duvara ayna nasıl düzeltilir?

Nasıl Duvara bir ayna seçme ve nasıl düzeltebilirim?

Duvarda bir ayna asmak için uzman olmak gerekmez. Sadece bu konuya sorumlu bir yaklaşım ve tesisatın bazı özellikler bakmak gerekir.

Sadece pratik amaçlar için dikiz aynası olarak kullanılır. Günümüzde genellikle ışık ve boşluk eklemek için görsel alanı ve oda artırmak sağlayan etkili bir tasarım çözümünün bir rol oynamaktadır.

kurulacağı yerden ayna onun seçimine bağlıdır. aileden herhangi birine tam görünümde kendini görebiliyordu için salonda o büyük olmalıdır. Duvara bir ayna asın veya dolap kapısına sabitlenmiş.

oval veya dikdörtgen - Banyo ayna uzunlamasına bir dikey şekli almak için daha iyidir. Birincil ve ikincil - iki aynalar yerleştirmek için bu odada arzu edilir. ikinci konumunu ayarlamak için sağlayan özel bir dirsek üzerinde yerden karşı duvara monte edilir. Bununla beraber, her yönden saçlarını görebilirsiniz. küvet içinde düzenlenmiş ayna çerçevesi, paslanmaz çelik veya dayanıklı plastikten, kumaştan yapılmalıdır. K. yüksek nem ortamında diğer maddeler hızlı bir şekilde yok edilir.

Bir seçerken nelere bakmak

Ayna - Bir yıldan fazla satın alınan mobilyaların bir parçasıdır. Nedenle hata yapma ve gerçekten kaliteli olanı elde etmek önemlidir. Özellikle dikkat kapsayacak şekilde ödenmesi gerekmektedir. Bu gümüş veya alüminyum olabilir. İlk daha pahalı, ama yansıtıcı nitelikler ve uzun ömürlü çok yüksek vardır. Duvara bir ayna satın alarak, kurşun gibi zararlı maddelerin kaplanmasında varlığını dışlamak için okuma ve kalite sertifikasına sahip emin olun.

neme karşı kararlılığı hakkında da bahsedilen aynanın Mavi veya yeşil renk arka duvar. Kaplama rengi mor ise, kalitesiz ürün anlamına gelir. Yansıtıcı ayna yüzeyi temiz, pürüzsüz mat lekeleri ve hava kabarcığı olmadan olmalıdır. bir ayna üzerinde daha düzgün bir kenarı ile yargılanabilir. Talaş ve çatlaklar sadece basit tedavinin yokluğunda, cam kesme mümkündür. İnce camdan yapılmış duvar üzerinde büyük bir ayna seçmeyin - zamanla bu sarkma ve görüntüyü bozar.

Birkaç montaj seçenekleri vardır. bunların en uygun seçimi çeper yapısı, ayna boyutu ve ağırlığı türüne bağlıdır. Bu özel ayraçlar sahipleri, profilleri kullanılarak monte edilebilir, ya da sadece bir yapışkan bant ya da yapıştırıcı ile duvara yapıştırılabilir. İkinci yöntem nispeten basit ve çok popüler. buna İstisna sadece büyük aynalar vardır - duvara bir daha güvenilir bir yöntem monte etmek daha iyidir.

ilk şey yapıştırılması için duvar yüzey hazırlamak gerekir. duvar kağıdı, fayans veya diğer kaplama malzemesi bir tabaka çıkarma genlik karesi ayna eşit bu boş alan da bunun, için. Kaplama kalınlığı aynanın kalınlığından daha büyük ise, kontrplak ya da alçı ek bir temel eklemek gerekir. duvarı düz olmalıdır, bu nedenle yüzeyi macun ve zımpara işleminin gereklidir.

duvara Plaka ayna özel sıvı çivi yapılır. onlar yapıştırıcı uygulanır Bunun yerine, gelecekte bu amalgam zarar vermez önemlidir. Aynanın en kenarına yapışkan uygulamak için gerekli değildir, ya da dışarı tırmanabilir. Böyle bir durum olursa, bir yumuşak bir bezle hemen aşırı tutkal kaldırmak için gereklidir. Ayna oldukça sıkı bir şekilde 15 dakika süre ile duvara ve üzerinde bağlamak için bir yöntem olarak kabul edilebilir. Bu yöntemin dezavantajı, sadece başka bir yere ayna imkansız ağır olmasıdır.

