Mutfak, loft tarzı fotoğraflar

bir çatı tarzında Mutfak: Tasarım ve onarımı için 40 fikir

 • Son yıllarda Avangard çatı mega kentlerin sakinleri arasında büyük popülerlik kazanmıştır. uzay ve işlevsellik bu tarz birlikte İçsel rahat bir kentsel ömrü sağlar. Bu yazıda, nasıl bir çatı geleneksel mutfak bulunmaktadır yapmak göstereceğiz.

  Temel özellikler loft tarzı

  Başlangıçta (Engl. "Çatı Katı") fabrikanın ve fabrika mağazaları üzerinde tavan Odalar denilen lofts. İlk böyle küçük oda şimdi bir ev yetmeyeceğini oldukça kötü sanatçılar, müzisyenler ve yazarlar seçildi. Ama zaman değişti ve şimdi, yarım asır sonra, eski sanayi binalarda çatı katı dairelerinde en zengin insanları satın alıyorlar ve bu tasarım yönü elit ve bohem olarak kabul edilir.

  Verilen çok sıradışı bir görünüm hikaye loft tarzı bütün "rakipleri" hemen ayırt edilir. Onun çıplak duvarları, kiriş, taşıyıcı kolonlar, maskesiz boru ve tel yanı sıra basit bir beton zemin ile terk edilmiş bir fabrikanın durumu hayal etmek yeterlidir. bir kanepe, masa, dolap ve sürrealist resimlerinde birkaç: Sadece yerine insan hayatının basit faydacı nesneleri görünmesi gereken kasvetli iç makineleri çalışma.

  bitirme tuğla, beton ve yaşlı ahşap hakim dan çatı, her zaman metalden çok. Eski konut dışı bina, yüksek tavanlı, büyük pencereler ile karakterizedir doğal ışık, hem de daha büyük kapı açıklıkları hangi bol yoluyla. Bütün bunlar bir şekilde çatı yansıyan, ama onun ana özelliği olan - Maksimum boş alan. Belki kesin çünkü vatandaşlara yakınlığı çok yorgun gibi tasarımın rahat versiyonunun açıklık.

  tarzı çatı mutfak için renk çözümleri

  Eğer mutfak hazırlamak önce, kullanılacak renklerin paletini belirlemek için önemlidir. genellikle pas dokuları, kırmızı tuğla, ahşap serpiştirilmiş akromatik aralık, seçim tarzı loft belirleyin.

  Temiz kar gölge içerideki olan taze yemekler ve düzgün bir görünüm verecektir. Bu renk yemek alanında tamamen veya kısmen kulaklık cephe, mutfak tezgahı, mobilya boyanabilir.

  Duvarlar beyaz doğru onun üzerinde yıkanmış, bazen, çoğu zaman silika tuğla, bu duvar (veya taklit) vardır. tavanarasında Tavanlar onları görsel olarak daha yüksek yapar hemen hemen her zaman beyazdır. Küçük odalarda, bu zeminler için bu rengi kullanmak mantıklı.

  Metal - endüstriyel iç için en doğal ortam. karanlık mat grafit ayna cilalı paslanmaz çelikten gri bütün tonları, çatı uygun olacaktır. Nedeniyle renk nötr hale, herhangi bir oranda karıştırılabilir ve arzu edilen herhangi bir yüzeyler için de kullanılır.

  iç geri kalan çatı dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır Karbon siyahı, doğal olarak ve kolay bir şekilde algılanmaktadır. Onları tam hale geniş alanlar için idealdir. Koyu mobilya, ev aletleri, renkli cam mükemmel bu, yemekler az acımasız yürütme tamamlar.

  Eski masif ahşap mobilya, böyle tavan kirişleri ve bazen ahşap zemin olarak - çatı iç dekorasyon karakteristik bir özelliği. mutfak donanımına yalın cepheleri, ve ahşap bir karakteristik model ile diğer unsurlar endüstriyel soğuk iç rahat ve ev dönüşümü kesti.

