LED 220V lambaları için dimmer satın

LED 220V Dimmerler lambaları: bir "akıllı" ev yolunda atılmış bir adım

İç aydınlatma parlaklığını düzenleyen özel cihazlar kullanarak, seçilen senaryo üzerinde çalışmaya. Bu tür kablo cihazlar aşamalı ya da sürekli ışık kaynaklarına verilen yük değiştirme sağlar. LED 220V Dimmerler sadece hafif akışını kontrol değil, aynı zamanda enerji tasarrufu ve onların operasyonun uzun ömürlü katkıda lambaları.

Dimmerler Odaya aydınlatma parlaklığını ayarlamak için izin

Bu cihaz ne ve nasıl çalıştığını: Dimer

Dimmer - akkor lambalar, floresan ışık kaynakları ve LED lambaların ışık yoğunluğunu kontrol etmek için çok fonksiyonlu anahtar. Başlangıçta, bu tür cihazların mekanik olarak kontrol edildi ve bunların tek işlevleri çeşitli ışık kaynaklarının parlaklığını değiştirmekti. Modern dimmerler fonksiyonları gerçekleştirmek için de tasarlanmış yongaları (MCU) ile donatılmış olan:

 • Emisyon seviyesi değişikliği;
 • pürüzsüz açılıp ve ışık kaynağının kapatılması;
 • Evde varlığının etkisi (bu özellik belirli aralıklarla açma ve ışık kapalı, sen ev sahipleri varlığını taklit bir senaryo korumasını sağlar);

Örnek Dimer ünite sallanan türü

 • ağdan otomatik olarak kesilmesi;
 • Yanıp sönen ve karartma bir dizi desteklemek;
 • Elektronik akustik ve uzaktan kumanda imkanı.

Dimerler, sırasıyla, bir veya daha fazla lambanın çalışmasını kontrol, tek tek ya da gruplar halinde monte edilebilir. Herhangi alan kombine aydınlatma yaparken birden fazla ışık kaynağı sönük birine bağlanabilir. Bununla beraber, özel bir uzaktan kumanda panelini kullanarak, parlaklık değiştirebilir.

reostanın ilkesine dayalı karartma cihazı. devresinin direnci değiştirilerek, Eğer gerilim veya akım değeri değiştirilebilir. Daha yüksek direnç indeksi, elektrik akımının daha düşük voltaj. karartma cihazı dirençlerinin kümesi vardır ve bu parlaklık yoğunluğu vasıtasıyla düzenlenir. Bir sönük kullanarak, hesaba odalar ışıklandırma için şartların farklı zamanlar farklı olabilir gerçeğini alarak aydınlatma rahat bir seviyeye ayarlayabilirsiniz.

LED ampuller için dimmer bağlantı ilkesi

Böylece, bu tür cihazların kullanımı mümkün değildir, sadece tasarım çözümleri çeşitli uygulamak değil, aynı zamanda önemli ölçüde enerji maliyetlerini azaltmak mümkün kılar.

Dikkat! Yumuşak sessiz, akkor işleyen ve LED ışıkları 5-10 kat daha uzun bir çalışabilir.

Herhangi bir ışık kaynakları için kullanılan kısıcı bağlı olarak, sınıflandırılır:

 • Akkor lambaları Dimer kontrolü;
 • LED'ler için kısa huzmeli farlar;
 • LED için kısa huzmeli farlar 220V lambaları;
 • Enerji tasarruflu lambalar (floresan) için kısa huzmeli farlar.

akkor lambalarla karşılaştırıldığında, önemli avantajlara sahip LED

LED şeritler ve tasarımlar aksine, yarı iletken lamba gerilimi dönüştürücüler kullanmadan bir 220V ev ağına bağlı edilebileceği unutulmamalıdır. Kalınlıkları 40W kadardır. gerilim, güç, renk sıcaklığı, kap türü, kullanım süresi: LED ışık kaynakları ile akkor ampuller değiştirirken, en son teknik şartnameye hakkında bilgi almak için gereklidir. Bütün bu veriler ürün ambalajı üzerinde bulunmaktadır.

