her renkte yapılabilir.

  yeşil kutuları, yeşil ve beyaz yastıklar - Eh "taze" renkleri bak. Bu arada, psikologlar yatak odasında renkler ruh halini etkileyen söylüyorlar. Örneğin, güvenlik ve rahatlık duygusu bej ve soluk turuncu ek tonları verir.

  Açık mavi ve gök mavisi gölge iyi bir uyku sağlayacaktır - bu renk yatıştırıcı, ancak enerjinin "suçlamalar" ve ikinci yarısı ile sıcak bir ilişki oluşturmak için yardımcı olur - bir altın rengi. Ancak, küçük bir yatak odasında altın ayaklı altın veya başucu lambaları ile bir ya da iki renk kullanmak daha iyidir.

  yatak odası tasarımı tarzı seçimi

  küçük bir oda tasarımında temel kural - bu kadar kısa ve basit olmalıdır. Ne zaman aşağıdaki stilleri dikkat etmelidir yatak odası tasarımı tercih:

  1. İskandinav. Parlak renkler ve doğal ahşap doku, mobilya ve dekoratif unsurların seçiminde minimalizmi birleştirir;
  2. Modern. Odak odanın imar üzerindedir, sen yatak odası, oturma tasarlayabilirsiniz oda ya da yatak odası-ofis;
  3. Provence. Sıcak güneşli tonları, hafif sıyrıklar ve çiçek tasarımları ile ortaya çıkan bu tarz;
  4. Klasik. dokulu kaplama, küçük tablolar ve tahtadan yapılmış oyma yatak başlığı ile sıcak kahverengi renklerde yatak odası;
  5. Japon tarzı. Özlü, uyuyan odaklanarak, rahat.

  yatak odası için tasarım seçenekleri üç basit kuralları takip etmek, fantezi sahiplerine önemli sınırlıdır:

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 6 = 12