Her şeyden önce, mümkün imha amalgam karşı korumak amacıyla lateks boya ayna tabakasının ters tarafını kapsayacak şekilde önerilir. ayna askıda duvar yüzeyi temizlenmeli ve alkol ya da aseton ile yağı giderilir. ayna duvara asmak önce, yapıştırılan çift taraflı bant onun dikey her 15 cm'de şeridinde, bunların uzunluğu, 7-10 cm., aralarında boşluk silikon dolgu ile doldurulur.

dolgunun üzerine düştü, böylece ayna duvara uygulanır. Ve istenilen konumda tesviye sonra, bu sıkıca kasete preslenmiş ve sabittir. tutkal veya bant sadece su geçirmez banyoda kullanılabilir. duvarda bir çerçevesiz bir ayna asmak için bir soru olduğunda Bu sabitleme şekli, özellikle uygundur. Ve durumlarda sondaj gerçekleştirmek için olanak yoktur nerede. Bir sıva yüzeyi üzerinde ayna yerleştirmek Çoğu zaman, bu yöntem kullanılmaktadır.

özel bir çekicilik odaya büyük bir ayna verir. kaideler yüklemek için yer kalması, hem de olası hasarı önlemek için yerden biraz uzakta yerleştirin. Böyle bir ayna vida ve özel dekoratif tutucuları kullanılarak monte edilir.

Duvarda bir ayna asmak önce yüzey hizalamak için. İşaretleme sonra yapılır. Bunu yapmak için, ayna sıkıca kalemle duvara bastırdı ve orada verilen deliklerden sondaj için yerleri işaretleyin. Bundan sonra, ayna kaldırılabilir.

Yukarıdan aşağıya - O hafifçe eğik delik açmak önerilir. Bu daha güvenli bir uyum sağlayacaktır. bağlantı elemanları daha da gevşek sallamak, bu duvarı kendisi yapılacaktır.

deliklerin her biri de, hazır hale geldikten sonra fiş sokulur. o zamanki tahta sopa uygun olacaktır gibi. alçıpan duvarlar için "babochka9raquo adı verilen özel bir fiş kullanmak daha iyidir;.

duvara ayna nasıl giderileceği ile ilgili karar verirken, vidaların kullanılması çok uygun bir seçenektir. vidalı önce tekrar duvara ayna takmak ve tüm delikleri dizilmiş emin olmak için bir kez, gereklidir. sabitleme noktaları gizlemek ve aynaya daha estetik bir görünüm vermek uç tabanı üzerine dekoratif metal kapaklar, büküm kullanmak için.

Eğer kaset veya tutkal kullanılmaz eğer nasıl duvardaki bir çerçeve olmadan bir ayna asmak için? Bu durumda, vidaları yardım et. Bu sadece önceden delinmiş ile satılmaktadır aynalar hepsi bu değil. Bazı durumlarda, onlar kendini delmek zorunda. Böyle iş profesyonelleri emanet etmek en iyisidir böylece bu görev, oldukça zordur. Hemen hemen her yerde artık cam kesti atölyeler vardır. Mevcut bir özel ekipman hızlı ve verimli delikleri yapacak yoktur.

Eğer, kendi başlarına bir elmas biraz kurtarma tatbikatı idare karar verirseniz. İlk olarak, gelecekteki açıklıklar tam yerini belirlemek ve alkol ile yüzey yağdan arındırmak gerekir. sondaj sürecinde periyodik matkap ucunu soğutmak için gereklidir. Suyla hamuru araya küveti bir taş döşeli kullanmak ve delik oracıkta ayarlamak önerilir. Gerekli içinden delme gerekiyorsa su ilave. Duvara ayna düzeltmek önce bitmiş deliklerin kenarları ince zımpara ile dikkatlice çıkarılır. Tüm süreç büyük özen ve doğruluk gerektirir.

parantez aynalar montaj

Bugün farklı sahiplerinin büyük bir sayı, aynalar için kıskaçları vardır. Bunlar malzemenin farklı hangi imal inşaat ve tasarımdan. Bu aynada sondaj delikleri gerektirmeyen çok rahat bir seçimdir.