  Pişmiş kil hardal sarısı-kahverengi renk - tuğla duvarların önemli bir özellik. her dikdörtgen yüzden fazla yıl önce elle oluşturulur eski binalarda, olarak, kasten tüm görkemiyle orijinal şeklini görmek için, sıva serbest döşeme.

  şimdi olduğu gibi yirminci yüzyılda, üretim tesisleri çok rafine edilmemiştir. Aceleyle dikilen duvarlar, tavan ekonomik, zemin, mobilya çeşit olmayan boyama - hepsi güzellik veya konfor için değil oluşturulur, ancak tek amacı - çalışma koşullarını sağlamak. Daha önce mevcut doğal malzemeler halen çok daha yüksek değerli olmakla birlikte - her zaman bazı ne yapı yenilikleri ile değiştirilebilir.

  Klasik stil çatı - dükkanlarda her yerde bir beton zemin, ve doğal siyah beyaz döşeme, lake veya emaye ile boyanmış. Fakat diğer varyasyon vardır.

  Yani mutfak zemini gri taşın altına döşemeyi veya granit döşenebilir; muşamba koymak; Bir kendinden yayılan zemin düzenlemek için. Bu nem, deforme dayanamaz çünkü pişirme bölgesi olarak kullanılan lamine, istenmeyen bir durumdur.

  beyaz, çelik, parlak üniform yüzey - küçük çatı mutfak katında bir ışık gölge yapmak daha iyidir. Parke, pencere dik koydu, oda streç görsel olması.

  endüstriyel tasarım denilince ilk tuğla (kırmızı, siyah, gri, beyaz), kırmataş veya beton tamamen çıplak duvarlar olduğunu. Onlar mutlaka doğru olması gerekmez - ince kopyasıdır. Bu dokulu bir seramik, dekoratif taş kaplama, plastik paneller ya da vinil duvar kağıdı ile yapılabilir.

  kayrak boya - loft tarzı yemekleri bitirme yenilik düşünce. Daha sonra bir kara tahta gibi siyah mat duvarına açın. Notlar, yemek tarifleri yazma, tebeşir ile çizin bakkal listeleri ve menüler yapmak kolaydır. Böyle yüzey ek olarak, hızla geçmiş yaratıcılık nemli sünger silinir ve tebeşir ofis herhangi çizikler boya bırakmaz, çok şık görünüyor.

  çatı Mutfakta tavan dekorasyon unutabilirsiniz! Beton levhalar genel tasarımına mükemmel uyum. Odanın yüksekliği izin veriyorsa, ahşap kirişler, metal çıta, yangın söndürme ve havalandırma boruları tamamlayabilir.

  Küçük bir mutfak tavan olarak, blanch hizalamak veya beyaz PVC film çekmek için daha iyidir.

  Endüstriyel iç tekstil neredeyse hiç yok. Aşırı bir durumda, pencereler açık, beyaz, kahverengi veya bej perdeler ile geceleri kapatılır. bazen de dikey perde (mutfağa yüksekliğini yükseltmek), rulo ya da Roma kör kullanılır.

  tarzı çatı Mutfak mobilyaları ve aletleri

  loft önemli rol alan oynar beri, mobilya olarak hafif ve neredeyse görünmez olmalıdır. Büyük odalarda işler zor olmazdı düzenlemek ve daha geniş dokular seçimi, ama küçük bir mutfak yenilenmesine görsel genişletmek için bazı kurallara uymak zorunda kalacaktır.

  düz ve köşeli - mutfak endüstriyel stil için takımları iki tip genellikle mevcuttur. Gerekirse, dikkate tesislerinde (girintiler, cumbalı, çıkıntılar) mimari özelliklerini alarak özel bir tasarım sipariş edebilirsiniz.

  Cephe nötr renkli emaye filmi veya bir metal lamine kaplı bir kaba işlenmiş ahşap gibi yapılabilir. Gerçek bir kaya gibi bir esnek bir baz ile 1 mm kesme kaya kalınlığı - ilginç uygulaması, bir taş kaplama yüzeyler olup.

