Nasıl bir dümeni seçmek için

Nasıl bir dümeni seçilir? kültivatörler Yorumlar

Bugün birçok bahçıvanlar kolaylaştırmak ve yere kadar çok çalışmak için çalışıyoruz. Bunu yapmak için, farklı otomatik satınalmak. Örneğin, kardeş, zemin kazıp yabani otların ayrılması, böylece toprak gevşetin ve olur. Ancak, doğru seçim yapmak için bir acemi zordur. nedeni harika bir seçim değil, aynı zamanda çok çeşitli özellikler ibaret değildir. en bir dümeni nasıl seçileceği hakkında konuşalım. birimini seçerken tüketici yorumları önemli bir yönü vardır.

Aslında, yeke - tamamen kürek yerini alacak bir mekanize cihaz. Böyle çizgilenme, üzücü, ayıklanması gibi uygulamalar, bu vazgeçilmez bir birimdir. Buna ek olarak, 50'den fazla kilogram ağırlığında yok genellikle motokultavator gerçeğine dikkat çekmek için değil imkansız, bu nedenle bu birim güvenle parça ve bahçe ekipmanı bağlanabilir. Standart işlevselliği yeterli değildir Eskişehirspor, yükseltilmiş birimleri satın alabilirsiniz. ilave fonksiyonları ve uzantıların bir dizi, uygulama bu nedenle, geniş bir aralığı daha fazla olması. Örneğin, çeşitli Hillers, pulluk ve makas standart olarak edilemez, ancak satın alma ve yükleme her zaman mümkündür. en yeke bu birimin daha yakından bakalım. Tüketici yorumlar - başlıyoruz yer zaten.

Eğer satın aldığınızda o tüketicilerin tepkileri hakkında bilgi almak için çok önemlidir. Birçok alıcı doğru gücünü seçmek için gerekli olduğunu söylüyorlar. Küçük bir banliyö bölgesi için ağır ekipman satın almak için hiçbir mantıklı nedeni, mantıklı. Birçok kişi 20'nin altında kilogram ağırlığındaki çiftçilere alışması önerilir. bir genç ve yaşlı insanlar olarak onunla baş. Ve hırslı kamyoncu aslan payı arasında son. Birçok alıcı küçük alanlar için ideal bir çözümdür söylüyorlar. Ama bu tür ekipmanın gevşeme derinliği tipik az 8-9 santimetre. Daha güçlü modelleri, yaklaşık 40 kilogram ağırlığında 4,5 litre kapasiteye sahiptir. a. Derinlik zaten burada yaklaşık 18 santimetre gevşeme, ancak birim ve boyut verimliliği daha az - daha fazla. en bir dümeni nasıl seçileceği görelim. Tüketici değerlendirmeleri bize yol göstermesi gereken birkaç kriter var diyebilir.

satın alırken nelere bakmak

Hatta tecrübeli yaz ikamet modellerinin büyük bir seçim karıştırabilir. İronik olarak, gerekli olduğu durumlarda, değerine değil dikkatimizi ilk şey satın ve üreticisine için. Hiç kuşkusuz, biz olan ürünlerin dünya çapında standart olarak kabul edilen çok sayıda lider olduğunu söyleyebiliriz. Kültivatörlar MTD, Şampiyon, Teksas, «Huskvarna9raquo özellikle dikkat edin; vb. Eğer bir üretici karar verdiğinizde dikkatle tarifnamenizi gidin. Çok güçlü ve ağır makineyi Alış - bu para kaybıdır. Ayrıca çok zayıf cihaz performansı açısından beklentilerinizi karşılamadı. Tabii ki, son ama en az maliyeti. Bugünden itibaren orada kültivatörler değerlendirmeleri çeşitli ve fiyatları da farklıdır, dolayısıyla bu konu daha detaylı olarak anlaşılması gerekmektedir. Bunu yapmak için, birkaç popüler modelleri bak.