Sen aynaya takmak ve ev yapımı klipleri kullanarak yapabilirsiniz. Bu kesim pleksiglas sunta ya da ince bir alt-tabaka için, kenarından hafifçe çıkıntı yapan, galvanizli çelik plakaları bağlı oldukları. En "ushki9raquo yapılmış; Gelecekteki inşaat asılı. Daha sonra ayna tabanına tatbik edilir ve plaka ayna yüzeyine bükülür. Bu "ushki9raquo için bir ayna asmak için sadece kalır; Duvarda.

Sondaj olmadan duvara aynalar yükleyin

Ayna çok zor değilse, içinde delikler açmadan monte edilebilir. Bu arada yapılmalıdır. Bir kişi sıkıca duvara ayna ve vidalama vidalarla diğer fırsatları bastırır. Bu üst ve alt kenarına doğru vidalı, ve daha sonra özel dekoratif kapak üzerinde yer almalıdır. Onların gider aynaya oldukça istikrarlı kalacak.

Aynı anda bir yol olacağını aynalar Tüm montaj, amalgam zarar vermemek için çok dikkatli yapılmalıdır kullanılır.

Nasıl Duvara bir ayna asmak için?

Kim modern cam ayna aşina değil mi? Tasarım ince bir metal tabaka ile yüzeyine kaplanan perdahlı cam levha olarak adlandırılan bir karışımıdır. Gümüş - daha pahalı alüminyum parçacıkları, püskürtme için kullanılan bir tabaka olarak aynaların düşük maliyetli bir model üretimi için,. olumsuz çevre etkilerinden kırılgan amalgam koruyucu vernik en tabaka.

Bu hassas ve kırılgan iç elemanı güvenli bir şekilde dikey bir yüzeye bağlı olmalıdır. Bize Duvara bir ayna monte etmek nasıl sorusunu incelemek ve buna kapsamlı bir yanıt vermek çalışalım.

Eğer aynalarla deneyim oldu ve bunları düzeltmek için yönetilen varsa, sorunların ortaya çıkması. Eğer yeni iseniz, farklı dikey yüzeylerde aynaların yüklemesinde talimatlarını okuyun.

Bugün, duvara monte ayna tabakasının üç temel modeli vardır:

 • çift ​​taraflı bir bantı kullanarak bir yapışma;
 • Özel bir yapıştırıcı ile yükleme;
 • Vidaları vidalama.

Birinci yöntem, en az 1 m, 2'dir alan duvar, küçük bir ayna monte etmek için uygundur. Yapışkan bant ile tutma kuvveti geniş bir alana sahip aynalar eklerken güvenilir nedeniyle azalır, çok yüksek değildir. Yapışkan bant yapışkan net boyama, aynanın tüm arka tarafını kapsamalıdır, ancak bu bile bu yöntemle, bir yapışkan bant zamanla çekilir ve tasarım aşağı düşebilir.

iş ve onların incelik farklı kapsamının özel ayraçlar-sahipleri ile vidalarla montaj. Bu yöntemi kullanırken dikkatli olmak ve hasar riski olmadan işleyecek nerede, hatta daha iyi bir özel atölyede bir ayna vermelidir, çünkü ayna yaprak sondaj delikleri ihtiyaç vardır.

banyoda duvara bir ayna montaj en uygun yöntem - yapıştırıcı. Kullanılması özellikle kiremit banyoda istenmeyen matkap deliklerini önlemek için aynaların montajı için formüle edilmiştir.

Banyo için ayna seçerken, onun özelliklerine dikkat. Yüksek nem ile odalar için vernik ve ek bir koruyucu tabaka ile kaplanmış bir gümüş amalgam ile bir model seçmek en iyisidir. Bu tasarım sıcaklığı ve yoğuşma birikimi karşı duyarsızdır ve en az 15 yıl sürebilir.

duvara ayna bağlanması için deliklerin çapını tespit etmek için, atölyede ön donanım seti seçmek gereklidir. paketini tutan bir plastik conta, dekoratif fındık, vidalar ve dübeller ile pirinç kovan oluşur.

ayna levha monte teknolojik süreç

Büyük aynalar yerden belli bir mesafede asılı yaptı. Bu yüzden hasar riskini azaltmaz çok kirli olacak ve apartmanda kaideler değiştirirken sadece, örneğin, durmayacaktır. ayna optimum 10-15 cm kenar mesafesi olarak kabul edilir.