  Küçük bir mutfak için tutamaklar ve serbest parçaları içermeyen hafif kulaklık modelini, tavan yüksekliği seçmek daha iyidir.

  loft tarzı mutfakta yemek alanı için basit ve kompakt mobilya yaklaşır. Örneğin, tel kristaller ince şeklindeki metal bacaklar, destekler ile bir ahşap, metal ya da cam masa-paralelyüz olarak sandalye.

  küçük bir oda içinde bunlar çubuk duvarı ve yüksek dışkı dar yerine geçebilir.

  Diğer çoğu stilleri farklı olarak, geniş loft açık raflar, raflar ve kancalar izin verir. Kendi içinde neyin nerede hemen açık olarak uygundur.

  Mutfak küçükse, mutfak eşyaları ve ürünler kapılar kulaklık ardına saklanmaya en iyisidir. , Çekmeceleri sağlamalıdır İçinde farklı şeyler saklamak katlama ve tasarım, köşesi, eğirme raflar, ızgara ve mıknatıslar katlama için. teknik görünürde bırakılabilir, ancak aynı tarzda seçmek tavsiye edilir.

  çatı mutfak iç vurgulamak yuvarlak köşeli kırmızı bir retro buzdolabı haline gelebilir. Bu renksiz bir arka plan üzerinde duran bir parlak vurgu olarak hizmet edecektir. Ve daha sessiz tasarımı için - bir çelik yüzeye sahip şimdiki modele uymuştur.

  Özel dekorasyonu loft tarzı bir duvar saati ve çağdaş sanatçıların birkaç tablolar asmak (veya kendi çizin) kayrak yüzeyinde yazıtlar ürünlerin kesimi için küçük houseplants, şık yemeklerinin yanı sıra ilginç tahta yerleştirmek için yapmak olabilir, gerektirir, ancak mutfak daha rahat hale getirmek için .

  Serbest duvar kısmı eğik boru biçiminde bir olağandışı raf için uygundur. yuvarlak çalar saat, lüks lambası, vb - İyi bir ek klasik öğeler çeşitli yapabilir

  Elektrik sadece varken, o günlerde - loft tarzı aydınlatma düz çeşit kullanır. abajurlar olmayan siyah kartuşlar içinde süspansiyon haline ampul (bir ya da gruplar halinde); Metal siyah, masa lambaları kırmızı veya çelik avizeler formu; Küçük parantez noktası diyot lambaları; spot ve ışıklar sehpa üzerinde - oldukça geniş bir seçim geceleri mutfakta istenilen parlaklığı sağlamak.

  biz aşağıda derleme çatı katı tarzında mutfak için en iyi tasarımlar fotoğrafları topladık. Bu resimler Eğer mobilya ve diğer iç öğeleri seçmek için bittikten farklı türde görünümünü görmek, onarımlar için ilginç fikirler bulmanıza yardımcı olacaktır.

  tarzı çatı Mutfak tasarım: 50+ Foto örnekleri

  Style "loft" - New York'un mimari tarzının sanayi bölgelerinde geçen yüzyılın 40'lı doğdu ve daha sonra tüm dünyada popüler oldu.

  terkedilmiş fabrikalar, depolar, atölyeler: iç düzenlemesi sadece tavan araları ve herhangi endüstriyel binalar olmasına rağmen İngilizceden çeviri kelime "loft", "tavan" anlamına gelir.

  Böyle bir karar düzenlemesi konutların popülaritesi ABD'de arazi fiyatlarının büyük atlama ve boş fabrika binaları çok sayıda nedeniyle oldu. Şimdi "loft" tarzı bir apartman popülaritesinin zirvesinde kalan.

  Bu tür konut sahibi olmak için, o bile normal bir şehir dairede, bir sanayi stil oluşturmak, çünkü terk edilmiş bir fabrikanın aramaya gerek yoktur.

  Avantajları ve "loft" tarzı dezavantajları

  "Loft" tarzında Mutfak -, güncel, hızlı ve rahat yaşayan insanlar için mükemmel bir çözümdür.