LED lamba, standart lamba soketi için uyarlanmış, kapak ile donatılmıştır. Bu tip E, MR ve G (pin) kapakları mevcuttur. vidalı kapaklar varlığı LED 220V ev aydınlatma sistemine bağlamak için onları uygun hale E14, E27 lambaları ve onların standart karartıcıları kullanmasını sağlar kısılabilir.

Tüm kontrol cihazları LED lambaları ile uyumludur. edinilen ürünlerin bir ayarlama parlaklık mümkün olup olmadığını alıcı anlayabilirdim, paketleme ve pasaport uygulanan üreticileri böyle bir olasılığın lamba LED göstergesi. Bu uygun bir yazıt veya simge olabilir.

iç LED lambalar için dimmer

karartma LED lamba satın alarak, özel bir sönük satın tasarruf edebilirsiniz. oldukça yüksek maliyeti farklıdır darbe kutuplu modülasyon (PWM) prensibine göre çalışan LED aydınlatma anahtarlarla için kullanılan aygıt kısma fonksiyonu dahil değildir edildiği lamba, için.

devreleri ve devre cihaz türlerini: LED için Dimmerler 220V lambaları

Standart sönük LED lamba düzensiz yürütme altında Bağlama 45W kadar gücü belli bir miktar gerektirir. Dolayısıyla, bir akkor lambanın gücü iki sorunu, hatta üç yarı iletken lambası 220 olabilir. yük yeterli değilse, LED ışıklar değiştirme garantisi ihtimali olmadan başarısız olacaktır hızla düzgün çalışmayabilir ve olmayacaktır.

sınıflandırma kısıcılardır

En iyi enerji tasarrufu ve LED lambaların ömrünü artırmak için uygundur sönük Seç Modeli, teknik parametreler ve kısıcı sınıflandırmaya göre olabilir. Bu yapı, mevcut yük değeri, kontrol ilke, montaj ve diğer özellikleri yöntem farklıdır.

sönük Uzaktan tipi en uygun

kontrol yöntemini karartarak sınıflandırılır:

 • dokunun (temas), - örneğin dokunmatik panel ile temas sonucu meydana kontrol cihazları;
 • Döner basma - başlangıç ​​nedeniyle kolu (büyük yuvarlak tuşlarını) basılarak bir parlaklık kontrolü oluşur - rotasyonla. Bu cihazların ana özelliği orijinal konumuna kolu neden olmadan seçilen modda ışıkları kapatmak olmasıdır;
 • klavyeler - aydınlatma seviyesini düzenleyen düğmeleri veya tuşları ile modeli. Genellikle bu tür anahtarlarla mevcut anahtar geleneksel bir devre kesici gibi bir ağ bağlantısı kesilir;
 • Uzaktan - ışık akısının ayarlaması uzaktan kumanda veya kablosuz (Wi-Fi) ile yapılır.

Dikkat! Dizaynlarındaki hareketli parçalar olmadığından, sensör huzmeli farlar diğer modeller için en güvenilir ve kalite görecelidir.

sönük modelinin seçimi binanın sahiplerinin kişisel tercihlerine bağlıdır

yükleme konumuna bağlı olarak, kısa huzmeli farlar aşağıdaki türlerden ayrılır:

 • Duvar - Işık akışını kontrol etmeyi planladığınızı odalarda yer anahtarı düzeninde monte;
 • Uzaktan - lamba yanında monte edilen bir küçük bir birim formuna sahip;
 • Modüler - RCD, otomatik koruma şalterleri ve diğer cihazlara bağlı DIN ray üzerinde dağıtım kurulu yüklü.

