mikrodalga içinde yıkama olarak

Nasıl hızlı ve etkin evde mikrodalga temizlemek

Mutfakta yeri doldurulamaz Mikrodalga. Gıda, buz çözme ve pişirme ısıtılması için kullanılır. Bir mikrodalga eksikliği - yüzeyinden yağ kaldırma hızlı bir kirliliği ve güçlüğü. Nasıl araçlar ve yöntemler hızlı ve güvenli temizlik için kullanılabilecek olan bir mikrodalga fırın temizleme için?

Hızlı ve verimli bir bazı basit kurallar yardımcı olacaktır mikrodalga fırının içini yıkamak:

 • Mikrodalga buhar efekti kullanmak, temizlemek için - bu daha kolay bunları kaldırmak için yapım yağ uzun süredir adet eriyecektir.
 • Mikrodalga fırın yüzeyine zarar verebilir aşındırıcı, çelik yünü veya başka nesneler kullanmayın.
 • nemli bir sünger ile gerçek temizlik öncesinde mikrodalga fırın çekin. Neme duyarlı bileşenlerin girmesini engellemek için su veya ağır ıslak bez bir sürü kullanmayın.
 • Temizleme halkası ve cam plakalar temizleme ile başlayın ve daha sonra üst ızgara, uç duvar ve kapı yıkayın.
 • limon, sirke, kabartma tozu veya özel evde kullanılan temizlik - Maksimum etki için, ek yolları kullanırlar.
 • Temiz, düzenli mikrodalga fırın, düzenli kullanım ile haftada en az bir kez aralıklı operasyon sırasında 2 kez bir ay. Gıda sıçraması ve yağdan mikrodalga fırın duvarı korumak için, ısıtma veya ısıtma gıda sırasında özel bir plastik kap kullanır.

Limon suyu, sitrik asit ya da

Temizle mikrodalga limon, onun suyu veya sitrik asit yardımcı olacaktır. Bu yöntem, orijinal saflığı verir, ama aynı zamanda mikrodalga yenilemez sadece.

Bir mikrodalga fırında kullanılabilen bir kap hazırlayın. 0.5 L su içine dökün ve sitrik asidin bir paket ya da 4 çorba kaşığı ekleyin. l. limon suyu ve sıkılmış narenciye. , Mikrodalgada kase yerleştirin maksimum güç ile modunu seçin ve 3-10 dakika (tam zamanlı kirlenme derecesine bağlıdır) için açın. Birkaç dakika kapattıktan sonra, nemli bir sünger ile fırın iç silin.

portakal ve greyfurt - benzer bir yöntem limon suyu veya turunçgiller meyvelerinden göre başka çözümler batırılmış mikrodalga kullanılarak temizlenebilir.

sitrik asit, bir emaye yüzeye sahip bir mikrodalga fırın içinde sık kullanım için uygun değildir, unutmayın.

mikro dalga fırın iç yüzeyini temizlemek için mükemmel şekilde uygun sodası. Maddenin Küçük parçacıkların yoğunlaşma birikimi duvarlarında yerleşmek ve yağ ve kirleri eriyecektir. 450 ml su ve 1 çorba kaşığı bir çözeltisini yapmak ettiği prosedür kaselere, hazırlanması için. l. Soda. Fırında kap yerleştirin maksimum güç ayarlamak ve 10 dakika boyunca mikrodalga açın. nemli bir sünger ya da bir bez ile mikrodalga fırının içine yıkama daha sonra kapı açma ve olmadan başka bir 5 dakika için sinyal bekleme ön ısıtma işlemi tamamlandıktan sonra.

Nasıl ölçek ve yağdan fırını temizlemek için?

Buzdolabının koku kaldır

Evde mikrodalga seçilmesi için kurallar

ısırık kullanılabilecek mikrodalga fırının içinden kiri çıkarmak için. Bu yöntem hızlı ve etkili yağ çıkarmak için yardımcı olur. prosedür, bununla beraber, hızlı bir şekilde temizlenmesi sonra kaybolur sirke, hoş olmayan bir koku eşlik eder.