  Metal, beton ve cam dolu beton orman Kentsel güzellik, rahat bir kır evlerinin pastoral huzur ile ilgisi yoktur.

  Bir stili oluşturduğunuzda tüm kuralları atmak gerekir ve önemsiz malzemeler kullanılarak en inanılmaz ve şok edici fikirlerini hayata geçirme korkmayın.

  "Loft" tarzı mutfak her zaman cesur, modern, sıradışı ve şık görünecektir.

  iç Avantajları:

  • Mutfakta mevcut herhangi bir iletişim (.. Borular, kirişler, duvarcılık, vs.), ve onların kılık üzerinde enerji ve para kaybetmeden, olduğu gibi kalması için gerekli;
  • bir oda donatmak, sen genel kabul görmüş kurallara uymak edemez ve (soba koymak veya mutfak ortasında batmaya, örneğin) kendi takdirine bağlı olarak iç tüm nesneleri yerleştirmek için;
  • Tüm kullanılan ev mobilyası en insan içine çıkamaz görünüm olabilir - giyim, pas, çatlak ve onlar benzersiz bir tarz yaratarak, birlikte harika bakacağız.

  Bu stil ve dezavantajları var:

  • Yerli mevzuata göre, terk edilmiş bir fabrika veya fabrikada, sadece özelleştirilen ya da kayıtlı edilemez düzenlenmiş "loft", tarzında bir daire;
  • Bu ev çevre dostu itiraz her zaman yüksek değildir bu yüzden şu anda "loft" evler endüstriyel bina, zararlı duman ve döküntülerinin duvarlarında olabilir;
  • Loft - genellikle ek olarak, onun ses yalıtımı masraflarının çok ihtiyaç duyan, kışın ısı zor ve pahalıdır büyük pencereler ile büyük bir oda.

  Neyse ki, mutfak iç "loft" tarzı restorasyon bile şehir dairede mümkündür. Ancak bu çaba harcamak zorunda kalacak.

  endüstriyel tarz temel özellikleri

  "Loft" tarzı mutfak, birkaç gerekli şartlar yerine getirildiği tamamlamanız gerekir:

  • Oda yüksek tavanlı, yeterince geniş ve ferah olmalıdır;
  • .. duvarlar ve zemin çok mutfak çıplak tuğla, beton, sıva, kaba ahşap zemin hoşgeldin vb duvar kağıdı, alçı panel, muşamba, şeklinde dekoratif yüzeyler izleri olmamalıdır;
  • Pencereler (daha yüksek ve daha yüksek daha iyi) büyük olması gerekir;
  • mutfak sadece en modern aletleri, yüksek teknoloji ve krom ve çelik pırıl pırıl yüklü olmalıdır;
  • Bir metal dekorasyon, plastik, cam, taş, ip, tel, standart dışı elemanların kullanımı teşvik etti;
  • Bu stil odasında vb mobilya, ev aletleri, aksesuarları, dağınıklığı tahammül etmez ve yeterli alan kalmalıdır ..;
  • Tüm mutfak alanı bölgeye ayrılmıştır edilmelidir - çalışma ve yemek, ev mobilyalar veya aydınlatma kullanarak;
  • düzenleme, çatı mutfak temel kuralları bir kentsel ve daha da vahşi şekilde olmalıdır;
  • İdeal olarak, oda üst katta veya tavan bulunuyorsa.

  "Loft" tarzı ne cephe seçim mutfağı

  "Loft" tarzında Mutfak mobilya seçimi, tercih edilen mat veya özlü parlak cephe ve doğrudan formları verilmelidir.

  Renkler doğal, parlak olabilir - beyaz, açık gri ve metalik renklerin kullanımını karşıladı.

  Ayrıca ahşap cephe kullanabilirsiniz - onlar daha iyi, daha sert olacağından daha.

  endüstriyel tarzda mutfak için bir kulaklık ile mükemmel deri ve sahte ürünler, bronz ve pirinç parçaları, dökme demir birleştirir. küçük miktarlarda bağbozumu aksesuarları izin verdi.