Kablo bağlantıları hakkında arada, kısa huzmeli farlar dış ve gömme için cihaza girer.

bir LED lamba 220 kısan devresi

Sadece kullanılan ilk basit kısıcılardır parlaklığını değiştirmek için. Onların birim Döner düğme ve ırgat parçasıydı. serbest kapasite sadece gereksiz ısı şeklinde kaybolduğu olarak tür cihazlar, enerji tasarrufu çalışmaz. Yarı iletken elektronik cihazlar (dinistorov ve triak) sönük fonksiyonu gelişiyle önemli ölçüde genişlemiştir.

Şema basit triyak dimmer

triyak Dimer devre üzerinde çalışma prensibi bir akım geçmesine etmektir. Bu tür anahtarlarla olarak temel ayarlanabilir elemanın bir triyaktır. konumundan, böyle bir şemaya bağlı olması yük kapasitesine bağlıdır. triyak A1 ve G, ışık elektrotlar arasındaki voltaj çıkışı devam eder.

İşlem oranı pozitif yarım-dalga başlangıcında şarj potansiyometre R değerine bağlıdır. triyak ile direnç değeri minimum değere ulaştığında, bu açılır ve lamba yarım dalgasının sonuna kadar yanar. triyak mevcut her iki yönde indulges aynı model negatif yarım dalga halinde görülmektedir.

Bu nedenle, dirençli yük üzerindeki gerilim 100 Hz'lik bir frekansla ardı ardına gelen negatif ve pozitif yarım-dalgaların alanlarını temsil etmektedir. ampul çok düşük parlaklıkta bu titreşimi gözlemlenebilir. lamba gücü çok kısa boyları nedeniyle oluşur.

Süreç sönük elektrikçi montaj

LED Şema farklı triyak dimmerler hemen hemen her yerde aynıdır lambalar ve düşük gerilimli "çıkış" de sürekli işlem için farklı ek elemanlar olabilir. Bazı durumlarda, şema yumuşak kontrolü için ışık akısı ve ağ girişim düzeyini azaltmak elemanları kısmı eklenir.

Son yıllarda, birçok aydınlatma kontrolü için ışık kontrolü cihazda klasik anahtarları değiştirin. anahtar olarak Dimer iki uçları olan ve ışık geçiş için kullanılan aynı teller kullanılarak koltuk montaj kutusunun üzerine monte edilir. Dimer oldukça basit bir bağlantı şeması ile, sönük bir gücünü ayarlamak.

Dikkat! sönük montajı elektrik işlerinde güvenlik kurallarına bağlı kalarak, gerçekleştirilmelidir.

Basit bağlantı şeması dimmeri

220V elleriyle lambaları LED kısan bağlama şekli:

 • Gerekli gösterge tornavida ile fazını belirlemek için;
 • Ev elektrik kesintisi üretmek;
 • Faz tel Sonuç sönük tanımı «L», ikinci tel bağlanmalıdır ile LED lambalar için dimmer devresi rehberliğinde - bağlaç simgesi «N» için;
 • iyi kelepçelenmelidir güvenilir bir bağlantı teli sağlamak;
 • birim halinde konumunu ayarlamak gerekir ayarlama cıvataları kullanan bütün devre, bir araya getirilmesinden sonra,
 • dekoratif kapağı yükleyin;
 • güç bağlayın. Sistem çalışırsa, o zaman bağlantı doğrudur.

selektör ile bağlama işlemine sırayla gerçekleştirilir. Bazı kısa huzmeli farlar "/ başlamak" fonksiyonu ile donatılmış bulunmaktadır. Eğer yüklerken, böyle bir model satın aldıysanız bir selektör tamamen bu cihaz tarafından değiştirilir.