Duvarda büyük bir ayna asmak için, özel bir ek oluşturmak gerekir. işe alma, duvardaki gelecekteki açıklıklar için düzenini yapmak gerekir. hazırlıksız ama iyi ayna (eğer kırpma ADI kullanabilirsiniz) desteklenen bir Bunu yapmak için. duvara takın ve yeniden dağıtma iyi bak. Bundan sonra onlar için bağlantı elemanları konumlarını ve delikleri işaretleyin. Dikkatle aynayı kaldırıp zarar görmemesi için düz bir yüzeye koyun. Dikey bir yüzeye ile çalışmaya devam edin. İşaretlemeniz doğru kontrol edin ve simetri ayarlayın. Bundan sonra, bir matkap kullanarak dübel delikleri boyalı yerlerde bir delik açın.

alçıpan duvarındaki aynalar monte ederken biçimlendirme kaybolur oluşturmanız gerekir. duvar, ince duvarlı bir tüp kullanarak, ayna kumaş eklenmesinin, delik delinebilir.

ayna daha güvenli bir konumda duvarlar kaldırıldı sonra delinmiş delikler, çapa ayarlayın. Önemli olan bu "babochki9raquo büyüklüğü; Farklı çapı dübel büyük bir şekilde 0.5-1 mm sıkar. duvarda dübel deliği yüklemeden önce daha beyaz tutkal ya da herhangi bir diğeri ile yağlanabilir. Bu yaklaşım sıvaları dökülen önlemek ve prizler için yapışma seviyesini yükseltmeye yardımcı olacaktır. Bu adım atlanır, ancak edilebilir duvara ayna bağlantı elemanları olacak "sidet9raquo; Güvenilir.

Gördüğünüz gibi, hiçbir şey duvar resimleri bir ayna montaj sürecinde karmaşık, ancak kolayca yeni güzel ve modern unsurların iç süslemeleri yapabilirsiniz.

Şimdi duvara bir ayna asmak için nasıl biliyorum ve bu görünüşte basit ama önemli süreç çalışmaları sırasında zorluklara neden olmamalıdır. kendileri değil, aynı zamanda sizi çevreleyen çevre üzerinde sadece çalışmak için öğrenin. Evinizde ayna ile başlayın ve iç dönüştürdü nasıl dramatik göreceğiz.

duvar, kabine üzerinde bir ayna asmak için nasıl

Hatta bazen basit bir sorun şaşkın gibi görünüyor. Örneğin: kabine kapı, banyo, koridor, vestiyer duvarına bir ayna asmak için. Hiçbir çerçeveler veya fikstür başka unsur vardır sanki? Aslında, duvara ayna eki - değil karmaşık bir görevdir. Eğer teknikler ve yöntemler biliyorsanız.

duvara ayna bağlanması için yöntemler

Daire tamir veya düzenleme sırasında, bazen gerekli evler hangi üzerinde hiçbir çerçeve yoktur, ayna düzeltmek için. Son zamanlarda, dekorasyonun en popüler yöntemi. Genel olarak, beş sabitleme yöntemleri ile ilgilidir. ayna yüzeyinin montaj yapılacak olan madde türüne ve alana bağlı olarak bunların arasından seçilir. aşağıdaki şekillerde bir ayna asın:

 • Özel bir tutkal ya da yapıştırıcı sızdırmazlık yüzeye yapıştırılmış.
 • Duvar özel tutucuları monte.
 • Ayna matkap delik olarak, duvara onlar aracılığıyla bağlamak ya da mobilya kapı açılır. Her zamanki vidaları kullanabilirsiniz, ancak "pull" bağlantı elemanları ve kırılmalara karşı korumak için izin vermez plastik genleşme derzleri ile özel bir fikstür var.

bağlantı elemanları kullanılarak bir banyo, koridor, koridorun duvara bir ayna asın, yapışkan montaj bandı