Ekici: yorumlar ve fiyatları

üreticinin "Tehas9raquo popüler modellerden biri; Danimarka - birim TG475. 43 kg ağırlığındaki bu kolay bir tekniktir, ve 4.75 litrelik bir kapasitesi vardır. a. Prensip olarak, bu toprakların orta ölçekli araziler için iyi bir çözümdür. Bunun ve kullanıcılar hakkında konuşmak. Birçok tüketici son derece olumlu Bu modele cevap vardır. Alıcıların deyişle bakıldığında, herhangi bir sorun yok yalnızca hizmetleri kalitatif ve fonksiyonel cihazlar vardır. Böyle ekipmanın fiyatı - yaklaşık 30-35.000 ruble.

yeke "aslen İsveç Husqvarna TF334» göz ardı edemeyiz. Üreticinin söylemek güvenlidir - Dünya genelinde en popüler biri. Teknoloji neredeyse hiç dezavantajları vardır. Burada ve kaliteli montaj ve kalkanlar bitkilerin korunması vb. N. Üyeleri için bu toprakların geniş yolları orta için iyi bir seçim olduğunu söylüyorlar. Sadece kanıtlanmış kültivatörler satın alın. Gördüğünüz gibi Yorumlar ve fiyatlar, biz Çinli sahte göz önüne alırsak, doğru değil, birbirlerine karşılık gelmektedir.

Eğer kara küçük bir arsa veya ağaçlar ve çalılar dolu bir çim varsa, en uygun elektrikli versiyonu bulunmaktadır. Bu kardeş küçük boyut ve ağırlığa sahip, bu kapalı alanlarda kullanılabilir. Bu cihazın başlıca avantajı ise, ek bakım (ikmâli, yağlayıcılar ve benzerleri. P.) olmamasıdır. Bir prize takınız gereken tek ve gitmeye hazırsınız.

Petrol türevi sağlamak için biraz daha karmaşıktır. Eğer sürekli ek olarak petrol ve benzin, ve belli bir marka, vb. N. eklemem gerekiyor, motor çok fazla gürültü üretir ve sizin ve çevredeki bitkilere hem zararlı olan egzozlar var. En iyi seçenek olmadığını görünebilir. Ancak, bu tür modeller daha güçlüdür ve ağa bağlanmak için gerek yoktur. Ayrıca, büyük topraklara iyi bir çözüm. Her durumda her zaman bir elektrik dümeni kullanılması tavsiye edilir. Yorumlar demek büyük sınırlama o - kordonun uzunluğu. Ancak istenirse bu uzatılabilir.

Pil ve manuel modeller

Elektrik ve benzin çiftçilere ek olarak, başkaları da vardır. Örneğin, model pil gücüyle çalışırken. Sen böyle bir cihaz satın almak için bu kadar anlamda bahsedebiliriz mevcut değildir. Bu düşük güç ve yüksek maliyeti nedeniyle. temel avantajı aracı hareketlilik olduğunu. elle tutulan ekipman gelince, en kolay seçenektir. çalışma gibi organları birkaç yıldız ve diskler vardır. Bu ekici sadece dekoratif amaçlı, örneğin, bahçe, çiçek yatak kolu otları çıkarıp yere gevşetmek iyidir.

Ne yeke hakkında sorarsanız daha iyi tüketici yorumları söyleyecektir ek ekleri çok sayıda olan bir. çoğu durumda Katılıyorum yeterli geleneksel fabrikaları, genellikle ek meme gerektireceğini değildir. Örneğin, Çim Hiller ve komisyon yanlış olma. toprağa gömerek pulluklar için tekerlek aksı kaydedebilir ve daha iyi bir cross-country elde etmek istiyorsanız, bu çok kullanışlı pnömatik lastikler olacak. Eğer güçlü bir model satın aldınız ve kesinlikle kullanışlı arabası, atın edin. bitkiler oksijen ve suyun bol alırsınız böylece Aeratör, örneğin toprağa bir delik açar. Her durumda satın alma işlemi sırasında ambalaj dikkat edin. Her zaman cultivator özel model için ekleri satın alabilirsiniz.

yeke motor bloğu ile karıştırılmamalıdır. Geçen birimi çok daha güçlüdür, böyle devam toprağı pulluk ağır yükler taşıyan ve edebiliyor. Kültivatör az çok yönlü, ancak çiftlikte çok yararlıdır. Prensip olarak, biz avantajları ve dezavantajları, hem de özellikleri kültivatörler ne sizinle inceledik. Fiyat üretici, kapasite ve yapılandırmaya bağlı olarak değişir. Örneğin, aynı model, 10 kadar mal ve tüm 20 bin olabilir. maksimum - Ama birinci durumda minimum ve ikinci ayarlayın. Nispeten ucuz donanımları, Avrupa - - daha kaliteli ve pahalı Kadar üreticisi bağlıdır. Yurtiçi üretici - arasında bir yerdedir. Ve fiyat burada en uygundur.