LED lamba ile lamba için devre bağlantısı sönük

çeşitli yerlerde ışık ayarlama: işin prensibi sönük akış

o büyük evde veya dairede genel klasmanda aydınlatma sistemini düzenlemek için gerektiğinde Oldukça sık durumlar vardır. Bu örneğin, uzun ve dar bir koridorda ışık açın ve içinden geçen, ışıkları kapatmak, gerekli olabilir. Gerek dinlenmek veya TV izlemek ve istemiyor yataktan kalkmak gitmişti eğer ışığın parlaklığı oluşabilir kapatmak için.

Birkaç noktadan aydınlatmanın girmesi problemi burç anahtarları çözmeye yardımcı olmak. Ancak bir nokta geçiş anahtarı monte birden fazla yerden ışık çıkışı ve diğer - bir dimmeri. Sadece Parlaklığı ayarlamak için - Bu düzenleme tek bir yerde cihazlar yalnızca diğerinde ışıkları açmak için izin verir.

Ancak, geçit karartma sağlayan kısıcı modelleri vardır. Bu elektronik, birbirleri ile senkronize edilebilir, sayesinde duyu cihazlarını içerir. karartma karartma bağlantı uydu cihazlarına geçiş için. Dimer türüne bağlı olarak, 5 ila 10 uydudan buna bağlanabilir. imkansız bağımsız bir birim olarak uydu cihazlarının kullanımı.

Bağlantı şeması sönük akış

Dikkat! Uydular geçit dimlemesi sağlayan kısa huzmeli farlar yüklemek için, kalifiye profesyonellerin yardımına ihtiyacım var.

Üreticiler kısa huzmeli farlar: LED 220V lambaları için nereye karartıcıları satın almak

LED kanıtlanmış üreticileri kablolama cihazlarda daha iyidir lambalar için uzman görüşleri rehberliğinde karartıcıları satın alın. Legrand, Schneider, Makel: LED lambalar için kısıcı üreticileri Lider. Bunlar ekipmanın tam bir yelpazesi sunuyoruz: ışık anahtarından aydınlatma sistemlerini kontrol etmek.

LED 220V lambaları için Legrand kısıcı

Legrand tarafından üretilen tüm ürünler, ileri teknolojiye dayalı ve Avrupa kalite gereklilikleri karşılar. kablolama cihazların bu üreticinin en önemli avantajı - kolay ve sorunsuz bir performans ve mükemmel bir tasarıma yükleyin. Tüm ürünler sertifikalı ve GOST gereksinimlerini karşılamaktadır.

kısa huzmeli farlar Legrand ana avantajları - modern tasarım, güvenilirlik ve kolay kurulum

LED şirketin web sitesinde veya bu tür ürünlerin satışı konusunda uzmanlaşmış online mağazalarında cihaz sipariş ile mümkün lambalar için Legrand karartıcıları satın alın. kısık Legrand Valena 400W döner tip Maliyet 2080 ruble olduğunu. 4000 ruble - sönük 400W düğme tipi fiyat. Döner sönük 1000 W 6160 ruble mal olacak. Dimmerler Legrand bu renklerde dizinde sundu: alüminyum, beyaz, fildişi.

Eğer LED lamba için sönük satın almadan önce özel bir uyumluluk grafikte mevcuttur, cihazdaki verileri ile aşina olmalıdır. Kural olarak, aydınlatma noktalarının uygulanması bilgilere sahibiz. İdeal olarak, kısılabilir LED lamba satın, sönük satın ile uyumluluğunu kontrol etmek daha iyidir.

dünya çapında bir üne sahip bir diğer üretici firma Schneider Electric. Bu üreticinin Dimmerler birkaç dizi sunulmuştur. cihazlar şık bir tasarıma ve yedi renkte yapılmış olması. nedeniyle kanıtlanmış ve kaliteli malzeme kullanımı ile teçhizatın operasyon süresi. Dimer anahtarları kısa devre, aşırı yük ve aşırı ısınmaya karşı koruma ile donatılmıştır.

kısıcı üretiminde Schneider Electric yüksek kaliteli ve kanıtlanmış malzemeler kullanıyor

Nedeniyle özel kılavuzlar ve montaj sekmelerine, cihaz kolay ve yüklemek için hızlı. Tüm ürünler 18 ay üreticisinden bir garanti sağlanmaktadır. Geliştirilen esnek cihazlar alışverişi ve iade politikası. Şirket sürekli daha gelişmiş özelliklere sahip yeni enstrümanların oluşturulması üzerinde çalışır.

