Elleri Fotoğraflı yumurta tavukları için bir tavuk kümesi

İnşaat ve yumurta tavukları için tavuk kümesi donatılması

Şüphesiz her özel ev sahibi veya infield er ya da geç onun dacha herhangi hayvanları yapmak hakkında düşünüyorum. Çoğu zaman seçim bize tavukların tüm olağan ve tanıdık durdurulur. Onlar yumurta sağlamak ve onların eti çok lezzetli ve diyet olduğunu. fotoğraflar, videolar ve daha sonra bu makalede bulacaksınız ayrıntılı talimatlar: Ama nasıl elleriyle yumurta tavukları için bir tavuk kümesi inşa etmek.

cihaz ve tavuk kümesi Özellikleri

Eğer küçük bir tavuk çiftliğinin ve ana hedef olarak başlamaya karar ise - o zaman tavuklar içeriğin özellikleri hakkında bilmeli, yüksek kaliteli tavuk yumurta elde etmektir. yumurtlama tavukları sağlamak için gerekli olan en önemli şey - yürüyüş ve yeterli yer aydınlatma için kalem bulunmasıdır. Bu hareketsiz yaşam tavuklar çünkü - yüksek yumurta üretiminin garanti. 14-17 saatlik bir ışık gün boyu tavuklar aktivitesi uzun süre ve buna bağlı olarak, daha iyi bir acele sürdürmesini sağlar.

Bir ağaçtan yumurta tavukları için Minyatür kümese

yumurta tavukları için aparat kümes (resimde görüldüğü gibi) tavuklar için evin geleneksel düzenlemenin çok farklı değildir. Doğal olarak, onlar sulama, beslenme ve ana yuva tünemiş gerekmez. Her şeyden önce, tavuklar orada çok fazla zaman harcamak olacağı varsayılmıştır. Sen yerden kendi elleriyle bir kümes ev inşa edebilir ve mevcut binayı dönüştürebilirsiniz.

Bir başka ipucu: tavuklar Kafesler döşeme için seçmeyin. kuş yaşamının bu yöntem hızla kilo almaya, fakat acele ile kötü. Yürüyüş için geniş yeterince yer ile küçük bir tavuk kümesi yapmak tavuklar daha iyi döşeme için.

Aslında, zor bir şey elleriyle bir tavuk kümesi olduğunu yapmak. Ama düzgün bir tavuk kümesi inşa etmek, gelecekte inşaat planı veya çizimi olması gereklidir. Bu bağımsız yapılabilir ve bu konuda internet, iyi fotoğraf ve video üzerinde oldukça fazla bulunabilir. Bir tavuk kümesi yapmak içermesi bekleniyor nüfusun miktarı, ve bu özel boyutta zaten temelini belirlemek için de gereklidir. Size bir tavuk kümesi oluşturmaya ilişkin bazı pratik öneriler veriyor video izle düşündürmektedir.

Yani, inşaat için kaba bir planı olan, sen kendi elleriyle bir kümes yapımı mümkün değildir onsuz gerekli malzemelerin alımı, yürütmek gerekiyor. Pekala, ne çalışması gerekecek:

 • vakıf için malzeme, siz (çakıl ve kum, ahşap zemin kaplaması, örgü, beton karışımı) planlanmış varsa;
 • zemin malzemesi (tercihen bir levha);
 • (Eğer kümes için yaptıkları seçime bağlı olarak tuğla, kül blok, kerpiç, tahta, çerçeve,) duvarlar için malzeme;
 • çatılar için çatı kaplama malzemesi (arduvaz çatı, kiremit, şeker kamışı), çatı kirişleri, izolasyon için ağaç;
 • İç kaplama yalıtımı, hem de kontrplak, sunta ya da OSB levhalar, latalar hazırlanması;
 • pencere, onlar metalden yapılmış bir pencere istiyorsanız, üreticiden sipariş edilebilir, ancak ahşap kendi elleriyle bunları yapabilir;
 • Havalandırma borusu sistemi için pencere cibinlik, muhafaza duvar ızgara;
 • kışın ek aydınlatma için lambalar;
 • saman veya saman tüylü hayvanlar için yatak yapmak;
 • bağlantı elemanları: çivi, vida, dübel.