Bu yüzden neyi kültivatörler konudan bahsetti. Hangisi daha iyi, bu size kalmış. donatım (teminat) hayatı birkaç yıl tek olduğunu unutmayın. operasyon doğruysa Ama, ekici çok daha uzun sürecek. Her zaman anlamda çok pahalı modelleri satın almak yapmaz. Tüm güç ve birimin yetkilerini kullanmasına etmezse sadece para harcıyorsun. Biz hemen hemen tüm benzinli ünitelerin liderleri ve birkaç elektrik arasında popüler modelleri hakkında konuşursak. Ama ne satın kendileri karar verebilirler. Temelde, tatil sezonunda çalışmalarını kolaylaştıracak kültivatörler doğru seçimi bahseder bu kadar.

Nasıl uygun ve güvenilir dümeni seçilir?

 • Tam resmi görüntüle

Açıklama kültivatörler, amacı, faydaları

makine gücü ve ağırlık türleri

hortumlar aracılığıyla Ek özellikler kültivatörler

kültivatörlerin doğru seçimi için öneriler

İşleme arsa daima ağır fiziksel yüke bağlıdır. Elle, kazmak bahçe geniş bir alanı gevşetmek zor bahçesi, zaman yaz ikamet bir sürü gerektirir. bahçe ekipmanları yardımıyla gel, modelleri çeşitlidir. Bölge yazlık ekimi için gerekli olan seçenekleri seçmek için makine parametrelerinin bilgi sahibi için gereklidir.

bahçe bitkileri, sebze ve çiçek dikimi için toprak ekimi için gerekli yardımı - Tiller hatta küçük banliyö alanı barındırmak için. Piyasa modellerinin cihazların bir zenginliği temsil edilir. Yaz ikamet için önemli bir şey - tarım makinesi seçin.

Açıklama kültivatörler, amacı, faydaları

Tiller toprak ile çalışmak için basit mekanizmaları belirtmektedir. Makinenin ana çerçeve bağlandıkları:

 1. elektrikli dizel, benzin, otomobil motorlarında Yüklü bulunmaktadır. yüksek güçlü cihazlarda kullanılan dizel yakıt yayınlanıyor. Bu tür tanklarda dört zamanlı benzin gibi, temiz yakıt kültivatörler doldurulur. İki zamanlı benzinli tankı kültivatörler yağı ile karıştırılmış benzin kullanın. Makine ağa bağlı, elektrik çalışabilir.
 2. Ünitenin motordan tekerleklere tork iletiminde dişlisinin rolü. Motor mili yatay olarak yerleştirilmiş, zincir dişli kullanılır. katlanabilir olmak, kırılma durumunda onarmak için kolaydır. Dikey krank uygun sonsuz dişli için. Dezavantajları hızlı aşınmaya, güçlü ısıtma bulunmaktadır. dişli dişli türü veya dişli zinciri ile kültivatörler serbest bırakın. Onlar güçlü mekanizmalara daha güvenilirdir.
 3. birim yoğunluğu, süresi bağlantı tipine bağlıdır. Gerici ile bir kayış olması tercih edilir. cep telefonları ve bir santrifüj kavrama manzaralı vardır.
 4. Bir tahrik mili farklı çaplarda yakalama aktif kesicileri sağladı.
 5. Bazı modeller, tersine akışı ve iki ya da üç dişli ile donatılmıştır kontrol tutun. Bu özellikler sayesinde, makineyi kullanmak o, kullanışlı, çok yönlü hale getirmek için yapmak.
 6. Tekerlek makineleri belirli bir mekanizmanın fonksiyonel görevleri bağlı olarak farklı çaplara sahip bulunmaktadır. Eğer ana toprak üzerinde çalışmak zorunda ise, hafif varyantlar ve küçük tekerlekler için uygun güçlü bir büyük çaplı lastikler, bir makineyi seçmek en iyisidir.