. 4050 ruble - halojen lambalar ve akkor lambalar için fiyat dimmeri Schneider Unica TOP serisi Grafit renk 4200 ruble, halojen lambalar için döner basma kısık Schneider Electric Unica Serisi 400W renk alüminyum maliyetidir.

daha fazla bütçe serisi kısıcılardır 1500 ruble geçmeyen fiyat olan Schneider de vardır. Böylece 1400 ruble altında selektör döner tip serisi U59 300W renk Mat krom gizli kurulumunu satın almak mümkündür.

evine yerleştirilen Dimmerler, önemli ölçüde konfor düzeyini artırmak

Faydalı İpucu! Sahte kendinizi uyarmak için, satış rastgele noktalarda cihazı almayın.

elleri ile sönük yapma

sönük yalnız üretin can radyo amatörleri kendini dikkate alır ve bu konuda en azından biraz beceri olan herkes. LED lambalar için dimmer devresi kolay olmayacak cihazla uğraşmak çok basit olduğundan, bir havya ve elektronik bileşenlere sahip olması koşuluyla. Radyo bileşenleri tek tek satın veya montaj için hazır bir set tasarımcısı satın alınabilir.

Ellerinizle cihazın üretimi için aşağıdaki parçalar ve aletler gereklidir:

LED için dimmer yapma hatta başlayan kablosuz meraklısı kuvveti altında lambalar

 • sabit ve değişken direnç;
 • havya, lehim.

Elektronik bileşenler baskılı devre kartı üzerinde düzenlenir ve bir lehim kullanılarak, aralarında teller üzerinden bağlanır. Dimer devresi tarafından yönlendirilen elektronik bileşenleri bağlarken. Çalışma düzeni kutupsuz kondansatör akım direnç alternatif tedarik edileceği aslında toplanacaktır. Bir kondansatör lamba gücü iletecek, tahsil edilir.

doğaçlama cihaz toplanacak sonra test edilmelidir. Bir lamba ile lamba tutucu kullanabilirsiniz. Sen tellerle kartuş için cihaz bağlamak ve ağa bağlanmak gerekir. devre gerilimi bulunacağı için, hayatı tehdit eden, tüm ek yerleri dikkatli şekilde izole edilmelidir. Buna ek olarak, iletkenler bulunmaktadır devre kartının açıkta kalan parçaları herhangi bir dokunma.

Dimmerler sadece ışık akışını kontrol değil, aynı zamanda enerji tasarrufu ve LED lambaların uzun ömür katkıda

Tüm doğru bir şekilde monte ve tüm radyo bileşenleri sönük çalışacak, servis ise: tek yönlü cihazının kontrol elemanının döndürülmesi halinde - Ampul ışıklar parlak, ters açarken - ışık yoğunluğu kapanma kadar azalır.

Dimmerler başarıyla iç dizayn ve aydınlatma için tasarımcılar tarafından kullanılmaktadır. ışıkla uygulamalardan sonra aydınlık ve ferahlatıcı için sessiz ve gizemli gelen oda çeşitli tonları kazandırılabilir. karartıcıları kullanma ayarlamak ve tamamen beklenmedik etkiler elde etmek için aydınlatma senaryoları zamanki ortamı değiştirmek için uygun olabilir.