Bu evin yapımı için yarayabilecek ne bir örnek listesidir. Için ona her şey hala gerekli tünemiş, yuva, besleyiciler ve içici olduğunu - ancak bu konuda daha sonra. Aşağıdaki video zaten varolan binayı bir kümes dönüştürebilirsiniz gösterir.

Bir plan ve gerekli malzemeler olması, evin yapımı ile doğrudan ilerleyebilir. Burada, eylemin belli bir seyir takip etmek ve gelecekte inşaat sitelerin seçimi ile çalışmalarına başlamak için tavsiye ederiz.

Bir tepe üzerinde yer seçiminde tavsiye, taslaklar veya yüksek nemli bölgelerde tavukları yerleşmek için gerekli değildir. vadide arazi şiddetle tavsiye edilir, hem de rüzgarlı veya çok güneşli bir yer de çalışmaz. senin tavuk kümesi alanı hesaplamak kolaydır - 1 metrekare başına en fazla 3-4 dişiler. Yürüme çevre fazla suyun çekilmesi için bir hendek veya siper yapmak mümkündür üzerinde ızgara çit olmalıdır. İyi inşa yağmur veya gizlemek olabilir aşırı ısı tavukların durumunda küçük bir barınak.

Güzel ev yapımı tavuk kümesi

konumunu ve boyutunu seçtikten sonra vakıf geçin. Bu amaçla, inşaat çevre kaldırılan üst toprak (yaklaşık 30-35 cm) ve kum ve çakıl karışımından ile ikame edilmiştir. Sonraki ağ veya metal çubuklar meydana gelen bir çerçeveye yerleştirilmiş ve beton dökülmüş olduğu levhaların kalıp olup. Gelecekte panoları ile kaplı olabilir evin, geleceği yarısı boyutu ortaya çıkıyor. Eğer vakıf olmadan yapmaya karar verirseniz, o zaman barlarda bir tavuk kümesi koymak veya diğer desteğiyle gelmeleri gerekir.

Böyle bir durumda, evin çevresi zararlı kemirgenlerden korunacak olan, yaklaşık 30 cm zemine girinti, sac çit yapılmalıdır. Seks kil çözüm saman veya kırık cam ekleyerek, toprak yapabilir - bu yerde sıçan adresinin ekstra koruma budur. En genellikle yılın sıcaklık ve zamana bağlı olarak oldukça değişken birçok olan çöp böyle bir tabakanın talaş veya saman, kalınlık iz. Aşağıda, daha iyi kapak zemin tavuk kümesi sorunu tartışılmıştır başka bir video, takdir edebilirsiniz.

Duvarlar farklı malzemelerden yapılabilir, hiçbir katı kurallar vardır. günlük veya ahşaptan En popüler şimdi rahat evler, bizi taş veya tuğla binalara daha tanıdık daha uzun ısıyı muhafaza eder. iç duvarlar levhalar arasına yerleştirilmiş mineral yün, odun talaşı, saman ile yalıtılabilir. Ardından, duvar kaplama, OSB-panoları, kontrplak sokup. Bir üçgen çatılı, tercihen barut çatı, bulrush yapılır ve aynı zamanda duvar ile aynı malzeme ile iç üzerine ve mineral yünü kılıfı izole edilir.

Zemin alanına pencerelerin alanına oranı 1:12 olmalıdır: Kümeste şöyle kendi alanının pencere hesaplanabilir olmalıdır. pencereler hava akışına izin ve doğal havalandırma olarak hizmet vermeye açılmalıdır. Evin güney tarafında pencere takmak için önerilir. Dışarıda, tavuk gübresi kokusu uçacak böcekleri önlemek için sineklik korumak için daha iyidir.

pencerelerin yanı sıra kümes kokusunu ve ek hava akışı erişimi sağlayan kaldırmak için havalandırma delikleri yapmak gerekir. Onların yumurta üretimine tavuklar, yüksek ve stabil kaldı için Temiz hava gereklidir.

Örnek iç kümes Döşeme

Kendi elleriyle güzel bir kuş evi inşa etmek mümkün olmuştur varsayalım. Düzgün yumurta tavuklarında gerekli ufak şeylerle donatmak için - Küçük için geçerli kalır. ilk şey besleyiciler ve suluklar yapmak gerekir. Yürüyüş için yer aldığı Trafalgar etmemek için kendi cihaz, çevreyi iyi düzenlenmiştir. Basit kaseler kaç kullanımları vardır olarak faaliyet oldukça geniş bir alan vardır.