Ekici banliyö bölgelerinde işin büyük miktarda adamak. gübrelerle karıştırılarak, lahana, salatalık, domates dikim için Toprak hazırlığı - İş makinesi için en kolay yoldur. Eğer patates veya imi bahçe dikim için bunları hazırlamak için, yeni toprağı gerektiğinde Harder getirsin. işlem birimi koridor meyve ağaçları ve çalılar için kullanılır.

Ekici mükemmel banliyö alanlarında görevleri ile baş. Onlar arıza kendisi ile tamir edilebilir, bunlar basit ve kullanımı kolay, bakımı kolaydır. birim maliyeti diğer daha güçlü çiftlik ekipmanı çok daha ucuzdur.

makine gücü ve ağırlık türleri

pulluklar modelleri arasındaki temel fark, kalınlık ve ağırlık olarak kendi fark vardır:

 • birimlerin Hafif türleri kırk kilogram ve beş beygir bir buçuk arasında değişen motor gücünü ulaşmaz. Onların yardımı sayesinde 15 santimetre derinliğe toprak gevşeme yürütmek mümkündür. Diğer taraftan küçük bir genişlikte hafif modeller bahçe uzak yerlerde ayıklanması sürecinde vazgeçilmezdir. o kadar atlama istemsiz olmadığından Ama cihazın hafif, toprağın derinlerine ısırmaz.
 • Makine 60 kilogram yakındır ve güç ağırlığı ise - 6 beygir gücü kadar, bu tür bir modelin olabileceği ihtimali, geniş. Büyük çaplı kesiciler bir çalışma genişliği ile 80-90 santimetre mekanizması hızlı bir şekilde büyük bir alan işleyebilir. derinlik Ploughing 30 santimetreye kadar ulaşacak. ortalama güç hareket ettirilebilir model bir ters dişli vardır. özel kancalı bir tekerlek kolayca bakire için mekanizmayı çekin.
 • Ağır birim türleri fazla 70 kg, motor 6 hp ya da daha fazla bir kütleye sahip olanlardır. Bu mekanizmalar, kolayca 1 hektarlık bir alana muamele edilebilir. yüksek güç uygulamalarında kullanılan Üstü bileşenleri, sadece mümkün değildir toprak çalışması, aynı zamanda yükleri taşımak için.

Elektrikli modelleri için onlar ağa bağlı olarak kültivatörler fonksiyonları, sınırlıdır ve güç kablosu onları bahçe topraklarının tamamı üzerinde çalışmaya izin vermez. Onlar evin yakınındaki çiçek yatak hazırlamak, serada ot mücadelesi, toprak işleme için uygundur. Elektrik motorunun olumlu özelliği düşük maliyetli, ancak bu makinenin güç küçüktür - dört beygir gücü daha fazla.

yeke gerçeğine bağlı olarak seçilmelidir, işin bazıları için o düşünülmüştü. Ama güç ünitelerinin ışık güçlü daha az olacaktır.

hortumlar aracılığıyla Ek özellikler kültivatörler

Gerekli tarım makineleri kazanılması buna ek ekleri ekleyerek fonksiyonları genişleyecektir:

 1. Metal tekerlekler büyük kütleli ile donatılmış pnömatik türünü topraklama sürme ekimi gerçekleştirmek için. Onlar özel koç boynuzu ile donatılmıştır. Bu durumda, kuvvet tahrik mekanizması iki katına çıkarılır.
 2. nadasa Ploughing tırmıklamalı bir menteşeli pulluk kullanılarak yapılabilir. Bağlantı tertibatı sağa eğin veya konut sola özel oluk vardır. Sol jokey tekerlek koymak, istenilen derinliğe daldı azimle.
 3. Bir Normal veya diski Hiller takma hızlı ve verimli bir şekilde patates sırtları işlenmesini gerçekleştirmek için izin verir. en az 70 cm ve 10-14 arasında bir genişliğe - ekici tekerleklerin bir meme çapı ile önemli bir özelliktir. Geleneksel patates hiller üretmek ve uygun kullanılması. Cihaz Gerçekleşen oluklar bitkisel tohum koydu.
 4. Büyük alanlar taşıyıcı Ridger dolgu toprak patates istifleme, oluklar oluşturmak için ayrıntılı sahip patates yardımı ile ekilir. Bir turu gittikten sonra, tek seferde tüm dikim işlemleri geçirebilirsiniz.
 5. ot mücadelesi pençeleri itibaren kafes sebze kazıcı inşa etti. Çalışma sırasında, aracı dalmış gereken derinlik ayarlanması gereklidir. Düzgün ulaşacak uygulayıcı için ekipman yüklendiğinde rütbeler patates, pancar kazdık.
 6. Bir- veya iki-yüzlü şekillendirici pençeleri iyi dikim sıraları arasındaki zemin gevşetilmiş, yabani ot imha edilir.
 7. Döner şiş ile başa çıkmak için basit kurallar. motor hızıyla cultivator hareketin sürat doğru seçimi çim çim biçmek için izin verir. Çalışma sırasında, araçta, tahrik kayışı gerginliği keskinliğini izlemek için gereklidir. Tükürük bağlantı elemanları, sert ol gerekiyorsa sıkın gerekir.
 8. Şaft kültivatörler fırça sitesinden enkaz kaldırma, yabani otlar, süpürme parça kaldırılmasına yardımcı olacaktır monte edin.
 9. Su havalandırıcı toprak hava sağlanmasında rolü. enstrüman çim çalıştıktan sonra parlayan, mükemmel yeşil bakacağız.

kültivatörle için böyle bir cihaza çim biçme makinesi, çim parçalayıcı içerebilir. birleştirme çeşitli cihazlar tarım makinesinin fonksiyonu genişletilmesine izin verir.

kültivatörlerin doğru seçimi için öneriler

edinimi ucuz değil kültivatör - makul bir yaklaşım gerektirir zor bir adım. Böyle parametrelerin seçimi için ana kriterler kullanım için toprak ve yapının bir alan olarak bahçe arsa içermelidir. Herhangi bir bölge için uygun evrensel bir sistem yoktur.

Tiller, topraklarının büyüklüğüne göre:

 • Tahıl bitkileri, patates dikim amaçlı elli den ve yüz dönümlük değişen alanlar için, çiftçiler güçlü orta, ağır tip ihtiyaç olduğu açıktır. Onlar durmak ve ekleri olacaktır.
 • kırk dönümlük ortalama alan için ortalamasını alabilirsiniz ve sınıf makinelerin dokunmatik. Burada cihaz satın ne amaçla, bu konuda inşa etmeliyiz. bir mutfak bahçesi, çiçek yatakları, çim ya da bahçe, uygun hafif seçenekler ekici bölünmüş küçük otuz hektarlık arsa ile.
 • bahçe alanı bir yüce yere sahipse, o zaman yirmi derecelik açıyla ile çalışmak üzere tasarlanmış bir model seçmelisiniz.

tertibatın Verim enerji tüketimi ile ilgilidir. Ve işte makinenin ağırlığından hesaplanmalıdır. ağırlığın on kilogram en az 0,7 ya da bir beygir gücü olması gerekmektedir.

Aktif değirmenleri ile cihazların popülaritesi banliyö bölgelerinde toprak ekimi için onları her yerde kullanabilirsiniz.

Motorun en popüler tipi dört zamanlı benzinli olduğunu. Birçok üretici onunla modeller üretmek. Bu makineler doldurmak kolaydır ve yakıt ekonomik olarak iş yerinde harcanmaktadır.

Kullanım kolaylığı bir uygulayıcı alımı sırasında önemli bir rol oynar. Basit kolayca etrafında dönebildiği ile kalem, trafik anahtarları, iletim tipi ön ve arka - Bu tür cihazlar sıkı çalışma zemin sırasında rahatlık yaratacaktır. Yüksek kaliteli kültivatörler üreten şirketler için, Alman, İsveçli marka sayılabilir. Rus pazarı Japon kökenli motorları ile iyi modeller sundu.

Daha fazla bilgi videoda bulunabilir:

 • Giriş veya yorum göndermek için kayıt

Bahçe ve Bahçe arasında ilginç

Forum Bir soru cevapsız olduğunu, katılımcılara yardımcı olur ve size yardımcı olacaktır.