  Mutfakta "loft" tarzı normal bir şehir dairede yerleşmek varsa, doğal işlenmemiş ahşap taklit MDF ve sunta cephe yükleyebilirsiniz.

  Parçaları şeffaf plastik ve fırçalanmış çelik yapılabilir.

  Cam serbestçe kullanılmalıdır - mutfak önlük olarak, dekoratif kutular, yemek masası için kapak.

  iç Harmony raf ve bidonlar şeklinde yapılmış bir hafif metal mobilya, gibi görünecektir.

  Asma dolap kullanılabilir, ancak en azından edilebilir.

  "Loft" tarzında mutfak için zaten yıllardır kullanılmaktadır gibi görünen iyi uyum ve yeni bir marka, köpüklü plastik ve krom seti ve ahşap mobilya eşit olduğunu.

  Renkler endüstriyel tarzda mutfağı

  gri, beyaz, tuğla, bej, pişmiş - mutfak "loft" tarzı renk düzeninde soğuk doğal tonları ile belirlenmelidir.

  Tavan iyi beyaz yapılır, ancak ilginç ve dekorasyon olmadan gri beton plaka bakacağız.

  tavan dekorasyonu, kaba ahşap kirişler kullanabilirsiniz.

  Duvarların dekorasyon hayal gösterebilir. Çok şık (debriyaj mimik olabilir zamanki şehir dairede) örgülü bir duvar görünüyor.

  Başka bir seçenek - üç duvarları gri beton veya tuğla bırakın rengi zıt ana aydınlık bir duvar boyamak - kırmızı, koyu gri, kahverengi, mavi.

  Mutfakta duvarlar için bir renk seçerken temel olarak oda büyüklüğüne göre yönlendirilmelidir. o küçük ise, daha iyi ışık renklerde duvarları boyamak için.

  Büyük geniş mutfak rejenerasyon kolayca zengin koyu tonlar kullanabilir.

  endüstriyel mutfaklar için döşeme seçimi

  seks gelince, onun dekorasyon için seçenekler birkaç olabilir. Mükemmel çatı kaba ahşap zemin, ayrıca laminat kullanabilirsiniz taklit doğal ahşap bakacağız.

  İyi çözümü - doğal veya yapay taş, büyük granit kullanmak.

  odanın genel görünümü ile uyum içinde olacak şekilde zeminin rengi seçilmelidir. Mutfakta Sex siyah, koyu kırmızı, kahverengi, beyaz, gri olabilir.

  Iç parlak parke bakmak ilginç olacak - "aşınma" biraz yapay, özellikle

  Ayrıca Doyurucu tabanları modernite vurgulamak ve kentsel spesiyalleri koyu renk (siyah olabilir), yapabilirsiniz.

  "Loft" tarzında mutfak ve duvar dekor için perdeleri Seçimi

  Daha önce bahsedildiği gibi, bir endüstriyel tarzda mutfakta pencere geniş ve güçlü olmalıdır.

  perdelerin dekorasyon için bunları kullanın, fırfır perdeler, dantel perdeler kesinlikle yasaktır. güneş ışığının nüfuz gelen oda korumak için bir ihtiyaç varsa, pencere panjur ışık ayarlanmalıdır.

  Ama sadece açık bırakmak en iyisidir.

  Onları katı olmak boyama, hiçbir desen ve süs eşyaları ile - mutfak geniş ve aydınlık ise bir istisna olarak, Kalın kaba kumaştan yapılmış Roma panjur kullanabilirsiniz.

  Mutfak dikkatle onun dekorasyon için seçenekler dikkate almak gerekir, daha modern ve ilginç bakmak için.

  yiyecek ve içecek görüntüler, olağan trafik işaretleri, işaretçiler ile işaretleri ile pop art tarzında özgün afişleri: Duvarda karşılık gelen stil aksesuarları asmak önerilir.

  Sadece büyük duvar parlak grafiti boyayabilirsiniz.