Besleyiciler bir ağaçtan araya veya o delik keserek sıradan kanalizasyon kendi out yapma edilebilir. Plastik şişelerden, eski plastik kova aynı drenaj borularından: Kendi ellerini yapmak için çok kolay İçenler. Biz katmanları sözettiğimize, biz yuvalarının olmadan yapamaz söylemeye gerek yok. yumurta tavukları için yuvalar daha iyi bir karanlık ve rahat bir yerde donatmak. Zengin bir biçimde yumuşak kuru ot veya saman ile halı bu amaçlar, kutular ve sepet için kullanılabilir. Optimal olarak, sizin kümes 5-6 kuşlar için 1 yuvası oldu.

eğreti kümese girmiş Nests

Bu perches başa kalır. Onlar tavuklar çok fazla zaman harcamak, bu yüzden rahat ve tercihen aynı seviyede olması gerekir. Aksi halde kuşlar üst mevkilere isteyen, "kavga" olabilir. zeminden levrek 50-60 cm için en uygun yükseklik, ve tavuk yumurta yönü 4x6 cm. Tünek uzunluğuna çubuğun çapı kişi başına 17-18 cm olmalıdır çiftlik hayvanlarının ve orta ölçekli katmanlar için sayısına bağlıdır. çubukları arasında rahat mesafe - 30-35 cm'dir.

Video "henhouse düzenlenmesinde pratik ipuçları"

Size tecrübeli çiftçiler elleriyle tavuk evin yapımı ve düzenlenmesinde değerli deneyimlerini paylaşmak başka bir video izlemek önermek!

 • Nasıl yaytsesbornikom kendi elleriyle yumurtlama tavuklar için bir kafes yapılır?
 • Bağımsız civcivler için brooder üretmek
 • yaytsesbornikom ile tavuk yuvalarına mı
 • Tavuk cins Baskın onun karakteristikleri ve açıklama
 • Nasıl mevcut malzemelerin yazında kendi elleriyle ülkede bir tavuk kümesi inşa etmek?
 • Katmanlar Tavuk ve civciv Hajseks - beyaz, kahverengi, kırmızı
 • Ne hanede tavukları ve tavukları zarar verebilir?
 • Kuluçka Katmanlar hakkında tüm bilgiler
 • tavuk ve tavuk bacakları reddedilen onlar hasta ve bunların nasıl tedavi etmek daha?
 • Galina kayıt evde hasta tavuk ve tavuk olabilir?
 • Sergey kayıt Tavuk cins Baskın onun karakteristikleri ve açıklama
 • Galina Lozeval tavukları vermek Nasıl kaydetmek için
 • https://www.youtube.com/embed/Ne5XOA2nxbg?rel=0

Prokyr.ru - elleri ile üreme tavuk ilgili bir site

kaynak gösterilmeden herhangi bir malzemeyi kopyalama - yasaktır!

Nasıl elleriyle bir tavuk kümesi inşa etmek

Bir tavuk kendini Coop Build sen tavukları doğurmak ve diyet için yumurtalarını ve et almak mümkün olacaktır. Onların pislikleri yaz yazlık gübre olarak kullanılabilir. Bu basit durumda size yardımcı olmak için çizimler ve fotoğraflar - bize ellerini ile 10-20 tavuklar için bir tavuk kümesi nasıl oluşturulacağını bakalım.

Gerçekten bir tavuk kümesi kendisi inşa

Binaların boyutunu belirleme

Eğer inşaat başlamadan önce, kendinize birkaç soruya yanıt:

 1. Tavuklara yükseltmek istediklerini için mi?
 2. Nasıl tavukları tutabilir?
 3. Ne büyüklükte bir tavuk kümesi inşa etmek?

20 kuş omlet yedi beslerken 10 tavuk, 3 kişilik rızık sağlayabileceğini bilin. 50, 100 tavuk üzerinde kendi elleriyle bir kümes Bir inşaat - bu para kazanma yöndür.