Şimdi Canlı

(C) 2012-2018 MegaOgorod.kom - Dergi yaz sakinleri ve bahçıvanlar.

Nasıl bir dümeni seçmek için

Tiller ekim öncesi toprak Sürekli işlem için, yabani otların kaldırma toprak yüzey tabakasının tesviye (toprağın üst tabakası açmadan toprak gevşetme), gübre ile toprak kabuk, homojen bir şekilde karıştırılmasını gevşeterek, çiftçilik sonra toprağın büyük topakları ezmek. Bu ağaçların ağaç gövdelerinde şeritlerin satırlar arasındaki işlenmesi ve sınırlar için de kullanılabilir. Ağırlık kültivatörler akciğerlerde 9 ila 40 kg arasında değişir, ve ağır 300 kg.

Gizli kültivatörler ziyade keyfi - kendi ağırlığı ve gücüne bağlı olarak. Ağır ultra hafif, hafif, orta,: Toplamda kültivatörlerin dört türü vardır.

ultralight kültivatörler 15 kg ve 1.5 hp motor gücü arasında bir ağırlığa sahiptir. Sınıf çiftçilere Bazı üreticiler ultra hafif modeli ve 20 kg arasında bir ağırlığa sahip ve 3 litre kapasiteli içerir. a. Bu kültivatörler geri yıkama derinliğe kadar toprağın en fazla 8 cm sağlar ve genel olarak çiçek yatak ve çiçek yatak toprak tedavisi için kullanılmaktadır. ultralight Kültivatörlar sadece 20-30 cm den Çalışma genişliği, satırları arasında, örneğin, uzak yerlerde bunları kullanmak mümkündür. gevşetip ot mücadelesi için kullanılabilir.

(- yağ ve benzin karışımı yakıt), ya da saf benzin dört zamanlı hafif çalışan gibi modeller, iki zamanlı bir motor ile donatılmıştır. dört zamanlı motor anda, avantajları vardır: o onun altında daha az gürültü, titreşim üreten ve yakıt tüketiminde daha ekonomik.

Işık kültivatörler 40 kg ve 2.5 ila 4.5 litrelik bir motor gücü arasında bir ağırlığa sahiptir. a. Toprak geri yıkama genişliği sırasıyla 50 cm, kadar olması, 18 cm derinliğe kadar gerçekleştirilebilir ve verimlilik ultra hafif göre neredeyse iki kat daha yüksektir. Bazı modellerde Hiller ile donatılmıştır, bunlar ekimi için oluklar oluşturmak için kullanımı çok uygundur. Bir "sıçrama" etkisi yoktur zemin girerken - Küçük hafif kültivatörler onun dezavantajı var olduğunu belirtmek gerekir.

ortalama kültivatörler 60 kg ve 6 litre motor gücü için arasında bir ağırlığa sahiptir. a. Onlar ağırlığı nedeniyle çok ışık daha kararlı desenler, bu yüzden onlarla daha rahat çalışır. 85 cm kesiciler, üreticilerin kadar çalışma genişliği kendileri de daha büyük bir çapa sahiptir. Çalışma derinliği 28 cm dir. dezavantajları dar alanlarda çalışan rahatsızlık vardır.

Model Orta kültivatörler dört zamanlı motorlar ile donatılmıştır. Ön şanzıman hariç Bazı modellerde, aynı zamanda küçük alanlarda konfor manevrayı arttıran bir sırt, sahip olabilir. Ortalama motor kültivatörler Hiller dışında, küçük saban ile çalışabilir. çekiş gücü gereklidir yerine kesiciler dişli şaft üzerine monte edilir tırnaklar, metal tekerlekler tarafından sağlanır.

ağır kültivatörler 60 kg üzerinde ağırlık motorun gücünü ve 6'dan fazla HP sahip Ayrıca önemli ölçüde uygulama olanakları genişler, dört zamanlı motor ve transmisyon ile donatılmıştır. Bu modeller, erken hasat ekici ve döner saban ve 300 kg taşıma kapasiteli çekili Aracı monte edilebilir.