0.5 L su dökün ve 1 saat ileri bir kapta mikrodalga saflaştırmak için. L. sirke veya 2 çorba kaşığı. l. sirke. bir çözelti ile Kapasite mikrodalga koymak ve kirlilik süresi ve miktarına bağlı olarak, 5-15 dakika boyunca açın. buhar banyosu Sonuçta ıslak sünger kaldırmak için

Hızlı ve etkili mikrodalga fırın, çamaşır sabunu içinde kirlilik ile baş. onları küçük bir ıslak sünger köpük ve mikro-dalga fırının tüm yüzeyini temizlemek. Sonra sabun çözeltisini çıkarın ve temiz bir nemli bir bezle kiri çözer, bir süre bekletin. sabun fırın duvarları kötü temiz olursa, ilk kullanımı yanan hoş olmayan kokulara yol açabilir.

Temizle mikrodalga yerli fon yardımcı olacaktır. bulaşık yıkama deterjanı (Peri Gala ve ark.), su ve yumuşak bir sünger hazırlayın. Nemli bez üzerinde para küçük bir miktar sıkıp köpüklü görünümü kadar bunu bir kaç kez sıkmak. Bir mikrodalga fırında bir sünger koyun ve 20-30 saniye boyunca maksimum güçte açmak, ardından içeride fırın yıkayın.

mikrodalga temizlemek için ve ekipman üretimi için birçok şirket tarafından üretilen özel araçlar kullanabilirsiniz. paketi üzerine basılı talimatlar doğrultusunda spreyi ya da jöle.

mikrodalgada yabancı maddelerin kurtulun ve ev deterjan veya halk yöntemleri ile kolay temizlik yenilemek yardımcı olacaktır. mikrodalga fırının çalışmasını tutmak ve etkili yağ ve gıda tüm izlerini kaldırmak için, örneğin, limon, soda veya sirke için, başka bileşenler güçlendirmek mümkün olacak sauna etkisi kullanın. temel kurallara uyun ve temizlik aletleri için güvenlik düzenlemeleri hakkında unutma.

Mikrodalga yıkama: mutfak Yardımcısı tozunu içerir

Mikrodalga sıkıca günlük yaşamın vazgeçilmez parçası. O yanı sıra hızlı, yağ eklemeden bitmiş yemeğin ısı ve sorunsuz herhangi bir ürün etkisiz hale getirmek mümkündür, öğle yemeği için hazırlık zamanı azaltır. ana asistan - Ben mutfak mikrodalga fırında düşünüyorum. Fakat zaman o zaman zaman temizlenmelidir. Bu yazıda size hızlı ve doğru bir şekilde yapmak yardımcı olacak bazı ipuçları bulacaksınız.

Nasıl mikrodalga içini yıkamak?

 • akla gelebilecek en basit şey - En yakın donanım mağazasına gidip özel bir deterjan seçmek. Neyse ki, onların raflarında - çok çeşitli. Ayrıca bunu? Ne yazık ki, tüm kimyasallar kadar etkili üretici tarafından onaylandıktan olarak çıkarılmalıdır. Ayrıca, bazı ilaçların alerji sizi neden olabilir ve popüler markaların bir dizi fiyat bütçeniz bir göçük yapabilirsiniz.
 • Modern mikrodalga fırınlar bazı modelleri kendi kendini temizleme fonksiyonu vardır. Aşağıda onun özüdür: Özel bir kap su ile doldurulmalıdır içinde, uygun programı ayarlayın ve soba buhar üretmek için başlar. Gres ve kir yumuşatılır. Yalnızca bir peçete ile bunları kaldırmak gerekir. Ancak bu olasılık değil her soba vardır.

Ama üzülme: mikrodalga mevcut ev ilaçları aklamak için farklı yollar vardır. Oku ve gemide götürün.

mikrodalga temizlik Halk ilaçları

"Buhar Banyosu". çeşitli şekillerde bunu düzenleyin:

 1. , Mikrodalga yemekleri için uygun atın bazı su ve 2 çorba kaşığı çözeltide dök soda. fırında 10 dakika boyunca koyun, maksimum modunu ayarlamak. (Güçlü kirlilik maruz kalma süresi çiftinin halinde artırmak gerekir.) Daha sonra bir bez ile mikrodalga iç yüzeyinin her silin.
 2. Soda değiştirilebilir sitrik asit, limon suyu veya limon kabuğu (Orada her emrinde Fit).
 3. Sen kullanabilirsiniz sirke Su (1 ile seyreltilir: 4) ve birinci paragrafında tarif edilene manipülasyonlar tekrarlayın.
 4. Portakal kabuğu veya portakal kabukları de yararlıdır. Portakal zevkle yemek ve su ile kabuk kapak ve asistanı için buhar banyosu yapabilirsiniz.
 5. kullanımı aromamasla Sadece mikrodalga temizlemeye yardımcı değil, aynı zamanda kokuları elimine ederler. Çeşitli lezzet yağ damlacıkları (ki hoş koku) kaynama ve kaynama mikrodalgada 5 dakika getiren, su ile, kaba eklenmiştir. Sonra iç bölmeyi yıkanır ve bir süre için açık kapı bırakın. Mikrodalga yıkamadan sonra kalan yağ direnci koku miktarına bağlıdır.