 • Bir duvar kapak profilinin monte edildiğinde, yukarıda tarif edilen yöntemlerden biri, bir üst düzeltmek için ayna alt kenarını düşürdü.
 • özel bir bant için takılması (3M Montaj bandı).
 • Sondaj olmadan duvara aynalar Montaj sadece özel bir yapıştırıcı veya çift taraflı bant mevcuttur. Bir alçı duvara monte köpük blokları, düşük yük-taşıma kapasitesi olan başka malzemelerin bölmeler, bu gerekli olabilir. Bu yöntem kullanışlıdır ve karo, kapı mobilya, vb bozmak istemiyorsanız Diğer tüm yöntemler sondaj delikleri ile ilişkilidir.

aynaların Kurulum yüksekliği kurulum yerine ve amacına bağlıdır. ayna yüzeyinin merkez göz hizasında olacak şekilde Banyoda, o astı. yaşam Büyüme farklı olabilir, ancak ortalama merkez kat 160-165 cm yükseklikte yer almaktadır.

Banyoda Montaj yüksekliği ayna

salona takılırken, giyinme ayna genellikle uzun ve dar ayarlanır. Bunlardan, bir adam onun tam boy göstermelidir. üst kenar ile bir referans olarak kabin kapısına monte ederken 3-5 cm .. - Bu amaçla, bunun üst kenarı ya da hafifçe kafa üzerinde Kabine yüksekse, ayna da başının üstünde birkaç santimetre sabittir.

aynalar ve montaj yöntemleri için Sahipleri

bir süre sonra ayna tutucu yüklemeniz elverişli, / kaldırmak yerine gerekirse. Bunlar iki tiptir:

Bir duvar veya kapı üzerine monte Gömlek, aynanın kenar bunların içine sokulur. Bunlar çeper / kapının düzlemine hemen hemen aynı hizada monte edilebilir, ve kaldırma ile olabilir. İkinci bir düzenlemede, duvar ve ayna arasında bir kaç santimetre için 5 mm bir boşluk kalır. Gerekirse bu düzensiz duvarlarda, montaj kaydeder.

duvara ayna montaj aparatı

Geleneksel tutucular altındaki iki koyuyorlar ile (ayna küçükse, alttaki koyabilirsiniz - merkezde), iki her iki tarafta. kurarken, dikkatli bir şekilde boyutları ölçmek ve bir kenara ayarlamak için gereklidir. bulunan alt sahipleri yatay kenarından eşit uzaklıkta bulunması ve kenar olukları kolayca düzenlenen aynalayabilirsiniz böylece yan koydu. Aynı zamanda bile bir tarafa maksimum vardiyada düşmemesi gerekir. Tipik olarak, mesafe ayarı sahipleri ayna 2-3 mm daha geniş olması gerekir, ancak mümkün olabilir - sahiplerinin tasarımına bağlı olarak değişebilir.

Başka bir seçenek - üst ve alt kısmında iki. Bu durumda, bağlantı elemanları arasındaki mesafe, aynı zamanda ayna yüksekliğinden daha büyük bir kaç milimetre olan.

Through-tutucu kullanılan ayna yüzey bağlantı elemanları için delikler varsa. Bunlar cam atölyesi yapabilirsiniz. Sahipleri kendilerini - Bu olağan kendinden diş açan vidalar veya dübel, plastik astar ve farklı şekil ve boyutlarda dekoratif kapaklar ile çivi olduğunu.

Bunlar konvansiyonel fişler olarak yüklenir. Kurulum (bir iz yapmak için bir kalem veya işaretleyici ile duvara ayna takmak için) İlk işaretlenmiş delik, delikler dübel altında plastik kapaklar kapsamındadır delinmiş. Daha sonra, plastik bir tutucu plastik fiş ayna yüzeyinde bir delik içinden geçirilmiş ve yerde ayarlanır ile. Son aşama - dekoratif bindirmeleri montajı.

aynalar yapıştırıcı ile duvar Tespit

Her duvar bağlantı elemanları yüklemek kolaydır. Örneğin, alçıpan bölme veya duvarlarda şeyler asmak, o yüklemek veya donanım noktasına nerede kullanıcının profilini veya özel dübel kelebek kullanmak gereklidir. Bu tür her bir bağlantı elemanı 20 kg dayanabilir. aynaların kurulumu için bu kadarı yeter, ama herkes duvarını perfore istiyor. Duvarlar düzgün ve aynalı dolap kapağına monte edilmesi gerekiyorsa, mobilya diğer parça, bu yapıştırılmış olabilir.