  çağdaş sanat Aşıklar sadece duvarlara karşı onları eğilerek, oda soyut ve gerçeküstü resimler sağlayabilir. Böylece dikkat çekmek ve sıradışı ve modern mutfağı vurgulamak için daha da olacaktır.

  endüstriyel tarzda yapılmış mutfakta aydınlatma montajı,

  "Loft" tarzında bir mutfak yapma, ana odak doğal ışık, bu özelliğin iyi, büyük pencereler üzerinde olmalıdır. Ancak, bir odada birkaç yapay ışık kaynakları yüklemek zorunda kalmadan hala yeterli değildir.

  Mutfak tamamen seçilen stille ilginç ve tutarlı görünüyordu Yani, avizeler seçimine sorumlu yaklaştık.

  iç Fazla organik bütün büyük miktarlarda her yerde asılı parlak ışıklar gibi görünür.

  Böyle lambalar için abajur olmadan tamamen elimine edilebilir veya lambanın sadece üst kısmını örten en basit metalik tonları kullanabilirsiniz.

  Çok özgün ve ilginç mutfakta merkezinde, doğrudan yemek masası üzerinde bulunan büyük kristal avize, izlemek için.

  endüstriyel mutfak aydınlatma organizasyon için mükemmel bir seçim - Çalışma alanının kontur aydınlatma kullanımı. oda asılı lambaları yüksekliğini vurgulayarak yoluyla mümkün olduğundan emin olun.

  Ayrıca doğru yerlere nokta ya da temel aydınlatma ayarı projektörler veya projektörler ile biraz deneme yapabilirsiniz.

  Böyle bir odada gündüz hem de geceleri sadece eşit hafif olması önemlidir.

  Önemli olan abartmak değil ve bir soğuk ve kişiliksiz fabrika zemin içine mutfak açmazlar - bu sıcaklık ve yumuşaklık, gizemini ve "tüp benzeri" eklemek gerekir ışık derecesidir.

  Böyle bir odada dekor fikirleri - yaratıcılık deniz ve fantezi gerçek bir uçuş.

  Endüstriyel mutfak bir özelliği onu camda aksesuar çok sayıda yapabilir - bu raflar, mutfak tezgahı, tavan lambası, vazo yapılabilir çünkü.

  Çok organik çeşitli dövme elemanları, bakır mutfak eşyaları, ahşap pişirme aletleri içine uyar. Böyle elemanlar mutlaka pahalı ve tasarım olmak "loft" tarzında mutfak dekorasyon için gerekli olduğunu tüm yok şehrin bit pazarlarında bulunabilir.

  olağandışı eski öğelerin yardımı ile, onun içinde eşsiz bir atmosfer yaratmak için, odaya yeni bir hayat nefes alabilir ve kendi bireyselliğini vurgulamak.

  Önemli olan çok fazla dekorasyon kullanın ve mutfak yeterli alan bırakmak değildir.

  Daha iyi mutfak basittir fakat tam olarak sahibinin iç dünyasını yansıtır izin.

  çatı mutfak (50 fotoğraf) modern iç mekanlar ve tasarım

  Loft bir tavan, iç tasarım tavan eğilimdir. Onun ayırt edici özelliklerinden tarzı şafağında önemli eksiklikler kabul edildi. Bu ayrı bir konut almak için tek yol olduğu gibi Amerika'da belirli zamanlarda, insanlar, terk edilmiş endüstriyel binaların donatmak zorunda kaldılar. Bu nedenle bir çatı tasarımı vardı. Bu tarzda iç tasarımının Birkaç on yıl yoksul öğrenciler arasında değil, aynı zamanda zengin arasında sadece popüler hale geldi sonra.