Bağlantı şeması ağına 220 bandı LED: Doğru aydınlatma yüklemesini

220V voltaj sabitleyici ev için: ev aletleri düzgün çalışma garantisi

ekipmanı korumak için cihazı seçmek ne: sorgulanmak üzere Voltaj regülatörü 220

Kendi elleriyle özel bir evde Topraklama: 220V ve 380V

Kendi elleriyle evine Veranda: projeleri, ilginç fikirlerin fotoğrafları

Teras ve eve revaklarla, fotoğraf projeleri ve tasarımları

LED için dimmer 220V lambaları: satın almak

Işık kontrolü iç tasarım tasarımcı ve planlamacıların en önemli görevlerinden biridir. Nispeten yüksek nitelikli profesyoneller ve son derece yüksek teknoloji kaliteli ekipman kullanımı nedeniyle birçok projenin başarılı bir şekilde uygulanması. lüminesans şiddeti düzgün bir şekilde kolay ayar sağlar fonksiyonel birimlerin bir LED sönük.

Bizim online mağaza gelen üreticilerin büyük bir seçim miniLED.ru LED ürünleri sunmaktadır. Özellikle, burada 220V LED lambalar için bir sönük satın alabilirsiniz.

Dimer temsil Modern kompakt cihaz sayesinde elektrik tüketiminde küçük bir azalma ile ışıkları kontrol kolaylaştırır. ile donatılmış LED lambalar için dimmer yerleşik bir gerilim dalgalanmaları ve kısa devrelere karşı korur sigorta. Bazı modellerde ses kontrolü, uzaktan kumanda, otomatik kapanma zamanlayıcı ve "akıllı ev" in sistemine bağlantı tipine göre ek işlevlere sahiptir. LED lambalar için Dimmerler aynı anda bir değil armatürü Tüm grubu yönetebilir.

LED 220V Dimer lambaları: Ana avantajları ve çeşitleri

1. Sessiz çalışma. Bu cihaz, yüksek uyarlanabilirlik düzeyi ve işlevselliği ile karakterize edilen, ancak aynı anahtarlarla çok sessiz çalışır edilir.

stabilite 2. Yüksek seviyede. üreticilerin üretime çağdaş yaklaşım sayesinde kısa devre veya aşırı yük onları bağışıklık yapmak başardı.

3. kompakt boyutu. Düşük ağırlıklı kullanım alanı kaybı olmadan herhangi bir yerde aygıtı takabilirsiniz.

4. Güvenilirlik. Dayanıklılık ve operasyonda emniyet.

online mağaza size LED'ler dahil dimerlerinde aynı zamanda tüm ilgili bileşenleri, sadece satın alabilirsiniz. aralık düzenli olarak güncellenen ve şimdi aydınlatma yüzlerce seçeneği var. Biz üreticileri ile doğrudan çalışmalarımız sürerken, yüksek kalite ve düşük fiyat garantisi.

Neden bizimle iş karlı?

1. Teslim kısa sürede gerçekleştirilir.

LED 220V Dimmerler lambalar: akıllı ev gelişme

Yüksek kaliteli iç aydınlatma için ışık parlaklığını düzenleyen bazı araçlar kullanılarak yönetilmektedir. Bu cihazlar aydınlatma kaynağa yükün düzgün değişime katkıda bulunur. LED için Dimerler aydınlatma kontrol ve enerji tasarrufu katkıda bulunabilir 220 lambaları.

yardımcı cihazların iç aydınlatma aygıtının kalitesi bağlıdır

Selektör: cihazının özellikleri ve çalışma prensibi

Dimer LED, floresan ışıkları ve akkor lambaları kontrol etmek için kullanılan bir çok işlevli anahtarıdır.

Yetkili kontrol ünitesi hemen aydınlatma armatürleri çok sayıda kullanmasına izin verir

Modern cihazlar bir takım özelliklerinin olması:

 • Işığı düzgün;
 • Bu ve ana yokluğunda ışığı kapanır;
 • Işık seviyeleri değiştirme;
 • Farklı yönetim yetenekleri;
 • Yanıp sönen ve karartma vardır.