Aynanın pürüzsüz bir yüzeye yapıştırılmış olabilir

kurulum için çağrılan özel yapıştırıcı kullanın - "aynalar için tutkal" Onlar amalgam kaplamaya zarar vermeyen her zamanki konulardan farklıdır. Önemli olan nokta kompozisyon yansıtmayı tutkal olacak edildiği yüzeye iyi yapışma (adhezyon) sahip olmasıdır.

İşte popüler kompozisyonların bazı isimler şunlardır:

 • Kurulum Sıvı Çiviler saati. sentetik kauçuk bazında yapılmış, sertleşmez kurutulduktan sonra, bu esnek kalır. ahşap, alçı, boyalı yüzeylerin, ve metaller üzerinde kullanım için uygundur. Yapı hacim altında bir kartuş tabancası 310 mi 160 ruble.
 • SOUDAL 47A. Kompozisyon - sentetik kauçuk, beton, tuğla, seramik, alçı tabanına uygulama için uygun değildir. Çok düşük kür süresi, iyi yapıştırma yeteneği vardır. Bu düşük kaliteli amalgam zarar verebilir olarak zayıf bir solvent içerir. testi gerçekleştirmek için gerekli olan uygulamadan önce bir kaplama olarak şüphe durumunda. 310 ml'lik tüp 190 ruble.

muhtemelen özel yapışkan kullanılarak Tespit ayna duvar

Kompozisyonlar hala pek çok olabilir, en yaygın olanlarıdır. Hızla "ele geçirmek" değil, nihai kurutma sadece 72 saat veya daha fazla sonra gerçekleşir.

ayna, nötr silikon yapıştırılması için uygundur. O mükemmel bir yapıştırma gücüne sahiptir ve amalgam zarar vermez. aynalar için tutkal bir maliyetle, yaklaşık olarak aynı silikon, ayar zamanı aynı hakkında. seçerken dikkatli olun: asit (sirke) silikon dolguları amalgam yok. Bu nedenle dikkatli bir şekilde bileşim ve kapsamı okuyun.

silikon nötr Copes

Sen herhangi bir parçasını kullanabilir ancak banyo duvara bir ayna montaj mantar önleyici katkı maddeleri ile almak daha iyidir. Bu mantarların ve küf gelişimini engelleyecektir. Islak alanlarda akvaryumlar için silikon kullanılması da mümkündür. Hep silikon bazında yapılan nötr, bu mantar ve küf görünmüyor. bir maliyetle Geleneksel hijyenik silikon biraz daha pahalı olabilir.

yapışkan prosedüre duvara aynalar Montaj basit, ama bilmeniz gereken bazı noktalar vardır. ayna üzerine yapıştınldığı yüzey ve arka yan kenarın kir, toz temizlenir önce, yağı alınmış (alkol mendil, sabun çözeltisi ile yıkanır ve kurutulur yıkama). ayna "yılan" yapışkan şeride uygulanır Açık kurulum yerinde duvarına baskı yapar. Yapışkan uygulanmış ve nokta olabilir - tüm yüzeylerde bir dama tahtası deseni. Böyle bir ayna duvara sağlam bir şekilde monte, ancak gerekli, yedek, o bozuldu gerekiyorsa, spatula tutkal kapalı temiz bir yenisini takın.

duvara eşit bir şekilde asmak için alt ya da yan kenar çoğaltmak ilk satırı gerçekleştirilebilir.

arka yüzey ayna üzerine yapışkan Yayılma

aynalar yapıştırmak teknolojinin geniş bir alandır biraz değişiyor. tesviye üzerinde kurutuldu ve astarlanmış duvar tutkal çok küçük diş ile bir spatula ile tüm yüzey üzerinde dağıtılmış, uygulanır. Bu gibi malalar fiş yapıştırılması için kullanılır. Onlar kiremitte yapıştırıcı uygulanmış olanlar ile karıştırılmamalıdır. Onlar dişleri arasında çok fazla mesafe var. Hazırlanan yüzey üzerinde ayna yapıştırılmaktadır. Bu transfer ve vakum ağızlı özel tutamaklar tarafından tutulur.