Ağır kültivatörler modelleri, bir tedavi için sadece banliyö alanları, aynı zamanda hatırı sayılır büyüklükte alanlar uygundur. Birçok kişi ağır pulluklar için fiziksel güç çok zaman alır inanıyoruz. kazıcı çekmeye zorluk çekmeden, pulluk veya römork için Aslında, onlarla çalışmaya dışarıdan göründüğünden daha kolaydır, kendi ağırlığı yeterlidir. Modeller ağır kültivatörler diğerlerinden daha çekilen ekipman seçenekleri için fazla fırsat sağlar.

Elektrik 2- ya da 4-zamanlı motor ile donatılmış model kültivatörler vardır. kültivatörle ile çalışma çok daha kolay sitede elektriği olurdu. Elektrokultivatory ağa bağlanmak için etkinleştirmek ve düğmesine basmak yeterli yağ dolgusu, benzin, gerektirmez. Kural olarak, bu kolay kültivatörler küçük alanlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır olduğunu.

dezavantajları elektrik çarpması elektrokultivatorov riskini içerir, ancak tüm mevcut modeller koruma yüksek derecede sağlamak.

Servis kültivatörler motoru daha sert benzin. Onlar özel yağ ve yakıt gerektirir. Birçok (motorlar tereyağı Stir iki inme için) 92-95 oktan düzenli benzin kullanın, ancak hızlı aşınma ve yıpranma riskini artırır. gözardı olan oranı sıvı / gaz, ayrıca, kirlenme birikebilir, motor kararsız olabilir.

İki zamanlı modelleri, çünkü ucuzdur Onların yapısı daha basit olmakla birlikte, yakıt tüketimi daha yüksektir.

Kültivatörlar için Ekler

Ana yetiştirme cihazıdır en yaygın olan ek bir dizi ile donatılabilir yanında taşıma tekerleği (Tekerlekler). Bu eksenel için kullanılan ve bu süreçte zemine "burnunu gömme" kültivatörler kültivatör korur edilir.

ridger pulluk Bu V-şekilli bir sürgü içerir. Herhangi sebze dikim izleri çevresinden toprak gevşeme için oluklar kesmek için tasarlanmıştır.

Orada patates kazmak için tasarlanmış pulluk. Bu toprak zayıflatır ve kök yüzeyine çeker.

kesiciler ekici grubu - ağır topraklarda yüksek kaliteli işleme için.

Ve sürgü ile pulluk, tırmık, biçme, havalandırıcı kesme döner kulaklı pulluk gryadny. toprağa Son delme delik, (genellikle çim için kullanılır) köklerine hava, su ve gübre erişim sağlar. çim yüzey kökleri ve kurutulmuş otlar kaldırmak bir çim tırmık da vardır.

çöp toplama, kar, çamur için Nozul. Aşağıdaki araçlar vardır: tekerlekleri ağırlıklandırma, açıklığını artırmak için kar temizleme kesici, kulpları, kamyon, tekerlek Pnömatik.

Yukarıda işaret edildiği gibi, ekici performansı doğrudan çalışma organları ve motor gücü genişlikleri ile ilgilidir. gücü maliyeti çiftçilere orantılıdır, yani. E. daha güçlü, daha pahalı. Bu duruma göre, kullanım için ekici olacak alanı kısmı ve yapının seçimi için ana kriteri.

 • "Alacalı" - küçük bölünmüş 30 dönüm bir toplam alana sahip bölgeler, (... vb yatakların bitkisel yatak altında, çimler) 3-5, çeşitli amaçlar için kullanım alanları ar;
 • küçük - 2-3 ayrı bölgeleri (10-15 ar) bölünmüştür 40 dönüm bir alana sahip bölgeler;
 • ortalama - (örneğin, tahıl ve patates) bir ya da iki ürünü için tasarlanan ar 50'den 100'e bir boyutu olan alanlar;
 • büyük - 100 dönüm bir alana sahip bölgeler.

Herhangi bir sitede çalışmak uyabilecek bir ekici, yok. orta ve büyük sitelerde kullanım için, çiftçiler orta ve ağır sınıf için seçim durdurmak, bağlantı tertibatları belirli ihtiyaca göre seçilir. Ancak bu kültivatörler ot mücadelesi için uygun değildir. Ultralight işin diğer türleri için ot mücadelesi ve ağır (veya orta) için - en iyi seçenek orta ve büyük alanlar iki kültivatörler olacaktır için.

kültivatörler seçim bitkilerin türü tarafından belirlenir küçük arazilerde çalışmak için çoğu zaman alıcı önem veriyordu.

renkli alanlar için en iyi seçimdir ultra hafif yeke olduğunu.