LED için Dimmerler bir veya birkaç lamba çalışmasını kontrol edebilir 220 lambaları. Bir oda birkaç ışık kaynağı tasarlanmışsa onlar sönük birer birleşmişlerdir. Ürünün parlaklığını değiştirmek için özel kontrol için kullanılır. Birkaç dirençlerinin tasarım aydınlatma ayarlanabilir olan vasıtasıyla sağlanır. Bu mekanizmayı kullanarak, rahatça aydınlatma seviyesini değiştirebilir.

Bir cihaz bir çok ışık kaynağı kullanılabilir

çeşitliliği ve bağlantı mekanizması devreleri: LED için Dimmerler 220V lambaları

Dimer anahtarları ışık kaynaklarının çeşitli kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak aşağıdaki tipe ayrılır:

 • akkor lambalar için;
 • LED'ler için seçenekler;
 • LED lamba için Cihaz;
 • enerji tasarruflu lambalar için.

uygun bir uzaktan kumanda ile Mekanizması

LED lambalar, standart lamba yuvalarını uygun kap ile donatılmıştır. Vidalı kapaklar varlığı bunların standart aydınlatma sistemlerine bağlanmak ve geleneksel ayar anahtarı kullanmak için izin verir.

LED için karartıcıları satın 220 lambaları önce, özellikleri ve cihazları çeşitleri aşina gerekir. Yönetim tipi kısıcılardır aşağıdaki modeller şunlardır:

 • dokunmatik panel üzerinden kontrol dokunun;

kullanılırken sensör elemanı yararlıdır

 • Döner itme kolu basılarak aktif ve parlaklık döndürerek ayarlanır;

 • klavyeler anahtar düzenlenir modellerdir;

Rocker modelleri geleneksel seçenek olarak kabul edilmektedir

 • Uzaktan kumanda ile ayarlanabilir mesafe.

Benzer yapılar uzaktan kumandayla hem düzenlenir ve elle alınabilir

sınıflandırma montaj konumuna bağlı olarak yapılabilir:

 • Duvar hafif anahtarı ile monte;

Bu model, standart bir anahtarın şeklini alır

 • Uzaktan armatür yakın monte edilen bir birim olarak yapılmıştır;

Ürün şık tasarım

bir LED lamba 220 kısan devresi

Başlangıçta, bu cihazlar parlaklığı değiştirmek için yalnızca kullanıldı. LED için yarı iletken düzenlemeler fonksiyon kısıcı gelişiyle birlikte 220V arttı lambaları. triyak devresi cihazın çalışma prensibi akan akımdır. Lamba ışıkları, triyakın elektrotlar arasındaki voltaj. direnç değeri minimum değere ulaştığında, lamba yarım dalgasının sonuna kadar yanar. Farklı triyak kısıcı Düzenleri her yerde aynıdır.

Dimer kullanım kolaylığı ile karakterize edilir

Daha fazla insan bir ışık kontrolü mekanizması üzerinde geleneksel anahtarını değiştirin. Dimer, iki çene içerir ve geleneksel kablolar üzerinden şalter kutusuna monte edilir.

dimmmerom ile lambaların farklı türde işletmek

birkaç aşamada gerçekleştirilir sönük bağlayın:

 • Tornavida faz göstergesi belirlenmiş;
 • karartma ev eletroseti üretti;
 • Terminal «L» bağlı faz teli ve ikinci devre üzerinden - «N» konektör için;

Eğer özel şemasını kullanarak bağlandığınızda

 • Tel dikkatli bir şekilde kenetlenmiş;
 • mekanizma, yuvanın düzeltilmiş bir konumda montajı tamamlandıktan sonra;
 • dekoratif kaplama monte edilir;
 • güç bağlanır.

Cihaz kapaklar farklı uygulamalarda kullanılır

işlem regülatörü bağlantı ardışık olarak gerçekleştirilir.