Eğer bir acemi oluşturucu iseniz, o zaman küçük bir tavuk kümesi oluşturmaya başlayabilirsiniz. O zaman belki gerekirse tecrübe olacak gibi uzatın ve tüylü yaban içeriğinden iyi sonuçlar memnun edecektir.

diyagramı netlik için - olursa olsun küçük ya da büyük tavuk kümesi olacak, açık ve ayrıntılı Çizim çizmek gerekmektedir. Burada tasarım ve kümes hayvanları için kendi kulübe inşa etmek hayal genişliğinde bir alan gösterebilir. Burada standarda uyması gerekmez çünkü!

Bu yeni iseniz, aşağıdaki bazı çizim ve fotoğrafları görebilirsiniz binayı gezinmek yardımcı olur.

10-20 tavuk kümes Çizim: a - cephesi; B - vestibülden görünüşüdür; - genel planı kümese

Not: 1 metrekare. m. büyüklüğünü ev sahipliği yapacak bir horoz ile 10 tavuklar için daha sonra 3 katmanları karşılamak için 2x2 metre ve 20 adet zaten kümes 3x3 metre oluşturmak ve böylece artıyor gerekiyor.

Aviary ve sonra minimum 2x6 metre yapmak zorunda - genişliği 2 metre ise yürüyen bir kısmı, kuş evinin büyüklüğü hesaplanır.

yerin seçimi ve inşaat başlangıcı

Evin ve boyutunu yürüyen doğru seçimden sonra gelişimi için yerinde bir göz tutmalı. Kuru ve iyi aydınlatılmış hafif bir eğimle ile olmak. Kafesler arzu güney tarafında konumlandırılmış.

Tavuk yaşam alanı yere koymak edilemez, sağlam bir temel olabilir bir vakıf yapmak daha iyidir:

yapımına başlanan, biz kolay olacak ve sütunlu vakıf sadece doğru olacaktır. çukurları 1 metre derinlik ve gelecekte inşaat, 1 metre sütunlar arasındaki perde çevresinde 15-20 santimetre çapında delmek için yeterli. Mevcut malzemelerden başka yuvarlak kalıp inşa çukur veya asbestli çimento boruların içinde yerleştirin.

Beton dökülmeden önce, dişli ile çukurlar valf eklemek arzu edilir. Sonra somun ile beton sütunlar için destek çubuğunu monte edecek. sütunlu vakıf Aşağıdaki çizime bakınız.

Şema sütun temelleri

vakıf bir yükleme gerekli değildir gibi, basit bir şekilleri de, örneğin, 4 kümes beton blok ya da başka bir uygun malzemeden de ayarlanabilir. sütunlar arasında bir boşluk tuğla veya taş yerleştirin.

Yerden direklerin yüksekliği 20 cm olmalıdır - evin altında alanı da kuş padok için kullanılacaktır.

Çerçeve yapısı ile daha iyi bir inşa etmek kendi elleriyle yumurta tavukları için iskele vakıf kümes günü. Bu tür evler hızlı ve ucuz inşa edilir.

Yani, sopalarla yardımıyla 70x70 mm kare kuşlar için inşa edilmiştir. Zemin ve çatı için temel oluşturacaktır çubukları çivilenmiş direklere ve sonra yatay enine, destekleyerek.

Tavuk elleriyle kümese 20 için - bastırılmış çatıda düşük ve yüksek duvarın yüksekliği, kendi boyutları hesaplanır. katta yerden yüksekliği 35-45 cm yapabilirsiniz.

Binanız bir pencere, usta bir kapı ve tavuklar için kapıyı sahip olmalıdır. Ayrıca, kuş yuvaları, hem evde olabilir ve bu çok daha iyidir - kapılar, eve bağlamak ve çit ve yuva yumurta temizleme için kapağı kaldırın.

panoları dışında Kaplama sonra yalıtım düşünmek ve böylece bir tavuk kümesi ellerini ısıtmak inşa etmek için nasıl sorusuna cevap gerekiyor.

ısı yalıtımı için bir köpük ya da mineral yün Eko pamuk uygulanabilir ve yalıtım yüklemesinden yapı plakalar içinde dikilir. Bu arada, yerine kurullarının sen (MDF, sunta, plastik ve benzeri) kullanılabilir diğer malzemelerini kullanabilirsiniz.

kış kullanımı için kendi elleriyle ülkede bir tavuk kümesi inşa ve bir çift yapmak, zemin izole gerekir. çubukların sandık için yalıtım ve tahta zemin koydu alt kalas açtı.