çamaşır sabunu Çok etkili bir mikrodalga kirliliği ile başa çıkabilirim. katı bir köpük halinde Lather sabun, tüm iç yüzeylerde uygulamak ve yarım saat bekletin. İyice su yumuşak bir sünger kullanılarak yıkanmıştır. Sonuç pahalı ve tescilli araçların kullanımından daha kötü olacaktır.

Gördüğünüz gibi, mikrodalga iç kısmı için bakım süreci iki aşamadan oluşmaktadır:

 1. Öncelikle, buharda gıda parçacıkları ve gres damla yanmış yumuşatmak yumuşak sünger veya bezle kirleri çıkarmak gerekir,
 2. Su ile durulama izledi ve kuru silme. o aralık tutmak için gerekli mikrodalga kapısını iken unutmayın. Bu fırın içinde kalıcı hoş olmayan koku oluşumunu engeller.

Ağır kirlilik mikrodalga önlenmesi

, Sürekli ona dikkat çekmek için gerekli olduğunu unutmayın ve sadece mikrodalga size sorun teslim edilmez o zamandan. Su sirke ya da sitrik asit, az miktarda içeren bir iç fırın odasını temizlemek için haftada bir kez yeterlidir.

o sağlandığı durumlarda arada, mikrodalga fırında temizleme fonksiyonu kendisinin etkinliği, sen limon belirlenen çekmece birkaç dilim ekleyerek artırabilir. Güçlendirilmiş çiftler asit kir daha yumuşatır.

Onların mikrodalga şiddetli kirliliğini önlemek için yapabileceğiniz en iyi şey - özel bir kapak kullanmaktır. herhangi bir donanım mağazasında, şimdi yapabilirsiniz satın alın. Bu etkili bir yağ damlacıkları ve gıda parçacıkları ile ilgili mikrodalga duvar korur.

mikrodalga bakımı için pahalı kimyasallar satın almak gerekli değildir: Ben yukarıdan ana şeyi anlamış umuyoruz. Birçoğu sağlık için güvenli değildir. mikrodalga iç odasının düzenli bakıma tabi zararsız ve uygun fiyatlı ev ilaçları yapmak mümkündür.

Yorumlar

yıkama olarak hem pochittit ve tdA aferistki nasıl kilo vermek, tanıtım veriyoruz - İnsanlar esasına ilişkin soru sormak! çocuk az yerse olsun!

Bu parazitler resimler, mantar veya kumarhane iyidir.

Bazı kirli eve sahip olduğunu mikrodalga unutmayın, onların ev kimyasalları şey satın almak zorunda, halk ilaçları sadece kullanmaz.

Ne kadar etkili mikrodalga içini ve dışını yıkamak için

Mikrodalga - Modern mutfakta en kullanışlı ve önemli alet biri. Ama mikrodalga fırının yeterli çalışması için sadece kendi servis verilebilmesi için değil, aynı zamanda görünüş izlemek için gereklidir. Birçok ev kadınları pahalı araçları veya güçlü fiziksel çaba kullanılmadan, fırın içinde ve dışında mikrodalga temizlemek için nasıl ve ne hakkında daha düşünüyorum. Herhangi bir mutfak anda, hızlı ve sorunsuz bir şekilde yardımcı doğru biçimde mikrodalga kurşun araçları bulabilirsiniz.

mikrodalga temizleyin: yöntemleri ve teknikleri

Düzgün mikrodalga içine yıkamak öğrenmek için, ülkenin tüm mutfaklar üzerinde tartışma ve aramalar yoktur. Birisi Birisi halk tarifleri, diğerlerini tercih eder ve bu prosedür yararsız olduğu inancı içinde üniteyi yıkamak etmedi, tek tek özel araçlar kullanmak zorunda olduğunu düşünür. Ama sonuçta gibi temiz mikrodalga er ya da geç, temel kuralları bilmelidir vardır:

 • (Belirli şekillerde hariç) ağ bağlantısı kesilmiş sadece mikrodalga yıkayın.
 • büyük miktarlarda su ciddi fırının mekanizmasına zarar verebilir.
 • Agresif maddeler ve sert fırçalar - yasakladı.
 • büyük özenle yıkamak için aparat sökün, bu tavsiye edilmez.
 • ancak tüm yüzeylerinin tam olarak kurutulduktan sonra ağa fırın gereken dahil.

yağ temiz mikrodalga içini hala ihtiyaç göstereceğinden, kir kurtulmak için fırının dört en bilinen yöntemlerden birini önceden seçmelisiniz:

 • Temizleme veya su buharı fırın kirleticileri çok fazla değildir ve bunlar yeterince taze olup olmadığını getirmek için mikrodalga en kolay, güvenli ve ucuz bir uygulamasını değerlendirmiştir. Bu prosedür, saf su bir bardak dökmek için, bir mikrodalga fırın için bir kap gerekir. kap fırına konur sonra, maksimum güçte, 10 dakika boyunca yapmak gerekir. kapalı bir mekanda kaynatılır su mikrodalga odanın duvarları üzerinde gıda parçacıkları ıslatma tahrik buhar banyosu oluşturur.

İpucu: Amacıyla hızla cihazının seçilen buhar temizleme fonksiyonu satın alındığında, iç mikrodalga temizlemek için nasıl düşünmemeye.

 • Bir sirke ile cihazın saflaştırılması - ev kadınları seçeneği arasında en popüler, bu yağ ve kirden değil, aynı zamanda karakteristik koku değil sadece mikrodalga ortadan kaldırır çünkü. su 1 fincan ve 3 yemek kaşığı sirke, fırın bölümü içinde işlem yapılması için bir çözelti ile, örneğin bir kap içinde koymak gerekir. Mümkün olan maksimum güçte iyi bir sonuç cihazının çalışma sadece 10 dakika edinmek için. kapatma "banyo muamele" Sonuçta fırın duvarı nemli bir bezle silinerek olmalıdır ve daha sonra kuru sirke yüzeylerinden çıkarmak için.

Not: biriminden hoş olmayan bir koku kapalı bir mikrodalga içinde gece boyunca kalan aktif kömür on ezilmiş tablet, yedek olabilir kaynaktan.

 • Bazıları ev başarılı bir şekilde geleneksel bir yıkama sıvısı veya sabun kullanımı: köpük kirli duvarlarında yarım saat için uygulanan daha inatçı kir yıkama anlamına gelir. Özel bakım köpüğü fırın temizleme odası yıkadıktan sonra önemlidir.

Araçlar yağdan mikrodalga temizlemek yardımcı olmak için

 • Sitrik asit ayrıca mikrodalga temizlenmesi için iyi bir seçenek olarak kabul edilir. Kap su yaklaşık yarım litre doldurup bir çorba kaşığı veya ananas ya da taze limon suyu 4 yemek kaşığı eklemek gerekir. Ya da sadece suda yarım dilimlenmiş limon koydu. Böyle bir çözüm kirlenme derecesine odaklanarak, 5 ila 15 dakika yüksek güçte mikro dalga fırın "temizlenmiş" olabilir. sitrik asit çözeltisi soda su (400-500 ml başına 1 çorba kaşığı) değiştirmek için ise, temizleme işlemi de eşit bir şekilde etkili bir şekilde.
 • Dış saflık mikrodalga

  Bir ev kadını sirke ve diğer araçlarla mikrodalga içini temizlemek için nasıl düşündüm, bu dış temizliğini yapmak zamanı. Mikrodalga yüzey - duvar, kapı ve gösterge paneli kamera kendisinden daha az dikkatli bakım gerekmez. arkadaşlar ziyarete geldi ve fırın içinde temizlenmiş nasıl iyice incelemek etmeyenler, ancak düğmeler ve vitray karanlık her görüyor.

  fırın içinde ve dışında bir mikrodalga temizlemek bilen için, bütün yöntemlerin ve arıtma işlemleri hakkında bilgi paylaşımında istekli deneyimli hostesleri, tavsiyesi yararlanmak için yeterlidir.