  Mutfak için Artıları çatı

  Modern endüstriyel stil doğal ışık ve iyi havalandırılmış bir odada bir bereket sevenler hitap edecek. Yüksek beyaz tavan mutfak alanı, oturma odası ya da başka bir odaya ek bir hacim oluşturur.

  loft bariz avantajlarından biri sistemin mühendislik gizlemek veya maske gerek kalmamasıdır. ahşap kirişler, boru, çatı ve destekleyici sütunlar - mutfak bu elemanların ile doldurulabilir. büyük krom davlumbaz mutfak soba üzerinde yerleştirilebilir. Önlük mutfak burada bitirme malzeme kullanılmadan duvarcılık şeklinde bırakılabilir.

  loft tarzı mutfak - bir rafine dekor olmaması. İç Döşeme sessiz, sakin sesleri yapılmalıdır. Bu renkleri Fit - gri, mavi, kahverengi, beyaz. Pencere ve kapı mutfaklarda özlü tasarım ve doğrudan formları olmalıdır. Genelde Windows, geniş düzenli ve özellikler oluşturmak.

  Ekranlar ve bölümler birkaç bölgeye mutfak bölmek yardımcı olacaktır. Eğer bir stüdyo daire varsa, bu özellikle doğrudur. Nedeniyle imar Sizin pişirme ve yemek için bir yer ayrılacaktır. Eğer mutfak alanı, aynı zamanda uygun ekranlar ve bölümleri oturma odası bölmek istiyorum.

  Ham ahşap, beton, tuğla, cam, metal - çatı katı tarzında Mutfak tasarım çok basit malzemelerin kullanımını gerektirir. Ayrıca ahşap ve tuğla taklit akla karoları.

  endüstriyel tarzda stüdyo daire sahipleri odası bitirme tasarruf sağlar. herkese açık loft tarzında mutfak, bitirmek için gerekli olan malzemeler.

  Endüstriyel Tasarım Özellikleri

  Loft tarzı yüksek tavanlı geniş mutfağa daha uygundur. Ama ana oturma odası, sen endüstriyel stil özelliklerini yapabilirsiniz. Buna ek olarak, bol aydınlatma mutfak alanı sayesinde biraz genişletilebilir.

  mutfak küçükse, bir sundurma veya balkon ile birleştirmek. Aynı zamanda onun uzay o büyük pencereler sahip olacak, önemli ölçüde artacaktır. çatı Küçük mutfak daha doğal ışık alacak. oturma odasında yemek masası koymak, işte yemek hamle olabilir.

  aydınlatma konusunda özellikle seçici Sanayi stili. mutfak sadece büyük pencereler, ancak birkaç yapay ışık kaynakları olmamalıdır. Burada avizeler, aplikler veya geleneksel spot kullanabilirsiniz. Windows'da, perdeleri veya perdeler asmak olamaz. İstenirse, yatay güneşlikler veya perdeler basit düz kesim kullanabilirsiniz.

  döşeme için uygun kaba beton, doğal ahşap, karo, bir "bir kayanın altında." Kat eski döşeme olduğu üzerinde Eğer varsa, tesviye ve mat vernik ile kaplı olabilir. Zemin süpürgelik duvarlarının aynı tonda olmalıdır. Mutfak önlükleri ve zemin döşemeli edilebilir. Önlük ayrıca suya dayanıklı sıva ve boya yapılabilir.

  Mutfak mobilya çok hantal değil, minimalizm tarzında, işlevsel olmalıdır. Kabine cephede monoton olmalıdır. iç uyum cam veya taş tablaları, raf ahşap veya metalden yapılmış olabilir. Sen katlanabilir sandalye kullanabilirsiniz.

  Antik mobilyalar da bu tür tesisler için geçerlidir, ama iyi bir görünüme sahip olmalıdır. İç yarı şeffaf bir cephesi vardır rahat sandalyeler, küçük bir kanepe, büfenin, takviye edilebilir. Köşe küçük bir mutfak için mükemmel bankları.

  Endüstriyel mobilya ana özellikleri - kısalığı ve işlevsellik. Çoğu zaman iç Eğer Minimalist tarzda ahşap sandalye, bir masa katlama, basit bir formu dolapları bulabilirsiniz. Cephe dolapları gizli kolları olması gerekir.

  Mutfak aletleri gömme tip tercih edilir, ancak kaput gizli edilmemelidir. mobilya Cephe kapı teknolojisi ile birleştirilmelidir.