yapıştırıcı ile duvara aynalar montajı güvenilir. Eğer bütün aynı uçakta olduğunu bitirmek istiyorsanız bu yöntem, banyoda kullanılır. Bu durumda, ilk önce aynayı kurmak, fayans ortaya koymak. Aynı zamanda, karo alt kenarı kalın bir kaç milimetre astar üzerine konulmalıdır yüklediğinizde. Aynı boşluk yan ve alt kalır. Tutkal kuruduktan sonra, birleştirme için kullanılmıştır silikon dolgu ya da harç ile doldurulur. seramik ve cam farklı - Bu boşluk malzemelerin termal genleşme farkı telafi edecektir. Ayrıca, bu boşluğu çatlama ve evin büzülme kayması önleyecektir.

yapışkanın uygulanması için spatula

Yapışkan hemen sertleşir gibi, ayna duvara taramasını başlatabilirsiniz. onun geçici tespit için önlemler alıyor çünkü çok arzu değil 15-20 dakika hepsini tutun. Bu amaç için, birkaç adet arka tarafı üzerine tutkal uygulama öncesi çift taraflı bant yapıştırılmış. tutkal kurur kadar bu aynayı tutacak.

İkinci seçenek - Bir odak noktası olarak hizmet verecek duvar çubuğunda sopa. Yapışkan iyi yüzeyden kazınır bir seçim. Mümkünse, vb birkaç vida, sıkın mümkündür Genel olarak, sert cam parçayı tutacak bir durdurucu yerinde (4 mm kalınlığında 1 metrekare 10 kg ağırlığında).

çift ​​taraflı bant üzerine ayna tutkal nasıl

boyut ve aynanın ağırlığında küçük bir özel 3M çift taraflı bant üzerine yapışmış olabilir. köpüklü polietilen veya poliüretan yapışkan bileşimin her iki tarafına tatbik edilir. Köpük substrat düzensizlikler bazı dengeler, ve amortisman ilerleme için bir baz olarak görev yapar. 6-25 mm - baz (yapışkan bant) kalınlığı 0,8 mm ila 1,6 mm, bant genişliği olabilir.

hızlı ve güvenli bir şekilde, özel montaj çift taraflı yapışkan 3M tutkal

yağsız temiz tabanı üzerinde bant parçaları yapıştırılmış. Bu eşit olarak tüm yüzeyi üzerine dağıtılır. Bu çevre ayrılmamak için gerekli değildir, birbirinden 10-12 cm mesafede bir dama tahtası deseni dikey parçaları yapıştırıcı için daha iyidir. Tüketim bant aynanın boyutu, tabloda verilen deneysel verilere bağlıdır.

aynalar yapıştırılması için ikili köpük yapışkan bant Akış

Son dokunuş - yapıştırılmış parçaları koruyucu filmini çıkarın ve bunun için amaçlanan yerde aynayı ayarlamak için. düzgün yüklenmemiş eğer doğru olabilir, böylece yapışkan bant, bu tip Üreticileri, 10.000 kolaj bir garanti vermek.

yapışkan bant ZM dayanıklı yapılmıştır duvara aynalar montaj - bu malzeme yumuşak parçaları yapıştırma endüstrisinde kullanılır. Bu bileşik, ultraviyole radyasyon korkmadığını (-40 ° C ile + 90 ° C arasında), geniş kullanım sıcaklığı aralığına sahiptir. Yapıştırıcı bileşimi, suya dayanıklı mükemmel. Tek kısıtlama - bant gözenekli yüzey üzerinde çok daha kötü yapıştırılmış. Ancak seramik ile, MDF veya sunta mükemmel yapışma lamine edilir. Şüphe varsa, bir deney yapabileceğiniz - Zor bir şey tutkal, o zaman gözyaşı deneyin. Sonuçlara göre kendilerini göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

59 − = 54