Paul ısıtamayız! Kışın, talaş ya da saman ve ısı izolasyonu kalın bir tabaka elde edilir koymak için yeterlidir.

katta Çöp

Kendi elleriyle Katı kış tavuk ev ahşap veya günlüklerinden inşa edilebilir. Aşağıdaki resimde ilişkin fotoğraf.

Evin çubuğundan

Bir tavuk kümesi Tür, bir çardak de dikkatinizi hak ediyor.

Dağıtılmış basit çatı - Shed. Bu basit: 50 cm aralıklarla doldurulmuş sopa veya panoları, su geçirmez çatı malzemesi için onlara konabilir.

çatı içinden yalıtılmış ve panoları veya sunta yayınlandı. Bir örtülü dış barut, saz, vb döşemeler ..

Havalandırma. tavuk ev havalandırma kendi elleriyle tür konut inşaatı sırasında gereklidir. Yaz aylarında temiz hava hayatidir ve havalandırma kışın kapalıdır.

Hava çıkışı için havalandırma boru bağlantı duvarının üst kısmında monte edilmiştir ve dolum borusu zeminden 50 cm bir yükseklikte en karşı duvarda yüklenir.

Pencere. bir büyük ya da birkaç küçük olanları yapmak için yeterli.

Tünek. Rahatlamak için, tavuk tünek gerekiyor. En basit seçenek - bu 3-4 cm çapında, direklerin ormanda kesilip eve ekleyebilirsiniz edilir. Veya 50 cm Rendelenmiş yuvarlak çubuklar 4x4 cm alıp kat (çöp) bir yükseklikte aynı seviyede güvenli.

zemin arasındaki mesafe tünemeye

kutup arasında adım 35 cm ve 25 cm yakın çubuğun duvarı olmalıdır.

duvardan ve direkleri arasındaki mesafe

bir çubuk üzerinde 1 tavuk 17-20 cm. senin tavukların sayısı bazında gerçekleşir Bil ki, gerekli kutup sayısını saymak kolaydır. bir rezerv ile daha iyi çivi.

Yuvalar. seçenekleri bol bulunmaktadır. Boş tahta kutular, sepetler ekleyin veya orijinal kararı ile gelebilir. Doğru soket boyutuna uyması önemlidir:

yuva optimum boyut

Bir tavuk öğleden ikinci gününde öğle yemeği için ilk gün bir yumurta bırakır ve üçüncü gün istirahat. Bu yüzden 3-4 kuşlar yuva 1 için gereklidir.

evin yapımı sonra bir büyük kuş kafesi obtyanut örgü çatı karşılanması mümkün değildir gerekir. Yağışlı günlerde Kuş kümeste barınak bulmak veya onun altında.

Blok ızgarasına otlak

Ön kapı ile kombine edilebilir tavuklar için Laz, altta bir delik, ya da ayrı ayrı bunu. şöyle boyutları:

Yatay çubuklar buna çivilenmiş plakalar monte Yaklaşım menhol.

menhol yaslanmış Özel merdiven

Genç tavuklar tırmanmak mümkün olduğu tasarım kümesi ve levrek aynı.

Aydınlatma. Eğer fazladan delik etmemek için, kendi elleriyle inşa kümese girmiş elektrik yürütmek için gereken kablo ile, tel havalandırma borusu geçmesine izin verilir. kısa sonbahar ve ilkbahar ve kış günlerinde, bir kuşun gündüz saatlerini uzatmak için sabah ve akşam küçük bir ampul (90W) dahil etmek arzu edilir. Bu şekilde, yumurtlama tavuk artacaktır.

çürüyen ahşap. Uygulama emdirme, içinde bir izleme ve (parazitler) işlem sönmüş kireç ile kaplama. Bizim bina hepsi hazır!

daha çizimleri ve fotoğrafları onların yaz yazlık tavukların farklı sayıda tavuk kümesi tasarımı ve yapımı belirlenmesine yardımcı olmak için Bkz.

video: Kendi elleriyle bir kümes inşaatı fotoğraf raporu.

video: nasıl elleriyle bir tavuk kümesi inşa etmek.

Sonuç. Sana kendi başlarına bir tavuk kümesi inşa yardımcı olacak fotoğraf ve çizimlerle makaleye umuyoruz. İnşaat sektöründe iyi şanslar!