  • Temiz cam mikrodalga fırın kapısı kolay klasik pencere ve bölmeler için gelir. Herhangi bir nedenle, böyle bir aracı (ör, alerjiler ya intoleransı keskin kokusu) kullanmak istenen bir durum değildir, sirke 1 kısım, etil alkol, 1 kısım saf su, 2 parça, bağımsız bir şekilde hazırlanmış çözelti sınırlamak mümkündür. Bu, tüm kir ve tozları temizler kapı ve duvarlarda, böylece mikrodalga temizlemek ne sorusu artık ortaya mükemmel anlamına gelir.

  Önemli: mikrodalga dışında her zaman kolay değildir yıkamak, ancak sürecin çok zaman aldığından dolayı, "banyo tedavisi" Cihazın dönem ağ güvenliği görevlisi prizden çekilmelidir.

  • mikrodalga arka duvarı düzenli kuru bir bezle tozdan temizlenmelidir. Bu yan duvarlar için de geçerlidir. kapı için kullanılan aynı çözelti ile fırının tüm yüzeyleri temizlemek için toz çıkarmadan sonra. Gıda duvarlarında ciddi lekelerin varlığında düz su ile ıslak bir bez ile muamele edildikten sonra çıkarılmalıdır toz sabun ya da çözelti, kullanılabilir.

  Özellikler bakım mikrodalga

  hızla misafirler gelmeden önce mikrodalga veya yüzey tarafı ile içini yıkamak için nasıl düşünmemeye amacıyla, fırın temiz tutmak gerekir. Herhangi mucize daha iyi bu durumda o inatçı kir önleme çalışmaları üst şirketlerinden tedavi eder. Örneğin, kapak mikrodalga yemekler özel kapağı otomatik olarak kaybolur cihazı yıkama ihtiyacını hazırlanmış veya ısıtılmadan ise.

  her kullanımdan sonra, cihaz, dikkatli bir şekilde yer alır henüz dondurulmuş gıda leke yıkamak için ıslak bir bezle temizlenmesi gerekir. Eğer bu öneri, mikrodalga içini yıkamak için ipuçları bulmak için gereğini kullanırsanız, olmaz. Taze kir böylece sabun solüsyonu hariç gerekecektir onlardan kurtulmak için, çok daha kolay kaldırıldı.

  Gereksiz yere profesyonel araçlarını veya agresif temizlik kompozisyonları danışmak için gerekli değildir: pahalı, cihazın kendisinde değil çok iyi ve bu prosedürleri yürütecek kişi için değil sadece.

  tozdan fırın yüzeyi serbest bırakılması ve düzenli olmalıdır - örneğin, haftada bir kez. İlave çaba gösterme için bu prosedürün ve diğer yüzeyler ile eş zamanlı olabilir mikrodalga tozu ile temizleyin.

  kanepe kedi idrar kokusu türetmek için nasıl

  halk ve sanayi tesislerinde - apartmanda kedi idrar koku kurtulmak için nasıl

  akrilik küvet yıkamak için nasıl - bakım anlamına gelir

  Ben mikrodalga için kapağı satın almadım sürece, dürüst olmak gerekirse, ben oldukça sık bu cihazı yıkamak zorunda kaldı. Ama sonra bütün sorunlar ortadan kayboldu! Her şey bu kadar, kapağın içinde I ve madeni)) Belki de ayda bir kez, ve mikrodalga bulaşık deterjanı bir sünger ile silin olup, bu yeterlidir.

  Ben de bir kap aldım ama kocası unutuyordu ve mikrodalga hala yağ yıkamak gerekir. Ama birkaç dakika sürer Unicum zhiroudalitelem olarak bu araç yanmış yağ kurtulmak için birlikte, bu çok kolaydır küfür etmeyin. Hiçbir şey için kalite çok serin İsrail ev kimyasalları, ben onaylamak söyledin değil!

  Bu yüzden de, bunu ısıtıldığında bu kap yemek bırakmaya kocası ve oğlu öğretemez. Ben solda, ben anneme birkaç gün geri geldi - ve bir mikrodalga oldu sizce ?? : -0

  Marina, hazırlıklar unicum temizlik konusunda tavsiye için teşekkürler, kolay temiz, o kadar kolay ve hızlı bir şekilde yönetmek olduğunu beklemiyorduk kadar bütün mikrodalga bu zhiroudalitel aldı, çok fazla eski bayat yağ ve diğer lekeleri vardı (ve bu arada bir tabak aynı durumdur) . Tüm bu iyi bir araç aklanıyor.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  − 6 = 3