  Orijinal plastik sandalyeler barın yakınında yerleştirilebilir. Bunlar iç vurgu haline gelecektir. Mutfak sandalye, bir metal çerçeve ve yuvarlak ahşap Koltuklar veya kare şeklinde mevcuttur.

  Bir çatı katı tarzında klasik mutfak modern cihazlarla klasik mobilyalar birleştirebilirsiniz. Mobilya aksine aletleri restoranlarda olarak baş mesafesi olması gerekir.

  Bir loft tarzı mobilyalar için bir cephe olmadığı açık ile karakterizedir. Yani yemekler ve mutfak aksesuarları göstermek dolapları ve raflar, kullanmayı deneyin.

  Sandalyeler ve diğer mobilya hiçbir telaşlı detayları ile doğal malzemelerden yapılmalıdır.

  endüstriyel mutfakta iç, bir çıplak beton veya tuğla ile bir duvar bırakabilir. Diğer tasarımlar mauvais ton ise, duvarlarda çatı dekorasyon eksikliği bir özelliğidir. Bir tuğla taklit karo yerini alabilir Döşeme.

  beyaz, gri, açık kahverengi - duvarların Dekorasyon düz renk yapılabilir. Duvarların Gölge aletleri, döşeme, mobilya ile birleştirilmelidir. Bazı durumlarda, duvarcılık tuğla taklit çatı duvar kağıdı, izin verdi.

  Ayrı bir konu mutfak önlüğü kapsar. Onun için her şey geleneksel krom rengini taklit kaplama ile fayans kullanılır. aynı renkteki çıkarıcı mutfağı olabilir. Önlük duvarcılık da var olma hakkına sahiptir. Bu bir tuğla, beyaz veya açık dikdörtgen karolar taklit karo yerini alabilir. önlük ve zemin aynı desene sahip özdeş fayans döşenebilir.

  beyaz renkte boyanmış mutfakta tavan görsel alanını arttırmak. Bu yöntem oturma odası için uygundur. Tavana ahşap kirişler veya metal borular gibi monte edilebilir. Böylece stüdyo daire yaklaşık maksimum çatı atmosferi edinirler.

  En uygun döşeme - laminat, parke. ağaç ham andıran opak olmalıdır. Bir döşeme örtüsü olarak taş taklit uygun fayans de.

  tasarım iç ışık maksimum miktarı gerektirdiğinden Başlangıçta çatı, pencerelerde perde varlığını içermiyordu. stüdyo daire veya bir ev çizilmiş Ama eğer, genellikle gözlemlemek zordur. Pencere dekorasyon için çeşitli seçenekler vardır:

  Uygun malzemeler - pamuk, organzeler, ipek, tafta. loft tarzı için idealdir - metalize bir yüzey perdeler. renk için uygun bir aralık - beyaz, gri, pastel renkler. Çoğu zaman, bir katı perdeleri ile pencere dekorasyon. kısa ve öz unsurlarla Perdeler da mümkündür.

  Duvarlar mutfak olmadan büyük bir daire duvarları aracılığıyla ayrılabilir olarak, tuğla ya da cam blok ile kaplı. masa ve sandalyeler, koltuk - Bu amaçla, ayrıca mobilya kullanabilirsiniz. Mutfak alanında size kat farklı malzemeyi düzenleyebilirsiniz. Köşe dairede çatı katı tarzında işleme böylece daha uygun daha fazla pencere vardır.

  Salon alanı mutfak kahvaltı çubuğundan ayrılabilir. Bu teknik genellikle modern tasarımcılar kullanılır. Yemek odası aydınlatma ayrılabilir. Mutfakta, sen endüstriyel armatürler andıran uzun kabloları ışıkları asabilirsiniz. Plafones ve aspiratör metalden imal edilebilir.

  Loft - apartmanda Provence romantik severler takdir olası değildir bir tarz. Ama minimalist ve yüksek teknoloji hayranlarının bir sanayi tarzında mutfağınızı gerçekleştirmek isteyecektir.

  Ben loft tarzı seviyorum. Ama böyle bir iç için, açıkça, sadece profesyonellere. Çoğu böyle güzellik yapmaz.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 2 = 11