Evde elleriyle yumurta tavukları için tavuk kümesi

Onun evde tavuk Islahı - aile kalite et ve taze yumurta sağlamak için ucuz ve kolay bir yol. başlayanlardan soruların büyük sayı evde yumurta tavukları için tavuk kümesleri nasıl oluşturulacağı orada çiftçilere kümes hayvanları.

kümes ve kafeslerde tavukların Özellikle içeriği

Nitekim, kümes sahibini hayal kırıklığına ve, tavuklar, kendi evlerini ihtiyaç yumurta üretiminin kıskanılacak miktarda bunu vermedi:

 • optimal sıcaklık ve nem ile;
 • 14-18 saatlik aydınlık günlük süreyi muhafaza edilmesi;
 • Uygun temizlik ve dezenfeksiyon için giriş;
 • Gerekli yemlik ve suluklar ile.

kuş hücrelerinde yer ise bu koşulların tamamı, gözlenen ve padok ile tavuk evlerde geleneksel tavuk ve bu durumda yapılabilir.

Hem rakiplerini ve ortak yöntemlerin savunucuları bugün var. tavuklara ev Kooperatifteki inşaatın lehine diyor:

 • Kuşların aktif yaşam tarzı;
 • uzun kararlı yumurta üretimi;
 • kuşlar temiz hava ve güneşte kalmak;
 • taze yeşil yem bağımsız edinimi.

Ancak, bu durumda daha fazla alan içerik için gereklidir. Tavuk kümesinde ek olarak ev tünekler yapmak içeride, o kaygısız yürüyüş için bir yer sağlamak için emin ve en önemlisi, yumurta tavukları için yuva.

elleriyle yumurta tavukları için kümesler

senin ellerinde kuşlar kullanışlı güneşlenmeyi alamadım, daha az hareket, daha kalabalık oturmak kafesli yumurta tavukları için çizimler yapmak. Bu durumda, vitamin takviyeleri tüm bakımları kümes çiftçi tarafından karşılanacaktır.

Ancak bazı avantajları vardır:

 1. döşeme yılında tavuklar tehlikeli enfeksiyonları taşıyan yabani kuşlar, böcekler ve hayvanlar ile hiçbir kişi vardır.
 2. Ne zaman hücresel içeriği daha kolay tavuklar için en uygun koşulları sağlamak için.
 3. Özellikle tavukların aşamasında hücrelerin çok katmanlı bir düzenlemede yer, çok daha az gerektirmektedir.

boyutlar ve malzemeler çeşitli tür yapıların yapılanmasına ait ayrıntılı bilgi ile tavuk çizimler döşenmesi için kafes halka çeşitli kaynaklardan bulunabilir. Fanciers henüz kuşlar için imal konut boyutlarına sadece dikkat etmek gerekir, ama aynı zamanda kullanılabilirlik üzerine, düzgün bir deneyime sahip değildir.

Daha iyi bir eğimli, Düşmanlarınız zemine sahip bir hücreyi seçmek ve binanın dış yumurta toplamak için yaptığı tepsi devam etmek. Dışarıdan, yalak ekli. Monte edilmiş meme içenlerin yazın.

Bir tavuk elleriyle yumurta tavukları için kümes: Fotoğraf ve seçeneklerin açıklaması

fotoğrafta olduğu gibi, döşeme tavuklar için kendi elleri bir tavuk kümesi yapmak için gerekli araçları, malzeme ve asgari becerileri ile, zor değildir. dikkate kuşlar ve miktarını tüm ihtiyaçlarını alır doğru, iyi yürütülen çizimler rehberliğinde ana şey.

mevcut tesislerin kullanırken veya mevsimsel ve yıl boyu kümes hayvanları için müstakil binaların yıkılması için henhouse ekipmanı.

Bunlar bağımsız ısıtma ve havalandırma ile donatılmış blok, tuğla, ahşap, ya da diğer geçici çözümü olabilir. Bu nedenle, gerekli çalışma malzeme listesi kanatlı çiftçi ve onun yeteneklerinin ihtiyaçlarına tamamen bağlıdır. Önce besleyiciler ve suluklar yuvalarına düşünmek için boşluğun içine yumurta tavukları için bir tavuk kümesi düzenleyin.