Enerji yoğunluğu - karlılık kültivatörler işin bir göstergesidir. 0.7 litrelik düşük güç tüketimi. . 1, p - Normal ile 0.7. a. ve yüksek - 1 litre daha fazla. a. Okumalar 10 kg, motor ekici oranında alınmaktadır.

Tedavi edilen bölgede ise kendi imkanlarını ekici ödeme dikkati seçerek yamaçlar vardır. Bazı modellerde fazla 15-20 ° 'den bir eğim açısına sahip yüzeyler üzerinde kullanım için tasarlanmıştır. Herhangi açıyla yere çalışmak üzere tasarlanmış modeller de vardır.

Nasıl bir kültivatör seçmek için

geri vites modelinde sağlanırsa ekici ile çalışmak daha uygundur. Ultra hafif ve hafif desenlerde doğru yönde kolu kolaylık döndürmek için sağlanmalıdır.

pulluklar varlığında iki veya daha fazla dişli yapmaktadır kabiliyeti önemli ölçüde genişlemiştir. Modeller JPF daha güvenli çalışması ile, t. belirleyin. Onlar "Dur" anahtarını sunuyoruz. şalter acil durdurma kolu olan en iyi seçenek - kolundan elini kaldırmak için yeterli çevirmek. kullanıcılarına en uygunsuz anahtarı, - "Durdur" düğmesine. o basın ve acil durumlar sırasında her zaman mümkün ve güvenli değildir motor, tamamen durana kadar basılı tutun gerekir ekici butonuna durdurmak için.

Eğer makalede belirtilen daha yaklaşık 2-ve 4 zamanlı motorlar, bize bildirin. Ben, GreenPower elektrokultivator tüm talimatları rummaged ama motor türde hiçbir belirti gördük.

Düzenli benzini kullanırken kırılma riskini büyür yazın. Ben, benzokultivator satın tavsiyelerde planı ne yakıt tercih edilir?

İlk soruyu netleştirin:

Sadece daha fazla bilgi için onlara sormak, iki ve dört zamanlı motorlar hakkında yazmak.

2 ve 4 zamanlı motorlar arasındaki farkı açıklama biçiminde oldukça doğru değildir bahsetmek önemlidir. Yazı yazmak için zaman seçmek gerekecektir. değişikliklerin tamamının içindedir: motorlu operasyonda, iktidarda, gerekli bakım. Eğer benzin dışında, uygun bir kap ekici yağ dökmek eğer kendim için, bir sonraki içinde karar verebilir, motor, dört, ancak benzin, daha sonra iki zamanlı bir motor ile tanktaki yağ eklerseniz. petrol ve benzin marka motoru üzerindeki plakası verilerine dayanarak seçilmesi gerektiğini de unutmayın. modelinden yağ model ve benzin büyük ölçüde değişebilir. Cultivator üreticisi markalı yağların sadece kendi üretimini kullanmak gerekiyordu olması da mümkündür. Çarpıcı bir örnek - Ekipman marka Stihl. kırılma riski motor yağı ve benzin markalar için sağlanmayan kullanılmak üzere kültivatör artırır. Eğer cultivator kullanım talimatlarında bulmalıyız tüm gerekli bilgiler, ayrıca kişilerle yardım isteyebilirsiniz. destek üreticisi, iyi ve sonunda da cultivator belirli bir model için Google arama iptal edilmedi, belki birinin daha önce aynı soruları sordu

Ben konunun aydınlatma ayrı bir yazı gerektirir düşünüyorum. Aksine, hatta çalışma. 2 ve 4 zamanlı motorlar - Bu teknolojisinde büyük bir buluştur. Yazar - Saygı ve uvazhuha, tüm metin yazarları metin yazarı)))

Sana denerseniz 10 saat yönetebilir, 20 dönümlük küçük bir CULTIVATOR Şampiyonu MÖ 4401 sürmüştür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − = 14