Dikkat! takarken sönük diğer elektrik işlerinde aynı güvenlik kurallarına uymak için gereklidir.

Kullanılması kısa huzmeli farlar bir daire veya evde aydınlatma sistemi düzenledi. Birkaç noktalar burç anahtarları izin dan aydınlatma ayarlayın. geçit Karartma sensör cihazları aracılığıyla yapılır. Bu durumda, uydu mekanizmalarını bağlayın. sönük bağlarken aşağıdaki kurallara uyulmalıdır:

 • Cihaz en az 40 watt güce sahip bir aydınlatma aygıtına bağlanabilir;
 • mekanizma fazla 25 derece arasındaki bir sıcaklıkta bir odaya monte edilemez;
 • «L» ile gösterilen, yalnızca canlı tel, bağlı bileşikleri gözyaşı;
 • Bir floresan lamba bağlayan özel bir cihaz;
 • Dimer güç bağlı aygıtların güç aşması gerekmektedir.

sönük cihazların Özellikleri

üreticileri kısa huzmeli farlar

Daha iyi kanıtlanmış üreticilerin de karartıcıları Edinme. Böyle Legrand, Schneider, Makel olarak şirketlere sağlamaktır.

Yuva ve anahtarlar: En iyi markalar. Portalımızdaki özel yayında popüler markalar, ilginç ve orijinal modellerin gözden geçirilmesi.

Legrand Özellikleri sönük LED lamba 220b

Legrand ürünleri yeni teknolojilerin temelinde üretilmektedir. büyük avantajı yüklemek kolaydır olarak kabul edilir. döner türler modelleri hakkında 2000 mal oldu. ruble. 4 th içinde Buton ürünü. Ruble. özel tablo performans LED lambalı cihazların uyumluluğu görebilirsiniz.

Schneider Electric birkaç serisi karartıcıları üretmektedir. cihazlar şık bir tasarıma ve çeşitli renk paleti var. Dimer anahtarlar sıcaklık ve kısa devre üzerinde aşırı yüklenmeye karşı koruma ile donatılmıştır. Cihazlar özel kılavuz raylar ve hızlı kurulum sağlayan montaj sekmeleri ile donatılmıştır. Farklı serisi döner ve döner-basmalı tasarımları kapsar.

Model Schneider Electric

kendini kontrol üretimi

Sen kendi Dimmer- toplamaya deneyebilirsiniz. Bir havya ve bazı elektrik bileşenleri gerekecektir. böyle bir cihaz oluşturmak için aşağıdakiler gereklidir:

 • triyak;
 • kapasitörler;
 • bakır tel;
 • Shockley diyot;
 • dirençler;
 • lehim ile lehim.

Elektronik bileşenler baskılı bir devre kartı üzerine yerleştirilir ve lehimleme ile bağlanır. montaj için sönük devre kullanır. yoğunlaştırıcıya montaj akımına sağlanacaktır sonra ve sonra lambanın gidin. Yükleme çalışmadan sonra test yapılır. Cihaz kartuşa bağlandığında ve ağa bağlanır. Dikkatlice tüm eklemleri yalıtmak için gereklidir. Lambanın kontrol mekanizması döndürürken parlak aydınlatmak ve ters yönde arka - less.

Montaj ünitesi

Dimmerler iç tasarımcılar için kullanılmaktadır. aydınlatma yardımıyla mekanın görsel algılamayı değiştirebilir. Sen rahat aydınlatma bölgesini oluşturmak ve sıradışı ışık efektleri üretebilir.

Video: sönük için lamba çeşitleri bağlantı

Biz sorunuza cevap? Cevabı iptal

Odaların Kategoriler

Ayın anketi

Her hakkı saklıdır

ille sitede aktif doğrudan bağlantıdan maddelerin tamamen ya da kısmen kullanımını anda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 22 = 27