Çoğu zaman arka bahçesinde üzerinde bir ahşap tavuk kümesleri bulabilirsiniz. Yapım alan sürünün büyüklüğüne bağlıdır. 2-3 Kümeste sadece bir metrekare. Ama padok yerinde kuş uzun sürer. Burada, tavuk her metrekare sağlamak için.

yumurta tavukları için ev kümes inşa olursa olsun, bu insanlar ve kanatlı hayvanlar hem girdi olacak ve sakinleri için içeride rahat tünekler ve yuvalar inşa edilmelidir. kuşlar avluda kışı geçirecek olursa, tavuk kümesi mutlaka yalıtımlı ve sıcaklık değişikliklerinden etkilenmedi tavukların vestibülden önünde bitmesine.

kuşlar yeterince ışık almak şekilde yapıyı bulmak için Yeri, rögar tavuk yürüyüş için çok sıcak, güneye bakan arsa herhangi havalarda kullanılabilecek oldu.

yumurta tavukları için bir tavuk kümesi duvarlar, zemin düzenlenmesi ve çatı

En kolay yolu kompakt çerçeve tasarımı üretmek. Bunlar başlıca kuvvetler ve araçlarının yatırımları ve tek kişi tarafından kümese yapımını gerektirmez.

Tavuklar bile mevsimsel kümes çift duvar, döşeme ve çatı yapmak daha iyidir, geç sonbahara kadar erken bahar evlerinde rahat hissetmek. Bu durumda, iç ve dış kontrplak, ahşap tabaka veya sunta arasında gözenekli izolasyon tabakası kaplama.

Yaz kümesleri genellikle bir hava boşluğu oluşturur ve kemirgenler ve diğer istenmeyen misafirler için iyi bir engeldir zemin, yukarıda kaldırdı.

Taban çalışmalar için inşaat, ekipman kümes ısıtma, havalandırma, dondurucu soğuklar, aydınlatma ve pencere camları üzerine bile hareket dahil kümes karmaşık tasarım ve ağır, bu yüzden masraflı ve emek, Kış evler.

Tavuklar için evlerin farklı türlerin dışında oldukça farklı olabilir Eğer tavuklar cihazını aynı şekilde döşenmesi için tavuk kümesi içinden.

Nasıl içeride yumurta tavukları için bir tavuk kümesi düzenlemek için?

kümeslerinde kümes hayvanlarının geleneksel yöntem tavuklar yuvaları, beslemeler, suluklarla döşenmesi için gerekli, tünemiş ile donatarak içerir. Bu ekipmanın miktarı yerli çiftlik hayvanlarının sayısına göre hesaplanır. Örneğin, bir kümes içinde perches toplam uzunluğu, hayvan başına 25 cm hesaplandı.

Yatağa Yolu ve fizyolojik içinde yumurtacı tavuk, tünemiş rahatlatıcı saatlerce. Bu nedenle, tavuklar çizimleri için kendi elleri tünemiş için gerekli imkanları seçerek sen kutuplar büyüklüğünün doğru seçilmesi bakmak gerekir. Onlar düzgün ve tavuklar bacakları zarar verebilir çapaklar ve knot içermemelidir. Optimum levrek çapı 5-6 cm'dir. Elle değilse uygun direkleri benzer çubuklar, önceden düzeltilmiş köşeleri uygun.

Tünekleri yani yaklaşık 35 cm aralıklarla yerden 50 cm yükseklikte, aynı seviyede sabitlenir. Yakın duvar bir boşluk daha büyük 25 cm bırakırken, aksi tavuklar son kümesteki yararlanmak için zor olur.

Ayrıca ev rahat yuvayı yapan en kümes içi yumurta tavukları için tünemiş. Bu bağlanma yapılarının tasarım farklı olabilir.

beş tavuk mutlaka bir boş bir koltuk sahip olduğu şekilde yuva sayısı hesaplanır. yumurta tavukları için yuva büyüklüğü, belirli bir türden kuşlara büyüklüğüne bağlıdır, ancak yükseklik ortalaması 30 cm'ye eşit genişlik ve biraz daha kolaylık sağlamak için alınan kuş derinliğine - yaklaşık 40 cm.

Kümes kat, halı zemin krikolar saman, kuru ot veya iyi kurutulmuş fiş de. Bir tasarım yuvası seçimi, Tamirci özel kutular veya hücrelerin yapımını vazgeçebilir. hasır sepet veya plastik kova uygun boyut kaplar imal tavuklara banliyö kümes oldukça uygundur yuva için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

43 + = 53